Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) bencus09


bencus09
csendes tag

Sziasztok!
Lassan 1 hete, hogy Opel tulajok lettünk, pontosabban egy Astra H 1.6-é. Az lenne a kérdésem, hogy a fedélzeti számítógép figyelmeztet, hogy tankoljak 38km van hátra, de kb. 10km-el ezelőtt már megtörtént a tankolás, csak mintha a computer nem érzékelte volna azt. Utána olvastam egy-két helyen ennek a jelenségnek, de normális infót nem találtam róla, hogy mi lehet a probléma. Az igaz, hogyha az autó kb. 38km megtétele után nem lesz beindítható mivel azt érzékeli, hogy kifogyott az üzemanyag, lehet valahogy resetelni a range-t?
Az autó egyébként az egész családnak nagyon tetszik, úgy néz ki sikerült találni, egy szervizelt példányt, csak az előbb említett jelenség miatt aggódom.
Előre is köszönök minden választ és segítséget!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#80102) Sukta 95


Sukta 95
tag

Lassan másfél hete végre nekünk is meglett az Opelünk párommal. 2015-ös (2016 januári forgalomba helyezés), 1.4t, ~40 000 km-ert futott. Gumiszónyegek, csomagtértálca már megvéve, útön a kartámasz, tavasszal jön a fóliázás és a további apróságok. :)

kép1
kép2
kép3

Az illetékes nyugodtan berakhatja a leírásba, amelyik képet megfelelőnek találja. :)

[ Szerkesztve ]

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#80103) Luck Dragon válasza Sukta 95 (#80102) üzenetére

Gratulálok hozzá, balesetmentes közlekedést. :)

Más: Hogy tudhatom meg hogy az M-32-es váltó csapágyak a végét járják?
Nehezebben megy bele a sebesség fokozatba, vagy hogyan?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80104) Szabó0922


Szabó0922
tag

Sziasztok
Haverom ezt az opelt názte ki
Szerintetek megér ennyit ha tényleg rendben van az auto?

(#80105) Petyyyyy válasza Szabó0922 (#80104) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Szvsz ez a kínálat alja - árban mindenképp. Másrészt nem úgy néz ki az autó, mint ami rendben lenne.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80106) Luck Dragon válasza Szabó0922 (#80104) üzenetére

Ez rendben van?
Az eleje lóg, az első ülések és a kormány bevonat kuka, hátsó ajtó zár zsanéroknál eszi a rozsda, és nyári kép, azaz nem most készült fotók, és nem volt aki elvigye ezért az összegért, gondolod hogy minden rendben van vele, ha nem vitte el senki sem ez idő alatt?
Szerintem ez gond nélkül egy pénztemető lesz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80107) -=RelakS=- válasza Szabó0922 (#80104) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Biztos, hogy nem volt rommátörve az eleje? A lökhárító és a motorháztető illesztései csak távolról emlékeztetnek erre

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80108) trassher válasza Szabó0922 (#80104) üzenetére


trassher
addikt

Az ár duplájáért már vannak megtekintésre érdemes példányok, ezzel inkább ne is foglalkozzon.

Redmi Note 7

(#80109) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Astra J kombi 2012-es évjárat, 2.0 Cdti 165 LE. Egyik ismerősöm szeretné megvenni 6000 euróért. Holnap viszik tesztre az Opelhez. Mire figyeljen oda, mik a típus hibák, megbízható autó?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#80110) Doggy dog válasza bencus09 (#80101) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Ha csak pár ezer Ft-ért tankoltál,akkor nem fog változni.
kell hozzá ~15liter.
Megtehetőt tanulja,esetleg saru le,pár perc múlva vissza.
Ilyenkor "újratanulja",de ha nem veszed le,akkor is "megtanulja".

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#80111) Szabó0922


Szabó0922
tag

Köszönöm a segitséget mindenkitöl :R
További szép napot

(#80112) Szabó0922


Szabó0922
tag

érdeklödnék hogy itt nincs senkinek eladó c vectrája?

(#80113) diegho válasza Szabó0922 (#80112) üzenetére


diegho
nagyúr

Barátom apja lehet megválik tőle, első gazdás szép darab, majd rákérdezek.

(#80114) Szabó0922 válasza diegho (#80113) üzenetére


Szabó0922
tag

köszi :R

(#80115) Szada85


Szada85
aktív tag

Ez a C Veci marha praktikus egy jószág, ha kidobom az otromba nagy rádiót, máris egy hatalmas tárolórekesszel több lesz a müszerfalon... :DDD :DDD

(#80116) Petyyyyy válasza Szada85 (#80115) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ugyanezt el tudod játszani lent a teremgarázsban is...

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80117) attamero81


attamero81
senior tag

Üdv Opel fanok!Lenne egy törtènetem amit megosztanèk mint b*lf* sz.Egy autó nem hètköznapi újjá születèsèről van szó nem kevès szerencse ès áldozat rèvèn.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#80118) Szada85 válasza Petyyyyy (#80116) üzenetére


Szada85
aktív tag

Fogyasztásnáciknak meg... :DDD

(#80119) Petyyyyy válasza Szada85 (#80118) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Röviden: jujj :D
A 10 nem pánik, visszaosztva kicsit erősebb. De egyel több ok, hogy mindég legyen píz lóvéra. ;]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80120) -=RelakS=- válasza Szada85 (#80118) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

10 éve de vettem volna egérmozis Vectrát.

Aztán Fabia lett, mert az még jól felszerelve is felébe fájt :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80121) Szada85 válasza -=RelakS=- (#80120) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen - biztos vénségemre, de - nekem is nagyon tetszik a gyári megoldás.
Ezért fáj is nagyon, hogy a CD30MP3-hoz hasonló egyszerü profi módon (a´la Dension Gateway széria) nem tudok belevarázsolni USB csatlakozást az ncdc2013-ba, csak picit "kókány" módon, de folyamatban van a megoldás, lesz AUX-om a héten, aztán mehet a bikicsunáj.. :)

(#80122) farkas-j válasza Szada85 (#80121) üzenetére


farkas-j
őstag

Erről a varázslásról írhatnál részletesebben ha van rá kapacitásod. Engem pl. érdekel a dolog.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#80123) Szada85 válasza farkas-j (#80122) üzenetére


Szada85
aktív tag

Össze fogom írni a mikéntjét, bár én is csak másoltam a tennivalókat Youtube videó alapján. :)

Munkahelyen sajnos nem megy a YT, így nem tudok linkelni, de rákeresve az "ncdc2013 aux"-ra fog kidobni több találatot, abból az egyik - igaz németül -, de nagyon f@szán leírja a menetet, kapcs rajz minden van. (Letspatrik felhasználónéven)

Nincs nagy trükk egyébként, a CD-tár vezetékének megfelelö szálait kell elcsípni, és közé iktatni egy 3,5mm-es jack dugaszt.
Igazából pont emiatt nem értem, miért nem kompatibilis a Dension/Yatour megoldás, mert elvileg azokat is a rádió CD-tár bemenetére kell(ene) kötni, az oldalukon rákeresve pedig csak a FL Vectrák/Zafirák rádióival (CD30/70/90) kompatibilisek (lehet CAN-BUS köll hozzá).
Ahhoz meg drága azért, hogy kísérletezésre megvegyem. :)

(#80124) farkas-j válasza Szada85 (#80123) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi, keresgélek az infód alapján.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#80125) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Sziasztok, autó csere előtt állok, de nem szeretnék turbós motort, így a Mazda 3 G120 játszik illetve az Astra K 1.4 100LE, tudom, hogy csak a próbaút által fogok tudni dönteni, de van tapasztalat, hogy mennyire gyenge az 1.4-es? Városi használat, sok rövid táv, évi 1-2 hosszabb utazás, második autó lenne céges után. Jelenleg 7-8e km-ert megyek évente. Opeles voltam mindig is, de ott most más alternatíva nincs.

(#80126) Szada85 válasza farkas-j (#80124) üzenetére


Szada85
aktív tag

Elvileg ez lesz az a videó:
[link]

(#80127) farkas-j válasza #TOTTI (#80125) üzenetére


farkas-j
őstag

Gyári motorbeállítással nem igazán fog tetszeni az 1,4-es 100 lovas. Lusta. Én 1,5 évig vacilláltam az 1,4-es 100 lovas B Merivámmal, mert rosszabbul ment mint az öreg 1,4-es 90 lovas A-s Merivám. Aztán a Rigotechnél megcsinálták normálisan. Most nagyon jól megy és 5-6 decivel kevesebbet is fogyaszt. Sajnálom, hogy ennyit hezitáltam. A Mazda menettulajdonságait nem ismerem.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#80128) farkas-j válasza Szada85 (#80126) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszönöm!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#80129) Tikakukac válasza #TOTTI (#80125) üzenetére


Tikakukac
titán

Első körben legyen biztos, hogy mindkettő 100%-os. Annál komolyabb tuning nincs. Most jöttünk haza a kis telelésből, hát mintha OPC triturbo lett volna a kocsiban az eddigiekhez képest. Mindezt kőkemény 5k pénzért, amibe került a bontott lambda szonda.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80130) #TOTTI válasza Tikakukac (#80129) üzenetére


#TOTTI
őstag

Újak lennének, Mazda3 2.0 120LE szívó, lényegesen erősebb, ellenben az Astra K 1.4 100LE szívó.


Astra 4,8 - Mazda 3 hasonló felszerelési szinten 5.7 - egyedi árajánlat minden kedvezményt igénybe véve.

[ Szerkesztve ]

(#80131) Tikakukac válasza #TOTTI (#80130) üzenetére


Tikakukac
titán

Hoztunk már ki L200-ast úgy, hogy másnap már rendeltek bele 200k-ért kábelköteget meg még 150k-ért apróságokat :P

Barátomék Mazdában utaznak, hát igen. Kretén megoldások ott is vannak, de a nagy igazság, hogy biztosa abba ülnék bele. De teljes alvás meg üregvédelem első körben. Diszkólámpás 6-os láttam alulról és nem hittem el, hogy ez ezredforduló után készült. E meg C Merga is akkoriból ahogy kinéz. Félelmetes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80132) Tikakukac


Tikakukac
titán

No, megvolt az állófűtés beszerelés is. Hát apám, hogy milyen szerencsétlen helyen van az a fűtéscső... volt szopó rendesen. De végül minden stimmelt, a szűkített könyök is remek találmány hála szlovák kollégáinknak ahol volt ilyen rakin. Cakli-pakli 30k lett az anyag, a tartókonzolt szerintem holnap megbarkácsoljuk némi acélból és kész is. Szerdán meg megy le a lökös, ugrik be a menetfény, a ködlámpák meg a 2 új fényszóró is. Egy fékfolyadék cserével koronázzuk a hetet és csákolom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80133) trassher válasza Szada85 (#80115) üzenetére


trassher
addikt

Csempészautó! :Y Oda másfél karton simán befér. :DDD

Redmi Note 7

(#80134) attamero81 válasza attamero81 (#80117) üzenetére


attamero81
senior tag

Na kezdem!
Vettem egy Opel Vectra B sport 2.0i verziójú autót.Hibásan vettem,szóval tudtam,hogy nem indul (65 k).Az autó elektronika hibás lett egy hozzá nem értő ember bele nyúkálása után.Megvettem,összegeztem és utána jártam mennyi a javítás.Na most az összevásárolandó alkatrészek listája hosszú volt.Mire mindent számba vettem kijött egy összeg ami írreálisan magas volt.(kb 2-2,5 k)Na ezt elfogadhatatlanak tartottam,így egy "B" terv után néztem.Mivel tudom,hogy a magyar emberek átlaga donorizál ma magyarországon ezért én is ezt tettem.Vettem a Jófogáson egy sérült ugyan ilyen autót.Az autó ára 60 k volt.Ez idáig minden fasza volt.Sok pontot egyeztettem mire megbizonyosodtam,hogy teljes értékű donor.
Az alkatrészek listája amit cseréltem:
-Imobileiser
-ECU
-komplett motortér kábel köteg
-biztosíték tábla
-bal első ablakemelő kompletten
-klíma kompresszor
-üzemanyag tartály
-üzemanyag szintjelző kábel
-komplett kipufogó rendszer (katalizátorral,lambda szondával)
-folytó szelep
-komplett gyújtő trafók,kábelek
Ezután jött az első indítás.És beröffent.Mondjuk hozzá tartozik,hogy a donor autó kábelkötegét amit át tettem azt is javítani kellett.Kb 4-5 szállat át húzni benne,mert a gyári szigetelés teljesen elért.Jelenleg az autó tökéletes állapotban van.Friss műszakiját várja,melyre a napokban sor kerül.Azóta a megmaradt autó alkatrészekből vittek el,s folyt be valamennyi pénz még.Az autót az elöző gazdájának megmutattam,s csak pislogott.Kicsit,mint ha sajnálta volna,hogy olyan hamar feladta és elpasszolta.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#80135) Szada85 válasza trassher (#80133) üzenetére


Szada85
aktív tag

Porcukorból meg nyilván még több, talán még értékben is komolyabb. :DDD :DDD

(#80136) Szada85


Szada85
aktív tag

Ezt pedig úgy közösbe kérdezném, mindenféle bántó szándék, vagy élcelödés nélkül, de tényleg nem értem, és hátha valaki tud racionális magyarázatot.

Mi a pozitívum (azaz milyen ok okoz örömöt) abban, ha valaki vesz egy dízelt (legnagyobb valószínüség szerint a gazdaságosabb fogyasztás miatt), majd 11,2 literes átlaggal jár vele? :F

Tudom persze, a gázolaj még így is kicsit olcsóbb, de basszus a 3.2-es szívóval 10.4 az átlagom, pedig sokszor számolom füllel a hengerszámot.
Ettöl persze a hiba még lehet bennem van, szóval kíváncsi vagyok a véleményetekre.

(#80137) Luck Dragon válasza Szada85 (#80136) üzenetére

A személy egy "dízel power" fan?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80138) -=RelakS=- válasza Szada85 (#80136) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mikor néztél utoljára üzemanyag árakat?
A holtankoljak.hu alapján a 95-ös 366,3, a gázolaj 370,6 forintba kerül.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80139) Markizmark válasza Tikakukac (#80132) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez mifajta állófűtés 30k-ért?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#80140) Tikakukac válasza Markizmark (#80139) üzenetére


Tikakukac
titán

Villanyos, DEFA. Valami nagyon elfekvő német rakiból szerezték meg kompletten kábelestől, ha 23k-ért adták tovább, esélyesen bagóba került.
Kértem ajánlatot 105k-t mondtak berakással, ahhoz képest 3-4 óra szenvedést megért :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80141) Markizmark válasza Tikakukac (#80140) üzenetére


Markizmark
addikt

Ja ha villanyos akkor értem. :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#80142) farkas-j válasza Markizmark (#80141) üzenetére


farkas-j
őstag

Az én Merivámban is van gyári villanyos és nagyon bevált! Jó dolog ez.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#80143) Szada85 válasza -=RelakS=- (#80138) üzenetére


Szada85
aktív tag

Bevallom öszintén - és most ez rettentö sznobnak hangzik, pedig nem vagyok az, de nem tudom másképp leírni :B - nem szoktam nézni nagyon sem a benzin, sem a gázolaj árát, így - ezek szerint tévesen - abban a hitben éltem, hogy a gázolaj még mindig olcsóbb. :)
Elnézést érte. :R

(#80144) Tikakukac válasza Markizmark (#80141) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát én még mindig nem értem miért lett ennyi, de én örülök neki. Csak a kábelszett megy ennyiben, amiben nincs beépítőkészlet és fűtőegység sem. Az meg azért sok, na.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80145) Petyyyyy válasza Szada85 (#80136) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ott valami nagyon nem kerek szvsz. Olyan 8 liter körül kellene eljárjon vele maximum - feltéve persze hogy nem parkettázza egész nap. Kizárt dolog, mer' nem tudom.

Btw én sem nézem az árat, mert nem követem a trendet. Csak néha túl jól érzem magam tankolás után, azért lesek az oszlopra hogy legyen mit mesélni a klubban másnap. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#80146) Szada85 válasza Petyyyyy (#80145) üzenetére


Szada85
aktív tag

Amennyire olvastam, a legtöbb oldalon 10 körüli városi, és 7-8 körüli vegyes fogyikat írnak erre a mocira, plusz tudom, hogy a lovak zabbal mennek.
Inkább csak szokatlan, hogy egy feltöltött dízeles mocis tulaj ennyire örül egy 11 literes fogyasztásnak ( a használat körülményeit nem ismerve persze, lehet, hogy végtelen Le/örökélet Nm cshipsz van rajta ), míg ha én bárkivel a 10 Liter körüli benzinfogyasztásról beszélgetek, akkor látom, ahogy szépen csúszik a szemöldök a tarkójára, hogy Úúúristen, mennyiii?! :)

(#80147) ArthurShelby válasza Szada85 (#80136) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Gondlom élvezi,hogy tol alulról a kocsi (nagy dizli fan lehet), meg mutatja hogy mennyire nyomja neki, és rázza a rongyot (más ötletem nincs).
A sárnehéz (1,8tonna) zafi c (dízel 2.0) is eljár olyan 8 literrel városban, sportosabb vezetéssel.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#80148) -=RelakS=- válasza Szada85 (#80143) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én is annyiban szoktam figyelni, hogy a tank vége felé most pl kedden vagy szerdán tankoljak, ha van válogatási lehetőség. Viszont általában két ár szokott a totemoszlopokon lenni, és feltűnt egy idő után, hogy általában a gázolaj a drágábbik :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80149) Szada85 válasza -=RelakS=- (#80148) üzenetére


Szada85
aktív tag

A totemeket ismerem én is, ezentúl majd gyakrabban is nézem, de csak óvatosan, mert mégis milyen hülyén néz ki, hogy beállsz a kútra a benzines V6-os hajóddal, majd elkezded fürkészni a számokat, hogy melyikböl lesz meg 2000-ért a teletank... :DDD :DDD

(#80150) -=RelakS=- válasza Szada85 (#80149) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ha találsz ilyet, szólj, oda fogok járni én is :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.