Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) Quinine911 válasza kp78 (#24250) üzenetére


Quinine911
aktív tag

nekem is, Rafi...szintén 11:40 körül....

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#24252) Quinine911 válasza Quinine911 (#24251) üzenetére


Quinine911
aktív tag

Update: nekem már jóváíródott a feltöltés most az elmúlt percekben!

I was born for a storm, and a calm does not suit me.

(#24253) kp78 válasza Quinine911 (#24252) üzenetére


kp78
addikt

Nekem nem :(
Benéztem a netbankba, a korábbi Revolutos feltöltések kártyás vásárlásként vannak feltüntetve (Revolut**0**3* VÁSÁRLÁS KÁRTYÁVAL), a mai 11:40-es meg ennyi: "Revolut**0**3* Kártyás művelet"

Kinél reklamáljak, ha holnap sem érkezik meg? :F

(#24254) Peter.70 válasza kp78 (#24253) üzenetére


Peter.70
őstag

OTP előbb kártyás műveletet ír, aztán vált vásárlásra

(#24255) regos


regos
tag

üdv
Most váltanék forintot dollárra és 334-el számolja.
Vajon miért?
Perpill ezt nem nagyon értem.
Nem valahol 280 és 300 között kellene lennie?

(#24256) RBJ válasza Quinine911 (#24252) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem most se se semmi. :U

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24257) t72killer válasza regos (#24255) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valami ott tényleg nem stimmel, 298 ezek szerint.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24258) regos válasza t72killer (#24257) üzenetére


regos
tag

Ez az,nem értem...
[kép]

(#24259) kovisoft válasza regos (#24258) üzenetére


kovisoft
őstag

Ez azt jelenti, hogy 100 ezer forintért adna 334 dollárt. Ami 100000/334=299 forintos árfolyam.

(#24260) t72killer válasza regos (#24258) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ahogy a kolléga mondja:R #24259.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24261) sopruk válasza regos (#24258) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én a kívánt pénznemhez szoktam beírni egy 1-est (ha az a gyengébb amiről váltani szeretnék) és akkor szépen mutatja, hogy mennyiért váltana...
[kép]

(#24262) Divinity válasza regos (#24258) üzenetére


Divinity
őstag

Ahogy írták te számoltad el :)
Amúgy van külön fül neki ha csak az árfolyam érdekel:

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#24263) kovisoft válasza Divinity (#24262) üzenetére


kovisoft
őstag

Sajnos ez a másik irányú árfolyam, amikor devizát adsz el forintért. Hétköznap nincs nagy különbség a kettő között, de hétvégén érhetnek meglepetések. A "forintért devizát" árfolyamot sajnos csak ilyen 0,0033 formában mutatja, ami használhatatlan.

(#24264) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Sziasztok. Hátha valakinek van tapasztalata. Egy orosz srácnak kellene naponta küldenem kisebb osszegeket. Revolur ismeretlen az oroszoknal, qiwi yandex paypal, van aztán old meg. Kellene vmi olcsó megoldás... A paypalal kb 17%t húz le miattam az utalásért úgy hogy a revolutot adtam meg mint váltási lehrtőség, a yandex nem nagyon fogad kulföldieket, a qiwi vel is van vmi gáz, online váltó 8s magas díjjal dolgozik. Hogyan lehetne megoldani vagy esélytelen?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#24265) kp78 válasza kovisoft (#24263) üzenetére


kp78
addikt

Szerintem nem csak úgy mutatja. :U
Vagy félreértettem...

(#24266) kovisoft válasza kp78 (#24265) üzenetére


kovisoft
őstag

Nézd meg majd hétvégén. Azt fogod látni, mintha leesett volna az EUR vagy USD árfolyama, valójában ilyenkor kevesebb forintot kapsz egy euróért vagy egy dollárért, mert ez az EUR->HUF és USD->HUF váltás iránya. Ha ez a másik irány lenne, akkor hétvégén emelkednie kellene az árfolyamnak, hiszen hétvégén többe kerül EUR-t vagy USD-t venni.

(#24267) #04441088


#04441088
törölt tag

Örülök, hogy nem működött a Revolut, amikor vásárolni akartam. Mire javítottak és felkerült rá a pénzem plusz 4865 Ft-ba került a rendelésem. :O :DDD

(#24268) regos válasza kovisoft (#24259) üzenetére


regos
tag

Köszönöm mindenkinek az infót. :C :R

(#24269) zsola400 válasza Taktoj (#24264) üzenetére


zsola400
aktív tag

PayPal alá rakd be a Revolutot és beállítod, hogy a rev. váltson akkor kb. 4% számít fel a PayPal az utalásra. Webmoney a másik lehetőség az van az oroszoknál, lehet külföldieknek is számlát nyitni csak bonyolult a felület sok orosz szöveg volt mikor én nyitottam.

(#24270) kp78 válasza kovisoft (#24266) üzenetére


kp78
addikt

Igen, azt most hétvégén feltűnt, h az EUR 350,2 volt, aztán hétfőn reggel már 353-354 körül. :U

(#24271) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Revolut hozamot ki lehet venni, amikor nyitva a piac, ha igen hogyan vagy csak részvényt tudok eladni? :R

(#24272) t72killer válasza kp78 (#24270) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lesz az még olyanabb is. Közben már bánom, hogy nem vettem étert:(. Annyit ment az elmúlt napokban, hogy még a horribilis váltási jutalék mellett is megérte volna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24273) KTU


KTU
addikt

Rákerestem a QR szóra a topikban de nem találtam rá utalást hogy szó esett volna a QR kódos fizetésről, és itt most nem a csekkeken lévő QR kódosra gondolok.

Revolut alkalmazásban a "Fizetések" oldalon jobb felső sarok, megjelent egy QR kód ikon.
Az ilyen fizetési módot is biztosító boltokban tudunk fizetni.
Beolvassa az IBAN-t, országot, pénznemet, cégnevet, és persze a összeget.
Beta alkalmazást használok, nem tudom a másikban van-e.

Remélem használható lesz a SimpleBusiness szolgáltatásával.

POS terminál nélkül fizethetünk:

QR-kódos fizetés bankkártyával
(Simple felhasználók)

Linkes fizetés bankkártyával
(Bárki számára elérhető)

QR-kódos fizetés utalással
(OTP ügyfelek)

Linkes fizetés utalással
(Bárki számára elérhető)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24274) vmarci21 válasza KTU (#24273) üzenetére


vmarci21
tag

A magyar, azonnali átutalásos QR kód visszafelé kompatibilis az európai szabvánnyal:
"A QR-kód használata elképzelhető külföldi, az EPC QR szabvány szerint működő fizetési megoldások esetében is, ekkor az EPC szabványon túli hazai, kiegészítő szolgáltatások fejlesztését támogató mezők nem kerülnek figyelembe vételre.
Továbbá lehetséges a hazai QR kód olvasására fejlesztett alkalmazások átjárhatóvá tétele az EPC QR szabvány felé is, a hazainál szűkebb adattartalom használatával, a két szabvány megegyező adatmezőinek figyelembe vételével
."

A kérdés csak az, hogy az OTP Simple-s megoldás az most szabványos-e, vagy saját, OTP fejlesztés.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24275) kovisoft válasza t72killer (#24272) üzenetére


kovisoft
őstag

Csakhogy itt most nem a forint romlásról van szó, hanem arról, hogy habár hétvégén többe kerül a pénzváltás, de ez pont fordítva látszik a Revolutos árfolyamon, mintha hétvégén olcsóbb lenne.

(#24276) Oliverda válasza KTU (#24273) üzenetére


Oliverda
félisten

A Revolut nem támogatja az azonnali HUF átutalást, ezért az erre alapuló fizetési tranzakciókhoz egyelőre alkalmatlan.

Szvsz itthon nem fog elterjedni a bolti QR-kódos fizetés, az átutalásos meg pláne, amíg a bankok és csomagok nagy részébe 20k alatt is fizetni kell egy nyomorult tranzakcióért.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24277) Bestspiler7


Bestspiler7
tag

revoluton hogy tudok közleményt irni az átutaláshoz?

(#24278) Kobe


Kobe
veterán

CIb es feltöltést revolut másnak is visszadobja elégtelen fedezet címszóval?

(#24279) #04441088 válasza Kobe (#24278) üzenetére


#04441088
törölt tag

Rendes CIB-es kártyával nekem sem működött, de hibát nem írt, csak tíz percig töltötte a semmit. Aztán virtuális kártyát csináltam, azzal ment instant. Nem is értem...
Na de majd valaki, aki ért hozzá írja meg nekem, hogy a részvényekből a hozamot hogy tudom kivenni? Vagy muszáj részvényt eladni? :R

(#24280) Tuomas válasza Bestspiler7 (#24277) üzenetére


Tuomas
addikt

Így: [link]

We were here

(#24281) steevo0 válasza Kobe (#24278) üzenetére


steevo0
tag

Nekem működik, hiba nélkül.

(#24282) Bestspiler7 válasza Tuomas (#24280) üzenetére


Bestspiler7
tag

köszi :R

még egy kérdés, ha a forintot átváltom usd-re és $árt tovább utalom, akkor ennek lesz valamilyen költsége? vagy van valamilyen limitje?
(standard csomagban vagyok és egy brokerhez szeretnék $-t utalni)

(#24283) sopruk válasza Bestspiler7 (#24282) üzenetére


sopruk
aktív tag

Eddig a Revolut oldaláról nem volt költsége, csak ha a közvetítő bank számolt fel díjat.
Aug. 24-től vannak változások, de régi felhasználóknak tudtommal még nem aktiválódtak.
Frissebb regisztrálóknál már az új limitek, díjak érvényesek. Alul az utolsó ikon / fogaskerék / díjcsomag-nál tudod megnézni, hogy már az új 350e.-es limit van-e nálad...

[ Szerkesztve ]

(#24284) Bestspiler7 válasza sopruk (#24283) üzenetére


Bestspiler7
tag

Rendben köszi.

Honlapon ezt találtam:
"SWIFT-en keresztül küldött kifizetések
A díja 1 000 Ft, ha a fizetés amerikai dollárban történik, és 2 000 Ft, ha más pénznemben"

Megnéztem az appba is és sajnos 1000Ft-ot tényleg levonna a $ utalásánál.

(#24285) kovisoft válasza Bestspiler7 (#24282) üzenetére


kovisoft
őstag

A közvetítő banktól 100-500 USD feletti utalásnál számíthatsz egy 20-40 USD díjra. Sajnos eléggé random a dolog.

Szerk: a Revolut oldalán vagy az appban erről nem fogsz konkrétumot találni, ott csak a Revolut által esetlegesen felszámított díjak szerepelnek.

[ Szerkesztve ]

(#24286) szuszinho


szuszinho
őstag

Készülök nagyobb devizát váltani. Meg is néztem, hogy szeptember 4-én kerülnek a havi limitek frissítésre. Akkor nyugodtan mehetnék jelenleg addig, amit az alkalmazásban látok limit?

(#24287) Bestspiler7 válasza kovisoft (#24285) üzenetére


Bestspiler7
tag

Igen erről tudtam, ugyhogy szerintem forintot fogok beutalni és a brokernél vátlok.

Amugy délben inditotam egy forint utalást és még mindig nem jött meg. Nem igazán tünik gyorsnak.

[ Szerkesztve ]

(#24288) Oliverda válasza Bestspiler7 (#24284) üzenetére


Oliverda
félisten

Amerikai célszámlára inkább Transferwise-zal érdemes utalni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24289) szuszinho válasza Bestspiler7 (#24287) üzenetére


szuszinho
őstag

RC? Ott mennyi a váltás költsége?

(#24290) Taktoj válasza zsola400 (#24269) üzenetére


Taktoj
aktív tag

Köszönöm az infót...nézem mindkét lehetőséget. Bankkartyártyás befizetést kért linken keresztül, oda a revolutos kártyát írtam , úgyhogy a revolut váltson. 1000 rubelt küldtem próbaképpen 173 rubel volt a plussz költségem.. a jövőben viszont kb napi 20 50 ezret jell küldenem, ezért lenne fontos a dolog. Ha más nem keresek orosz tanárt a regisztrációhoz. Köszönöm a tippet.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#24291) Bestspiler7 válasza szuszinho (#24289) üzenetére


Bestspiler7
tag

RC: min dij 5 usd vagy 0,3% +utalás ingyen megy
Revolut: váltás közép árfolyam 350 000Ft-ig +az utalás 1000huf +20$-40$ közötti levonás

(#24292) vmarci21 válasza Oliverda (#24276) üzenetére


vmarci21
tag

Igazad van, ez az apróság nekem eszembe sem jutott.. Akkor a QR kód leolvasás még működhet is, csak sajnos utána néhány órát kell várni a boltban, a fizetés visszaigazolására. :DD

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24293) viktorhu válasza Bestspiler7 (#24287) üzenetére


viktorhu
veterán

A következő munkanapon meg szokott érkezni, szerintem te is holnap már megkapod.

(#24294) Bestspiler7 válasza viktorhu (#24293) üzenetére


Bestspiler7
tag

Kár, azt hittem hogy gyorsabb lesz.
Igy hát marad a szétdarabolás, 20000 Ft-ként és az legalább 5 perc alatt megjön. :)
(tranzakciós illeték meguszása :DD )

(#24295) t72killer válasza kovisoft (#24275) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, lehet hibáztak? Váltanom kellett volna:))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24296) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Sziasztok!

Lehet én vagyok a béna, de az értékpapír számlámon történő tranzakciókat nem tudom letölteni egy excelbe vagy pdf-be? Elég amatőrnek tartom, hogy egyesével kiírjam egy papírra.

Köszi

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#24297) gixxergabi válasza Maffia91 (#24296) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Befektetés, a pénz hozzáadása melett 3 pötty, és kivonatok...

(#24298) Maffia91 válasza gixxergabi (#24297) üzenetére


Maffia91
aktív tag

Köszönöm!

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#24299) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Tegnap sikerült belefutnom a készpénzfelvételi limit túllépésbe. Nevezetesen a honlapon havi 75000 szerepel. Most gyorsan átpörgettem az ismertetőt, és láttam kiemelve, hogy ez nem hófordulótól ketyeg, hanem a regelés dátumától. Mivel a hivatalos oldalon erről nem találtam infót, ez elég megtévesztő így szerintem.
Érdemes ezt megreklamálni, vagy engedjem el?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#24300) Oliverda válasza aleister (#24299) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem érdemes, mert ez egy bárki számára megtalálható információ az alkalmazásban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.