Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40401) Dexar007 válasza anonym1s (#40400) üzenetére


Dexar007
veterán

E530-at már rég eladtam. ;] De amúgy se tartanék két tv-t,bőven elég egy a házban.

Give me your cum,bull!

(#40402) anonym1s válasza Dexar007 (#40401) üzenetére


anonym1s
őstag

Ja,akkor en lemaradtam, en ott jartam, hogy az egyik meg megvan :)
Akkor megsem vegzodott olyan nagyon rosszul a vateras vasarlas.

Ja, nalam harom teve van :)
illetve negy, van egy regi kepcsoves is a sarokban, 3 eve nem volt bekapcsolva

(#40403) Dexar007 válasza anonym1s (#40402) üzenetére


Dexar007
veterán

-60 ezer egészen pontosan, viszont 2.5 hónapig használtam egy nem csíkos 60"-os E530-ast,úgyhogy felfoghatjuk bérleti díjnak is. ;]

Give me your cum,bull!

(#40404) Sanyyka válasza Dexar007 (#40379) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Be kell, hogy lássam, osztrák és német vevőm nem lesz. :O

Mindegy, ha ennyiért nem megy el megtartom, mert olyan tv, amihez hasonlót sem láttál otthon sohasem, bármekkora ász vagy is a tv vásárlásban. :)

(#40405) Ijk válasza Dexar007 (#40399) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fél milláért még kapsz 65ST50-et, ennél nincs jobb vétel ha meg tudod fizetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40406) ketkedo612 válasza madgie (#40398) üzenetére


ketkedo612
tag

Lehet, ha kint veszed és nem itthon szürke importos boltból, akkor elfogadja, de van egy apróság amit nem lehet figyelmen kívül hagyni.
A páneurópai garancia füzetben hála a "fogyasztóbarát" magyar jogszabályoknak csak 1 év teljeskörű garanciát vállalnak más országok 2 évével szemben.
A hazai forgalmazó a saját forgalmazású készülékeire ettől eltérően biztosítja TV esetében a 2 év teljeskörű garanciát.

(#40407) Dexar007 válasza Sanyyka (#40404) üzenetére


Dexar007
veterán

Hát Sanyikám nem talált. ;]

Ijk.: Alszok rá még egy párat, ha nem rendelem meg lehet megbánom,mivel az st60-ra biztos nem fogok benevezni az 50+ms-os input lag miatt.Vagyis várnom kéne az ST70-re,de mire annak is lemegy az ára addigra már lassan 2015-öt fogunk írni.Ez egy ördögi kör. :(

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#40408) Mankó


Mankó
veterán

Valaki akinek van hasonlítási alapja, leírhatná, hogy az pl. a Samsung aktív 3d-hez képest milyen a plazma aktív 3d-je! Azt olvastam, hallottam, hogy az lcd aktív 3d-től sokan szédülnek, hányinger, fej-, szemfájás jelentkezik és még egy filmet sem tudnak végig nézni. Plazmánál mi a helyzet?
Bevallom kicsit félek, hogy a plazmával is így járok és akkor hurrá van 3d-s tv-m, csak nem bírom használni ezt a feature-t, azaz feleslegesen fizettem érte annyit.

(#40409) Ijk válasza Mankó (#40408) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem a 3D-ért fizetsz hanem a jobb 2D megjelenítésért.

"Samsung aktív 3d-hez képest milyen a plazma aktív 3d-je"
A samsung gyárt plazmát és LCD-t is.

Valószínűleg nem fogod összerókázni a nappalit, egyébként nincs ordító különbség a plazma 3D-je valamivel jobb.
Egyébként van lcd, van plazma és van projektor? Ha félsz a 3D-től, igazából melyik technológiát akarod? Gondolom milliós projektorra nem futja.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40410) Mankó válasza Ijk (#40409) üzenetére


Mankó
veterán

Samsung LED aktív 3d és Panasonic aktív 3-re gondoltam.
Plazmát szándékozok venni. LCD technológia már nem jön be, projektor meg drága.

(#40411) junkpod válasza Ispy (#40369) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mióta trollkodás itt az lcd fikázása. Ez nem lcd fórum.
Meg mutass már egy filmet amiben nincs gyors mozgás, mondjuk egy autó?

Box's don't touch!

(#40412) junkpod válasza Kernel (#40382) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én kérem félre lettem értve, nem érdekelnek az lcd tv-k, csak röhögök rajtuk, több mint 5 éve pana plazmát nézek.
32 incsesen 3 méterről nem csak az elmosódás nem látszik, hanem a kép se:)

Box's don't touch!

(#40413) Ispy válasza junkpod (#40412) üzenetére


Ispy
veterán

Fogalmazzál pontosabban, tisztára lcd fannak néztél ki :Y :DDD

több mint 5 éve pana plazmát nézek.

:R

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40414) ung.mario


ung.mario
tag

Sziasztok. Beégési problémáim adódtak. Akitől kaptam a tv-t folyamatosan teletexet nézett (több órán keresztül). Van erre valami megoldás? lg 42pj350. Állítólag beállításoknál kellene lennie valami fehér képnek ami eltünteti.

[ Szerkesztve ]

(#40415) savini válasza ung.mario (#40414) üzenetére


savini
csendes tag

Az előző plazmám ez a tipus, most családi tv. Az a teletext úgy világít, mint egy reflektor, ha órákig ment rajta folyamatosan, nem tudni, kijön-e belőle valaha is. Anyám néhány percig szokta nyomatni, mégis rohadtul ghostol. De eddig mindig kimosódott. Beállitások között van a fehérmosás.

(#40416) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Mindenki azt mondja nézzek focit a sávosodáshoz :)

Tudtok adni/ajánlani vlmi olyan forrás filet ami megfelelő erre a célra (rühellem a focit, szóval nem is tudok róla semmit még ilyen téren sem, bocs) ami jó?

van valami kép erről a sávosodásról? kerestem, de minden 2ik szó panel és sávosodás a fórumban :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40417) savini válasza sad_Vamp (#40416) üzenetére


savini
csendes tag

Nem, mert a ghost minden második. :)

(#40418) ung.mario válasza savini (#40415) üzenetére


ung.mario
tag

Beállításokban nincs ilyen funkció, lehet, hogy kivették a menüből? 3.21-es firm.

(#40419) BBéci válasza ung.mario (#40414) üzenetére


BBéci
titán

A beégésen a Samu kalapácson és a fejszén kívül semmi nem segít. Az bizony örökre ott marad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40420) kovadika válasza sad_Vamp (#40416) üzenetére


kovadika
őstag

Ha UT-t készülsz venni, akkor felesleges ezen görcsölni. Amúgy nem mindegy, hogy szereted-e a focit, vagy sem, arra a két percre, amíg sávokra vadászol? Próbálhatod golffal is. A lényeg, hogy svenkeljen a kamera egy homogén felületen, mert -többnyire- ekkor mutatják meg magukat a sávok.

(#40419) BBéci

Most jut eszembe. Majd letesztelnéd sávosodásra az ST60-at? Kíváncsi vagyok megoldották-e a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#40421) sad_Vamp válasza kovadika (#40420) üzenetére


sad_Vamp
őstag

úgy értettem, hogy mivel nem csípem a football-t nem is tudom honnét lehetne húzni 1 5percnyit. (főleg olyat amit alaból visz is a TV)

Nem görcsölök, de mivel csak már kiállítási darabot lehet megvenni, jól meg akarom nézni, mielőtt pénzt adnák ki érte. Teccik érteni?! :DD

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40422) kovadika válasza sad_Vamp (#40421) üzenetére


kovadika
őstag

Bármelyik kölcsönzőből lehet szerezni, de talán a boltban is válthatsz sportcsatornára.

(#40423) sad_Vamp válasza kovadika (#40422) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Hoki is jó? Az zajlik most nálunk orrba-szájba... :)

Viszont még mindig nem tudom pontosan milyen is a sávosodás.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40424) kovadika válasza sad_Vamp (#40423) üzenetére


kovadika
őstag

Függőleges világosabb (fehéres) színű 1-2 cm széles vonalak változó mennyiségben(1-2-3), általában a kép jobb oldalán.

(#40425) Sifre válasza sad_Vamp (#40423) üzenetére


Sifre
senior tag

[link]

Amikor sötétebb a kép tisztán látszik pár világosabb függőleges csík a jobb oldalon.

Én is találtam az enyémen egyet a bal oldalon, de szerencsére nagyon halvány. Remélem nem lesz rosszabb.

(#40426) tamáspapa válasza BBéci (#40225) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Szerintem az a film a Jumanji, Robin W.- szel a föszerepben. Ottrohangálnak az állatok át a szobán.

(#40427) Jenő76


Jenő76
tag

Sziasztok !

Ha a 3D műsor polarizált technikával készült, akkor az egy aktiv shutteres TV-n normálisan megjelenik vagy mindig olyan 3 d-t kell tölteni mint a tv rendszere?

(#40428) BBéci válasza tamáspapa (#40426) üzenetére


BBéci
titán

Igen, valóban az lehetett. Akkor viszont a Jurassic-ból egyetlen jelenetet sem láttam. :N

(#40427) Jenő76
Milyen az a polarizált technikával készült 3D műsor? Mutass egyet!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40429) sad_Vamp válasza Sifre (#40425) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Azt hiszem ez a probléma engem nem fog érinteni, nem látok semmit a képen bárhogy is nézem :F

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40430) DM-Fan válasza sad_Vamp (#40429) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig ott van az a két sáv a képernyő jobb oldalán (úgy az ötödrészénél keresd jobbról). Érdekes módon itt a sötét felületen látszik jól, pedig pont az a jellemző, hogy világos, homogén felületeken szokott látszani (pl. világos ég, focipálya gyepe, sivatag homokja, stb.).

Get Moded!

(#40431) sad_Vamp válasza DM-Fan (#40430) üzenetére


sad_Vamp
őstag

az egyik fentről megy lefelé a másik lentről felfelé (és egyik sem éri át teljesen a képernyőt)?

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40432) DM-Fan válasza sad_Vamp (#40431) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem. Azt a srác is írja a videó ismertetőjében, hogy a vízszintes, szaladó sávok a kamera interferenciája miatt jelentkeznek, nem azt kell figyelned, az szabad szemmel nézve nincs ott. Neked FÜGGŐLEGES sávokat kell keresned, azok nem szaladnak, hanem statikusan ott vannak a képernyő JOBB ÖTÖDÉNÉL/HATODÁNÁL, világos színűek. Ennél egyértelműbben nem tudom leírni. Hidd el, élőben látnád!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40433) ung.mario válasza BBéci (#40419) üzenetére


ung.mario
tag

Valahol mélyen tudtam :/ Még szerencse, hogy nem zavaró. Inkább egyszínű képnél feltűnő.

(#40434) Jenő76 válasza BBéci (#40428) üzenetére


Jenő76
tag

Azért kérdezek mert nem értek hozzá .

Polarizáltnál arra gondoltam, hogy a a 3 d-hez nem kell aktív szemüveg, hanem a színszűrős szemüveg elég ami az lg tévéknél van.

(#40435) BBéci válasza Jenő76 (#40434) üzenetére


BBéci
titán

Annyit kell tudni, hogy plazmából csak aktív 3D létezik. Ez jó, mert a passzív felezi a felbontást, tehát nem full HD a 3D!
Passzívon bármilyen 3D filmet meg lehet nézni, ebben semmi különbség nincs az aktívokhoz képest.
Az LG és a többi passzív TV szemüvegei nem színszűrősek, hanem polarizáltak, ahogy ezt Te is írtad. A kettő teljesen különbözik egymástól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40436) sad_Vamp válasza DM-Fan (#40430) üzenetére


sad_Vamp
őstag

félre értettél nem a vizszintesen szaladgáló -az tudom hogy "szinkron hiba" féleség- csíkokra gondolok, hanem 2 sávra egyik alulról tart le a másik fordítva szóval, hogy függőlegesen nem érik át teljes hosszában a képernyőt.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40437) Jenő76 válasza BBéci (#40435) üzenetére


Jenő76
tag

Bocs az értetlenkedést de akkor másképp tenném fel a kérdést.

Eddig kétféle 3 d nyersanyagot láttam egyik ami vízszintesen vagy függőlegesen felezve "ugyanaz" van a két oldalon a másik pedig amikor "elmosódottan" jelenik meg a kép.

Akkor tehát a felezett 3d-t meg tudja normálisan jeleníteni egy passzív rendszerrel szerelt tv és viszont fordítva egy elmosódott 3d is meg tud jeleníteni egy aktív szemüveges tv?

Vagy mindkét tévéhez a saját nyersanyaga kell?

[ Szerkesztve ]

(#40438) TCr


TCr
veterán

Péntek délután megnéztem a Pana 50X60-at az egyik Panashopban.
Korrekt tv, főleg ennyi pénzért. Korrektek voltak az eladók is, vittem magammal a PCH A210 lejátszómat, a rajta lévő tartalommal "tesztelgettem".
Először furcsa volt a képe, de hamar megszokható.

Kettővel mellette volt az ST60, demó ment rajta, brutálisan csodaszép.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40439) mayday00 válasza TCr (#40438) üzenetére


mayday00
őstag

Szép képe van nem? :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40440) TCr válasza mayday00 (#40439) üzenetére


TCr
veterán

Szép.

Érdekes, hogy nem tűnik olyan tűélesnek, mint a többi tv képe, mitől lehet ez?
A téglalap alakú pixelek miatt?
Kb. 3 méterről néztem, itthon is az a nézési távolság.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40441) Dorian válasza TCr (#40440) üzenetére


Dorian
félisten

Mitől mástól lenne: HD vs. FHD felbontás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40442) TCr válasza Dorian (#40441) üzenetére


TCr
veterán

50"-on 3 méterről nem kellene látni a felbontásbeli különbséget, vagy tévedek?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40443) Dorian válasza TCr (#40442) üzenetére


Dorian
félisten

Én már rengetegszer elmondtam itt, hogy a sokszor idézett nézési távolságok nagyon alacsonyra lettek meghúzva, ezt most te s tapasztalhattad. Ezeket inkább kell minimális nézési távként értelmezni (hiszen ezen belül már a pixelstruktúra is látszik, amit ugye nem szeretnénk).

Egy szóval: De igen, látszik az onnan is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40444) TCr válasza Dorian (#40443) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40445) Kernel válasza TCr (#40440) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bizonyos távolság felett, hiába már nem látjuk a pixeleket, de a full HD mégiscsak több információt hordoz, ami épp ebben nyilvánul meg, hogy az egyik kicsit élesebbnek tűnik. Ez akkor jön ki igazán, amikor egymás mellett látható HD és FHD kijelző, azonos (FHD) műsoranyaggal. Nem egy durva különbségről beszélek, de azért letagadni sem lehet.

A távolságot növelve persze már ezt sem látjuk, de 50" és 3 m szerintem még pont jó arra, hogy észre lehessen venni azt az enyhe különbséget, ha valakinek jó a szeme is hozzá.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#40446) BBéci válasza Jenő76 (#40437) üzenetére


BBéci
titán

Igen és nem. De ez nem pontos meghatározás.
A 3D filmek frame packed, más néven szekvenciális formában kerülnek a Blu-ray lemezekre. Azokból, lebutítással készülnek a felezett felbontású SBS és OU vackok, amik mkv-ként szerezhetők be, de aki picit igényes, bottal sem piszkálja meg egyiket sem.
Mindhárom változat megjeleníthető aktív és passzív TV-n egyaránt. Viszont a passzív TV az eleve felezett felbontású SBS-t tovább felezi, ezért azokra az OU javasolt. Már amennyire lehet javasolni a szirszart.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40447) BBéci válasza Dorian (#40443) üzenetére


BBéci
titán

Azokat az ajánlott nézési távolságokat az innen letölthető tesztábra segítségével határoztuk meg. Négyen vizsgáltunk különböző tévéket és egyeztettük, átlagoltuk az eredményeket.
Próbáld ki Te is! Amint olyannyira eltávolodsz, hogy a vonalak összefolynak, már nem látod a full HD felbontás minden apró részletét. Az ábra helyettesíthető arcképpel, portréval, melyen a haj- és szőrszálakat, szempillákat, pihéket, pórusokat csak egy adott távolságon belülről lehet egymástól elkülönítve látni. Különlegesen éles látás kell ahhoz, hogy 50 colos full HD tévén 2 méterről képpontokat láss.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40448) Dorian válasza BBéci (#40447) üzenetére


Dorian
félisten

Ez tiszta, csak nagy különbség van a "minden részlete látszik" és az "egyértelműen észrevehető különbség" közt. Márpedig ha valaki 3m-ről homályosabbnak látja a HD felbontást, akkor az neki kevés, és jogos a FHD igény, hiába nem lát minden részletet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40449) BBéci válasza Dorian (#40448) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ez így van, ezért csak egészen rendkívüli esetekben szoktam javasolni HD ready tévét, amikor valaki tanácsot kér. Már 4 évvel ezelőtt vitáim voltak emiatt az általad is gyakran látogatott Indexes topikban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40450) janos666 válasza Dorian (#40448) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A táblázat értéke az, mikor egy átlagosnak kinevezett szemmel látod a FullHD minden apró részletét. De nyilván egész addig látod a különbséget, amíg ahhoz is túl távol kerülsz, hogy a 720p részleteit kivehesd. És akkor erre jön még rá, hogy könnyen lehet kicsit élesebb szemed, mint a teszcsoport átlaga, illetve ott van még a HD-Ready készülékek további trükkje, hogy nem is 1280x720, hanem 1024x720-as felbontásúak, vagyis még kevesebb információt hordoznak (amit ráadásul még durvább szoftveres kép újramintázással állítanak elő, de belépő készülékről lévén szó, nyilván nem csúcsminőségben), így még messzebb kell tőlük menni, hogy ezt se vedd észre.

Szerintem az első hsz-es táblázat jó iránymutatás az optimális élményhez.
Viszont ha azt keresed, hogy hová lesz abszolút felesleges HD-Ready helyett FHD megjelenítőt venni, akkor a 720p-s táblázat értékeire még nem túlzás rádobni ~20%-ot. (Ha jó a szemed és rendes Blu-Ray anyag a forrás az összehasonlításkor.) Főleg, ha még a mozgóképkezelési minőséget is el akarod maszatoltatni a látásod korlátaival.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.