Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) Crus válasza Madwe (#53148) üzenetére


Crus
őstag

Ebben van valami. Majd csak belejönnek végre a gyártók és képesek lesznek vállalható game módot beletolni a több száz ezres vackaikba, hogy látóknak és végre legyen mit nézni.

Az élénk vs game módban nagyon sok beállítás nem aktív, ezt mondhattad volna nyugodtan hangosan is, mindenki tudja, szerintem te is.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53152) Madwe válasza Crus (#53150) üzenetére


Madwe
nagyúr

Napi szinten nézek dv, hdr filmeket sorozatokat kb. S normális forrásuakat is, nem youtube tartalmakat :) e mellett már ps5ön játszok game modeban. Ps5ön gyakorlatilag minden tartalom hdr. Ugyanolyan élmény, 100%ban mint filmek alatt.

állísd vissza a tévét gyári beállításokra s kezd elölről, mert valamit valahol nagyon elállítottál.
fehéregyensúlyba belenyúltál pl? Ott színhőmérséklet min van? Remélem alatta nem nyúltál bele semmibe... (bár ha mások beállításait másolgattad nem lepne meg...)
színkezelő rendszerbe belenyúltál? Azt se kellene...

5 éve használok oledet, game modeban játszok, 100% tökéletesek a színek hdr tartalom esetén is. S ha akarom még bőven lenne hova túltolnom...

(#53153) Jegesmaci81 válasza Crus (#53137) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Idáig a Tv-t szidtad, most már a PS-t is. Bevallom én is jártam már így csak én PC-vel. A megoldás az lett hogy hívtam egy informatikust aki felvilágosított hogy mekkora hülye voltam. Nem győztem szabadkozni a saját user error lelkiállapotom miatt! Most te vagy ebben a cipőben! Kérj segítséget szakembertől. Lehet a TV-d a rossz, lehet te vagy hozzà buta majd kiderül. Ami biztos, hogy bármelyik márka OLED TV/je olyan képet ad mind xboxal mind PS-el hogy becsinálsz a gyönyörtől. Arra pedig, hogy te igényesebb vagy képminőségre az átlagnál azt mondom OLED most a hétköznapi ember számára a csúcs! Jobb nem létezik. Ha neked az QLED szebb játékra akkor vegyél azt de tudd hogy meg sem közelíti az OLED-et.

(#53154) Madwe válasza Crus (#53151) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pc mód esetén game modeban gyakorlatilag csak a gammába nem tudsz belenyúlni ha jól emlékszem. Pc módba tetted? (A bemenet ikonját az irányítópult - jobb felül beállítások - szerkesztés helyen a ps bemeneténél az ikont pc-re állítottad?)

[ Szerkesztve ]

(#53155) Madwe válasza Crus (#53151) üzenetére


Madwe
nagyúr

Tehát most hirtelen te lettél a superhuman látó s az egész világ a vak. S amúgy is a tv meg a ps a szar, de te véletlenül se tehetsz arról h nem tudod beállítani a tévét. Mindenki hülye s szembe megy az autópályán csak te haladsz jó irányba, nem :)?

engem is zavar a tearing, frame drop de még a hibás frame pacing is. Várom is pl a ps5 esetében is azt a fránya vrr támogatást... nincs baj a szememmel, de a cx oleddel se :)

[ Szerkesztve ]

(#53156) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Isten bizony ez "PS saga" kihozza belőlem az "állatot", a végén még megengedem a fiamnak , hogy karácsonykor rákösse a PS4-ét a panára .
Hadd lássam azokat a "fakó színeket" és a "szürkés feketét"! ;]

[ Szerkesztve ]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#53157) daneel_hu válasza Crus (#53150) üzenetére


daneel_hu
addikt

Peru 8k HDR (legyen 4k) :D... szerintem eleve túl van szaturálva.
De egy TechniColor HDR profillal vagy - gondolom - kalibrálva nem rossz.
Még Technivel is túlszaturált lehet, elég sokat fotóztam ilyen helyeken, szerintem messze túl vannak tolva a színek. :)
És erre jön(ne) még rá az élénk HDR-profil? :D

Hát nem tudom... te tudod...

(#53158) Madwe válasza daneel_hu (#53157) üzenetére


Madwe
nagyúr

Huhh most megnéztem. Ez még a kalibrált cinema profilomon is túl van tolva, megnéztem utána élénken. Kifolyt a szemem, semmi köze nem volt a valósághoz, egy erős acid trip kevésbé színes szagos lehet ehez képest :)
Persze nem mindenkinek kell törekednie a színhelyességre, de ez azért meglepett. Mondjuk hasonlót eszembe nem jutott volna game modeban elérni, de sztem ha nagyon akarja az ember ezt is el tudja :) mondjuk a tlou képi világa eleve színhű de inkább komor, abból ilyen szarrá szaturáltat valóban nehéz elérni, mindegy hogy oled vagy qled :)

[ Szerkesztve ]

(#53159) Crus válasza Madwe (#53152) üzenetére


Crus
őstag

Játszanék én is PS5-ön game módban, ha lenne, vagy a PH-s scalper/nepper patkányok nem csináltak volna abból is 3080-ashoz hasonló "üzletet".

Eddig az összes új tipp után úgy kezdtem, hogy full restart előröl. A színhőmérsékletnél a fentebb linkelt Vincent videó által javasolt MELEG 2 beállítást is néztem, meg a MELEG 1-et, meg a HŰVÖST is...látom a különbséget, de a lényeg "alatta" változatlan, színtelen, fakó. Feltolt színmélység mellett vannak színek, de akkor is fakó az összkép.

Színkezelő rendszert eddig senki se piszkálta, így arra rá sem néztem. Lehet, hogy a te tv-d, PS-ed, szemed más, nekem ez jutott, ez így ennyit tud, ami elképesztő kevés. Pl. látnád Switch-et game módba... hát az... az sokkoló. Nem a pixelek zavarnak, nem tegnap kezdtem az ipart, hanem a színek halála, a fakóság, az élettelenség, szó szerint sokkoló és teljesen vállalhatatlan! Hozzá képest a PS4 kategóriákkal vállalhatóbb, de messze-messze az sem az igazi.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53160) Crus válasza Jegesmaci81 (#53153) üzenetére


Crus
őstag

Naná! Valamivel gond van. Aktívan csak 2 évtizede vagyok IT-s, szóval lehet hívnom kellene egy olyat, aki 20 év és 1 hónapja tolja? Jogos!
Az OLED képminősége filmeknél, klippeknél, sorozatoknál CSODÁLATOS! QLED verő, vagyis a CSÚCS!

De ott a GAME mód... hívhatnák élményromboló vagy, undormány módnak is. Az illene rá. Irgalmatlan nagy áldozatot kell hozni azért, hogy az input lag alacsony legyen. Akkorát, hogy ezt nem is értem, hogy bárki, hogy is gondolhatja komolyan.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53161) Gaben360 válasza Crus (#53151) üzenetére


Gaben360
senior tag

Olednél jobbat nem nagyon találsz játékra a tv-k között.
Nálam hibátlan volt One X-el és most SX-el is a C9.
Ez erősen user error, vagy a kábel 1.1 én ezt nem tudhatom, de nem a tv és a gamemód a ludas ez szinte biztos.Lehet a ps4-en kéne egy gyári visszaállítás, vagy kábelcsere, mielőtt még veszel egy kúledet helyette.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#53162) Crus válasza Madwe (#53154) üzenetére


Crus
őstag

Egyes helyeken konzol módban használják, máshol egyértelműen a PC módot javasolják. Ma a PC módban próbáltam mindent, és GAME módban.

Másikra: Ha és amit ITT látnál nálam, az neked elég lenne, akkor azt mondanám, te vak vagy és én meg tényleg a mindent látó zenmester. De nem vagy itt. Te egy másik készüléket nézel, ráadásul egy HDMI 2.1-es konzollal...

Az autópályáról beszélgessünk egy kicsit többet, ha már szóba hoztad: [link]

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53163) Crus válasza Gaben360 (#53161) üzenetére


Crus
őstag

A kábel ha nem lenne jó, nem lenne lekérdezve HDR ON, se felvillanó HDR logó, meg 4:2:2, meg stabil tűéles kép. Igazából nem akarok én mást, csak azt amit GAME módon kívül látok... legalább a 70%-at annak :-(

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53164) Crus válasza daneel_hu (#53157) üzenetére


Crus
őstag

Egy kicsit valóban, de elég eyecandy... nyilván a játékoktól nem ezt várom, de egy OLED esetében, azért legalább a 70%-at annak a látványnak. Csak kiderül, hogy az emberi szem nagyon más mindenkinél és ami másoknak szuper, az nekem fakó élettelen vízmosás.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53165) Segal válasza Crus (#53146) üzenetére


Segal
veterán

Troll mod ON
A ps4 is az mégis beéred vele ;] :P
Troll mod OFF

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#53166) Elektrosokk válasza Crus (#53164) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Csak kiderül, hogy az emberi szem nagyon más mindenkinél és ami másoknak szuper, az nekem fakó élettelen vízmosás.

mármint az egyéni ízlés más mindenkinél.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#53167) Gaben360 válasza Crus (#53163) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nálam se One X-nél sem Sx-nél nincs kipipálva a 4-2-2, nem ismerem a ps-t de egyszer szedd ki onnan a pipát.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#53168) #gab_ válasza Crus (#53160) üzenetére


#gab_
őstag

Vidd vissza a p*csába!!
Nem tudom te mit látsz, de nálam 65Q9FNröl CXre váltásnál, az államat kerestem pl. Ghost of Thusima alatt.

(#53169) Elektrosokk válasza #gab_ (#53168) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Ezt a hatást netflix filmek alatt is érezted ?

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#53170) Sn00k válasza adise (#53111) üzenetére


Sn00k
veterán

Egy ilyen megoldana a problemam?
[link]

3njoy the Lif3

(#53171) Gigicuci válasza Crus (#53160) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Crus,

Teljesen mindegy hogyan érvelsz, rajtad kívül az egész világ le van nyűgözve a game módban lévő CX+konzol képétől. Ha nem ilyen a kép, akkor valami hibásan működik nálad, ennyi. De meggyőzni ne akarj már minket, nem a laposföld kongresszuson vagyunk. :)

Gondolom a kábelcserén már túl vagy, ugye? Nem tudsz esetleg másik PS4 játékról képernyőmentést feltölteni? Hadd lássuk mi is a borzalmat....

[ Szerkesztve ]

(#53172) Madwe válasza Crus (#53162) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na, ha őt linkeled nincs miről beszélni, iszonyat félreinformált hatásvadász videokat tol.
megsúgom pl, h normálisan beállított forrás s panel van nálam. S láss csodát, ha az általa secret csodamenüt előhozom s auto s bt2020 között váltok egy az egyben ugyanazt kapom hdr esetén. Fura, mi :)? Hogy mik vannak! Normálisan belőtt rendszer normálisan megy, de el lehet baszni, őrület!

igen, ps5öm van. De képzeld ez pár hete van, az elmúlt 5 évben nem ps5öt használtam hanem ps4et s ps4 prot. S be tudtam állítani normálisra...

külön vicces h az oled game modeot kijelented h szar. Miközben a fald qled esetén a fald kb kuka s egy fátyolos mosottas bloomingos fost köp ki magából...

[ Szerkesztve ]

(#53173) daneel_hu válasza Crus (#53163) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nem játszom a 65E8-ason, egyszer kötöttem rá egy MacPro-t, win10 + RX580-as VGA van benne. Tehát bootcamp Win10 és Doom Ethernal.
Konkrétan le***tam magam, olyan volt a képe. Pedig ez nem HDR.

Az más kérdés, hogy túl nagy ilyen játékhoz a TV, emiatt visszamentem monitorra. (sajnos túlságosan a kompetitív cuccokra szoktam rá). :P

Nem lehet, hogy valami el van nálad állítva?

(#53174) #gab_ válasza Elektrosokk (#53169) üzenetére


#gab_
őstag

Filmek alatt: szebb, sokkal élethűbb színek,jobb/több sötét árnyalatok, (számomra)Jobb mozgásmegjelenítés. Kb ennyi. Fényerőt marhára nem érzem kevesebbnek... játékok alatt meg főleg nem. Sőt.

(#53175) Elektrosokk válasza #gab_ (#53174) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Filmek alatt: szebb, sokkal élethűbb színek,jobb/több sötét árnyalatok a 65Q9FN-hez képest gondolom.
Köszi, leginkább filmet néznénk rajta. :R

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#53176) icemad válasza Crus (#53163) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tudnál feltölteni fényképet másik játékról is? Esetleg a tv saját youtube kliensen elindítani egy videót, csinálsz róla egy képet. Utána ps4 youtube kliensben is csinálni egy képet ugyanarról a videóról?

(#53177) Jegesmaci81 válasza Crus (#53160) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

“Aktívan csak 2 évtizede vagyok IT-s, szóval lehet hívnom kellene egy olyat, aki 20 év és 1 hónapja tolja? Jogos!”
Ha ez igaz akkor én már nem értem ezt az egészet. Kezdem azt gondolni, hogy a túlszaturált mesevilágot szereted. Akkor neked nem való oled. Kell egy nagy átmérőjű Samsung LCD áruház móddal és boldog leszel.

(#53178) Elektrosokk válasza Jegesmaci81 (#53177) üzenetére


Elektrosokk
addikt

valami hasonlóra céloztam én is, nem mertem ezt leírni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#53179) dani0113


dani0113
senior tag

CX kérdés. Én vagyok hülye vagy tényleg nincs óra a tv menujeben? Nem lehet sehol elovarazsolni, eddig egy gombnyomas volt. :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#53180) syIex válasza Gigicuci (#53171) üzenetére


syIex
veterán

Nálam igaz PS5 van, de gyönyörű a CX-en a Spider Man Remastered és a Miles Morales is. :K
En igaz semmilyen módot nem állítottam csak amit a tv alapból felhozott amikor felismerte a konzolt. :U

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#53181) EasyLife válasza syIex (#53180) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Kipróbáltam plexel és direct playbe is dlna-n keresztül a seris x-et és nem viszi át az atmost/vagy még nem/ plexen lekonvertálja, dlna-n keresztül pedig nincs hang.
Még kipróbálom ps5-el később, de nem sok reményt füzök hozzá.

(#53182) dvd24


dvd24
senior tag

Szevasztok!

Az normális, ha egy CX és PS4 Pro kombón a HDR játékok alatt a colour format YCBCR422 8b TM vagy valamit rosszul állítottam be és lehetne 10 bites is?

(#53183) dani0113 válasza dani0113 (#53179) üzenetére


dani0113
senior tag

Közben beugrott az emlék,hogy ha OK-ot nyomok akkor beugrik a HDMI cimkéje és arra nyomva kiírja az adatokat, köztük az időt is! :)

iPhone 13 Pro 128GB

(#53184) Tomix24 válasza Crus (#53160) üzenetére


Tomix24
addikt

Ugye tudod hogy az Input lagja az Olednek a legjobb...
Amúgy szerintem úgy hozd helyre a dolgokat hogy gyári visszaállítást végzel az összekötött gépeken. Ami helyrehozza a 20 éves IT múltadat... :)
Oled B9-em van és majd lefolyik minden. LCD/Qled soha többé...

(#53185) jugeen válasza Tomix24 (#53184) üzenetére


jugeen
addikt

Válaszidő, nem input lag...

(#53186) stilo18 válasza jugeen (#53185) üzenetére


stilo18
addikt

Input lagban is a legjobb pl 1080p/120Hz esetén, 6.5ms környékén van.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#53187) KnicksFan


KnicksFan
csendes tag

Sziasztok! Érdekelne a véleményetek. 55" LG OLED tévét tervezek venni, egy LG UM7450-es IPS LCD-t váltana. A BX és a CX van képben. A BX jobb lenne, mert olcsóbb és a talpának kevesebb hely kell, a CX nem férne el a mostani TV bútoromon. Azt láttam, hogy a képfeldolgozó chipben van különbség a kettő között, de vajon másban nincs? Van valakinek BX-e, ha igen, mi a véleménye róla? Van inkább vegyem a CX-et? Köszi.

(#53188) jugeen válasza stilo18 (#53186) üzenetére


jugeen
addikt

NANO85 5,2 Q90 5,4.

(#53189) blakey válasza dvd24 (#53182) üzenetére


blakey
félisten

Sok múlik a beállításokon is, de előfordulhat 8bit HDR is, legalábbis találkoztam ilyennel is. A 422-vel semmi gond. A színmélységb, a "chroma" és az fps határozzák meg a megjelenítést. Ha gép elé kerülök akkor beteszek egy táblázatot amin látható. Egyébként a HDR általában 10 bites, de ettől néha eltérhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53190) adamssss válasza rothfb (#53141) üzenetére


adamssss
veterán

Koszi. Ez lesz. Szerintem is kb nulla lathato kulonbseg vagy a dv meg a hdr10 kozott ugyhogy marad az utobbi. :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#53191) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Végül úgy érzem, hogy zavar a dolog, így inkább lefotóztam a hibát amiről múltkor írtam.
Maga a hiba
A szürke háttér mindenhol jó, kivéve azt a két furcsa foltot bal alul. A kép kicsit rosszul adja át, de a valóságban a szürke szín az teljesen tiszta (leszámítva azt a két látható foltot persze). Ezért is könnyen fellelhető a hiba, youtube-nál néha filmnél, szürkés jeleneteknél (ami valjuk be azért nem ritka).
A hiba talán kisebb méretezésű ablakban jobban látható, az adja át igazán amit én látok. A kérdés tőletek csakis annyi volna, hogy szerintetek az a képfrissítés (vagy mi), amit évente csak egyszer szabad megcsinálni az oled tévéken, vajon eltűntetné e a hibát?
A másik meg, hogy ha írni akarnék kinek írjak ez ügyben, sony-nak vagy a médiának, ott bolti vásárlás volt.

(#53192) Crus válasza Segal (#53165) üzenetére


Crus
őstag

#53159 elejét láttad?

#53166 Soul: Az IS igen!

#53167 Gaben 360: Tudtommal a 4:2:2-vel járok jobban mert a mintavételi arány felét tudja vízszintesen, míg függőlegesen a teljeset, chroma terén meg a teljes felét, ergo a 4:2:2 jobb kell legyen, de én már semmiben nem vagyok biztos.

#53168 #Gab: Ez a gond, hogy fogalmam sincs, hogy tudnám ezt nektek bemutatni... egy S7 telóm van, szeretem nagyon, de nem hiszem, hogy erre a célra elegendő lenne. Ha lefotózom a fakóságot, a telóm AMOLED képernyőjén 2 fokkal szebbnek látszik!
A másik gond, hogyha visszaviszem a tv-t mit veszek helyette? QLED-et? Az valóban game mode-ban számomra szebb összképet mutatott, de minden más tartalomnál meg elveri az OLED... HDR videók és gaming terén mondjuk amit a QLED tudott az nekem bőségesen elég volt. Miért váltottam OLED-re? Mert azt képzeltem, hogy az OLED mindenhol jobb, de ez nem igaz, game módban csúnyán elvérzik.

#53171 Gigicuci: Vagy a hardvereimmel van a gond, vagy a szemem emberfeletti, vaaaagy, a tv szar. De ez utóbbit kategorikusan elutasítjátok. Kábelcsere már többször volt, de sajnos csak 3 különféle HDMI 2.0 kábelem van, de azon ne múljon veszek egy 2.1-es kábelt, PC-hez és PS5-höz majd úgyis kell és megnézem azzal is mielőtt elföldelném az OLED-et a kert végébe. Meg is rendeltem, az egyik DeLock, a másik Trusty, mind a kettő 2.1-es HDMI.

Switch, Zelda kép, de ismétlem, már akkor jobban néz ki, ha a telómon nézem ezt a képet, itt a tv előtt nem ilyen, hanem egy mosott fakó, undormány, ami egyből gyönyörűre vált, ha eredeti, vagy élénk módot használok, nyilván azokon is picit finomítva, hogy ne égesse ki a szemem:

[KÉP]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53193) Crus válasza Farkassacred (#53191) üzenetére


Crus
őstag

Jól látszik a hiba. Akkor szokott így kinézni a kijelző, amikor jó erősen meg lett nyomorgatva, pl. amikor a helyére tették megfogták erősen megnyomták ott a panelt. Nem mondom, hogy ez attól van, de nagyon olyan.
Miért lehetne évente csak 1x megcsinálni a pixelfrissítést??? Ezt hol olvastad? Az alaposabbja havonta lefuttatja 1x. Szóval, szvsz már kezdheted is a frissítést, hátha segít rajta... de 1 órán keresztül a tv-hez ne nyúlj, ne kapcsold be.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53194) Farkassacred válasza Crus (#53193) üzenetére


Farkassacred
őstag

Fórumokon olvastam róla, de ha jól rémlik a sony oldalán is valami ilyesmit láttam.
Az összeszerelésnél nem történt semmi baj, többen raktuk össze.

[ Szerkesztve ]

(#53195) Crus válasza Madwe (#53172) üzenetére


Crus
őstag

Ahhoz képest elég sokan nézik és like-olják amit mond. Nem állítom, hogy igaza van, csak az autópályás hasonlatodra reagáltam, de gyorsan találok a redditen is olyan hsz-eket, ahol a fakóságot és a game módot ekézik. Nem biztos, hogy mindenki hülye ám... max a szeme más, vagy szar a hardvere, tv-je.

Egyébként nem csak a Colorimetry-t állította, hanem a Mastering Peak-et, Mastering Colort, Max CLL-t is.

5 éve??? Akkor neked nem CX-ed van! Ja kérem, ismerős B9-en én is gyönyörű színeket láttam a PS4-én!

Neeem... nem az OLED game modejáról jelentettem ki, hogy szar, hanem a saját tv-m, vagyis a CX-em game módjáról jelentem ki, hogy szar. Méghozzá egy nagy rakás. Itt lennél az arcod lekaparnád a képtől, hogy ez meg mi?! Na ehhez képest a FALD gyönyörű volt, holott ott is voltak kifogásaim, de kezdem felértékelni.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#53196) Pelican válasza Crus (#53195) üzenetére


Pelican
őstag

"Neeem... nem az OLED game modejáról jelentettem ki, hogy szar, hanem a saját tv-m, vagyis a CX-em game módjáról jelentem ki, hogy szar. Méghozzá egy nagy rakás."

A fenéket, ne hantázz már, számtalanszor leírtad nagy arccal, hogy az OLED általában szar játékra.
Pl itt:
"Nagy és drága tanulság, hogy gamingre ezek a kijelzők nem alkalmasak."

Nem értem, hogy mit akarsz itt elérni ezzel a folyamatos trollkodással...
Szerintem senkit nem fogsz meggyőzni, hogy szar az OLED játékra, hiszen itt sokan játszanak rajta és semmi gondjuk nincs.
Ha gondod van a tévéddel, hívj ki egy tévészerelőt, ne ide írkálj hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#53197) Pro Koryak válasza Crus (#53131) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha neked ez a kép
amit ide beszúrtál
fakó, akkor benned van a hiba.

Megoldás:
pár napig nézz filmeket THX vagy mi van LG oleden normális = valósághoz közeli képbeállítással. Szokd meg, ne az Élénk meg többi faszságot. Aztán mehetsz beállítani a PS4-et. Talán rájössz mi is a valóban jó kép.

[ Szerkesztve ]

(#53198) Madwe válasza Crus (#53195) üzenetére


Madwe
nagyúr

De, cxem van ps5el. Elötte c6om volt ps4el majd proval...

(#53200) Crus válasza Pro Koryak (#53197) üzenetére


Crus
őstag

Más is írta rá, hogy nem oké. Élőben fakó, a telóm meg úgy tűnik sokat javít rajta... nem csoda, anno az S7-es nem volt egy hulladék, most sem az.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.