Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:10

LOGOUT.hu

Opel topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) zolikaDB válasza Declare (#52848) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csippelve, ures kipuff rendszer, dbilas direktszuro azt hadd szoljon :D

(#52852) Declare válasza F_Gergely (#52849) üzenetére


Declare
őstag

Nem kell leragadni a multnal ;) Anno 1940 ben, amikor a 75 lovat a 3600 ccm böl nyertek ki, ugyan igy felsikitott volna mindenki, ha bemondod, hogy 2000ccm es 110 lo :Y . Vagy az enyemre? 1700 ccm es 110 lo :Y megis ami nekem van isuzu 1.7 cdti az egyik legkedveltebb motor a H astrakban a megbizhatosaga miatt.

Nem a ccm töl megy az auto, hanem az össz teljesitmenytöl...es abban egy 1.0 turbo elveri az 1.4 szivot. Az 1.4 tsiben pl a klima kevesbe eszrevehetö, mint egy 1.6 szivoban. A turbo miatt megvan a nyomatek, nem fogja meg a klima kocsit annyira.

Nincs azzal baj, hogy Te mit szeretsz, meg van ra az opciod, hogy olyan autot vegyel, ami tetszik, de ez a felesleges remisztgetes, meg jajongas elöre, ez total felesleges. Majd kiderül. Lehet, hogy igazad lesz es szetesik 100k km utan, lehet nem...en az utobbira fogadok....es szerintem az 500ccm re sem kell sokat varnunk :D (egy hibrid motorkent szerintem nagyon hamar meg fog erkezni)

(#52851) zolikaDB ennyi :DDD ...nyilvan nem szivet melengetö, hogy a sportautok is kis turbosak ma mar es hangszorobol jön a motorhang...de ez van....a w12 ideje lejart....kar ezen keseregni, ugyse tehetünk ellene semmit

[ Szerkesztve ]

(#52853) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

A G Astra kapcsán igaz amit ebben a cikkben írnak? Ilyen hibalehetőségekről van szó:

Az ADAC hibastatisztikája szerint az Astráknál gyakran okoz gondot a megzavarodó motorvezérlés, ami mindegyik évjáratot, a benzines és a dízeles változatokat egyaránt érinti. A nyestek előszeretettel ejtenek lyukat a hűtőcsőnél, a kipufogógáz-visszavezető ventilátor elkoszolódhat, a 2002-ig gyártott példányoknál pedig a beragadó kormányzár okozhat fejtörést. A szelelő, lyukas kipufogó (benzineseknél 2002-ig, dízeleknél 2004-ig) és a hibás generátor (2005) is az Opelek gyengéi közé sorolható. Gyári visszahívás keretében orvosolták az 1,7-es és a 2,0 literes dízelek korrodáló első segédkeretét. A hazai példányoknál gyakori a hamar bedöglő vízpumpa, az ingadozó alapjárat, a jelentős olajfogyasztás, a széteső sebességváltó, valamint a hibás generátor és önindító.

A gyenge láncszemek közé sorolható a porlasztócsúcsok mellett a termosztát, a klímakompresszor, a gyújtáskapcsoló, a dízelek adagolórendszere. Keresett kopó alkatrészek a lengéscsillapítók, a kerékcsapágyak és a lökhárítók is. Utóbbiak rideg anyaga már kisebb erőhatástól deformálódik, törik. A kézifék nehezen beállítható, ha jó, sok esetben még akkor is erőteljesen kell behúzni, különben nem képes megtartani az autó tömegét. A tulajok panaszkodnak a gyenge szellőzésre, a napon hamar elöregedő, töredező ablak- és ajtótömítésekre és az elvétve megjelenő barna rozsdafoltokra. A biztonsági öv nem minden esetben csévélődik vissza a házába, ami költséges probléma, ugyanis a megoldást a komplett szerkezet cseréje jelenti.

Szétesű váltó miegymás, ez komoly? :S

(#52854) F_Gergely válasza Vesztor87 (#52853) üzenetére


F_Gergely
őstag

nettó baromság, semmivel sem fordul elő többet mint más autógyártónál.

"A kézifék nehezen beállítható, ha jó, sok esetben még akkor is erőteljesen kell behúzni, különben nem képes megtartani az autó tömegét."
Ez nem Opel hiba hanem az összes autónál így van ahol hátul tárcsa a menetfék és dobfék a kézifék. Nem csak Opelnél.

Nem szokásom védeni az opelt, de ez a cikk úgy baromság ahogy van.

(#52855) Vesztor87 válasza F_Gergely (#52854) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szinte rémisztő miket írnak :DD Csak azért érdekes mert várhatóan idén 2 G Astra is a családba kerül ha minden a tervek szerint halad... :D Eddig Suzukik voltak a családban többnyire, azokkal meg soha nem volt gondunk.

(#52856) Petyyyyy válasza Vesztor87 (#52853) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez egy baromság. :U

Inkább azt írom mi az ami igaz az idézett listáról: klímakompresszor és a hátsó kis háromszög ablak előtti gumitömítés(emiatt 90 felett enyhe szélzaj hallható) - tavaly fáradtak el apám Astrájában, ami amúgy 8 éves. Kb. ennyi. Nem tudom miféle darabokat fogtak ki törpiek, de elég negatív a lencse.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52857) beg válasza beg (#52850) üzenetére


beg
veterán

Na erre nem gondoltam, mert én csináltam még novemberben és biztos, hogy rommá volt húzva:
Bal első keréken mind a 4 csavar le volt lazítva :W Vagy lopni akarták, vagy van egy haragosom, de akkor dzsihád lesz a lakótelepen az biztos. (2 hónapja kromofágoztak egy corsát, szóval kedves környék)

De ha már ott van, ne jöjjek el üres kézzel, kézifékkötél beállt, bal hátsó betéteket elkoptatta. Szóval egy új kötél, és egy szett hátsó betét. :((

(Pedig gondoltam a keréklazulásra, de mikor félreálltam és megrugdostam/löködtem, akkor nem mozdult. Mondjuk 4 sávos út mellett tök sötétben... )

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#52858) F_Gergely válasza beg (#52857) üzenetére


F_Gergely
őstag

sajnos mi is jártunk már úgy hogy imbolygott a kocsi, megálltunk, akkor derült ki ki vannak lazítva a kerékcsavarok, kb éppen hogy nem estek ki.
Tavaly tesomnak kilyukasztották a tankját, valamennyi benzint leszedtek de mivel aznap tankolta teli az autót a háromnegyedét elfolyatták a kocsi alatt. Reggel mentem dolgozni és bezinben tocsogott minden a kocsi alatt....

(#52859) realmadrid válasza beg (#52857) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Erre lehet jó a kerékőr.
Nekem is kellene venni, már gondoltam rá.
Szerencsére még nem volt ilyen "élményem".

A sas nem vadászik legyekre

(#52860) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Mit jelenthet fényszórónál, a maunálisan/elektromosan állítható?

Három féle van:
manuálisan állítható - ez ok
elektromosan állítható - ez is ok
elektromosan és maunálisan állítható - ez most mit jelent?

(#52861) Declare válasza F_Gergely (#52860) üzenetére


Declare
őstag

Szerintem van manualisan allithato (halogen lampa, mikor kezzel csavarod fel le a müszerfalrol), vagy elektromos szintezö ( xenon, amikor elektronika allitja folyamatosan). Ettöl függetlenül a xenon alaphelyzetet is be tudod allitani manualisan, a csavarokkal a lampabura mellett....szoval elektromos es manualis egyben. Mas opci szerintem csak boyracer garazsban születhet :F

(#52862) w333 válasza beg (#52857) üzenetére


w333
félisten

B*zdmeg ... :Y kézifék és hátsó betétek ? :W

Pedig ez nem kerül összesen kb. 5000 Ft -ba emiatt emberek lopnak és másokat veszélyeztetnek ? durva hogy milyen világban élünk :(

Na de szerencsére akkor legalább nincs sok baj az autóval ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#52863) Markizmark válasza w333 (#52862) üzenetére


Markizmark
addikt

Az első kereke volt laza, a kézifék meg hátul van. :D Csak azt írta, hogy ha már ott volt a szervizben akkor ezeket is rendbe rakatta.

(#52857) beg A rommá lehúzás sem jó ám, 90-100Nm elég, érzésre is jó, ez kúpos tőcsavar, magától nem lazul le ha kézzel (nem tépve) sziládra húzod.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52864) w333 válasza Markizmark (#52863) üzenetére


w333
félisten

Ohhh basszus az "elkoptatta" véletlenül ellopták -nak olvastam :B

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#52865) beg válasza Markizmark (#52863) üzenetére


beg
veterán

A rommá húzatvát barokkos túlzással úgy értettem, hogy ésszel. Nincs nyomatékkulcsom, de azért érzem hol a határ :) Mindig én cseréltem minden autómon a kerekeket (téli-nyári felniszett), ezért nem gondolnám, hogy lazára hagytam őket. Pláne 4 hónap távlatában.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#52866) diablo1984 válasza w333 (#52864) üzenetére


diablo1984
veterán

ellopták a hátsó fékbetéteket? nagy a válság, de ennyire azért mégsem! :))

én is jöttem már úgy haza szerelőtől, hogy itthon vettem észre, hogy a bal első kerékre csak kézzel hajtották be a tőcsavarokat, meg sem húzták(2db már elállt a felnitől kb 1cm-re), kissé ideges lettem hirtelen.....

[ Szerkesztve ]

(#52867) tboy93 válasza diablo1984 (#52866) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez meg a jobbik eset, nekem ket kulonbozo szerelo ket kulon kereken torte bele az anyaba a tocsavart...

(#52868) Markizmark válasza tboy93 (#52867) üzenetére


Markizmark
addikt

Rendszerint a légkulcsot 500Nm-en hagyják és úgy tépik rá a csavarokat... csoda, hogy nem fordítja át az autót amikor megszorul.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#52869) tboy93 válasza Markizmark (#52868) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hja, csak szarul, ferdén kapatják fel, amit ugye én csak otthon veszek észre, amikor le akarom tekerni az anyát és jön vele a csavar fele is :( Hót ideg voltam, főleg mivel nekem a csapágyat is szét kell ütni ahhoz, hogy tőcsavart cseréljek, a nyúlványtól nem lehet hozzáférni.

(#52870) diablo1984 válasza tboy93 (#52869) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem a passat hátsó agyába verették bele légkulccsal ferdén a csavart és persze az agy menete is átvágódott, így kb évente dobálhattam ki a csavarokat, mert mindig elcseszte a menetet rajta! és a passatnál a hátsó tárcsa és az agy is egyben volt......

(#52871) tboy93 válasza diablo1984 (#52870) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mennyi kókler van itthon, istenem :W

(#52872) F_Gergely


F_Gergely
őstag

nah megrendeltem a lámpákat, fekete foncsoros lett végülis.
Viszont nekem újdonság, hogy van DEPO márkaüzlet és pl ami unixnál 18 ezer forintos lámpa az itt 12.
Szóval még olcsó is :)
Remélem hétvégén már be tudom szerelni a lámpákat.

(#52873) AMD Power válasza F_Gergely (#52872) üzenetére


AMD Power
titán

Majd ha kész lesz , dobj róla képeket.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52874) w333 válasza tboy93 (#52871) üzenetére


w333
félisten

Többek között emiatt is szerelem saját magamnak az autóimat (szerencsére ez a szakmám) nem is a pénzről van szó mert volt már olyan eset is hogy pl. amikor megvolt a Peug 406 akkor elvittem féltengely cserére (nem volt hozzá szerszámom sem türelmem) jó ismerőshöz vittem aki azt mondta hogy gyorsan tűnjek innen mert nem fogják kicserélni csak annyit fognak csinálni hogy kiszedik jól megzsírozzák majd összekalapálják, természetesen elmentem egy másik szervizbe és megvártam míg kicserélik (végignéztem) de ha már ott voltunk hátsó fékbetéteket is cseréztettem ... ez mind szép és jó volt kb. 2 nap után halottam egy csörgő hangot a jobb hátuljából, természetesen alámásztam és láttam hogy a fékbetét biztosítékot sz*rul rakták vissza, majdnem elhagytam a fékbetétet (mondom király), aztán lassításkor egy pici csörgő hangot halottam a jobb első kerektől, leveszem a kereket és van az a kis ék (alumínium) biztosító tű na az sem volt normálisan visszarakva (ilyenről beszélek Link) ami nem engedi hogy a csavar lelazuljon ... na kérem szépen ahogy forgott a kerék úgy mozgott benne a biztosító tű (ezért volt hangja) szóval nagy ívben csak ennyit a szervizekről, csak és kizárólag megbízható helyre szabad vinni az autót ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#52875) F_Gergely válasza w333 (#52874) üzenetére


F_Gergely
őstag

sajnos egyet értek, én is voltam pár helyen, lehúztak mindenhol. Én már úgy vagyok vele teljesen mindegy miről van szó, csak lehúzni akarják az embereket. Minőségi munkát meg senki nem akar csinálni csak tartja a kezét.

(#52876) tboy93 válasza w333 (#52874) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jó hát ha PC-t vagy telefont kell buherálni azt én is megcsinálom magamnak, mert én meg ezzel foglalkozom (részben). Nem érthet mindenki az autószereléshez sajnos és egyszerűen nincs se időm kitanulni normálisan, se fölös pénzem és helyem a rakat szerelő cucchoz.

Hál istennek a két szaki akihez járok normális, jól szerelnek és korrekt áron dolgoznak. Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy egyik sem "nagy műhely", egyedül dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

(#52877) Declare válasza tboy93 (#52876) üzenetére


Declare
őstag

+1

Ennyi eröböl, akkor nem szabad a boltban vasarolni, csak sajat magad altal termelt es feldolgozott elelmiszert enni stb....

Egyszerüen meg kell talalni a megfelelö szakembert, mert vannak csak altalaban ök nem a gugli elsö talalataban a "bomba akcio" cimszo alatt szerepelnek....ismerösök ajanlasaval es altalaban nem olcson dolgoznak, de vannak. Szerencsere nekem is megvan ez a szakim a kocsihoz. Barmit oda merek neki vinni, otthagyni a kocsit, mert tudom, hogy az es ugy kerül bele, amit megbeszeltünk.

(#52878) AMD Power válasza w333 (#52874) üzenetére


AMD Power
titán

Az élet szinte minden területén az embert csak lehúzni akarják. És persze amihez nem ért vagy nem érdekli ott le is tudják. Nekem hála Istennek azért aránylag + tapasztalatom van a szerelőkkel. De valóban nagyon nehéz jót és megbízhatót találni.

Literkérdés – Opel Astra 1.0T vs. Kia Cee’d 1.0 TGDI

Mindent egybevetve, ha szigorúan az 1-literes turbós erőforrásokkal nézzük a két modellt, akkor a vadonatúj Astra egyértelműen nyeri a meccset.

Ez egyértelmű volt a számomra is. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52879) Lauda válasza beg (#52857) üzenetére


Lauda
félisten

Azta, nem semmi! :Y Nezzel ra gyakran, mert ilyenkor el szokta verni a tocsavarokat es kitagitja a felni kupjait, nehogy most meg tenyleg ugy lazuljon le. Mint mar irtak is, kerekort erdemes venni, abbol is ket szettet es akkor mindket kerekre atlosan tudsz tenni kettot, igy ha a parasztja a masik kettot le is lazitja, akkor sincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#52880) Declare válasza AMD Power (#52878) üzenetére


Declare
őstag

be fogja huzni a K astra az ev autoja cimet :C :K

(#52881) AMD Power válasza Declare (#52880) üzenetére


AMD Power
titán

Biztos.... El lehet könyvelni.

Tovább csökken a benzin ára, marad a gázolajé
Csak a benzin lesz olcsóbb, a gázolaj nem

Jó lenne ha lassan már 300ft alatt lenne egy liter. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52882) w333 válasza AMD Power (#52881) üzenetére


w333
félisten

Itt a legolcsóbb 1 -s villamos végállomás után kb. 300m (Bécsi út) :K

A Szentendrei úton míg 317 volt addig itt mindig 307 -ért tankoltam, most szerintem kb. 300 Ft környékén van ... és pénteken biztosan 300 Ft alá megy ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#52883) AMD Power válasza w333 (#52882) üzenetére


AMD Power
titán

Éppen itt van már az ideje... ;)

:R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52884) Petyyyyy válasza AMD Power (#52883) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez kié, honann van, mennyibe kerül, mikorra hozzák ki? :D

Szerk: Már látom. [link] Kár, hogy idehaza nem hajigálnak ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52885) AMD Power válasza Petyyyyy (#52884) üzenetére


AMD Power
titán

Rákérdezek... ;)

Tarol az Astra mindenhol!

Természetesen igen - a dízel, automata Opel Astra
Opel Astra 1.6 CDTI (Automata) Innovation teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52886) F_Gergely válasza Petyyyyy (#52884) üzenetére


F_Gergely
őstag

Arkadban van valami 80-90es evek bolt ott lehet kapni ilyet, 1200-1500 huf.

(#52887) RpPRO


RpPRO
őstag

Sziasztok!

Mire való az a biszb@sz műanyag, ami az oldalajtók alatt a műanyag élen található, van belőlük oldalanként kettő?

Ki lehet pattintani. Ki is pattintották, G Astrámról ma reggel lelopták. Innen csókoltatom őket.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#52888) trassher válasza RpPRO (#52887) üzenetére


trassher
addikt

Emelési pont takarók. Gyári emelővel tudod emelni ha kiveszed. Nem kell találgatni hova rakd az emelőt.
1400 pénz/darab. Gyári 3400/darab.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#52889) RpPRO válasza trassher (#52888) üzenetére


RpPRO
őstag

:R

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#52890) Petyyyyy válasza F_Gergely (#52886) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Na, akkor oda beugrom. :D :R

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52891) F_Gergely válasza Petyyyyy (#52890) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha egy delutani napon mesz szoljal es osszefuthatunk :D

(#52892) Petyyyyy válasza F_Gergely (#52891) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jelzem holnap délután kiszaladok. Este úgyis XX. kerület lesz az útirány, azzal a lendülettel akkor Árkád is lesz. Most WC-re is autóval, mert ki kell autóznom belőle a gázolajat. Nagyon ótvar nafta volt benne, de rátankolt a szerelőm 7 litert. Még a héten megitatom Maxxmotionnal.
Az érzés, mikor negyedig van a tankod és tudod, hogy hiába hajtod egész héten, akkor sem tudod pirosba tenni.. :D

Délutáni nap? Az milyen? :DDD

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#52893) F_Gergely válasza Petyyyyy (#52892) üzenetére


F_Gergely
őstag

Add kolcson a verdat ket nap alatt kiautozom neked ;]
Holnap fel 4-4 korul tudok arra gurulni vagy ha kesobb jossze egy fel orat haromnegyedet tudok varni kajalok, meg nezem a csajokat :D

(#52894) gban válasza AMD Power (#52881) üzenetére


gban
Közösségépítő

Miről beszélünk?
Nálad, a budakalászi Auchannál 297, Fóton 292, Dunakeszin 295 most a benzin.
Talán 2 hete is már 298-ért tankoltam Fóton.
És 6 éve ezt tankolom, teljesen hibátlan.
Külföldre menet pl. pályán 5,6-ot fogyasztott a 60 ló, osztrák benzinnel meg 5,3-at.
Vagyis nem sok a különbség itt sem.

Postázást nem vállalok.

(#52895) haddent válasza F_Gergely (#52893) üzenetére


haddent
addikt

Örs Vezér tere Árkád? Ott hol van ilyen bolt? :Y nekem is kell elviszem előletek ;]

(#52896) gban válasza haddent (#52895) üzenetére


gban
Közösségépítő

El se induljatok, itt lakok, előbb érek oda :))

Postázást nem vállalok.

(#52897) AMD Power válasza gban (#52894) üzenetére


AMD Power
titán

Elhiszem neked de én ilyen helyen nem tankolok. Sznob vagyok. :DDD ;]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#52898) gban válasza AMD Power (#52897) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én meg nem akarlak meggyőzni hogy márpedig nincs igazad, és elfogadom ha más máshogy gondolkodik. :))

Postázást nem vállalok.

(#52899) Kickass


Kickass
őstag

Ha esetleg valakit érdekel hogy néz ki az Y20DTH motorban a vezérműlánc:

(#52900) trassher válasza Kickass (#52899) üzenetére


trassher
addikt

Egész tisztességes. Benzines g-ben olyan mint egy bicikli lánc. :DDD

Redmi Note 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.