Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) anrab válasza Calogero (#53946) üzenetére


anrab
addikt

És flak:
Most hogy írtátok!
Igazatok van, azok HDR filmek voltak mert az előtte lévő philips csak hdr+ tudott, vision-t nem. Ez a tv csak egy hónapos és ez volt az első dolby vision film amit letöltöttem mert nincsenek új filmek a tékában.
Szóval bocsi és valóban még nem tudja a dolby vision filmeket lejátszani a vlc csak a belső lejátszó.
:R

(#53952) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!

LG OLED55C8PLA tv, "keveset" használt, gyári 2 év garanciával,beégés mentes, 280 000 Ft-ért megérné megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#53953) daneel_hu válasza t-joco (#53952) üzenetére


daneel_hu
addikt

Hogy lehet rá még 2 év gyári garancia? :U

(#53954) BubuHUN86


BubuHUN86
csendes tag

Sziasztok! LG CX-Xbox Series X kombó! Szóval olyan kérdésem lenne, hogy a legtöbb játékban inkább hátránynak látom a HGIG beállítást, úgy értem ha be van kapcsolva a HGIG jóval sötétebb lesz a kép mint ha simán csak "on"-ra be lenne kapcsolva a dynamic tone mapping! Ezügyben tudna valaki segíteni mi a helyes beállítás? Előre is köszönöm! :R

(#53955) Beni2360 válasza t-joco (#53952) üzenetére


Beni2360
félisten

Megéri, gondolom + 3év kiterjesztett gariból van még 2 év.
Csak a tényleges használatot kellene ellenőrizni egy szerviz táppal.
Az enyém 1.5 éves, cserélném 65"-ra de ennyiért nem adnám oda. Inkább közelebb húzom a kanapét. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53956) GuruZone válasza t-joco (#53952) üzenetére


GuruZone
őstag

Üzemórák száma - Nemrég próbáltam, xiaomi telóval könnyű előhozni a szervizmenüt. Írj rám privátban, ha mész meglesni a tévét.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#53957) Brave_86 válasza GuruZone (#53956) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Publicban nem lehet? :B

(#53958) dani0113 válasza BubuHUN86 (#53954) üzenetére


dani0113
senior tag

Nekem a HGIG maradt végül, mert a másiknál érezhetően túltolja a fényeket. Nyilván hirtelen nekem a dynamic volt szimpibb,de a HGIG sokkal realisztikusabb szerintem. Majd később egyre tobb játék lesz ami már a HGIG-hez van optimalizálva.

iPhone 13 Pro 128GB

(#53959) Doma88


Doma88
tag

Karácsony alkalmából megleptem magam egy CX-szel, már egy jó ideje nézegettem róla teszteket, véleményeket, így biztos voltam benne, hogy jelenleg ez a legjobb választás. Aztán amikor rákötöttem a PS4-et, jött a "fekete leves". Ugye a TV alapból átáll 'Játék' módra és ez eddigi megszokott világos színek helyett (kalibrált Sony X8509C) egy ilyen sárgás, fakó kép fogadott. Mondanom se kell eléggé lefőttem, gyorsan el is indítottam a Rage 2-t, hátha jobb lesz... De nem lett. :Y Próbáltam állítgatni ISF Expert Világos/Sötét szoba módra, de csak rosszabb lett. Megpróbáltam Resi 3-mal HDR módban, szintén a sárga kép fogadott.

Már azon gondolkodtam, hogy élek a 14 napos elállási joggal de egyszerűen nem bírtam felfogni, hogy egy ilyen drága és ennyi kiváló értékeléssel rendelkező TV rosszabb képet ad, mint az 5 éves Sony-m. A vicc az egészben, hogy pont ezen a fórumon írta az egyik arc, hogy mekkorát csalódott az OLED-ben mert neki így meg úgy szar a kép PS4-en, forgattam is a szemem rajta, erre tessék, én is hasonlóan jártam. :DDD

Aztán szépen lassan nem tudom, hogy minek a hatására (képernyő bejarátása?), kezdett egyre jobban tetszeni a kép amit látok de még mindig nem győzött meg teljesen. Néztem rajta filmet, azzal semmi baj nem volt, valóban gyönyörű volt a kép annak ellenére, hogy csak full HD SDR minőségű volt.

Olvasgattam a fórumot, sokan írták hogy SDR tartalmat max. 20-30 körüli OLED fénnyel érdemes nézni de ez valahogy nálam nagyon nem jön be. Jelenleg 80-as OLED fény mellett játszok, ha leveszem 30-ra a fényt akkor nagy sötétség az egész, hiába veszem magasabbra a Brightness-t a játékon belül addig a pontig amíg a 'Barely Visible' kockában megjelenik az ábra. Ha a fölé állítom, akkor már a 'Not Visible' kockában is látom az ábrát annak pedig ugyebár nem lenne szabad látszódnia. :F Másik, pedig hogy sok helyen a 'Meleg2'-re mondják, hogy az a színhelyes de egyszerűen az én szemem nem bírja, azt látom mintha egy sárga layer lenne a képernyőn vagy mintha be lenne kapcsolva a kékfény szűrő. Meleg1-el viszont már helyre közel megbarátkoztam.

Kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy bennem van a hiba vagy valóban a TV paneljével van valami gond ami miatt azt látom, hogy sötét(ebb mint a Sony-n), sárgás a kép a színpompás OLED képvilág helyett?

(#53960) norbertoth


norbertoth
senior tag

Lenne újabb két kérdésem.

1. Xbox one S konzolom van, de valami hihetetlen ocsmány. Cod grafikája, az előző tv-n nem ilyen elmosott volt. Nem 4k-ra van állítva a felbontás, mit lehet tenni ennek érdekében, természetesen xbox cseréje nélkül? :U

2. AirPlay 2 hangszóróját hogy lehet összekapcsolni a tv-vel? Mert olvasom mindenhol hogy lehet, de mégis hogyan?

előttem szólóhoz szólnék, hogy nekem xboxon ugyan ez van, mint ha a grafika 10 évet visszaugrott volna, még F1-nél el-el megy de cod-nál csúnya nagyon.
Egyébként az oled fény 20-30-on nekem is iszonyat sötét, vennem kell hozzá fejlámpát :)) nekem is 80-as értéken van, így szuper, de azt a sötétet az én szemem nem tudja megszokni, így én hanyagolom.

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#53961) FollowTheORI válasza Doma88 (#53959) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

HDMI bemenet PC-re kell átnevezni, PS-en kimenetnél minden lehet auto-n.
TV game mode-ba legyen.
Innen kell indulni. Contrast 100, sharpness 0. Szín warm2 a helyes, de ízlés kérdése.
HDMI deep color bekapcsolva kell legyen a HDR-hez.
Black level auto.

HGIG-t érdemes lehet bekapcsolni, de a tone mapping is lehet ízlés kérdése.

Energiagazdálkodás, automatikus képállítások,AI és Eye comfort alatt mindent ki kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53962) norbertoth


norbertoth
senior tag

Mi jelentősége van ha a hdmi bemenetet pc-re átnevezem? Mármint magán a tv-n ahol at lehet nevezni ezeket? Bár én xbox-ot írtam oda, mi a kül ha pc-t írok?

a HGIG az mi pontosan?

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#53963) FollowTheORI válasza norbertoth (#53962) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az engedi át teljesen a komplett 8bites rgb színskálát amit a PC/PS konzolok adnak alapból, és kikapcsol minden felesleges képbuzerálást.

Nem kézzel kell beírni, hanem az előre definiáltak közül kell kiválasztani.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53964) GuruZone válasza Brave_86 (#53957) üzenetére


GuruZone
őstag

Végülis de, délelőtt megszerkesztem a hozzászólást. :R

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#53965) MaxxDamage válasza GuruZone (#53964) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Redmi Note 9 Pro is alkalmas erre? :)
/szervizmenu elohozas/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53966) rinpocse válasza GuruZone (#53964) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm! :K

(#53967) snpetit válasza MaxxDamage (#53965) üzenetére


snpetit
aktív tag

Anymote Smart Remote áruházból letölt, elég az ingyenes verzió.
Ott TV > LG és Service Remote.

Lehet , hogy a Use Alternate Ir Commands-ot be kell jelölni az alkalmazás beállításaiban.

(#53968) GuruZone válasza MaxxDamage (#53965) üzenetére


GuruZone
őstag

Az összes infrás xiaomival működni fog.

FIGYELEM! CSAK SAJAT FELELŐSSÉGRE!

Szervizmenü:

1. anymote remote letöltése [link]

2. Reklámok elviselése az appban

3. Add hozzá az LG távirányítót

4. A beállítások között engedélyezni az alábbit:

5. Vissza a gombokhoz, elsöpörsz jobbra, instart gombot megnyomod

6. A tv képernyőn pedig beírod a 0413-as kódot

7. Alul az UTT mellett látod az üzemórák számát

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#53969) GuruZone válasza GuruZone (#53968) üzenetére


GuruZone
őstag

Az első képet el is rontottam, így néz ki az LG távirányító alapból:

És véletlenül se az instop-ot nyomjátok, reseteli a tv-t :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#53970) Batawanga


Batawanga
tag

Mától elkezdte kiadni az LG a 2018-as modellek frissítéseit (Apple Homekit és AirPlay 2 támogatás). :))

(#53971) MaxxDamage válasza GuruZone (#53969) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ snpetit:
Köszi! Lehet rálesek majd :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53972) Pelican válasza Doma88 (#53959) üzenetére


Pelican
őstag

Ha csak a 80-as OLED fény elég világos, akkor lehet bekapcsolva hagytad az energiagazdálkodást. Kapcsolj ki minden felesleges dolgot és valószínűleg jó lesz.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#53973) krx21 válasza Doma88 (#53959) üzenetére


krx21
nagyúr

Másik, pedig hogy sok helyen a 'Meleg2'-re mondják, hogy az a színhelyes de egyszerűen az én szemem nem bírja, azt látom mintha egy sárga layer lenne a képernyőn vagy mintha be lenne kapcsolva a kékfény szűrő. Meleg1-el viszont már helyre közel megbarátkoztam.”
Ez azért van mert éveken keresztül rosszul beállított TV, monitort néztél. :K Kezd el használni bátran a meleg 2-öt, nem adok 2 hetet és rájössz, hogy az a helyes... ;)

(#53974) alaves válasza Doma88 (#53959) üzenetére


alaves
addikt

Valami gond lehet a beállításaiddal, mert ha az AMVA kijelzős Sony "spitzenklasse", akkor a CX "referenzklasse".
Rtings-es fehéregyensúly korrekciót kipróbálhatod, ha nincs módod kalibrálni.
Nem tudom hány nitre kalibrálták a Sony-dat, de az SDR referencia fényerő 100-120 nit. CX-nél úgy ez max. 20-40 OLED fénynél lehet.
Pontos beállítással CX-en játszó fiúk segíthetnek.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53975) Farkassacred válasza alaves (#53974) üzenetére


Farkassacred
őstag

A sony tévémen nekem 50-es oled fény a legnagyobb (45 az utolsó kiírt szám). Nézek is rendesen, mikor itt afölötti számokról beszéltek.. :D Vajon mit jelenthet ez?

[ Szerkesztve ]

(#53976) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Ezt nézte már valaki rajtam kívül?
His Dark Materials
2160p x265.10bit HDR HLG DTS-HD MA.5.1

Nagyon sok helyen olyan szinten csempés a kép, mint a egy 300 megás verziót néznék. Csak nálam van ez? Vagy esetleg köze van ahhoz, hogy HLG-s (volt?) az anyag?

Azért is zavaró nagyon a csempésség, mert hihetetlenül igényes munka amúgy képileg.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#53977) daneel_hu válasza Fisha (#53976) üzenetére


daneel_hu
addikt

Van olyan Sony kamera amelyen a HLG csak 8 bites.
Pedig HDR-nek hirdetik.

(#53978) sub71


sub71
aktív tag

Sziasztok! Egy Philips 55OLED855 tévén gondolkodom. Az android mennyire használható, illetve a kodi és annak kiegészítőinek működése érdekelne. Esetleg összehasonlítás a cx szériás Lg-vel, ha van itt olyan, aki ezek között vacilált... köszönöm

(#53979) Fisha válasza daneel_hu (#53977) üzenetére


Fisha
őstag

Többször volt itt valami progi, amivel meg lehet nézni a pontos codec infókat a HDR-es dolgokkal együtt. Tud valaki segíteni, hogy mi volt a neve, nem lelem?

(#53980) krx21 válasza Farkassacred (#53975) üzenetére


krx21
nagyúr

Azt hogy a Sony-nál az egész mást jelent... Az általános fényerőt ott nem az oled fénnyel állítod, mint az LG-n. Ott erre azt hiszem összesen vagy 3 fokozat van, azt kész... (máshogy is hívják)

[ Szerkesztve ]

(#53981) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy LG OLED55CX beszerzésén, Sony XE8505-öt váltana.

Mennyire alkalmas HDR-re az OLED? Vagy inkább SDR tartalmak jók rajta?

(#53982) krx21 válasza likeaRAINBOW (#53981) üzenetére


krx21
nagyúr

“Mennyire alkalmas HDR-re az OLED?”
A legjobb technológia jelenleg a HDR-re. (tökéletes kontraszt és fekete) Hacsak nem nappali fényviszonyok között szeretnél 1000nit feletti fényerőt.

(#53983) anrab válasza sub71 (#53978) üzenetére


anrab
addikt

Szerintem ne gondolkozz. Az Android szabadságot ad és pörög.
Nekem ez van 65"-ban. Dobozból ki és nézheted. Kérdezni még nem nagyon tudtam.
Nekem végül 20 lett az oled fény sdr esetén. Úgy hogy a fényérzékelő és az energia takarékos ki van kapcsolva.
Jó a gyári lejátszó is. Nem tudok rosszat mondani egyenlőre.
Ja.
A kodiról nem tudok mondani semmit. Nekem a tv-n van egy 500 Gb-os SSD és a tv-n torrentezek.

[ Szerkesztve ]

(#53984) FollowTheORI válasza Fisha (#53979) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

pl [MediaInfo]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53985) sub71 válasza anrab (#53983) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszi a választ! :R A Kodit pont azért kérdeztem, mert ha az fent van a megfelelő kiegészítőkkel, akkor nincs szükséged a torrentezésre sem! Minden IS nézhető az online videótékában ;] .

[ Szerkesztve ]

(#53986) anrab válasza sub71 (#53985) üzenetére


anrab
addikt

"Kodit pont azért kérdeztem, mert ha az fent van a megfelelő kiegészítőkkel, akkor nincs szükséged a torrentezésre sem!"
Bocs. Azt hiszem nem érted.
Majd valaki biztos van aki használ ilyet.

(#53987) sub71 válasza anrab (#53986) üzenetére


sub71
aktív tag

... azért köszönöm a megerősítést tv ügyben...

(#53988) likeaRAINBOW válasza krx21 (#53982) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Köszi, egyelőre vergődök, mint a partra vetett hal, hogy lecseréljem-e a Sony-t, vagy ne. 420-ért van most 55CX

(#53989) anrab válasza sub71 (#53987) üzenetére


anrab
addikt

:)

(#53990) krx21 válasza likeaRAINBOW (#53988) üzenetére


krx21
nagyúr

Az oled megeszi reggelire a XE8505-t. Biztos nem bánod meg. Amúgy XE8505 nekem is volt...

(#53991) sub71 válasza anrab (#53989) üzenetére


sub71
aktív tag

Még egy kérdésem lenne! Lehet aktiválni a fejlesztői menüt, hogy külső forrásokból is telepíteni tudjak alkalmazásokat?

(#53992) likeaRAINBOW válasza krx21 (#53990) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

a DTS hiánya mennyyire zavaró? PLEX-et használok leginkább, van jópár film, amin van DTS.

Azt gondoltam, hogy képminőségben említeni se leeht a kettőt egy légkörben :DDD

(#53993) krx21 válasza likeaRAINBOW (#53992) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem semennyire mert E9-em van... :DDD

(#53994) anrab válasza sub71 (#53991) üzenetére


anrab
addikt

Nem kell a fejlesztői mód. Nem is próbáltam még engedélyezni.
Rákérdez. És akkor engeded.
Én idáig minden apk-t tudtam telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#53995) FollowTheORI válasza likeaRAINBOW (#53992) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez azoknak probléma főleg, akik torrent kölcsönzőből vesznek és kimondottan DTS-re utaznak... "normál" napi használatban semmi jelentősége. :)

Streamingben zéró DTS van, blu-rayről meg ugyis a külső player gondoskodik. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53996) sub71 válasza anrab (#53994) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszönöm, ez így nagyon királyságnak tűnik! Akkor tényleg verhetetlen az alkalmazásokban, sokáig Lg-ben gondolkodtam, de akkor a Philips tényleg "szabadságot ad", ahogy írtad :)

(#53997) Archttila válasza likeaRAINBOW (#53992) üzenetére


Archttila
veterán

A Plex DTS-bol AC3-at transkodol.:)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#53998) anrab válasza sub71 (#53996) üzenetére


anrab
addikt

Ez előtt is Androidos philips volt 2.5 évig. Nem bántam meg. Egy Jól vezeték nélküli egér viszont kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#53999) alaves válasza sub71 (#53978) üzenetére


alaves
addikt

Mai helyszíni MM jegyzet: az OLED855-nek volt pont a leglátványosabb képe az összes OLED-hez képest is (mondjuk én a 805-öt venném a lába miatt /ua.OLED754/, a 855-ös lába nekem otromba).
Azt azért vedd figyelembe, hogy a Philips OLED érzékenyebb a tömörítési paraméterekre, amelyek időnként nagyobb color banding-ot (gradient), feketéhez közeli zajosodást, illetve poszterizációt eredményezhetnek (valószínűleg ez az alig vagy egyáltalán nem vágott kontrasztnak és a szabálytalan gamma követésnek tudható be).
Továbbra sem értem azokat, akik panaszkodnak a CX-re, szebb színeket látnak egy LCD-n. Akárhogy is néztem, az OLED-eken egyszerűen szólva "élnek" a színek, míg az LCD-ken műanyag (még a Sony LCD-ken is).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#54000) Farkassacred válasza krx21 (#53980) üzenetére


Farkassacred
őstag

Értem már, köszönöm az infót. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.