Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Draken


Draken
őstag

Valószínűleg én bénázok, de sehogy sem tudom működésre bírni a plexet, a tv-n lévő app kiabál, hogy régi verzió, frissítettem de így sem jó - letöltés után az adott mappában nem találja, amit épp le szeretnék játszani. Médiaszerverként észleli a gépen lévő megosztást, ebben az esetben viszont a külön srt-t nem tölti be..ötlet/tipp?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#53652) cujo69


cujo69
tag

Feliratok fényerejét lehet változtatni,Pana Oleden?kisüti a szememet..

(#53653) drsanya


drsanya
aktív tag

Sziasztok! Csatlakozom a topikhoz egy LG 55 CX személyében, ma érkezett. Egy LG 49 UJ635V-t váltott a nappaliba, az beköltözött a hálóba. Elsőre is ég és föld a különbség. Elolvastam az összefoglalót. Megy a bejáratás, igyekszem teljes képernyős tartalmakat nézni. Ami csalódást keltő, és igazából csodát se vártam, az a hangzása. Számítottam rá, de inkább rosszabb mint gondoltam, majd jön egy soundbar is előbb utóbb. Mivel ez az első OLED tv-m figyelemmel kísérem a topikot.

Egy kérdés merült fel bennem csak, de az nem csak szorosan ide passzol, hanem általános. Sokszor olvasom a tesztekben, nem csak OLED-nél, hanem LCD-nél is, hogy a teszt során megosztják az ideális beállításokat a kalibrációs mérések során. Biztos hogy érvényes ez a többi ugyanolyan típusra? Nem az van, hogy ahány TV annyi panel és annyi beállítás? Én ezeket emiatt nem szívesen csavargatnám.

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#53654) rothfb válasza cujo69 (#53652) üzenetére


rothfb
veterán

Ha a tv belső lejátszójára gondolsz, ott nem lehet. Külső lejátszónál készüléke válogatja.

(#53655) arn válasza Draken (#53651) üzenetére


arn
félisten

Webos5 nem tamogatott a plex oldala alapjan.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#53656) alaves válasza drsanya (#53653) üzenetére


alaves
addikt

Így van, minden TV más. A kalibrálás az igazi, de ha nincs lehetőséged rá, akkor nem kell csavargatni. Ha viszont nem tetszik a fehéregyensúly, vagy erősebb sávosodást (gradient), fekete közeli zajosodást, poszterizálódást észlelsz, akkor lehet próbálgatni a mások kalibrációs beállításait (pl. rtings).
A gyári képbeállítások értékei a nagyobb OLED fényekhez vannak nagyjából méretezve. Alacsonyabb OLED fénynél nyilván kis korrekció azért szükséges lehet.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53657) alaves


alaves
addikt

Aki 77"-est készül venni, érdemes lenne ennek a "történetét" megnézni: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53658) ΞΔGLΞ válasza Peet 80 (#53633) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nálam ez a tintig hiba, rögtön kimerítené az "ezt még elnézem" faktort. Tehát rögtön hívnám a panasonic-ot, illetve dehogyis, azonnal elállnék a vásárlástól. Pontosan azért, mert van homogén panel. A tinting nem fog javulni, inkább rosszabb lesz. Egy fehéres háttérnél, havas tájon ez meg inkább szembetűnő.
De, mint írtam, ha téged nem zavar, akkor ne foglalkozz vele.
A vertical banding, az viszont kitűnő! Semmi nem látszik.

(#53659) dani0113 válasza ΞΔGLΞ (#53658) üzenetére


dani0113
senior tag

Nekem is elszíneződés lesz valszeg a fő ludas, tisztán látszik, hogy jobb oldalt el van színeződve az árnyalat... Januárban telefonálás.. :)

iPhone 13 Pro 128GB

(#53660) allein


allein
addikt

Sziasztok. Akinek alma készüléke van és LG-je, működik a telefon képernyő kiterjesztése a TV-re?

#53661 dani0113, akkor nálam lehet valami gebasz? Ugyanarra a wifire csatlakoznak az eszközök.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#53661) dani0113 válasza allein (#53660) üzenetére


dani0113
senior tag

Hibátlanul! :)

iPhone 13 Pro 128GB

(#53662) Celtis válasza alaves (#53657) üzenetére


Celtis
veterán

Kíváncsivá tettél, tudsz valamit? A linken csak az van, hogy ez egy kis mértékben sérült, újracsomagolt termék.

(#53663) allein válasza allein (#53660) üzenetére


allein
addikt

Működik, de nem minden alkalmazás :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#53664) drsanya


drsanya
aktív tag

Na fel is merült egy kérdés. Ha itt nem jó, irányítsatok át légyszi. Csatorna szerkesztő a problémám. Beállítom, hogy ugorja át a nekem nem kellő főként sd csatornákat, amit aztán a következő indításkor elfelejt. Ez a másik számára nem okozott problémát. Valami mást kell csinálni webOS 5 alatt?

[ Szerkesztve ]

I am iRacer

(#53665) Mosqu!to válasza Draken (#53651) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Nekem megy CX-en gond nélkül a plex, az egyedüli furcsaság, hogy a DTS-HD-t lekonvertálja DD-be, de a sima DTS-t nem, így akkor kuss van.

Valahol erre be lehet állítani, hogy azt is tolja át DD-be és akkor lenne hangom az unsupported hangsávon is?

Tudom, Plex topic

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#53666) alaves válasza Celtis (#53662) üzenetére


alaves
addikt

Nem tudok semmit, ezért írtam, hogy akit érdekel kérjen részletes tájékoztató az MM-től, fényképekkel, üzemórával, stb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53667) daneel_hu válasza ztfolder (#53635) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Felvetődött bennem, hogy fokozható e egyáltalán az abszolult fekete és az én receptoraimmal van baj, vagy csak hasbaakasztás."

Parasztvakítás. :(((

Még a legolcsóbb olednél is fekete a fekete, a többi szín pedig erősen gyári profil vagy kalibrálásfüggő.
Összességében elmondható, hogy mindegyik oleden gyönyörűek a sötét színek + a fekete.

(#53668) daneel_hu válasza Peet 80 (#53623) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez 65HZ2000 ?
Erősen buktatja a "Pana válogatott LG-paneleket kap" urban legendáriumot. :)
Egyébként nem rossz... de tökéleteset ne várjon senki.

(#53669) ΞΔGLΞ válasza daneel_hu (#53668) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért a verical banding tesztnél, szerintem 10-ből 8 LG- t (márkát) röhögve agyonvert, egyszerűen fenomenális, hogy 0%-on ilyen homogén. De nálam ez a tinting "bukott" volna, főleg abban a vonatkozásban, hogy ez egy millió (vagy feletti) tévé.

Egyébként nem rossz... de tökéleteset ne várjon senki.

De most még hányszor írjam le, hogy nálam csere után tökéletes lett? Mert se VB, se Tinting, az urbanlegend, ami itt is elterjedt, hogy nincs tökéletes, az sem igaz, mert van, csak addig kell "menni". :)

Kell hozzá idegrendszer és idő, ez tény. De két millás tévé segget nyaljon, ne panelhibás legyen.

(#53670) Strezi


Strezi
őstag

Megkínáltam az öreg 65C6 - ot egy Xbox Series X-szel :Y Még mindíg jól néz ki.
Vrr, allm, dv meg 120Hz nincs, de HDR és 4K igen.jóság van a CP2077-tel :K

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#53671) Doma88 válasza Doma88 (#53622) üzenetére


Doma88
tag

Erre valaki?

(#53675) rothfb válasza daneel_hu (#53674) üzenetére


rothfb
veterán

Az tény, hogy az ábranézegetést én sem értem.
Az más, mikor normál tartalomnál is látszik.

(#53676) alaves válasza Doma88 (#53671) üzenetére


alaves
addikt

LG-nél garancia idő alatt, bármennyiszer bármiért lehet szólni és megoldják.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53677) tutitibi válasza daneel_hu (#53668) üzenetére


tutitibi
senior tag

Hm, ez jó is lehetne akár...

(#53678) tutitibi válasza Strezi (#53670) üzenetére


tutitibi
senior tag

"Vrr, allm, dv" Ezek máig is csak kevesek által használt valamik. A Pana se erőlteti őket.

(#53679) xerobyte válasza jugeen (#53646) üzenetére


xerobyte
aktív tag

És valóban, lehet mégis lesz értelme a 2021-es paneleknek.
Személy szerint a 850 vs 1000nitben nem sok különbséget látok (amúgy is éjszaka használom csak a TV-t mondjuk).

A 83"-os panel viszont jó irány, Vincent szerint a 8.5G üvegből vágják, így lényegében, ha az LG agresszívan akar árazni és a 85"-ös TV-k vitorlájából akarja kifogni a szelet, akkor megtehetné azt, hogy a 83" C1 Oled jön az idei 77"CX árában, a 77"C1 pedig beárazódik rendesen, oda ahova mérete alapján való lenne ( a 65 colos árának 140%-a kb.)
Most már tényleg érdemes megvárni a CES-t, ott ki fog derülni, mert ha az LG elkezdi nyomatni, hogy a 83 az új prémium marketingkamudumabullshit, akkor 77GX árban lesz a 83C1. :U

(#53680) rothfb válasza tutitibi (#53678) üzenetére


rothfb
veterán

Jó dolgok azok, de ebből is látszik, hogy ezek nélkül is lehet játszani... Úgy is meg van az élmény.

(#53681) janos666 válasza tutitibi (#53678) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

ALLM és DV az van a Panasonic-nál is, és az új játékkonzolok óta a VRR sem kuriózum már.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#53682) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

LG OLED 65GX3LA tulajdonosos(ok), véleményét szeretném kérni a tévéről. Tapasztalat, érzés, negatív / pozitív. 800K limitem van tévére, "ultra slim" kialakítás miatt nálam ez a típus lenne a nyerő.

(#53683) tutitibi válasza janos666 (#53681) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nekem 65GZ950-em van, úgy tudom ebbe van DV. A többi ?

(#53684) drsanya válasza drsanya (#53664) üzenetére


drsanya
aktív tag

Valaki erre?

I am iRacer

(#53685) daneel_hu válasza Ghostman78 (#53682) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nagyon jó ára van.

(#53686) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Üdv mindenkinek! Az LG C9-hez új sw jelent meg (05,00,10.). Feltette már valaki? Változott valami?

(#53687) GTVili válasza wolfman72 (#53686) üzenetére


GTVili
tag

Igen, kb egy hete......én nem tapasztaltam semmi változást....

(#53688) janos666 válasza wolfman72 (#53686) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én sem vettem észre változást. Nem is vártam (avsforum-on szokta posztolni valaki, hogy nagyjából milyen firmware modulokat érintett változás, és abból apró frissítésnek tűnik).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#53689) nightsong


nightsong
csendes tag

Sziasztok, beszámolnék egy kis tinting tapasztalatról, érdekességről.
Vettem egy CX55-öt, aminek ilyen volt a képe:

Ez sok nap használat után sem javult, ahogy olvastam, ez nem szokott javulni.
Kicseréltettem egy ugyanilyen CX55re.
Elsőre ilyen volt a képe:

Tehát hasonló tintinges panelt kaptam, bár ez élőben kevésbé volt látható, mint az előzőnél. Nem tudtam mit csináljak, visszaküldjem vagy ne...
2 nap használat után viszont ilyen lett :))

Szinte tökéletes :DD Tehát ez a hiba a panel bejáratásával mégis tud javulni :)

[ Szerkesztve ]

Night

(#53690) dani0113 válasza nightsong (#53689) üzenetére


dani0113
senior tag

Lehet csak a fólia levétel segített! :DDD Nekem is látszik valami, pedig 100óra van benne kb ha nem több, nekem nem akar javulni a sárgulgatás, szóval januárban bejelentem aztán meglátjuk.

iPhone 13 Pro 128GB

(#53691) nightsong válasza dani0113 (#53690) üzenetére


nightsong
csendes tag

Nope, az azonnal lejött :U
Btw a fóliával nagyon tükröződik, nem is értem, hogy tudja valaki fóliával használni...

Night

(#53692) wolfman72


wolfman72
csendes tag

Az LG 55C9PLA-m most lett 1 éves. Az automata pixelfrissítő teszi a dolgát természetesen, de nem ártana manuálisan is lefuttatni egy nagy pixelfrissítést?

(#53693) rothfb válasza wolfman72 (#53692) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem, ha nincs problémád a tv-vel, nem kell manuálisan futtatni a pixelfrissítést. Bízd a tv-re.

(#53694) Unknown User


Unknown User
csendes tag

Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok felétek, hogy jövő nyáron tervezek venni egy 65-ös oled tv-t. A kiszemelt egy BX. Várhatóan nyáron is lesz még kapható? Mik az előző évek tapasztalatai? Illetve jelenleg 560 ezer körül van, esetleg 500 ezer környékére van esély, hogy lecsökken az ára? Köszönöm!

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#53695) Gáboromm


Gáboromm
tag

Vennék használtan LG oled tv-t, 2 hónapos 2 év garanciával. Nyilván előtte megnézem, hogy fasza-e, adásvételi...stb.

Viszont a fószer telekomos részletre vette. Szerintetek van olyan, hogy letiltja a készüléket, ha a fószer netán nem fizetné a részleteket?

Köszönöm a válaszokat!

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#53696) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Magyarországon mennyibe kerülne egy LG 55 C9-nél a kalibrálás? Itt Hollandiában 99 euró. Csak kíváncsi lennék mekkora az eltérés.

(#53697) wolfman72 válasza rothfb (#53693) üzenetére


wolfman72
csendes tag

Eddig nem vettem észre semmi problémát. Akkor hagyom úgy ahogy van.

(#53698) Menotti válasza wolfman72 (#53686) üzenetére


Menotti
aktív tag

Igen,nekem azóta a tv bekapcsolásakor mindig beadja a netes aplikációkat:-((mintha megnyomnám a home gombot is)
Valószínű reset lessz a vége,csak mivel kalibrálva van nincs hozzá hangulatom:-)

(#53699) gatto_ válasza Menotti (#53698) üzenetére


gatto_
senior tag

Ezt ki lehet kapcsolni a menüben, régebben le volt írva hogy hogyan. Én is kikapcsoltam. Ezért nem kell reset.

(#53700) norbertoth


norbertoth
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az LG 55BX3LB OLED tv-ről? Megéri az árát, jóféle? :R

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.