Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) kovadika válasza vycman (#39199) üzenetére


kovadika
őstag

Samsung E550, de rosszabb, mint az UT és szerintem még annyira sem lehet kapni, mint az UT-t. Hónapokkal ezelőtt elfogyott.

(#39200) DM-Fan

Az nem lesz 3D-s.

[ Szerkesztve ]

(#39202) DM-Fan válasza kovadika (#39201) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Még szerkesztettem, mikor írtál. :B

Get Moded!

(#39203) vycman


vycman
tag

Akkor nem sok esélyem van... És, ha kicsit feljebb megyek árban, mondjuk 250-ig?

(#39204) kovadika válasza vycman (#39203) üzenetére


kovadika
őstag

Akkor érdemes várni az 50ST60-ra, ami pár hónap múlva remélhetőleg lemegy 250-re és minden szempontból jobb, mint az eddig emlegetett tévék.

(#39205) DM-Fan

;)

[ Szerkesztve ]

(#39205) DM-Fan válasza vycman (#39203) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Várj még pár hónapot, vagy úgy év végéig! Addig gyűlik a pénzed is és 250 eFt alatt meg fogod kapni a Panasonic 50ST60-at, ami az összes eddig említett modelltől magasan jobb.

szerk.: kovadika, nagyon egy rugóra jár ma az agyunk. :) Szinte szó szerint ugyanaz lett.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39206) asyx


asyx
csendes tag

Sziasztok.
Átnéztem a fórumot megerősítés kellene. t-home-os iptv-hez keresek készüléket, mivel többnyire még sd adásokat szórnak a kevés hd adást a pana x60 is kiszolgálja én erre gondoltam első körben. Angol tesztet olvastam, tervezek egy új xbox-ot majd hozzá ami viszont már full hd-t is tud, attól függetlenül szép lehet ezen is. Vagy 42ut50, árban alig van különbség, de nem tudnám kihasználni. Részemről sakk-matt.:)

(#39207) liszi70 válasza asyx (#39206) üzenetére


liszi70
nagyúr

Attól is függ, mekkora lesz a nézési távolságod. Egy bizonyos távolságtól messzebbről nézve, nagyobb az élvezeti értéke a méretnek, mint a nagyobb felbontásnak, vagy jobb képminőségnek.

(#39208) asyx válasza liszi70 (#39207) üzenetére


asyx
csendes tag

2,5 -3 méterről nézném és 42"-os fér be fizikailag.

(#39209) mayday00 válasza asyx (#39208) üzenetére


mayday00
őstag

Túl nagy a távolság.. :((

Full HD esetében 160cm a ideális nézési távolság. 42" méretnél.

3 méterre liszi 65" tévéje lenne jó. :)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39210) Dorian válasza mayday00 (#39209) üzenetére


Dorian
félisten

Ha akkora fér be, akkora fér be, ez van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#39211) BBéci válasza Dorian (#39210) üzenetére


BBéci
titán

Át kell rendezni a szobát! Sokan megtették a tanácsunkra és nem bánták meg.
9 éve, amikor terveztem a házamat, fel sem merült bennem, hogy 42 colosnál nagyobb tévét szeretnék felakasztani a falra, ezért csak 119 centi helyet hagytam két ablak között. Egy jó képességű, kihúzható konzol lehetővé teszi, hogy akár 55-öst helyezzek el a 42 colosnak szánt helyen.. Azért nem nagyobbat, mert túlzottan árnyékolná a beérkező fényt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39212) liszi70 válasza asyx (#39208) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szekrénybe kerül, és ennyi a belmérete? Ha igen, akkor van egy olyan megoldás, hogy egy előrenyúló polcra kerül a tévé, a szekrény, polc síkja elé. Ha nincs mellette nyílós ajtó, akkor ez tök jól tud kinézni is, meg működni is. Nálam is így van, apósoméknak is így oldottam meg.

Azért mondom én is ezt, mert nagyon kicsi 3 méterre a 42", jobban járnál szerintem 3 méterre egy 50X60-nal, mint egy 42UT50-el, azt írod, egy árban van.

Természetesen (még mielőtt valaki megszól) ez csak javaslat, ha nem tudod megoldani, nem leszel boldogtalan a 42UT50-el sem, de előbb-utóbb be fogod látni, hogy igazunk van a méret kérdésében.

[ Szerkesztve ]

(#39213) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

2 év gyári + 1 év Video-Part garancia[link]

(#39214) asyx válasza liszi70 (#39212) üzenetére


asyx
csendes tag

Igen szekrénybe és 4cm marad szellőzésnek felette a 42" esetében és új a szekrény nem dobom ki:) megelégszem egy szép képpel ezért gondoltam az x60 -ra valószínű veri az összes hasonló árú led tv-t. Élőben csak UT-t láttam x60-ról nem tudok sokat még én sem.

(#39215) liszi70 válasza asyx (#39214) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ki mondta, hogy dobd ki? Megismétlem a kérdésem, a szekrény elé nyúló polc, hogy a szekrény síkja elé kerüljön az 50X60, nem megoldható? Ajtóval rendelkező szekrény van a tévé helye mellett mindkét oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#39216) asyx válasza liszi70 (#39215) üzenetére


asyx
csendes tag

Felette van egy felfele nyíló így túl sokat kellene kilógatni, mellette meg belelógna a polcokba ronda lenne egyszerűen. A tv adások nagyon nem tetszettek lcd-n az említett sd adások miatt is van ez, de ez a technológia talán jobb képet eredményez, azért keresek ehhez megfelelő tv-t. Aztán 5 év múlva meglátjuk. És köszi a gyors válaszokat.

(#39217) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Nem akar megszólalni a tv hangszóróján a med600x3d-m...
Biztos valami fatális user error, van esetleg ötletetek arra, hogy mi lehet a baj?
Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#39218) kovadika válasza Sanyyka (#39217) üzenetére


kovadika
őstag

Valószínűleg azért van, mert dekódolatlan jelet küldesz a tévének. A lejátszó hang beállításainál kéne babrálni, nem tudom Mede8ernél hogy van.

(#39219) DM-Fan válasza Sanyyka (#39217) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Lehet, hogy egyszerűen csak engedélyezni kell a lejátszó hangbeállításainál, hogy a lejátszó HDMI-n keresztül küldjön hangot is a kép mellett a TV-nek. Ha ez megvan és mégsincs hang, akkor jöhet a sztereó downmix a bitstream helyett, ahogy kovadika írta.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39220) liszi70 válasza asyx (#39216) üzenetére


liszi70
nagyúr

A felfelé nyíló polc sajnos nem ideális ebből a szempontból (bár én tutira inkább nyitott polcot csinálnék a felfelé nyíló ajtó leszerelésével, hogy beférjen egy normális méretű tévé, de én ilyen vagyok. :) ).
Akkor marad a 42", sajnálom!
(Abban mondjuk tévedsz, hogy a szomszédos polcba belenyúló tévé ronda, engem kellemes csalódás ért amikor megcsináltam, tök jól néz ki.)

Az alapkérdésedre visszatérve, ha nem az a kérdés, hogy 50X60 vagy 42UT50, hanem az, hogy 42X60 vagy 42UT50, akkor elég egyértelmű a kérdés. 42UT50 lenne a jó választás, nem csak felbontásban jobb.

(#39221) asyx válasza liszi70 (#39220) üzenetére


asyx
csendes tag

gyakorlatilag ez a kérdés, csak azon filozofálgatok, h minek full hd 3D, internet, ha nincs kihasználva, hisz a szolgáltatók max. hd-t sugároznak, netről nem akarok töltögetni több gigás filmeket, megvenni meg sosem fogom 1x nézek meg mindent. De ha az UT a tapasztalat alapján szebb képi világot ad ilyen feltételek mellett akkor naná, h az. Egyébként milyenek a felhasználói tapasztalatok UT esetében? Olvastam, h visszatükröződik ez nem gond.

(#39222) janos666 válasza DM-Fan (#39200) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen helyzetben engem nem az érdekelne, hogy bontatlan legyen, hanem az, hogy sérülésmentes és hibátlanul működő. Kinek fáj az jobban, ha belevágtak akár 2000 órát is úgy, hogy közben nem égettek bele semmit, nem karcolták meg az üveget, nem repesztették meg a burkolatot, stb, mint ha ugyan ilyen áron csak egy egyértelmű módon gyengébb teljesítményű készüléket tud bontatlan állapotban beszerezni?

A 51E530-ból amúgy kispórolták a CinemaSmooth-ot, vagyis nincs 96Hz a 24fps videókhoz, így kizárólag filmezésre már nem tartom olyan jó vételnek (a 16ms késésű és RGB 4:4:4 kompatibilis PC módot nem vágták le, így online játékra jobb is lehet, mint bármelyik konkurens Panasonic).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39223) kovadika válasza asyx (#39221) üzenetére


kovadika
őstag

Sokkal jobb képminősége van, mint az X60-nak. Nem csak felbontásban jobb, hanem kontrasztban, fekete szintben is (...stb.).
Használd a keresőt, mert minden lehetséges infót leírtak már róla. Amúgy csak akkor tudod kihasználni a tévé tudását, ha minőségi anyaggal eteted.

[ Szerkesztve ]

(#39224) asyx válasza kovadika (#39223) üzenetére


asyx
csendes tag

Tehát akkor is ha mindkettő ugyanabból a jelből gazdálkodik pl. sima sd adást nézek, és észrevehetően jobb az az UT-n ? Mert akkor nincs több kérdésem.

(#39225) kovadika válasza asyx (#39224) üzenetére


kovadika
őstag

Az SD adás és a gyengébb minőségű anyagok talán jobban mutatnak a HD-Ready modelleken. Ha tényleg nem néznél HD filmeket, nem 3D-znél, csak egy tévé kell, akkor lehet sok az UT is neked. Azonban én inkább a jobb minőségű anyagok felé terelnélek, mert sokkal élvezetesebbé teszik a tévénézést és a filmezést is.

[ Szerkesztve ]

(#39226) DM-Fan válasza janos666 (#39222) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha már beleraktak 2000 órát, akkor az lenne a minimum, hogy a vételár legalább 30%-át elengedik, de nem ez a jellemző, hanem az, hogy még vissza is csomagolják és újként adják el a készüléket, ahogy azt már többször is láttuk itt a topicban is. Ha 2000 órával veszel meg egy készüléket, akkor - még ha hibátlan is - az pont 2000 órával kevesebb ideig fog nálad működni, mielőtt tönkremegy. Lehet, hogy ez neked belefér, nekem - és szerintem sokaknak - nem fér bele, pláne, ha egy többszázezres eszközről beszélünk. A 2000 óra sokaknak évek alatt megy csak bele a készülékébe, tehát igenis komoly jelentősége lehet a várható élettartamra nézve ennek a "szolid" kis bejáratásnak, amit adott esetben tényleg nem is kötnek a vevő orrára.

Az E530 helyett én is inkább az UT50-et ajánlottam, de már igencsak nehézkes hozzájutni, más alternatíva pedig nem nagyon van ilyen áron, csak az E550", de az még annyira sincs.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39227) roomi válasza kovadika (#39182) üzenetére


roomi
tag

Különben sajnálom,h buta full Hd plazmát nem lehet kapni. Vagy lehet? Különben az S10E panel után mi a sorrend? S 30 at olvastam már. Jó lenne 42" helyett 50-51" ful hd mindenféle ,,szar,, nélkűl. Ilyen nincs.

(#39228) DM-Fan válasza roomi (#39227) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az S10 óta eltelt 4 év, elég sok víz lefolyt már a plazmafejlesztés folyóján azóta. Az S10-en már a tavalyi legalapabb, legbutább fullHD, az UT50 is simán túltesz. Az ST60 egyébként szerintem korrekt belépő fullHD modell lesz év végére, addigra szerintem mélyen 250 eFt alatti összegűre fog esni az ára. Persze, lehet olyan érzése az embernek, hogy elférne még egy 200 eFt körüli, 50"-os fullHD modell is a palettán a Panasonic-tól (tavaly ez volt az 50UT50), de szerintem nem sokkal lesz ennél drágább év elejére az 50ST60, viszont jóval többet is nyújt az 50UT50-nél, amiért szerintem ilyenformán nem is kár, tekintve, hogy azon még bevonat sem volt. Ha pedig valaki mindenképp 200 eFt akar minőségi fullHD-t venni, akkor ott lesz neki a 42"-os ST60, tehát némi, méretet érintő kompromisszummal ő is tud kiváló fullHD TV-t venni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39229) pmheros válasza Kernel (#39111) üzenetére


pmheros
senior tag

Kipróbáltam két különböző scart kábellel egyiken se jött ki hang, nem véletlen írja csak bemenetnek a manuál. Más eszköz ugyanarról a kábelről hibátlan. :(

nem vagyok tökéletes

(#39230) TCr


TCr
veterán

Corvin Pláza / Euronics

- Panasonic plazmák kikapcsolva
- Sony LCD-ken SD adás ocsmány minőségben(valami magyar f@szomtuggya' vetélkedő)
- LG bármin FullHD és 3D

Az alap, hogy LG pólós csókák rohangálnak, na de ez így ilyen szinten már picit erős.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39231) DM-Fan válasza TCr (#39230) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Így tudott teret nyerni az LCD a plazmával szemben korábban is. A plazmának kikapcsolva valóban nincs olyan megkapó képe.

Get Moded!

(#39232) Franky2Ster válasza DM-Fan (#39231) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

:DD Hát igen....

(#39233) liszi70 válasza Kernel (#39198) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi!

Igen, pont ez lenne a lényeg, hogy ez mi: "Front speaker (8 train speakers) x 2"

A linkelt tárolt oldalon sajnos már nem sok minden jön elő, ennyit lehet megtudni:

"New Speaker Structure
High sound quality is achieved using a series of eight micro speakers firing through a narrow port.
Using a special “horn” reflector and an unobtrusive 1.5mm port, the mini-dome speakers are able to fill rooms with clear, resonant sound.
Reproduction bandwidth: 850Hz-20kHz
Sound pressure level: 78dB/Wm
Ultra-Thin Speaker Profile
Our engineers used a new magnetic fluid and damper-less structure to slim down the speaker profile—while increasing sound quality into the bargain. Likewise, at just 11mm across (LCD models), our subwoofer’s powerful bass far exceeds what you’d expect from such a thin TV."

Az lenne az egész lényege, hogy mi az a 8 mikro hangszóró a 2 fronthangszóróban, és hogy néz ki. Biztos rajta volt képekben is az oldalon, vajon miért vehették le?

[ Szerkesztve ]

(#39234) lemmy9 válasza DM-Fan (#39231) üzenetére


lemmy9
őstag

Még kikacsolva is jobb, mint az lcd. :DD

Szerintem!

(#39235) lemmy9 válasza lemmy9 (#39234) üzenetére


lemmy9
őstag

Bocs, lejárt a szerk. idő.
A vaterás félarú tv-s iPhon-os figura, már panamában van.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#39236) v.attis válasza lemmy9 (#39235) üzenetére


v.attis
őstag

Hehe, tényleg! Már inaktiválták ergó kirúgták a vateráról. Akárhogy is számolom, csak a samu tévékből közel 600 ezret kaszált, feltéve, hogy utaltak neki...

(#39237) roomi válasza DM-Fan (#39228) üzenetére


roomi
tag

Szia. Köszönöm. Tulajdonképpen azért kérdeztem, hogyan tudnék legjobban kijönni az átmérő növelésével. Igen 2009 telén vettük a MM ban. 42" OS, ÉS A SOK FITYFASZ ENGEN NEM ÉRDEKEL. A TXP 42 S 10E van tükrözödés mentes bevonat? A tv énk ugy van elhelyezve a szobában ill a teraszunk miatt, semmilyen napszakban és körülmények között nem süt a képernyővel szembe. Tökéletesen tudunk a legnagyobb napsütésben is tévézni.
Ma reggel láttam az auchanban ut 50 et 200.000. KB. azt látom én is a válaszodból ,hogyérdemes várni az st50 as sorozatra. Különben egymás mellett volt a samu p51 e550 nel 2390000.

(#39238) liszi70 válasza v.attis (#39236) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hidd el, sokan utaltak. De hogy egy ilyen egyértelmű csalás hetekig hogy nem tűnik fel a vaterának.... Szomorú. Szinte részesei a szélhámosságnak. Hirtelen megnőtt forgalom, jóval piaci ár alatti nagy mennyiségű árusítás, rendelésre, hosszú szállítási határidővel..... és hetekig semmilyen intézkedés. Sőt, még olyat is hallottunk, hogy valaki figyelmeztette őket egy gyanús eset kapcsán, és még őt fenyegették meg, rágalmazás vádjával. Gratula vatera! Teljesen megértem Gábor kiakadását. Valószínűleg törlöm a regisztrációmat.

[ Szerkesztve ]

(#39239) roomi válasza DM-Fan (#39228) üzenetére


roomi
tag

KÜLÖNBEN a nálam a sokszor jobban informált és ,,igényesebb,, ,hozzáértőbb stb emberek szempontjából mit jelent, hogy mondjuk a legbutább plazama? Az egyre több alkalmazási lehetőségek miatt?? Az persze adott, hogy +4 év biztosan hozott egy jelentős képminőség javulást a panelek fejlődésével. :U :F

(#39240) kovadika válasza liszi70 (#39238) üzenetére


kovadika
őstag

Valóban undorító. A minap egy notebookos topicban oldalon találtam ezt a boltot:[link]. Akik innen rendeltek laptop helyett féltéglát kaptak, iphone helyett pedig fadarabot. Szomorú, hogy ilyen világban élünk.

[ Szerkesztve ]

(#39241) liszi70 válasza kovadika (#39240) üzenetére


liszi70
nagyúr

Oké, csalások mindig is voltak, mindig is lesznek netes vásárlások esetén. De mi már mikor kielemeztük, hogy tutira csalás a dolog, és ezt a vatera nem veszi észre? Régóta ment az "ügylet" és nagyon sokáig! Ha meg valaki gyanús esetet jelent, még őt fenyegetik meg. Nagyon durva.

(#39242) kovadika válasza liszi70 (#39241) üzenetére


kovadika
őstag

Ahogy már itt korábban is írta valaki, a vateránál a prioritási sorrend: ők maguk, az eladó és végül a vevő. Valakinek illene már az egész bandának a fenekére csapni, esetleg némi médiavisszhangot is kaphatna a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#39243) mayday00 válasza liszi70 (#39241) üzenetére


mayday00
őstag

Vatera egy nagy ,,maffia.." Ennyi a dolog lényege.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39244) liszi70 válasza kovadika (#39242) üzenetére


liszi70
nagyúr

Teljesen hamis illúzió ez a "hű de sok pozitívja van, akkor ő megbízható" hozzáállás. Simán manipulálható a dolog. Ebben az esetben is sok pozitívval rendelkezett a csóka.

(#39245) mayday00 válasza kovadika (#39240) üzenetére


mayday00
őstag

Ez a ,,hirdetés" eleve kamu..Apple iPhone 5 16GB 105 000 Ft

Ennyiért sehol nem kapsz ilyet újonnan :))
Egy hivatalos apple boltba mennyi egy ilyen teló meg lehet nézni..
Eleve ami olcsóbb valahol mint a hivatalos forgalmazónál az kamuszagú. Szürke import stb.

Webáruházakban lehetett anno ST-t is olcsóbban venni mint a hivatalos pana boltban.
Csak ha véletlenül beszarik a készülék javíttatni , esetleg hibás cseréltetni kell..akkor lehet elhajtják a márkaszervizből.

Másik dolog, ilyen dolgokat boltban kell venni. Másik mikor átvette a csomagot miért nem nézte meg, hogy mi van benne :DD Jogában áll. Kibontja megnézi a téglával meg azt kezd amit akar, vagy a fadarabbal :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39246) lemmy9 válasza mayday00 (#39245) üzenetére


lemmy9
őstag

Moderálni fognak szerintem minket mindjárt.

Szerintem!

(#39247) Kernel válasza liszi70 (#39233) üzenetére


Kernel
nagyúr

A két fronthangszórót itt úgy kell érteni, hogy gyakorlatilag 8 db speciális dómsugárzóból áll (2x4), a káva alsó élében elhelyezve, melyek tölcsérnyílása SD-kártyanyílásokkal vetekedő. Tehát ezek tolják a 850 Hz feletti hangokat.

Mélysugárzó a TV hátába van építve, 1 vagy 2 db, attól függően, hogy melyik forrásnak hiszünk.

[link]

A New TV Sound Experience - 3D Real Sound with 8-Train Speakers

Eight dome-type microspeakers with reflectors deliver wide-ranging, high-quality sound. Only about 0.31" (8.0 mm) thick, these compact units also contribute to the beauty of the narrow-edge design.

Super Slim Subwoofer

The subwoofer, which is mounted to the rear surface of the panel, delivers robust bass sounds. Its super slim design, with a thickness of only 0.86" (22 mm), helps to keep the entire display attractively thin.

[link]

The chassis feels well-engineered and robust with its metallic backplate on the insides of which Panasonic have attached two sub woofers to bolster the audio performance in their all new ‘8 Train Speaker System’ that also has eight dome-type ‘microspeakers’ with reflectors accompanying the woofers. That the speakers are an improvement over the outgoing system isn’t in really in question, bass response and clarity at low listening levels are certainly improved, but don’t kid yourself that it’s a viable alternative to a dedicated audio set up, that simply isn’t going to happen in a television just 2.5cm deep.

[link]

One of the ways Panasonic has reduced overall depth is by redesigning the TV's speakers: The new 8-Train system features eight dome-type micro-speakers that measure only about eight millimeters thick and run along the bottom of the front panel (four on each side - each speaker looks a bit like an SD card slot), plus a 22-millimeter-thick subwoofer that's mounted to the rear panel. New "sound lifting" technology is designed to more effectively redirect the sound to the center of the screen.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39248) DM-Fan válasza roomi (#39237) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az ST50-re hiába vársz, ugyanis ugyanúgy kifutó/kifutott modell, mint az UT50, nem lehet már találni belőle 50"-ost. Várnod az idei új modellre, az 50ST60-ra érdemes, mert fél év múlva nagyon jó áron megkapod. A Samsung 51E550 nagyon drága 240 eFt-ért, nem ér annyit. Kicsivel többért már az 50ST50 is megkapható volt. Akkor már inkább 200 eFt-ért az 50UT50, de abból kis eséllyel találsz olyat, ami nem bemutatódarab volt.

A legbutább plazma (mondjuk az UT50-re gondolva) azt talarja, hogy ez alegegyszerűbb konstrukció: olcsóbb elektronikával szerelt, kevés csatlakozója van, funkciókat tekintve igencsak fapados, nincs rajta semmilyen bevonat. A fentiek okán nincs olyan jó képe, alacsonyabb a kontrasztja, nappali fényviszonyok mellett korlátozottabban használható, stb. Azért érdemes inkább at ST-szériát választani, mert kis anyagi többletért (úgy 20%) jóval többet kapsz a pénzedért. Egyébként ott a táblázat az #1. HSZ-ben.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39249) liszi70 válasza lemmy9 (#39246) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért 3-4 off miatt nem kéne pánikoltatni.

(#39250) liszi70 válasza Kernel (#39247) üzenetére


liszi70
nagyúr

Aha, szóval ezek kicsi kis dómok, nem a "hagyományos" hangszóró-felépítésűek. Tehát a fronthangszórót úgy kell érteni, hogy az a 4 db. dómsugárzó. Na. Valamennyire már tisztább a kép.

"Mélysugárzó a TV hátába van építve, 1 vagy 2 db, attól függően, hogy melyik forrásnak hiszünk."

Láthatóan 1 db. van benne, 42"-55"-ig 80 mm.-es, a 65"-osba 100 mm.-es. Biztos nem csak ettől, de jobb hangja van egyébként a 65 collosnak, mint az 50-esnek volt, biztos a nagyobb test valahogy dinamikusabbá teszi a hangot.

Köszi a nyomozást!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.