Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) extasymajom


extasymajom
tag

A forrás ahonnan a leirás származik itt elerhető

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#55752) morneo.it


morneo.it
senior tag

Loli jönni 2015.Q2.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#55753) RAYBOMB


RAYBOMB
tag

Srácok!

Ha a Stock Lollipop(Vodafone-os rom) van fent. és twrpből nyomnék egy format data-t...ugyen eltünik minden...de nem lesz belőle bootloop?

(#55754) extasymajom válasza RAYBOMB (#55753) üzenetére


extasymajom
tag

En mar egyszer csinaltam es olyan lett utana mintva gyari visszasllitas. Nekem nem lett bootlop

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#55755) ToomyC válasza morneo.it (#55752) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Ezt már egyszer linkelték ha jól emlékszem , míg az XDA-n elérhető volt a stock 30a , voltak olyan infók hogy hó vége április eleje ...

(#55756) snefftamas válasza extasymajom (#55749) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Köszi ha az aksi nem lenne kisebb az ázsiai akár jobb is lehetne. Optikai képstabilizátor van az összesen ha jól tudom. Amit feltéttel lollipop hivatalos rom ott már a G3 ui is hozta magával?

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#55757) Nightman1 válasza extasymajom (#55749) üzenetére


Nightman1
tag

Tv antenna,mért,dvb-t képes?

(#55758) RAYBOMB válasza extasymajom (#55754) üzenetére


RAYBOMB
tag

Arra gondoltam h TWRP s formazas utan megmarad e a rom...es lesz e bootloop...vagy csak siman letorol mindent

(#55759) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

Ma készülök a gyári ROM-ot kicserélni.
Mit javasoltok? Melyik a legjobb rom a telefonra?

Valamint a g3 romját fel lehet erre varázsolni?

Köszi,
Balázs

[ Szerkesztve ]

(#55760) Sanki válasza b_alazs (#55759) üzenetére


Sanki
addikt

Egy másik telefon romját inkább ne rakd fel, mert tégla lesz.
Ha jól tudom valamelyik cloudy rom G3 kinézetű.

(#55761) Balazska15 válasza b_alazs (#55759) üzenetére


Balazska15
senior tag

Szia! Én ezt a Cloudy G2 2.2 romot használom. G3 UI-val, gyönyörű szép, teljesen stabil, kb. két hete van fent és semmi problémám nem volt vele! Egyedül a vezeték nélküli átvitel hiányzik, vagy lehet csak nekem hiányzott, de azt meg pótolod AirDroid-dal, ha szükséges! :)

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#55762) sonkamiki


sonkamiki
tag

Valaki tudna olyan névnap widgetet ajánlani ahol az aktuális névnapokat kiírja egy kis ikonban? Nem az értesítősávban hanem mintha egy kis ikon lenne és persze napi frissítéssel?
Hiába kerestem nem találtam, pedig anno a HTC-n volt ilyen..

(#55763) Meggyi001 válasza sonkamiki (#55762) üzenetére

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#55764) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Valakinek volt már ilyennel dolga? :) [link]

Nincs kedve valakinek beszállni a rendelésbe? Bár így se egy ökör ára...

(#55765) Sanki válasza ad4m1337 (#55764) üzenetére


Sanki
addikt

Én sima karbon fóliával már dolgoztam, az egyenes részeken tuti szép lenne, de a szélek már nem tudom mennyire lennének szépek, plusz, ha nincs tokba elkezdhet felválni szerintem.

(#55766) sonkamiki válasza Meggyi001 (#55763) üzenetére


sonkamiki
tag

Köszi, meglett.

(#55767) Laca0 válasza Sanki (#55748) üzenetére


Laca0
addikt

Mintha összezsugorodott volna. Egyszer azt vettem észre, hogy a bal felső sarkára már nem fordul rá a tok. Automatikusan mindig visszaerőltettem, de később már nem sikerült. Annyiszor vissza kellett nyomni, hogy lekopott az a kis ezüst keret a széléről.
Úgyhogy visszament rá az Sline tpu tok, ami bár nem olyan szép, de jobb a fogása és nem esik ki belőle a készülék.
Szép volt a Nekeda, tapintásra minőségi érzete volt, de mégsem az. Egy drága hulladék.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#55768) Laca0 válasza Sanki (#55748) üzenetére


Laca0
addikt

u.i.: eszembe se jutott visszapostázni Kínába. Csak az eladó minősítésére írtam.
Korábban is volt már problémám néhány dologgal, de azok az eladók azonnal küldtek másikat. Volt olyan, ami nem érkezett meg, volt ami sérült volt. Az újabb 3-4 hét várakozáson kívül más kár nem ért. Párszáz forintos tételeknél nem is kerestem meg az eladót, így jártam és kész. Azért 2500 ft-ot nem szívesen dobtam ki az ablakon...
Ezért is jók ezek a fórumok, hogy tudunk tanácsot adni a másiknak. Több embernek bevált a Nekeda, nekem nem. Ha annó valaki megosztotta volna a negatív tapasztalatait, nem vettem volna ilyet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#55769) extasymajom válasza snefftamas (#55756) üzenetére


extasymajom
tag

Nekem van egy másik g2 és azon cloudyfa g3 romja van fenn. ez a lollipop is hasonlóan néz ki de azért az értesitési sáv picit más és persze a virtuális gombok is. a menü ugyanaz.

+RAYBOMB: xposed felrakása után elbaszodott a virtuális gombom variációs lehetősége emiatt TWRP alatt nyomtam neki egy Wipe data részt. a rom teljesen megmaradt és bekapcsolás utén olyan volt mint amikor elöször kapcsolod be a telefont ztehát ujra be kellett állitani mindent. Ha systemet is wipeolod akkor gyalul mindent.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#55770) Sanki válasza Laca0 (#55767) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, ez tényleg nem jó. Főleg nem ennyi pénzért.
Másnak esetleg volt ilyen?

(#55771) b_alazs válasza Balazska15 (#55761) üzenetére


b_alazs
tag

Szia!

Köszi, ezt megnézem. :)
Ha vissza szeretném állítani gíári állapotba (unroot) akkor az macerás?
Még anno l3-ason az LG stock appjával két kattintásos feladat volt.

Köszi,
Balázs

(#55772) b_alazs válasza b_alazs (#55771) üzenetére


b_alazs
tag

Meg is leletem a topic összefoglalóban.

(#55773) jose999 válasza Sanki (#55770) üzenetére


jose999
senior tag

G2-re és G3-ra is Richbud-tól rendeltem, tökéletes mindkettő a mai napig. (Annyi, talán, hogy a G2-éről kezd kicsit lekopni a felirat, de ez legyen a legnagyobb baj vele!)

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#55774) bwoay válasza snefftamas (#55756) üzenetére


bwoay
nagyúr

csakhogy az nem az ázsiai, hanem egy koreai dvb-t-s valtozat. az itthoni boltokban kaphato azsiai telefonok global d802-esek, csak azsiai ROM-mal, meg toltovel.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#55775) Sanki válasza jose999 (#55773) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, és kb mennyi ideje használod?

(#55776) jose999 válasza Sanki (#55775) üzenetére


jose999
senior tag

Ha jól emlékszem a G2-est augusztus, a G3 január óta.

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#55777) MegesJedve


MegesJedve
újonc

Üdv!
A történet:
Szóval lőn a fent említett masina (LG G2). Kevesebb mint fél éves, bótpócró' vásárolt. Eddig semmi gond nem volt vele.. gyors, pontos... bla, bla.. szóval minden oké. Egy nap úgy döntöttem hogy leszedek egy appot futáshoz (egészség fontos ugye). Na akkor kezdtem tapasztalni hogy a kicsike nem hajlandó kommunikálni a szatellitekkel. Erre találtam ilyen GPS Test és ehhez hasonló appokat a play áruházban, hogy majd én jól kiderítem mi a fennforgás itten mostan. Ezek királyul ki is mutatták hogy 20 sat-ot lát de 0-ra kapcsolódik. A GPS ikonom fent meg közben szürke színben pompázott (a fehér helyett).
Nagy elkeseredésemben elsírtam bánatom egy haveromnak akinek szintén G2-je van minek hatására ő is leszedte a GPS Test csodaappot hogy megnézzük milyen királyul műxik nála. Na most abban a nanomásodpercben ahogy landolt a progi a telóján a kis ikonja neki is átment szürkébe és azóta sem tért jobb belátásra (megjegyzem az enyém sem).
Gugel a barátom:
Hát nem az. Viszont sokan azt írták hogy pontatlan meg lassan lock-kol a GPS, meg hogy hardver hiba, stb. Viszont ahogy mondtam itt volt 2 királyul működő teló amire rákerült egy új, gps-t használó app és abban a pillanatban megadta magát. És igen az egyik pillanatról a másikra történt szó szerint.. legalább is a haverom telóján. A sajátomon csak sejtem hogy a futós app miatt halt be mert korábban a Maps és a Traffi hunter is gond nélkül ment.
Amiket próbáltam már:
Állítgatni a GPS beállításokat pontos meghatározásról (gps, wifi, telóhálózat) csak GPS-esre és vissza.
Más GPS tesztelő programokat leszedni -nincs vétel egyiken sem-
Más navigálós appokat feltenni... nincs adás
Gyorsítótár ürítés
Gyári hard reset... still nothing
Utolsó mentsvár:
Sok okosság között találtam egy cikket amiben a gps.conf nevű fájl módosításáról szól. Ahogy néztem ebben vannak azok az adatok amik kellenek a csodaszép kapcsolat kialakításához a telóm és a szatelitek között. Viszont ehhez rootolnom kell a gépet, amit szeretnék elkerülni ha van rá valami egyszerűbb megoldás.
Halp me pls:
Egyedül vagyok, kicsi vagyok, éhes vagyok... :(
Szóval igen nagy örömömre szolgálna ha valaki ki tudna segíteni.
Köszöntem a figyelmet!

(#55778) Den Hadnagy válasza MegesJedve (#55777) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Próbáld ki a Faster Gps nevű appet. Bár gyanús, hogy komoly gond van, mert nekem a pozíciószerzés kb 10 mp, és Endomondoval tökéletesen működik, navi megy, stb...

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#55779) akooos válasza MegesJedve (#55777) üzenetére


akooos
veterán

Üdv,

Van pár G2 aminek a GPS antennája gatya. Az, hogy korábban ment a Maps azért nem mérvadó, mivel az internet alapú, csak GPS-el nagyon gagyin működik. (Ha sikerült csak GPS-el használnod, akkor sorry.)
Kétlem, hogy egy futós app tette volna tönkre, nekem több appal is teljesen jól működött eleinte (Runtastic, Endomondo, Map My Run). Egy ROM csere után ment tropára az enyém, MIUI után nem akart működni.
Két megoldás létezik:
1. Házilag szétszeded a telefont, a hátlapon található antenna végek alá pedig beteszel kicsi papírdarabkákat így: YouTube videó
2. Ha még van rá garancia, akkor futás a szervizbe ahol kicserélteted a GPS antennát.

Bevallom én mind a kettőt elvégeztem. Először a házi megoldást, aztán mivel volt még rá jótállás elvittem a szervizbe egy antenna cserére.

(#55780) batai15 válasza akooos (#55779) üzenetére


batai15
félisten

Enyém tuti fasza. 2 nap 300 km összesen 180egyszerre tökéletesen navigált . És sebességet is tartotta.

[ Szerkesztve ]

(#55781) Tüske0614 válasza b_alazs (#55772) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Nekem nem sikerült a visszaállitás.. Downloadba mindig világít pirosan, hogy Root.. Ja és paranoidot ne rakj fel mert kicsinálja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

(#55782) stefi68 válasza akooos (#55779) üzenetére


stefi68
addikt

Az mind a három GPS antenna?
Gondolom azért rakta alá a papírokat, hogy magasabbra kerüljenek az érintkezők, jobban oda nyomódjanak a másik oldali párjukhoz. Ez max akkor segít, ha csak érintkezési hiba volt.
Én ha már lefejtem a hátlapot, akkor már csak letisztítottam volna azokat az érintkezőket valami kontakt tisztító, fülpucoló párossal...

Amúgy nem semmi milyen házi megoldások vannak...
Valami hasonló még?

Ha már szétszerelésnél tartunk. Nem rendelt (akar rendelni) valaki olyan szerelő szettet amiben mindenféle hajlított végű feszítők, kipattintók és egyebek vannak, amivel egy hátlap egyszerűen lefejthető?
Én is vevő lennék egyre.

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#55783) Zsolto válasza stefi68 (#55782) üzenetére


Zsolto
őstag

Én rendeltem olyat, az egy-két angol fontoskategóriából. A pengetős feszítő szarrá csorbult a feszegetéskor, egyáltalán nem tudtam használni. A hajlított spatula egy kicsit jobban bírta, de az is komoly károkat szenvedett. Szóval ha rendelsz, valami drágábbat nézz, ezek nem érnek semmit -- egy SIM-kártya műanyag kerete is tud ugyanennyit.

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#55784) akooos válasza stefi68 (#55782) üzenetére


akooos
veterán

Nem tudom, hogy mi a lényege vagy elve a papírozásnak, de tényleg működik. Én sem hittem el amíg ki nem próbáltam.. MIUI-t használtam, egyáltalán nem talált GPS-t, sehogyan sem. Betettem a kis szaros papírokat az érintkezőkhöz és 10 mp alatt 8 holdat lockolt. Engem meggyőzött :D De nyilván ha van rá garancia, akkor inkább elvittem egy rendes szervizre.

Egyébként nem tudom, hogy mind a három a GPS-hez tartozik-e, de másra nem tudok gondolni. NFC esetleg?!

Más házi receptről én nem tudok, de biztos van még :D

Nekem egyébként az a gitárpengető kinézetű szerelőeszköz a legjobb barátom. Nekem is szétroncsolódott egy kissé, de nem vészes, ugyanúgy használható szerencsére.

(#55785) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

A mobilarena is közölte a hírt.

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#55786) stefi68 válasza akooos (#55784) üzenetére


stefi68
addikt

Nem mind GPS.

Találtam képet:

A nagy középső lehet az NFC (nincs a képen)

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#55787) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Nemtudjátok hol lehet venni a telefonhoz töltőt? Mediamarktban nem lehet véletlenül?
S.O.S.-be kellene!
Köszi előre is!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#55788) Balazska15 válasza kiezTe90 (#55787) üzenetére


Balazska15
senior tag

Valami univerzális töltőt biztos tudsz venni a mediaban, de olyat bármely gsm-boltban vagy elektronikai cikkeket áruló boltban találsz! :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#55789) kiezTe90 válasza Balazska15 (#55788) üzenetére


kiezTe90
senior tag

És milyen univerzálisat vegyek? Valamit figyelni kell? Hány amperos stb...

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#55790) Cilinder001 válasza kiezTe90 (#55789) üzenetére


Cilinder001
tag

Az én gyárimra 1.8A van írva.

(#55791) MegesJedve válasza Den Hadnagy (#55778) üzenetére


MegesJedve
újonc

Igen én is láttam azt az appot, de ahhoz rootolni kellene... szóval ha más nem marad akkor megcsinálom.
Ez esetben tud valaki biztonságos eljárást? Több videót néztem YT-n de többen is írták egyikre másikra hogy nem megy így eléggé elbizonytalanodtam..

(#55792) b_alazs


b_alazs
tag

Sziasztok!

LP alapú ROM-ot használ valaki?
CloudyG2 Rom-ot kipróbáltam, de még nem laktam be.

Ha valaki tud javasolni/linkelni Lolli alapú ROM-ot azt megköszönném.
A CM12-es ROM leírásában:

What doesn't work (as of November 17):
Video recording
CM features (yet to be ported)
Data/Mobile Network on LS/VS980 report roaming incorrectly sometimes
GPS for some people

Szóval ezt kihagynám...:)

Üdv,
Balázs

(#55793) Quqesz válasza kiezTe90 (#55789) üzenetére


Quqesz
nagyúr

5V-os legyen,az amper meg ha lehet 1,5 felett,mert különben nagyon lassan tölti fel. Ha pesten vagy,akkor az lg szervízben 3,5e a gyári.

(#55794) Den Hadnagy válasza kiezTe90 (#55789) üzenetére


Den Hadnagy
senior tag

Nem tudom mennyiért vesztegetnek ilyen töltőket, de lehet nem lenne hülyeség nézned valami olcsó butafont 3 ezerért, ami microusb-s, és akkor van egy bulitelód, meg töltőd is.

A legtöbbhöz 1Amperest adnak, az elég a G2höz is, max lassabban tölt kicsit, mert a gyárija 1,8 Amperes.

DH

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#55795) Quqesz válasza MegesJedve (#55777) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én ezt szoktam csinálni:gps otthon bekapcs a beáll-ban,majd csak az agps-t hagyni bekapcsolva. Kilép és wifi bekapcs majd elindítom a gogli mapsot ami wifi alapján belő kb 100m pontosan. Kilép majd gps nagy pontosságra visszakapcsol és szabad ég alatt megkeresem magam,ez lehet 1 perc is. Utána én is a gps test appal keresem meg magam navi előtt. Már volt hosszú úton tesztelve...

[ Szerkesztve ]

(#55796) batai15 válasza Quqesz (#55795) üzenetére


batai15
félisten

Hát ez túl van bonyolitva.. 100 km-re használtam utoljára a GPSt tegnap. Most csak agps el sec alatt talált jelet.

(#55797) kiezTe90 válasza Quqesz (#55793) üzenetére


kiezTe90
senior tag

Igen pesti vagyok. Eszembe juthatott volna Nekem is az LG szervíz. Köszi az ötletet. :)
Köszi mindenkinek!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#55798) morneo.it válasza Den Hadnagy (#55794) üzenetére


morneo.it
senior tag

Az a buliteló: microSIM-es? ;] Tudok a szép bulákkal selfie-t csinálni? ;]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#55799) djzoy


djzoy
tag

Sziasztok! A segitségetekre lenne szükségem! nem tudom behozni a downloader modot a telon a logoig jön be aztán nem megy tovább a telefon. mit tudok tenni?? a recowery az bejön de meg van fagyva valamiért és semmire sem reagál.

(#55800) fery02 válasza b_alazs (#55792) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Sokan használunk már lollit persze. :)
Az a CM12-es leírás meg, amit bemásoltál elég régi már. Jó ideje használhatóak az aktuális nightly verziók hétköznapi szinten már (videó rögzítés is ok, meg cm fícsörök is vannak).
Többen használnak megelégedéssel CM12 alapú ROM-okat is, pl AICP vagy Resurrection Remix.

Ha kell, vannak már LG lolli port-ok is, de azokat nem feltétlen ajánlom (másik ROM-ra váltáskor könnyű hibázni és elrontani a telefont).

@MegesJedve: Root-oláshoz ne youtube-ot nézz, hanem a fent lévő Összefoglalót olvasgasd! :)

@Tüske0614 (#55781): Ha "nem sikerült a visszaállítás" alatt csak arra gondolsz, hogy Download módban root-ot jelez, akkor azzal úgy semmi probléma, ugyanis az LG is elismerte, hogy az ő hibájuk miatt jelzi root-oltnak a közben nem-root-olt készülékeket és ha ilyet látnak, nem kötnek bele.
KK ROM-okon ez ilyen.

@Laca0: Eddig még senkit sem hallottam panaszkodni a Nekeda tokokról itt a topikban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.