Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) bambano válasza dokar (#8050) üzenetére


bambano
titán

nem tudom. még az sem biztos, hogy egyforma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8052) bbchris válasza dokar (#8050) üzenetére


bbchris
senior tag

Nem tudom miért kérded de hátha segít a mi sztorink . Mi úgy jártunk az Omegánál hogy jópár hibakód előjött pl : lamdaszonda szabályozás és fordulatszámjeladó stb hiba . Utána pár nappal a légtömegmérőt is hibásnak látta . Sajnos az összes hibakódot a légtömegmérő okozta miután kicseréltük utána gyakorlatilag hibátlan lett az autó . Ebben csak az volt a hátulütő hogy nagyon sokba fájt a dolog . Elég sok hibát okoz egy rossz légtömegmérő , érdemes bevizsgálni hogy jó-e .
A lamndaszondánál mire gondolsz , a fűtőszál ellenállására ?

(#8053) athomi válasza athomi (#8049) üzenetére


athomi
veterán

Kivittem országútra. 80-100-nál alig akart ötödikbe gyorsulni a kocsi, egy 1000-es Suzuki is körbeautózott volna. Nem is erőltettem, de alig hogy megfordultam, 60-nál kijelezte a motorhibát a műszerfal, a motor pedig le is állt. :( Be már nem indul.

[ Szerkesztve ]

(#8054) bambano válasza athomi (#8053) üzenetére


bambano
titán

Ez jó, mert ha van hibakód, egyszerűbb javítani, mint ha nincs. Az előző hozzászólásban emlegetett "sokba fáj" dologtól én is félnék erősen:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8055) athomi válasza bambano (#8054) üzenetére


athomi
veterán

Úgy néz ki a hengerfejjel lesznek problémák. A víz olajos lett, az olajba meg víz volt.

[ Szerkesztve ]

(#8056) bambano válasza athomi (#8055) üzenetére


bambano
titán

Az, hogy nem indul, mit jelent? Az önindító forgatja a motort, csak nem indul be, vagy indításra nem történik semmi? Mert a végösszeg szempontjából nagyon nem mindegy, hogy összesült a motort vagy csak az elektronika állította le...

Szerk: ja, nehogy megpróbáld beindítani a kedvemért:) minden fordulat, amit rendes olajozás nélkül tesz meg a motor, rombolja a cuccot... nagyon.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8057) athomi válasza bambano (#8056) üzenetére


athomi
veterán

forgatja a motort, csak nem indítja be

(#8058) athomi


athomi
veterán

Találtam egy leírást a hibakódok leolvasásához, de én sem A, sem B lábakat nem találok. :F

(#8059) bambano válasza athomi (#8058) üzenetére


bambano
titán

Ha rám hallgatsz, egy olyan autót, amiben összefolyt az olaj meg a hűtővíz, nem állsz neki barkácsolni. Ha meg úgyis szervizbe kell vinni, az a hibakód kiolvasás már nem oszt, nem szoroz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8060) athomi válasza bambano (#8059) üzenetére


athomi
veterán

nem akarom barkácsolni, csak kíváncsi lettem volna a hibakód mit dob

(#8061) #TOTTI válasza Calogero (#8037) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ezeket a hibakódokat hol találom..! Tegnaptól lett még egy.. ha igy folytatódik eladom a csába. azt veszek egy új meganet..:)

(#8062) Calogero válasza #TOTTI (#8061) üzenetére


Calogero
addikt

Hibakódok (Astra H): [link]

(#8063) #TOTTI válasza Calogero (#8062) üzenetére


#TOTTI
őstag

Ez rengeteg.. de köszi.. átbogarászom..

(#8064) KrAt


KrAt
veterán

[link] Egyszerűen csak ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Bazmeg ez a hang.... :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#8065) RpPRO


RpPRO
őstag

Tenyleg 52 literes az Astra G 1.4 uzemanyagtankja? Ezt olvastam 2 helyen.
1. ujratankolasomon tul vagyok, 801 km-t mentem 48 liter benzinnel, ami 6 literes fogyasztas. Elegedett vagyok.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#8066) vallas válasza RpPRO (#8065) üzenetére


vallas
senior tag

Hát én eddig nem tudtam 46 liternél többet tankolni bele, mondjuk, legkésőbb akkor tankolok, ha már pislog a tankolás jelző, de olyankor szerintem van még kb 3 liter benne+ ami a csőben lehet, szóval szerintem lehet 52 l-s a tank.

Nekem is lenne kérdésem astra g 1,4-s ajtókárpitot hogyan lehet leszedni, mert a jobb egy be nagyon nyiszoroog valami, és idegesít mint álalt.

alul van két csavar, és lehet kifele húzni, de aztán megakad, vagy csak én nem merem erősebben húzni az is lehet.

Esetleg valakinek egy service manual, vagy robbantott ábra könyv a kocsiról?
Láttam már neten, de pénzért árulják, úgy meg nem szívesen....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8067) RpPRO válasza vallas (#8066) üzenetére


RpPRO
őstag

Annyit azert hozzatennek, h en mindig 2. kattig tankolok, sot ez esetben meg ratoltottem, h 14000-re kikerekitsem. Amikor pislogott nalam, akkor meg kb 30 km-t autoztam vele, de az ikon mar vagy 70 km-rel korabban kigyulladt.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#8068) TayRol válasza vallas (#8066) üzenetére


TayRol
veterán

nekem is zorog. az nem hiba, hanem ficsör.:)

(#8069) KrAt


KrAt
veterán

Calogeronak: [link]

(#8070) vallas válasza TayRol (#8068) üzenetére


vallas
senior tag

akkor megnyugodtam :W :W

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8071) vallas


vallas
senior tag

Tegnap lőttem a képet....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8072) dokar válasza vallas (#8071) üzenetére


dokar
addikt

opel sose kop el :)

extra - SEXRay

(#8073) vallas válasza dokar (#8072) üzenetére


vallas
senior tag

Lesz ez még több is :D

amúgy tényleg igaz a mondás.....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8074) dokar válasza vallas (#8073) üzenetére


dokar
addikt

hazamentem ebédelni az astrával, 10 méterre a céltól leállt, de még a helyemre gurultam. valószínűleg vezérlés. mehettem vissza melóba bringával.

extra - SEXRay

(#8075) aphra2 válasza dokar (#8074) üzenetére


aphra2
aktív tag

Lehet AC pumpa is,.. nem?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#8076) dokar válasza aphra2 (#8075) üzenetére


dokar
addikt

km óra spirál lesz megint, ha eltörik és nem mutat az óra sebességet, akkor "biztonsági okból" az ECU 1-2 percen belül leállítja a motort. hát nem fantasztikus? :(((

extra - SEXRay

(#8077) vallas válasza dokar (#8074) üzenetére


vallas
senior tag

Hát igen, ez tipikus ilyenkor.....

mondjuk nem irigyellek ilyen időben a bringán, biztos nem fáztál :))

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8078) aphra2 válasza dokar (#8076) üzenetére


aphra2
aktív tag

De fantasztikus,....
Csak arra volnék kiváncs , hogy a tervezőmérnök milyen anyagot szedett,
mikor a motor tiltást ezzel hozta összefüggésbe :D

vallas: én már szedtem le kárpitot, hol akadtál el? ha minden csavart kiszedtél, (kapaszkodónál is) akkor csak le kell tépni-húzni magad fele,az alját majdnem a tetejéig.
Majd a vizlehúzó guminál meg felfele kell tolni, hogy kiakadjon a peremből, ha nem volt még szétszedve akkor jó szorosan jön le.
És miután a patentok fele eltört :D utána már csak a belső nyitót kell kiakasztani, meg az ablak vezetéket lehúzni.

[ Szerkesztve ]

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#8079) k. válasza dokar (#8074) üzenetére


k.
őstag

:Y Baze apunak is tegnap igy ált meg az Astra(G).
Bevontatták egy kollégájához ma talán meglesz.
Ugylátszik terjed valami Opel virus a sertés influenza melett.(Benzin Influenza?) :(((

(#8080) vallas válasza aphra2 (#8078) üzenetére


vallas
senior tag

hát én csak két alsó csavart találtam, merre van a kapaszkodónál?

és ha a patentok eltörtek, hogy tudom visszatenni?
lehet hozzá venni valahonnan?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8081) aphra2 válasza vallas (#8080) üzenetére


aphra2
aktív tag

A két alsó csavar az csak sima lemezcsavar, 2db (?) nem több?, mindegy, a kapaszkodónál ha jól megnézed akkor látni hogy van egy külső része, azt le-ki kell pattintani, azt is jó sz@r, mert szoros az illesztése, én lekerekitett sarkú spaklival szoktam, (G astráról beszélünk ugye :U ) és az alatt vannak a kapaszkodó csavarok, meg azt hiszem a tükör belső borítást is le kell venni.
Ha csinálsz egy képet akkor jobban eltudom mondani, mert most csak emlékezetből írok.
A patentoknak azért nem a fele törik el, de szokott néhány darab, van mikor egy se, pótólni vagy a gyári verzióval, vagy ha viszel mintát akkor sima autós boltba valami hasonlóval, gyáriba sem drága, néhány 100 forint.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#8082) vallas válasza aphra2 (#8081) üzenetére


vallas
senior tag

:K

Thnx!

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8083) aphra2 válasza vallas (#8082) üzenetére


aphra2
aktív tag

Sikerült kellőképpen elvenni a kedvedet, hogy hozzá állj a dolognak. ..ugye :D ?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#8084) dokar válasza aphra2 (#8078) üzenetére


dokar
addikt

beletört rendesen az órába spirál, használhatom a régi órámat és vehetek ismét spirált, ez lesz a harmadik már 2 éven belül. érdekes. :U

extra - SEXRay

(#8085) #TOTTI válasza aphra2 (#8081) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én is le lekaptam az ASTRA G-ről.. mert a cincogót cseréltem rájöttem hogy nem is kellett volna.. Jah meg a kulcs bennmaradt a zárba akkor is leszedtem de akkor sem kellett volna.. patent.. kb 45Ftra jött ki opelba számla nélkül. 10et vettem hátha..:) de összesen 4 kellett.. a is a kis 3szögbe..

Más.: Úgy áll a helyzet.. hogy ugye van ASTRA H GTC-m meg ASTRA G VAN- most pedig hoznak tartozásba egy 1.6os ASTRA F-et 94-es ultrabrutál tuninghangú, tuning üléshuzat meg tuning széles 14es alufelni.. 250ezerért.. 177.000Km-rel.. carstyling matricával.. majd kiderül..

(#8086) vallas válasza aphra2 (#8083) üzenetére


vallas
senior tag

Hát nem annyira, de azért rá kell szánnom magam.... :))

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8087) TasiA válasza #TOTTI (#8085) üzenetére


TasiA
senior tag

:DDD :C

(#8088) KrAt válasza dokar (#8084) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem meg elvileg pénteken lesz meg a digitális km órám :DD

(#8089) dokar válasza KrAt (#8088) üzenetére


dokar
addikt

én meg visszarakom a fordulatszám-mérő-mentes kilométerórát az autóba, ha sikerül a kilométeróra-spirált beszerelnem. (de hosszú szavak ezek)

extra - SEXRay

(#8090) vallas válasza KrAt (#8088) üzenetére


vallas
senior tag

Várjuk a képeket a beszerelt műremekről....

Kíváncsi vagyok hogy is néz ki...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#8091) glutamin


glutamin
őstag

Hétvégén sikerült új személyes rekordot felállítanom. Egy tankra 702km jött ki (Astra F 1.4 8v). Előző max érték 617km volt. Szóval nagyot léptem előre:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8092) dokar válasza glutamin (#8091) üzenetére


dokar
addikt

a végén addig próbálgatod, hogy üres tankkal ott maradsz az út szélén :DDD
egyébként nekem már egyszer összejött 740km is. :B
azóta 450-550 körül tankolok.

extra - SEXRay

(#8093) glutamin válasza dokar (#8092) üzenetére


glutamin
őstag

Elég fostorgós vagyok tank ügyben. Eddig a legnagyobb tankolásom 45l körül volt. De általában 42-43 liter körül. Amúgy nálam is 450-550 közötti megy általában.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#8094) #TOTTI


#TOTTI
őstag

(#8095) bambano


bambano
titán

Debreceniek, tudtok mondani megbízható szervizt, ahol megnéznék az autóklímámat? kösz

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8096) SpeedR válasza #TOTTI (#8094) üzenetére


SpeedR
őstag

545 persze... Ez egy 20i vagy max 25i lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#8098) bambano válasza SpeedR (#8096) üzenetére


bambano
titán

Az 520i 170 ló, az 525i 218 ló, az 540i 306 ló a www.bmw.hu szerint és másfél tonna körül vannak.
Az astra opc 240 ló és 0.3 sec-cel lassabb a 0-100 sprintje, mint az 540-nek. Könnyebb is vagy két mázsával.

Úgyhogy az 520i-t meg az 525it úgy eszi meg reggelire, hogy nem is büfög közben és ha egy kicsit is bénázik a bmw sofőrje, akkor az 540i-t is megtakarja.
Mondjuk a videón mintha nem lenne szabad a pálya a bmw előtt. úgy könnyebb kicsit :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8099) bambano válasza #TOTTI (#8097) üzenetére


bambano
titán

180 felett már az 1.9 cdti is marad el... Az opel dízelek közül egyedül a 3 literes v6 az, ami rendesen megy. (nem tuningoltak közül).

Szerk: egyébként meg :)

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8100) SpeedR válasza #TOTTI (#8097) üzenetére


SpeedR
őstag

1. Az 1.9-es csettegővel nem nyomsz le semmilyen 320i-t(180 fölött meg pláne nem), ha mégis akkor az user error. (8,2-t tud 100-ra a limo, 8,1-et a coupe. a tied mennyi is?)
2. 520i 170 lovas, a 45i meg 333 és 5,8s-t tudott 0-100-on abban a teknőben, az opc astra meg 6,5 körül. Nagy tempónál meg esélye nincs kis a kis turbósnak a nagy V8 ellen.

(#8098) bambano
Az 530i 0,1s-el jobbat tud 100-ra mint az opc astra, 0-200-on meg valószínű a kanyarban se lenne az opel. A videon pedig látszik, hogy lemarad a bömös, ezért evidens, hogy kisebb motor van benne mint a 30i-ben, tehát kizárásos alapon csak 25i, 23i, vagy 20i lehet a lefilmezett autóban.
Veyron kétségtelenül sokkal gyorsabb (egyenesben!!!), de annak az árából hány M3-ast is lehet venni? Úgy kb 10-et? :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.