Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39151) TCr válasza kovadika (#39150) üzenetére


TCr
veterán

Az Ipon 148-ra árazta be az 50X60-at.
Az nem jó ár, illetve nem "normális" bolt?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39152) kovadika válasza TCr (#39151) üzenetére


kovadika
őstag

De az vállalható. :K

(#39153) TCr


TCr
veterán

Köszönöm a válaszokat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#39154) liszi70 válasza Neszójábe (#39137) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nekem 7 személyes Dacia-m van, de soha nem vennék helyette x5-t. Viszont a 42 colos tévé helyett simán vennék 65 colt.
Soha nem láttam, hogy itt bárkit megerőszakoltak volna, aki 42 colos tévét vett, ahogy engem se. Viszont jó páran buktak pénzt azon, hogy megvették a 42 colos tévét és el kellett adniuk, mert rájöttek, hogy kicsi és vehetnének nagyobbat. És az utolsó része a mondatnak is fontos. Itt soha nem hangzik el olyan, hogy vegyél fel hitelt a nagyobb tévéért, de ezt egyszer már leírtam, szóval nem is értem mi a fa**t kell itt kattogni ezen."

Tökéletesen egyetértek. Bevallom csak most olvastam, rá voltam gyógyulva mások írására! :D

(#39155) cintula187


cintula187
addikt

Ez egész ötletesnek tűnik :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#39156) DM-Fan válasza TCr (#39151) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Annyiért egyértelműen azt preferáld az 50C3-mal szemben! Ha csak az alap 2 éves garanciát kapod 148 eFt-ért az 50X60-ra, akkor is baromi jó ár érte! A gyári garanciára viszont feltétlen kérdezz rá, mert az iPon tudtommal nem hivatalos viszonteladó!

Get Moded!

(#39157) Neszójábe válasza DM-Fan (#39156) üzenetére


Neszójábe
senior tag

AVPlanet is ennyiért adja, ott is meg lehet nézni, bár én személy szerint nagyon mérges vagyok rájuk, illetve arra a csókára, aki ott okoskodott nekem...

Peace

(#39158) cintula187 válasza Neszójábe (#39157) üzenetére


cintula187
addikt

Avplanet tuti szürkeimportos. Ipon is? Ilyen "nagy" dolgot még nem vettem náluk.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#39159) DM-Fan válasza Neszójábe (#39157) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ráadásul az AV-vel elég sok garanciális zűr van, szerintem szlovák szürkeimportból dolgoznak.

cintula187: én sok mindent vettem mát az iPon-tól, pl. az iPad-et is, amin most pötyögök, mivel durván korrektebb áron adták, mint bárhol máshol, a garancia meg ugyanúgy 1 év Apple gari, akárhol vettem volna. A Pana TV-kkel kapcsolatban viszont rá kell kérdezni, hogy van-e pán-európai garanciajegy a termék mellé.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39160) cintula187 válasza DM-Fan (#39159) üzenetére


cintula187
addikt

ÉRtem. Tehát ha EU gyári garanciajegy van hozzá, édesmindegy hogy pl. a Szlovák piacra szánták az itthoni szervíznek kutyakötelessége kijavítani ha hiba van vele?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#39161) DM-Fan válasza cintula187 (#39160) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Elméletileg. Ugyanakkor a pán-európai garanciajegyet a boltnak le kell pecsételnie, beleírnia a sorozatszámot és a vásárlás dátumát is. Az nem tudom, hogy ha ezt nem hivatalos viszonteladó teszi, akkor évényes-e, de valószínű igen. A garancia-akcióknál viszont megkötés szokott lenni, hogy csak a hivatalos viszonteladóknál vásárolt TV-knél terjeszthető ki a garancia.

Get Moded!

(#39162) kovadika


kovadika
őstag

Elég szomorú, hogy a pengeélen táncoló Panasonic ilyesmivel bohóckodik.

(#39163) liszi70 válasza DM-Fan (#39161) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ugyanakkor a pán-európai garanciajegyet a boltnak le kell pecsételnie, beleírnia a sorozatszámot és a vásárlás dátumát is."

Hát nekem rohadtul nem töltötték ki az extremedigital-ban a páneurópai garlevelet, azt mondták, a számla is tökéletesen megfelel a gariztatáshoz. De azon meg nincs rajta szerintem a sorozatszám, de most nem tudom megnézni. Pótoltassam szerinted?

(#39164) DM-Fan válasza liszi70 (#39163) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem feltétlen pótoltasd! Én eddig akárhány Pana-TV gariztatást láttam, ott a szerviz mindig csak a kitöltött, lepecsételt garanciajegyet kérte és a számlát sosem.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39165) kovadika válasza liszi70 (#39163) üzenetére


kovadika
őstag

Én is így jártam, igaz másik üzlettel. Visszaküldtem nekik postán, hogy töltsék ki. Két napra rá visszaküldték kitöltve. Biztos, ami biztos. Ha van a közeledben üzlet, akkor ott is megcsinálják szerintem minden további nélkül.
Amúgy minden terméknél ezt csinálják. Nem csak az Edigital, hanem más nagyobb üzletek is. Úgy szoktam nekik szólni, hogy akkor csak töltsék már ki azt a nyomorult garanciapapírt. Nem véletlenül mellékelnek szinte minden termékhez.

[ Szerkesztve ]

(#39166) sinick válasza liszi70 (#39163) üzenetére


sinick
senior tag

Nincs jelentősége, hogy kaptál-e jótállás jegyet vagy sem, vagy hogy kitöltötték-e azt vagy sem. Lehet, hogy szervíz elutasít, viszont a forgalmazó emiatt nem utasíthat el. A jótállási igény teljesítési kötelezettsége amúgy is a forgalmazót kötelessége és nem a szervízé.

151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet 4. §. (2) szerint "A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történő átadásának elmaradása nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét."

(#39167) savini


savini
csendes tag

Én az avplanetben vettem az x50e-t. Lepecsételt, kitöltött garilevelet adtak mellé. Most valami Cobra szervíz rt. intézi a garanciájukat, az elvileg magyar cég, jól tudom?

(#39168) mayday00 válasza savini (#39167) üzenetére


mayday00
őstag

Erről az avplanetről már volt szó itt a fórumon. De jókat nem írtak a cégről...páran elátkozták már.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39169) savini válasza mayday00 (#39168) üzenetére


savini
csendes tag

Konkrétan? Macerás a gari intézése?

(#39170) kovadika válasza savini (#39169) üzenetére


kovadika
őstag

Ha van kitöltött, hivatalos Panasonic garanciajegyed akkor nem kell a bolttal kínlódni, hanem felhívod a Pana szervizt és viszik-hozzák a tévét a saját szervizükbe.

[ Szerkesztve ]

(#39171) mayday00 válasza kovadika (#39170) üzenetére


mayday00
őstag

Ha megunnád a panádat...

:D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39172) tomic válasza mayday00 (#39171) üzenetére


tomic
addikt

Tegnap már kivesézték a házi mozis topikban. Neked meg most ide kellett berakni?
Komolyan ,mikbe vagy TE?

(#39173) mayday00 válasza tomic (#39172) üzenetére


mayday00
őstag

Ki jár a házimozis topikban? Fele társaság innen lehet azt sem tudja hogy van e olyan. Annyi topik van már itt. Több ezer.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39174) DM-Fan válasza sinick (#39166) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Törvényileg valóban így van, csak ne felejtsd el, hogy kishazánkról van szó és a gyakorlat merőben mást mutat. Sajnos sokak keserű tapasztalata, hogy jótállási jegy nélkül bizony elhajtották őket.

Get Moded!

(#39175) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

50UT50-nél azt figyeltem meg,hogy pl. nézek egy HD adást és elkezdem állítani a kép élességét felemelem 7-re akkor olyan részletességek jönnek elő ami 0-nál nem látható.Pedig itt mindenki azt mondja,hogy HD esetén az élesség 0-a.Akkor hogy is van ez? :))

(#39176) mayday00 válasza Franky2Ster (#39175) üzenetére


mayday00
őstag

Ezt én is tapasztaltam Szóval ez a dolog megbukott, (legalábbis nálam)hogy nulla érték a jó. 0-án homályosabb feljebb előjönnek részletek. Nálam gyári 5ös értéken van. Úgy a legoptimálisabb.
De nem egyformák a készülékek sem. Pl nekem a 36 os kontraszt tök sötét. Sötét a kép elvesznek a részletek. 40 en van ami tökéletes. De ezek egyénfüggők kinek mi a jó.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39177) DM-Fan válasza Franky2Ster (#39175) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Amit részletnek vélsz, az valójában nagy eséllyel zaj. Nagyon sokan elkövetik azt a hibát, hogy túlélesítik a képet, mert ezt látják a boltokban, ahol mindig maximumra tolják az élességet, mert "milyen megkapó, ha éles a kép". Ami valójában nem éles, hanem zajos.
Egyes modelleknél előfordulhat, hogy minimális élesítést kell alkalmazni, mert a nulla picit mos, de ez nem jellemző, a 7-es érték pedig HD-adáshoz egyértelmű túlzás, zajosodást eredményez. SD-anyagnál lehet létjogosultsága az élesítésnek, de ott sem ész nélkül, csak mértékkel.
Ez pont ugyanaz, mint amikor az ember belenyúl EQ-val a zenébe, miközben komoly hangrendszere van. Nincs rá szükség. Egy jó anyagnak jó rendszeren anélkül is jól kell szólnia.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39178) Franky2Ster válasza DM-Fan (#39177) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Értem és köszönöm a szakértői tanácsadást. :R

(#39179) savini válasza Franky2Ster (#39178) üzenetére


savini
csendes tag

Én először ötre lőttem az élességet, nem tűnt soknak, de hármom volt olyan, ami igazán tetszett.
Ja igen: Avplanet pán-európai panasonic garancialevelet adott, lepecsételve, kitöltve. Ezek szerint ezt szükség esetén panáéknál is érvényesíthetem, nem csak a boltnál?

(#39180) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Alkalmazástengerbe fullad a tévézés[link]

(#39181) Dexar007 válasza Hsanyika1 (#39180) üzenetére


Dexar007
veterán

Nekem ez a rész tetszett.:

,,Érdekes kérdés a plazmatévék jövője. A technológia zászlóvivője, a Panasonic nemrég bejelentette, hogy felhagy a technológia fejlesztésével. Plazmatévéket fognak ugyan gyártani, de nem fejlesztik már a kijelzőket. Ennek oka, hogy az oled-tévék megjelenésével nem biztos, hogy lesz létjogosultsága a plazmának, mert az új tévék képminősége jobb lehet."
;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#39182) kovadika válasza Dexar007 (#39181) üzenetére


kovadika
őstag

Egyelőre azokat még nem a halandó embereknek gyártják. Ennek az okosodásnak, négykásodásnak és oledeződésnek az egyedüli előnye számunkra, hogy pár éven belül buta Full-HD plazmákat kaphatunk jó áron.

(#39183) nightshadow


nightshadow
veterán

Panasonic X60 review [link]

[ Szerkesztve ]

(#39184) Dexar007 válasza nightshadow (#39183) üzenetére


Dexar007
veterán

Durva lett ez a készülék is.. :Y

Give me your cum,bull!

(#39185) kovadika válasza Dexar007 (#39184) üzenetére


kovadika
őstag

Hát a fekete szint még mindig elmarad a nagyobb modellektől, de valóban nem rossz, főleg az árához képest!

(#39186) Ijk válasza nightshadow (#39183) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hmm 0,03-as fekete. Ut-val már nem veszi fel a versenyt, de LCD-k között még ez a csúcs, illetve jobb az X20-asom 0,06-osánál is. Szerintem remek vétel ez a készülék.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#39187) tomic válasza Dexar007 (#39184) üzenetére


tomic
addikt

Azért ezt így nem olyan egyszerű megítélni.

(#39188) Dexar007 válasza Ijk (#39186) üzenetére


Dexar007
veterán

Az X10-esem 0.05 tud,úgyhogy kétlem,hogy az X20 ebben gyengébb lenne. :)

Give me your cum,bull!

(#39189) zsokagi


zsokagi
tag

Véleményeznétek ezt a készüléket : LG 50PN6500 , tudom hogy az LG a leggyengébb a plazma terén,
de ez a készülék az ipon ba 170 e.

(#39190) DM-Fan válasza zsokagi (#39189) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akkor már inkább egy tavalyi Samsung 51E530-at válassz 180-190 eFt közötti összegért! Jobban jársz.

Get Moded!

(#39191) liszi70


liszi70
nagyúr

Már rég meg akartam kérdezni, mert sosem értettem. Mit jelent ST50-től felfelé az a specifikációban, hogy:

"2 db. elülső hangszóró (8 db. hangsugárzó)"

Valójában 2 hangszóró van benne, ami tartalmaz 4-4 hangsugárzót? Ez egy többutas hangszóró, vagy hogy kell ezt elképzelni ? Van erről infója-tudása valakinek?

Köszi!

(#39192) zsokagi válasza DM-Fan (#39190) üzenetére


zsokagi
tag

Köszi
Az LG miben gyengébb a samsung tól??
Mert úgy tudom hogy ez a model már 2013 as , és hát a nekem a kinézete jobban bejön az LG nek.

(#39193) DM-Fan válasza zsokagi (#39192) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az LG kvázi mindenben rosszabb: feketeszintben, képfeldolgozásban, mozgásmegjelenítésben, színkezelésben. Ne az legyen a fő szempont, hogy milyen a design - gondolom nem a kikapcsolt készülék nézegetése lesz a fő felhasználási kör.
Az LG-nél sosem volt fő platform a plazma, soha nem is gondolták igazan komolyan, csak ebben a szegmensben sem akartak lemaradni. Pici anyagi többlettel sokkal jobb készüléket kapsz a másik két gyártótól, így nem igazán érdemes kalkulálni vele.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39194) vycman


vycman
tag

Sziasztok! Van még esély valahol kapni 50UT50-et? Illetve jól emlékszem, hogy ehhez nem jó az olcsóbb samsung szemüveg? Köszi!

(#39195) mayday00 válasza DM-Fan (#39193) üzenetére


mayday00
őstag

gondolom nem a kikapcsolt készülék nézegetése lesz a fő felhasználási kör.

Ezen jót nevettem :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#39196) kovadika válasza vycman (#39194) üzenetére


kovadika
őstag

Telefonálj párat, hátha lehet még kapni valahol. Nagy multikban esetleg. Jó hozzá az olcsó Samsung.

(#39197) DM-Fan válasza vycman (#39194) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Kis eséllyel kapsz már csak 50UT50-et és sanszos, hogy visszavitt példányt, vagy bemutatódarabot fogsz ki. Nem forszíroznám már. Amúgy szerintem jó hozzá az olcsó Samsung-szemüveg is, mivel ugyanazt a BlueTooth protokollt használja, mint a magasabb kategóriás modellek.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#39198) Kernel válasza liszi70 (#39191) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha angol oldalon nézzük, kicsit másképp fest:

AUDIO

3D Real Sound: yes
Number of Speakers: Front speaker (8 train speakers) x 2, Woofer (ø80 mm) x 1
Audio Output: 18 W (4 + 4 + 10)
Surround Sound : AV Surround

Ennek nyomán rá lehet keresni, csak sajnos az általam talált oldalról törölték a régi tartalmat, ami a "8 train speakerről" szólt:

http://panasonic.net/avc/viera/

Viszont itt van ennek tárolt változata, ami rávilágít a dologra: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#39199) vycman


vycman
tag

Értem! Mivel a 2013-as modellekből az 50"-osak elérhetetlen áron vannak dzámomra, UT50-et meg nem biztos, hogy kapok, így érdekelne, hogy a Samsung plazmákból, ugyanebben az árkategóriában (200-220) esetleg valamelyik modell szóba jöhet-e? 3d-s 50"-os TV-t szeretnék.

(#39200) DM-Fan válasza vycman (#39199) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ahogy pár HSZ-szel följebb ajánlottam másnak, a csak 2D-s Samsung 51E530 lehet alternatíva számodra is 180-190 eFt-ból. Az idei Samsung-ok nem igazán léptek előre, ellenben erősen túlarazottak. Az UT50 mondjuk jobb vétel lenne, de rizikós. Csak akkor menj bele, ha garantáltan bontatlan példányt találsz valahol az UT50-ből!
A Samsung 51E530 viszont nem tud 3D-t, de esetleg szóba jöhet az 51E550, csak azt ugyanúgy nehéz már találni, mint UT50-et.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.