Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39351) Voice24 válasza Neszójábe (#39343) üzenetére


Voice24
őstag

És?... ;]

(#39352) Shadowbull válasza Dexar007 (#39339) üzenetére


Shadowbull
addikt

a mostani szekrenynek (lowboard) lett volna olyan valtozata, amibol kozepen kiall egy vastag rud, es arra lehet tenni a tevet, jo is lett volna, ha nem max. 55 colig mukodik....

http://spectral.eu/tv-moebel/scala/loesungen-fuer-loewe.html

(#39346) BBéci

nekem leginkabb az tetszik a laminalt padloban, hogy nem annyira karcerzekeny mint a hagyomanyos fa parkettak. Es vannak nagyon jo minosegu laminalt padlok is, azok azert nem annyira olcsok.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#39353) salapp válasza BBéci (#39323) üzenetére


salapp
addikt

+1 a Halltexre
Szép és áldásos a hatása is.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#39354) DM-Fan válasza BBéci (#39346) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Vannak már olyan laminált padlók is, amelyeknek a teteje sem fólia, hanem vékony fa/parafa/hajópadló-hasíték.

Azért népszerű a laminált padló egyébként (a műanyag bevonatos), mert jóval olcsóbb, mint a tömörfa hajópadló, könnyebb vele dolgozni/könnyebb lerakni, könnyebb cserélni, könnyebb tisztítani és még úgy lehet ellenállóbb is (ésszerű határok között). Ugyanakkor persze van számos hátránya is, de kétségtelen, hogy hatalmas találmány.

Na de ez nagyon OFF itt.

Get Moded!

(#39355) heggeszto


heggeszto
csendes tag

Sziasztok PlazmaSzakik!

Véleményt szeretnék kérni a Panasonic VIERA TX-P42UT50E készülékről.

A választ előre is köszönöm!

(#39356) DM-Fan válasza heggeszto (#39355) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Rengetegszer írtunk róla: a tavalyi a legalapabb, abszolút belépő fullHD Panasonic plazma korrekt képpel, szegényes funkciókkal és csatlakozókkal, tükröződésgátló bevonat nélkül. Különösen sötét helyiségekbe ajánlott, 42"-os méretben akkor, ha a nézési távod 1,5-1,7 méter körül mozog és ha olcsón akarod megúszni a projektet.
Alapvetően inkább a 42ST50 ajánlott helyette: jobb képe van, több csatlakozóval bír, van rajta tükröződésgátló bevonat és funkciókat tekintve is szélesebb választékot nyújt.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39357) Dexar007 válasza Shadowbull (#39352) üzenetére


Dexar007
veterán

Na ja,ez jól nézett volna ki,de szerintem biztos van ebből nagyobb változat is,a miénk szerencsére 65"-ig "bővíthető",pedig már vagy 5 éve vettük.Akkoriban nem is igen volt ekkora tv. :)

Give me your cum,bull!

(#39358) Thaddeuss válasza heggeszto (#39355) üzenetére


Thaddeuss
tag

Én ilyet vettem egy hete, és maximálisan megvagyok vele elégedve. A tükröződés valóban zavaró lehet, de behúzom a függönyt és kész.
HD filmeket nézek rajta csak, és eszméletlen a kép, simán lekörözi apám 100 ezerrel drágább ledes tévéjét, végre van normális fekete szín.
2,5 méterről nézem, szerintem ekkora távolságról is baromi nagy, maxra véve a képet alig bírja a szemem befogni az egészet.

(#39359) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Vécére vittük a nótatévét[link]

(#39360) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Segítséget kérnék,hálózati elosztót szeretnék vásárolni túlfeszültség védővel.Ezt néztem ki: [link] Esetleg ha van jobb az érdekelne... :) Köszönöm!

(#39361) Hsanyika1 válasza Franky2Ster (#39360) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

[link] APC

[ Szerkesztve ]

(#39362) Dexar007 válasza Hsanyika1 (#39359) üzenetére


Dexar007
veterán

Videó után ez ugrott be.:

Give me your cum,bull!

(#39363) BBéci válasza DM-Fan (#39354) üzenetére


BBéci
titán

Az lehet, hogy hatalmas találmány, kb. annyira, mint az LCD TV. Mindkettőt messziről kerülöm, ha lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39364) rappit4 válasza savini (#39349) üzenetére


rappit4
őstag

Próbáld meg azt, hogy megnézed, hogy mennyi fekete rész égett bele (2.39:1 gondolom) és veszel egy 16:9-es természet filmet mondjuk és ebből kivágod a közepét és csak a fekete csík részét hagyod meg és ezzel egyenlőre tudod hozni a panel homogenitását.(Ez csak egy tipp)

(#39365) savini válasza rappit4 (#39364) üzenetére


savini
csendes tag

Bízom benne, hogy ha egy darabig teljesképernyőn járatom, egyenesbe jön. Bejáratós, nem tudom, ilyenkor nem-e végérvényes a gebasz, olyan érzékeny a gáz.

(#39366) BBéci válasza savini (#39365) üzenetére


BBéci
titán

Felesleges ennyire aggódni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39367) Dexar007 válasza savini (#39365) üzenetére


Dexar007
veterán

Milyen tv ez,hogy ilyen mély nyomot hagy?

Give me your cum,bull!

(#39368) savini válasza Dexar007 (#39367) üzenetére


savini
csendes tag

Panasonic 42x50e. Az tehetett be neki, hogy 2.35 filmekkel teszteltem, hárommal-néggyel, és nem nagyon tartottam utánuk teljesképernyős szünetet. Nem igazán mély, műsornál nem is látni, csak ha teljesen sötét a kép, akkor egy fél méterről, kicsit világosabb ott. Biztos én reagálom túl, dehát ilyen tipus vagyok. De akkor sem vennék lcdt, vagy ledet, semmi pénzért.

(#39369) gprspeter válasza Shadowbull (#39337) üzenetére


gprspeter
senior tag

Linket tudnál dobni, jól kinéző fém kábelcsatornáról?

(#39370) Shadowbull válasza gprspeter (#39369) üzenetére


Shadowbull
addikt

keresgetni kell, de itt is vannak peldaul.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#39371) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung PS64F8500 review [link]

(#39372) tomic válasza nightshadow (#39371) üzenetére


tomic
addikt

Negatívumoknál szerepel az,hogy a fényerő ugrál.
Ezt mi is észre vettük mikor megnéztük a tv-t. Nem kicsi az ugrása! Engem nagyon zavarna.
Ha ezt a jelenséget állandóan csinálja ez tv pénzt nem ér.

(#39373) Mankó válasza tomic (#39372) üzenetére


Mankó
veterán

Nem válasz akart lenni.

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni, s miután kiábrándultam a kiszemelt LG LM 6600S-es LCD-ből, itt próbálok szerencsét.

Max. 42 colos lehet a méret, ha nagyobb, akkor már eltakarja a szekrényt. Felhasználási terület xbox 360, tv, avi, full hd, a későbbiekben 3d és egy jó média lejátszó is kellene bele, 24 p támogatás, 100 Hz, meg a szokásos nyalánkságok.
Ezen feltételekhez tudtok nekem ajánlani egy megbízható (Panasonic-ot ha lehet) plazma tv-t max 220k-ig, vagy inkább nézelődjek az LCD-s topikban?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#39374) Fogash válasza BBéci (#39340) üzenetére


Fogash
tag

tényleg nem akarom szétoffolni ezt a topicot, de kispolszkiba nagy hangot építeni minek? Ha mész vele, 80dBA saját zaja van, ami pont a jó és a szar hangzás közti különbséget marja el, ha meg áll az autó, akkor a kispók nem az az S-Klasse szalonbelső, amiben csak úgy elücsörögne az ember... :F Ha van értelmetlen dolog, akkor a hangversenyes kispolák szerintem az.

Az én öreg samu plazmám is csinálja ezt a fényerő-ugrálást néha, szerintem szoftverhiba. Elvileg ugye méri a környezet fényerejét és ahhoz próbál idomulni (sötét szobában ő is kicsit visszább vesz), de néha elkezd a fényerő fel-le ugrálni. Nekem egy ki-be kapcsolásra el szokott múlni, illetve még nem jöttem rá, hogy milyen üzemelési kombináció bírja okozni...

[ Szerkesztve ]

(#39375) Fogash válasza tomic (#39372) üzenetére


Fogash
tag

EZ kva jó benne, ahogy az összes samu okostévében is.

meg ez: This finds the huge panel at the TV’s heart able to pump out the brightest, most dynamic images we’ve seen from a plasma TV, while simultaneously producing black colours with a richness and depth that’s streets ahead of anything Samsung has managed before.In fact, let’s be quite clear about this: the Samsung PS64F8500’s black level response is so good it finally puts Samsung in the same league in this key picture quality respect as Panasonic.

[ Szerkesztve ]

(#39376) Shadowbull válasza Fogash (#39375) üzenetére


Shadowbull
addikt

nincs uj a nap alatt...

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#39377) Fogash válasza Shadowbull (#39376) üzenetére


Fogash
tag

mi ez, hogy hívják, mit tud, mennyibe kerül? (komolyan, nálam egy igen súlyos szempont a tévé okosságának használhatósága)

(#39378) Ispy válasza Fogash (#39377) üzenetére


Ispy
veterán

Panasonic-nál touch remote a neve és a VT50-hez járt 2. távként.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39379) Ispy válasza Mankó (#39373) üzenetére


Ispy
veterán

Szerintem az ST a te modelled, abból is a tavalyi, mert az idei szériának nagyon magas az input lagja, ezért játékra nem alkalmas. Itt még lehet kapni, de a beépített lejátszók mindegyik tévében felejtősek, mert csak korlátozottan alkalmasak lejátszásra (ráadásul a panasonic ebben pont gyengébb, mint a samsung), szóval én vennék még mellé 26k-ért egy WD TV Live Streaminget.

(#39380) kovadika

Az 50''-os fogyott el, 42-es van még és írta, hogy csak az fér be neki.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39380) kovadika válasza Mankó (#39373) üzenetére


kovadika
őstag

Szia,

Nem egyszerű neked jelen pillanatban tévét ajánlani, mert az új 42"-os készülékek még túl vannak árazva (a legolcsóbb Full-HD 250k, ráadásul -egyelőre- játékra is kevésbé alkalmas a magas input lag miatt), a tavalyiak közül pedig elfogyott az ST50, ami megfelelő lett volna számodra. Érdemes lenne talán megnézni az UT50-et, ami szintén jó tévé, legnagyobb hátránya, hogy nincs rajta bevonat ezért tükröződik. Azonban így maradna pénzed médialejátszóra és 3D szemüvegre is.

(#39379) Ispy

Megkérik az árát. :Y Érdemes rákérdezni vásárlás előtt a garanciára. A 42"-ost néztem én is, de csak nagyon sufni boltok ajánlatát láttam árgépen, akik lehet, hogy már a nagyobb boltok visszaküldött példányai forgalmazzák, ezért nem mertem ajánlani. Ráadásul a 210-et nagyon sokallom érte.

[ Szerkesztve ]

(#39381) Ispy válasza kovadika (#39380) üzenetére


Ispy
veterán

Az lehet, de játékra felejtősek az új modellek, szóval jelen állapotban szerintem ez egy jó vétel lehet (persze 4-5 hónapja nem volt az).

(#39380) kovadika

Hát igen, az biztos hogy nem egyszerű most ajánlani, de azért én bepróbálnám ezt a bemutatótermet, ha van páneurópai gari és le tudja ellenőrizni élőben, akkor még jó lehet (én már voltam náluk, egy mobilt vettem, kaptam gyári gari).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39382) mp54 válasza Neszójábe (#39342) üzenetére


mp54
senior tag

Ne legyél ilyen "negatív": a közelben lakóknak ez egy nagyon hasznos infó lehet....

(#39383) kovadika válasza Fogash (#39375) üzenetére


kovadika
őstag

Azért én nem alapoznék erre az eredmények nélküli tesztre. Az avforums tesztje szerint 0.013-as feketét tud, míg a VT60 0.005-öt(ami majdnem a Samsung háromszorosa), de az összes idei és tavalyi Panasonic modell jobb ebben(kivéve az X széria).

(#39384) Fogash válasza kovadika (#39383) üzenetére


Fogash
tag

nem vitatkozva a számokkal (igen, az egyik tényleg háromszorosa a másiknak), de valójában mekkora számokról beszélünk? Egy liter kávéba 1dkg vs 3dkg cukor, vagy egy medencényi kávéba 1 vs 3 kockacukor? Az első eset valódi különbség, a második - hiába háromszoros a különbség - a gyakorlatban baromira tökmindegy. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően technokrata, számszaki beállítottságú vagyok magam is.

(#39385) Neszójábe válasza mp54 (#39382) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Hasznos? :N
Mindenhol ennyi, vagy olcsóbb. :K

Peace

(#39386) Mankó válasza Ispy (#39379) üzenetére


Mankó
veterán

Azért kértem Panasonic-ot, mert a régi ismereteim szerint plazmák között az a nyerő. Ettől függetlenül lehet, hogy most már van más márkában is elfogadható. Ha így van, akkor ajánlhattok más márkát is.
A WD Live Streaming jó lejátszó, csak sajnos nem tudja a 3D-t, s kellene gondolni a jövőre is. S mintha a DTS-el is lennének gondjai.
Játék esetében mennyire érdemes tartani a beégéstől ezeknél a modelleknél?

[ Szerkesztve ]

(#39387) kovadika válasza Fogash (#39384) üzenetére


kovadika
őstag

Még a tavalyi Panasonic plazmák feketéje sem volt tökéletes, de már nagyon jó volt. Na a Samsung idei csúcsmodellje még azt a szintet sem éri 64"-os méretben. Így valószínű, hogy a gyengébb modellek, főleg kisebb méretben(50") még harmatosabb feketeszintet fognak elérni és az is lehet, hogy még az is ugrálni fog. Ezek a különbségek nem csak papíron léteznek, hanem a valóságban is durván feltűnőek, főleg este mozizásnál.

(#39388) Ispy válasza Mankó (#39386) üzenetére


Ispy
veterán

Azért kértem Panasonic-ot, mert a régi ismereteim szerint plazmák között az a nyerő.

Ez még mindig áll.

A WD Live Streaming jó lejátszó, csak sajnos nem tudja a 3D-t, s kellene gondolni a jövőre is.

Jövő? Hát nem tudom meglátjuk, hogy lesz-e jövője, de ha kell 3D-is, akkor meg pláne felejtős a belső lejátszó. Akkor viszont mede8er med600-as, de az már zsebbe nyúlósabb, 45k.

Játék esetében mennyire érdemes tartani a beégéstől ezeknél a modelleknél?

Beégetni mindent be lehet, ha az ember nem figyel oda a használat módjára. Ha egyenlő arányban megy a tévén játék, filmezés, tv adás, akkor max. ghost lehet (ez általában gyorsan elmúlik), de beégni nem fog.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39389) Gabor970


Gabor970
addikt

rugóztok ezen a fényerő ugráláson. Nem lehetséges, hogy dinamikus kontraszt, vagy valami ECO mód be volt kapcsolva?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#39390) v.attis válasza Ispy (#39388) üzenetére


v.attis
őstag

Figyu mán!
Rokonéknak valami panasonic led(lcd) tévéjük van, tavaly vették év végén 200 ropiért. Nem tudom ez milyen kategória, annyi biztos még, hogy 42"-os. Ők simán nézik a 3D filmeket a rákötött vinyóról. Előferdülhet, hogy a várt 50ST60E gondban lesz vele?

(#39391) kovadika válasza Gabor970 (#39389) üzenetére


kovadika
őstag

Nem, ez Samsung feature.

(#39390) v.attis

Így csak Half OU, SBS féle felezett felbontású 3D-t lehet lejátszani, ami csak gyenge utánzata a 3D ISO frame packed 3D-nek. Ráadásul a tévé lejátszója nem képes normális 24p megjelenítésre sem.

[ Szerkesztve ]

(#39392) gprspeter válasza Shadowbull (#39370) üzenetére


gprspeter
senior tag

Magyar? :U

(#39393) Ispy válasza v.attis (#39390) üzenetére


Ispy
veterán

Nézd, a tv beépített lejátszója is visz dolgokat, de nem nevezném minőséginek. Szerintem egyébként meg ne ez legyen a tévé választás szempontja, vedd meg a tévét, aztán nézzed meg a lejátszót, ha szerencséd van, akkor tud mindent, ami neked elég, ha nem akkor majd veszel egy dedikált lejátszót.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39394) BBéci válasza Fogash (#39384) üzenetére


BBéci
titán

A tavalyi E8000 feketéje sem volt eléggé mély és az is zavaróan változott. Teszt.

(#39389) Gabor970
Ne nézd ennyire amatőrnek a tesztelőket!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39395) v.attis válasza Ispy (#39393) üzenetére


v.attis
őstag

Van wd tv live streamingem. Szeretem is. Majd a hétköznapi használat során dől el, hogy mennyire is kell a 3d.
Amúgy ennek a filmtípusnak milyen nézési távolság kell egy 50 colos tévén? Vagy az nincs korlátozva, mint a full hd ajánlások?

Eddig úgy áll, hogy a tévé megvételével cserélnem kell a komplett szekrénysort, elképzelhető, hogy a medialejátszót is, valamint ha közelről kell néznem, akkor valami foteleket is be kell szerezni, ami tovább nehezíti, hogy kb 2 méterre a tévé leendő helyétől kezdődik az ágy. Csak nehogy házat is kelljen cserélnem a tévé miatt...

(#39396) kovadika válasza v.attis (#39395) üzenetére


kovadika
őstag

Full-HD 3D esetében érdemesebb még közelebb ülni, mint a 2D Full-HD esetén. A térhatás sokkal jobban érvényesül így. Ajánlott nézési távolságok ott vannak az első hsz-ban.
A WD-vel is le tudod játszani az mkv "3D-ket", amiket a tévék belső lejátszója is tud kezelni(valószínűleg ilyet láttál rokonodéknál is) és így még kadenciahelyes is lesz a lejátszás. Azonban, ha hosszútávra tervezed a 3D-t, akkor érdemes beszerezni egy olyan lejátszót, ami kezeli a 3D ISO-t, vagy pedig PC-ről nézni az ilyen filmeket, ugyanis a Full-HD felbontás csak ebben az esetben érhető el.

[ Szerkesztve ]

(#39397) v.attis válasza kovadika (#39396) üzenetére


v.attis
őstag

:R

(#39398) Ispy válasza v.attis (#39395) üzenetére


Ispy
veterán

Nálam az ülőgarnitúra cseréjével kezdődött, aztán jött a tévé, új szekrénysor, most meg majd a festés. :D

Én most cseréltem le a régi WD-t egy streamingre, egy ideig nálam is játszott a 3D, de aztán letettem róla, azért az évi 3-4 db filmért, ami tényleg 3D-s nem fogok mindent megvenni (ráadásul még az aktív szemüvegek sem olcsóak, azt is kalkuláld be).

Nálam 3,5 méterre van az 50''-os tévé, ami nem rossz, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem férne el egy 55''-os.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#39399) tisn válasza Fogash (#39336) üzenetére


tisn
addikt

mint írtam, a SIMA porszívót ki lehet vele nyírni egész könnyen. Egy méter horonyért meg nem vesz (tán nem is bérel) az átlag-user 300eFt-ba kerülő porszívót.

berel egy 300k-s horonymarot es berel egy hozzavalo porszittyot :)
nem olyan veszes koltseg az (ha az asszony a por miatt ket hetig megvonja a szexet buntetesbol, egyol nem tunik majd soknak :D)

(#39400) BBéci válasza Ispy (#39398) üzenetére


BBéci
titán

" 3,5 méterre van az 50''-os tévé, ami nem rossz"
Finoman fogalmaztál. Valójában a full HD felbontásból az égvilágon semmit nem látsz, mert ahhoz még a 65 colos is kicsi. Nézd a táblázatot! 55 colossal sem változna a helyzet, feleslegesen adnál ki egy halom pénzt.
Nálam a falra, kihúzható konzolra szerelt TV és a kanapé közötti távolság 4 méter. Éppen ezért még barter keretében sem vállalok be 55 colos tévét, mert azon ugyanúgy nem látom a felbontás adta többletet, mint a sokkal drágább 55-ösön. Próbáltam. Sőt, 63 colossal is, de az meg a monstrumsága miatt kizárt és még mindig nem eléggé nagy a full HD-hoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.