Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) molnarpeter válasza odrif (#80896) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Munkahelyen is fagypont felett tudod tartani?

(#80902) odrif válasza molnarpeter (#80901) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nem sajnos nem.

Wiz Khalifa: 10km a munkahely, így ez egy hosszú séta lenne.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#80903) Wiz Khalifa válasza odrif (#80902) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Gondoltam hogy több. :)

AMD Power:
Olajast ne vegyél. Én legalábbis nem ajánlom. Csak a gázost.

Amúgy vannak olyan emberek sajnos akik 1km-t kocsival tesznek meg. Pl munkatársam. Heti 2-3 alkalommal. És dízel kocsival...

Smoke some weed nigga!

(#80904) beg válasza AMD Power (#80899) üzenetére


beg
veterán

Monroe gáz. Azt kapott a dög előre tavaly, teljesen jó.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#80905) ArthurShelby válasza AMD Power (#80899) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Pedig ha 1km-t kell menni és nincs dugó, van rá lehetőségem, esetleg sietni is kell, nagy hideg van.. akkor én (benzines) kocsival megyek.
Tudom pesti (azaz budai :D ) bunkó vagyok.

Egyébként tényleg könnyű hozzászokni a kocsihoz. Néha már a sarki boltba is azzal mennék. Bár itt pesten a bkv is játszik, szóval van mit mérlegelni.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#80906) Tikakukac válasza AMD Power (#80899) üzenetére


Tikakukac
titán

12 éve 200m-ket megy a kocsi télen-nyáron :B Nálunk mióta nem szockó autó van ez a bevett módszer. Nem gond, de most már tényleg 20m-re is beülnek, szóval kap muter munkahelyre is kábelt a fűtéshez és dugják rá. A többi nem is érdekel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80907) Sanki válasza Sanki (#80876) üzenetére


Sanki
addikt

Megnéztük kicsit jobban:

Olajbetöltő kupak alja.
Olajbetöltő nyílás.

Holnap reggel megnézzük és kitakarítjuk a kartercsövet.

(#80908) Tikakukac válasza Sanki (#80907) üzenetére


Tikakukac
titán

Facsén ma nagy buli volt, sok okos komment jött a karamell kupakra :B Mondjuk neked bent is ahogy nézem van, ott lehet tényleg nem egészséges a rendszer. Egy kevésnek lennie kell, az sima, hát a szerencsétlen pára hova menjen :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80909) #81556480 válasza Sanki (#80907) üzenetére


#81556480
törölt tag

Olajcsere mikor volt?

Én csak jó alaposan bemelegíteném, megjáratnám,aztán olajcsere.

(#80910) lsebestyen válasza Sanki (#80907) üzenetére


lsebestyen
addikt

Uhh ez elég durva. Mikor nézted utoljára? Skoda szokott ilyen trutyit csinálni, de azért ennél jóval kevesebbet. Az is extrém rövidtávos autó. Telente havonta le szoktam törölgetni a kupakot. Töröld le, hajtsd meg pályán, magas fordulaton, utána nem szabadna ilyennek lennie. Ha mégis, akkor benéznék a kiegyenlítőbe, hogy nem e cserélt pozíciót az olaj és a hűtőfolyadék.

pro tipp, hogy az olajcserét tavasz elejére kell időzíteni, mert a rövidtáv + hideg rendesen gyilkolja az olaj minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#80911) odrif válasza Sanki (#80907) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem ugyanígy nézett ki.
Olajcsere tavaly májusban volt, és most március elejére terveztem.
Egyenlőre beálltam a garázsba, de holnap délután meghajtom egy kicsit akkor én is hátha.

20 éve a Prohardveren

(#80912) molnarpeter válasza Tikakukac (#80906) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Esetleg egy csepptöltőt érdemes lehet még beiktatni, ha már ott az áram :)

(#80913) Tikakukac válasza molnarpeter (#80912) üzenetére


Tikakukac
titán

DEFA ad olyat is, teljes akksifelügyelettel. Ott a gond a brutális ár.

Majd most az lesz, hogy a belsőtér fűtést ha csinálom, akkor annak a dugójából veszek le még egy szálat és állandóra bekötök egy sima kicsi csepptöltőt. És az megvan 6-7k-ból nem pedig 45-50k. Végeredmény oldalról meg ugyanaz, max az nem DEFA logós meg nem annyira néz ki rendszernek. De elfér, így is nagyobb akku van berakva és ott a hely a tálcán, oda berakódik szépen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80914) Sanki válasza Tikakukac (#80908) üzenetére


Sanki
addikt

Ne is mondd, láttam már ott tartanak, hogy motort kell cserélni..

(#80909) LaciCRM: papír szerint 2017.06 hónapban. Illetve a kereskedő állítása szerint volt eladás előtt is cserélve.

(#80910) lsebestyen: őszintén szólva ezt a kupakot eddig nem néztem, (talán egyszer nézte meg kollégám, amikor mutattam neki az autót, de ez nem biztos, nem emlékszem).
Én is rövideket megyek vele: reggelente 7 km vagy 3 km vagy pedig 12 km.

(#80911) odrif: nekem sajnos nincs garázs..

[ Szerkesztve ]

(#80915) AMD Power válasza beg (#80904) üzenetére


AMD Power
titán

Koszi sracok... Akkor gazos lesz az mar biztos. ;)

legelek En is Budai vagyok! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#80916) AMD Power válasza Sanki (#80907) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ilyenem mar nekem is volt... VW Polo 1.4 Classic. Detto igy nezett ki! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#80917) Tikakukac válasza Sanki (#80914) üzenetére


Tikakukac
titán

Minden hengerfejes volt a srác szerint :B Most hadd ne szedjem már le a pár százas flottában a kocsikról a kupakot és nézzek be, lesz ott szinte mindben, amiben meg nem, ott meg majd máshol.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80918) Sanki válasza Tikakukac (#80917) üzenetére


Sanki
addikt

Mostmár én is nézni fogom max. havonta ilyen időben, nem szeretnék még egy ilyet.

Holnap akkor csőtakarítás (ha tényleg ez volt a baj), akkor utána mit érdemes csinálni?
Hajtsam meg a kocsit és utána legyen cserélve a teljes olaj?

Márkaszervizekhez érdemes fordulni amúgy? (debreceni vagyok, itt hirtelen 3 ilyet találtam neten)

(#80919) AMD Power válasza Sanki (#80918) üzenetére


AMD Power
titán

En meghajtanam hosszu tavon egy kocsit. Autopalya 13-140-el tolni neki.... Utana ha akarod egy no name olajjal szinten at lehet mosni egy kicsit a rendszert. Utana "jo" uj olaj bele + olajszuro.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#80920) odrif válasza Sanki (#80918) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

"Holnap akkor csőtakarítás"

Erre van valami kis videó vagy leírás hogy hogyan kell csinálni?

20 éve a Prohardveren

(#80921) Sanki válasza AMD Power (#80919) üzenetére


Sanki
addikt

Ebből a noname olajból mennyi kellene?

(#80920) odrif: nem tudom, hogy van e videó, nekem két kolléga segít megcsinálni reggel.

(#80922) Tikakukac válasza Sanki (#80918) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, nyiregyet tudom, hogy felejtős :P Debit még nem próbáltam, de majd nekem is kelleni fog, kérdezz körbe mit mondanak a debiek.

Hajtás meg csere szerintem sokat nem segít, az ilyen dugulós dolgok meg lerakódások mechanikai tisztítást kérnek. Amúgy ez a blokk ezt a kocsit 130-ig viszi 3-asban is pont tiltáson kipróbáltam legutóbb pályán, de sokat nem jelent, ami eddig kocsinak kínja volt, ahhoz mindhez bontás kellett nem gázpedál ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80923) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Én meg ma mikor hazajöttem melóból rájöttem hogy a hűtővíz hova tűnik el apródonként. Legalábbis valszeg.

Kocsi alatt találtam:

Lehet valamelyik csőnek a csatlakozása picit laza vagy pedig van egy repedés valamelyik csövön és meleg motornál ahogy nyomás lesz benne meg kitágul picit elkezdi ereszteni. Nem tudom.

De hétvégén aláfekszek ha nem lesz hideg és kiderítem.

Addig ha van valakinek tippje akkor írja meg mi lehet a ludas szerintetek. Amúgy az első kerekek előtt picivel és középen van a folt.

Smoke some weed nigga!

(#80924) Sukta 95 válasza Sanki (#80918) üzenetére


Sukta 95
tag

3 opel márkaszervíz Debbe? Nem csak Magocsáék vannak? Az üzletkötő hölgyek helyesek náluk, más tapasztalatom nincs velük. :D

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#80925) Sanki válasza Tikakukac (#80922) üzenetére


Sanki
addikt

Hát hidd el, hogy mostantól figyelni fogok rá.. :K

Keresek valami ismerőst/barátot/valaki, aki átnézi.

Eddig márkaszervizekre -2 pont.

(#80926) lsebestyen válasza Wiz Khalifa (#80923) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hűtő valahol repedt és az alsó motorburkolaton folyik le?

(#80927) #81556480 válasza Wiz Khalifa (#80923) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ezt végül is "jó hírnek" is lehet értelmezni. Legalább nem a motorba megy. Hátha csak valami cső vagy bilincs ereszt.

(#80926) lsebestyen nemhinném, hogy van neki alsó motorburkolata

[ Szerkesztve ]

(#80928) Tikakukac válasza Sanki (#80925) üzenetére


Tikakukac
titán

Valahol a keleti blokkban egy márkaszerviz kéne pedig, mert okés, eddig kb. mindent megoldottam, de ha neccesebb a szitu hadd ne én legyek már az autószerelő tanonc :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80929) Sanki válasza Sukta 95 (#80924) üzenetére


Sanki
addikt

Erre kerestem rá: "opel szakszerviz Debrecen" és első helyen 3-at dobott ki:
- zsigó autóház
- hétvezér autószerviz
- újhelyi-autó kft.

(#80930) Sukta 95 válasza Sanki (#80929) üzenetére


Sukta 95
tag

Lehet, kereskedés szerintem csak az Opel Magocsa van. :)

www.maon.hu Online marketing. Neked.

(#80931) Wiz Khalifa válasza #81556480 (#80927) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én is valami ilyesmire gondolok. Amint tudok alá mászok. :)

Amúgy nincs sajna motorburkolat alul de tervben van hogy veszek hozzá mert láttam hogy lehet venni. Amúgy gyárilag is adtak ki olyat amin volt? Vagy ezek ilyen utángyártott cuccok csak?

Egyébként maga a radim nem túl fényes állapotú. Nem rossz de nekem nem tetszik. Mert jó pár lamella sérült és görbe.

Úgyhogy majd nyáron az egész hűtőrendszert felújítom. Csak sokba fog fájni sajna mert klímás a kocsim.

Smoke some weed nigga!

(#80932) Sanki válasza Sanki (#80907) üzenetére


Sanki
addikt

Ja és az kimaradt, hogy a nívópálcán több, mint felééig volt az olajszint, délután megnéztük.

(#80928) Tikakukac: én is úgy gondoltam, hogy jobb a márkaszerviz, de azt mondják, hogy sok mindent már otthon is meg tudnak a "szakik" nézni/csinálni. Persze én továbbra is tartom azt, hogy viszont a márkaszerviz több adathoz/infóhoz fér hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#80933) AMD Power válasza Sanki (#80921) üzenetére


AMD Power
titán

Nivo palca alatt ne legyen az olaj igy egy 2.5l szerintemkdne kb.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#80934) #81556480 válasza Wiz Khalifa (#80931) üzenetére


#81556480
törölt tag

És ha klímás akkor mind a kettőt ki akarod cserélni mert kicsit csúnya? nem értem ezt a gondolat menetet. ha nem lyukas eleve fölöslegesnek tartom a cserét

nekem most itt pihen a zsír új klímahűtő mert kilyukadt, tavasszal beteszem, addig már ne egye a só.

kartervédőn én is gondolkoztam, de nem tudom van-e értelme

(#80935) Tikakukac válasza Sanki (#80932) üzenetére


Tikakukac
titán

Vannak elvárások amiket egy márkaszerviznek tudnia kell. Leginkább itt az ember a gond. Mert nyilván 98%-ot egy ilyen kocsin megoldasz jóformán egy jobb garázzsal, könyvvel, alapvető tudással. Mindig a vége a szívás :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80936) molnarpeter válasza #81556480 (#80934) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kartervédő != környezetvédelmi tálca, nem a műanyagra gondolt?

Szerk.: Ja ok, akkor egyről beszélünk, kartervédőről azonnal kazánlemezre gondoltam :D az alsó műanyag motorburkolatra értettem :K

[ Szerkesztve ]

(#80937) #81556480 válasza molnarpeter (#80936) üzenetére


#81556480
törölt tag

hogy mi?

nemtudom mire gondolt, de opelokra ilyen műanyag izé van = kartervédő :D az a környezetvédelmi tálca ? :Y

(#80938) Tikakukac válasza #81556480 (#80937) üzenetére


Tikakukac
titán

Van a csak kartervédő. Meg van a baromi nagy alsó motorburkolat, amit én is felraktam a kocsi alá. Na annak az a neve, csomagban lehetett kérni anno, ez volt benne meg talán a sárfogók. De katalógusban ott van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80939) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Én erre gondoltam:

LaciCRM:
Én arra gondoltam hogy sokba kerülne mert klímás hogy elvileg (legalábbis azt olvastam) hogy ha megbabrálom a hűtőrendszert (pl hűtőradicsere meg ilyesmik) akkor a klímát kell tölteni. És ha ez igaz akkor a klíma töltés ugye 12k körül van.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#80940) #81556480 válasza Wiz Khalifa (#80939) üzenetére


#81556480
törölt tag

ja úgy igaz. bár szerintem ki lehet venni a vízhűtőt a klímahűtő nélkül. Egyáltalán működik a klímád ?

(#80941) Wiz Khalifa válasza #81556480 (#80940) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Fél perc múlva ahogy bekapcsoltam már deres a pofikám. :DDD

A kocsin két cucc kivételével minden működik. Az egyik hogy a fűtés állító részen nincs háttérvilágítás valszeg kiégtek az izzók illetve az ell ablak az úgy működött mikor megvettem hogy az anyós oldalit lehúzta teljesen amint két mp-ig tartottam nyomva a gombot illetve vissza felhúzta is szintén így. A sofőr oldali nem csinálta ezt. De ahogy leesett az első hó megjavult a sofőr oldali is.

Viszont ha a zárba behelyezem a kulcsot akkor érdekes dolgot tapasztalok. Lehúzni lehúzza az ablakokat csak épp akkor ha zárásra fordítom a kulcsot és hagyom úgy. Ha a másik irányba fordítom azaz nyitásra akkor nem húzza le az ablakot de még fel sem húzza hogy ha már bezárásra húzza le. :DDD

Tehát ez a két dolog az ami nem úgy működik ahogy kéne. Minden más igen.

Szerk.: Még egy valami van amit majdnem elfelejtettem az pedig az ABS ami szintén nem működik jelenleg. Mert a jobb hátsó keréknél a jeladó bele lett törve a helyére. És azt kell kicserélni. Ezért egy kicsit keményebb is a fék.

Tehát alapvetően pár apróság az ami annyira nem zavar. Mert ezek mind javíthatóak egyszerűen. Vagy (mint pl az ablak lehúzásos dolog) nem is érdekel annyira.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#80942) #81556480 válasza Wiz Khalifa (#80941) üzenetére


#81556480
törölt tag

HOTTTYANNNN ??? ;]

Nem januárba vetted a kocsit ? majd nyáron térjünk vissza erre a klíma működik-e dologra ;]

Na de komolyan, ha jó a klíma, akkor el lehet vinni hogy leszívják a gázt. Majd szerelés után visszatöltik, így kevesebb a költség.

Az elektromos ablak hiba több minden is lehet. Akár végállás érzékelő kapcsoló az elektronikában ( ha ilyen fajta, amit nem tartok valószínűleg) vagy vezérlő elektronika. Az előző vectra nekem is hasonlóan össze vissza csinálta a komfort fokozatot. A mostani az jól működik, nemsokára megcsinálom hogy távirányítóra is felhúzza az ablakot.

[ Szerkesztve ]

(#80943) Wiz Khalifa válasza #81556480 (#80942) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Direkt elvittem egy garázsba egy napra ahol 20 fok volt (akkoriban meg kint még 10-15 között volt szerencsére) És ott próbáltam ki. Akkor jól elkezdte hűteni a gépet. Még nyári gumin hoztam haza meg úgy kocsikáztam egy hétig alufelnivel és nyári gumival mert az időjárás megengedte. :DDD Aztán szakadó hóba cseréltem le a kerekeket télire. :DD

De amúgy egy gázcsere mindenképp ajánlott szerintem egy idősebb kocsiba. Ki tudja mikori a gáz benne. :)

Amúgy azt a távirányítós dolgot hogy csinálod meg??? :Y

Nekem a KP zár utólagosan lett távirányítósra alakítva. De érdekelne hogy hogyan lehetne kivitelezni ezt hogy ha bezárom akkor felhúzza. Ha meg kinyitnám akkor meg le. De inkább ha mást nem akkor csak azt hogy bezárásra felhúzza.

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#80944) #81556480 válasza Wiz Khalifa (#80943) üzenetére


#81556480
törölt tag

gázcsere? néha írsz furfangos dógokat :D eleve nem hinném hogy ebbe a kocsiba olyan régi gáz lenne.

Az ablakfelhúzás attól függ milyen elektronika van a kocsiban. Egyszerűen egy diódát kell a központi zár és az elektromos ablak közé bekötni. ( youtubeon g astrához van egy csomó videó) itt az enyémhez való

Vagy ha gyári elektromos ablak van benne, a vezérlő panelben össze kell kötni két pontot. (erre is fellelhető neten leírás) Ha comfort paneles..

Ha működik a kulcs elfordításra ablak felhúzás, akkor a kp zárról le kell venni egy "jelet" egy diódával és az elablakra küldeni. Magyarul úgy érzi a távirányítós bezárást, mintha kulcsot fordítottad volna... nem bonyolult. ( ez a videós leírás feljebb)

Ez meg egy bonyolultabb változat: [link]

Regisztrálnod kéne ha még nem tetted az http://www.opelforum.hu/ -ra ott kicsit komolyabb beavatkozásokhoz is vannak instrukciók, meg leírások. Ilyeneket ott fel lehet lelni. Feltéve ha érdekel.

(#80945) Wiz Khalifa válasza #81556480 (#80944) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem gyárilag elektromos ablakos a szekér viszont ahogy írtam nem megy sajna a kulcsos záras történet.

De majd ha jobb idő lesz megnézem a dolgokat meg bereggelek az oldalra is.

Amúgy a G Astra-t mire írtad hogy van egy csomó videó? Nekem nem G Astra-m van. :)

Smoke some weed nigga!

(#80946) Szada85 válasza Wiz Khalifa (#80931) üzenetére


Szada85
aktív tag

Ha már úgyis szétkapod/ szétkapatod a hütökört, akkor érdemes ránézni a motor hátsó felén futó vastag müanyag vízcsöre is ( amiröl leágazik a fütöradiátor, stb.), elöbb-utóbb annak a csatlakozása is megadja magát, és elroppanhat, a víz meg huss.
Mivel a szívósor alatt van, ezért hozzáférni sem a legkomfortosabb, mondjuk az NE mögött van hely, jobb, mint az XE-n.

Én is túlvagyok már ezen, akkor én cseréltem az egész müanyag csövet fémre, amivel nem nagyon lesz többet gond...

Fb-on Opeles csoportokban meg lehet találni a srácot, aki gyárt a helyére rozsdamentes csövet, megfelelö csatlakozószámmal.

(#80947) BaKeSZ87


BaKeSZ87
senior tag

Ebay-es Op-commal tudok távirányítót programozni az autóhoz? Vettem egy másik távirányítót a G Atrámhoz, de be kéne tanítani az én autómhoz.

(#80948) Wiz Khalifa válasza Szada85 (#80946) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jónak hangzik ez a fém csöves dolog. De ez pl nem gáz ha 6 év múlva OT-ra vinném?

Smoke some weed nigga!

(#80949) Tikakukac válasza Wiz Khalifa (#80948) üzenetére


Tikakukac
titán

Kiindulva mi kell az OT-hoz, a legkisebb gondod lesz egy ilyen. Készül otthon OT-s autó, hacsak nem a tied az országból a top50 állapotú Calibrák egyike, akkor nyugodtan célozd meg a kocsi mostani árát még egyszer amit bele fogsz rakni :K

BaKeSZ87: Elvben igen, tavasszal nekem is ez lesz.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#80950) Szada85 válasza Wiz Khalifa (#80948) üzenetére


Szada85
aktív tag

Mivel nem jártam még OT vizsgán, így nem tudom, hogy gáz-e, de nem gondolnám annak, mivel ugyanaz, mint a gyári csö, csak fém.
Nekem, amikor a gyári eltört, és müanyagot találni már akkor sem volt egyszerü, amely helyzet az idö elörehaladtával valószínü nem javult, valamint amit bontottan megveszel is használt, tehát kétséges a tartóssága, így nálam nem volt kérdés, hogy fém lesz. :)

Másrészt, én OT vizsga közelébe nem merészkedek, elnézve az autómat meg az alatta/benne levö dolgokat, és az aktuális bevásárlókosaramat, szóval jó lesz a fém. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.