Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) norral válasza dgyuri0123 (#11097) üzenetére


norral
aktív tag

1080 és 1080 között ég és föld a különbség. Most nem kezdem el sorolni, hogy milyen releaseket érdemes leszedni, mert itt nem beszélünk warezról, max érintőlegesen. Nagyon sok "vérpistike" rip van a neten, mondjuk 10-15 GB méretűek, aztán olyan amilyen.

Szerk az alattam lévőre:
Legalább tedd off topicba.

[ Szerkesztve ]

(#11102) dgyuri0123 válasza BBéci (#11099) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nahát. ElőkerültéL?

Repes a szívem.

"csak a zene van"

(#11103) dgyuri0123 válasza norral (#11101) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mondjuk aki egy 10-15 GB-s méretre azt mondja, hogy szar, azzal valami nagy baj van.

Igen a warezkodást felejtsd el. Ki beszélt itt ilyesmiről?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11104) norral válasza dgyuri0123 (#11103) üzenetére


norral
aktív tag

Akkor úgy mondom, hogy te is értsd:
Attól, hogy egy Opel is másfél tonna, meg egy Lexus is, nem biztos, hogy az előbbi labdába rúghat minőség terén az utóbbival összehasonlítva.

(#11105) Dorian válasza BBéci (#11099) üzenetére


Dorian
félisten

Safe House itt figyel nálam 22.5GB-os mkv formában.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11106) dgyuri0123 válasza norral (#11104) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet, de én, mint igénytelen ember ezzel is elvagyok. Passz.

Nincs más téma a fórumon?

Nem is hozzátok beszélek. Nem tűnt fel? Számomra vannak akik nem léteznek.
Nem muszály engem sem észre venni. A fanatikusokkal csak baj van. Még a háborúkat is nekik köszönhetjük. :K Én nem vagyok az. Érthető vagyok.?

"csak a zene van"

(#11107) BBéci válasza Dorian (#11105) üzenetére


BBéci
titán

Az is túl nagy. :(((
Viszont találtam egy friss 10 gigást, máris megveszem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11108) madgie válasza dgyuri0123 (#11106) üzenetére


madgie
titán

Te egy "ártatlan" troll vagy, semmi más.

(#11109) Dorian válasza BBéci (#11107) üzenetére


Dorian
félisten

Még bele se néztem, de nem sok tömörítés lehet a 22,5GB-ban, gondolom menük, HD hangsávok lettek kivéve.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#11110) MaTTeS válasza BBéci (#11107) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Mindkettő van már mkv-ban. Safe csak angolul, Safe House magyarul is.
Safe House-t láttam. Tele van klisékkel, de egy jó popcorn film. Összességében tetszett, végig akciódús.

Mostanában alig nézek filmet. Gyűjtöm a filmeket amíg meg nem lesz a TV.
Tegnap vizsga után bementem megnézni azt a kiállított Pana 50u30-at. Ghostot, beégést, sérülést nem láttam rajta. 165-ért el tudnám hozni 2 év Pana +3év Euronics garival ami elemi kárra is szól. De már 1.5-2hónapja van kiállítva, 600-700óra lehet benne. Amennyit tévézek kb. 1 év alatt raknék bele ennyit...

[ Szerkesztve ]

(#11111) BBéci válasza MaTTeS (#11110) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ezekkel találkoztam már. Ha nem csak 30 giga szabad helyem lenne, nem néznék tömörített vackokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11112) norral válasza dgyuri0123 (#11106) üzenetére


norral
aktív tag

Az a baj, hogy ostobaságokat magyarázol azoknak, akik idejönnek pl. kalibrációs kérdéssel. A lehúzod a zöldet, oszt jó lesz pl. nem számít kalibrálásnak.

Egyébként részemről ignorállak, ahogy kéred. "Don't feed the troll" jeligével.

(#11113) cikasz válasza DM-Fan (#10979) üzenetére


cikasz
őstag

A vásárlással kapcsolatban tudsz valami okosat mondani? a P32S30E-t látok pl [Itt] vagy a madaras teszkóban is van 140 körül. (az infocenteres csaj nem tudta pontosan megmondani)
köszi

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#11114) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#11039) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

??????

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11115) norral válasza Mezga Aladár (#11114) üzenetére


norral
aktív tag

Nekem 50g30 van, de sajnos nem sokra mész vele, mert a szerviz menüben lett kalibrálva a fehéregyensúly.

Én ezt használtam, amíg János nem kalibrálta be a TV-met.

(#11116) Mezga Aladár válasza norral (#11115) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszi :R :R

Azt nem értem hogy a fehér tesztvideónál, miért nem megy lejjebb az érték, ha a kontrasztot állítom?? Nem tudom a 235-ös értékig lehhúzni.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#11117) dgyuri0123 válasza norral (#11112) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ti pedig mindent túlmisztifikáltok.

"csak a zene van"

(#11118) norral válasza Mezga Aladár (#11116) üzenetére


norral
aktív tag

Az nem feltétlen gond, attól függ, hogy YCbCr vagy 0-255 RGB-t használsz e. Szakmai magyarázatom nincs rá, korábban itt már valahol már megválaszolták, de most nem találom.

(#11119) KTTech válasza dgyuri0123 (#11117) üzenetére


KTTech
veterán

Nem kellene idétlenségeket beszélni. Amiről szó van még véletlenül sem túlmisztifikálás.

Persze aki színvak vagy simán vak, annak mindegy...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#11120) dgyuri0123 válasza KTTech (#11119) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kb 5 embernek nem tetszik, amiket mondok. De lehet, hogy 10-20.

Hányan is olvassák ezt a topikot. Csak ennyien?

Vagy többnek gondolod magad, mint ami valójában vagy.

Megkérnék mindenkit, aki utál, hogy jelezze és ha lesznek elegen, talán kilépek innen.

Kivéve azt az 5-öt. Az ő véleményüket már ismeri mindenki.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#11121) DM-Fan válasza cikasz (#11113) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Teljesen jó ár a 136 eFt a 42S30-ért, pláne, ha rendes gyári garanciát adnak rá. Árgépen sincs ennél olcsóbban sehol.

Get Moded!

(#11122) MaTTeS válasza dgyuri0123 (#11120) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Kb. 3 hete olvasom a topicot, de az elmúlt 1-2 hétben a napi "beszélgetések" fele személyeskedés és egymás leugatásából áll. Mi lenne, ha kölcsönösen befejeznétek (igen többes számban) és végre ignorálnátok egymást?
Legalább nem lesz a hsz-ek fele fölösleges és idegesítő. -_-'
Ja és az off topic gombot se véletlenül találták ki. Köszi. :((

(#11123) norral válasza Mezga Aladár (#11116) üzenetére


norral
aktív tag

Megtaláltam neked a választ.

(#11124) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Nem tudom, hogy mennyire kapcsolódik a témához, de projektoros TV-t érdemes venni ?

Mert 110cm-esekek vannak az aprón kb 35ért....

(#11125) DM-Fan válasza ch003067 (#11124) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Így általánosságban erre lehetetlen válaszolni. Vannak nagyon jó projektoros TV-k és vannak vállalhatatlanok is. Amit 35 eFt-ért akarnak elsózni, az valószínű az utóbbi kategóriába tartozik.

Get Moded!

(#11126) ch003067 válasza DM-Fan (#11125) üzenetére


ch003067
addikt

Jó, most ne a 100.000 ftos árkategóriára gondoljunk, mert garázsba venném..

Arra gondoltam egyébként, hogy mekkora fogyasztásuk van átlagosan, mennyire jó a képük ( mondjuk egy 720p-snek), és hogy átlagosan hány évente kell bennük izzót cserélni....

(#11127) DM-Fan válasza ch003067 (#11126) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az a baj ezekkel, hogy valószínűleg pont azért adják el őket, mert vagy eleve pocsék képük van a mai TV-khez viszonyítva, vagy végletekig leharcolt állapotban vannak és izzócsere előtt állnak. Esetleg a kettő együtt.

Abban biztos lehetsz, hogy ennyiből nem fogaz minőségi darabot találni, plusz ha tényleg elszáll az izzó, akkor meg vagy lőve, mert az alsó hangon is ennek az összegnek a kétszerese.

Szerintem sokkal jobban jársz egy zsír új, 42"-os, belépő HD-Ready plazmával. Tudom, nem azonos az árszint, de ez tipikusan az olcsó hús esete.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11128) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

2012. június 25-én az MTV Zrt.-MTVA m3D néven elindítja Magyarország első 3D televíziós csatornáját. A Magyar Televízió 2008-ban már HD minőségben sugározta a pekingi olimpiát, az idén pedig kísérleti csatornája a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjét és a londoni olimpiát teszi elérhetővé 3D-ben is[link]

(#11129) cikasz válasza DM-Fan (#11121) üzenetére


cikasz
őstag

Hát ezt írják : Jótállási idő 24 hónap szakszervízben. Ez lehet , hogy nem gyári garanciát jelent!?

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#11130) DM-Fan válasza cikasz (#11129) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

De, szerintem meg azt! Kérdezz rá, az semmie nem kerül!

Get Moded!

(#11131) BBéci válasza ch003067 (#11124) üzenetére


BBéci
titán

Csak teljesen szemből nézve van elfogadható képük, ami egy plazmához képest a fasorban sincs. Már 20 fokban eltérve a merőlegestől nézhetetlenek. Ingyen sem kellene.
Kivételek azért akadnak: SIM2, JVC.

(#11128) Hsanyika1
Már tegnap reggel volt róla szó: [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11132) slick-adam


slick-adam
aktív tag

gyors kerdes (jo lenne ha kapnek ra gyors valaszt is :D):

feltesszuk a falra a VT50-et meg a mai napon. azt tudom, hogy szallitani nem szabad a plazmat fekve, de amig felcsavarozzuk a hatara a tarto sineket, addig lefektethetjuk? pana falitarto hasznalatijaban igy van, csak hat kicsit felunk... allitva nehezebb racsavarozni pontosan.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#11133) janos666 válasza dgyuri0123 (#11096) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy te vagy idióta, hanem azt, hogy az a kijelentés, amit abból a hozzászólásból kiemeltem, az szerintem hülyeség. De ha most ezt a hsz-t emelem ki, akkor már igen, idiótának kell nevezzelek téged is.

Nem az a baj, hogy a kezedbe veszed a távirányítót, hanem hogy melyiket és mit milyen megfontolásból csinálsz vele. De egyébként igazad van, és használd nyugodtan a saját eszközeidet úgy, ahogy neked tetszik, csak ahogy te terjesztetted az igét, hogy szerinted hogy kell ezt csinálni, úgy leírtam én is, hogy nekem mi erről a véleményem. Hogy ebből aztán melyik olvasó melyikkel mennyire ért egyet, az már az ő dolga.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11134) Hsanyika1 válasza slick-adam (#11132) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

igen lehet

(#11135) janos666 válasza slick-adam (#11132) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

amig felcsavarozzuk a hatara a tarto sineket, addig lefektethetjuk?

Minden további nélkül. Csak sík felületre tedd, ne az üveg támaszkodjon fel, hanem a káva, és ha durva a felület (pl kőburkolat), akkor talán teríts oda valamit a káva épsége miatt. (A szőnyeg sörtéi nem okoznak gondot, max összeporolják a képernyőt, a piszkos parketta pedig esetleg összekarcolja a kávát, ha erősen nyomod lefelé és/vagy csúszkál rajta - nagyobb por, apró homokszemcsék...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11136) DM-Fan válasza slick-adam (#11132) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nyugodtan, csak közben ne nagyon mozgassátok, még véletlenül se rúgjatok bele oldalról, stb.!

Get Moded!

(#11137) zsigus válasza DM-Fan (#11136) üzenetére


zsigus
őstag

"még véletlenül se rúgjatok bele oldalról"

Erről a dobozon található felirat jut eszembe: "Kérjük ne dobálja!"

Pedig pont ez volt a célom, egy 1,5 méter széles, 30 kilós csomaggal. :)

Persze tudom, ez elsősorban a szállítással kapcsolatos, de érdekes, hogy ilyeneket rá kell írni egy TV dobozára, vajon volt már rá precedens? :)

(#11138) Pekin


Pekin
csendes tag

Urak, vegyunk egy 852x480-as megjelenítőt. a DVD 720x576-ával vagy egyéb SD műsorok (fuggőlegesen több, mint 480 sorával) mi történik? Hogyan, milyen technológiával kezeli le a kijelző? Mi lesz a látható eredménye? Van-e ennek köze bármilyen pulldownhoz is? Hangsúlyozom: semmi HDMI vagy HD, kizárólag komponens és SD.

(#11139) janos666 válasza Pekin (#11138) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Alapvetően két megoldás van. Én azt preferálnám, hogy toldjuk ki fekete pixelekkel a felesleget, vagy lehet nagyítani a képet (egyszerű vagy bonyolultabb resample algoritmusokkal).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11140) NoOne1976 válasza DM-Fan (#11011) üzenetére


NoOne1976
őstag

Bocsi! Bevallom, nem vettem észre, mivel StLui-nak volt címezve a válasz. Azt hogy nekem is írsz, nem láttam.
Akkor ezek szerint nem ajánlod a plazmát, csak ha zoomolok? Bevallom őszintén, a mostanival semmi gondot nem látok, pedig csak sportadókat nézek 95%-ban.

(#11141) DM-Fan válasza NoOne1976 (#11140) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Igazából eléggé lutri, hogy az egyes példányok hogyan reagálnak a tartós képelemekre. Mindkét oldalról van tapasztalat bőven: olyan is akad, aki azt mondja, hogy kompromisszum nélkül használja és nem lát ghost-ot/beégést, viszont az ellenkezőjére is akad példa. Az X10-zel valószínűleg szerencséd volt, a HD-Ready modellek talán toleránsabbak ilyen téren, mint a NeoPDP készülékek. Mindenesetre a figyelmet szeretjük erre felhívni, nehogy csalódás érjen valakit. Általános ökölszabály, hogy a plazmára oda kell figyelni

Get Moded!

(#11142) Pekin válasza janos666 (#11139) üzenetére


Pekin
csendes tag

Algoritmusokkal, oké.. Gyakorlati tapasztalata van-é valakinek?

Fekete-kitoldást nem kevered a képfrissítéssel (LCD-k esetén)? Itt mi értelme lenne? Elképzelhető, hogy van, de nekem ez nem áll össze amit írsz.

(#11143) ch003067 válasza DM-Fan (#11127) üzenetére


ch003067
addikt

+ (#11131) BBéci : Köszönöm szépen !

(#11144) Kernel válasza Pekin (#11142) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem sem áll össze, mert kicsinyítésről van szó, nem nagyításról, talán félreértett valamit.

De a Te problémádat sem igazán értem. Le van skálázva és ennyi. Nem olyan vészes éppen, attól még nézhető, csak nem kell túl közelről nézni, mert 480 sor, az sajnos csak 480 sor. De őszintén szólva, manapság én már nem vennék ilyen kijelzőt, kár bele az áram is például, mert fogyasztásban is ott vannak rendesen.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#11145) fsb1000 válasza NoOne1976 (#11140) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem mindenki berottyant az első komolyabb ghostnál, és rohan haverhoz vagy fórumhoz, akkor is, ha tudja mi a teendő. Amikor megoldja már nem írja meg.
Voltam ezzel én is így, de nem logo okozta, hanem 4/3-os adás, amit X óráig néztek a lányok, aztán úgyhagyták valami fehér képernyőn, mig készenlétbe nem ment a TV.

Gyak. a képfelület 3/4-e "ghostos" lett, azaz jól láthatóan világosabb a középső rész, oldalt sötét sávval. És nem akart elmúlni, csak kicsit halványodott.... pedig a woodookat végig csináltam vele.
Aztán úgy alakult hogy következő hétvégén elmentünk valahova, be se kapcsoltuk, hétfőn még haloványan látszott de lenyomtam raja 5-6 órányi HD anyagot teljes képernyőn és másnap már alig láttam, aztán elmúlt végleg....
Lehet hogy van akinél végleges károsodást okoz a sportos logo. Kérdést mit tett a megelőzésére és a következmény orvoslására, mielőtt véglegesként aposztrofálta volna.

Én már nem félek a ghostosodástól (vásárlás előtt többen ijesztgettek vele), bár biztos paneltipustól akár készüléktől is függhet az erre való érzékenység.
Nem tartom jó érvnek a plazma ellen...

(#11146) DM-Fan válasza fsb1000 (#11145) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig ha van jogos és komoly érv a plazma ellen, akkor az ez. Sajnos előfordul mai napig végleges beégés és nem is kell annyira durva felhasználási bakit véteni hozzá. Amúgy meg ha nem is végleges beégést, hanem csak a tiedhez hasonlóan tartós ghost-ot hoz valaki össze egy csatornalogóval, az is tud baromi idegesítő lenni annak, aki szereti makulátlannak tudi a készülékét és az általa megjelenített képet.

Get Moded!

(#11147) Pekin válasza Kernel (#11144) üzenetére


Pekin
csendes tag

Hát, ilyet tudnék beszerezni. Persze, a leskálázás az oké (bár gondolom ebben is van különbség megjelenítő és megjelenítő közt, ezek az eltérések érdekelnének), de ilyenekre gondoltam, hogy ricegés mozgásoknál vagy NTSC-randaság, egyéb zavaró hibák. Nem tudom láttatok-e NTSC adást, de sokkal randább mint a PAL és nem csak a 480 sor miatt (gondoljunk csak a DivX-ekre, össze sem hasonlítható az NTSC adásokkal, DivX-ek javára természetesen). Ez csak egy példa, arra lennék kíváncsi milyen "felharmonikusai" vannak egy mezei leskálázásnak, amire jelen esetben nem is gondolok.

(#11148) fsb1000 válasza DM-Fan (#11146) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hát nem tudom... nem vezettem be semmilyen komoly rendszabályt, gyak csak én tudok a Ghost veszélyről családon belül, és nekem úgy tünik átlagos használat esetén szinte mindig váltogatnak annyit, hogy nincs (tartós) gond. Leszámítva azt az esetet amit leírtam, mert azonos csatornát néztek egész nap. (valami hülye dizni lehetett)

Jó.. ok aki tényleg csak 1 csatornát néz durva logoval... nade ez mennyire életszerű?

(#11149) Toobee válasza DM-Fan (#11146) üzenetére


Toobee
veterán

Most előkaptam a Crysis 2-t, kb fél év után. Napi egy meccs, meg mondjuk 2 óra játék. Még ghost sincs, ha van egy kicsi, akkor észrevehetetlen. Én is nagyon féltem tőle, bele is ugrottam egy LCD-be, még anno...gyorsan túl is adtam rajta, amint összejött a Samsung ára. Nagy hiba volt, buktam rajta 30 ezret, de ez van. Megtanultam, hogy "csakaplazma" :D Ja...és a box miatt lett LCD.

https://barbieripnk.hu/

(#11150) BBéci válasza Pekin (#11147) üzenetére


BBéci
titán

Haveromnak van egy olyan felbontású Pana plazmája, típusa PA30, semmi negatívumot nem láttam DVD-filmek lejátszásánál, sem tévéadásokkal.
Egy forintot nem adnék érte, iszonyatosan zabálja az áramot, baromira ghostol, legalább 7 éves.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.