Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) aleister válasza Oliverda (#24300) üzenetére


aleister
veterán

Oké, de azért ugye szerinted is visszás, hogy a hivatalos site főoldalán lévő információ helyett az alkalmazásban eldugott menüpont a mérvadó?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24302) t72killer válasza aleister (#24301) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit kattingatni kell, de itt van a honlapon is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24303) kovisoft válasza aleister (#24301) üzenetére


kovisoft
őstag

Akkor lenne jogos a reklamáció, ha explicit naptári hónap szerepelne a főoldalukon.

(#24304) Brandynew válasza aleister (#24301) üzenetére


Brandynew
őstag

Ott van az oldalon a Terms & Policies oldalon, egyáltalán nincs eldugva.

(#24305) vmarci21 válasza aleister (#24301) üzenetére


vmarci21
tag

Azt írták hogy havi 75.000 ft, nem azt hogy naptári hónaponként 75.000 ft.
Nem ugyanaz a kettő, a havonta nullázódó limit nem jelenti automatikusan azt, hogy elsején fog a limit nullázódni. Mint ahogy HBO GO, Amazon Prime, Revolut premium, stb. előfizetésnél is a havi szó van használva, mégsem elsején vonják mindenkinek a havidíjat. Sőt, Havi Budapest-bérlet sem naptári hónapra szól.

Monthly, Cambridge Dictionary szerint:
"happening or produced once a month"
Magyar Értelmező Kéziszótárnak nincs webes keresője, így ott nem tudom megnézni, de gyanítom ott is hasonló a dolog jelentése, mint az angoloknál.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24306) aleister válasza kovisoft (#24303) üzenetére


aleister
veterán

Legyen. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24307) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Unibetről lehetséges a kifizetés? Mastercard és volt már befizetes természetesen.

(#24308) #04441088 válasza gorje (#24307) üzenetére


#04441088
törölt tag

'Revolut regisztráció leírás ingyenes Revolut bankkártyához, amivel Unibet sportfogadóirodába be tudsz fizetni, és fogadhatsz sportokra.'
Áprilisi hír, remélem még valid.

(#24309) gorje válasza #04441088 (#24308) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen! Érdeklődők még azért.

(#24310) #04441088 válasza gorje (#24309) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ha beírod a kartyaszamot és engedi a rendszer, akkor gond nem lehet, egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#24311) gorje válasza #04441088 (#24310) üzenetére


gorje
senior tag

Megkérdeztem.

(#24312) viharhozo válasza gorje (#24307) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem lehetseges. Modjuk szep, nagy betukkel ott van az Unibet oldalan, h nincs kifizetes MC-re. Visara van.

Pontositok, ez a magyar szamlakra igaz. Mas nemzetisegnel lehet elteres.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#24313) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok, gyors kérdés. Egy ismerős kellett volna küldjön 20 dolcsit, revoluton keresztül de nem jött át. Angliában él, ez már le van tiltva, nem lehet pénzt küldeni országokon keresztül, vagy csak Brexit miatt nem eus tagok többé, vagy mi a szitu?

A request via link metódust használtam:
Ha lehet küldeni akkor mi a menete? Azt a hiba üzenetet kapta hogy "Sorry your payment failed as we do not support this merchant." Nekem meg azt írja hogy Declined - Your top-up was declined. Please contact support...

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#24314) Gabás válasza trialboj (#24313) üzenetére


Gabás
addikt

Ha ő R-kártyával akar fizetni a hivatkozáson keresztül, az nem fog menni (ilyenkor érdemes közvetlenül küldeni)

(#24315) Somatom válasza t72killer (#24073) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is kellett hozzá két hét. Most jelzett a Revo, hogy 360Ft az Euró.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24316) t72killer válasza Somatom (#24315) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szép, kis koronapánik van alakulóban. Beraktam egy 370es forintvételt, jó lesz az legközelebbi hazaútra, amikor meg egyébként lecsillapodnak a kedélyek és visszaerősödik, szivatva a hazalátogatókat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24317) balint730


balint730
csendes tag

Sziasztok.
Eladtam a részvényeimet és az lenne a kérdésem, hogy hány nap alatt kerül át az "el nem számolt pénz" kategóriábol a "felvehető összeg" kategóriába, azaz hány nap amíg vissza tudom utalni a részvényes számláról a sima revolut számlára? Illetve a revolut számláról mennyi idő alatt ér el a bankszámlámra a pénz?

(#24318) zsamiatt válasza balint730 (#24317) üzenetére


zsamiatt
őstag

2-3 munkanap ha addig nem nyúlsz hozzá amire felvehető lesz.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24319) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

Hello,
Egy kérdés, most akkor a revolutos feltöltés készpénz felvételnek minösül? (Erstes betéti kártya)
És ha igen, akkor ugye 150 000ft-ig nincs dija? És e fölött már lehet dija is?

(#24320) Oliverda válasza Bestspiler7 (#24319) üzenetére


Oliverda
félisten

Betétivel vásárlás, ha jól tudom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24321) Somatom válasza Bestspiler7 (#24319) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értek a szakkifejezésekhez, a creditet, meg a debitet is keverem. Nekem olyan Erste kártyám van, amivel csak a saját pénzemet költhetem. Azzal kártyás vásárlás a Revo feltöltés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24322) Bestspiler7 válasza Somatom (#24321) üzenetére


Bestspiler7
tag

Rendben köszi. :R

Amugy neked is debit kártyád van.

Debit card = betéti kártya (saját számládon lévő pénzt tudod csak használni)
Credit card = Hitelkártya (A bank pénzéd használod költésre és a honap végén egyenlited ki a tartozásod)

(#24323) bigdady válasza Bestspiler7 (#24322) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meg a prepaid

(#24324) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Revolut vs. Transferwise
Melyik ajánlott abban az esetben, ha az emberfia ugyan magyar állampolgár, de a fő bevételi forrása egy külföldi munkahely? Egyik haveromnál vetődött fel a kérdés, akinek - mondjuk 70:30 %-ban - Eur-ban és forintban van jelenleg bevétele (mindkettő legális).
Mivel életvitelszerűen Magyarországon él, szeretné a kinti - Eur-ban kapott - fizetését minél kisebb költséggel forintra váltani. Első körben én Revolut-ot ajánlottam neki, de aztán elbizonytalanodtam. Lehet a Transferwise (amivel nekem sajna semmi tapasztalatom nincs) jobb lenne neki? Érdemes esetleg bármelyikre direktben (mert a haver ugye perpill. egy kinti számlára kapja Eur-ban a fizetését) kérni a fizut?

Főleg olyanoktól várnék választ, aki hasonló cipőben jár, így van konkrét tapasztalata a kérdéssel kapcsolatban.

Köszi előre is!

(#24325) vmarci21 válasza <Adamsky> (#24324) üzenetére


vmarci21
tag

Ha zárolás miatt kérdezed, akkor arról egész friss tapasztalatom van:
kb. 24 óra alatt végig ment az egész, a zárolástól a feloldásig. A válasz rész lassan megy, kb. 8-10 óra volt "1 kör", tehát ha írtam valamit, kb. ennyit kellett várni, hogy azt valaki elolvassa, és kezdjen aztán vele valamit.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24326) <Adamsky> válasza vmarci21 (#24325) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Ha zárolás miatt kérdezed ... " - öö, nem egészen. :)
Miért zárolnának bármit is?
A kérdésem arra vonatkozott, hogy ha van az embernek egy kinti Eurós számlája kártyával (!), akkor melyik szolgáltatóval jut olcsóbban a pénzéhez (Ft)? Pl. a Revolut-nál ugye - a standrad csomagban - 350e Ft-ig díjmentes a váltás. Felette 0,5% "fájdalomdíjat" kell fizetni (vagy az ember vált Premium-ra). A kérdés tehát, hogy ilyen szempontokat nézve, jobb-e a Transferwise?

(#24327) vmarci21 válasza <Adamsky> (#24326) üzenetére


vmarci21
tag

"Miért zárolnának bármit is?"
Ez nagyon jó kérdés, és a válasz az, hogy nem lehet tudni.. :D Engem szerintem pl. egy 190 euros utalás miatt zároltak, mert zárolás előtti héten semmi más nem történt a fiókomban ezen kívül meg egy Amazon Prime Video havidíj levonástól eltekintve. (és a ~2000 ft-s előfizetési díj miatti teljes fiók-zárolás durva vicc lenne, így inkább gyanakodjunk a másik tételre.)
Azért gondoltam, hogy ez érdekelhet, mert a zárolások miatt szoktak aggódni a Revolut nagyobb összegekkel való használata miatt, meg volt régebben egy időszak, amikor olyan szinten túl voltak terhelve, hogy mindenhonnan azt lehetett hallani, hogy 1 hét alatt nem lehet megúszni egy Revolut zárolást. Most az én esetemben 24 óra alatt megvolt a dolog a zárolás kezdetétől az ellenőrzés utáni feloldásig.

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24328) <Adamsky> válasza vmarci21 (#24327) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ez nem hangzik valami jól ... :(
Nem szeretném a havert se beszo*atni, és magamat sem lejáratni azzal, hogy olyat ajánlok neki, amivel aztán csak a bosszúsága lesz. Most jól elbizonytalanítottál ...
Az kiderült legalább, hogy mire ugrottak, ill. miért történt a zárolás? Mi kellett ahhoz, hogy újra használni tudd?

(#24329) vmarci21 válasza <Adamsky> (#24328) üzenetére


vmarci21
tag

Csak 2 kérdésük volt:
Milyen célból használom a Revolutot?
Milyen fő bevételforrásaim vannak?

megválaszoltam őket, már előkészítettem a 3 havi bankszámla kivonatot, hogy biztos a következő körben azt is kérik, mert amit eddig olvastam, azt szokták kérni, de csak megköszönték a választ, és feloldották a zárolást..

Emiatt lehet használni és ajánlani is a Revolutot, mert megéri, csak tudni kell róla előre, hogy előfordulhat, hogy néhány napig / hétig nem fogsz tudni majd bizonyos funkciókhoz hozzáférni. (esetemben a bankkártyákon kívül biztosan minden tiltva volt a 24 óra alatt, a bankkártyát nem tudom, mert nem volt rá szükségem, így nem is próbáltam.) Tehát legyen mellette más is tartaléknak. Mondjuk egy bankszámla, vagy akár TransferWise is jó lehet. És akkor a 2 közül az egyik nagyon jó esélyekkel elérhető lesz éppen. :)

Az eredeti kérdésedre, hogy melyik éri meg jobban, arra meg nem tudok neked választ adni, azt pontos összegek ismeretében lehet kiszámolni, meg nekem leginkább csak HUF->EUR irányban van tapasztalatom, és talán TransferWise esetén számít a díjaknál a váltási irány is.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24330) Somatom válasza <Adamsky> (#24324) üzenetére


Somatom
veterán

Én Magyar Erste Euró számlára kapom a fizumat. Igaz, a havi Forint költésem nem éri el a 350 ezret. Esetleg a Curve váltásnak is utánanézhetsz. Mondjuk, 350 -ig a Curve kártyával a Revolutot terhelteted Forintban, aztán az eredeti bankkártyát Euróban és akkor a Curve vált. Kb. én is ezt csinálom, csak én Euró készpénzfelvételhez váltok a Curve -ben az Erste kártyára, ezért nem tudom a Curve váltási kondícióit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24331) <Adamsky> válasza vmarci21 (#24329) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A zárolás, hogy történt? Kaptál üzenetet (SMS, belépve az app-ba, az kiírt valamit), vagy csak nem tudtad a kártyát v. valamelyik szolgáltatást használni?
És a feloldás? Arról jött valami, vagy "egyszer csak" újra működött?

" ... és talán TransferWise esetén számít a díjaknál a váltási irány is ... "
OK, köszi! Majd utána nézek ennek is.

(#24332) <Adamsky> válasza Somatom (#24330) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Esetleg a Curve váltásnak is utánanézhetsz." - persze, basszus! A cimbi elvileg betehetné az osztrák kártyáját a Curve mögé (ami HUF-ra van állítva), és egyszerűen csak használhatná.
Huh, bőség zavara :D

A kérdés ettől függetlenül változatlan: aki kintről kapja a fizuját, az hogyan "konvertálja" azt forintra?

(#24333) vmarci21 válasza <Adamsky> (#24331) üzenetére


vmarci21
tag

Zárolásról jött egyből push üzenet, de nem lehet nem észrevenni, mert alkalmazás a megszokott dolgok helyett csak ennyit enged:
[kép]

De maguk a bankkártyák a legtöbb esetben zárolás alatt is működnek valamilyen limitig, csak a többi funkció lesz teljesen elérhetetlen a zárolás feloldásáig.
A zárolás feloldásáról is jön push, meg ha jött üzenet a Revolut oldaláról, akkor is jött push, így nem kell nézegetni, hogy reagáltak-e már a válaszodra.

Értesítés téren nem szokott alapból sem gond lenni a Revolutnál, vásárlásokról is egyből jön az értesítés, beállított árfolyam figyelésekről is, meg alacsony egynlegről is.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24334) Somatom válasza <Adamsky> (#24332) üzenetére


Somatom
veterán

Az úgy nem jó. Amire állítod a Curve -öt, abban terheli a mögé rakott kártyát. Ha HUF -ra, akkor az osztrák bank vált. Ha EUR -ra, de a Curve kártyával Forintot veszel ki, akkor a Curve vált.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24335) Somatom válasza <Adamsky> (#24332) üzenetére


Somatom
veterán

Megnéztem a Curve összefoglalóját. Sajnos, az sem tuti ilyen pénzfelvételre. Free csomagban havi 200 Font a plafon, utána sarcol. Esetleg nézze meg az utcai váltókat! Revolut + Curve kártyákkal havonta 11x200 Fontnyi Eurót tud ingyen kivenni (Curve: 10x200, Revolut: 1x200).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24336) hedgehog válasza Somatom (#24335) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem írta egy szóval se, hogy fel akarja venni a pénzt.
Szerintem csinálja így:
Beteszi az osztrák kártyát a Curve mögé, ott beállítja hogy az osztrák kártya EUR(!) pénznemű, és akkor a Curve vált minden vásárláskor. Mellette nyit egy Revolutot, és a hétvégékre való összegeket feltölti a hét közben. Így ha véletlenül zárolnák, akkor sem marad pénz nélkül, de mégse bukik a hétvégi váltáson.
(nem teszem offba, mert a második fele ontopik).

-- aka p3d3str1an

(#24337) gzbotii válasza hedgehog (#24336) üzenetére


gzbotii
veterán

Curve havi szinten 500GBP vált át ingyen. Utána díja van.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24338) <Adamsky> válasza Somatom (#24334) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1 :R - kicsit már késő volt és/vagy fáradt voltam.

(#24336) hedgehog
Köszi, Neked is! Megfontolandó a "forgatókönyv", amit írtál.
A készpénzfelvételről azért nem írtam, mert azt én sem tudom, hogy mennyit használ a cimborám (de majd rákérdezek erre is, mert nem elhanyagolható szempont). Ja, meg van egy asszonykája is, aki nem dolgozik, szóval gondolom neki is kell valamilyen formában (készpénz v. Huf-os kártya) egy kis költőpénzt itthon hagyni.

(#24337) gzbotii
De, ez külföldre vonatkozik, nem? Folytassuk - ezt a kérdést - a Curve-ös topic-ban.

(#24339) Somatom válasza <Adamsky> (#24338) üzenetére


Somatom
veterán

A külföldet ne területileg értsd, hanem valutailag (deszépszó :) ). Neki (nekünk) a Forint és Magyarország lesz a külföld, mivel a kiinduló pénznem Euró. Tehát, ha Forintban vásárolunk, vagy veszünk ki pénzt, akkor történik konverzió.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24341) <Adamsky> válasza Somatom (#24339) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Akkor az is "külföld", ha Te a magyar Eurós számládhoz kapcsolódó kártyával itthon fizetsz?

(#24342) Somatom válasza <Adamsky> (#24341) üzenetére


Somatom
veterán

Persze, hiszen ugyanúgy konverzió történik, mintha egy külföldi Eurós kártyával fizetnék. A Revolutban a Forinthoz ugyanúgy váltanom kell. Én pont ugyanazt csinálom, mint az ismerősöd. Ingázó vagyok. Külföldön dolgozom, onnan kapom a fizut, de Magyarországon élek. Pont ezért használok Curve -öt, meg Revot. Különben az Erste váltana.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24343) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#24341) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... közben sajnos lejárt a szerkesztésre szánt idő.
Szóval, akkor ilyen szempontból a Revolut jobb, mert ott 350e Ft-ig lehet díjmentesen váltani és utána is csak 0,5% a "fájdalomdíj", szemben a Curve-el, ahol 2%. De, ha a kettőt kombináljuk, akkor elvileg ~550e Ft-ig (Curve: £500 + Revolut: 350e Huf) tudunk díjmentesek lenni. Jól számoltam?

(#24342) Somatom
"Ingázó vagyok." - bocsi, jól emlékszem, hogy Te a magyar Eurós Erste számlára kapod a fizud? A kinti munkáltató, ill. a kinti munkavállalás okán nincs megkövetelve, hogy ottani számlára menjen a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#24344) Somatom válasza <Adamsky> (#24343) üzenetére


Somatom
veterán

Nálunk nincs. A nagyfőnök szeret (értsd: érdekében áll) Magyarokat alkalmazni. Minden kollégám Magyar, egyikünknek sincs kinti címünk. Ezért a cégnek muszáj bizonyos mértékig alkalmazkodnia ehhez. Gondolom, síma SEPA utalással küldik a fizut, vagy van a cégnek erre vmi speciális megállapodása a bankjával.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24345) t72killer válasza #20749568 (#24340) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem látom akadályát :K

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24346) kadet93


kadet93
tag

Sziasztok!
Annak van bármilyen következménye, ha mindig csak akkor váltok premiumra, ha az egyik szolgáltatást egy nap akarom csak igénybe venni (pl 350k feletti váltás plusz díjak nélkül) és utána 14 napon belül visszaváltok standard-ra?

(#24347) Gabás válasza kadet93 (#24346) üzenetére


Gabás
addikt

ezt csak egyszer játszhatod el (és nem garantált, hogy nem fogják felszámítani utána a díjat)

(#24348) Divinity válasza kadet93 (#24346) üzenetére


Divinity
őstag

Tudtommal ha vissza váltás történik és közben használtál bármilyen szolgáltatást a magasabb csomagban akkor azt kiszámlázzak

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#24349) #04441088


#04441088
törölt tag

Ha a prémium csomagot atvaltom metalra attól még működik a prémium bankkártya is a továbbiakban?

(#24350) t72killer válasza Divinity (#24348) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt jó lenne tudni, így 0 értelme van a próbaperiódusnak...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.