Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40201) anonym1s válasza mayday00 (#40191) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Ez tul kozeli kep, meg rossz szogbol van.
Inkabb onnan csinalj kepet, ahonnan nezni szoktad, ugy jobban latszik hogy mennyire sikerult korul bastyaznod.

[ Szerkesztve ]

(#40202) liszi70 válasza anonym1s (#40200) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bizony elférne! Mondjuk itt olyan közel húzod a fotelt, amennyire csak akarod!

(Egy sötétebb függöny jobb lenne nem? Vagy két soros sín, dupla függönnyel.)

(Basszus, mekkora hangfalaid vannak!)

Jut eszembe, a WD TV Live Streaming-es kérdésemre nem tudod a választ?

[ Szerkesztve ]

(#40203) DM-Fan válasza AET (#40171) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Várjuk a hosszabb távú tapasztalataidat! Nagyon kevés LG tulaj van már, úgyhogy jöhetnek az infók input lag-ról, tükröződésről, ghosting-ról, stb.!

Mankó: pedig vedd csak meg azt az 50"-ost! Hidd el, nem fogod megbánni. Most hiába méregetsz, amíg nem látod a képét, addig csak az lebeg a szemed előtt, hogy mekkora helyet foglal. Amint ott lesz és villog neked rajta a kedvenc filmed, rögtön nem arra fogsz gondolni, hogy milyen nagy a készülék, hanem arra, hogy lehetne még nagyobb is.

Más: most jövök a Jurassic Park 3D-ről! Aki teheti, nézze meg! Iskolapéldája, hogyan kell egy 20 éves filmet 3D-síteni! Látszik, hogy csillagászati összeget költöttek rá. Kár, hogy nem volt jobban promózva és viszonylag kevesen ülnek be rá. Nagyon jól sikerült, sok helyen meg nem lehet mondani, hogy nem eleve 3D-ben forgott. A film mai napig jó, technikailag is, nem nagyon fogott rajta az idő vasfoga.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40204) Mankó válasza liszi70 (#40198) üzenetére


Mankó
veterán

1.60-1.70 m a belmagasság a szekrény alatt. magasságban olyan fél-1 méter közé gondoltam. Nézési távolság másfél- 2 m között. A méretei ijesztettek meg, másrészt a szoba olyan 6,5*2, max 2.20 lehet. A TV széltében menne be a szoba elrendezése miatt. Teljesen a TV dominálna és tényleg alig lenne hely mozogni. Ez így nem korrekt. 3-an voltunk az elrendezésnél jelen és mindenkinek leesett az álla, ahogy kiméregettük a távolságokat.
Lehet, hogy 42-es lesz belőle. Vagy ha nagyon nem egyezek a méretekkel, akkor egy 47-es LCD, de.... már nagyon megtetszett ez a kép világ, pedig csak videókat nézegettem. Lehet bemegyek egy tesco-ba vagy euronicsbe, és kiröhögöm az lcd-ket.

(#40205) Oldfighter válasza anonym1s (#40200) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Amit tudtál kihoztál belőle és a múltkor is írtam Mankónak, hogy a kisszobába ehhez hasonlatosan oldja meg az elhelyezést. Nekem kicsit keskenyebb a szoba amint nézem és a tv-m is "csupán" 46 collos.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40206) Cha-b válasza Mankó (#40204) üzenetére


Cha-b
senior tag

Akkormár inkább 42es plazma mint 47es lcd... De 2 méterre ha többségben 1080p-t nézel simán jó az 50es méret!

Szerk.: Vagy keress egy használt (lehetőleg garis) G20/G30at, azzal is jobban jársz mint egy LCDvel, ha az 50esbe nagyon nem akarsz belemenni.

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#40207) kovadika válasza DM-Fan (#40203) üzenetére


kovadika
őstag

Én is lefoglaltam már a jegyem. Siralmas mennyiségű néző lesz, de annál jobb. A 3D BD új transzfert kapott amúgy? Mintha ezt olvastam volna, de nem vagyok benne biztos. Állítólag valóban meglepően jó a 3D és igen, tényleg a mai napig az egyik legjobb CGI/díszlet arányú film. Remélem hűek maradnak az első (két) részhez a folytatásban. Azt csiripelik a madarak, hogy visszatérünk az első szigetre. :)

[ Szerkesztve ]

(#40208) liszi70 válasza Mankó (#40204) üzenetére


liszi70
nagyúr

6,5X2 méter??? Ez nem szoba, hanem folyosó! :)

"Teljesen a TV dominálna és tényleg alig lenne hely mozogni."

Ezt végképp nem értem. Miért nem lehet mozogni egy falra tett tévé miatt?

"Nézési távolság másfél- 2 m között."

Mondjuk ehhez nem gáz a 42"-os. De 2 méter felett kell az 50-es!

(Ha meg még egyszer leírod a klaviatúrádon, hogy LCD-t veszel, kezedre ütök! :D )

[ Szerkesztve ]

(#40209) BBéci válasza kovadika (#40207) üzenetére


BBéci
titán

Az eredeti, 2D változatot sem láttam, csak néhány perces részletet belőle, amikor egy házon keresztülrohannak az állatok. Annyi pont elég volt.
Tudom, én vagyok fafejű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40210) DM-Fan válasza kovadika (#40207) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem repestek a tesztelők a 3DBD képminőségétől. Egyébként a film szerintem újra volt szaturálva, más, fakóbb színvilágú volt, de egyáltalán nem volt rossz. A mélység-élességgel kiválóan játszottak, látszott, hogy háttér/előtér komponensenként újramixelték a filmet, blur-öztek, ahol kellett. Egyszóval jó lett. Én úgy hallottam, hogy a negyedik részt egyelőre jegelték, legalábbis a rendező kitwittelte, hogy RIP JP4.

BBéci: hát, pedig érdemes lenne megnézned. Spielberg utolsó "varázslatos" filmjeinek egyike, de egyáltalán nem gyerekfilm, ízig-vérig kaland, némi thriller/horror fűszerezéssel. Ugyanakkor rendkívül jó humor is van a filmben, Jeff Goldblum hatalmas arc benne, nagyon csípem a cinikus attitűdjét. Amúgy nem vágom, hogy milyen jelenetről beszélsz, szerintem kevered valamivel, itt nem nagyon rohangálnak állatok keresztül semmilyen házon. Egyébként még a második rész is kifejezetten jó lett, igazából csak a harmadik feledhető, de szódával az is elmegy, csak már nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40211) Ijk válasza Oldfighter (#40205) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nézem hogy sokaknál elég magasan van a tv. Ti bárszékről nézitek?
Nálam kb 45cm magasan van a talp a padlótól.

[link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40212) Oldfighter válasza kovadika (#40207) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Azóta már (újra) lefújták a projektet -pont a minap jelent meg erről egy hír. Most úgy tűnik mégse lesz negyedik rész.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40213) spiky03 válasza DM-Fan (#40203) üzenetére


spiky03
veterán

Mi is terveztük haverral, hogy megnézzük mert neki is meg nekem is nagy kedvenc az első rész. De sajnos szomorúan láttuk, hogy nem adják itthon IMAX-ben. :(((
Sima 3D-be nem akartunk menni.

Én jövő hét szerdára foglaltam le a Star Trek 2-re a jegyket, igaz ezt csak sima 3D-be, pedig ez lesz majd IMAX-ben is.

@(#40207) kovadika
Sajnos rossz hírt kell, hogy közöljek veled, de jelenleg parkolópályára állítottaák a JP 4. részét.
Pedig már én is örültem, hogy megjelentek az első képek a filmmel kapcsolatban, hogy a helyszíneket keresik.

Oldfighter megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40214) kovadika válasza BBéci (#40209) üzenetére


kovadika
őstag

Hát őszintén megmondom nem tudom melyik jelenetről beszélsz. Én még kölyök voltam, mikor az első rész ment, de imádtam. Megvolt VHS-en, DVD-n, BD-re -egyelőre- nem ruháztam be. Szerintem az első rész legendás, mindig kiráz a hideg a jeleneteitől és a hangoktól, a második elmegy, a harmadik pocsék. Remélem most jó kezekbe kerül a folytatás. Nem veszítesz vele semmit, ha megnézed az első részt. :)

(#40210) DM-Fan

Köszi az infót!

(#40213) spiky03

Én is a helyszínes képeknél vagyok lemaradva, pedig az pár napos hír... :(

[ Szerkesztve ]

(#40215) Oldfighter válasza Ijk (#40211) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem érzem magasnak, a nyugiszékemből nagyon kényelmesen tudom nézni, körülbelül két méterről. Ha lejjebb lenne, akkor lenne olyan terület melyre le kéne pillantanom és onnantól nem kerülném el a záródó szemhéjakat. :D Vannak ennél durvább megoldások is, na ott már közelebb van a plafonhoz a készülék, mint a padlóhoz.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40216) Cha-b válasza Ijk (#40211) üzenetére


Cha-b
senior tag

Nálam ki lett mérve a szemmagasságom, ahogy szoktam ülni a fotelban, és pont olyan magasra került a képernyő közepe.
De ha már mindenki így kirakta akkor énis. :D

Szerk.: Ill. mégsem, miért is nem rakja ki nekem a képet a kép paranccsal? :)

[ Szerkesztve ]

CSAKAKISPEST!!!!

(#40217) Mankó válasza liszi70 (#40208) üzenetére


Mankó
veterán

6.5* 2.40 körüli a szoba. Lemértem szemre, lefeküdtem a földre az 1.97-es magasságommal. Nézési távolság 2m: Nagyon max 2.20, de inkább 2.10, mivel a faltól is eláll valamennyire a tv.
Akkor nem lehet mozogni, ha át teszem az ágy helyére a tv-t és fordítva és az ágy ki van húzva.
Annyival jobb képe lenne az UT50-nek az LCD-ktől, hogy játékra full hd-re mindenképp azt ajánljátok inkább? Beizzítom havert, hogy tényleg intézze el az ismerősével azt a "randit"!

(#40218) Oldfighter válasza Cha-b (#40216) üzenetére


Oldfighter
senior tag

"Új kép feltöltése szöveghez" opciót használd. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40219) DM-Fan válasza Mankó (#40217) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Mindenképp 50" legyen, nehogy alább add! A 2 méteres/2,2 méteres nézési távolságod simán ezért kiált.

"Annyival jobb képe lenne az UT50-nek az LCD-ktől, hogy játékra full hd-re mindenképp azt ajánljátok inkább?"

Ez nem is kérdés!

Get Moded!

(#40220) DVlad válasza Oldfighter (#40215) üzenetére


DVlad
őstag

A szemmagaságból még nem feltétlenül következik a helyes magasság. Az sem mindegy, hogy milyen szögben áll a fej, mikor kényelembe helyezte magát a néző.

(#40221) Cha-b válasza Oldfighter (#40218) üzenetére


Cha-b
senior tag

Ahamm, de fent van kepfeltoltes-en régről, azért azt akartam beszúrni, a fórum csak a saját tárhelyét fogadja el? annyira nem fontos :D Mindenesetre köszi a választ!

CSAKAKISPEST!!!!

(#40222) Lehiñito válasza Ijk (#40211) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Nekem is ez jutott az eszembe. Nálam is olyan 55 centiről indul a tv alja. Néha elgondolkozok, hogy mintha kicsit alacsonyan lenne a tv, de mikor befekszek a kanapéra pont a tv vízszintes tengely vonalában van a szemmagasságom és úgy hallottam, hogy úgy az ideális.

(#40223) Mankó: Én 2,5-3m ről nézem az sd és hd adást. Fhd-t és xboxot viszon 1,5-2méterről. Samu 51e550

[ Szerkesztve ]

(#40223) Mankó


Mankó
veterán

Leírhatnátok, hogy milyen tv-tek van, mert így nehéz beazonosítani, hogy ki milyen tv elől ajánlgat és ír távolságokat, nézési magasságot, egyebet. Legalább az adatlapon, vagy az aláírásban.

6144 vs duplája a nagyobb modelleknél szín árnyalat észrevehető? Vagy ez csak egy jól hangzó viszonyszám.

[ Szerkesztve ]

(#40224) Oldfighter válasza DVlad (#40220) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az enyém nagyon kényelmesen áll, nem nyújtózik, nem görbül...stb, jószerivel a fejpárnán fekszik kényelmesen. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40225) BBéci válasza kovadika (#40214) üzenetére


BBéci
titán

Egyik tesztlemezemen van az a jelenet, méghozzá a hangja miatt. Legalább négy éve nem volt a kezemben majd előkeresem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40226) Oldfighter válasza Cha-b (#40221) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Látod, ezt nem tudom. A képfeltöltés oldalt nem szeretem, volt amikor csontig törölt mindent. Az itteni fórummotor meg megengedi a sz.gépről való feltöltést, amit szívesebben használok ki. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40227) Ispy válasza Mankó (#40223) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem 50ST50 van, ha a kanapéról nézem, akkor 3,5 méter a nézési távolság, ha a kanapé elő ülök le, akkor 2 méter és egyáltalán nem tűnik túl közelinek így sem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40228) DM-Fan válasza Mankó (#40223) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem inkább a nézési távolságos diagramokat szemléld pl. az #1. HSZ-ben, ne azt, hogy kinek milyen van és milyen messziről nézi, mert a legtöbben eleve kisebb TV-t néznek nagyobb távról, mint kéne!

Egyébként ha számít: nálam egy 50"-os ketyeg, többnyire 2,5 méterről nézem, de van, amikor 1,5 méterre ülök és fullHD anyaggal etetve innen a legjobb az élmény - itt már látszanak a pixelszintű részletek is. A magassága a jellemző ülőhelyzetemben levő szemmagasságomhoz van igazítva, ami azt jelenti, hogy a TV alja olyan 70 cm-re van a padlószinttől.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40229) liszi70 válasza Mankó (#40217) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Akkor nem lehet mozogni, ha át teszem az ágy helyére a tv-t és fordítva és az ágy ki van húzva."

De ennek mi köze ahhoz, hogy hány collos tévét veszel? 32"-osnál is ugyanaz a helyzet nem? vagy nem értek valamit?

"Lemértem szemre, lefeküdtem a földre az 1.97-es magasságommal."

Hehe.....ezen jót nevettem, amikor vizuálisan elképzeltem! Nagyjából 2 méter vagy, fekve még a fejedre tetted a két kezed araszát, hopp ott a fal, akkor az 240!

"Annyival jobb képe lenne az UT50-nek az LCD-ktől, hogy játékra full hd-re mindenképp azt ajánljátok inkább?"

Annyival. Hacsak nem akarsz minimum 400 ezret költeni egy 47-es LCD-re. De az is csak megközelíti képminőségben.

"Nagyon max 2.20, de inkább 2.10"

Az már 50"! Nem fogod megbánni.

[ Szerkesztve ]

(#40230) Cha-b válasza Oldfighter (#40226) üzenetére


Cha-b
senior tag

Ó ez egy nagyon régi kép, ami fel van oda töltve, azért akartam azt beszúrni, mert a gépen nincs kép, kattintgatni meg ezért nem fogok. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#40231) Oldfighter válasza BBéci (#40225) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nem kevered véletlenül a második résszel, mikor a T-Rex berongyol a part menti raktárépület egyikébe a főhősök autóját és a kölkét követve? Az első részből én se emlékeszem hasonlóra. A végén volt egy olyan amikor a Fogadóépület csarnokában küzdöttek a dinók, de átrongyolás semmiféleképp nem történt meg.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40232) anonym1s válasza liszi70 (#40202) üzenetére


anonym1s
őstag

Sajnos nem lehet alapertelmezett hangot-feliratot beallitani a wd-n, viszont van rajta hang meg felirat gomb, egy gombnyomas az egesz.

(#40233) liszi70 válasza Mankó (#40223) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nekem 65"-os van, 3,3 méterről nézzük max, ez az ágy fejrésze, tehát leghátsó helyzet. De mivel ágy van a tévé előtt nem kanapé, előfordul hogy 2 méterről is nézzük, mert az ágyon itt-ott helyezkedünk el. 2 méterről semmi baj még a 65"-al, tök jó. 2 métertől közelebb ülve a ditherzaj válik már észrevehetővé, azt nem szeretem.

(#40234) BBéci válasza Oldfighter (#40231) üzenetére


BBéci
titán

Orrszarvúra emlékszem, T-Rex nem volt a csapatban.
Az lényeg, hogy nem láttam egyetlen "Jurasics" park részt sem, ahogy Gyűrű Kúrát, sem. :N

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40235) kovadika válasza BBéci (#40234) üzenetére


kovadika
őstag

Nem a Jumanjival kevered? [link]

[ Szerkesztve ]

(#40236) DVlad válasza Oldfighter (#40224) üzenetére


DVlad
őstag

Szerencsés! :D

(#40237) Oldfighter válasza BBéci (#40234) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Akkor az is a második rész lesz. :) Egy táborban okozott ott felfordulást.
Amúgy szerintem nagyon jó kis trilógia, nekem bejött mindhárom rész. Gondoltam rá, hogy felelevenítem a mostani konvertált filmmel a kamaszkorom JP-s időszakát, de jövőhéten jön a Star Trek, utána pedig közvetlenül a Halálos Iramban hatodik része, melyeket nem hagynék ki. :) A büdzsé most ennyire elegendő.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40238) liszi70 válasza anonym1s (#40232) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, ennek nem örülök. Eszembe sem jutott, hogy ilyen (szerintem) alap dolgot nem tud a WD. Egy erős rossz pont a Dune-nel szemben. (Tudom, a Dune TV102, 6 ezerrel drágább.)

Most próbálgatom, tesztelem, remélem több kellemetlen meglepetés nem fog érni. (Talán még a tekerési lehetőségek is korlátozottabbak.)

Köszönöm az infót!

[ Szerkesztve ]

(#40239) Mankó


Mankó
veterán

Nagyon úgy néz ki, hogy mindenki az 50" felé navigál. Lehet mégis ez a méret lesz a befutó, de előtte azért még megnézem élőben is.
Helyileg tudtok olyan üzletet, multit, ahol még lehet 50UT50-et kapni és megbízható szállítást is vállalnak értelmes áron?

Szerk.: Medx600, tp-link wdr4300, zyxel 310 + wd red 2 tb, + cat 6-os kábelek kiépítéshez mit szóltok? Persze mindenhova kábelen fog menni a net. A média lejátszóhoz tutira adnak 1.4-es hdmi-t. Kihagytam valamit?

Még egy nem idevágó kérdés: TV-ről lehet elszámolni ÁFÁ-t?

[ Szerkesztve ]

(#40240) janos666 válasza liszi70 (#40186) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szívemből szóltál a funkcionalitás fontosságának hangsúlyozásával. :R

Először azt kell eldönteni, hogy mire akarod használni, majd lehetőleg minél kevesebb kompromisszummal kell ezt megvalósítani úgy, hogy számodra a lehető legesztétikusabb legyen, mindenki más (mármint aki nem fogja rendszeresen használni) véleményét pedig nem is csak kicsi, de nulla súllyal figyelembe venni. (Nem okoz itt gondot az sem, ha pl. az a funkciója egy szobának, hogy akár magán, akár üzleti célból vendégeket fogadj benne, mert akkor ez is egy funkciója, hogy össznépi szemmel legyen a lehető legelfogadhatóbb kinézetű.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40241) BBéci válasza kovadika (#40235) üzenetére


BBéci
titán

Hm, lehetséges.

Oldfighter!
Izgatottan várom a Fast 6-ot, de moziba biztosan nem megyek miatta, megvárom a BD-t.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40242) kovadika válasza BBéci (#40241) üzenetére


kovadika
őstag

Akkor mindenképp nézd meg a Jurassic Parkot. Én szeretem a Jumanjit is, de nem egy kategória a kettő. :)

(#40243) anonym1s válasza liszi70 (#40238) üzenetére


anonym1s
őstag

A tekeres valoban hulladek rajta. Meg most sem birtam megszokni hogy nem lehet ugralni a filmben a nyil billentyukel. Emiatt vettem a dune-t annak idejen, majd rovid ido multan visszatertem a wd-hez a mediakonyvtar miatt.

(#40244) bucsher válasza anonym1s (#40243) üzenetére


bucsher
őstag

na kiváncsi lettem. mit tud a wd amit a dune nem?

In the pipe - five by five!

(#40245) Ispy válasza bucsher (#40244) üzenetére


Ispy
veterán

Van ennek saját fóruma, ott beszéljétek meg, ha lehet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40246) ImpersonatoR

Van egy popcorn hour c-300 as médialejátszóm ami elvileg tudja a 24p -t (Tv infója is 24Hz et ír ki lejátszás közben) de ha nem kapcsolom be maximumra a 24p smooth film -et akkor olyan mintha nem lenne folyamatos. Viszont maximumon nagyon szuper a mozgás és folyamatos lesz. Csak sajnos megjelennek a mozgó kontúrok mentén oda nem illő dolgok (Ha ki van kapcsolva nincs ilyen szóval tuti az okozza) néha, erre van esetleg valami megoldás?

P50G30E

[ Szerkesztve ]

(#40247) bucsher válasza Ispy (#40245) üzenetére


bucsher
őstag

bocs nem tudtam hogy ez a jurassic park fórum ;)

In the pipe - five by five!

(#40248) kovadika válasza ImpersonatoR (#40246) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem a 24 judder-t látod, ami természetes "akadozás". Főleg pásztázó kameramozgásnál látszik. Ha ez nagyon zavar tedd minimumra. A közép, de főleg a maximum már elég sok hibát okoz.

(#40249) Ispy válasza bucsher (#40247) üzenetére


Ispy
veterán

A jurassic park lement kb. 10 hozzászólásból, de ha nekikezdtek a WD kontra Dune háborúnak, az tuti nem áll meg 200 hozzászólás alatt, ennyit meg nincsen kedvem kerülgetni. De azért nincs harag :)

(#40239) Mankó

Nem a tévéről számolód el az ÁFÁ-t, hanem az eszközről, amit veszel. Az meg attól függ, hogy kapcsolódik-e a tevékenységi körödhöz, azaz ha megkérdezi a NAV-os ellenőrzéskor, hogy minek az neked, tudsz-e neki valami hiteleset mondani :F

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40250) DM-Fan válasza ImpersonatoR (#40246) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Teljesen folyamatos soha nem lesz a 24p, pláne a régebbi filmek esetében, a 24p judder-t látod. Szerintem sokkal zavaróbbak az IFC/24p Smooth Cinema bekapcsolásával megjelenő artifact-ok. Az IFC közép- és maximum állásában ráadásul a panel már nem is 96 Hz-en (tehát a 24p egész számú többszörösén), hanem 60 Hz-en megy, tehát ott teljesen kiesik a helyes kadenciából a TV, ott már nem 4:4 pulldown-nal dolgozik, így a mozgás is természetellenessé válik az artifact-ok megjelenésén túl, szóval ez erősen kerülendő. Legyen csak kikapcsolva az IFC/24p Smooth Cinema és hadd járjon a TV natív 1080p24Hz módban (valójában ugye 96 Hz-en ketyeg ilyenkor a panel), az lesz olyan, mint amit a moziban is látnál!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.