Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) t72killer válasza Tibe (#24099) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pont tegnap csináltam ilyet:K. Neszeneked paypal konverzió:)))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24102) Tibe


Tibe
aktív tag

Király, köszi srácok! :R

(#24103) razorbenke92 válasza t72killer (#24101) üzenetére

Arra figyeljetek oda, hogy defaultban (legalábbis nekem) mindig a Paypal akar konvertálni, és minden alkalommal át kell állítanom, hogy a kártyakibocsájtó konvertáljon.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24104) t72killer válasza razorbenke92 (#24103) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azt egy ideje már állítgatom :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24105) vkrisz válasza t72killer (#24104) üzenetére


vkrisz
csendes tag

Azt fixen be lehet állítani valamelyik eldugott menü mélyén, és akkor nem kell állítgatni minden vásárlásnál. Csak arra kell vigyázni, hogyha lejár a kártya akkor a megújítás során visszaáll a beállítás alapra. Más: nálatok működik a kártya adatainak megjelenítése? Nekem bekéri az ujjlenyomatot, de nem történik semmi. Ill. a kártyaszám másolása se rak ki a vágólapra semmit. Így viszont nem használható az egyszer használatos virtuális kártya.

(#24106) t72killer válasza vkrisz (#24105) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tegnap ment...

Más: asszonynak ma nyitottunk számlát, már az új limit van rajta, pedig 27-én fordul :((( . Bár családi szinten 2kEUR már nagyjából elég lesz.

Az enyém egyébként 28-án fordul, ez 0 vagy 24óra? Gondoltam h életemben először vennék kriptót, de csak úgy, ha a régi limitet terhelem vele.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24107) razorbenke92 válasza t72killer (#24106) üzenetére

Az új ügyfeleknek már egy jó ideje a változás utáni limitek mennek. Az augusztusi határodő (illetve az azutáni fordulónapi változás) csak azoknak az ügyfeleknek volt, kvázi átállási időnek akik korábban a nagyobb limitekkel regisztráltak.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#24108) t72killer válasza razorbenke92 (#24107) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24109) sopruk válasza vkrisz (#24105) üzenetére


sopruk
aktív tag

Mutatja a kártya adatokat. Fél 17-kor használtam is az egyszer használatos kártyát...

(#24110) balinlin válasza vkrisz (#24105) üzenetére


balinlin
senior tag

Mutatja
Nekem volt hogy be kellett zárni az sorozat alkalmazást, mert nem akarta mutatni. Újra elindítva ok volt. Ez már egy régebbi verzió volt, az utóbbi időben nincs ilyen gondom.

(#24111) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdekes, asszony azonosítását jogsi alapján visszadobta, gondolom túl régi lehetett a fénykép v félhomályban lőttük a selfie-t.

Regisztrációkor elkövettünk egy hibát: nem az általam küldött meghívós linkkel regisztrált, hanem letöltötte az appot és kész. Így viszont nincs neki ingyen (=0 postaktg-gel) kártya. Töröljük az amúgyis aktiválatlan accját és hívjam meg még1x, abból lesz ingyenkari/most is él még az akció?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24112) sopruk válasza t72killer (#24111) üzenetére


sopruk
aktív tag

A brexit miatt már nem fogadják el a jogosítványt. Nemrég mindenkitől a szem.ig.-t kérték újra, aki korábban a jogsit adta meg...

A kb. 2000 Ft-os postaköltség meghívó esetén is áll, hacsak nem kifejezetten jelzi a te appod, hogy teljesen ingyenes meghívót tudsz küldeni. De szerintem az ilyen akciós meghívók már megszűntek (Javítsatok ki, ha más a tapasztalat)
Azt szokták javasolni, hogy néhány hét után esetleg felajánlja a postaköltség mentes kártya küldést, ha addig nem rendeled meg...

(#24113) t72killer válasza sopruk (#24112) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

F.sza, pedig az appban még lehetett jogsit kiválasztani.

Sima +hívó volt, haver kb 3 hónapja azzal akart meghívni, h ingyenes (mmint tényleg) a kártya, sajna nem fogadtam el.

Elég meredek ez a "romlási görbe":((( - bár az ingyenkari buktát és a kp-felvétnek számolt hitelkaris befizetést inkább magamnak köszönhetem (utóbbira azért felhívhatták vna a figyelmet).

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24114) Tuomas válasza t72killer (#24113) üzenetére


Tuomas
addikt

Fel van rá hívva a figyelem:
"A feltöltés történhet bakkártyával, többnyire ingyenesen (kivéve: a lakhelyed országán kívül kiállított kártyával, hitelkártyával vagy céges kártyával-üzleti bankkártyáról történő feltöltés során a Revolut díjat számíthat fel)"

We were here

(#24115) t72killer válasza Tuomas (#24114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, az x-oldalas leírás mélyén. Én egy az appban a kártya hozzáadásánál felbukkanó figyelmeztetésre vagy épp közvetlen a kari alatt 5 szóra ("cash withdrawing charges may apply") gondoltam. Ha már pl az ETH árfolyamról tudnak kéretlenül küldeni, beleférne 2 sor, hogy az ember ne szivassa keresztbe magát kinyírva a platform fél évnyi hasznát. A befizetett 1200EUR-m után huszonvalamennyit nyúlt le a bankom, úgy, h semmiféle konverzió nem történt.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24116) Friczy válasza t72killer (#24111) üzenetére


Friczy
senior tag

Ha törlöd az accountot, megvan az a veszély, hogy ugyanazzal a telefonszámmal nem tud újra regisztrálni. Megér neked ez a kockázat egy postaköltséget?

(#24117) Friczy válasza t72killer (#24115) üzenetére


Friczy
senior tag

Vagyis a Revolut hívja fel a figyelmedet arra, hogy a te bankod milyen költségeket számol fel? Nekik ezt honnan kéne tudniuk?

(#24118) Tuomas válasza t72killer (#24115) üzenetére


Tuomas
addikt

Milyen x oldalas leírás mélyén? Átolvastad a súgót, mielőtt elkezdted használni a Revolutot? Ott kategóriák szerint elég sokminden le van írva (kereső is van), és csak pár sor az egész, a te problémádra is:
[link]

"Miért terhelték meg a számlámat feltöltési díjjal?
Ha egy, a lakhelyed országán kívül kiállított kártyával, illetve hitelkártyával vagy céges kártyával adsz pénzt a számládhoz, kis összegű díjat számíthatunk fel a költségeink fedezésére. A díjat megjelenítjük neked, mielőtt hozzáadod a pénzt a számládhoz.
Ezenkívül a bankok vagy közvetítő bankok is felszámíthatnak díjakat; ezek okáról közvetlenül tőlük tájékozódhatsz."

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24119) Somatom válasza Friczy (#24117) üzenetére


Somatom
veterán

Tegnap csináltam egy külső elérést a NAS -omra és próbaképpen mobilneten indítottam egy filmet. A lejátszó program figyelmeztetett, hogy mobilneten ez költséges lehet. Vajon, honnan tudta, hogy a mobilszolgáltatóm pénzt kér a mobilnetért?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24120) t72killer válasza Friczy (#24117) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem kértem, hogy mennyit számoljon fel, hanem csak azt, hogy ez kp-felvételnek számít. És ha az apróbetűben le tudják írni, akkor nem arról van szó, hogy dunsztjuk sincs róla.

#24116: maradtunk az eredeti accountnál, mivel ezekszerint mindenképp van postaktg.

#24118: lényegtelen, túl vagyunk rajta - annyi, hogy ez a figyelmeztetés sokkal láthatóbb helyen is lehetne, mert a buktából kb 3 hónapnyi prémium is kifutotta volna. De itt elengedem a témát.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24121) UberMutant válasza Somatom (#24119) üzenetére


UberMutant
őstag

Nem tudta, ezért írta, hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

(#24122) Tuomas válasza t72killer (#24120) üzenetére


Tuomas
addikt

De neked a bankod számolt fel pénzt, nem a Revolut, vagy rosszul emlékszem?
Ilyen esetben egyébként, ha valamiben nem vagy biztos, vagy nem találod egyértelműnek, érdemesebb először kisebb összegekkel próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24123) t72killer válasza Tuomas (#24122) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bank, persze. És? Ha a súgóba be tudják írni a lehetséges bankoldali ktg-ek kockázatát, akkor azt írhatták volna a full felesleges "card details processed securely" reklámszöveg helyére, amikor beírom az utalás összegét. Mivel fel se merült bennem pl a paypal után, hogy netes fizetésből kp-felvét varázslódhat, ezért nem gyanakodtam. Ahhoz, hogy megtudjam, konkrétan mennyivel terhelődött a hitelkari, be kell másznom a netbankba - jóhiszeműen ezt nem tettem meg.

Téma OUT.

Kicsit más téma, az új limitekkel: az mondjuk nem szép dolog (bár spéci dologról lévén szó, csak utánajár az ember), hogy a drágán váltható kriptók is beleszámítanak. Bár ha vki komolyabb kripto-kereskedésre adná a fejét, akkor tényleg érdemes már premium vagy metalban nyomni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24124) Tuomas válasza t72killer (#24123) üzenetére


Tuomas
addikt

Persze, meg beírhatnának oda még kismillió dolgot (mert ugye mindenkinek más a felesleges és más a hasznos), és akkor ugyan úgy nem olvasnád el, mert akkor is túl hosszú lenne.

We were here

(#24125) Donki Hóte válasza t72killer (#24113) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Elég meredek ez a "romlási görbe":(((

Korábban én is kaptam pénzt, ha meghívtam valakit, meg a meghívott is ingyen kapta a kártyát, plusz ő is kapott párezer Ft-ot a számlájára, ha használta.

100 ezer magyar ügyfelet akartak, lett nekik 250 ezer, mert nem számoltak azzal, hogy a furfangos magyarok párezer Ft-ért mikre képesek. Szóval visszavettek az akciókból, mostmár tényleg csak azoknak éri meg Revolut kártyát szerezni, akiknek valóban szüksége van rá.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24126) gzbotii válasza Somatom (#24119) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem a legjobb példa, mert vannak helyek, országok, pl Románia, ahol a legtöbb csomag ingyenes a bankoknál (ATM, vásárlás, számlavezetés, belföldi utálás, kártyadíj). Sokszor csak internet bankingért számolnak fel díjat, vagy ha bankfiókban veszel fel pénzt.
Magyarországon meg havi 4-700Ft ugyanez nekem. Revolut, hogy számoljon 20+ ország, még több bankjának a díjaival?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24127) t72killer válasza Donki Hóte (#24125) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A második fizikai kártyán mindenesetre elgondolkozunk, h egyáltalán kell-e. Egyedül a kp-felvét limit szűkös kicsit, de már alig van hely, ahol ne lehetne kártyával fizetni. Csak attól tartok kicsit, hogy tovább fognak romlani a kondíciók, a premium díja már több, mint sok normál bank havidíja, az 1200€ feletti 0.5%-os díj pedig Transferwise szint.

#24126: ki írta, hogy SZÁMOLJON?? senki nem kért tőlük elszámolást, hogy ez a tranzakció nekem a másik oldalon x.y€-ba fog kerülni. Kb 3adjára írom le, hogy a súgó alapján TUDJÁK, hogy sok bank a hitelkártyás feltöltést kp-felvétként sarcolja, és nem hiszem, hogy ez az infó annyira 20adrangú lenne, hogy az app kártyás feltöltő oldalára beírva még elé kéne rakni a takarítónő szülinapját és hogy milyen kaját szeret a CEO sziámicicája. Mostmár tleg befejeztem :R.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24128) t72killer válasza t72killer (#24127) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+most nézem: az 50centes díj a nemzetközi utalásokra (a havi első kivételével) korábban is megvolt?
"1 free cross border transfer each month, €0.50 thereafter" [link]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24129) Somatom válasza UberMutant (#24121) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván nem tudhatta, hogy korlátlan netem van, ahogy a Revo sem tudhat a banki sarcokról. De, figyelmeztetett.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24130) Friczy válasza t72killer (#24120) üzenetére


Friczy
senior tag

Az, hogy készpénzfelvételnek számít, azt a te bankod dönti el, nem pedig a Revolut.

(#24131) t72killer válasza Friczy (#24130) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Témát lezártuk, le van írva minden releváns érv az elmúlt ~10HSZ-ben, Pont. Megyek sóskiflit sütni :P

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24132) Peter.70 válasza t72killer (#24131) üzenetére


Peter.70
őstag

Nyitom az ablakot fénypostával küldheted. Na jó, elég a recept is :D

(#24133) t72killer válasza Peter.70 (#24132) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebből dolgozom :))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24134) kovisoft válasza t72killer (#24131) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha részedről lezártad, akkor miért válaszolsz mégis sokadjára is? :U

(#24135) Peter.70 válasza t72killer (#24133) üzenetére


Peter.70
őstag

:R

(#24136) vmarci21 válasza t72killer (#24128) üzenetére


vmarci21
tag

Nem, ez az új, "promóciós időszak" utáni kondíciós lista.
Itt láthatod részletesebben: [link]
Viszont ez magyar regisztráció esetén nem vonatkozik a HUF, EUR és SEK utalásokra:

"Helyi kifizetések az alap devizájában - Ingyenes
Nemzetközi kifizetések a SEPA-régióban, euróban és svéd koronában - Ingyenes"

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24137) #30786816 válasza vmarci21 (#24136) üzenetére


#30786816
törölt tag

Orszagon beluli Euro meg fizetos, pl allamkincstarba euro beutalas.

(#24138) kp78


kp78
addikt

Tegnap meg is érkezett a vasárnap (08.23.) rendelt standard kártya.
Gondoltam ma aktiválom is PIN kódos fizetéssel egy ismerős, gyakran látogatott helyen, 3820.- Ft-os összeggel. Szerencsére szem előtt van a terminál, és a néni aki kezeli is mondhatni, rám bízta a dolgot. Az összeg megadása után kiírta a terminál dollárban az összeget felülre, alá forintban. De a lényeg, hogy a kijelölés a dollár soron állt, szóval nekem kellett egy sorral lejjebb navigálnom, h nehogy dollárban vonja le, de ha a néni "rutinból" nyomja a zöld gombot, akkor vszínű dollárban ment volna. :U
A Revolut kártyán 5.000.- Ft van összesen, se €, se $, $ számla nincs is.
Szóval azt nem értem, h elvileg a helyi pénznemben kellene vonnia, (amennyire eddig átnéztem a dolgokat), akkor miért akart dollárban vonni? :F

[ Szerkesztve ]

(#24139) Oliverda válasza kp78 (#24138) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi a kártya első hat számjegye?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24140) t72killer válasza kp78 (#24138) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem lett volna katasztrófa, ha dollárban vonja, lévén kvázi nulla az árfolyamrés, viszont ez is a mától szűkös átváltási limited terhére ment volna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24141) kp78 válasza Oliverda (#24139) üzenetére


kp78
addikt

535456
Magyarországról igényeltem.

@t72killer
Ekkora összegnél nyilván nem, csak furcsálltam. :U

[ Szerkesztve ]

(#24142) balinlin válasza kp78 (#24141) üzenetére


balinlin
senior tag

A dollár különösen fura
GBP vagy netán EUR még érthetőbb lenne, de dollár??

(#24143) vnorbi válasza t72killer (#24140) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A Revolutnál van csak kvázi nulla árfolyamrés, de a terminál a forintot egy előnytelen árfolyamon váltotta volna előbb dollárra, és ott bukó lett volna belőle. A kis összeg miatt még ez sem fájdalmas, legfeljebb néhány 10 forintról van szó ebben az esetben, de észben kell tartani, hogy ha dupla konverzió van, akkor jó eséllyel legalább az egyiken le akarnak nyúlni.

(#24144) Oliverda válasza t72killer (#24140) üzenetére


Oliverda
félisten

Az lett volna, mert ilyenkor dupla konverzió van, az első váltást ráadásul a terminál üzemeltetője végzi csapnivaló árfolyamon.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24145) vnorbi válasza #30786816 (#24137) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Próbáltad, és tényleg fizetős lett augusztus 24-ével, vagy a díjszabás alapján írod (ami szerint valóban fizetős, de én még mindig bízok benne, hogy csak nem tudták jól megfogalmazni)?

(#24146) #30786816 válasza vnorbi (#24145) üzenetére


#30786816
törölt tag

Reszben a leiras, reszben az ide vonatkozo EU direktiva alapjan, amit valami csokott nyugati burokrata fogalmazott meg ugy, hogy csak a nemzetkozi euro utalasokra kell alkalmazni belfoldi tarifat. Majd jovo havi utalasnal kiderul, de nem vagyok optimista.

(#24147) Oliverda válasza kp78 (#24141) üzenetére


Oliverda
félisten

Itt nézd meg az első nyolc számjeggyel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24148) vnorbi válasza vnorbi (#24145) üzenetére


vnorbi
aktív tag

#24146-ra lett volna válasz:

Nekem szeptember 4-én lenne aktuális. Jó lenne, ha addig kiderülne, mert ha tényleg fizetős, akkor lehet jobb lenne a TransferWise. Ha addig nem jön valaki, aki meg tudja osztani a friss tapasztalatait, akkor megyek a supporthoz rákérdezni, hogy ne az átváltás után derüljön ki, hogy amit a váltáson nyertem, azt az utaláson bukom.

Egyébként ha elkezdem egy ilyen utalás rögzítését (EUR utalása magyar IBAN számlaszámra), most nem jelzi az app, hogy lenne neki díja.

[ Szerkesztve ]

(#24149) t72killer válasza vnorbi (#24143) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#24144: jogos :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24150) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Hardverapron itt fizetnék egy arcnak revoluton, a telefonszámát adta meg egyedül hozzá. Mivel nem érzékeli, hogy revolutos a kolléga, így csak “fizetési hivatkozás”-ként tudok küldeni neki pénzt, amire ő meg errort kap. :F

Ilyenkor mi a stájsz?

No matter what, you keep finding something to fight for.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.