Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) driztd válasza vmarci21 (#24196) üzenetére


driztd
csendes tag

Nekem tegnap volt fordulónap, de semmi sem változott, maradtak a limitek.

(#24202) zerodot válasza t72killer (#24199) üzenetére


zerodot
aktív tag

Jól számolod, rohadt drága, nem éri meg kriptót adni-venni a Revoluton, egy jó nagy lehúzás... Kriptotőzsdéken általában 0.1-0.3% körül vannak a tranzakciós díjak és a coinokat ki is tudod utalni magadnak saját tárcába; a Revolut a ki/beutalást sem engedi.

(#24203) t72killer válasza zerodot (#24202) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Belegondolva a "prémium" 1.5%-a is igencsak meredek, lévén kriptóban nemigen lehet fizetni sehol, azaz vissza is kell váltani, 3% buktáért. A nemesfémek rátája még kb okés, de látható, hogy nem erről szól a platform, ott ugye alapból 3% az árrés - ennyiért fizikai aranyrudat is kapsz és akkor nem kell aggódnod, hogy csődbemegy a platform/valami hajánál fogva előráncigált okkal nem adják ki a teljes árát.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24204) gixxergabi válasza t72killer (#24199) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Igen sajnos beleszámít a váltási limitbe, engem is meglepetésként ért.
És vételkor is jó nagy a sarc, viszont utána már azt az összeget fogod látni amennyire kapsz majd érte eladáskor.

(#24205) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Revoluton kriptovaluta részen hol látom azt, hogy milyen automatikus átváltás van beállítva? Kattintgattam össze vissza, valahol láttam egy ideig az automata váltási beállításokat és az értesítéseket is.
Most csak az értesítésekig jutok el.

Köszönöm. :R

(#24206) t72killer válasza gixxergabi (#24204) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ok, tehát kripto eladásakor már nem jelentkezik a 2.5%? Az már majdnem vállalható ráta - ha nem akar az ember külön kriptotőzsdével vacakolni.

Ami a limit mellett elgondolkodtat, hogy a normál devizaváltásoknál külön figyelmeztetnek, hogy a számla "nem forexezésre" való, azaz bannolnak, ha "haszonszerzés" céljából oda-vissza váltogat az ember. A kriptó semmi másra nem jó, vajon ezt arra is gondolták? Azaz a kriptoszámlát csak arra tartsam, hogyha egy zsarolóvírus blokkolja a p1rnógyűjteményem, akkor ki tudjam nekik fizetni az 1/gyökPi mennyiségű BTC-t?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24207) gixxergabi válasza t72killer (#24206) üzenetére


gixxergabi
senior tag

Nem azt mondtam hogy nem jelentkezik, hanem már az azzal csökkentett értéket látom. (mintha az app is írta volna) 8840-nél vettem és 9400-nál jöttem ki 0-ra.
Azóta meg szerintem emeltek a költségeken. Én befejeztem velük a kriptót az biztos...inkább a tőzsde...

(#24208) t72killer válasza gixxergabi (#24207) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R, háát ez így tleg felejtős, kár pedig. Ha kicsit kevésbbé lennének kapzsik, életképes opció lehetne max 2%-os költségszint mellett.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24209) kokokka


kokokka
őstag

Sziasztok. Vásároltam a wishen a virtuális kártyáról. Mivel egy hulladék amit kaptam így megrelamáltam és visszautalják a pénzemet. Tegnapelőtt jött az értesítés, hogy maximum 14 napon belül azon a kártyán lesz a pénz amiről fizettem. Ezzel nekem nem lesz gondom ugye? Ha számít valamit, még nincs törölve a virtuális kártya.

(#24210) KTU válasza kokokka (#24209) üzenetére


KTU
addikt

Ha törlöd a kártyát, akkor is megérkezik.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24211) kokokka válasza KTU (#24210) üzenetére


kokokka
őstag

Most jött egy üzenet az értesítő sávra, miszerint kaptam 27 dollár visszatérítést. Miután ezt bezártam, beléptem az appba, de ott nem szerepel. Az üzenetet meg már nem is találom sehol....

(#24212) KTU válasza kokokka (#24211) üzenetére


KTU
addikt

Triviális kérdés.
Az USD egyenleget is nézted?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24213) kokokka válasza KTU (#24212) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem nem triviális :) Nem néztem. Eszembe sem jutott a nagy ijedtségben lévén, hogy 27 dollárt kaptam az 50 helyett. Reklamálhatok újra.
Neked pedig köszönöm szépen a válaszokat!

(#24214) KTU válasza kokokka (#24213) üzenetére


KTU
addikt

Nem a te hibád.
Az alkalmazás felhasználói felülete egyre átláthatatlanabb.
Főleg amit te is jeleztél, hogy nem látszik legalább részben, több "devizazseb", hogy csak húzni kellene oldalra.

Régi kezdőlap:

3 devizanem egyenlege is látszott felül, igaz csak halványan, de látni lehetett.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24215) anadroid válasza kokokka (#24213) üzenetére


anadroid
senior tag

A wish-nél kevés átverősebb cég van. Nagyon amerikai a stílusuk. Aki jót akar magának, kerüli őket.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#24216) kokokka válasza anadroid (#24215) üzenetére


kokokka
őstag

Nekem mondod? Teljesen véletlenül vásároltam pontosabban nem is én hanem maga a program. Betettem a kosárba két merevlemezt,bhogy megnézem mennyi lenne a postaköltség és összehasonlítsam az Alival. Rányomtam a tovább gombra és innen jön a hihetetlen része. Saját magától nyomott még két továbbot, és az utolsó oldal amit láttam az volt hogy köszönjük a vásárlást. nem akartam elhinni azt hittem kiesik a szemem és nem jól látok. Semmihez sem értem hozzá mégis tovább ment magától két oldalt és kifizette a regisztrált virtuális kártyámról. Tudom hogy hihetetlen de esküszöm hogy így történt. Eszemben sem volt onnan vásárolni. Kétszer vettem tőlük valamit még tavaly aztán el is felejtettem őket. Most meg így leszop@tott.

[ Szerkesztve ]

(#24217) UberMutant válasza kokokka (#24216) üzenetére


UberMutant
őstag

nem kéne annyit piálni :C

(#24218) kokokka válasza UberMutant (#24217) üzenetére


kokokka
őstag

:DD :C még ha az lenne a dologban! Talán jobban is kezeltem volna horzelen.

(#24219) kokokka válasza KTU (#24214) üzenetére


kokokka
őstag

Az első appok sokkal jobbak voltak szerintem is. Ez már kissé átláthatatlan, ahogy írod is. De azért ez eszembe juthatott volna :)

(#24220) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Sziasztok!
OTP számlára szeretnék utalni be írtam az IBAN számot és minden szükséges adatot. El is tudom küldeni viszont nem találok opciót, hogy oda tudjam írni a nevem, megjegyzés gyanánt. Azt hol találom? :R

(#24221) Donki Hóte válasza Maxxy10 (#24220) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Keresés csodákra képes.

[link]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24222) Maxxy10 válasza Donki Hóte (#24221) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszi :R

(#24223) kmarci25 válasza kokokka (#24216) üzenetére


kmarci25
veterán

Egyszer használatos kártyát kell használni és nem elmeneteni egy kártya adatait sem. Így nem ér meglepetés.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24224) Somatom


Somatom
veterán

Valami nagyon nem stimmel. Erste Eurós kártyával feltöltöttem 300 Eurót. Az egyik gond az, hogy most függő tételként mutatja az app. Máskor ez azonnal megtörténik. A másik gond, hogy az Erste számlámon 302,26 Euró van zárolva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24225) t72killer válasza Somatom (#24224) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az, h függő, tényleg nem normális, homokszem ment a 2 bank közötti gépezetbe, valamilyen jóváhagyás hiányzik? A +2.26EUR a ("külföldi") "kp-felvét" díja lehet. Én végeztem a kártyás feltöltéssel - főleg, h ennél nagyobb összegeket buktam, átutalás a tuti.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24226) Somatom válasza t72killer (#24225) üzenetére


Somatom
veterán

Szerencsére nem. Az Erste Mobilbank nem kezeli az Eurós számlákat, csak egy összesítőt látok. Megnéztem webes felületen, a 2,26 Euró egy ettől független, vmi korábbi banki költség terhelése.
Viszont a feltöltés még mindíg függőben. Sztem is vmi rendszerkommunikációs probléma lehet, mert az Erste nem küldött ellenörző üzenetet feltöltéskor. Viszont, a 300 Eurós zárolás él, tehát vmi történt banki oldalon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24227) balinlin válasza Somatom (#24224) üzenetére


balinlin
senior tag

Van hogy függő marad egy ideig és csak akkor frissül ha elváltasz és vissza, vagy bezárod és újranyitod az appot.
A többletre meg kérdezz rá a supportnál.

(#24228) kovisoft válasza t72killer (#24225) üzenetére


kovisoft
őstag

Nálad lehet, hogy az átutalás a tuti, de másnál, akinek mondjuk olyan banki számlacsomagja van, hogy fizetnie kell az utalásért, viszont a topup kártyás vásárlásnak számít (és gyanítom, hogy ez a többség), annál a kártyás feltöltés a tuti.

(#24229) Somatom válasza Somatom (#24226) üzenetére


Somatom
veterán

Megjött a lóvé, meg egy ilyen üzenet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24230) kokokka válasza kmarci25 (#24223) üzenetére


kokokka
őstag

Az elmúlt kb. 15 évben, mióta külföldről rendelek soha, egyik oldalon sem ért még "meglepetés". Csak most, ezen a fos Wishen. Több ilyen nem lesz, kitöröltem mindent. Megvárom meg a második kifizetést, aztán a maga a fiók is megy a levesbe.

(#24231) Tuomas válasza kokokka (#24230) üzenetére


Tuomas
addikt

Légyszi, ha már sorozatosan offolsz, akkor legalább az off gombot használd, a wish-es vásárlás, és a wish milyensége messze nem tartozik a topik témájához. Köszi!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24232) t72killer válasza kovisoft (#24228) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jogos:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24233) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Egy órája töltöttem fel pénzt Revolutra. Azóta is függőben van az összeg. OTP levonta, beszéltem velük telefonon, sikeres tranzakciót látnak. Revolut meg azt írja, hogy várnak az OTP válaszára a befizetéssel kapcsolatban. Nincs náluk épp valami rendszerhiba vagy mi lehet ennek az oka?
Kártyával mindig instant felment a pénz, utalva 7-8 perc kellett mire jóváírásra került. :R

(#24234) Tuomas válasza #04441088 (#24233) üzenetére


Tuomas
addikt

Pár hsz-t visszaolvasol, és ott lesz a megoldás.

We were here

(#24235) balinlin válasza #04441088 (#24233) üzenetére


balinlin
senior tag

Pár hsz-el fentebb megvan a válasz

(#24236) Somatom válasza #04441088 (#24233) üzenetére


Somatom
veterán

#24229 -ben linkeltem az üzenetüket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24237) kovisoft válasza #04441088 (#24233) üzenetére


kovisoft
őstag

A Revolut státusz oldalát is érdemes megnézni ilyenkor.

(#24238) #04441088 válasza kovisoft (#24237) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszönöm, ezt könyvjelzőzöm. És a többieknek is. :R

(#24239) kp78 válasza #04441088 (#24233) üzenetére


kp78
addikt

Nekem is függőben van egy OTP-s kártyával 11:40-kor történt feltöltés.
Nekem is írta a feltöltési hiba üzenetet, remélem hamarosan azért "odaér". :U

Ma újra megpróbáltam az itt említett, első alkalommal is használt terminált 1020.- Ft fizetésre.
Újra direkt nem érintősen, hanem chip-et használva. És most is ott volt az összeg felül dollárban 2,80 talán, ha jól emlékszem, de az biztos, h 3 nem volt. :U
Ezek szerint a terminál miatt lehet ez. :U

(#24240) vnorbi válasza kovisoft (#24237) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Amikor Somatom írta, hogy vár a pénzére, akkor a státusz oldalon még minden zöld volt. Ha az idő közben megjelent hibajelzésnél az időpontot az angliai időzóna szerint kell érteni (valószínűleg igen), akkor legalább 80 perc eltelt, mire jelezték a hibát.

Ettől persze még mindig jobb és átláthatóbb, mint amit máshol (bankoknál) látni, de azért ez sem teljesen valós idejű.

(#24241) kp78 válasza vnorbi (#24240) üzenetére


kp78
addikt

Amúgy gyakran van ilyen feltöltési probléma? :U

(#24242) vnorbi válasza kp78 (#24241) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én nem emlékszem, hogy konkrétan ilyen előfordult volna az elmúlt egy évben. Hogy előtte volt-e, azt pedig passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#24243) kovisoft válasza vnorbi (#24240) üzenetére


kovisoft
őstag

Hát a problémák már csak ilyenek, hogy általában először jelentkezni kezdenek, aztán jelentik a felhasználók a support felé, majd mikor milyen gyorsasággal reagál a support. :)

Ilyen általános problémák esetén amúgy meg szokott jelenni az alkalmazásban is egy figyelmeztetés (lásd Somatom képernyőmentését), amiben lévő System Status link is erre a státusz oldalra visz. És a szöveg szerint ők is azt javasolják, hogy ezen az oldalon ellenőrizzük a probléma állapotát.

(#24244) balinlin válasza kp78 (#24241) üzenetére


balinlin
senior tag

Időnként van kisebb-nagyobb probléma, nem feltétlen csak a topuppal, de velőtrázó ritkán.

(#24245) Tuomas


Tuomas
addikt

A szolgáltatás állapotát mutató link bekerült az összefoglalóba.

We were here

(#24246) RBJ


RBJ
addikt

Nekem is 11 óra óta fenáll a feltöltési probléma. Először azt hittem zárolás van.
De ugyanaz a hiba és hiába a ki be lépés az se használt.
Topping up via bank card hiba jelzést meg nem is tudom értelmezni.
Lényeg a lényeg 11 óta függőben van.
Pedig soha nem volt ilyen problémám még.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24247) Tuomas válasza RBJ (#24246) üzenetére


Tuomas
addikt

"Topping up via bank card hiba jelzést meg nem is tudom értelmezni."

Azt jelenti, hogy rendszerszintű problémák vannak a bankkártyás feltöltéssel. Ahogy a mellékelt példák is mutatják.

We were here

(#24248) cdl válasza RBJ (#24246) üzenetére


cdl
senior tag

Nekem is ugyanez volt az Otp-vel.
Aztán fél óra mulva ráugrott a pénz. Semmi gond.

(#24249) RBJ válasza cdl (#24248) üzenetére


RBJ
addikt

Nekem meg nem ugrik semmi azóta. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#24250) kp78 válasza RBJ (#24249) üzenetére


kp78
addikt

Nekem is függőben van még mindig 11:40 óta (OTP-s). :U

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.