Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24951) KTU válasza kp78 (#24931) üzenetére


KTU
addikt

Más képet is elfelejt.
kb. 5 hónapja, telefon, factory reset,
addig fényképeztem néhány számlát.
fr. után alkalmazás telepít, belépek, nincs ott a nyugta fényképe. :(
kb. így semmi értelme.
Azóta nem is töltöm evvel az időmet.

Valakinek hasonló tapasztalata mostanában.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24952) kp78 válasza KTU (#24951) üzenetére


kp78
addikt

Ez rosszul hangzik :U
Én eddig egy számlát töltöttem fel oda, de akkor jobb, ha nem (csak/elsődlegesen) ebből az app-ból akarom majd "visszanyerni", ha vmi garanciális gondolom lenne.

(#24953) vmarci21 válasza KTU (#24951) üzenetére


vmarci21
tag

Ez a rendes (vagyis inkább tervezett) működési mód, a képeket nem tölti fel sehová, csak a telefonon tárolja azokat.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24954) vnorbi válasza spider23 (#24949) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nekem egy hét múlva lenne esedékes, akkor próbálom majd ki, de jó lenne, ha addigra működne.

Ezzel a kártyával korábban volt 3DS kódozás Revolut töltéskor? Nálam az elején talán igen, de már régóta nem kér kódot. K&H-nál azt is ígérték, hogy kódozás helyett a jóváhagyás mehet majd a mobilbank appból hamarosan. Ha ilyened van, ott szétnéztél (bankkártya limitek környéke)?

Másik ötletem még, ilyenről is olvastam, hogy a jóváhagyás elején nekünk kell beírni azt a biztonsági kódot az újítás után (kvázi konstans jelszóként), amit eddig a jóváhagyó oldal jelenített meg, és majd aztán lehet továbblépni (ez a kód is ugyanott a kártya limiteknél, vagy a szerződésen olvasható).

(#24955) ultio válasza spider23 (#24949) üzenetére


ultio
senior tag

Ugyanígy jártam ma én is, csak Maestro kártyával.

vnorbi, nem lehet még beállítani jelszót helyett ujjlenyomatot.
Nekem mindig kérte a Revolut a 3 * 3 karakteres megerősítő jelszót.

[ Szerkesztve ]

rasti rusti

(#24956) spider23 válasza vnorbi (#24954) üzenetére


spider23
aktív tag

Természetesen volt a kódozás ugyan ezzel a kártyával. A 3x3 szám és karakter jött sms-ben és működött eddig. Ma már csak egyben a 6 jegyű szám jött sms-ben és az istennek nem akar menni.
Eddig volt üzenetként mindig ugyan az a "biztonsági üzenet" amit még régen kellett megadni és minden egyes ilyen kódbeírós ablakban ez is olvasható volt üzenetként hogy biztos legyél benne hogy arra a kártyára jött ez az ablak, na most az is eltünt.
A mobilbankba belépve a kártya limitnél ez a régi biztonsági üzenet ott van más nem látszik csak a limiteket lehet módosítani. Valamit elrontottak szerintem...

(#24957) vnorbi válasza spider23 (#24956) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi a választ (ultionak is). Én is arra tippelek ezek alapján, hogy valami nem sikerült a K&H-nál az átállással. Remélem, hamar megoldják.

(#24958) spider23 válasza vnorbi (#24957) üzenetére


spider23
aktív tag

Valamit csináltak vele, mert már most sikerült a tranzakció. Úgyhogy mostmár működik a dolog.

(#24959) vnorbi válasza spider23 (#24958) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi! Lehet, nem is érint majd, amiért ezen a kártyámon egy ideje nincs 3DS kódozás Revolutnál, talán most sem kapcsolódik be, de jó tudni, hogy már működik.

(#24960) Krethx válasza Krethx (#23238) üzenetére


Krethx
aktív tag

Mai naptól már nálam is lehet aranyat (is) venni. [kép]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#24961) Oliverda válasza Krethx (#24960) üzenetére


Oliverda
félisten

Mennyiért adod?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24962) 5teve válasza Krethx (#24960) üzenetére


5teve
senior tag

ööööö, sötétíts fel légyszi... waddafakk?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#24963) Tuomas válasza Oliverda (#24961) üzenetére


Tuomas
addikt

A kép alapján 1$-ért. :DDD

We were here

(#24964) Krethx válasza AlphaZulu (#24938) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nekem sem látható a profil képem. Viszont ha (csak) újratelepítem a Revolut-ot akkor megint látható pár napig. (Nem rakom vissza.)

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S9 45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#24965) RBJ válasza Krethx (#24960) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem is mai nap jelent meg a lehetőség.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24966) Somatom válasza RBJ (#24965) üzenetére


Somatom
veterán

De, hogy működik a gyakorlatban? Vesz az ember egy rudat és kihozza neki az aranyfutár? Vagy, van kisebb mennyiség is? Mondjuk, kis zacsiban 3-4 reszelésnyit a rúdból? Hogyan lehetek biztos benne, hogy mire elér hozzám, nem üti fel vki mondjuk rézporral? :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24967) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Hali.
Kb 3 hete próbálom a kért új okmányt elintézni de mindig jön az újabbnál újabb kérés, hogy igazoljam magam. Legutóbb már az jött hogy felfüggesztés lehet ha nem. Próbáltam a supportot elérni 3 nap folyamatos próbálkozással sincs élő ügynök. Új chat nyitáskor legalább annyit ír hogy folyamatban az új okmány ellenőrzése.
Most komolyan 3 hete tart? Ez most normálisnak számít?
Kezd a tököm tele lenni velük, hogy nem lehet eltérni őket hogy megkérdezem mi a franc van

(#24968) #04441088 válasza Somatom (#24966) üzenetére


#04441088
törölt tag

(#24969) gzbotii válasza Somatom (#24966) üzenetére


gzbotii
veterán

Mint a részvény.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24970) hunluigi


hunluigi
senior tag

Semmi... benéztem :DDD

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#24971) gzbotii válasza hunluigi (#24970) üzenetére


gzbotii
veterán

...és, hogy jön ez a Revoluthoz?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24972) vmarci21 válasza szabi__memo (#24967) üzenetére


vmarci21
tag

Reklamáld meg Faceboon vagy Twitteren, Revolutnak küldött privát üzenetben, az lehet hogy felgyorsítja az eseményeket.
Illetve ha zárolt a fiokod vagy ellenőrzést kérnek tőled, akkor alkalmazáson belül nem a rendes ügyfélszolgálatot, hanem a "KYC-es chatet" érheted el, ilyen esetben pedig tapasztalat szerint nem kell olyanra számítani, hogy csak a live agent beírására kapsz bárkit is, live agent után irj egyből üzenetet, majd ha valaki ráér, akkor fog neked válaszolni, olyan 8-24 óra alatt, majd jó eséllyel el is fog tűnni az illető, és újabb 8-24 óra a következő kérdezz-felelek kör. :D

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24973) Zsöti90


Zsöti90
tag

Nyitott a párom sajátot magának, csak ez jó féléve volt nem jött meg a kártya, mert a cím rosszul lett megadva míg utólag kiderült, de ha most megszakítanám a kártya kiszállítást és új címet adnék meg, arra tegnap óta azt írja hogy valami hiba lépett fel és próbálja újra.

(#24974) weiss


weiss
addikt

Eurós számláról utalás mennyi idő szokott lenni? Tegnap utaltam /szlovák bankból/ és még nem jött meg, csak annyit látok, hogy a szlovák számláról a pénz elment.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24975) vmarci21 válasza weiss (#24974) üzenetére


vmarci21
tag

Revolut tud eurós azonnali átutalást bejövő irányba is, így ha a küldő bank is tudja ezt, akkor maximum 10 másodperc alatt átér az utalás. Egyéb esetben maximum 2 munkanap lehet az utalás ideje.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24976) weiss válasza vmarci21 (#24975) üzenetére


weiss
addikt

Ohh, kösz, szóval ha tegnap reggel küldtem, és ma nem jön meg, kezdhetek parázni.

Edit: meg is jött :R Máskor is írok a topikba :D

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#24977) vmarci21


vmarci21
tag

Google Pay beállítás tapasztalatok:
Lett új, NFC-s telefonom, így beléptem Revolutba, hogy bekapcsolom a Google Pay-t, de nyoma sem volt a Google Pay beállításoknak. Google Pay-t Play Store-ba keresve sem ajánlotta fel. DE:
pay.google.com/about oldalon a Get started linkre kattintva feljött a Play Store-ban a Google Pay adatlapja, és engedélyezés gombra kattintva meg is nyílt a Google Pay, majd Revolut kártyát simán hozzá tudtam adni, és úgy tűnik, működik érintéses fizetésre is.

Úgy hogy ha valaki Google Pay-ra vár, de Magyarországról nem dobja fel neki a Revolut a lehetőséget, akkor ezt érdemes lehet megpróbálni. :)

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24978) Uher válasza vmarci21 (#24977) üzenetére


Uher
aktív tag

En nem latok engedelyezest:

(#24979) szabi__memo válasza Uher (#24978) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nála valószínűleg eredetileg is fent volt

(#24980) emeritus válasza Uher (#24978) üzenetére


emeritus
tag

Szerencséseknek GPay-képes Revolut kártya jutott. Másoknak nem. (Mi, utóbbiak - ha bárkit vigasztal - többen vagyunk.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#24981) zsamiatt válasza emeritus (#24980) üzenetére


zsamiatt
őstag

a lokalizácios tiltásnak semmi köze a revolut kártyádhoz

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24982) viharhozo


viharhozo
addikt

Azt irja nalam, h 1-je a fordulonapom, ami tegnap volt. A kovetkezo fordulonapot nov. 1-re irja, tehat szerinte uj ciklusban vagyok. Tegnap semmifele tranzakciom nem volt, tehat nullan kene allnia a penzvaltasi szamlalonak. Ehhez kepest, nincs semmilyen szamlalo, a Dijcsomag menuben azt kozli, h 0,5%-ot fog mindenert felszamolni. Es fel is akarja szamolni.

Ez most vmi bug vagy masnal is igy van esetleg?

Igy talan erthetobb a problema.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#24983) modflow


modflow
veterán

Az app-ból állandóan eltűnik az árfolyam figyelő.
Mi ennek az oka?

Melyik menüpontban található meg, amikor épp eltűnik az utolsó monogramos menüről?

(#24984) emeritus válasza zsamiatt (#24981) üzenetére


emeritus
tag

Lokalizációsan a GPay "tiltott" ugyan Magyarországon, de az appot gyárilag tartalmazó telefonokon (Pixel, OnePlus) a GPay (alkalmas kártyákkal, egyes Revolut kártyák is ilyenek) zavartalanul működik. Érintéssel is. Nem "hivatalosan" letöltött apk hasonlóan funkcionál.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#24985) kp78 válasza modflow (#24983) üzenetére


kp78
addikt

Most nekem is eltűnt onnan, nemrég frissült megint, vszínű az tüntette el... :U
Amúgy itt megtalálod >> [link]

(#24986) Tuomas válasza modflow (#24983) üzenetére


Tuomas
addikt

Jó észrevétel, most láttam én is, hogy kivették a widgetek közül.
Az új helye: kezdőlap jobb felső sarka, a villám alakú nyíl.
Szerk: ahogy kp78 írja.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24987) Oliverda válasza emeritus (#24980) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem szerencse kérdése. Bő 1 évvel ezelőttig a magyar userek is UK BIN-es kártyát kaptak, amit hozzá lehet adni Gpayhez. Módosított címmel egyébként továbbra is lehet ilyen kártyát szerezni, ha valaki vállalja az esetleges kockázatot.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24988) zsamiatt válasza emeritus (#24984) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szerintem a kártyája mindenkinek tudja. Nem gondolnám, hogy ezért újabb kártyákat küldözgetnének ki. Ez nem szerencse kérdése.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24989) emeritus válasza Oliverda (#24987) üzenetére


emeritus
tag

Én ezt neveztem szerencsének. Sajnos az UK BIN sem minden, a Revolut virtuális Visa most is UK BIN-es, de a Gpayhoz nem lehet hozzáadni.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#24990) emeritus válasza zsamiatt (#24988) üzenetére


emeritus
tag

Nem kell újabb kártya. Viszont egy vonatkozó Google-Revolut megállapodás kellene. Én nem tudom a Revolut kártyámat a GPay-hoz adni, a Curve kártyámat (mivel van Google-Curve megállapodás) igen. A "szerencsések" Revolut kártyái közvetlenül hozzáadhatók.

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#24991) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Fu, a Revolut osszehozta azt ev egyik legsulyosabb hulyeseget.

Azert az, hogy a reszvenykereskedos ablakon sikerult a mertekegyseget darabrol dollarra cserelni, olyan szintu agybaj, hogy az ilyet orokre kellene eltiltani az informatikai palya gyakorlasatol.

Igy sikerult ma 2USD-ert Teslat vennem 2db helyett.

Mentsegukre legyen mondva, hogy a support is egyetertett azzal, hogy ez igy nem oke, es megnezik.

Same rules apply!

(#24992) modflow válasza Tuomas (#24986) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, közben megtaláltam.

(#24993) szabi__memo válasza EQMontoya (#24991) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Elérted a supportot? Hát az csodálatos

(#24994) vmarci21 válasza emeritus (#24989) üzenetére


vmarci21
tag

Régebbi telefonomon, amin nem volt Google Pay app, és NFC sem, azon a Revolut ajánlotta fel a Google Pay-t, viszonylag új, magyar regisztrációs Revolut kártyához is (itt a fórumban meg is osztottam róla képet akkor, valószínűleg a Google Play Services-en át ment ott a hozzáadás rész. )
De úgy tűnik, hogy az (legalábbis félig) telefonhoz kötött dolog lehetett, mert új telefonon már nem volt Revolutban add to GPay gomb a kártyák alatt, viszont Google Pay-ban hozzá tudtam adni a kártyát új telefonon is.

És azóta már más is írta itt is, hogy Revolut neki is felajánlotta a Google Pay-hez adást, úgy mint nekem a régi telefonomon. Tehát úgy tűnik, hogy valamilyen logika mentén néhány embernek magyar regisztrációval is elkezdték engedélyezni a GPay-t.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#24995) zsamiatt válasza EQMontoya (#24991) üzenetére


zsamiatt
őstag

örülj neki, zuhan lefelé

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24996) emeritus válasza vmarci21 (#24994) üzenetére


emeritus
tag

Az előző hozzászólásod alapján vettem új lendületet, hogy Revolut kártyáim valamelyikét közvetlenül a GPay-hez adjam. Sem az appban, sem a pay.google.com oldalon nincs erre lehetőség, nem sikerült. Ezért utaltam "szerencsésekre", akik tipikusan a "régi kártyások".

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#24997) RBJ válasza EQMontoya (#24991) üzenetére


RBJ
addikt

Amúgy ott van alatta két nyíl amivel lehet váltani összeg vagy db a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24998) EQMontoya válasza RBJ (#24997) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, es igazabol ez egy tok jo feature.

A problema az, hogy most az osszeg a default, eredetileg meg a darab volt. Tehat ha regota hasznalod az appot, nyilvan nem fogod feltetelezni, hogy ez megvaltozott, es tatott szajjal szaladsz be a f***erdobe.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#24999) RBJ válasza EQMontoya (#24998) üzenetére


RBJ
addikt

Én észrevettem . ;]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#25000) gzbotii válasza EQMontoya (#24991) üzenetére


gzbotii
veterán

Az új app katasztrófa. Kollégákkal, szoftverfejlesztő cégnél, szóval láttunk még karón varjút, néha állunk körben és keressük a funkciókat, amit tudjuk, hogy volt, de úgy el van barmolva, hogy hosszú percek, mire megkapja az ember :o

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.