Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) dptrsk válasza HunBade (#24597) üzenetére


dptrsk
addikt

Én kora reggel 6-7 között indítok általában utalást, ha szükséges, napon belül meg szokott érkezni.

Ha forintot utaltál, akkor szerintem nem lesz extra díja, de a Takarék Bank hirdetményét kell megnézni..

(#24602) Oliverda válasza #30786816 (#24600) üzenetére


Oliverda
félisten

"viszonylag ritkan pakolnak at uj csomagokba, inkabb kedvezmenyekkel osztonzik a valtast."

Vagy csak egyszerűen szerződést bontanak és viszlát. Az áremelés pedig a lezárt csomagoknál sem ritka, az OTP-nél megtapasztaltam párszor.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24603) gzbotii válasza Oliverda (#24602) üzenetére


gzbotii
veterán

Szintén. De mindegy.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24604) Tuomas válasza Oliverda (#24602) üzenetére


Tuomas
addikt

Ó, az OTP... :DDD
Velem is megesett már, hogy kérdés nélkül átpakoltak egy másik számlacsomagba, és 2 hétre rá meg is kaptam tőlük postán az erről szóló értesítést, hogy helló, átraktunk másik csomagba... :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24605) kovisoft válasza #30786816 (#24600) üzenetére


kovisoft
őstag

A "kedvezményekkel ösztönzik a váltást" az én bankomnál pl. úgy működik, hogy szintén egy már évek óta megszűnt számlacsomagban vagyok, és folyamatosan emelik a számlavezetési díjat. Indoklás: "a bank üzletpolitikai célkitűzéseinek megváltozása".

(#24606) zsamiatt válasza #30786816 (#24585) üzenetére


zsamiatt
őstag

De jürgen ugyan azt a pénzt amit eddig külföldre menetelkor elköltött nagyrészt elkölti másra kártyával. Abból pedig ugyan úgy csörög a kasza. Ráadásul sokan vásárolnak külföldről más pénznemben ahol ugyan úgy van váltás. Az árfolyam veszteséggel pedig ott is probléma lehet. Nem mindegy, hogy 320 ért volt az euro vagy 360 ért. A forintot amit a számlán tárol itt ha ki kell vinnie más célra akkor neki is nagyobbak a költségei.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24607) #30786816 válasza Oliverda (#24602) üzenetére


#30786816
törölt tag

No shit Sherlock, atpakolas ugy mukodik, hogy felkinalnak egy csomagot, ami ha nem kell mehetsz.

(#24608) Tuomas válasza #30786816 (#24607) üzenetére


Tuomas
addikt

Vagy nem, engem is 2 héttel később értesítettek, hogy át lettem rakva. [link]
Erre fel én is átraktam magam, egy másik bankhoz. :DDD

We were here

(#24609) Oliverda válasza #30786816 (#24607) üzenetére


Oliverda
félisten

Felmondásról beszéltem a bank oldaláról. A Budapest Banknál rendszeres jelenség:

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24610) Solymi81 válasza #30786816 (#24600) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Itt inkább a te érvelésed sántít, csak azért mert 0-ás csomagod van (nekem is az van) az nem jelenti azt, hogy ezen kívül nem jönnek létre újabbak és az adott piaci viszonyokhoz igazodóak.
Inkább szerencsésnek kell tekintenünk magunkat, hogy adott bankok nem alkalmazzák a megszűnt csomagból átrakunk másikba folyamatot.
Mobil fronton ez megy, TV előfizetés fronton is, szinte mindenhol.
Általában a régebbi, már lezárt csomagok jobbak/kedvezőbbek mint az újak, ha nem így lenne, mindenki váltana az újabbra, de ha nincs kényszerítve akkor minek?

(#24611) viktorhu válasza zsamiatt (#24606) üzenetére


viktorhu
veterán

Most otthon költi el, amivel ugrik a revolut haszna. Simán a kártyahasználat nem üzlet nekik, amíg nem csinálják úgy, mint a TW, hogy pénzt kérnek a kártyás feltöltésért. Az például egy szolidabb üzleti modell, ott mindennek van költsége, transzparens is, nyereséges is.

Most a Revolutnak több a költsége egy feltöltésen, mint ami a bevétele, amikor elvásárolod azt az összeget.

Az online vásárlások nagyon nagy részén már a webáruházak lefölözik a váltási profitot, főleg az eurózónában, ahol megszokták az emberek, hogy mindenért euróban fizetnek.

(#24612) zsamiatt válasza viktorhu (#24611) üzenetére


zsamiatt
őstag

A kártyás vásárlás után is kapnak jutalékot. Ahol használod a revo kártyát, ott csenget nekik a kasza belföldön is. Nem beszélve ha részvényed volt és nyertél rajta, várhatóan azt is vele költöd el amin ugyan úgy keres.
Ha te mondjuk rendelsz valamit Európából, Kínából ugyan úgy váltasz és kártyával fizetsz.
Ha ez így van ahogy mondod akkor a külföldi terminál se éri meg nekik. Szlovákoknál és Horvátoknál is kérdezte a terminál nekem, hogy mibe vonja le. A váltást pedig ott se a revo hanem a bank terminál szolgáltató végezte.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24613) #30786816 válasza Oliverda (#24609) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ez nem a hitelkartyas ugy?

(#24614) #30786816 válasza Solymi81 (#24610) üzenetére


#30786816
törölt tag

Nem ertek egyes embereket, most pont azzal akarsz vitatkozni velem, amit en is irtam...

(#24615) viktorhu válasza zsamiatt (#24612) üzenetére


viktorhu
veterán

A vásárlás után kapnak, a feltöltés (ami eladás) után fizetnek. A vásárlási jutaléknak csak egy része az övék, mert más szereplők is kapnak belőle, míg az eladásnál a teljes költség az övék.

Ha külföldön pénzt veszel fel, ne bízd a váltást a terminálra, mert magas a költsége, tipikus turistacsapda, amikor felajánlja, hogy forintban terheli a kártyát.

(#24616) sub71 válasza t72killer (#24572) üzenetére


sub71
aktív tag

Igen, majd mindenben igaz amit leírtál és egyet is értek veled. Kimondottan jó hogy pro és kontra bárki leírhatja amit gondol, sőt a többiek ebből akár tanulhatnak is. DE ha visszakeresel a fórumban akkor látni fogod hogy ez a "Revolut de gáz" táma 2-3 havonta felbukkan ugyanazon emerek, majdnem szó szerint ugyanazon írásai, és ezt nem rád értem. Az a része bosszant csak ha valaki 1 éve leírta már ezeket, akkor miért használja a mai napig, vagy ha használja rendszeresen, akkor miért foss@ szét a fórumot a mai napig hogy milyen szar....elsőre is megértettem az álláspontját. Ez nem egy magánnyugdíj biztosító ahova kötelező volt belépni, majd késöbb ajánlott volt kilépni! Ha tetszik használom, ha nem tetszik akkor keresek mást. ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#24617) zsamiatt válasza viktorhu (#24615) üzenetére


zsamiatt
őstag

az a helyzet, hogy nem mindegy mennyit fizet és mennyit kap ő. Mivel a % nem fix. Rádásul a pénz nem csak kártyával kerülhet a számlára.

Tudom, de azért írtam, hogy a terminálos fizetés is lehet ráfizetés nekik

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24618) t72killer válasza sub71 (#24616) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, értem, én itt új fiú vagyok. Annak nagyon örülnék, ha nem kéne váltogatni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24619) sub71 válasza t72killer (#24618) üzenetére


sub71
aktív tag

"Annak nagyon örülnék, ha nem kéne váltogatni."

Látod ebben is egyetértek veled :K ;] ...

(#24620) Solymi81 válasza #30786816 (#24614) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Nem, te nem ezt írtad.
gzbotii azt írta, hogy a Revolut céljai és csomagjai ugyanúgy változnak mint akár a bankoké és amihez a stabilitásnak semmi köze sincs.
És én ezzel egyet értek.
Az nem kifejezett stabilitás, hogy egyes szolgáltató nem nyúl egy régi csomagjához.
Benne lehet az is, hogy hiába van sok pénzed náluk, nem tudnának jobbat ajánlani, ergo inkább nem piszkálnak, csak tartsanak meg. Vagy éppenséggel olyan marginális tényező ez a számla jelenleg a portfóliójukban, hogy nem foglalkoznak vele.

Vagy épp a jelenlegi ügyfélkör megtartása érdekében nem piszkálják hosszú ideje.
Ezt lehetne stabilitásnak is mondani, de ez csak akkor lenne igaz, ha leírnák, hogy nem fogjuk megszüntetni a számlád sohase vagy 5 évig vagy 10 évig, stb.

(#24621) zsamiatt


zsamiatt
őstag

nem tudjátok hogy lehet kikapcsolni az érintés mentes fizetés limitet? Mármint arra gondolok, hogy időnként újra kell engedélyezni

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24622) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ma azt üzente nekem a Revolut (kb 2 perccel ezután, hogy nem engedett egy 12 eFt-os összeget pypass módon fizetni, amikor már kenhettem a hajamra az információt :( )

Úgy tűnik, hogy elérted az érintéses fizetések limitjét, így ehhez a vásárláshoz nem használhatod ezt a fizetési módot.

POS terminál "Egyéb hiba" üzenetet dobott.

Az üzenetben felajánlotta az érintéses limit nullázása opciót.

Mi ez a érintéses fizetések limitje? Egy fizetésre vonatkozik (ami nem lehet, mert 12 eFt-ot akartam fizetni, ami bakfitty), vagy összesít valamit (ha összesít, akkor miért, mennyi időre és mennyi a határösszeg)?

Mi az az érintéses limit nullázása? Magyar nyelven ez azt jelenti, hogy nulla összeget tudok mostantól fizetni érintéses módon?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24623) KTU válasza Donki Hóte (#24622) üzenetére


KTU
addikt

Érintéses fizetések zsinórban elértek x összeghatárt.
Ilyenkor fizess chip azonosítással.
Ezután megint működik az érintéses fizetés akár zsinórban x összeghatárig.

70 éves anyósom ezt már nagyon tudja, már 2 éve használja a Revolut-ot. :D
Bár mondtam neki, hogy most már ne "mászkáljon". :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24624) Tuomas válasza Donki Hóte (#24622) üzenetére


Tuomas
addikt

Azt jelenti, hogy vagy lenullázod manuálisan az appon belül, vagy ha nem, akkor chip+pin kód megadásával a vásárláskor nullázza magát.
De ilyenkor a terminál ki is írja, hogy chipes vásárlást szeretne pin kód megadásával.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24625) balinlin válasza Donki Hóte (#24622) üzenetére


balinlin
senior tag

Ameddig nem nullázod, utána megint megy ameddig nem éred el a 150€ limitet. Megtalálod a biztonsági beállítások között az adott kártyánál a nullázás lehetőségét. Egyébként minden kártya esetén ilyenkor, mikor nem megy a fizetés, érdemes rápróbálni a chipes fizetésre. zsamiatt: szerintem nincs ilyen lehetőség.

Szerk.: Meg lettem előzve. :)

[ Szerkesztve ]

(#24626) Donki Hóte válasza Tuomas (#24624) üzenetére


Donki Hóte
veterán

POS terminál Egyéb hibát írt, nem kért semmilyen chipes vásárlást :(

Köszönöm a választ mindenkinek, korábban nem találkoztam ezzel a 150 eurós limittel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24627) Tuomas válasza Donki Hóte (#24626) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor ilyenkor csak simán kérd meg az eladót, hogy dugjátok be a kártyát, chip-el fizetnél és nullázódik, vagy most már tudod mi ez, úgyhogy figyelheted is az appban.

We were here

(#24628) bigdady válasza #30786816 (#24592) üzenetére


bigdady
nagyúr

De mi ez a csomag és hol amiben vagy és már megszűnt?

[ Szerkesztve ]

(#24629) Somatom válasza sub71 (#24616) üzenetére


Somatom
veterán

Ha rám céloztál, akkor benéztél valamit. Akkor írtam le a véleményemet, amikor épp aktuális volt, mert aznap szembesültem a limitcsökkentéssel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24630) balinlin


balinlin
senior tag

Nekem 14-én van a forduló, nem csökkentek a limitek. Érdekes hogy mi alapján változik...

(#24631) viktorhu válasza zsamiatt (#24617) üzenetére


viktorhu
veterán

Pontosan, ezt írtam én is: kap ugyan, de az kevesebb, mint amit a feltöltés után kifizet. És igen, az ATM-es készpénzkiadás pénzbe kerül nekik, amit szintén egy bizonyos határig nem hárítanak át a fogyasztókra - én pl. csak kb. egy éve használom a revolutot, és nagyon kevés alkalommal használtam még ki a havi kp keretet, pedig csak ezzel vettem fel készpénzt azóta.

Én pl. sokat utazok ÉS vásárolok online külföldről, és mindkettő drasztikusan visszaesett - az első téma magától értetődő, a második pedig: többet vásárolok hazai online boltokból, mint régen, főleg mióta tavasszal összeomlott a kínai fuvarozás, és a februári rendeléseim is csak május körül érkeztek meg. Az alira olyan kis összeg maradt például, hogy az utóbbi hónapokban már nem is mindig vacakoltam azzal, hogy ne az ali váltsa át azt a négy dollárt mondjuk, főleg, ha hétvégén intéztem a vásárlást.

Szóval legnagyobbrészt forintos tranzakciókra használtam a revolutot, ami nekik ráfizetés + év elején még megvettem tőlük az éves utazási biztosítást 11 ezer forintért, de akinek mondjuk februárban járt le az előző, az már nem biztos, hogy hosszabbított.

Szeretném, ha itt lennének még akkor is, amikor végre megint utazhatok. Ehhez viszont nyilvánvaló, hogy változtatniuk kell bizonyos dolgokon - és megint a Transferwise lehet a példa pénzügyi oldalról, hogy ha nem a tömeges utazás a célpiac, akkor hogyan lehet egy ilyet stabilan nyereségesen csinálni, a másik oldal meg azoké az innovációké, amik miatt ezt a kártyát használom, és nem a zöldet, ami pedig szintén ott van a pénztárcámban.

(#24632) Predator2 válasza balinlin (#24574) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Sajnos nem, spanyolban lakik a srác. Ez esetben mi a teendőm?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#24633) zsamiatt válasza viktorhu (#24631) üzenetére


zsamiatt
őstag

Én azt mondom, hogy vásárlással többet kap mint amit a feltöltés után kifizet. Azért mert te így élsz nem biztos, hogy gazdag nyugat európai aki egyébként is eurót használ nagyrészt mindenhol, ő is ugyan úgy él. Ezt a tényt bizonyítja az amazon és a többi web áruház rekord szintű forgalma is az első félévben. De lényegtelen is. Nem esek hasra a mesétől, hogy ezért van gond.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#24634) vnorbi válasza Predator2 (#24632) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Mindegy, hogy hol él, ha HUF-ot akar fogadni, akkor szerencsés esetben kapott magyar számlaszámot, amire ezt kérheti (12001008-cal kezdődik, ha minden igaz), és ha így van, akkor a mellé kapott referencia számsort kell megadni a közleményben.

Erről egyeztess vele, mert a magyar címmel regisztrált felhasználóknak ez a lehetőség éppen átalakulás alatt van, és bizonytalan, hogy él-e most mindenkinek. De ha neki az app még mutatja a HUF fogadására ezt a módot, akkor nála működnie kell.

(#24635) Friczy válasza zsamiatt (#24621) üzenetére


Friczy
senior tag

A limitet kikapcsolni nem tudod, az aktuális állást le tudod nullázni az appban.

(#24636) Friczy válasza Donki Hóte (#24626) üzenetére


Friczy
senior tag

Igen, sajnos a POS terminálok ilyen esetben nem írják ki a pontos hibaokot. De ez a terminál programozási hibája szerintem.

(#24637) Tuomas válasza Friczy (#24636) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem terminál válogatja, amikor én fizettem, és chipes vásárlást kért, akkor kiírta. Gondolom nem mindegy, milyen modern a ketyere.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24638) INGJOKE válasza Tuomas (#24637) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem egy raklapszor előfordul, hogy gyors fizetést akarok a mobil appal és csak odateszem a feloldott telefont akkor először röviden csipog akkor azonosítom magam az ujjlenyomattal és mehet vissza. Nah itt a régi terminálok lefagynak és újra kell kezdeni a kártyás fizetési folyamatot. :D
Az újabbak simán mennek. :)

(#24639) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Üdv Mindenkinek!
Már megint bénázok...
2 Feltöltő kártya már él...
Egy harmadikat hogy tudok hozzáadni?

Kösz! :K

Vigyorka

(#24640) KTU válasza Vigyorka (#24639) üzenetére


KTU
addikt

[link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24641) Vigyorka válasza KTU (#24640) üzenetére


Vigyorka
senior tag

:R :R :R

Vigyorka

(#24642) z67


z67
őstag

Van valakinek tippje, hogy mi alapjan engedte a Google Pay érintéses fizetését a Revolut? Nekem nem sikerült.

(#24643) UHHH válasza vnorbi (#24634) üzenetére


UHHH
senior tag

Sziasztok! Nekem nincs még magyar számlaszámom HUF utaláshoz a revolut appban, csak a szokásos, akkor még várjak?! :( Már több, mint 2 éve tagja vagyok, s magyar a lakcímem.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#24644) viktorhu válasza z67 (#24642) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs rá garancia, hogy menni fog. De így nehéz segíteni, leírhatnád, hogy melyik lépésben akadtál el az útmutató alapján.

(#24645) hedgehog válasza UHHH (#24643) üzenetére


hedgehog
senior tag

Saját magyar számlaszáma senkinek sem volt. Egy gyűjtőszámla van most annak, akit még nem tettek át a litván entitásba.
Ha az appban a magyar zászlóra tappolsz, milyen betűkkel kezdődik az IBAN?

-- aka p3d3str1an

(#24646) hedgehog válasza viktorhu (#24644) üzenetére


hedgehog
senior tag

Inkább vmarci 24401-es hozzászólására utalhatott a kérdező, vagyis nem a címtrükközős virtuáliskártyás metódust szeretné, hanem a hivatalosat. Arról szerintem senkinek nincs tippje, hogy kinek miért jelent meg a lehetőség.

-- aka p3d3str1an

(#24647) goodboy007


goodboy007
senior tag

Sziasztok, többen jelezték itt valamikor tavasszal, hogy egyszercsak készpénzfelvételnek kezdte elkönyvelni a rendszer a feltöltést ERSTE-s bankkártyáról.
Azóta ez megjavult és a korábbiaknak megfelelően vásárlásnak minősül vagy továbbra is készpénzfelvételnek?

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#24648) UberMutant válasza goodboy007 (#24647) üzenetére


UberMutant
őstag

erste betéti kártyáról ingyenes a feltöltés.

(#24649) #30786816 válasza bigdady (#24628) üzenetére


#30786816
törölt tag

Ertse szupernulla.

(#24650) UHHH válasza hedgehog (#24645) üzenetére


UHHH
senior tag

Nem sajátot akarok, jó lenne a gyűjtőszámla is.
IBAN eleje:LT21 3250...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.