Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39901) tomic


tomic
addikt

Elnézést kétszer ment el.

De ha már off akkor megkérdezném. Van már valakinek közületek az idei modellből valamelyik típusa?

[ Szerkesztve ]

(#39902) kovadika válasza tomic (#39899) üzenetére


kovadika
őstag

Nem értem miért fikázod állandóan a tavalyi modelleket. :( Szerintem többségünk nem bánta meg, hogy tavalyi tévét vásárolt. Több az elégedett felhasználó, mint a csalódott. Én teljesen elégedett vagyok a tévémmel. Sőt, nemrég ajánlották meg a vételárát az ST-mnek, de nemet mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#39903) zippofcy válasza DM-Fan (#39896) üzenetére


zippofcy
senior tag

"Már ne is haragudj, de baromságokat írsz. Miért ajánlanánk bárkinek, hogy vegyen (ráadásul outletből) egy Samsung 51E6500-at 260 eFt-ból"

- ragadós a funkcionális analfabétizmus? Mikor mondtam én olyat hogy ajánlottátok az outletet? Vagy az E6500-at ??? ;] ÉRTELMEZNI a szöveget ! Ez a kulcsa mindennek :P

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#39904) DM-Fan válasza zippofcy (#39903) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezt írtad annak kapcsán, hogy lebeszéltük az outletben levő E6500-ról:

"De úgy látom idén is csak a két legnagyobb kategóriás Pana a jó vétel, a GT meg a VT (vagy már a GT a csúcsmodell?)."

Mindezt úgy, hogy először a belépő ST60-at javasoltuk neki, majd az input-lag miatti aggályára reagálva az egyel nagyobb GT60-at, ami fölött nem mellesleg még két másik Panasonic modell is van (VT60 és ZT60), tehát azzal sem vagy tisztában, hogy mi a belépő-, közép-, felső- és prémiumkategória a Panasonic-nál. A tudatlanság párosodik a szorgalommal esetedben, ahogy azt már többen is megírták a funkcionális analfabéták.

Mert persze itt mindig mindenki funkcionális analfabéta szerinted, csak te nem. Különösen ez a mondatod mutatja, hogy te aztán igazán el tudsz vonatkoztatni és nem vagy funkcionális análfabéka:

"Nem olyan rossz csak itt sok a Pana fan akik olyanok mint az Apple fanok. Akinek nem inge ne vegye magára."

Tényleg neked kéne megtanulnod szöveget értelmezni.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39905) liszi70 válasza zippofcy (#39890) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Amúgy meg akinek van OLEDje az tudja hogy a plazmát már most is oda-vissza veri."

Ilyen véleményt "lettévé"-tulajoktól is hallunk, szóval ez önmagában semmit nem jelent. És kinek van errefelé OLED-je, a telefonkijelzőt leszámítva?

(#39906) Ijk válasza zippofcy (#39890) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kinek van OLED-je?
Melyik CRT ver meg feketében egy ST60-at?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39907) junior11


junior11
veterán

Panasonic TX-P60ZT65 review: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#39908) DM-Fan válasza junior11 (#39907) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem semmi készülék. De ők is elsírják, amit mi is többször: hiába, hogy a legeslegjobb készülék, amit valaha teszteltek, hiába magasabb a fényereje, mélyebb a feketéje, ha egyszer Európában annak ellenére is túlárazott, hogy csak a 60"-ost hozzák be és a 65"-os az amerikaiak kiváltsága lesz. :(

Meg is írták, hogy sokaknak nagy dilemma lesz, hogy inkább méretben merjenek nagyot álmodni és vegyék a 65VT60-at, avagy a minőséget hajszolva alkudjanak meg a 60"-os 60ZT60 mellett. Ez azért picit segíthet:

"That means that buyers will pay a large premium for access to the unique Air Gapless Filter feature, which does away with internal reflections (which we didn’t find to be a problem on the VT65 series), and also appears to increase contrast performance gradually."

Szóval nem biztos, hogy az Air Gapless Filter miatt megéri az anyagi többlet. Mondjuk emellett azért még tartogat pár egyéb vonzó dolgot a ZT60. Szóval nehéz ügy.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39909) Integra


Integra
titán

panasonic 42gt50e és 42gt60 között van érdemi különbség?
előbbi 250e brutto, utóbbi 370e brutto.. laza 110e huf a diffi

hogy vannak most a lépcsőfokok?
az st a gt alatt vagy felett van?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39910) Mankó válasza DM-Fan (#39898) üzenetére


Mankó
veterán

Azt mondjatok 8-10 honap mulva fognak lemenni az arak? Az 50 st60 200, a gt60 300 kornyekere? Az meg nagyon odebb van. Nekem valahogy ugy jott le, hogy november kornyeken mar ott lesznek az arak.
Ha nem akarok varni egy evet az st60, gt60-ra, akkor megerheti gt50-et venni esetleg? Nem tudom arban hol jar, vagy lehet egxaltalan kapni, de rossz lenne egy evet varni a tv-re.
Vagy mondjatok jobbat!

(#39911) DM-Fan válasza Integra (#39909) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Van érdemi különbség a GT60 javára, de nem annyi, mint amit az árbeli többlet indokol. De ez nem is csoda: a GT60 most jelent meg, a GT50 pedig már kifutott modell, az a csoda, hogy utóbbit még lehet kapni, ezért olyan durva az árbeli difi.

A lépcsőfokok semmit nem változtak tavaly óta: ST60 -> GT60 -> VT60 és idén ugye jött a prémium ZT60.

Mankó: általában karácsony után szokott jönni nagyobb áresés, de természetesen addig is várható. A legjobb áron január - február környékén tudsz TV-t venni. A GT50 is kiváló TV volt, de én inkább várnék a GT60-ra, mert a GT50 Professzionális képmódját szoftveresen elcseszték, így a kalibrálhatóságnak odatettek. Szóval inkább GT60.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39912) Integra válasza DM-Fan (#39911) üzenetére


Integra
titán

még a panashop oldalán is fent van, csak ott 2+1 év garival, ahogy látom.
ezek szerint az 5 év garis sztori már a múlt..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39913) Mankó válasza DM-Fan (#39911) üzenetére


Mankó
veterán

Jo is lenne a gt60 50colos nagysagba 300k-ert, de arra meg tuti varni kell 1 evet. Tenyleg meg kell varni az st60 input lagjanak javitasat, aztan lehet az karacsony kornyekere beesik 200 kornyekere. Latok erre valami eselyt?

(#39914) BBéci válasza Mankó (#39913) üzenetére


BBéci
titán

Sem az input lag csökkenésére, sem a 200e körüli árra nem látok esélyt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#39915) Mankó válasza BBéci (#39914) üzenetére


Mankó
veterán

Remek, akkor te milyen plazmat ajanlasz 42-50 colban 300k-ig full hdre, 3dre, jatekra? Es mikori vetelt?

(#39916) Cha-b válasza BBéci (#39914) üzenetére


Cha-b
senior tag

A input lag csökkentés még csakcsak, ha sokan sírnak majd, de a 200k az ki van zárva sztem is. 240 a minimum sztem, de inkább 250 a tippem.

CSAKAKISPEST!!!!

(#39917) liszi70 válasza BBéci (#39914) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Sem az input lag csökkenésére, sem a 200e körüli árra nem látok esélyt."

Egyetértek. 250 körül lesz az szerintem 50-es méretben, az újabb firmware-ek meg általában smart tulajdonságokat csiszolnak (kicsit sarkítva). A nagy bugok-ról szerintem simán tudnak, és nem véletlenül adják ki ezekkel a hibákkal a készülékeket.

[ Szerkesztve ]

(#39918) DM-Fan válasza liszi70 (#39917) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Olcsóbb lesz az. Az 50ST50 is volt 250 eFt egy ideig és minden évben csökkennek az árak. Én látok esélyt 220-230 eFt-os árra az 50ST60 esetében. Az input lag pedig kaphat hardveres- és szoftveres revíziót is.

Get Moded!

(#39919) zippofcy válasza Ijk (#39906) üzenetére


zippofcy
senior tag

SGS, Nexus tulajok.
Az összes? :U

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#39920) ung.mario válasza ung.mario (#39900) üzenetére


ung.mario
tag

Sikerült bekerülnöm a szerviz menübe. DIVX beállításoknál annyi van, hogy off/SD/HD Egyik sem kapcsolja be. Mi lehet a gond?
Másikat már kérdeztem: Van egy jó kis tablet (miniHDMI). A másik tv-n megy ezen nem. Mi lehet a baj? Sima HDMI cuccok mennek. Van egy olyan beállítás, hogy HDMI switch ic NONE/GPIO/PS/TDA. Ez a készülékben lévő ic-re vonatkozik, vagy ezzel segíthetek a problémán?

(#39921) Cha-b válasza ung.mario (#39920) üzenetére


Cha-b
senior tag

A szervízmenüben csak óvatosan. :)

CSAKAKISPEST!!!!

(#39922) ung.mario válasza Cha-b (#39921) üzenetére


ung.mario
tag

Igen tudom, ezért kérdezem az okosabbakat, mielőtt kapcsolgatok. :)

(#39924) hunspikey válasza DM-Fan (#39908) üzenetére


hunspikey
őstag

Én abszolút úgy döntöttem, hogy egyiket sem. Kicsit sértett vagyok - egy 65ZT60-ra beneveztem volna értelmes áron - ezalatt értem azt, hogy adnék érte boldogan annyit amennyit az amcsi kistesóknak le kell szurkolniuk. Így nem veszek semmit - remélem a Pana marketingesei most boldogak. :((( Egyébként én biztos vagyok benne, hogy jövőre is jönnek majd új készülékek és talán az ultimate black panel is le jön a VT szériába és akkor lehet majd kvázi 65 colos ZT-t venni :)

Ami egyébként megragadta a szememet az egy apró sorocska a 2012-es GT50, VT50-el kapcsolatban. Talán tényleg ez a magyarázat a dupla fekete szintre pro módokban:

"Last year’s production model GT50 and VT50 series in Europe had this feature disabled in the “Professional” picture modes, resulting in slightly less impressive black levels compared to other picture modes (like the THX mode), but displayed higher gradation, which led us to believe that these two characteristics were destined to be mutually exclusive."

Azaz a pontosság, a hihetetlen árnyalatkezelés miatt van a GT50, VT50 feketéje "beáldozva". Én ezt így el tudom fogadni - bár hozzá teszem, hogy ezt opcióként kellett volna a felhasználóra bízni...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#39927) tomic válasza kovadika (#39902) üzenetére


tomic
addikt

Mert pénzt nem érnek(legalább is a számomra)!
Nem csak a sok pozitívumot kell említeni h milyenek ,hogy sokkal jobbak mint az LCD meg h ár érték arányban milyenek.
Hanem azt is hogy 90% selejt!
Tesóm ST-je is teljesen csík mentes volt. És mit ad isten eltelt 3 hónap. Voálá. Mint a zebra.
Amellett meg ha már úgy kell emlegetni egy szériát hogy a TÖBBSÉG elégedett vele az már régen rossz!

Semmit nem jelent hogy van egy vevő aki meg venné a tied azon az áron. Én is 90euroval olcsóbban tudtam eladni a GT-m,gyönyörű csíkokkal,mint amennyiért újat lehetett venni.

(#39928) janos666 válasza tomic (#39927) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk az tény, hogy a tavalyi palettáról én sem tudtam volna választani.
Viszont mielőtt LCD-ért mész, attól egy Samsung plazmával is jobban jársz.
Ilyen logikával az LCD-k 99%-a selejt.

Mondjuk ez nem reprezentatív, de én már elég sok csíkmentes, vagy legalább is kvázi csíkmentes ST50-et láttam. A legtöbben, akik szerették volna, azok vagy jól húztak, vagy addig passzoltak, míg megjött ami kellett.
Mástól olyat itt még nem is olvastam, hogy X hónap után csíkozódott be. Az érdekes.

Mondjuk igen, a Panasonic-nak sok a baja a zölddel.
2011-ben zöld foltok, 2012-ben zöld csíkok. Plusz az utóbbi években láthatóan lassabb a zöld foszforjuk, mint a Samsung-é (foszforlag).

Most esett le, hogy miért jöhetett nekem tudat alatt egy olyan, mikor azon gondolkodtam "Mért vörös a távirányítójuk háttérvilágítása?" és "A Panasonicnál nem zöldnek kéne lennie?" Nem tudtam megmondani miért zöld. Talán ezért. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39929) Shadowbull válasza hunspikey (#39924) üzenetére


Shadowbull
addikt

"ezalatt értem azt, hogy adnék érte boldogan annyit amennyit az amcsi kistesóknak le kell szurkolniuk"

Ez szerintem irrealis elvaras. Az USAban eleve mas a piac, es mas az adoszerkezet, nem lehet 1az1ben osszehasonlitani.

En egy 65os ZT-t nagy valoszinuseggel bevallaltam volna, mondjuk 3500-4000 euroig, a tesztek eddig eleg igeretesek, bar nem lenne rossz egy VT-ZT direkt osszehasonlitas.

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#39930) kovadika válasza tomic (#39927) üzenetére


kovadika
őstag

Nem csak a pozitívumokról van szó, de ennyi erővel kuka az összes LCD, mert felhős. Az LG-k sávosodnak, a Samsung plazmák feketeszintje ugrál, mindre lehet mondani bármit. Hibás példányt ki lehet fogni, ettől függetlenül nem hiszem, hogy 90% selejt, már ha a csak a fórumon olvasottakból indulunk ki. És ez nem csak a tévéknél van így, hanem bárminél, tablet, telefon, notebook... stb. Sajnos mára a felhasználó lett a tesztelő, ezért adnak ki a kezükből ennyi hibás példányt a gyártók.
Emiatt nem kell általánosítani, hogy "megbánta volna", "pénzt nem érnek", "90% selejt", mert rajtad kívül rengetegen használjuk megelégedéssel.

(#39931) TCr


TCr
veterán

Srácok, még egy fárasztó kérdés:

Panasonic 50X60
vagy
Samsung 51E530?

Nézési táv: ~ 3 méter

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39932) kovadika válasza TCr (#39931) üzenetére


kovadika
őstag

Felbontás az E530-at indokolná, de feketeszintben jobb az X60. Ekkora távolságra lehet jobb lenne az utóbbit preferálni. + mint kiderült az E530 képtelen kadenciahelyes megjelenítésre, így végképp az X60-ra szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#39933) liszi70 válasza zippofcy (#39919) üzenetére


liszi70
nagyúr

"SGS, Nexus tulajok."

Idéznék magamtól :

"És kinek van errefelé OLED-je, a telefonkijelzőt leszámítva?"

Mert ugye nem gondolod komolyan, hogy releváns összehasonlítást lehet tenni telefonkijelző OLED-je és 42"-65"-os plazmatévék képminősége között? Szakmai tesztek sem készültek még ennek eldöntésére legjobb tudomásom szerint. Szóval azóta sem értem, hogy mire alapozod a mondatod :

"Amúgy meg akinek van OLEDje az tudja hogy a plazmát már most is oda-vissza veri."

[ Szerkesztve ]

(#39934) TCr válasza kovadika (#39932) üzenetére


TCr
veterán

Az E530 is?
Nem csak az E450 és E490?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39935) liszi70 válasza TCr (#39934) üzenetére


liszi70
nagyúr

János információja, hogy az E530 is "kadenciahelytelen". Az E550 már jó állítólag.

(#39936) TCr válasza liszi70 (#39935) üzenetére


TCr
veterán

Értem, köszönöm, E530 is kilőve.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39937) liszi70 válasza TCr (#39936) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hehe, most látom, pont neked válaszolta János! :D

(#39938) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nemsoká indulok Budapestre. Még nem tudom pontosan, de 12:30 és 15 közt végzek a saját dolgommal. Ha valaki ráér így rugalmasan, akkor most el tudok vállalni egy TV-t délután minimális (ha nem a város másik fele, akár 0) kiszállási díjjal.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#39939) TCr válasza liszi70 (#39937) üzenetére


TCr
veterán

Bakker, akkor azt "átaludtam". :DDD

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39940) Johnny198612


Johnny198612
tag

Sziasztok,

Teljesen off topic, csak szeretnem jelezni, hogy tegnaptol en is P42UT50 tulajdonos lettem. Nagyon tetszik a keszulek, bar meg nem volt idom minden beallitast kivesezni. Csak szeretnem megkoszonni, hogy bevezettetek a plazmavilagba. :D Ugy erzem jol valasztottam.

A meretkerdeshez meg annyit fuznek hozza, hogy sztem a nagykepernyos hatast sokban befolyasolja az is, hogy nalunk a nappali nem eri el a 20 m2 -et, es ebbol meg a szekrenyek is levesznek, igy a TV kb mozikent all a kozeppontban, habar csak 42-es :D Bar biztos megszokom majd, ahogy mondtatok :D

Az RTL Klub logo ghostja 2 oran at ott volt, pedig csak 30 mp-ig votl a kepernyon, amig kattant az agyam es megtalaltam a taviranyiton a zoom gombot. Sajnos csak a zoom2 veszi ki a logo-t, ami sokat lefarag a kepbol, a zoom1 még otthagyja es sokat is torzit.:S Ugy emlekeztem az irasaitokbol, hogy a zoom1 is eleg lesz

Amit kerdeznék, hogy merjek-e rajta a napokban olyan filmet nezni, aminel van alul-felul fekete sav, vagy ezzel meg varjak par hetet? Szeretnem kielvezni minel elobb a filmjeimet, ezert kerdezem.

(#39941) Fogash válasza s7evcsenko (#39882) üzenetére


Fogash
tag

hol találtad? Én még 319-nél tartok... Az okosfunkciók sokat erősödtek, a paneljét nem tudom. Állítólag nincs rajta bevonat.

(#39942) Fogash válasza Johnny198612 (#39940) üzenetére


Fogash
tag

gratula a szerzeményhez. Viszont amit írsz (30 mp logónézés után 2 óra ghost) az finoman szólva is brutális... Nekem a 8 éves Samsung plazmám sem csinál ilyent. Most, mióta sokat beszélünk róla, rájöttem, hogy az enyémnek a foszforlagja a legdurvább hibája, egy színes kép után feketére váltásnál olyan zöld-fekete monokróm, mintha a mátrixot nézném :K , illetve a feketét a pirostól választja szét nagyon nehezen (emberek tábortűz körül ülnek este = mintha vízfestékkel festették volna, tök kontúrtalan, életlen lesz a kép), a világos képekkel (tengerpart, napsütés, stb) az égvilágon semmi baja, a mai napig ráfeledkezem, mennyire jó is egy plazmatévé. :)

(#39943) Johnny198612 válasza Fogash (#39942) üzenetére


Johnny198612
tag

Nem ijesztesnek szantam, nem tul durva ghostrol van szo, csak sztem en is sokat olvastam itt a topikot miota elkezdtem keresni a "prédát", és a leghalványabb eltérést is kiszúrta a szemem, ha nem olvastam volna a topikot, csak leakasztom a boltbol a tévét, fel sem tűnik sztem.

De ezért vonakodom egyelőre zoom nélkül nézni a feketesávos HD filmet :S

(#39944) M_AND_Ms válasza Johnny198612 (#39940) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Panáknál a 4:3-as képet a Zoom1-gyel, a 16:9-et a Zoom2-vel tudod arányosan nagyítani.

De ajánlom ne logóvadászatot tarts! Nyugodtan nézz mindent(!) és akkor nem lesz gond! De annak nincs értelme, hogy egy Barátok Közt epizód után rohansz és keresgeted a logó nyomat. Erre nincs szükség! A logó ilyenkor ott lesz, látszani fog. Mint, ahogy ott lesz a Sport1 is a BL döntő után, meg a Minimax az Esti mese után is.
Ha nem napi 12 órában zömében csak egy adót nézel, akkor nem lesz semmi probléma, amúgy meg bármelyik adó logója kialakíthat erős és makacs ghostot, szélsőséges esetben beégést.

(én anno, a két hetes G20-asommal a foci VB-t néztem végig, napi három meccsel. Mégse égett be semmi. Biztos volt ghost, de nem néztem akkor, később meg nyoma se volt semminek)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#39945) s7evcsenko válasza Fogash (#39941) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Euronics 10% cetelem kedvezménnyel.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#39946) TCr válasza s7evcsenko (#39945) üzenetére


TCr
veterán

Mármint Cetelem hitelkártya kedvezménnyel.
Számold ki, hogy mennyi lesz a vége.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39947) mayday00 válasza M_AND_Ms (#39944) üzenetére


mayday00
őstag

+1 :K

Teljesen felesleges evvel a ghostal foglalkozni. Váltakozó képtartalmat kell nézni ennyi.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39948) cintula187 válasza M_AND_Ms (#39944) üzenetére


cintula187
addikt

De ez (a ghost) enyhülhet ha kisebb fényerőn nézi az ember pl. a meccseket nem?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#39949) Fogash válasza s7evcsenko (#39945) üzenetére


Fogash
tag

ezek szerint euronicsban van ilyen készülék megtapogatható változatban? :)

(#39950) janos666 válasza cintula187 (#39948) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De, viszont felesleges.
Ui.OFF: Most már tudom, 15 körül végzek.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.