Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40501) Mankó válasza liszi70 (#40498) üzenetére


Mankó
veterán

Előírás szerinti felső távolság semmiképpen, max 1-2 cm.

Az is igaz, hogy a mostani 150W-ot evő lcd tm-nek is ugyanannyi van, de az látszik a képen is. S ott oldalt sincs még 5 cm, egyik oldalon meg semennyi.

[ Szerkesztve ]

(#40502) kovadika válasza Dexar007 (#40500) üzenetére


kovadika
őstag

Lehet, hogy csak egy helyen van már, de lehet van ott több darab is. Talán bontatlant is találsz. De nehogy Te riadj vissza egy kiállított darabtól! ;] Kevés üzemórával, 3 év garival, némi kedvezménnyel még az is vállalható szerintem.

(#40503) BBéci válasza DM-Fan (#40491) üzenetére


BBéci
titán

De Mankó szakinál van PC a nappaliban, pedig ott semmi keresnivalója. Pláne annak a szekrénysornak a közelében.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40504) Mankó válasza BBéci (#40503) üzenetére


Mankó
veterán

Nincs PC a nappaliban, az egy 32-es LCD tv, annak a helyére kellene a plazma tv.

(#40505) BBéci válasza Mankó (#40504) üzenetére


BBéci
titán

Akkor mi van az ablak előtt? Úgy emlékeztem, PC-t meséltél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40506) Oldfighter válasza BBéci (#40505) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A kisszobában van neki, egy sarokasztalon. Én azt a helyében áttenném és mint a múltkori képeken mutattuk páran, az ablak elé raknám a tv-t.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40507) Mankó válasza BBéci (#40505) üzenetére


Mankó
veterán

A PC a kis szobában van egy L alakú számítógép asztalon a tv előtt.

A nagy szobában a szekrényben van egy 32es LCD. Bal oldalán nincs fél cm szellőző rész sem, jobb oldalán van max 3 cm, felül 1-2 cm. Ennek a tv-nek a fogyasztása 150 W. Melegszik is rendesen, de eddig (6 éve) semmi problémát nem produkált.
Ennek a helyére menne az 50-es plazma, de ez már 2 részt foglalna a szekrényből alul. A felső takaró lécből 1-2 cm vágni kellene illetve a 2 rész össze illesztését hátrébb kellene tolni annyival, hogy beférjen a tv, esetleg hagyni rá 5 cm szabad helyet. Bár ez a rész 5-6 cm vastag lehet.
Így felül max 1-2 cm lenne szellőzésnek (az is inkább takarásban lenne a fed léc mögött, hátul és a 2 oldalán 15-20 cm marad szabadon.

Az a kérdés, hogy ez a szellőzés elég lenne e a pana 50ST50 plazmának vagy rövid időn belül számolhatnék az elromlásával?

Ablak elé nem nagyon tudom tenni, mert ott van a kanapé egyik fotele, másrészt oldalt fekve se nagyon tudnánk nézni a tv-t így.

Oldfighter: Ebben az esetben maradnának a régi cuccok, plusz költség, tovább a tv-zéshez mindig tologatni kellene a kanapét.
Az a rész maradhatna még, hogy a kis szobai kanapét áttenném a másik falra, a helyére, a 2 szekrény közé pedig bemenne a tv. Ennek a helynek a belmagassága 160 cm, szélessége 2 m, 2 oldalán pedig 40 cm szélességben szekrény van. Fölötte pedig szintén szekrény.
Igaz ebben az esetben is kicsit furcsán hatna az összkép, mert így az ágy mellett mindjárt ajtó lenne, s így nem lenne egyszerű a közlekedés sem.

[ Szerkesztve ]

(#40508) Mankó válasza Mankó (#40507) üzenetére


Mankó
veterán

S a sz.gépet sem tudnám más helyre tenni, mert mindennek ki van számolva a hely. Minden ott van ahol lennie kell, csak a leendő tv-nek nincs meg a helye. :W
Kicsit Patt helyzet az egész. :O
Holnap lövök egy képet a kis szobáról is.

Az ideális hely a nagy szobai szekrényben lenne, de amíg nincs meg a tv nem tudom, hogy egyáltalán hogy mutatna, érdemes-e belefogni ebbe a kicsi átalakításba és hogy hosszú távon, hogyan hatna a tv szellőzésére ez a malőr.

Haver erre azt mondta, hogy akkor nem kell most tv-t venni. Ok., na de később, amikor majd meg hal a mostani 32-es, akkor mindenképpen venni kell helyette egy másikat. Ahelyett is nagyobbat vennék már elvből, s akkor ugyanebbe a helyzetben leszek.

[ Szerkesztve ]

(#40509) soldi3r


soldi3r
veterán

jo estet!
olyan kerdesem lenne, hogy mennyire sokfele kijelzo panel van 50"-os meretben
konkretabban, eleg jutanyos aron hozzajutnek egy nem mukodo panasonic keszulekhez es ebay-en nagyon sok hasonlo mukodo, de kijelzotorott van, mindenkepp azonos tipust kellene keresnem?
koszonom

E30 (oo=[][]=oo)

(#40510) DM-Fan válasza soldi3r (#40509) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nemcsak, hogy azonos típust, de lehetőleg gyárilag összetartozó panelt és elektronikát (magyarán egyazon készülékből származót), mivel azok egymáshoz vannak finomhangolva. Én hanyagolnám ezt a projektet, elég jó áron lehet már korrekt minőségű plazmát venni újonnan is 50"-os méretben, garanciával.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40511) Pro Koryak válasza Mankó (#40508) üzenetére


Pro Koryak
addikt

bes.arás h erről szól a fórum már napok, lassan hetek óta.
nem igaz, h ennyi segítség és felnőtt ember létedre nem tudsz valamit kiagyalni végre...

sok sikert

[ Szerkesztve ]

(#40512) janos666 válasza soldi3r (#40509) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen típus milyen áron?
Az lenne a legjobb, ha ki tudnád sakkozni melyik panel a hibás, és a gyári kódja szrint vennéd azt meg egy "bontóból". A kijelzőpanel traszplantáció is működhet, csak pl. a német TV-kben néha más alaplap van (pl. sat tuner is ülhet rajtuk akkor is, ha a magyar verzión nincs), és így költségesebb lehet (nagyobb súlyt kell szállíttatnod, és biztos drágább egy repedt kijelzős TV, mint egy bontott alkatrész), amivel nem biztos, hogy megéri.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40513) junkpod válasza liszi70 (#40498) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lehet, hogy azért csak langyos az st50 mert jól szellőzik?
Ha hőleadás miatt kell szellőznie valaminek akkor pont a lenti és fenti rések a legfontosabbak.

Box's don't touch!

(#40514) rappit4 válasza Pro Koryak (#40511) üzenetére


rappit4
őstag

Kicsit nyersen fogalmaztál, de tényleg eléggé vicces lehet, hogy 20-30 ember a házad elrendezésén agyal :DDD (Ingyen! :D)

(#40515) Mankó válasza rappit4 (#40514) üzenetére


Mankó
veterán

Igen, en is unom mar nagyon, de pont azert is jottem ide, mert egyreszt tobb szem tobbet lat, masreszt itt hozzaertok vannak.
Koszi szepen mindenkinek a hasznos tanacsokat. Marad a kisebb szoba fala.
Elnezest kerek azert is, hogy eddig feltartottam a forumot, de biztosra kellett mennem.

(#40516) soldi3r válasza janos666 (#40512) üzenetére


soldi3r
veterán

a 2 keszulek osszesen kb kerulne 120fontba, mindket tv angol, a szallitas nem gond

E30 (oo=[][]=oo)

(#40517) janos666 válasza soldi3r (#40516) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen márka és típus? Ennyiért még akár engem is érdekelne egy kör (szüleimnek CRT helyett). :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40518) dedy70 válasza Mankó (#40464) üzenetére


dedy70
tag

Én a te helyedben egy kerekeken guruló asztalkára helyezném a tv-t a szekrénysor elé, ha útban van bármikor arrébb lehet tolni.

(#40519) Fogash válasza Mankó (#40464) üzenetére


Fogash
tag

engem nem zavarna a kis hely felette. Ha ez nagyon aggaszt, akkor fogsz egy legkisebb, csendes PC-hűtőventillátort és berakod a tv mögé, hogy állandó "huzat" legyen mögötte. Amúgy sztem egyik másik kolléga ablak előtt, annak háttal álló tévéje jobban felmelegszik, többet szenved amikor a délutáni nap 3 órán keresztül telibe süti (nem feltétlenül nézés közben), mint ez beépítve az árnyas szekrénybe.

Ja, és a 10 cm téglafal bőven elbírja a tévédet, ahogyan a tányérokkal telirakott konyhabútor-felsőszekrényt is el szokta viselni...

[ Szerkesztve ]

(#40520) Gabor970


Gabor970
addikt

Nagykanizsai Tescoban láttam PS43E490 készüléket 109,000 Ft áron. Ha esetleg valaki olcsó plazmát keresne. Nálam anyukám gondolkodik CRT tv cserén, lehet rábeszélem erre.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#40521) soldi3r válasza janos666 (#40517) üzenetére


soldi3r
veterán

huu, panasonic, pontosabbat most nem tudok, 2007-ben lett vasarolva es 2011-ben volt egyszer javitva
a torott kijelzosoket meg ebay-en nezegettem
es igen, ezert gondolkodtam el rajta en is :) egyebkent ez az alaplap - lcd panel osszehangolas hetzokonapi nyelven a kijelzo kalibralasa?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40522) Mankó válasza dedy70 (#40518) üzenetére


Mankó
veterán

Köszi srácok a segítséget. Még nem tudom mi lesz, kell 1-2 nap, hogy lecsituljanak az agyamban a gondolatok, kicsit besokaltam. Most legszívesebben lemondanám az egész tv projektet és újra bútoroznám a 2 szobát, s miután meg van utána térnék vissza a tv választásra.

(#40523) TCr


TCr
veterán

Mennyit érhet maximum egy Samsung PS51D550, garanciával?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40524) Fogash válasza TCr (#40523) üzenetére


Fogash
tag

az egy kétéves tévé, nem? "New old stock?"

(#40525) Oldfighter válasza Fogash (#40519) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Aki hagyja, hogy a tűző Nap, órákon át süsse a tv-jét, az meg is érdemli. Le lehet annyira engedni a redőnyt, hogy óvva legyen a készülék ( a szellőzőrácsokon keresztül az áramköri lapkák főleg) a közvetlen napsugárzástól.

Mankó: Ha a későbbiekben hangrendszert is tervezel, annak lehetőségét megölöd azzal, hogy keresztben "építkezel". De a te dolgod, te várad. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#40526) TCr válasza Fogash (#40524) üzenetére


TCr
veterán

Használt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40527) BBéci válasza soldi3r (#40521) üzenetére


BBéci
titán

2007-es tévét akkor sem vennék, ha bontatlan csomagolásban, vadiúj lenne. De mivel több darabból összerakott és angol, semmi pénzért nem kellene.
Felejtsd el!
Hogy jön ide az LCD panel? :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40528) Gabor970 válasza TCr (#40523) üzenetére


Gabor970
addikt

ha jól rémlik, valaki itt 100e-ért adta el a C530-at. Háát, akkok kb 130-140e lehet a D550. Az már 3D ha valakinek ez számít...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#40529) liszi70 válasza TCr (#40523) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, az elég sok mindentől függ. A garancia mennyiségétől, állapottól, hibamentességtől, üzemidőtől...... Tudsz pontosabb paramétereket?

(#40530) Dorian válasza Gabor970 (#40528) üzenetére


Dorian
félisten

én

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40531) TCr válasza liszi70 (#40529) üzenetére


TCr
veterán

Gari 2014.03-ig szól, a tv elvileg hibamentes, 3 szemüveggel adják (bár engem a 3D teljesen hidegen hagy).

180-ra tartja, ami szerintem nagyon sok.
De még ha sikerül is belőle alkudni, nem tudom, hogy jobban megérné-e, mint egy vadiúj Pana 50X60 169-ért (kiszállítással).
Az 51D550-et láttam áruházban, tetszett a képe.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40532) Dorian válasza TCr (#40531) üzenetére


Dorian
félisten

180 bődületesen sok, 130 ár korrekt ár érte.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40533) TCr válasza Dorian (#40532) üzenetére


TCr
veterán

Köszi.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40534) Ispy válasza TCr (#40531) üzenetére


Ispy
veterán

Ha nem érdekel a 3D, akkor neked ez a tv max. 100k-ért lenne jó vétel a panával szemben, ami zsír új, 2 év garival.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40535) TCr válasza Ispy (#40534) üzenetére


TCr
veterán

Szemüvegek nélkül és kiszállítással odaadja 165e Ft-ért.
De amiket írtatok, azokhoz az árakhoz képest még ez is nagyon sok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40536) soldi3r válasza BBéci (#40527) üzenetére


soldi3r
veterán

igazad van, nem lcd, csak megszokasbol irtam, mert abbol van ketto, plasmam meg soha nem volt
miert baj ha angol?

E30 (oo=[][]=oo)

(#40537) liszi70 válasza TCr (#40531) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ahogy írják a többiek is, tényleg sok a 180. A vége felé 220 volt az új ára, szerintem mostani reális ára 10 hónap garival, hibamentesen (!) 120-130 környékén lehet. Ha eladó lennék én is bepróbálkoznék többért eladni, lehet, talál valakit, aki elviszi 160-ért is.

"De még ha sikerül is belőle alkudni, nem tudom, hogy jobban megérné-e, mint egy vadiúj Pana 50X60 169-ért (kiszállítással)."

Hát ez jó kérdés. Biztos írtad már, hogy mennyi a nézési távolságod, de most nem jut eszembe. Mert attól is erősen függ. Egyébként tegnap állítottam be egy médialejátszót egy ajánlásomra plazmát, mégpedig egy pana 50C2-t vásárló ismerősömnek. Ezt csak azért írom, mert az egy 3 évvel ezelőtti modell, ami az X sorozat elődje. Nagyon korrekt kép, meglepően szép színek, ilyen áron nemigen van alternatívája. Engem abszolút nem zavar egy távolságon túl, hogy HD Ready. Ő több mint 3 méterről nézi. Több HD Ready-t néztem már, mindig elcsodálkozok, hogy mitől utasítják el egyesek alapból akkor is, amikor 3-4-5 méterről nézik.
Biztos, hogy nem fürödnél be az 50X60-nal sem.

[ Szerkesztve ]

(#40538) TCr válasza liszi70 (#40537) üzenetére


TCr
veterán

3, de inkább 3,5 méter.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40539) liszi70 válasza TCr (#40538) üzenetére


liszi70
nagyúr

Akkor a HD Ready is elég elvileg. Viszont ha hajlandónak érzed magad arra, hogy egy-egy jobb film érdekében közelebb húzz egy fotelt a tévéhez, akár 1,5-2 méterre is, akkor érdemes full HD-t venni. Ha ezt biztosan nem fogod megtenni, kényelmi vagy bármi más okból, akkor ne félj a HD Ready-től. Ilyen áron....

(#40540) BBéci válasza soldi3r (#40536) üzenetére


BBéci
titán

Más az angol piacra szánt modellek vevőegysége (tunerje), itthon nem használható set top box nélkül.

A vezérlőelektronikát és a kijelzőpanelt össze kell hangolni a tökéletes működés érdekében. De mivel 2007-es évjárat, semmi értelme foglalkozni vele, fényévekkel előbbre tartanak a mostani plazmák, mit a 6 évvel ezelőttiek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40541) TCr válasza liszi70 (#40539) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm a megerősítést!

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40542) TCr


TCr
veterán

Jól gondolom, hogy a 169e Ft alattiak esetében csak bolti garanciát adnak?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40543) soldi3r válasza BBéci (#40540) üzenetére


soldi3r
veterán

ja ertem, igen, azt tudom, de az nem gond, nekem ez van helyben

E30 (oo=[][]=oo)

(#40544) TCr


TCr
veterán

Azt írják, hogy gyári garancia.
Elhihetem nekik, rendelhetem a tv-t?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40545) liszi70 válasza TCr (#40544) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az ipon szerintem a megbízhatóbbak között van, de mindenképpen kérdezz rá telefonon, vagy személyesen is!!! Ami ki van írva a honlapokon, az sok esetben semmit nem jelent.

(A fekete szint felsőbb kategóriákhoz képesti elmaradásával tisztában vagy ugye? Rengetegszer volt erről szó, remélem tudatosodott benned! Természetes, hogy nem lehet mindenben olyan, mint a drágább testvérei, ár-érték arányban viszont nagyon rendben van.)

[ Szerkesztve ]

(#40546) TCr válasza liszi70 (#40545) üzenetére


TCr
veterán

Persze, tisztában vagyok vele, többször láttam már S, ST, G, GT, VT... modelleket, tisztában vagyok (szemre is) ezekkel a különbségekkel.
A 3-4 éves 32"-os Samsung (B550) LCD tv-mhez képest gondolom még így is sokkal jobb lesz.
Tv-re több pénzt nem szánok (lélektani határ), ezért nem jöhetnek szóba a jobb modellek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40547) TCr válasza liszi70 (#40545) üzenetére


TCr
veterán

Megkérdeztem, gyári garis, akkor ez 145-ért baromi jó vétel. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40548) liszi70 válasza TCr (#40547) üzenetére


liszi70
nagyúr

Már-már picit gyanúsan olcsó! Ha tényleg minden rendben van vele, ennyiért szerintem ajándék!

(#40549) janos666 válasza TCr (#40531) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

180 rengeteg érte. Én ekörül adtam el egyet 2012 januárjában.
Viszont van még rá garancia, így ha le tudod ellenőrizni vásárlás előtt, és értelmesre tudod faragni az árát, akkor nem rossz alternatíva a Panasonic X60 helyett.
Jobb már a helyzet szoftver ügyben, mint mikor mérgelődve adtam el a sajátomat.
Kontrasztban valamivel jobb az X60, de az AVForums tesztje alapján nagyon vadul keveri a színeket. A D550 sem olyan, mint egy ZT60 vagy egy EIZO monitor, de csak a vörössel volt kicsit gondban, egyéb tekintetben nagyjából rendben volt. Mozgáskezelésben pedig ezek a 2011 utáni Samsung-ok a Focused Field Drive-os Panasonic NeoPDP-ivel vannak egy súlycsoportban, a "hagyományos" X szériát még könnyen megehetik tea mellé pirítósnak (a D550 sokkal jobban tetszett e tekintetben, mint a G30, az ST50 van nagyjából párban vele.) Bár X60-at még nem láttam. Nézd meg, ha tudod legalább boltban, hogy kezeli a gyors mozgást. És akkor ott van még persze a tény, hogy csak HD-Ready, így mindig átméretezett képet nézel. 3m-ről ez ritkán és nehezen látszik, de a D550-el megteheted, hogy egy-egy film (főleg akár 3D film) erejéig közelebb húzod a fotelt. (Ne a 3D miatt vedd ezt, de ha kvázi ingyen kapod, akkor el lehet vele szórakozni, pár filmet meg lehet nézni...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40550) TCr válasza janos666 (#40549) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm a kimerítő és tartalmas választ. :R
Nem tudtam értelmes árra lefaragni a D550-et, így az abszolút kiesik.
Ahogyan a "fotel közelebb húzása" is, teljességgel lehetetlen.

Volt szerencsém pénteken az X60-hoz a Corvinnál lévő Panashopban, tetszik a képe még úgy is, hogy minden normálon volt rajta.

A 3D meg akármennyire is hihetetlen, de tényleg teljesen hidegen hagy. :)
Sőt, inkább zavar ahelyett, hogy szórakoztatna.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.