Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) sad_Vamp válasza liszi70 (#40300) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem érzem úgy, hogy a méretbeli problémám annyira on topic lenne :D

A nominális panel élettartam még mindig jobban érdekelne.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40302) TCr válasza sad_Vamp (#40301) üzenetére


TCr
veterán

Miért rágódsz ezen ennyit?
24/7 menni fog a tévé?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40303) sad_Vamp válasza TCr (#40302) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha netán már csak kiállítási darab lenne, mennyi az a panel járati idő ami még elviselhető.... csak ennyi.

Amúgy ja, nálam elég sokat megy a TV háttérzajként (meg kell szoknom hogy a panelt lőjem majd ki mindig :D )

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40304) Viktor81 válasza sad_Vamp (#40301) üzenetére


Viktor81
senior tag

Sza !

Kb 30 ev... Ennyire tervezed ? (amugy az elektronika fog kidogleni alola)

V.

(#40305) liszi70 válasza sad_Vamp (#40303) üzenetére


liszi70
nagyúr

100.000 órát mondanak, amíg a fényerő felére esik. De ezt senki nem látta még, szóval csak találgatások vannak ezzel kapcsolatban. Egyébként LCD-re is 100.000 órát hallottam, ha ez számít.

(#40306) Gabor970 válasza sad_Vamp (#40303) üzenetére


Gabor970
addikt

a panel önmagában 50e órát is elmehet gond nélkül. (ennél hosszabb a fényerő feleződésének a várható ideje) a beégés sokkal nagyobb probléma bemutató daraboknál, mint az esetleges 2000 óra használat.
Illetve ugye az 50-es sorozat bemutató készülékének az árát nem a mostani 60-as sorozat testvérmodell ára mellé kellene tenni, hanem mondjuk a jövő márciusi ára mellé, és akkor lehet az jön ki, hogy egy bemutatódarabot veszel meg a jövő márciusi 60-as típus áráért. Természetesen ez csak jóslás, ami akár hibás lehet, de sanszos. És akkor az lesz a végeredmény, hogy most azonnal bemutatódarabot, vagy 10 hónap múlva egy origit?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#40307) Mankó


Mankó
veterán

Van itt valaki Debrecenből, vagy Debrecen közelében, aki eljönne velem egy plazmát letesztelni, - ha úgy adódik -, persze ha arról van szó, akkor privátban egyeztetett díjért? Tekintve, hogy full analfabéta vagyok még a plazmákhoz, azt se tudom mit kellene néznem és hol.
Gondolkodtam janos666-al kapcsolatban is, hogy akkor már egyúttal be is kalibrálhatná. Lehet ez lenne a legjobb megoldás.
Ti mit gondoltok?

(#40308) Gabor970 válasza Mankó (#40307) üzenetére


Gabor970
addikt

használtat?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#40309) liszi70 válasza Mankó (#40307) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...azt se tudom mit kellene néznem és hol."

Egész pontosan leírtam neked, mit, hol, hogyan kell megnézni. Egyszerű az egész, ne parázz! :) Persze, ha valaki tud személyesen is segíteni, abból baj nem lehet!

[ Szerkesztve ]

(#40310) sad_Vamp válasza Gabor970 (#40306) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem félek a bemutató daraboktól, az előző is valószínűsíthetően az volt, nem volt se ghost, se beégés, ha meg volna rajta alapból nem is vennék, ez logikus.

Az újabb darabok tényleg ennyire égés/ghost veszélyesek? Csak mert az S30, minden bohóckodás nélkül jó, soha nem kellett félni attól, hogy beég, pedig rengeteget van nézve logós csatorna.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40311) Mankó válasza liszi70 (#40309) üzenetére


Mankó
veterán

Esetleg ezzel egy időben egy kalibrálást is meg lehetne ejteni, s akkor úgy is kiderül, hogy jó-e a panel.

Gabor970: Igen.

(#40312) mayday00 válasza sad_Vamp (#40310) üzenetére


mayday00
őstag

Linkeljétek már be azt a képet amin rtl logó be van égve.
Gyakorlatilag semmit sem lehet látni. Egy hangya fa@nyi valamit lehet látni nagyítóval.
Helytelen ez a kifejezés. Megrémiszti, félrevezeti a embereket. Nem a egész logó ég be cakk pakk.
Mert ha úgy égne be megérteném. Tök felesleges ez a állandó para. Nézem a plazmámat, megy rajta rtl minden, feliratos filmek. Nem foglalkozok evvel a beégéssel, hogy utána nagyítóval keressem a foltot. Ennyi erővel ne vegyél autót, motort mert x idő után karcok lesznek rajta ha tetszik ha nem. Tartsd egész életedben egy garázsban akkor nem lesz karcos. Akik ezeket a rémhíreket terjesztik azok miatt fogy jobban a lcd, vesznek belőle többet.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40313) liszi70 válasza Mankó (#40311) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az attól függ, ténylegesen hány óra van a készülékben. 300-500 órát szoktak javasolni "bejáratás"-ra, utána érdemes kalibrálni, mert eleinte sokat változik a panel képe.

[ Szerkesztve ]

(#40314) Cha-b válasza sad_Vamp (#40310) üzenetére


Cha-b
senior tag

Ez nagyon készülékfüggő, nem lehet általánosságban kijelenteni. Nekem a g30am iszonyatosan ghostol, g20am alig ghostolt. Másnál semmi gond a g30al. Nem túlzó beállitásokkal használom 34; -3; 28; 0, nagyban függ attól milyent fogsz ki azonos típusokon belül is.

CSAKAKISPEST!!!!

(#40315) Mankó válasza liszi70 (#40313) üzenetére


Mankó
veterán

A srác 200 óra üzem időt írt. Akkor lehet ez a kalibráltatós tesztelős dolog még korai lenne.

(#40316) sad_Vamp válasza Cha-b (#40314) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Amilyen szerencsés vagyok az enyém biztos fog :D

Mayday: láttam a képet az LCD csalás miatt nem lehetett látni, döntött képernyővel szépen előjött. Rohadtul idegesítene az ilyen pl. DOA-zás közben.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40317) Sifre válasza sad_Vamp (#40310) üzenetére


Sifre
senior tag

Na most jól megijesztgetlek: :D

A bekapcsoláskor kb. 2 másodpercig látható SmartViera felirat néhány percig látható a szoftverfrissítés menüpont szürke hátterén. Korábban írtam hogy az AXN logó kb. negyed óra alatt nyomot hagy, de pár perc alatt el is tűnik. Valamint tegnap néztem a tecsőn egy 10 perces Far Cry 3 Blood Dragon gameplayt, és a térkép kerete még egy kis ideig látszott szintén a szoftverfrissítés menüpontban.

De ha nem vadászol a ghostra (mint én néha) akkor nem nagyon fog feltűnni, és ha változatos tartalmat nézel akkor nem fog gondot okozni.

Ráadásul nekem 42ST50 van, ami a NeoPDP miatt állítólag érzékenyebb a statikus tartalmakra, ráadásul még elvileg bejáratós, mert csak 200 óra van benne.

(#40318) mayday00 válasza Sifre (#40317) üzenetére


mayday00
őstag

Nézd akkor kikapcsolt állapotban a tévét és akkor nem lesz rajta ghost. Kíméled a panelt, növekszik az élettartama, nem fog beégni. Én mostantól így teszek. Jó nekem a üres képernyő. Nem lesz többé idegeskedés. :D Pedig nyúzom a tükörpaneles UT-met és nincs ghostom semmi. De jobb a biztonság :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40319) WhiteWalker válasza Ispy (#40272) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem tudtam megállni , elolvastam....meglepődtem utána...már felkészültem a hozzánemértéshez, de összességében poztiv lett.

(#40320) sad_Vamp válasza Sifre (#40317) üzenetére


sad_Vamp
őstag

én ezt a bejáratást szeretném gyorsan letudni, szerintem az lesz, hogy kizúmolok 1 csatornát, aztán amíg én melózom had menjen. Nincs sok kedvem "cirógatni" a tévét.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40321) liszi70 válasza sad_Vamp (#40320) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lehet siettetni a bejáratást, de minek? Bejáratódik az hasznos képtartalommal is, energiapazarlás nélkül is!

(#40322) Dorian válasza sad_Vamp (#40320) üzenetére


Dorian
félisten

Nem kell túlmisztifikálni ezt a bejáratást, nálam pl. nem változott a ghost hajlam.
Használd, örülj.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40323) Sifre válasza mayday00 (#40318) üzenetére


Sifre
senior tag

Azt kihagytad hogy kevesebbet is fogyaszt.

Csak azért írtam le ezeket a dolgokat mert az eddigi hozzászólások alapján szinte biztos hogy amíg új a TV és nem ismeri az adott példány ghostosodási hajlamát, sűrűbben nézegetni fogja a logók helyét (én is ezt teszem biztonsági okokból). Ezért is írtam azt is hogy változatos felhasználásnál rövid idő alatt eltűnnek és nem kell velük foglalkozni.

(#40324) sad_Vamp válasza Dorian (#40322) üzenetére


sad_Vamp
őstag

egyelőre a "vegyem meg" van a porondon, utána jöhet bármi más.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40325) liszi70


liszi70
nagyúr

Én már többet nem szólok ez ügyben, de mi a bánatért tesztek egy csomó tévés témát, konkrétan plazmával foglalkozó hozzászólást off-ba? Benéz ide valaki, azt látja, hogy húúúú, de szét van offolva ez a topic, holott az offok fele nem is off. Ne legyünk már ilyen szemérmesek, hogy "áááá, az én problémám biztos nem olyan fontos, szerényen meghúzom magam itt a sarokban szürkében"! :)

Na ez az off!

(#40326) anonym1s válasza Mankó (#40315) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Szerintem attol fugg mennyiert tudod megvenni, de a 200 ora nem sok.
Fizikai serulesek (karcolas, repedes), csatlakozok (mukodik e mind megfeleloen), vezerlo gombok a teven es taviranyiton, uzemido, beeges, es nem art ha viszel egy jo minosegu filmet pendrive-on hogy megnezd, tetszik e egyaltalan a teve kepe.
A beegest teljes kepernyos egyszinu (fekete, feher, piros, sarga, kek, zold) kepekkel tudod megnezni.
Szerintem ennel jobban felesleges vizslatni, ezeket meg ha ellenorzod, akkor egyedul, onalloan is el tudod donteni hogy akarod e vagy sem.

Augy dexar is debreceni faszitol vette a garancia nelkuli, torott kijelzos, angol szurke import tevejet, amit az elado uj, gyari garanciaskent hirdetett.

[ Szerkesztve ]

(#40327) mp54 válasza Cha-b (#40314) üzenetére


mp54
senior tag

Nekem a g30am iszonyatosan ghostol,
Az enyém is, mint állat...Pedig János kalibrálta.

(#40328) Dexar007


Dexar007
veterán

Számháborúzzunk egy kicsit..Szerintetek, a 64"-os F5000-esnek mennyi lesz majd az ára karácsony környékén?
2000-ről indult,most tart 1600-nál,és még a nyár előtti nagyobb zuhi nem volt benne.

[link]

Give me your cum,bull!

(#40329) Gabor970 válasza Dexar007 (#40328) üzenetére


Gabor970
addikt

1369

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#40330) TCr válasza Dexar007 (#40328) üzenetére


TCr
veterán

Ha eltalálom, akkor megnyerem?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40331) Dexar007 válasza TCr (#40330) üzenetére


Dexar007
veterán

Aha,akkor megveszem neked. ;]

Gábor neked is köszi a tippet. :D

Az a baj,hogy mindegyik pana tv-nél már lehet látni,hogy körülbelül mennyi lesz a kifutó ár,de mivel ilyen Samsung tv még nem volt,ezért gondoltam hátha van itt egy pár okos és kikövetkezteti a többi készülékből.
Pl a tavalyi 60"-os E530-as jelenlegi ára már csak 700 euro környékén van a németek/osztrákoknál. Ha mondjuk 1100 lenne a 64"-os F5000 akkor el lehetne gondolkozni rajta. Input lag miatt sajnos az ST60 nem jöhet szóba,de még az is lehet,hogy kipróbálok egy 50"-ost valamelyik panashopban előtte.

Give me your cum,bull!

(#40332) AET válasza DM-Fan (#40203) üzenetére


AET
csendes tag

Megírok majd mindent róla. Szerintem nincsen az LG-men komolyabb tükröződésgátló bevonat,mert lekapcsolt villanynál gyönyörű igazán a képe. Ghosting és input lag még nem volt,de figyelek rá. Remélem nem csak én vagyok LG plazmás egyedül a fórumon.

(#40333) Mankó válasza anonym1s (#40326) üzenetére


Mankó
veterán

Egyértelmű, hogy személyesen mennék le érte, s ha találok itt hozzáértő tagot, aki segítene letesztelni, - persze ár alku tárgya -, akkor szakival megyek tesztelni. Hibás tv-ért nem adok 200+ x lóvét.

Beugrottam ma egy Euronicsba meglesni a méreteket. Háááátt.... 42-es nem lesz az tuti, mert kicsi. A 47-es már egész jó volt, szóval szerintem 1-2 hónap alatt megbarátkoznék az 50-essel is.
Szóval ha megtudunk egyezni a palival és tényleg hibátlan is a tv, akkor 50St50 lesz. Ha meg nem, akkor még megtekintek élőben egy UT50-et, s akkor lesz az. Vagy rosszabb esetben megvárom a jövő évi foci VB-s akciókat és veszek akkor.

(#40334) mayday00 válasza AET (#40332) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem meg igen :K Szóval várom én is a teszteket :) Kíváncsi vagyok a készülékre.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40335) Ispy válasza Mankó (#40333) üzenetére


Ispy
veterán

50'' :K :C

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40336) DM-Fan válasza Mankó (#40333) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem 1-2 hónap alatt barátkoznál meg az 50"-lal, hanem 1-2 óra alatt és 1-2 hét után meg kicsinek fogod érezni azt is. Hidd el: tapasztalat.

Get Moded!

(#40337) Ijk válasza DM-Fan (#40336) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mekkora tv-t kell venni hogy 1-2 hónap múlva ne érezzem kicsinek? ;]

#40338: Hát nem tudom, ha 50-et kicsinek látom a 65-öt is előbb utóbb annak. Egéybként még tökéletesen jó az 50".
Vászon, proji? Pff nem ér annyit az egész filmezős hobbi.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40338) DM-Fan válasza Ijk (#40337) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, ez nehéz kérdés, TV-ben szerintem nem tudsz akkorát venni, csak vászonban. Na jó, a 65"-lal azért tartósan is ki lehet békülni, de az 50" semmiképp nem az a méret, amit az ember nem kezd hamar kicsinek érezni, pláne, ha szélesvásznú filmeket néz.

Már miért ne érne annyit a filmezős hobbi, hogy vásznat, vetítőt vegyél? Dehogynem ér, maximum nem tudod megfizetni, de az az élmény igencsak sokat ér, amikor egy gyönyörű, minőségi, hatalmas vetített képet nézel az otthoni, megszokott környezetedben.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40339) AET válasza mayday00 (#40334) üzenetére


AET
csendes tag

Egy kicsit aggódom hogy nem a nekem jól bevált panasonic márkát vettem ( eddigi 3db crt-m 21",29",32" mind pana volt, 15 év alatt nulla hibával). A rokonok közt 3db LG lcd-t használó van, ebből 1 db hibamentes új kora óta. A másik kettő már látott szerelőt. Bár minden vásárba van kockázat...

(#40340) Ijk válasza DM-Fan (#40338) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem nem ér annyit. Azért abba bele kéne pakolni jó 1,5-2M forintot, már ha az ST képminőségéhez hasonlót szeretnék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40341) Mankó válasza Ijk (#40337) üzenetére


Mankó
veterán

Vászon, proji már nagyon drága mulatság, főleg egy 2 - 2.20 m-es nézőtávhoz. Előbb jöjjön össze az 50es ST aztán majd jövök ömlengeni a képminőségről!

(#40342) BBéci válasza Mankó (#40341) üzenetére


BBéci
titán

2 méteres nézési távolsághoz nem ajánlanék vetítőt és vásznat, de 3 méterre mindenképpen az a jobb választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40343) Ijk válasza Mankó (#40341) üzenetére


Ijk
nagyúr

Arra 55" tökéletes. Nekem is az jött volna ki legjobban, de aránytalanul drága volt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40344) Franky2Ster válasza DM-Fan (#40336) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Ez így van :DD

(#40345) mayday00


mayday00
őstag

Annyiból lehet jó a vászon, hogy az semmit nem tükröződik.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40346) janos666 válasza mayday00 (#40345) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az fasza vászon lehet. Melyik katonaságtól loptad? :))
(Egy vászon, ami nem tükröződik, az mindig fekete, bármi is világítja meg bárhonnan.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40347) liszi70 válasza Mankó (#40333) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Beugrottam ma egy Euronicsba meglesni a méreteket. Háááátt.... 42-es nem lesz az tuti, mert kicsi."

Komolyan??? Ez nagyon meglep!!!

Szerintem legalább hatan győzködünk hetek óta (vagy heten nyolcak óta), hogy 50"-ost kell venned. De örülök hogy hatott az ajánlásunk, és tényleg elmentél személyesen is meggyőződni az általad oly félelmetes méret valódi hatásáról. Ugye, hogy nem nagy??? :)

(#40348) Kernel válasza mayday00 (#40345) üzenetére


Kernel
nagyúr

Annyiból lehet jó a vászon, hogy az semmit nem tükröződik.

A legkorrektebb, mert nem tükröződik, így aztán nem zavarja az ablakon bejövő napfény sem.

(Én már azt hittem, nem bírsz többet meglepni... De úgy tűnik, végképp kimeríthetetlen a tárházad. Nem is nagyon szoktalak piszkálni, ha megfigyelted, de ez most igen fejbe vágott.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#40349) tomic válasza Dexar007 (#40328) üzenetére


tomic
addikt

Érdeklődnék láttad ezt a tv-t élőben?
Esetleg teszt oldalt,vagy hiteles tesztet olvastál róla?

(#40350) Mankó válasza liszi70 (#40347) üzenetére


Mankó
veterán

Hát nagyon nehezen adtam rá a fejem, hogy 50-es legyen, de a látottak és ész érvek meg győztek. A 42-es kicsi (250k+), egy értelmes 47-es, ami méretben jó lenne, annak a képe távolról se hasonlít a plazma képéhez, az már 350. Az meg egy lcd-ért sok. Szóval csak az 50es marad jóval olcsóbban.
Remélem nem lesz semmi baja annak az ST50-esnek. Szorítsatok!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.