Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40551) TCr


TCr
veterán

Tudnátok ajánlani olcsó és jó fali konzolt 50"-os plazmához?
Ez, vagy ez esetleg?
Dönthetőség, forgathatóság, stb... nem számít.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40552) Ispy válasza TCr (#40551) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem ilyen tartja az 50ST50-et.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40553) TCr válasza Ispy (#40552) üzenetére


TCr
veterán

Ez is jó, köszi.
Egyébként mi a plazma szabvány?
400x400?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40554) Ispy válasza TCr (#40553) üzenetére


Ispy
veterán

A VESA szabvány határozza meg a konzolon a lukak helyét, szóval ha a TV tudja a VESA szabványt, akkor a VESA szabványos konzol jó lesz hozzá (kicsit sok lett a VESA :D )

A 400x400 a méret (ez a 42''-ig), a 800x400 a nagyobbakra (50''-tól).

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40555) Gabor970 válasza Ispy (#40554) üzenetére


Gabor970
addikt

PS50C430 400X400, nem nagyobb.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#40556) BBéci válasza TCr (#40550) üzenetére


BBéci
titán

A szoba közepére, a szőnyegre szoktam "törökülni", esetleg a dogányzóasztalra, ha látni akarom a full HD felbontást. Jól esik néha gyönyörködni a sok apró részletben, a valósághoz közelítő képben. Szóval nem megoldhatatlan.
Gondolkoztam azon, hogy veszek vagy barterezek egy X60-ast, hogy amikor éppen nincs nálam tesztkészülék, tudjak nézni valamit, de elvetettem az ötletet. 2007 óta csak full HD tévék voltak nálam és bármennyire jó a maga nemében az X60, nem kívánok 1024x768-as felbontást nézni, ami még a laptopom kijelzőjénél is alacsonyabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40557) dedy70 válasza TCr (#40544) üzenetére


dedy70
tag

A Panasonic oldalán nincs feltüntetve mint hivatalos partner.

(#40558) TCr válasza dedy70 (#40557) üzenetére


TCr
veterán

Néztem én is, ez abszolút kizáró ok?

Béci: igazad van, nem megoldhatatlan, de szeretem a képernyőt kényelmes pozícióba bámulni, na az a megoldhatatlan számomra.
Milyen 50" tv-t vennél nagyon maximum 170e Ft-ból?
Maradnál inkább a 32" LCD-nél?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40559) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy ez az érték jó vagy az fpst lejjebb kel venni ha lehet :F Nem értek hozzá :F Itt a fórumon azt látom,hogy az fps 30 körül szokott lenni.
Médialejátszó PC-ről XBMC
TV LG plazma.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#40560) BBéci válasza baboss (#40559) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudom, hol láttál 30-at, mert én sehol. :(

Az XBMC egyik előnye, hogy képes automatikusan a filmhez igazodni, ami leggyakrabban 23,976.

(#40558) TCr
Most én is kb. annyit tudnék tévére kiadni, ezért inkább nem veszek semmit. Spórolj még fél évig, addigra csökkennek az árak és csak összejön - havi 13000-rel számolva - annyi, amiből kijön egy ST60.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40561) kovadika válasza TCr (#40558) üzenetére


kovadika
őstag

Egyáltalán nem kizáró ok. Ha hivatalos Panasonic garanciajegyet adnak és ott olcsóbb, akkor vedd ott.

(#40562) TCr válasza BBéci (#40560) üzenetére


TCr
veterán

Megtehetném, de mint mondtam van egy lélektani határ, aminél többet nem vagyok hajlandó egy eszközért kifizetni.
A TV-nél ez a 170e Ft, de már ezt is sajnálom rá. Az Ipon ajánlata kecsegtető számomra, pár napon belül megrendelem, ha addig fel nem bukkan valami kihagyhatatlan ajánlat.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40563) baboss válasza BBéci (#40560) üzenetére


baboss
őstag

Csak egy körülbelüli értéket írtam.elnézést a pontatlanságomért :F
Nálam miért 100.Idáig amelyik filmet megnéztem mind 100.Legyen az avi,-dvd- blu ray.

(#40564) TCr válasza baboss (#40563) üzenetére


TCr
veterán

XBMC-ben (másik menüpont) be kell állítani, hogy a frekvenciát a filmhez igazítsa.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40565) Gabesz26 válasza baboss (#40559) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ebből igazából csak annyi derül ki, h az XBMC menüjében 60 Hz-en megy (ez eddig teljesen ok) a tv.
Filmlejátszás közben mennyin megy a 24p-s anyag? (o gomb megnyomására kiírja)

(#40563): Ha filmek alatt annyi, akkor a megoldás az amit TCr is írt

[ Szerkesztve ]

(#40566) kovadika válasza TCr (#40562) üzenetére


kovadika
őstag

Pár napja valaki 190-ért vitt haza egy UT50-et. Nem akarlak rábeszélni a drágább készülékekre, de azért egy 50"-os tévé vásárlása hosszútávú befektetés (legalábbis legtöbbünknek). Én már ezért sem vennék HD-Ready-t, és nem csak a felbontás miatt (pedig már az is elég ok), de általános képminősége miatt sem.
Egy UT köröket ver az X50-re, de az előzetes teszt alapján az X60-ra is. Szerintem megéri rajta elgondolkodni. És "csak" 20 ezerrel mutat túl a kereten, ami szerintem nem vészes egy ekkora befektetésnél.

(#40567) Dorian válasza TCr (#40562) üzenetére


Dorian
félisten

Esetleg keress vkit, aki eladná a viszonylag új és hibátlan 50UT50-ért, mondjuk tükröződés miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40568) TCr válasza kovadika (#40566) üzenetére


TCr
veterán

Ha tudsz mutatni egy helyet, ahol 190e Ft az 50UT50 (új, nem kiállított db), akkor meggondolom a dolgot.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40569) kovadika válasza TCr (#40568) üzenetére


kovadika
őstag

Sajnos nem tudok. Én egyedül az Auchanban láttam. Itt 200k, de valaki írta korábban, hogy pár helyen le van akciózva. Érdemes lenne betelefonálni egy hozzád közeli üzletükbe.

(#40570) TCr


TCr
veterán

Sikerült nagyon elbizonytalanítotok.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40571) baboss válasza Gabesz26 (#40565) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm az( o ) segített itt már jók az értékek.o
TCr
Megcsináltam.
Képfrissítési frekvencia igazítása a filmhez - mindig
Lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz-bekapcsolva
Köszönöm az infókat. :R

(#40572) kovadika válasza TCr (#40570) üzenetére


kovadika
őstag

Nézd, nekem UT-m volt eleinte és nagyon meg voltam vele elégedve. Láttam az X50-et is, korrekt készülék, de nem vennék HD-Ready tévét. Szerintem érdemes befektetni egy Full-HD készülékbe, főleg hogy nálad nem anyagi korlátok vannak, hanem lélektanik. 200 alatt nem nagyon lehet kapni korrekt Full-HD tévéket 50"-os méretben, ezért tartom nagyon jó vételnek az UT-t. Szűrő nincs rajta, de ezt leszámítva majdhogynem ST szintet produkál sötétben, ami nagyon jó teljesítmény.
Megfelelő távolságból nagyon ütős tud lenni a Full-HD élmény. Tudom, hogy nálad 3m a nézési távolság, de lehet Te is közelebb ülnél egy igazán jó filmhez. Arról nem is beszélve, hogy a kiváló feketeszintet 3m-ről is tudnád értékelni.
Szóval, ha meg tudod engedni magadnak, akkor le kell csapni az UT-re, amíg még árulják. Később megköszönnéd magadnak, hogy 20 ezer forint miatt mondtál le egy kategóriákkal jobb készülékről. Tudom, hogy nem érdekel a 3D és a Smart, de ha egyszer megválnál a tévédtől, lehet hogy a leendő vásárló ezeket is szem előtt tartja majd. 2-3 év múlva már senki nem akar majd HD-Ready tévét venni, még használtan sem. Azonban egy korrekt 3D-s Full-HD modellt lehet kevesebb veszteséggel tudsz majd eladni.

[ Szerkesztve ]

(#40573) TCr


TCr
veterán

Felhívtam az Auchan-t, kiállított mintadarab van a közelemben (50 km-en belül) 196e Ft-ért.
Utána Székesfehérvár, ahol raktáron is van 1 db, de az valamivel drágább + 50 km-en kívül esik, tizenezer Ft lenne a kiszállítás.
Ez nekem már túl nagy különbözet, főleg a 144e Ft-hoz képest (Ipon).
Várok még pár napot, hátha felbukkan valami használt alkalmi vétel.

Kovadika: értem én, hogy mindig van "kicsit" kevesebbért valamivel jobb. :)

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40574) kovadika válasza TCr (#40573) üzenetére


kovadika
őstag

Lehet érdemes lenne megnézni, hogy mennyit ment a kiállított darab, ha nincs benne több ezer óra és lehet belőle alkudni, akkor az is korrekt vétel lehet.

(#40572) kovadika

Később megköszönnéd magadnak, hogy nem 20 ezer forint miatt mondtál le egy kategóriákkal jobb készülékről.

[ Szerkesztve ]

(#40575) madgie válasza TCr (#40573) üzenetére


madgie
titán

Brazos ügyben nem hallgattál rám, hát most hátha :D

Ne vegyél HD Ready tévét. Akkor sem ha 3,5 méterre vagy tőle, akkor sem, ha bokalef*sós a képe. Ha 170 ezer a lélektani határ, akkor várd meg, míg bekúszik év végén valami Full HD plazma ebbe az ársávba.

(#40576) rgeorge válasza dedy70 (#40557) üzenetére


rgeorge
addikt

Sajnos az a lista elavult, szegény Novák úr is rajta van még...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#40577) BBéci válasza madgie (#40575) üzenetére


BBéci
titán

Még a 720p filmeket is átméretezve jelenítené meg, aminek nem látom az értelmét. Csak az vegyen 1024x768 felbontású tévét, aki semmi mást nem néz, csak SD adásokat és divikszet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40578) madgie válasza BBéci (#40577) üzenetére


madgie
titán

Már két és fél éve is hónapokkal a vásárlás után megbántam, hogy 1366x768-as plazmát vettem, nem hogy 2013-ban. Pedig jó három méterről nézzük mi is.

(#40579) cintula187


cintula187
addikt

Megvan végre az 50ut50 :)
Eddig tetszik, Megy a bejáratási szakasz de már simán el vagyok tőle ájulva. Fura a méret meg hogy tényleg zéró a fekete feketesége meg egyebek.

Amire nem jöttem rá: hdd rögzités hogy mükszik? vagy ebben nincs ilyen funkció?

valamint

pc ről akár kmplayerrel akár xbmc vel játszva, néhány film megröccen :
(

Mit merre állitsak? deinterlace?
konfigomnak eddig nem okozott ez gondot és a 24 coloson nem látni ilyet.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#40580) kovadika válasza cintula187 (#40579) üzenetére


kovadika
őstag

Az UT nem tud HDD-re rögzíteni. Az XBMC tudja a kadenciahelyes lejátszást, ha jól van beállítva, akkor nem kéne röccennie. Kétlem, hogy a tévén kéne állítgatni valamit. Nézd meg, hogy az IFC ki van-e kapcsolva a képbeállításoknál.

(#40581) cintula187 válasza kovadika (#40580) üzenetére


cintula187
addikt

Értem!

Így néz ki az xbmc beállítása:

[link]

Ennél a hang kép szinkron min álljon?

függöleges szinkron, mindígen van.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#40582) kovadika válasza cintula187 (#40581) üzenetére


kovadika
őstag

(#40583) Gabesz26 válasza cintula187 (#40581) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A képbeállítás jónak tűnik, bár a lejátszás szinkronizálása a megjelenítőhöz részt szerintem kikapcsolhatod az nem szükséges (nálam anélkül is megy).

Akkor szokott még az xbmc ilyet produkálni, ha a hangbeállítások nem stimmelnek. Arról is rakhatnál fel képet. De ezt tényleg inkább a HTPC fórumban inkább oda való, és ott többen is tudnak majd segíteni benne.

[ Szerkesztve ]

(#40584) TCr válasza cintula187 (#40579) üzenetére


TCr
veterán

Hol vetted és mennyiért?

Madgie: ok, most hallgatok rád (és a többiekre). :)
Miért bántad meg egyébként?

Csak akkor azt nem tudom, hogy mire várjak...
A Pana a belépő FHD modelljeit kilőtte (U és UT), a 300e Ft-os 50ST60-nál kizártnak tartom, hogy valaha megközelíti felülről a 200-at, ráadásul növekvő tendenciát mutatnak a végső, kifutó árak is.
Milyen FHD 50-es plazmát fogok én megkapni pár hónap múlva 200e Ft alatt? :F

Most nagyon elkeseredtem, mert már beleéltem magam. :(

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40585) kovadika válasza TCr (#40584) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem inkább csökkenő tendenciát mutatnak mind a nyitó és mind a kifutó árak is. A 200 ezres 50ST60 szerintem is álom, a 220-at már nem tartom kizártnak. Samsungnak az E530 bement idén 170-re, de képtelen a 24p-s anyagot kadenciahelyesen megjeleníteni és a feketeszintje is hagy némi kívánnivalót maga után. 200-ért az UT az egyetlen értelmes lehetőség.

(#40586) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Sziasztok, véleményeket szeretnék kérni az alábbi két készülékről pro és kontra:

PS64F5000AWXXH vs. TX-P65ST50E

árban majd egyformák viszont a Panasonic 2 év garanciát ad míg Samsung 1 évet

Véleményeket előre is köszi ...

Üdv,

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#40587) kovadika válasza Orcsi (#40586) üzenetére


kovadika
őstag

Az F5000-ről még nem sok mindent tudunk, de szerintem egyértelmű a döntés, ugyanis úgy néz ki, hogy az E530 újracsomagolása. Az E530-tól pedig kategóriákkal jobb tévé az ST50. A garanciaidőtől függetlenül is minden tekintetben a 65ST50 a nyerő. Egyszerűen jobb képminőséggel, mélyebb feketével. A Panán van tükröződésgátló bevonat, míg a Samsungon nincs, így nappali fényben még kevesebbet nyújt

[ Szerkesztve ]

(#40588) mandju válasza TCr (#40584) üzenetére


mandju
senior tag

Az aprók között van fent egy ps51d550, Győrben. 150es irányáron. Esetleg egy próbát megérne. Én megnézném....én is 50"-ban gondolkodtam a 42G30 helyett, de 2 hete vettem projektort...

most olvastam végig... a karc miatt lehet hogy mégsem kellene... nem mindegy, hogy a képernyő, vagy a káva van leharcolva...

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#40589) madgie válasza TCr (#40584) üzenetére


madgie
titán

Hiába a tesztek és akármi, minden értelmes forrás Full HD és minden értelmes kijelző natív felbontáson futtatva adja a legjobb formáját.

Meg (sajnos) három méterről is látom kicsit a "bizsergést" a HD Ready plazmán.

(#40590) Mankó válasza madgie (#40589) üzenetére


Mankó
veterán

Mit értesz ezen a bizsergésen? Kicsit én is fosok, hogy lesz valami hasonló érzés 2 m-ről az 50-es ST50-en.

(#40591) TCr válasza kovadika (#40585) üzenetére


TCr
veterán

A 24p anyagot normálisan megjeleníteni csak a belső lejátszója nem tudja, vagy külső lejátszóról sem?

(#40585) kovadika:

"200-ért az UT az egyetlen értelmes lehetőség." ...lenne, ha lehetne még kapni (annyiért)...

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40592) kovadika válasza TCr (#40591) üzenetére


kovadika
őstag

Külső lejátszóval sem képes rá. Egyik tévé belső lejátszója sem tudja sajnos.
200-ért még lehet kapni UT-t. Nem tudom melyik Auchanban van raktáron lévő darab ennyiért, itt Debrecenben biztos van, de szerintem Pesten még nagyobb eséllyel találni. Az egyik fórumozó -mint már említettem ma- 190-ért vitt haza egy új példányt. Nagyban hátráltat, hogy vidéki vagy. :(

[ Szerkesztve ]

(#40593) madgie válasza Mankó (#40590) üzenetére


madgie
titán

Egyfajta dithering, minél nagyobb pixelek vannak (és általában minél alacsonyabb kategóriájú a tévé), annál jobban látszik.

Ez nagyon brutál nagyítás (igen, azok ott a pixelek), de látszik, hogyan "bizseregnek" néha az árnyalatok. Szabad szemmel ez nem ilyen, próbáltam lefilmezni, de nem igazán lehet. Árnyékos részeken sokkal jobban látszik.

szerk: nem igazán jó ez a videó ide, ez a videó túl rövid, de a Popi A-210 zöldjén talán jobban látszik a bizsergés.

[ Szerkesztve ]

(#40594) Fogash


Fogash
tag

LG60PA6500-rol valakinek tapasztalata/velemenye? Euronicsban 308eFt(minusz 10% cetelem) jo ar erte?

(#40595) Mankó válasza madgie (#40593) üzenetére


Mankó
veterán

Húúú, ez nagyon gáz. ST50-en láthatok hasonlót 2m-ről, vagy ez csak egyedi hibaként jelentkezik néhány modellen, s semmi köze a nézési távolsághoz?
Akkor inkább a felbontáshoz van köze, full hd-n ilyet csak akkor láthatok, ha hibás a tv, vagy valamilyen rossz minőséget játszok rajta. Jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

(#40596) kovadika válasza Mankó (#40595) üzenetére


kovadika
őstag

Mi ezen a gáz? :Y Talán nagyítóval fogod nézni fél centiről a tévét? Én nem látom a ditherzajt 2m-ről az ST50-en.

(#40597) Mankó válasza kovadika (#40596) üzenetére


Mankó
veterán

Pont ezt szerettem volna olvasni. Köszi

(#40598) liszi70 válasza TCr (#40591) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lehet, hogy egyedül maradok a véleményemmel, nem baj, vállalom a magányos dzsungelharcos szerepét! :D

150 ezer alatti 50"-os HD Ready-t kihagyni, amit 3,5 méterről néznél, és kizártnak tartod, hogy valaha is közelebbről nézz, szerintem butaság lenne. Durván jó vétel, szuper jó ár-érték arány. Persze, lehet rá mondani a rosszabb fekete szintet, de azért én tudnék mondani problémát az UT-ra is, hiába full HD. Itt van például a ditherzaj, ami az X szérián kisebb, mint az UT-n és följebb. Említhetnénk az X javára a kisebb ghost hajlamot, a kisebb fogyasztást, és tapasztalatom szerint a foszforlag is kevésbé jelentkezik. (Ezek saját tapasztalatok, hivatalos tesztekkel nem tudom alátámasztani.) Szóval nem minden csak a felbontás. És mivel nemigen akarsz ST-nyi összeget tévére költeni (ami már egyértelmű kép-minőség előnyt jelentene az X-hez képest), így az UT marad alternatívaként.

Egy szó mint száz, kövezzetek meg, de nem érzem egyértelműen jobbnak az UT-t drágábban, mint az X-et olcsóbban, csak azért, mert full HD. Ráadásul 3,5 méterről! Szerintem egyedül a fekete szint, ami valóban nyomhat a latba.

Ide lőjetek, de nekem akkor is tetszik a HD Ready képe!!! (3,5 méterről, 150 ezerért!) :D

(#40599) madgie válasza Mankó (#40595) üzenetére


madgie
titán

Mondom, ezt soha nem látod így. Normál nézési távolságból az élesebb szeműek talán egy pici bizsergést láthatnak az egészből, azt is csak a majdnem teljesen fekete árnyékos részeknél.

(#40600) liszi70 válasza madgie (#40593) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egyfajta dithering, minél nagyobb pixelek vannak (és általában minél alacsonyabb kategóriájú a tévé), annál jobban látszik."

Nekem más a tapasztalatom, HD Ready-n én kevésbé látom, kevésbé zavaró.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.