Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) balinlin válasza Vigyorka (#24798) üzenetére


balinlin
senior tag

Én is k&h-s vagyok nincs sms díj a 3d secure code esetén. De lehet ez már újabb generációs/másféle kód. Egyéb értesítő sms-eket meg nem kérek.
Abba meg ne menjünk megint bele, hogy nem is tölthetnéd a saját revolutodat az ő kártyájával.

(#24802) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Közös a számla.. Az Ő nevén van a kártya...
Pénztárcaként használtam... Hetente 3-4 szer töltöttem rá. Egyszere több pénz nem szívesen töltenék rá nemrég napokba került, hogy hozzáférhessek a számlámhoz... Az ügyfél-szolgálatuk nem az igazi...
A kisbetű-nagybetű-szám kombinációkat nyomkodja aki akarja... + aki ki találta.

Vigyorka

(#24803) Donki Hóte válasza Vigyorka (#24798) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyszerű a dolog, a nővéred látni akarja, hogy mire költesz a bankszámlájáról ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24804) zsamiatt válasza Vigyorka (#24802) üzenetére


zsamiatt
őstag

pedig ha online is vásárolsz szokj hozzá. Muszáj lesz.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24805) balinlin válasza zsamiatt (#24804) üzenetére


balinlin
senior tag

Vagy banki alkalmazás

(#24806) zsamiatt válasza balinlin (#24805) üzenetére


zsamiatt
őstag

igen, bár minden bank máshogy oldja meg.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24807) viktorhu válasza Vigyorka (#24798) üzenetére


viktorhu
veterán

Saját kártyát kellene használni, ezért akár tilthatnak is.

Ha a Te neveden van a kártya, pár azonosítás után elvileg nem fogja már kérni az sms kódot.

(#24808) SyMbioTe válasza Vigyorka (#24802) üzenetére

Arra még véletlen se gondolj, hogy ez a te pénzed védelmében van, az kit érdekel. Rohadjanak meg, hogy biztonságosabb az online vásárlás, szemét banda. :(((:U

Csak hogy on is legyen: Szokj hozzá, anyum is K&H-nál van, ha vesz valamit online, mindig kéri a biztonsági kódot. Olyan helyen is ahol már sokadszor használja.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#24809) bigdady válasza Vigyorka (#24795) üzenetére


bigdady
nagyúr

EU-s előírás. De idővel nem küldi mert felismeri hogy sokat használod itt (másik banknál legalábbis, KH-sról ritkán töltöm)

[ Szerkesztve ]

(#24810) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Párszáz euró kp. Revolut kártyára történő berakásának mi a leghatékonyabb módja?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24811) Tuomas válasza Donki Hóte (#24810) üzenetére


Tuomas
addikt

Kp-t nem lehet közvetlenül Revolutra rakni, a megoldás pl. egy bank közbeiktatása lehet.

We were here

(#24812) Donki Hóte válasza Tuomas (#24811) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Sima Ft-os bankszámlám van, tehát oda se tudok eurót befizetni.

Akkor marad az, hogy átváltom az eurót Ft-ra, a Ft-ot befizetem a bankszámlámra, aztán feltöltöm a Revolutra, majd ott átváltom euróra :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24813) Tuomas válasza Donki Hóte (#24812) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért még várd meg szerintem mások véleményét is, hátha van más mód a bank közbeiktatásán kívül, az tuti, hogy kp-t nem lehet Revolutra feltölteni.

We were here

(#24814) akooos válasza Tuomas (#24813) üzenetére


akooos
veterán

Kicsit macerás, de OTP-nek van ugye befizető automatája. Kell keresni egy olyan embert, akinek van OTP-s euró számlája, akkor azonnal megjelenik a számlán és arról be lehet fizetni revolutra is. Nem tudom, hogy milyen plusz költsége lehet ennek, de így kimarad a váltás, rossz árfolyamon.

(#24815) Oliverda válasza akooos (#24814) üzenetére


Oliverda
félisten

Eurót nem lehet ATM-nél befizetni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24816) Friczy válasza Vigyorka (#24795) üzenetére


Friczy
senior tag

Egy idő után abbahagyja.

(#24817) Friczy válasza Vigyorka (#24798) üzenetére


Friczy
senior tag

Hát igen, a kártyás feltöltés többnyire azt feltételezi (mintha lenne is erre valami szerződési pont) hogy saját kártyáról töltesz. Ha ez így van, akkor miért más telefonra megy az SMS?

(#24818) thommypl válasza Friczy (#24816) üzenetére


thommypl
tag

Több mint egy éve van revolutom, mindig k&h-s kártyáról töltöm, de még nem hagyta abba :)

(#24819) st6969 válasza thommypl (#24818) üzenetére


st6969
őstag

Én Raiffeisenes vagyok, egy éve töltögetem a Revolut-ot ugyanarról a kártyáról, és mostanában kezdte el kérni a kódot :F

(#24820) viktorhu válasza st6969 (#24819) üzenetére


viktorhu
veterán

Anyunak a revolutos átállás (wirecard) óta nem akarta a kártyáját megtanulni, mindig küldte neki az sms-t. Múlt héten egyik nap átjött, elkértem a telefonját, háromszor egymás után feltöltöttem a kártyájáról 3500 forintot, a harmadiknál már nem kérte.

[ Szerkesztve ]

(#24821) balinlin válasza viktorhu (#24820) üzenetére


balinlin
senior tag

K&H debit MC első alkalommal kérte, azóta sem.

(#24822) viktorhu válasza balinlin (#24821) üzenetére


viktorhu
veterán

Általában így szokott lenni, csak tippet akartam adni, hogy ha valamelyik kártyán "beragad" a 2FA sms, akkor ezt is meg lehet próbálni.

(#24823) Tuomas válasza st6969 (#24819) üzenetére


Tuomas
addikt

Én is Raiffeisenes vagyok, nálam is mostanában jött elő, úgyhogy nem kell aggódni. :))

We were here

(#24824) balinlin válasza viktorhu (#24822) üzenetére


balinlin
senior tag

Az a jó ebben is, hogy konkrét általános tanács nincsen.
De tény, hogy megbonyolítja a dolgokat. Az auto topup meg még kevésbé fog működni így

(#24825) Friczy válasza zsamiatt (#24806) üzenetére


Friczy
senior tag

Várhatóan a K&H is át fog térni a mobilapp-beli jóváhagyásra a közeljövőben, legalábbis ezt olvastam valahol. Persze az is ahhoz a személyhez lesz kötve, akié a kártya.

(#24826) Friczy válasza thommypl (#24818) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem egyszer már abbahagyta, aztán amikor telefont cseréltem, akkor megint kezdte (bár nem tudom, mi köze egymáshoz), viszont mostanában párszor töltöttem, és nem kért semmit. (szintén K&H kártya, Mastercard)

(#24827) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok, mitől lehetséges az, hogy egy harmadik féltől kapott Revolut pénzbekérő nekem működik, másik embernek meg azt mondja hogy érvénytelen a kérés. Utóbbi ember nem Revolut felhasználó, de ez nem kéne hogy számitson.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#24828) balinlin válasza lehella (#24827) üzenetére


balinlin
senior tag

Biztos hogy jól kapta meg/másolta ő is a linket?

(#24829) sopruk válasza lehella (#24827) üzenetére


sopruk
aktív tag

Korábban volt olyan probléma is, hogy a link végén benne maradt egy pont...
(#22508)

(#24830) dkekesi


dkekesi
tag

A magyar gyűjtőszámla adatai nem érhetőek el a felületen. Megszüntették ezt a lehetőséget? Az IBAN-om LT-vel kezdődik, azaz Litvániához tartozok.

[ Szerkesztve ]

(#24831) MrPeekaboo válasza dkekesi (#24830) üzenetére


MrPeekaboo
senior tag

Folyamatosan rakják át a felhasználói fiókokat UK-ból LT-be, így LT-n egyelőre nem érhető el ez a szolgáltatás, de arról sincs információ, hogy mikor lesz újra.

(#24832) sopruk válasza dkekesi (#24830) üzenetére


sopruk
aktív tag

Igen, akik már átkerültek Litvániához, azoknak egyelőre megszűnt a gyűjtőszámla. Remélhetőleg lesz majd újra...

(#24833) lehella válasza balinlin (#24828) üzenetére


lehella
senior tag

Nálam jó, az ismerősnél nem ezért furcsa. Igaz én messengerben kaptam, ő pedig sms-ben.
sopruk: ez a pont valóban ott van, írok az embernek hogy ellenőrizze, ott van-e vagy sem :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#24834) tibcsi5


tibcsi5
csendes tag

Sziasztok,
a Raiffeisen HUF számlával mi lett?

(#24835) bigdady válasza tibcsi5 (#24834) üzenetére


bigdady
nagyúr

Litván vonalon megszűnt

(#24836) Tuomas válasza tibcsi5 (#24834) üzenetére


Tuomas
addikt

Legutóbb 4-5 hsz-el ezelőtt volt róla szó, még görgetni sem nagyon kell. :DDD

We were here

(#24837) Keszi86


Keszi86
csendes tag

Kár, hogy a magyar gyűjtőszámla megszűnt. Legutóbb amikor otp direkttel utaltam iban-nal még a gyűjtőszámla bevezetése előtt -2000 forintot levett az otp pedig forintot utaltam. Marad a kártyás feltöltés. Mondjuk ez azoknál érvágás akik nem nagyon szeretik megadni a bankkártyájuk adatait.

(#24838) Tuomas válasza Keszi86 (#24837) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem lesz még.
Mondjuk rossz lépés volt a Litván költözés előtt bevezetni, most csinálhatják újra.

We were here

(#24839) Keszi86 válasza Tuomas (#24838) üzenetére


Keszi86
csendes tag

Reméljük. Szerintem jó dolog volt. Mostani utalásnál, tehát a litván bankhoz nemzetközi utalásnál is sok lenne a tranzakciós díj?

(#24840) viktorhu válasza Keszi86 (#24839) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem úgy van december óta, hogy már nem lehet feláras? Akinek van aktuális tapasztalata, leírhatná, hogy hogy működik az iban forint átutalás.

(#24841) tibcsi5 válasza Tuomas (#24836) üzenetére


tibcsi5
csendes tag

Teljesen igazad van, figyelmetlen voltam! :K

(#24842) vnorbi válasza viktorhu (#24840) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A kötelező olcsósítás a forint számláról euró számlára utalásra vonatkozott, de ilyenkor meg a bankra kell bízni a devizaváltást, úgyhogy az árfolyamon nyugodtan lehet felár, csak a tranzakció közvetlen költségére vonatkozik szabály.

Ha euróról euróra megy az utalás, vagy belföldi forintról külföldi forintra, azt továbbra is lehet felárasként kezelnie a bankoknak.

(#24843) Gabás válasza vnorbi (#24842) üzenetére


Gabás
addikt

nem

(#24844) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

A raiffeisen csodas "uj" appjaban arra vetemedtem, hogy atallitom a kartyam limitjet (napi, online), amire kepesek voltak kiszamlazni "Bankkartya limitmodositas dij" cimszoval 3x327Ft-ot.

Es meg csodalkoznak, hogy az emberek menekulnek a revora vagy akarmi masra. Ez vegytiszta lehuzas (nincs sms meg semmi, csak egy atiras az appban) :(((

(#24845) anadroid válasza cSuwwi (#24844) üzenetére


anadroid
senior tag

Ilyesmik miatt az a neve errefelé, hogy Ráfázunk bank.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#24846) balinlin válasza lehella (#24833) üzenetére


balinlin
senior tag

Pont ilyesmire gondoltam én is, sopruk fórumtárs :)

(#24847) Quinine911 válasza cSuwwi (#24844) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Ez nem az új app miatt van. A Rafinál ennek mindig is volt díja és nem is kevés sajnos. És ez mindenkinek, még a prémium ügyfeleknek is van. Ahányszor módosítod, annyiszor 327 forint.

[ Szerkesztve ]

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#24848) Divinity


Divinity
őstag

Ha bekérő linken Erste hitelkártyát használok az is készpénz felvételnek számít mint a top-up?

Lehet volt már szó róla de nem találtam meg szóval sorry :B

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#24849) bigdady válasza Divinity (#24848) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erste szóra keress :)

(#24850) kp78 válasza Keszi86 (#24837) üzenetére


kp78
addikt

Ez az LT-be áthelyezett ügyfeleknél (egyelőre) nem létező gyűjtőszámla csak ahhoz kell, hogy utalással is tudjam a Revolut-os kártyát tölteni, vagy egyéb más miatt is fájó a hiánya.
A kérdésem egyben az lenne ezzel kapcsolatban, hogy ha a Revolut-os (fő)kártyával (nem virtuálissal) vásárolok és visszaküldöm a terméket, visszatérítést kérve, akkor az gond nélkül visszaérkezik? :U
:R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.