Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) kovadika válasza Mankó (#40698) üzenetére


kovadika
őstag

Azt is vedd számításba, hogy az ST60, GT60-hoz is kell majd fali tartó, illetve kalibrálás. Jövőbe nem látunk, de szerintem az ST60 bemegy 250 alá, az UT kiesésével a 220-230 ezret sem tartom kizártnak. A GT60 valahol 320 körül állhat meg, de lehet, hogy ez is lejjebb megy.

(#40702) madgie válasza liszi70 (#40700) üzenetére


madgie
titán

"Nagyon sok felhasználói igényre a mai napig jó, de inkább jobb egy HD Ready tévé."

Ez meg az önámítás.

(#40703) TCr


TCr
veterán

Megér az 50UT50 50e Ft többletkiadást a Samsung 51D550-hez képest?
Utóbbit láttam tavaly áruházban, tetszett a képe.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40704) sad_Vamp válasza liszi70 (#40700) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Irta, hogy játszani is fog rajta valószínűleg, innét fogvan nem tudom, hogy miért kötöd az ebet a karóhoz. :N

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#40705) BBéci válasza madgie (#40702) üzenetére


BBéci
titán

Abban az esetben nem önámítás, ha csak SD tévéadásokat DVD-filmeket és DivX-et néznek rajta.

Egyébként igazad van, én már 2008-ban is full HD TV vásárlását javasoltam mindenkinek, aki anyagilag megengedhette magának.

(#40703) TCr
Három hétig használtam, meg voltam vele elégedve, ezt a tesztben is leírtam. Nem adnék 50000 forinttal többet UT-ért.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#40706) kovadika válasza TCr (#40703) üzenetére


kovadika
őstag

Ha a sokkal mélyebb feketét és a +14 hónap garanciát is figyelembe vesszük, akkor szerintem igen.

(#40707) madgie válasza BBéci (#40705) üzenetére


madgie
titán

"Abban az esetben nem önámítás, ha csak SD tévéadásokat DVD-filmeket és DivX-et néznek rajta."

Jaja, csak már a XXI. században vagyunk egy ideje :))

liszi70: ööö, nekem HD Ready tévém van vagy három éve, nem baj? :)

[ Szerkesztve ]

(#40708) liszi70 válasza madgie (#40702) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ez meg az önámítás."

Önámítás??? Ki ámítja itt önmagát? Akkor lenne ez önámítás, ha nekem HD Ready tévém lenne, és döntésemet igazolandó bizonygatnám, hogy igenis jó vétel volt, jól döntöttem a HD Ready mellett! De nekem a CRT után, mindig is full HD tévéim voltak, miért kéne "önámítanom"?

Ha tetszik, ha nem, van létjogosultsága a HD Ready-nek a mai napig, és még jó ideig lesz is. Ennek ellenére én is azt írtam TCr-nek, hogy ha tud alkalomszerűen közelebb ülni, full HD-t vegyen. De azt mondta nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#40709) liszi70 válasza sad_Vamp (#40704) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Irta, hogy játszani is fog rajta valószínűleg,"

Aha, és azt is írta, hogy milyen távolságról!

(#40710) liszi70 válasza madgie (#40707) üzenetére


liszi70
nagyúr

"nekem HD Ready tévém van vagy három éve, nem baj?"

Nem, egyáltalán nem baj, és ha elmagyarázod, hogy végül is mit értesz "önámítás" alatt, megköszönöm.

(#40711) liszi70 válasza BBéci (#40705) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Abban az esetben nem önámítás, ha csak SD tévéadásokat DVD-filmeket és DivX-et néznek rajta."

Meg abban az esetben, amikor túl messziről nézik a full HD-t ahhoz, hogy látni lehessen a részleteket, meg abban az esetben, ha nincs vagy nem szánnak több pénzt tévére.

(#40712) madgie válasza liszi70 (#40710) üzenetére


madgie
titán

Már leírtam: HD Ready tévén hiába nem látom/látjuk a felbontáskülönbséget tesztábrák szerint, mégis érzékelhetőbb a ditherzaj, meg egyáltalán, egy formátum sincs, ami natív felbontásban menne rajta (sem az agyalágyult téglalap 1024*768-nál, sem az 1366*768-nál). Nem tudok egy darab olyan érvet sem felhozni magamnak, ami miatt megint HD Ready-t vennék (pedig 3 méterről nézzük). Őskövület, vakvágány, a tévék "háromhengeres" spórolása.

Persze szigorúan szubjektív vélemény ez.

(#40713) Mankó válasza kovadika (#40701) üzenetére


Mankó
veterán

Ezek mind bele vannak kalkulálva. Viszont ha a GT60 320 körüli árra esne Karácsony előttre, akkor egy 50 es ráfizetéssel klasszisokkal jobb tv-t kapnék újonnan, mint a mostani ST50. Nem?

(#40714) savini válasza liszi70 (#40710) üzenetére


savini
csendes tag

Szóval ha én a hd-ready tvmen a 720p-s filmek, és sorozatok, illetve, a 700 megás divxek, és a helypazarló, elavult dvd9 formátum között ordító különbséget látok, akkor csak önámítom magam, mert valójában nincs is különbség, és a hd-ready egyébként is csak sd anyagra való. Ezt eddig nem is tudtam.

(#40715) kovadika válasza Mankó (#40713) üzenetére


kovadika
őstag

Ebből arra következtetek, hogy most 270-ért tudnál venni egy ST50-et? Annyit egyértelműen nem ér már, főleg használtan. A GT60 valóban jobb készülék, de ez az árán is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#40716) madgie válasza savini (#40714) üzenetére


madgie
titán

Szerintem nincs olyan (HD) kijelző, ahol ne lenne ordító különbség normális 720p rip és bármilyen (!) SD anyag között.

(#40717) Mankó válasza kovadika (#40715) üzenetére


Mankó
veterán

240 + szállítás, ki eső idő, kaja stb. így jön ki a 270.
A GT60 egyértelműen jobb készülék, de mennyire megy le kb. az ára? Mert ha 400-on marad akkor nem ok, 320-350 között már meggondolandó főleg, hogy 2 szemüveget is adnak hozzá.

(#40718) Ispy válasza Mankó (#40713) üzenetére


Ispy
veterán

Ha tudsz addig várni, akkor egy GT60 lenne szerintem a bestbuy.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40719) kovadika válasza Mankó (#40717) üzenetére


kovadika
őstag

400-on biztos nem marad, a 320-350 helyes következtetés. A GT50 310-re ment le, még ezt is megkockáztatnám. Te tudod, hogy most kell-e tévé, vagy egy év múlva.

(#40720) liszi70 válasza madgie (#40712) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Nem tudok egy darab olyan érvet sem felhozni magamnak, ami miatt megint HD Ready-t vennék"

Na látod, itt a probléma az érveidben. Tudniillik nem rólad, meg rólam van szó, hanem másféle felhasználási igényről. De te általában nevezted "önámításnak" (azóta sem értem miért) a HD Ready-létjogosultságára vonatkozó mondatot.

Az rendben van, hogy neked meg nekem nem kellene, de a saját igényeink miatt ne általánosítsunk szerintem.

Én sem vennék HD Ready-t, mert nekem kell a méret és a full HD részletessége! Én 3,3-ról nézek 65"-osat (de van amikor sokkal közelebbről, 2-2,5 méterről is), kisebb tévé nekem már nem kellene. Ilyen méretben egyrészt nincs is HD Ready, másrészt ha lenne se venném meg, mert én hajlandó vagyok közelebb ülni a tévéhez, hogy még több részletet lássak. Akit ilyen szinten nem vonz a dolog, és nagyon messziről néz tévét, vagy/és kevés pénzt akar vagy tud áldozni rá, annak jó a kisebb felbontás is, és ez még így lesz egy ideig.

"HD Ready tévén hiába nem látom/látjuk a felbontáskülönbséget tesztábrák szerint, mégis érzékelhetőbb a ditherzaj,"

Érdekes, én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Hiába hogy nagyobb a pixelméret, számomra kevésbé volt zavaró a ditherzaj a HD Ready-n. Nem tudom mi lehet az oka. De ezt célirányosan le fogom ellenőrizni, ugyanazzal az anyaggal, hogy jól érzékeltem-e eddig.

(#40721) liszi70 válasza savini (#40714) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ki mondott neked olyat, hogy nincs különbség a 720p, meg az SD között? Ne higgy neki, hazudott! Nagy különbség van HD Ready tévén is a 720p, meg a "700 megás divxek" között.

(#40722) junkpod válasza cintula187 (#40670) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez dithering és megjeleníthető színek száma, ami lcd esetén mégszarabb esetleg a még ennél is sz@rabb mozgásmegjelenítés elmossa... Nem plazma tulajdonság, sőt nyomtatók esetén is van ilyen.

Box's don't touch!

(#40723) junkpod válasza TCr (#40667) üzenetére


junkpod
nagyúr

Annyi köze van az évszámhoz, hogy 2012 óta pl. az f1-et hd-ben közvetíti egy ingyen fogható csatorna, hdready-n szerintem a feliratok már mosódni fognak nem beszélve a képi élményről. Illetve idén leállítják az analóg adásokat amivel sávszél szabadul fel további hd adásokra, a upcnek már tizenvalahány hd adása van... Soroljam még?

Box's don't touch!

(#40724) Mankó válasza kovadika (#40719) üzenetére


Mankó
veterán

De azért nem mindegy, hogy egy év múlva megy le 320-350-re vagy karácsony környékére. Karácsonyig még csak csak várok, de egy évet :Y , az már sok.

(#40725) madgie válasza liszi70 (#40720) üzenetére


madgie
titán

szerintem épp eléggé körbetáncoltuk ezt a témát, te nappal szemben szereted ropni, én háttal, legalább nem lépünk egymás lábára :)

(#40726) kovadika válasza Mankó (#40724) üzenetére


kovadika
őstag

350-re szerintem lemegy Karácsonyra, ha még tovább vársz akár 310-320-ra is. Idén azt hiszem március körül vitték el az utolsó GT-ket 310-ért.
Sajnos nem lehet semmit kijelenteni ekkora távlatból. Te tudod mennyi türelmed, pénzed van.

[ Szerkesztve ]

(#40727) TCr válasza junkpod (#40723) üzenetére


TCr
veterán

Számomra nem releváns a TV adás, néha esténként a Family Guy-t még CRT-n is elnézném, annak aztán tökmindegy.
Lassan már Discovery-t és NatGeo-t sem nézek, több a "show", mint a valódi ismeretterjesztés, az 5 percenkénti reklámokról nem is beszélve.

Ha már F1... HDready TV-n mi baj lehet a HDready tv adásokkal?

A feliratok nem mosódnak, tisztán olvashatók, feliratos filmekkel "teszteltem" a PCH A210-el.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40728) Gabor970 válasza TCr (#40727) üzenetére


Gabor970
addikt

szerintem sem mosódnak a feliratok a HD Ready miatt.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#40729) Mankó válasza kovadika (#40726) üzenetére


Mankó
veterán

Az ST50-et most is megtudom venni, de a többlet költségekkel már sokallom az árát. Ha minden hónapban (6-7 hónap) csak egy 10-est teszek hozzá a mostani kiszámított árhoz, már akkor is meg lenne az 50GT60 (350 k-s áron), szemüvegekkel (ezek ugye a GT60 szériához majd járnak alapból) és falitartóval, max a kalibrálás összegét kellene hozzá tenni később. De ha 350 alá csúszna az ár a karácsonyi forgatagra, akkor még lehet az is beleférne.

(#40730) kovadika válasza Mankó (#40729) üzenetére


kovadika
őstag

Ez esetben vedd a GT60-at.

(#40731) madgie válasza TCr (#40727) üzenetére


madgie
titán

Valóban nem mosódnak, szintén saját tapasztalat (A-210 + HD Ready plazma).

(#40732) Dexar007


Dexar007
veterán

Tegnap felhívtam a Panashop-ot, 65ST50-ből valóban már csak egy helyen van nekik, az is ,,úgy néz ki félre van téve". :U
Közben válaszolt az edigitalos ügyintéző, és ha náluk rendelem,akkor ad mellé két db ilyen szemüveget .: [link]

Még várok egy kicsit,jobb lenne azért 3 év garival elhozni,de az edigital ajánlata is korrekt,pedig én 2db 5 ezer forintos Samsung szemüveget linkeltem nekik. :)

kovadika.: Előre szóltam nekik,hogy ha sávos/pixelhibás bármi gond lesz vele,akkor addig cserélgetjük amíg normális nem lesz.Más kérdés,hogy lehet nem veszem észre,akkor pedig mákjuk volt. ;]

Mondjuk még gondolkozok azért rajta, de két szemüveggel már "csak" 474 ezer.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#40733) kovadika válasza Dexar007 (#40732) üzenetére


kovadika
őstag

Tényleg korrektek. Azért nézd át, nehogy Liszi pixelhibás darabját küldjék ki.

(#40734) liszi70 válasza Dexar007 (#40732) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem az 500, két szemüveggel, durván jó ár!

(#40735) Ispy válasza Dexar007 (#40732) üzenetére


Ispy
veterán

Ennél nem nagyon fogsz jobb ajánlatot kapni ekkora tévére.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#40736) Fogash válasza Gabor970 (#40697) üzenetére


Fogash
tag

hát, amit néztem (Samu PS51) annak a csomagnérete 1292 x 810 x 330mm, vagyis akkora, mint kettő MÁV (EUR)-raklap egymásra téve. Szerintem állítva az én kombi autómba se férne be. :F

@madgie:
>>"Abban az esetben nem önámítás, ha csak SD tévéadásokat DVD-filmeket és DivX-et néznek rajta."
Jaja, csak már a XXI. században vagyunk egy ideje <<

Mifelénk az a XXI.sz. tart, ahol a tévéadás SD, sok adón az analóg minőségét se éri el, illetve a csatornák és kábel/műholdas/egyéb szolgáltatók nemhogy az SD/HD, de még a 4:3 vs 16:9 képarány rendes beállítását se tudják megoldani. Ha valaki (mondjuk megtoldva még egy nemtúlsólyomszem 2-4 dioptriával) ez után nem látja a különbséget a 720p és az 1080p között (mert mondjuk nem csak BD tartalmat fogyaszt, illetve nem érdekli az M1HD adása...) azt is meg lehet érteni.

[ Szerkesztve ]

(#40737) Dexar007 válasza Ispy (#40735) üzenetére


Dexar007
veterán

Hát a 3 év garinak jobban örülnék,mint két szemüvegnek,amit lehet egyszer kipróbálok aztán megy vissza a dobozába. :)
Úgyhogy várok még egy kicsit,hátha..

Give me your cum,bull!

(#40738) dgyuri0123 válasza liszi70 (#40721) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Sőt.

A 1080p még HD Ready-n is jobban mutat. Nekem volt PV80-asom és láthatóan bőven volt különbség a 720p és 1080p-s anyagok közöt. Nyilván nem felbontásban, de minden egyébben igen.
Nem beszéltem még az analóg adások élvezhetőségéről sem. Miután G30-ra váltottam kissé csalódott voltam a látottak miatt. A PV80-nak élvezhetőbb volt az SD képe, mint a G30-nak.
Úgyhogy szerintem is van létjogosultsága a HD Ready plazmának, főként, ha az ár a legfontosabb szempont.

"csak a zene van"

(#40739) junkpod válasza liszi70 (#40700) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak vélemény, nem butaság.

Box's don't touch!

(#40740) Toobee válasza TCr (#40727) üzenetére


Toobee
veterán

2 hete pakoltam be az új állványba. Azóta nincs bedugva a koax és egyáltalán nem hiányzik. Ha nem lenne ilyen olcsó a Digi, valószínûleg le is mondanán.

https://barbieripnk.hu/

(#40741) TCr válasza Toobee (#40740) üzenetére


TCr
veterán

Egyáltalán nem csodálkozom.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40742) Dorian


Dorian
félisten

Én szeretek tévét nézni. Tudom, igénytelen vagyok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#40743) TCr válasza Dorian (#40742) üzenetére


TCr
veterán

Jó az aláírásod. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#40744) cintula187 válasza kovadika (#40580) üzenetére


cintula187
addikt

Azt esetleg tudod, hogy a feliratkezeléshez mi kell neki? Vagy azt se támogatja?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#40745) WhiteWalker válasza Fogash (#40736) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az ip tv képminőségéről ne is beszéljünk,egy szóval lehet jellemezni:ocsmány !

(#40746) kovadika válasza cintula187 (#40744) üzenetére


kovadika
őstag

Mi nem támogatja? Az XMBC-vel meg tudod oldani, de már a tévé saját lejátszója is kezeli a külső feliratokat is. A lényeg, hogy ugyanaz legyen a neve, mint a filmnek.

(#40747) cintula187 válasza kovadika (#40746) üzenetére


cintula187
addikt

A tévé belső médialejátszójára gondoltam ha épp nem elérhető a pc. :)

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#40748) DM-Fan válasza cintula187 (#40637) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Az normális hogy most már amikor az xbmc lejátszik az IFC menü átalakult 24p smooth filmre?"

Igen. Ha nem 24p anyagot játszol le éppen, akkor IFC a neve, ha pedig 24p módban megy a panel, akkor 24p Smooth Cinema a neve.

"Azt esetleg tudod, hogy a feliratkezeléshez mi kell neki? Vagy azt se támogatja?"

Mármint a TV belső lejátszójának? Szerintem csak annyi, hogy a feliratfájl neve egyezzen a vidófájléval (a kiterjesztéstől eltekintve természetesen).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#40749) özil


özil
csendes tag

Már volt kérdés korábban, de nem láttam igazi választ arra, hogy az LG PA 6500 milyen ketyere. Persze tudom, hogy nem osztatlan a lelkesedés a márka plazmái iránt, de a mostani jó akciók miatt érdekelne néhány objektív hsz.

(#40750) cintula187 válasza DM-Fan (#40748) üzenetére


cintula187
addikt

mkv és avinál is egy mappában van csak a film és felirat és nem rakja hozzá a subot
Menükben se látom hogy be lehetne e kapcsolni

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.