Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) tomyoy


tomyoy
senior tag

sárvédő :DDD home made:D

a küszöb az jó lett holnap viszem a fényezőhöz, körbe lesz fújva ( kivéve: motorháztető, a teteje, meg a hátulja) oldaláról a gumi védő csík le lesz szedve, hátsó műanyag "szárny" színre lesz fújva, hátulra műanyag sárvédő dobok lesznek, és a végén telibe lesz polírozva, mindez 100e lesz:D

nyiknyiknyiknyik

(#7902) KrAt


KrAt
veterán

Sírvaröhögve olvastam végig :D Totál kész :D [link] Olyan stílusa van, hibátlan :D

(#7903) glutamin válasza KrAt (#7866) üzenetére


glutamin
őstag

Grat! Szerintem is szebb lett. Meg mondjuk nekem ez a hűtőmaszk jobban tetszik mint az előző, amilyen volt.

Kérdés: tönkrement a külső hőmérőm szenzorja. Leesett a rögzítési pontjáról és valahova sikerült beverni (járdaszegély vagy ilyesmi lehetett. Most elöl a lökháírtó alatt lóg:(). Jelenleg a hőmérő --.- fokot mutat:D Googlit már átnyálaztam de eddig nem találtam semmit. Márkaszervizbe végső elkeseredésembe mennék csak emiatt:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7904) TasiA válasza glutamin (#7903) üzenetére


TasiA
senior tag

Most mi a kérdés??
az ára? kb 2000Ft
miért nem mutat? lehet beszart, vagy elszakadt a vezeték
menj-e márkaszervízbe? én a környékére sem, a 8000FT-os óradíj miatt
miért nem találtál semmit a goggle-ba?? fingom sincs
hogy csináld meg? cseréld ki

;)

(#7905) glutamin válasza TasiA (#7904) üzenetére


glutamin
őstag

Igazából a hol lett volna a kérdés, de a Bárdinál valszeg lesz ilyenjük. 2000 Ft ért tényleg nem érdemes szarakodni. Pár napja leesett elöl egy vezeték, amire azt mondta nekem valaki, hogy valszeg a gyári ködlámpa vezetéke, ami a fapados verdámban nincs. Most kiderült, hogy nem az volt :DDD

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7906) Calogero


Calogero
addikt

Egy márka társam szólt hogy nézzek a használtautó.hu-ra.
És mit látok?

Az én autómat más adatokkal....

Abból a képből készült ami itt is megtalálható az #1 hozzászóllásban....

(#7907) wwhy válasza Calogero (#7906) üzenetére


wwhy
veterán

sokaknak így kényelmesebb :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7908) Tomazzo


Tomazzo
tag

Hali mindenkinek!

Lenne egy kis problémám a verdámmal Astra f, melyen a barátnőmnek sikerült kilapítani egy kicsit a gyári díszlécet, amikor tolatott ki a garázsból.
Sajna teljesen tönkre ment, és ugymond felgyűrődött, mint egy rongy.
Nos ki kellene cserélni, de ez ugye ragasztott.
Tud valaki olyan módszert, amivel úgy le tudom szedni, hogy nem jön vele a festék is az ajtóról, mert az ajtó nem sérült, emiatt viszont nem akarnám fényezni.
már próbáltam feszegetni, alányúlni pengével, de mindíg cibálná magával a fényezést is.
Valami módszer van rá?

Előre is köszi!

(#7909) -Nemtom- válasza Tomazzo (#7908) üzenetére


-Nemtom-
senior tag

szervízkönyv azt írja, hogy melegíteni kell kicsit hőlégfúvóval és damillal lehúzni. Bár én először hajszárítóval próbálnám...

(#7910) aphra2 válasza Tomazzo (#7908) üzenetére


aphra2
aktív tag

Pedig azt úgy kell leszedni pengévell ill ilyesmivel ami meg van élezve.
Úgy próbáld, hogy a diszléc vonalával párhuzamosan húzod, közbe érzéssel nyomod befele, és akkor át lehet vágni a kétoldalu ragasztót.
Általában 2 ragasztó csik van minden lécen, tehát felül és alul is át kell vágni.
De az igazi szívás csak ezután jön , mert az átvágott kétoldalu ragasztó fele az ajtón marad, na azt lekapargatni nem túl nagy élmény :D ( viszont megkerülhetetlen)
Racionalizálva, és gépesitve a folyamatot, autófesték boltokban lehet kapni un: radirt,
amit fúróba fogva direkt arra találtak ki, hogy az ilyen ragasztót leszedje.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#7911) #TOTTI válasza Tomazzo (#7908) üzenetére


#TOTTI
őstag

Nekem is damillal (nem horgász) műtötték le a ragasztott cuccokat... Ha élessel szeded le akkor fényezhetsz sztem..

Jaja olyan radirral is le lehet szerni ami a polirgépre megy.. csak azzal is ovatosan mert a festéket is lekaphatja.. legjobb ha kézzel csinálod lassan, óvatosan..

[ Szerkesztve ]

(#7912) eddie88


eddie88
csendes tag

sziasztok,segitség kéne:)vettem egy komplett f-astra műszerfalat mindennel együtt,na szóval nemsokára épitjük be, és világitást szeretnék variálni a műszeregységben...tehát az elképzelés h kék háttér piros mutató,kék háttér ok de a piros világitott mutató már gondolkodósabb(nem szedtem még szét a műszeregységet de gondolom ami 4 világitás van benne az megy gyárilag a mutatókhoz is a mutató meg fényvezető anyagbol van)na remélem tudtok valamit irni vagy linkelni,köszi:) ajj én meg a hülye ötleteim...:D

(#7913) KrAt


KrAt
veterán

(#7914) dokar válasza KrAt (#7913) üzenetére


dokar
addikt

nem rossz és kívülről az orra is tetszik

extra - SEXRay

(#7915) eddie88 válasza KrAt (#7913) üzenetére


eddie88
csendes tag

alakul a kadi,még mi van hátra?ködlámpa gondolom megy a lökösbe :U :C

(#7916) tomyoy


tomyoy
senior tag

egy központi injektor csere hengerenkéntire mibe fájna? ( si re alakítás) gondolom én: komplett hengerfej, injektorok, kábelei, vezérlő elektronika

nyiknyiknyiknyik

(#7917) KrAt válasza tomyoy (#7916) üzenetére


KrAt
veterán

Hát alkatrész az olyan 30-40, tömítések pár ezer, munkadíj ha te csinálod, semmi, viszont kérdés, mennyire jó a régi HF, érdemes-e felújítani..

(#7918) glutamin válasza dokar (#7914) üzenetére


glutamin
őstag

Opeléknél is eljutottak végre oda, hogy a fekete műanyagok minimalizálásával és némi ízlésesen elhelyezett krómdíszitéssel fel lehet zárkózni a Merci, Bömös, Audi hármashoz küllemben.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7919) tomyoy válasza KrAt (#7917) üzenetére


tomyoy
senior tag

ha bwin ad egy kis pénzt akkor mindenféleképpen belevágok :D már nézegettem is bontott astrákat de 1.6 os hengerenkéntit nem találtam :( és én csinálom

tegnap óta olvasom az opelfórumot, találtam 1 emberkét aki alakított 1.4 nz ből se-t, de még irta hogy kompjútert még állitani kell hozzá, neki is nehéz volt találnia hozzá donort, 80 volt az alkatrész, meg 30 a munkadíj.

nyiknyiknyiknyik

(#7920) marsu válasza tomyoy (#7919) üzenetére


marsu
addikt

Ha már belevágsz, akkor miért nem egy 2.0 GSi motort raksz bele?

:K ;)

Press any key to continue ...

(#7921) tomyoy válasza marsu (#7920) üzenetére


tomyoy
senior tag

nem akarok 4l el több fogyasztást...... (mármint ahogy én használnám ;] ) nem akarok kínlódni a papírmunkával, ez meg sztem "pikk- pakk " megvan.. ha totál meglenne minden hozzá akkor 2 napnál nem álna többet ...

[ Szerkesztve ]

nyiknyiknyiknyik

(#7922) KrAt válasza tomyoy (#7921) üzenetére


KrAt
veterán

Így van :) Azért az a 1.6Si már harapós lenne :)

(#7923) TasiA válasza tomyoy (#7921) üzenetére


TasiA
senior tag

Üdv!

Így se, úgy se szabályos, de legalább a motorszám és motorkód marad az eredeti.
Egyik haverom megcsinálta ugyan ezt, X16SZR-ből csinált SI-t. A régebbi C16NZ-ből macerás lesz, mert hiányzik valamelyik jeladó, ami az X-el kezdődőben már van. (asszem főtengely, vagy vezérműtengely) Semmi extra, csak a hengerfejet szívótorkostól rárakod, kábelköteg, computer és AC pumpa csere. Ha valami infó kell még, akkor megkérdezem a cimbit, hogy is volt pontosan.

(#7924) tomyoy válasza TasiA (#7923) üzenetére


tomyoy
senior tag

"motorszám és motorkód marad az eredeti" ez a lényeg
valami főtengely jeladó van benne... jó lenne ha megkérdeznéd, priviben jöhetne 1 kis infó! előre is köszi.!

üdv Tomi

nyiknyiknyiknyik

(#7925) marsu


marsu
addikt

Egy ilyen Opel Astra GSi ennyi pénzért megéri?

Felszereltség:
Manuális klíma, könnyűfém felni, garázsban tartott, ABS, autóbeszámítás lehetséges, centrálzár, dönthető utasülések, elektromos ablak, elektromos tükör, fedélzeti computer, full extra, immobiliser, keveset futott, ködlámpa, nem dohányzó, plüss kárpit, rendszeresen karbantartott, riasztó, rádiós magnó, szervokormány, színezett üveg, törzskönyv, vezetőoldali légzsák, ülésmagasság állítás.

Leírás
Eladó jó állapotban lévő megkímélt Opel Astra 2.0 gsi!kívül és belül is normál állapotban van! Nagy teljesítmény, alacsony fogyasztással és fenntartási költségekkel!

Vagy túlságosan olcsó 475.000 Ft-ért?

:F

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#7926) sNORh


sNORh
addikt

Hali
Opel Astra 94-es F 1.7D-nek hol található az ablaktörlö reléje? kiment, de a bontósok se tudják holvan.
Az elsö fokozat nemmegy amikor töröl 1et és szünetel, meg nemáll vissza ahelyére, ha leálltom ott áll meg ahol éppen tartott.. aztmondták relé..
elöreis köszi :)

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7927) wwhy


wwhy
veterán

ha vkit esetleg érdekelne:
haverom eladja alapfelszereltségű F Astráját, amely végig márkaszervizben volt szervizelve, mert ott dolgozik:) Részletek priviben.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#7928) fero02 válasza sNORh (#7926) üzenetére


fero02
veterán

K111 néven fut. Sztem a biztosítéktábla környékén található többi relé között kell lennie.

De majd megnézem pontosabban ha megyek délben kajálni és nem felejtem el. :DDD

marsu: ha rendben van a kocsi, akkor nem pénz érte. :R

[ Szerkesztve ]

(#7929) TasiA válasza tomyoy (#7924) üzenetére


TasiA
senior tag

Egyenlőre ennyi választ kaptam:

"nagyvonalakban: hf, szívósor(injektorok,pillangó), veztengely, ac, computer, kábelköteg, kell egy másmilyen műanyag cső, egy 3ágú vízcső hátra, vákumos cuccok, légszűrőház csővel..."

(#7930) tomyoy válasza TasiA (#7929) üzenetére


tomyoy
senior tag

jegyeztem !köszi

végre kész lett a fényezés:) nagyon adja, majd ha nem lesz ilyen rossz idő csinálok képet,

most elgurultam Szolnokra a tescóba, és olyan vizátfolyások vannak, hogy vagy 5 ször sikerült majdnem beleszaladni az előttem lévőbe, pedig csak 40 el mentem és előre lassitottam, igy is volt hogy min 5m es blokkolt kerék fogadott :( nagyon rosszak a gumijaim, 4 esre fordultam ki 2.ban és egyszerüen kisodródtam a külső sávba. :(

nyiknyiknyiknyik

(#7931) sNORh válasza fero02 (#7928) üzenetére


sNORh
addikt

zsir köszi, jólenne ha pontosan megtudnád mondani mert én már néztem de ott nemtaláltam..
:R

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#7932) Daywalker


Daywalker
addikt

Az NZ/SZ->SE átalakításhoz adok egy listát, hátha segít:) Opelfórumról szedtem össze, ahol Tápiószecső kolléga csinálta meg az Astrát...nekem is tervben van.

-hengerfej sallangokkal (szelepek, szeleprugók, stb...)
-vezérműtengelyház tengellyel
-vezérműtengely fedél (a régi is jó)
-gyújtás, gyújtótrafó és gyertyakábelek
-kábelköteg sallangokkal (MAP szenzor, oktánszámdugasz, stb...)
-komputer
-benzinpumpa
-szívósor+fojtószelepház sallangokkal (alapjárati motor, fojtószelep potenciométer, stb...)
-injektorsor
-ékszíjtárcsa
-hűtővízcső (a műanyag, van rajta egy plusz leágazás)
-légszűrőhöz vezető cső (esetleg légszűrőház)
-fékszervócső
-néhány cső ide-oda (bár ezeket is át lehet menteni a régiről szerintem)
- tömítések

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7933) marsu válasza Daywalker (#7932) üzenetére


marsu
addikt

Tápiószecső után van Tóalmás ...

tomyoy, remélem te is jössz!

Press any key to continue ...

(#7934) TasiA


TasiA
senior tag

Üdv!
Eladóvá váltak a 16-os kerekeim, ha véletlenül érdekelne valakit!

16-os 4x100

[ Szerkesztve ]

(#7935) tomyoy válasza TasiA (#7934) üzenetére


tomyoy
senior tag

ha nem ment volna el a fényezésre 100e akkor tuti lett volna :R

nyiknyiknyiknyik

(#7936) marsu válasza tomyoy (#7935) üzenetére


marsu
addikt

Lassan már többet költesz a járgányra, mint amennyiért vetted, nem?

Press any key to continue ...

(#7937) tomyoy válasza marsu (#7936) üzenetére


tomyoy
senior tag

hát jah:S tudod hogy octáviát akartam venni, de úgy voltam vele hogy veszek olcsóbbat, és marad pénzem.....de már annyiba van mint az octávia

nyiknyiknyiknyik

(#7938) marsu válasza tomyoy (#7937) üzenetére


marsu
addikt

De az opel sosem kopel ...

... és lehet hogy ennyit az octáviára is kellett volna még költened. Így legalább tudod, hogy rendben van a gép.

Press any key to continue ...

(#7939) KrAt


KrAt
veterán

[link]

Szavazzatok

(#7940) glutamin válasza KrAt (#7939) üzenetére


glutamin
őstag

Látom szépen halad az Astra. Én még 320-nál tettem neki egy pöttyöt:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#7941) marsu válasza KrAt (#7939) üzenetére


marsu
addikt

Astrára nyomtam egyet, a 427. az enyém ...

Press any key to continue ...

(#7942) #TOTTI válasza marsu (#7941) üzenetére


#TOTTI
őstag

533..:) de megyek távoli asztalokra szavazni..:)

(#7943) marsu válasza #TOTTI (#7942) üzenetére


marsu
addikt

Elfogadnám?

Igen!

:K

Press any key to continue ...

(#7944) Calogero válasza #TOTTI (#7942) üzenetére


Calogero
addikt

643 az enyém :)

(#7945) marsu válasza Calogero (#7944) üzenetére


marsu
addikt

Szépen elhúzott az Opel Astra ...

... talán nem véletlenül.

Press any key to continue ...

(#7946) fero02 válasza TasiA (#7934) üzenetére


fero02
veterán

Önnek egy Privát Üzenete érkezett! :R

(#7947) KrAt


KrAt
veterán

(#7948) Calogero válasza marsu (#7945) üzenetére


Calogero
addikt

Remélem a szakújságírók is így fogják látni. Egymásután két évben is Év autója cím jót tenne az Opelnek.

Már nagyob várom az új Caravan megjelenését....

(#7949) fero02 válasza KrAt (#7947) üzenetére


fero02
veterán

Nem azért, h kötekedjek, de mi újság van azzal a frissített #1-el? :U :D

(#7950) KrAt válasza fero02 (#7949) üzenetére


KrAt
veterán

Folyamatban :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.