Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24501) Somatom


Somatom
veterán

Az összefoglaló szerint a német Sparkasse ATM -eknél változó, hogy free, vagy sarcos a pénzfelvét. Van vkinek tapasztalata, hogy a műveletnél az adott ATM jelzi a sarcot, vagy sem? A Gugli Térkép szerint pár Kilóméterre tőlem van egy ilyen ATM. Elbringáznék oda kivenni a napi adagot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24502) blueye válasza Oliverda (#24500) üzenetére


blueye
veterán

Erre en is gondoltam de a heten tobbszor hasznaltam Alin, ebayen meg ezer eve nem. Persze nem lathatunk be a Revolut algoritmusai moge :)

(#24503) Oliverda válasza blueye (#24502) üzenetére


Oliverda
félisten

Ennek semmi köze a Revoluthoz. Az eBay csekkolta, hogy aktív-e még a kártyád.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24504) JóGéza válasza Somatom (#24501) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Múltkor említettem a Curve topikban, hogy Ausztriában Burgenland ATM-ből vettem le pénzt külön díj nélkül, Curve és Revolut kártyával is.
Azóta próbáltam újra (ugyanannál az automatánál), de a végén jelezte, hogy néhány eurót fel fog felszámítani (mindkét kártyával próbáltam).
Máshol még nem jártam így, nem tudom, hogy minden esetben jelzi e előre.

(#24505) viktorhu válasza Somatom (#24501) üzenetére


viktorhu
veterán

Mindig jelzi, mert úgy csinálja, hogy magasabb összeggel terheli a kártyádat. Szóval azt kell jóváhagyatnia veled, hogy ő most 50 helyett 53 eurót fog kérni a bankodtól, és neked csak az ötvenest adja oda.

Szóval ki fogja írni, hogy tesó, van egy cigid? Adjál már pár eurót kajára.

(#24506) t72killer válasza viktorhu (#24505) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

F.sza... Mindenesetre utazásokhoz továbbra is viszek kp-t.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24507) kp78 válasza viktorhu (#24505) üzenetére


kp78
addikt

Ez kb. arányú? :F
Mármint, h melyik automata kér extra költséget, és melyikből díjmentes a felvétel? :U

(#24508) Somatom válasza viktorhu (#24505) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Meglássuk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24509) kmarci25 válasza kp78 (#24507) üzenetére


kmarci25
veterán

Összefoglalóban van egy lista.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#24510) viktorhu válasza kmarci25 (#24509) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem az a lista nem szokott működni. Isztambulban is meg Horvátországban is díjat kértek az ott ingyenesként szereplő atm-ek. Szóval kb. a próba-szerencse módszer marad.

Ilyen szempontból szerencsések vagyunk, hogy Magyarországon még egyik bank se szokott rá erre.

A csúcs az volt, amikor tavaly (még pont nem volt revolutom) Belgrádban az OTP-leány Vojvodinska automatája is lejmolt a magyar OTP-s kártyámmal. Amíg nem volt az övék a Vojvodinska, addig a kinti otp automaták nem viselkedtek így, legalábbis nem otp kártyával.

(#24511) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Valamilyen Revolute linket kérnek tőlem, hogy revoról utalni tudjanak nekem.....hol találom ezt? Úgy tudom, hogy most valamit a közleménybe is kell írnia az utalónak, hogy én kapjam meg.....ezt az adatot hol találom?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#24512) KTU válasza xy.zsolt (#24511) üzenetére


KTU
addikt

Alul bal jobb nyíl,
"Átutalás", "Számla szétosztása" elhúz balra, három vízszintes pötty katt,
"Kérés hivatkozással"
Ezt kártyával tudják kifizetni. Nem utalás.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#24513) xy.zsolt válasza KTU (#24512) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#24514) Akosman


Akosman
aktív tag

Sziasztok! Lányom junior kártyáján ezek a tranzakciók jelentek meg! Ez mi lehet? Mire vonták le ezt az összeget??

(#24515) Oliverda válasza Akosman (#24514) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom, a litván migráláshoz lehet köze. Levonták, de egyből jóvá is írták. Átmozgatták a pénzt egy másik háttérszámlára.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24516) Akosman válasza Oliverda (#24515) üzenetére


Akosman
aktív tag

Igen,de utána ismét levonták.

(#24517) t72killer válasza Akosman (#24516) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem fizetett/vett semmit?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24518) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok,
hol lehet másik bankkártyát hozzáadni a revoluthoz? Amiről majd szeretném a revolut számlámat feltölteni...
köszi

(#24519) sopruk válasza fzoli86 (#24518) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Pénz hozzáadásakor a mostani bankkártyád mellett a módosítást kell választani. Alul lesznek a más módok, ahol egy újabb kártyát tudsz hozzáadni a feltöltés során.

[ Szerkesztve ]

(#24520) kp78


kp78
addikt

Érdemes a Revolut app-ot is naprakészen tartani, vagy ebbe is csúsznak közbe-közbe bosszantó hibák?
Nem szoktam minden frissítést egyszerre feltenni, inkább kicsit kivárok, (el)olvasom a frissítéssel kapcsolatos tapasztalatokat, észrevételeket, aztán majd utána.
Bár itt ezekről a frissítésekről kevés szó esik.
Nem régóta használom a Revo-t, de ahogy látom majdnem annyit frissítik, mint a FB & Messenger bughalmazokat. :U

(#24521) fzoli86 válasza sopruk (#24519) üzenetére


fzoli86
tag

Sajnos az infónál csak törölni engedi a meglévőt, az alsó opcióknál pedig nincs hozzáadás....

(#24522) Tuomas válasza fzoli86 (#24521) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát rámész, hogy betéti vagy hitelkártya.
kp78 Nyertem. :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24523) kp78 válasza fzoli86 (#24521) üzenetére


kp78
addikt

Alul betéti vagy hitelkártya... :U

Tuomas (1mp) :D

[ Szerkesztve ]

(#24524) Akosman válasza t72killer (#24517) üzenetére


Akosman
aktív tag

Nem :) Ő azt hitte én voltam.

(#24525) Brandynew


Brandynew
őstag

Azt láttátok, hogy a revolut.com-os webes felületen már be lehet jelentkezni és egy-két alap infót látni is lehet?

(#24526) vnorbi válasza Brandynew (#24525) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi az infót! Nálam is működik a webes belépés. Jó az irány, ha lehet majd chatelni velük böngészőből is, az igazi mérföldkő lesz :-)

[ Szerkesztve ]

(#24527) petir válasza Brandynew (#24525) üzenetére


petir
senior tag

Az app többet nyújt!
De az irány tényleg jó :)

(#24528) gzbotii válasza Somatom (#24471) üzenetére


gzbotii
veterán

Egy magánvállalkozás profitot akar termelni. Pofátlan banda!!!4!!444!
Gondolj te is erre, amikor legközelebb fizetésemelést kérsz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#24529) t72killer válasza gzbotii (#24528) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a héten még váltok mindenféle devizából, ami kell a következő fél évben, különösen GBP-t, mert az most nyomott áron megy.

A limitet azzal enyhítjük, h asszonynak is nyitottunk számlát, végülis ő is költ pl nyaraláskor.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#24530) 66zio válasza kp78 (#24520) üzenetére


66zio
aktív tag

Elvileg minden appot érdemes naprakészen tartani, főleg a pénzügyi appokat. VISZONT, A Revolutnál többször volt már, hogy használhatatlanná, bizonyos funkciók eltűnéséhez vezetett amit jobb esetben 1-2 hét alatt hoznak csak rendbe.

(#24531) kp78 válasza 66zio (#24530) üzenetére


kp78
addikt

Ezért kérdeztem. :R
Szóval érdemes itt is kicsit várni, ha megjelenik egy frissítés. :U

(#24532) zsola400


zsola400
aktív tag

Volt egy próbautalásom az új litván bankszámlás Revolutról magyar forint számlára kb. 10 perc alatt átment, nem volt semmi plusz költség és ez már K&H bankon keresztül jött.

(#24533) zsola400 válasza kp78 (#24531) üzenetére


zsola400
aktív tag

Lemented a jól működő, bevált appot, frissíted ha valami nem jó vagy nem tetszik vissza rakod a régit.Én is néha frissítem, megnézem az új verziókat de mindig megy vissza a jól bevált 6.39.1 változat.

(#24535) Tuomas válasza #20749568 (#24534) üzenetére


Tuomas
addikt

[link]
Pár dolog letérdelt.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24537) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Valakinek tapasztalat,hogy a revolut mennyire nézi a vásárlót?
Szóval,ha kínából rendelek valamit,és nem azt kapom,amit rendeltem,gondolom a semminél talán még visszaadják?
Akkor lehet reklamálni,és végignézik mi jött a csomagba,és mit rendeltem?

Avatar

(#24538) Tuomas válasza GAbre (#24537) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem az eladónál kell reklamálnod. Revolutnak ehhez mi köze?

We were here

(#24540) Tuomas válasza #20749568 (#24536) üzenetére


Tuomas
addikt

Úgy lászik, kezd helyreállni a rend, már csak a kártyás fizetések esetén vannak gondok.

We were here

(#24541) kgymac válasza #20749568 (#24539) üzenetére


kgymac
őstag

Ezért kell PP alá betenni a revolutos kártyát és PP-n fizetni (vagy alipay alá és alipay-en).

(#24543) Batistuta7


Batistuta7
tag

Sziasztok .
Valaki segítsen rajtam . A revolut számlámról hogyan tudom sima bankszámlára leutalni a pénzem . Vagy ha minden kötél szakad legalább paypal-ra átteni. De mondjuk onnan nem sem tudom hogyan kell levenni . De azt talán könnyebb összehozni .
Nagyon megköszönöm annak aki segít :R

(#24544) Somatom válasza gzbotii (#24528) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Amikor 1.850 ezer volt a limit, akkor nem magánvállalkozás volt, ami profitot akart termelni? Ha az ügyfelek limitjeinek a megnyírbálásával akar profitot termelni, annak deficit lesz a vége.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24545) Tuomas válasza Somatom (#24544) üzenetére


Tuomas
addikt

*Ha az ügyfelek ingyenes limitjeinek a megnyírbálásával akar profitot termelni, annak deficit lesz a vége.
Tehát árat emel. Tudsz momdani egy olyan céget, ami a fennállása során egy petákot sem drágított?
Ez egyébként nem Revolut sajátosság, kb fél éve a Transferwisenál is áremelés történt, csak hogy a szektorban maradjunk.
A mai világban csak egy a biztos: a változás.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24546) Somatom válasza Tuomas (#24545) üzenetére


Somatom
veterán

De, ugye, mint olyannak, akinek megnyírbálták a lehetőségeit, lehet az a véleményem, hogy kapja be a Revolut! Persze, biztosan többségben vannak az olyanok, akik ilyenkor lelkesednek azért, hogy a cég így akar profitot termelni. Nos, én nem tartozom közéjük.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24547) Oliverda válasza Somatom (#24544) üzenetére


Oliverda
félisten

Kevés a havi 350 000 váltási limit, de havi 2500 forint Premiumra már sok?

Esetleg mutathatnál egy magyar bankot ami feltételek nélküli ingyenes csomaggal bármekkora összegig kínál bankközi árfolyamos devizaváltást.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24548) sopruk válasza Batistuta7 (#24543) üzenetére


sopruk
aktív tag

Szia!
Felveszed a saját bankszámlaszámodat az alábbi helyen:
Fizetések (alul a középső ikon) / Átutalások / Bankszámlák / Címzett hozzáadása
Az IBAN számodat megtalálod valamelyik számlakivonatodon, vagy megtudhatod a kalkulátor segítségével.
Mentés után kiválasztod és azon belül lesz, hogy küldés...
Én először egy kis összeget (100 Ft-ot) utaltam csak próbaképpen, hogy lássam rendben megérkezik-e, mindent jól állítottam-e be...

[ Szerkesztve ]

(#24549) Tuomas válasza Somatom (#24546) üzenetére


Tuomas
addikt

Persze, hogy lehet, minden jogod meg is van hozzá, és én nem is arra reagáltam, hanem arra céloztam, hogy ez benne van a pakliban.

"Persze, biztosan többségben vannak az olyanok, akik ilyenkor lelkesednek azért, hogy a cég így akar profitot termelni."

Ezzel kapcsolatban én azon a véleményen vagyok, ha egy szolgáltatás tetszik, és előnyös a számomra (mert szórakoztat, vagy mint jelen esetben, tudok vele a bankokhoz képest spórolni, vagy akár más személyes példa: tetszik az elv, érték, amit képviselnek és támogatni akarom az abba fektetett munkájukat) akkor nem bánom ha esetleg árat emelnek. Ilyenkor mérlegelem, mi az, amit adnom kell és mi az amit cserébe kapok (ez lehet akár elvi, akár anyagi, vagy éppen tárgyiasult). Ha úgy ítélem meg, hogy az adott dolog arányban van a kapott "termékkel", akkor minden megy tovább, már csak azért is, hogy a támogatásommal hazzájáruljak ahhoz, hogy egy szolgáltatás, ami tetszik, és szeretem használni, tovább fennmaradjon (nem Revolut specifikus).
Ez mindenkinek az egyéni értékrendjétől függ.

A drágulás viszont jelen világpiaci helyzetben nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#24550) Somatom válasza Tuomas (#24549) üzenetére


Somatom
veterán

Én meg úgy gondolom, hogy ha 1.850 ezres limitet 350 ezerre csökkentenek, akkor nem volt jól átgondolt az eredeti koncepció. Nincs jó üzenete az ilye nyírbálásnak.

Oliverda:
Itt nem arról van szó, hogy a prémium ára sok, vagy kevés, hanem arról, hogy egy ilyen nyírbálás bajra utal, ami egy pénzügyekkel foglalkozó cégnél rossz üzenet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.