Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) zfarkas válasza bambano (#7397) üzenetére


zfarkas
senior tag

Milyen olajat, milyen árban hány litert melyik szervízben?

Raw Dark Pure

(#7402) e.vid válasza bambano (#7397) üzenetére


e.vid
senior tag

Nem is járok oda vissza. Kerestem másikat, ahová vihetem én is az olajat, és ott lehetek az autó mellett, míg megtörténik a szerviz/csere. Egy a kikötés, hogy számla legyen az olajról, akkor nem vész el a garancia és beírják a szervizkönyvbe is. Sokat járok rövidebb távokon így sok az indítás/hidegjárat, ezt a GM olaj nem nagyon szerette. Elég hamar fekete és habos lett, míg a Mobil1-el ez nem történt meg.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#7403) bambano válasza zfarkas (#7401) üzenetére


bambano
titán

Anno porsche pest 1 liter shell helix olajat 6600+fa értékében számlázott, mikor a borát vittem időszakira. Az 5w30-as gm olaj ennél sokkal olcsóbb, kell belőle kb. 4 liter.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7404) bambano válasza helkis (#7398) üzenetére


bambano
titán

ültem ilyenben, félelmetes:) menni nem nagyon megy, de eszméletlen jól néz ki:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7405) e.vid válasza TasiA (#7400) üzenetére


e.vid
senior tag

Én is a Fuldat választanám a kettő közül, de 205/55 méretben (neki ez van) csak jelent valamit, hogy az ADAC mindkettőt ajánlottra hozta ki. ;)

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#7406) eddie88 válasza vallas (#7381) üzenetére


eddie88
csendes tag

lehet is picit nehezebb a kormányzás, amúgy szép lett sztem:) annyi van h esetleg ha maradt a festékből a súlyt kis ecsettel lefestheted

(#7407) helkis válasza bambano (#7404) üzenetére


helkis
addikt

kb fél éve használtautón volt egy eladó DeLorean 5Milláért, azt próbáltad? :B
88Mph-t tuti megy nem? :))
hát elég unikum az tuti, múltkor találtam 100k-ért Columbo Peugeot-jának tesóját itthon, hasonló állapotban, mint a filmbeli verzió.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7408) bambano válasza helkis (#7407) üzenetére


bambano
titán

Nem hinném, december elején futottam össze a tulajjal, ilyen kocsival volt. Nem kergettük meg, csak úgy óvatosan gurult vele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7409) vallas válasza eddie88 (#7406) üzenetére


vallas
senior tag

:K

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7410) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Megvan a GTCm.. tegnap belepróbáltam 500km.. asszem nincs kérdésem.. Így még jobban tetszik..:)

(#7411) SpeedR válasza #TOTTI (#7410) üzenetére


SpeedR
őstag

Grat hozzá! Majd tegyél fel képeket!

(#7412) _seth_


_seth_
veterán

[link]

30-as képtől újak :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7413) Tomoty


Tomoty
aktív tag

Megkapta az autóm a felniket nyári gumival...

Szerelmes lettem az atóómba

[ Szerkesztve ]

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#7414) Tomoty válasza #TOTTI (#7410) üzenetére


Tomoty
aktív tag

:D :C

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#7415) #TOTTI válasza Tomoty (#7413) üzenetére


#TOTTI
őstag

il mio amore

Ő jaz..

(#7416) Tomoty válasza #TOTTI (#7415) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Felni 17-es?

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#7417) #TOTTI válasza Tomoty (#7416) üzenetére


#TOTTI
őstag

jaja.. igen.. 17x7

(#7418) fekeandras


fekeandras
őstag

(#7419) #TOTTI


#TOTTI
őstag

A GTCben ha mindkét ülést előretolom és beülök hátra.. limuzinnyi hely van...:) pin@ nedvet mivel lehet kiszedni a kárpitból..? Kárpittisztitót tudtok ajánlani ami nem fakitja ki..? Máskor viszek valamit.. :B

(#7420) fero02 válasza #TOTTI (#7419) üzenetére


fero02
veterán

:Y LOL :C :DDD

(#7421) TasiA válasza #TOTTI (#7419) üzenetére


TasiA
senior tag

A kezdő! :DDD
Bármivel ki lehet szedni, ne legyne túl agresszív, meg lehetőleg nagyobb felületen csináld, ne csak ahol a folt maradt. HA nem volt felfázva a lány :P , akkor egyszerű szappanos víz jó lesz, csak utánna bő vízzel kimosni a szappant.

(#7422) #TOTTI válasza TasiA (#7421) üzenetére


#TOTTI
őstag

Astra VANba nem volt ilyen... komplett tornaszőnyeg feltekerve.. meg ágynemű.. majd lehet azzal megyek ha már megvan tuttira..:) azt hittem a GTC szűkös.. szűkösebb de megoldom..:) Eccer összefognak ellenem ezek a majdnem 18 évesek és feljelentenek az tutti..

(#7423) PROti


PROti
tag

Opel Astra lámpa eladó. Bosh, H3-as foglalattal(privibe kérném az érdeklődőket,kép és áregyeztetés miatt ;) )ÜDV

(#7424) helkis válasza TasiA (#6973) üzenetére


helkis
addikt

hi, ma sikerült megoperálnom nagyapám sufijában az előtétellenállást, igazából elég érdekes egy szerkezet, mert nem olyan, mint amit linkeltem régebben, hanem ilyen (netről vadásztam):

a képeken is látni, hogy ellenállásokat örökéletű, különböző méretű és vastagságú dróttal állították be, ezek között lehet váltani a kapcsolóval :D erre az jól elkezd izzadni.. további érdekesség, hogy a helyén, a pollenszűrőház felső részén pont a beszívott levegő hűti az izzó vezetékeket.. :B
a hővédelmet egy 144fokos hőbiztosíték látta el, ami kipurcant, szerepét nálam is átvette egy rézdrót ideiglenesen.. ;) frankón működik.. :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7425) KrAt


KrAt
veterán

Felkerült: [link] :)

(#7426) fero02 válasza KrAt (#7333) üzenetére


fero02
veterán

(#7427) KrAt válasza fero02 (#7426) üzenetére


KrAt
veterán

:R

(#7428) fero02 válasza KrAt (#7427) üzenetére


fero02
veterán

Részemről a megtiszteltetés! :R

A képek készültekor már borult is, de miután haza értem kb. bő 5 percre már esett is hogyrohadjonmegabunkóesője. :O :W :(((

[ Szerkesztve ]

(#7429) KrAt válasza fero02 (#7428) üzenetére


KrAt
veterán

Én is várok a jó képek készültére, ahol jó a helyszín, ott koszos az autó, ahol tiszta, ott nem szép a háttér, szal.. :)

(#7430) vallas válasza fero02 (#7426) üzenetére


vallas
senior tag

Szép Kerekek! :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#7431) KrAt válasza vallas (#7430) üzenetére


KrAt
veterán

:DDD

(#7432) fero02 válasza vallas (#7430) üzenetére


fero02
veterán

Thx! :R

Az előző gazdi nem igazán foglalkozott a fékpor takarításával, így az évek alatt elég szépen ráégett, és elszínezte a töveket. Ezt már utólag is mókás leszedni...a lakkozás is pereg már.

Lehet a köv. télen elviszem és le pórszóratom, vagy bemártatom. :U Vagy ha sok pénzem lesz, akkor alu felni. :DDD

(#7433) tsyl


tsyl
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne Vectrával (B) kapcsolatban:
Reggel voltam szervizbe mivel hosszabb útra indulnék holnap. Az átnézés után trapézgömbfejet valamint első fékbetéteket cseréltek rajta. A doboz szerint valami Jurid nevezetűt tettek bele. Azóta indításkor kiírja a BC: "Brake Pad Check"
Erről tudnátok némi infóval szolgálni?
Gondolom valami csatlakozó vagy érzékelő gond / esetleg hiánya/ lehet.
A fék szépen fog és nincs semmi gond csak nyugtázgatni kell a kijelzést.
Esetleg ennek a hibajelzésnek a megszüntetésére van-e valami lehetőség?

17 éve a PH-n....

(#7434) dokar


dokar
addikt

milyen időközönként kell üzemanyagszűrőt cserélni?

extra - SEXRay

(#7435) zetorg


zetorg
aktív tag

nézzétek mit csináltak nekem :DD

(#7436) deicide válasza dokar (#7434) üzenetére


deicide
veterán

én minden olajcserénél szoktam cseréltetni, mert 3000ft-os tétel mindössze...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7437) zetorg válasza dokar (#7434) üzenetére


zetorg
aktív tag

talán 100ezrenként vezérléssel együtt...
én csak akkor szoktam, ha nem engedi át a benzint :D

(#7438) wwhy válasza dokar (#7434) üzenetére


wwhy
veterán

C Corsa kézikönyve szerint 60e km-nél először.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7439) dokar válasza deicide (#7436) üzenetére


dokar
addikt

nem 300-ra gondoltál?

extra - SEXRay

(#7440) KrAt válasza zetorg (#7435) üzenetére


KrAt
veterán

:C

(#7441) Calogero


Calogero
addikt

Insignia OPC: Opel 325 lóerővel :R
Végre nem azzal a ronda kék színben mutogatják OPC-t

[ Szerkesztve ]

(#7442) KrAt válasza Calogero (#7441) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem pl egyik kedvenc színem az Arden (?) kék szín, de ez a fehér is nagyon bejövős :)

(#7443) Tomoty válasza KrAt (#7442) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Fehérbe nekem ez tecccik:

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#7444) deicide válasza dokar (#7439) üzenetére


deicide
veterán

lehet hogy a benzin és az olajszűrő együtt volt annyi, nem emlékszem már pontosan... :D

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7445) _seth_ válasza dokar (#7439) üzenetére


_seth_
veterán

Van a 300 forintos kis műanyag benzinszűrő amit simpson mocikra raknak és van egy fém hengeres komolyabb darab amint a benzin szivattyú után tesznek közvetlenül és az nekem is 2,5e volt a vectrába ha jól emlékszem :) A kettő bár nevében ugyanaz de mégsem... :)

Insignia.... nekem most ez jön be nagyon:

;]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7446) dokar válasza _seth_ (#7445) üzenetére


dokar
addikt

te milyen időközönként cserélsz benyaszűrőt?

extra - SEXRay

(#7447) helkis válasza dokar (#7446) üzenetére


helkis
addikt

évente érdemes szvsz nem olyan nagy tétel: [link] ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#7448) _seth_ válasza dokar (#7446) üzenetére


_seth_
veterán

Olajcserekor :)

Olaj, olajszűrő, légszűrő, benzinszűrő, pollenszűrő, ezeket cserélem egyszerre :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7449) bambano válasza Calogero (#7441) üzenetére


bambano
titán

Az impreza wrx sti-nek is van egy rondakék hagyományos színe. de szívesen nyomorognék egy olyanban:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7450) Pyton


Pyton
aktív tag

Üdv az Opeleseknek!

E hónapban elérkezett az idő, (vagy inkább naivan: összejött a pénz...) hogy autót vegyek magamnak. Nem kérdés, hogy Opelt, a rajongás már régen kialakult. E-Kadettre esett a választásom, a keretösszeg nem enged feljebb és összességében is jókat olvastam róla. Nettó 200k-t szánok rá (tehát átiratás, új kötelező, stb. nélkül). Nemigen értek az autókhoz mélységben, - pl. hang alapján való állapotfelmérés, ilyesmik - ezért úgy gondoltam, hogy első körben Titeket kérdezlek meg, hogy nincs-e eladó E-Kadettje nektek, vagy közeli ismerősnek, havernak, aki nem a laikust, elsőbálozót átb*szó fajta. Tudom, a használt autó mindig nagyobb lutri, de talán így csökkentem a szívás esélyét. Vagy nem :)

Elsősorban benzines, lépcsőshátú érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.