Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) madrac válasza balhmm (#2699) üzenetére


madrac
őstag

Revolutot is lehet ingyen tölteni pl Curve-ön keresztül, és az utalás is ingyenes róla.
Forint számláról eurót utalni biztos nem olcsó mulatság.

[ Szerkesztve ]

(#2702) kzs


kzs
tag

Most kaptam értesitést egy uj promoról: ha szerzek 5 regisztralót 5 napon belül, kapok Metal-t egy évre.
Szóval, ha valaki most szeretne regisztrálni Revolutra, örülnék, ha rajtam keresztül regisztrál: link PÜ-ben. A kártya ingyenesen rendelhető

Volt már ilyen promó?

[ Szerkesztve ]

(#2703) anadroid válasza kzs (#2702) üzenetére


anadroid
senior tag

Akinek van az ismeretségi körben, mind kapott már ilyet. Aztán 1 év múlva "rád szárad" a metal, ha elfelejted visszaadni.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#2704) Oliverda válasza anadroid (#2703) üzenetére


Oliverda
félisten

A Metal egyetlen valamire való előnye a 600 eurós ingyenes készpénzfelvét, ennyit viszont nem ér a havi díja.

Amúgy nem csodálkoznék, ha pár hónap múlva az alapcsomagra is ráhúznának egy pár eurós díjat, vagy megvágnák az ingyenes tranzakciók határait.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2705) balhmm válasza madrac (#2701) üzenetére


balhmm
tag

De ott mennyire töltöd ingyen? Gondolom, ha forintos kártyáról,töltöm, akkor egy váltást fognak végezni, hgy euro legyen.. vagy kedvezőbben váltja, mint a tw? Illetve, ha már oda jut az euro a revolut szamlara, akkor onnan euros bankszamlara milyen kolrseg mellett tudom utalni? Nagyságrendileg 40-80eurokat kell utalnom.

(#2706) xcsabo


xcsabo
senior tag

Hát nem a forint top up volt az amiért állt a rendszer.

(#2707) madrac válasza balhmm (#2705) üzenetére


madrac
őstag

Középárfolyamon vált a Curve vagy ahhoz közel. Ezt a váltást ők végzik, így kerül rá a forintos számláról a pénz a Revolutra mint kártyás vásárlás. Mármint nyilván nem forintban, hanem pl egyből euroban. Utalás ingyenes Revolutról.

(#2708) szabi__memo válasza xcsabo (#2706) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jaj, pedig azt hittem azért leáll a rendszer:)

(#2709) gzbotii válasza szabi__memo (#2708) üzenetére


gzbotii
veterán

Curve is leállt abban az időben, szóval sanszos, hogy valami nagy szolgáltató miatt volt (például MC?)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2710) Patrol


Patrol
tag

Tegnap este kaptam meg két kártya miatt is az első hivatalos email-es tájékoztatást Brexit ügyben:

If you’ve been following the Brexit saga for the past few days, you’d be aware that there was a series of votes cast in the UK parliament this week. While it looks like a No Deal Brexit is unlikely, it is still a possibility - and we want to let you know that whatever the outcome is, we’ve got your back.

We’re preparing for a no deal

Right now, all of our customers in Europe are tied to our UK Electronic Money License, which we have passported across the European Economic Area. If a no deal outcome were to happen, we would no longer be able to passport this licence across Europe.

And while many experts are saying that a no deal outcome is very unlikely, we would rather be proactive to help protect our customers against the risks of Brexit. That is why last year we applied for (and have since been granted) an Electronic Money License in the EU, which we may need to migrate you over to in the near future.

What you need to do

In the event that we need to migrate you over to our licensed Electronic Money Institution (EMI) in the EU, we’ll need you to take another selfie as well as uploading a different form of ID. Unfortunately, this EU-based licence does not recognise a driving licence as a valid form of ID.

We know this is a pain, but we promise it’ll take you two minutes. Once you update the app to the latest version, just tap the button below on your phone and you’ll automatically be redirected to the app where you can upload your document.

[ Szerkesztve ]

(#2711) gzbotii válasza Patrol (#2710) üzenetére


gzbotii
veterán

És akinek nincs kettős állampolgársága vagy útlevele, az megszívta? Szép.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2712) Oliverda válasza gzbotii (#2711) üzenetére


Oliverda
félisten

Személyi?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2713) gzbotii válasza Oliverda (#2712) üzenetére


gzbotii
veterán

"we’ll need you to take another selfie as well as uploading a different form of ID"

Én úgy értelmezem, hogy az eddig megadott helyett, egy másik ID kellene. De javítsatok ki, ha tévednék.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2714) Fandango válasza gzbotii (#2711) üzenetére


Fandango
veterán

Hogy jön ide a kettős állampolgárság?

De mint ahogy már írták, használd a személyit.

A different form, a következő mondattal van viszonyban, az én értelmezésem szerint, tehát aki eddig jogosítvánnyal igazolta magát, az nem lesz jó, ha váltásra kerül a sor, ezért kell másik azonosító okmány.

[ Szerkesztve ]

(#2715) KTU válasza Oliverda (#2712) üzenetére


KTU
addikt

Én is úgy értelmeztem hogy azon kívül más azonosításra alkalmas okmány, de az EU jogsi nem jó.
:U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2716) gzbotii válasza Fandango (#2714) üzenetére


gzbotii
veterán

Kettős állampolgárság úgy jön ide, hogy akkor jó eséllyel két személyigazolványod van.
Nekem teljes mértékben úgy jön át a a different form of ID, hogy egy másik, ami eddig nem volt megadva. De jogosítvány nem elfogadott. Ergo akkor marad az útlevél. Tudtommal jogosítványt eddig sem fogadtak el.

De továbbra is várom az alternatív értelmezéseket, hogy én mit értettem félre a different form of alatt.

Első mondathoz egy kiegészítés a második mondat, tagolás szerintem elég egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2717) Fandango válasza gzbotii (#2716) üzenetére


Fandango
veterán

Ha nincs útlevél, a jogsi nem jó, akkor mi marad? Szerintem a személyi igazolvány.

(#2718) gzbotii válasza Fandango (#2717) üzenetére


gzbotii
veterán

És eddig, például neked mi volt megadva? Ha személyi, és most egy másik okmány kell, de útlevél nincs, akkor mi marad?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2719) Iginotus válasza gzbotii (#2718) üzenetére


Iginotus
őstag

Cumi...

Bocsi nem egy építő jellegű de ez szívás.
Olvasgatom, hogy mi van revoltal mostanában eléggé tré lett. Én múlt nyáron használtam utazások alatt akkor teljesen pozitív volt.. Hát most nem tudom hogy el mernék-e vele indulni...

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#2720) Oliverda válasza gzbotii (#2718) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem írja, hogyha személyit adtál meg korábban, akkor másik okmány kell. Annyit ír, hogy jogosítványt nem tudnak elfogadni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2721) Patrol


Patrol
tag

Én úgy értelmezem, hogy a jogsi már nem jó, de helyette a személyi pl. igen.
Ha jól emlékszem én jogsit fotóztam nekik anno, lehet eleve ezért kaptam a levelet ti pedig ezért nem.

(#2722) gzbotii válasza Oliverda (#2720) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy dolgot továbbra sem értek: akkor mi az, hogy uploading a different form of ID.
Miért kell odaírni a different form?

In the event that we need to migrate you over to our licensed Electronic Money Institution (EMI) in the EU, we’ll need you to take another selfie as well as uploading a different form of ID. Unfortunately, this EU-based licence does not recognise a driving licence as a valid form of ID.

Mindegy, az idő majd eldönti

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2723) Patrol válasza gzbotii (#2722) üzenetére


Patrol
tag

ID=azonosító kártya
Ez lehet személyi, jogsi, útlevél
Azonosító kártyát más formában, az én értelmezésem szerint (és erre később ki is tér) jogsi helyett pl. személyit.

(#2724) Patrol válasza Patrol (#2710) üzenetére


Patrol
tag

Appon belül egy februári blogbejegyzésben ezt írták:

What Revolut is doing to prepare for Brexit

If you’ve been following the Brexit saga for the past few days, you’ll be aware that there was a series of votes cast in the UK parliament this week. While it looks like a No Deal Brexit is unlikely, it is still a possibility - and we want to let you know that whatever the outcome, we’ve got your back.

As a financial institution, we understand that you place a lot of trust in us, and we take that responsibility very seriously. Regardless of what happens next in terms of the UK’s withdrawal from the EU —whether it’s a no deal, an extension, or something else— rest assured that Revolut is working proactively to make sure you can continue to use our services with as little disruption as possible.

What is Revolut doing to protect me?

If you’re a UK Revolut user, it’s business as usual for the most part. For Non-UK Revolut customers, in the event of a no deal, we will begin the process of transferring you to our European authorised subsidiary.

What does that mean?

Revolut currently has a licence to operate in the UK, which it is able to ‘passport’ to all other countries within the European Economic Area (EEA) under the EU’s Freedom of Services regime.

If a no deal Brexit were to happen or a deal agreed that immediately revokes freedom of services, Revolut may lose this passporting right and we’ll need to migrate non-UK users to our licenced entity in Europe in order to continue offering our Revolut services to all our European customers.

All you’ll have to do is to keep an eye out for a notification from us with updated T&Cs. We’ll be in touch with you about this nearer the time.

Inevitably, there will be unforeseen changes along the way, as the government continues to negotiate a deal with the EU. If anything changes, we’ll update you with further information and be right there with the support you need.

(#2725) gzbotii válasza Patrol (#2723) üzenetére


gzbotii
veterán

Mintha én ezt eddig nem tudtam volna, hogy mi az az ID card...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2726) Patrol válasza gzbotii (#2725) üzenetére


Patrol
tag

Én gyakran esem abba a hibába, hogy ID kapcsán személyire asszociálok, hiszen a jogsinak ott a Driver Licence kifejezés, szóval inkább magamban tudatosítottam mint benned :)

(#2727) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Szerintem a személyi jó.
Viszont nem értem a jogsi miért nem

(#2728) Oliverda válasza gzbotii (#2722) üzenetére


Oliverda
félisten

A different form nem egyenlő a different ID-vel. Gondolom más formátumban kell felvinni vagy máshogy tárolják.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2729) brainticket válasza szabi__memo (#2727) üzenetére


brainticket
aktív tag

gondolom mert a jogsin nem látszik hogy milyen állampolgár vagy pl.
én pl. ausztriában élek, osztrák jogsim van, magyar személyim és útlevelem.

(#2730) MasterMark válasza brainticket (#2729) üzenetére


MasterMark
titán

A jogsin rajta van az állampolgárság. Ugyanolyan személyazonosításra alkalmas okirat.

Switch Tax

(#2731) brainticket válasza MasterMark (#2730) üzenetére


brainticket
aktív tag

nincsen rajta.

https://www.sosjogsi.hu/jogositvany-kivaltasa

SZEMÉLYAZONOSSÁG IGAZOLÁSA JOGOSÍTVÁNNYAL
Csak az új típusú vezetői engedély alkalmas a személyazonosság igazolására belföldön.
A jogosítvány állampolgárság igazolására nem alkalmas, ezért külföldre utazáskor úti okmányként nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#2732) MasterMark válasza brainticket (#2731) üzenetére


MasterMark
titán

Bocs, de nincs jogsid? Fordítsd meg, a 14.-es pontban van az állampolgárságod.

Ja látom nem magyar jogsid van. Ettől függetlenül a magyaron rajta van az állampolgárság: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#2733) brainticket válasza MasterMark (#2732) üzenetére


brainticket
aktív tag

(#2734) nutfile válasza brainticket (#2733) üzenetére


nutfile
aktív tag

szerk.

a 12. pontban a H betű az mi? nem az állampolgárságod?

[ Szerkesztve ]

(#2735) brainticket válasza nutfile (#2734) üzenetére


brainticket
aktív tag

lehet, nem tudom

(#2736) szabi__memo válasza brainticket (#2729) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez egy korrekt válasz lenne, ha eddig nem lett volna jó :D

(#2737) xcsabo válasza szabi__memo (#2736) üzenetére


xcsabo
senior tag

Az n26 vajon jó alternatíva lehet ezek után?

(#2738) szabi__memo válasza xcsabo (#2737) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Itthonról nem tudsz nyitni. Amúgy az egy bank, ezért gondolom jó

(#2739) Patrol válasza Patrol (#2710) üzenetére


Patrol
tag

Megcsináltam az újrafotózást, ami az azonosító okmányt illeti az alábbi lehetőségek közül lehetett választani:

Tehát ahogy írták is a jogsi már nem játszik többé. (több mint valószínű, hogy én azt fotóztam anno)
Személyi, útlevél és tartózkodási engedély.

[ Szerkesztve ]

(#2740) Patrol


Patrol
tag

Nem tudom észrevette e valaki, de már van HRK Kuna "zseb" is :)

(#2741) xcsabo


xcsabo
senior tag

Csináltam egy visszatoltest simple appal és a forint számlára rakta. Eddig euróra rakta nem?

(#2742) UHHH válasza xcsabo (#2741) üzenetére


UHHH
senior tag

Oda rakja, ahol a default számlád van, nekem mindig forintra rakta eddig is, s most is oda tette! :)

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2743) KTU válasza xcsabo (#2741) üzenetére


KTU
addikt

hozz létre saját HUF pénztárcát / zsebet a Revolut alkalmazásban.
Válts át EUR-t HUF-ra.
Ha ezt nem teszed, az aktuális zsebben írja jóvá a visszatöltött összeget,
jellemzően EUR, mivel evvel hoztad létre a kártyát (10 EUR feltöltéssel)
[link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#2744) xcsabo válasza KTU (#2743) üzenetére


xcsabo
senior tag

Ja ez megvolt. Egyébként vajon miért nem tudja a simple a biztonsági azonosítást végrehajtani? A visszatöltés ugye megy rá, de pl. így nfc-vel nem tudok vele fizetni a simple appon keresztül.

(#2745) ranlomadi


ranlomadi
tag

Sziasztok!

Még viszonylag új vagyok a Revolut és egyéb külföldi kártyák világában! :)
Próbáltam értve olvasni, de mégis kérdezek, mielőtt a pénzzel játszom..

Tehát: A napokban megérkezett a Revolut és Curve kártyám is.
A Curve mögé beraktam az OTP HUF alapú kártyámat.
A jövő héten fogok menni Angliába. A legjobb spórolás a szempontomból, ha a Revolut kártyámat top up-olom a Curve kártya által (OTP HUF-ra állítva) GBP-al? Esetleg mennyivel jobb, ha EUR-al és azt váltom Revolut-on belül GBP-re?
Nem fogok vinni magammal kp-t, de szeretnék majd kivenni, mert azért nem baj, ha egy kisebb összeg papírban is van.. bármelyik ATM-ből vehetek ki díjmentesen? Van, amire figyelnem kellene?
Angliában mindenhol elfogadják a Revolut kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#2746) gzbotii válasza ranlomadi (#2745) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahol jó a MasterCard, ott jó a Revolut is. GBP-n töltsd fel, ha font kell (amúgy is GBP alapú kártyának ismeri fel a Curve kártyát, mivel angol "bank" bocsájtotta ki).
MasterCard keresővel nézd meg, hogy melyik ATM/banknal nincs külön díj.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2747) ranlomadi válasza gzbotii (#2746) üzenetére


ranlomadi
tag

Erre van valami app, hogy megnézzem a díjmentes közeli MC ATM-eket?

(#2748) tsteve


tsteve
senior tag

szerintetek miért nem működik a revolut kártya regisztrálás a simple-ben? küzdök vele eredménytelenül...

(#2749) gzbotii válasza ranlomadi (#2747) üzenetére


gzbotii
veterán

Webes app: [link]

Valamint a MC Nearby app, ami jelenleg csak iOS-re érhető el, de a térképkezelés az katasztrofális: [link]

De itt a topicban kicsit visszakeresel, volt már róla szó.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#2750) tsteve válasza tsteve (#2748) üzenetére


tsteve
senior tag

mondjuk a rev. kártya biztonsági azonosítása nélkül is engedte most a simple a küldést (visszavezetést) revolutra.. 1-2 napon belül talán eldől hogy működik-e igy a visszavezetés, ha tényleg oda is ér...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.