Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) csibi_ válasza szuladam (#2450) üzenetére


csibi_
csendes tag

Nincs transferwise kártyám. Csak utalnék vele revolutra

[ Szerkesztve ]

(#2452) zseko válasza csibi_ (#2451) üzenetére


zseko
veterán

Ha jól tudom, nem szükséges kártya, a borderless fiókokat anélkül is meg lehet csinálni.

HR24.hu

(#2453) csibi_ válasza zseko (#2452) üzenetére


csibi_
csendes tag

Kipróbálom.

Mi a menete?
Csináltam egy HUF és egy USD számlát.
Ráutalom forintban, átváltom a felületen, és továbbküldöm Revoluton USD zsebre?

(#2454) zseko válasza csibi_ (#2453) üzenetére


zseko
veterán

Elméletileg igen, de várd meg amíg más is megerősíti, én még nem csináltam ilyet csak ahogy itt olvastam a menetét, most akarok én is Revolutiont.

HR24.hu

(#2455) instantwater


instantwater
addikt

[grammar-nazi-mode]
Legyünk már képesek egy 7 betűs márkanevet helyesen leírni.

Nem revault, nem revolt, nem revolution, hanem RE-VO-LUT. (És nem is Renault ;) )

:W
[/grammar-nazi-mode]

(#2456) instantwater


instantwater
addikt

Valaki próbált már Revoluttal Telenor egyenleget tölteni a MyTelenor appon keresztül?
Nekem azt írja, hogy a kártya nem velel meg az üzletági szabályozásoknak...
Biztos a prepaides kártyával van a baja.

(#2457) brainticket válasza instantwater (#2456) üzenetére


brainticket
aktív tag

Vagy az a baja hogy külföldi kártyának látja.

(#2458) DavidQ


DavidQ
tag

Friss tapasztalat néhány tőmondatban:
1. Curva alá Erstés kártya belinkelve.
2. Revolut feltöltése Curve kártyáról (200GBP).
3. Revoluton a GBP visszaváltva forintra.

88 forintba került ez a művelet.

Nem minden kínai szirszar szar!

(#2459) csibi_ válasza DavidQ (#2458) üzenetére


csibi_
csendes tag

Szia !

Erste hitelkártya, vagy betéti kártya?
Nekem az lenne érdekes, hogy hitelkártyát terhelhetek e vele plusz költség nélkül.

Más kérdés:
Aktiváltam a Curve-t. Amikor az erste hitelkártyámat akartam felvenni az alkalmazásban, nem tudta autómatikusan felismerni, gondolom mert fehér. Kézzel rögzíttem az adatokat, majd megpróbáltam aktiválni két alkalommal is.

Mind a kétszer jött egy sms, benne az aktiváló kóddal:
CRV*C- és 4 számjegy.
Beírni C- utáni részt kell, és 6 !!! számjegyet.
Sehogy nem bírtam aktiválni a kártyát.....

(#2460) anadroid válasza csibi_ (#2459) üzenetére


anadroid
senior tag

Várd meg, amíg az Erste könyveli, a netes felületen ott lesz a teljes kód, vagy ha van egy felesleges órád, hívd fel az ügyfélszolgálatot, ők látják! Az Erste 10 karakterre csonkolja az SMS-ben kiküldött információt.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2461) csibi_ válasza anadroid (#2460) üzenetére


csibi_
csendes tag

köszönöm!

(#2462) csibi_ válasza bg24 (#2438) üzenetére


csibi_
csendes tag

Utaltam HUFot transferwisera, átváltottam USD re

Revoluton van HUF, EUR, USD accountom
Azt láttam, hogy mindegyiknek ugyan az az IBAN és BIC azonosítója.

Transferwiseon van fel van víve a HUF hitelkártyám, és az eurós revolut mint elsődleges EURO számla.
Amikor transferwiseról kezdeményezni akarom az utalást USD-ben Revoluton számlára mit csináljak?
Felviszem a Revolution IBAN és BIC/SWIFT azonosítóját (ugyan azt mint amit az eurósnak is megadtam) és a valutát USD re állítom, az országot Magyarra, is erre utalom?

(#2463) bg24 válasza csibi_ (#2462) üzenetére


bg24
csendes újonc

Elméletileg. Pont így. Én egyszer próbáltam, akkor is €-ban. De nem lehet különbség. Szerintem.

(#2464) szuladam válasza csibi_ (#2462) üzenetére


szuladam
aktív tag

Egyszerűbb ha beteszed a transferwise kártyát a revolutba, és elmented. Többet nem kell majd az utalasos dologgal bajlódni, és a tw sem veszi le az utalási költséget.

(#2465) csibi_ válasza szuladam (#2464) üzenetére


csibi_
csendes tag

Nincs Transferwise kártyám, a Curveba még nem tudtam aktiválni a hitelkártyám, mert nem látom egyenlőre a teljes aktiválási kódot (Köszi Erste)

AZ első utalás még ingyenes volt, de 6 !! napos átfutási időt írt. Ez sokkolt. 17ig oda kellett volna érnie a pénznek :(

[ Szerkesztve ]

(#2466) zseko


zseko
veterán

Banális kérdés :B de amikor utalni akarok TW-ről a Revolut kártyára, akkor kedvezményezettként van különbség, hogy 'Saját bankszámlám' vagy 'Egy másik személy van megadva'? Valamint ezt annyiszor kell felvinni (nem azonnal, persze) ahány alszámlám van? Gondolok itt arra, hogy most TW-n pl. a GBP zsebben van pénz, így ha azt akarom, hogy az R váltson, akkor az ottani GBP zsebet kell megadni, míg ha később mondjuk az USD/EUR zsebben lesz, akkor újból fel kell venni külön-külön az USD/EUR zsebet is kedvezményezettbe?
Gondolom a nevet átírhatom, mögé írva pl. hogy ez épp melyik a háromból?
Valamint akkor a forintot nem lehet átküldeni, mert ahhoz is írja az R (ugyanazt) az IBAN+BIC kódot, mint a többihez? (Olvastam, hogy feltölteni nem lehet forinttal, de így áttölteni TW-ről (bár gondolom technikailag ugyanaz lehet))?

HR24.hu

(#2467) KTU válasza zseko (#2466) üzenetére


KTU
addikt

Van TW. kártyád?
Berakod Revolut-alá, így ingyenes lenne.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2468) zseko válasza KTU (#2467) üzenetére


zseko
veterán

Van, és látom hogy rosszul is írtam, TW kártyám van, Revolut nincs, azt most kértem (és amíg a TW ingyenesen küldte, itt levontak 6 eurót érte). Úgy is töltöttem pénzt a Revolutra, hogy Top up-on megadtam a TW bankkártyát.
Viszont nézd el, hogy nem értem mire érted, hogy ingyenes lenne. Milyen pénznemben? Ez még kissé kínai, hogy gbp alapú a kártya, de usd-t állítsak be, de ne engedjem váltani ezt vagy azt, stb... Gondolom mivel a kártya van beállítva, így a TW vásárlásként könyveli el, ezért ingyenes. De Forintban is, ha Top up-ot nyomok?

A TW-re meg banki utalással teszek relatíve olcsón, vagy hogy? Nekem, ha jól tudom nem ingyenes a banki utalás, a jelenleg még meglévő csomag '0,205% min. 103 Ft max. 10 240 Ft + (0,3%
max. 6 000 Ft)'
szöveget ír. Tehát az 'olcsó utalás' itt jelen esetben csak annyit jelent, hogy a TW nem vesz le érte külön pénzt, de a bank meg igen, min. 103 forintot(?). Így a 'Gyors & egyszerű utalás'-t választva, az így ha le is vesz 12 forintot, az kártyás vásárlásnak minősül (ha jól tudom), ezért az meg a bank felé nekem nem kerül semmibe.
Szóval, ha van huf a TW-n, akkor azt a kártyát berakva a Revolut alá, kártyás vásárlásként látszódna a TW felé, és költségmentesen át tudom húzni oda a Top up módszerrel?

Curve meg nálam nem fogadta el az ajánló kódot (vagyis, egész pontosan, a továbbra nyomva az mondta, hiba a hálózatban, nincs net (korlátlan mobilnetem van...)), majd amikor ott hagytam a telefont (dolgozni kellett), az kilőtte a háttérből, így buktuk az £5 pénzt :W Aztán a TW kártyát sem fogadta el (vagy az a Curve-t, mert visszautasította a próbaterhelést, amiből rögtön kettő is jött :((( ) Aztán később már el sem indult... csak az adatok törése és a gyorsítótár törése után. Majd aztán később megint nem indult el, csak ugyanígy... :U

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2469) nutfile válasza zseko (#2468) üzenetére


nutfile
aktív tag

előre elnézést kérek, nem szemétkedés, csak így érzem.
saját, magyar bankszámlád kondícióit figyelembe véve neked kell tudni/számolni, hogy hogyan éri meg a dolog.
ha ennyire bonyolultnak érzed, akkor ne használd ezeket, mert vki ajánl vmit, de két nap múlva mondjuk Transferwise változtat a kondíciókon (elmúlt 2 hónapban 2x változtatott) és az ajánlót fogod szidni, hogy sz.r.bb.l jöttél ki.
ráadásul mindenki írja (régen én is írtam), hogy hány forintra jött ki a feltöltés ilyen, vagy olyan útvonalon. csak éppen ha a devizaárfolyam a másik irányba ment volna, akkor nem annyi lenne a díj, ha meg hektikusan változna, akkor még inkább nem annyi.
ezeket figyelembe véve neked kell eldönteni, hogy akarsz-e ezekkel a kondíciókkal foglalkozni, utánanézni, értelmezni, nyomonkövetni és dönteni, hogy neked mi éri meg.
szerintem nincs egy általánosan, mindenkinek jó és legalább középtávon állandó megoldás

[ Szerkesztve ]

(#2470) CsodaPOK válasza instantwater (#2456) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Én Telenoros számlát próbáltam bankkártyával befizetni, de ott se tetszett neki a Revolut. Kérdeztem a Revolutot, a Telenort, az OTP-t, de mindenhol csak pingvinezés volt, hogy miért nem működik és mindegyik valamelyik másikhoz küldött. Elengedtem a témát.

(#2471) zseko válasza nutfile (#2469) üzenetére


zseko
veterán

Semmi gond :)

'szerintem nincs egy általánosan, mindenkinek jó és legalább középtávon állandó megoldás'

Egyértelmű, én inkább úgy kérdeztem, hogy jól értelmezem-e. Mert ugye hiába ingyenes a banki utalás a TW-n (emlékeim szerint ezt többször is olvastam), ha a banknál meg (még) nem, vagy drágább, mint a TW kártyás opciója. Pár tíz forint különbségen nem fogok kiadni (egyelőre úgyis csak pár tíz eur/USD stb lesz rajta) egy 60 vs 570 eltérést persze nem szeretnék. Nézd el, hogy nem olvastam el betűre az összes hsz-t az elmúlt pár napban :B
Egyedüli ami érdekel, TW forint zsebéből Revolut forint zsebébe lehet-e pénzt átjuttatni egyéb költség nélkül (pl Top up feltöltés TW kártyával (bár ahogy nézem, ilyen nem működik, csak max banki utalás, vagy ez a fizetési kétlem, vagy mi)), vagy mindenképpen át kell váltatnom valamire TW-vel előtte. Curve sajnos nem játszik, az nálam megakadt (és ritka szar valamiért), így egyelőre a valós hitelkártyám adatait nem fogom beadni neki.

HR24.hu

(#2472) KTU válasza zseko (#2468) üzenetére


KTU
addikt

Jól leírta (#2469) nutfile :)

TW.-ra kártyás Top up 100 e. Ft, 400 Ft-ba kerül
Én ugyanezt OTP-ről 200 Ft-ért átutalom, de itt kb. 2 - 4 óra míg megérkezik a pénz.

"TW kártyám van, Revolut nincs"

Virtuális azonnal működik, rányomsz hogy kérsz, és már használható Revolut Top up-ra, vásárlásra, Curve alá berakva "fizikai lesz belőle".

Curve kódot később akár e-mailben el lehet küldeni nekik, és érvényesítik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2473) zseko válasza KTU (#2472) üzenetére


zseko
veterán

Curve felejtős. Most megadtam neki a Revolut virtuális kártyáját, a pénzt levonta kétszer!!, de továbbra is rögtön hibát dob, hogy sajnos nem sikerült, ellenőrizzem hogy van-e rajta elegendő pénz (van). Aztán elszáll a g..ibe. A formában leírtam. Azt hiszem, most kapnak egy qrvaanyázós levelet.

Banknál egyébként idén úgyis csomagot fogok tudni váltani, abban meg jóval olcsóbb, ha nem ingyenes lesz az utalás, csak viszont az európai utazás meg lehet előbb lesz.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2474) DavidQ válasza csibi_ (#2459) üzenetére


DavidQ
tag

Nekem erste betéti kártya van.
A kódból nekem is csak 4 karakter jött meg. Hívtam a telebankot és ott elkértem az ügyintézőtől a teljes kódsort. Ez kb 20 perces várakozásba telt. Addig megvacsoráztam. :)

Valaki mintha azt mondta volna hogy a Curve-ös tranzakciókat vásárlásnak terheli. Ez bem tudom mit jelent a hitelkártyások számára, de szerintem jót. :D

Nem minden kínai szirszar szar!

(#2475) tortabevono


tortabevono
csendes tag

revolut számla androidos kezelesehez legalább android 5.0 szükséges.
kitkat (4.4-es) androiddal próbáltam: a 3D Secure védelmű kártyákkal nem sikerült a számlám feltöltése (nem kérte a kódot, így elutasították a tranzakciókat), de végül átutalással feltöltöttem.
aztán a revolut kártya igénylésekor egyszerűen hibajelzést ad. ekkor írták azt is, hogy a kitkat támogatása megszűnt.
elég sok minden működik még, de nélkülözhetetlen funkciók sajnos nem.

(#2476) hedgehog válasza zseko (#2471) üzenetére


hedgehog
senior tag

Mert ugye hiába ingyenes a banki utalás a TW-n (emlékeim szerint ezt többször is olvastam)

Rosszul emlékszel, a Revoluton ingyenes a banki utalás, a TW-n nem. Ott fix 310 Ft a díj (a low cost utalásnak).

-- aka p3d3str1an

(#2477) zseko válasza hedgehog (#2476) üzenetére


zseko
veterán

Nem arról beszéltem, hanem amikor a TW-t töltöm fel az 'olcsó utalást' választva a bankszámlámról, így az a TW oldaláról ingyenes, csak azt hittem ez érthető lesz a szövegből. Bár inkább valóban úgy kellett volna fogalmazni, hogy '...hiába ingyenes a banki utalás a TW-re, mert nem számol fel díjat, ha...'.

HR24.hu

(#2478) csibi_ válasza DavidQ (#2474) üzenetére


csibi_
csendes tag

Én is vásárlásról kaptam sms-t amikor Erste hitelkártyáról töltöttem fel pénzt Transferwisera

Curveot nem merem kipróbálni, most mindenhol azt olvasom, duplán vonja le az összegeket.
Megvárom, míg helyre rázzák...

[ Szerkesztve ]

(#2479) Oliverda válasza csibi_ (#2478) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem az SMS a mérvadó, hanem ahogy majd elszámolják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2480) ghostie válasza csibi_ (#2478) üzenetére


ghostie
tag

Curve + Erste max hitelkártya TW feltöltésre használva pénzfelvételként könyvelődik, bár az SMS vásárlásról jön. De ugyenez igaz Curve nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#2481) Oliverda válasza ghostie (#2480) üzenetére


Oliverda
félisten

Revolutot is próbáltál már így tölteni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2482) Laox válasza csibi_ (#2478) üzenetére


Laox
aktív tag

Már többször csináltam, nekem nem volt bajom a Curve-vel.

(#2483) csibi_ válasza Oliverda (#2479) üzenetére


csibi_
csendes tag

Azért az több mint érdekes lenne, hogy az üzenet vásárlásról szól, majd hetekig zárolják a tételt - nálam most ez van - majd közlik, hogy ja, ez pénzfelvét volt...

(#2484) ghostie válasza Oliverda (#2481) üzenetére


ghostie
tag

Igen, Revolut töltésekor vásárlásként könyvelődik Curve-val is és nélküle is.

[ Szerkesztve ]

(#2485) ghostie válasza csibi_ (#2483) üzenetére


ghostie
tag

Érdekes, de mégis így van. Hozzá teszem, hogy a vásárlási limit 1 Ft-ra van állítva.. De elvileg ez csak ATM limit, az Erste meg POS kézpénzfelvételnek könyveli TW feltöltést.

Korábban K&H hitelkártyával töltöttem, ott nem volt gond a TW-vel ilyen szempontból, csak az Erste büntet miatta.

[ Szerkesztve ]

(#2486) instantwater válasza ghostie (#2485) üzenetére


instantwater
addikt

Miért kell hitelkártyával tölteni?

(#2487) zseko válasza instantwater (#2486) üzenetére


zseko
veterán

Mert általában kártyás vásárlásnak számít, és visszatérítés jár érte, gondolom :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#2488) CsodaPOK válasza instantwater (#2486) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ma jött egy értesítés a Revoluttól, hogy aki rajtam keresztül regisztrál, az ingyen kap kártyát. Én ezzel nem járok se jobban, se rosszabbul, aki akar élni a lehetőséggel, küldjön PÜ-t. 1 hétig érvényes.

(#2489) instantwater válasza zseko (#2487) üzenetére


instantwater
addikt

Érdemes ezzel szórakozni?
Aztán egyszer kézpénzfelvételnek könyvelődik le, és ugrott az összes haszon.

(#2490) ghostie válasza instantwater (#2489) üzenetére


ghostie
tag

Nem biztos, hogy érdemes vele foglalkozni. Én hónapokon keresztül használtam a K&H-t TW feltöltésre, mindig hibátlanul vásárlásként könyvelték le, visszatérítés is járt érte. Most, hogy átálltam Erstere itt is csináltam egy próba feltöltést (illetve kettőt, egyet simán a másikat Curve-n keresztül), és itt más az eredmény. Ebből esetleg mások is levonhatják azt a következtetést, hogy Erste Max esetében nem érdemes próbálkozni :)

(#2491) zseko válasza instantwater (#2489) üzenetére


zseko
veterán

Nem tudom. Annyit nem használom ezeket, majd nyáron csak, ahogy összejön az út.

HR24.hu

(#2492) csibi_ válasza ghostie (#2485) üzenetére


csibi_
csendes tag

Na, 4 nappal a transferwise utalás után az Erste oldalán Pos terminál kézpénzfelvételre változott a vásárlás.
Bementem a bankfiókba, megnézték. Valóban Pos kézpénzfelvételnek számolta a rendszer, de 0 forint díjjal.

Meglátjuk mi lessz, írok nekik.

(#2493) csibi_ válasza instantwater (#2486) üzenetére


csibi_
csendes tag

Mert csak hitelkártyám van ;)

(#2494) Oliverda válasza csibi_ (#2492) üzenetére


Oliverda
félisten

Kamat lesz. Tapasztalatból mondom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2495) Jamesch


Jamesch
tag

Hello

Új vagyok a témában

Elsősorban Google Pay miatt érdekelne a dolog, főleg ha WearOS órán is lehet használni.
Ha jól értem egyelőre kétesélyes, hogy működni fog-e a G Pay, még mindiog ez a helyzet?
Okosórával próbált már vki fizetni?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#2496) brainticket válasza Jamesch (#2495) üzenetére


brainticket
aktív tag

sok köze nincs a revoluthoz, akkor lesz google/apple pay ha a google/apple elérhetővé teszi az adott országban. Persze meg lehet próbálni trükközni.

(#2497) Oliverda válasza brainticket (#2496) üzenetére


Oliverda
félisten

Van, mert nem csak az Apple-ön múlik, hanem a bankon vagy szolgáltatón is, jelen esetben a Revoluton. Még az Egyesült Királyságban sem kínálnak Apple Payt, pedig ott már évek óta elérhető a szolgáltatás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2498) brainticket válasza Oliverda (#2497) üzenetére


brainticket
aktív tag

nyilván, csak ugye az egyik a másiktól függ, amíg nem elérhető egy országban addig hiába ugrál bármelyik bank vagy szolgálató.

(#2499) Jamesch válasza brainticket (#2496) üzenetére


Jamesch
tag

Én ezt értem, de mégis van aki használni tudja.

Egyébként a vicc az hogy Paypalt is be lehet csatornázni Google Pay alá, de ezt is csak olyan országban ahol amúgy használható, franc se érti

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#2500) Rage47 válasza brainticket (#2496) üzenetére


Rage47
veterán

Igen, Apple Pay esetén például előbb egy magyar banknak kell engedélyezni az Apple Pay-t, aztán jöhet a Revolut.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.