Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) Jorgi Kormi válasza Rowen (#53450) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Arra tökéletes lesz a cx , c9-et nagyon már nem fogsz kapni , esetleg outlet üzletekben , de azt én nem venném meg .

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#53452) Segal válasza Rowen (#53450) üzenetére


Segal
veterán

Van amiben a C9 a jobb és van amiben a CX.
Én CX-et használok. Nekem az bevált.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#53453) Monngoose válasza krx21 (#53445) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Nem tudom, hogy hol olvastad, de nincs benne.
Erősen gondolkodtam anno egy E9-en, így többször is megnéztem (különböző helyeken) és nem volt bennük.
Jól értem, hogy neked E9-ed van? Akkor nézd meg az antenna bemeneteket: ha csak 2 van (1RF, 1SAT), akkor nem twin tuneres.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#53454) flake


flake
csendes tag

Hali. Szerintetek ez így rendben van? Mármint ezt látom Apple Tv-n, ha PC-ről streamelek egy 4:2:0-ás, 10 bites filmet LG CX-re. HDR logó megjelenik, és én látom is, hogy HDR, de már ott tartok, hogy semmiben sem vagyok biztos. Dinamika és képkockaegyeztetés be van kapcsolva. HDMI kábelnek tudnia kell a HDR-t. Illetve, úgyanúgy ezt látom konzolról is hiába HDR a tartalom. Dolby Vision esetén szintén... A logókat (HDR, Dolby Vision) minden esetben mutatja a TV. Ez bug vagy valami gond van nálam?

[kép]

creating rivers in the desert

(#53455) daneel_hu válasza allein (#53449) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nekem 65E8 van és szerintem nem twin-tuneres.
De az E6 nem tudom milyen (olyan is volt), bár ha twin, akkor sem használtam volna ki. :D

(#53456) blakey válasza flake (#53454) üzenetére


blakey
titán

Igen, 10 bit 420 HDR, teljesen jó.
Miért lenne "bug"? Nem értem miben nem vagy biztos. Mire számítasz, mire gondolsz mit kéne látnod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53457) flake válasza blakey (#53456) üzenetére


flake
csendes tag

Hát ahogy a képen látható, hogy HDR Type: SDR-t jelez. Illetve valamiért 422 8bit-et.

creating rivers in the desert

(#53458) blakey válasza flake (#53457) üzenetére


blakey
titán

Honnan tudod, hogy 10 bit 420 filmet játszol le Apple TV-n? Mit jelent számodra a "stream", mert gyakran rosszul használják ezt a szót. Saját hálózatomban egy lejátszóra soha nem "stream"-elek, lejátszom az adott készüléken.
Illetve, úgyanúgy ezt látom konzolról is hiába HDR a tartalom. Dolby Vision esetén szintén.- tehát minden, elméletileg HDR tartalmat a TV-d SDR-ben jelenít meg? Az nem okés. A kiterjesztett mód be van kapcsolva az adott HDMI-re?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53459) flake válasza blakey (#53458) üzenetére


flake
csendes tag

Honnan tudod, hogy 10 bit 420 filmet játszol le Apple TV-n? Mit jelent számodra a "stream", mert gyakran rosszul használják ezt a szót. Saját hálózatomban egy lejátszóra soha nem "stream"-elek, lejátszom az adott készüléken.

Médiainfóval néztem meg. A streamet ez esetben arra értem, hogy saját hálózaton belül játszom le a PC-n lévő filmet az Apple Tv 4K-val.

tehát minden, elméletileg HDR tartalmat a TV-d SDR-ben jelenít meg? Az nem okés.

Nem tudom, de nem hiszem, hogy ez így vteljesen fedi a valóságot. Nem tűnik számomra SDR-nek, illetve a TV is HDR illetve Dolby Vision módba lép. A logók is megjelennek.

A kiterjesztett mód be van kapcsolva az adott HDMI-re?

Persze. Beszéltünk erről tegnap, elvileg a beállítások rendben vannak.

creating rivers in the desert

(#53460) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes jelenségre lettem figyelmes.
TV adók között kapcsolok felfelé és van (egy adónál csak, többször is néztem direkt) mikor kapcsolás után (pár secre rá) automatikusan előre ugrik 5 adóval arrébb.
Ez vajon minek tudható be? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53461) blakey válasza flake (#53459) üzenetére


blakey
titán

Ha.a TV HDR módba vált akkor jó, a képen lévő infósáv viszont téves, ezek szerint pontatlan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53462) allein válasza daneel_hu (#53455) üzenetére


allein
addikt

Elnézést kérek, valamit rosszul értelmeztem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#53463) flake válasza blakey (#53461) üzenetére


flake
csendes tag

Igen, HDR módba vált. Illetve, ugye én látom is hogy nem sdr, amit nézek, de eléggé idegesítő ez a pontatalanság. Megpróbálom elengedni. Viszont azt továbbra sem értem, miért más biten és más chromával mennnek a filmek.

creating rivers in the desert

(#53464) blakey válasza flake (#53463) üzenetére


blakey
titán

Más biten és más kromatikus megjelenítéssel a teljesen normális, Ha mélyebben bele akarsz mélyedni akkor a neten sok anyag található ami magyarázatot ad. A lejátszók általában jól váltanak, nincs ezzel gond. Az általad linkelt infóval viszont gond van, hibásnak tűnik ha a TV egyébként mást érzékel, emiatt inkább ne használd, félrevezető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53465) krx21 válasza Monngoose (#53453) üzenetére


krx21
nagyúr

Pass. Van pár hely ahol írják, hogy 2 tuner van benne... Lehet tényleg nincsen. Soha nem próbáltam...

(#53466) YxVs


YxVs
senior tag

Kicsit off, de LG B8-ra meg lehet valahogy csinálni, hogy a youtube reklámmentes legyen?

(#53467) rothfb válasza YxVs (#53466) üzenetére


rothfb
veterán

Persze. Előfizetsz a Youtube-ra, mint pl én és teljesen reklámmentes lesz minden eszközödön, amin a saját felhasználóddal bejelentkezel.

(#53468) flake válasza blakey (#53464) üzenetére


flake
csendes tag

Köszönöm :)

creating rivers in the desert

(#53469) finu


finu
tag

Sziasztok!

Most váltottam B7-ről, CX-re de nem tudom előcsalogatni a lépegér funkciót a beépített lejátszó használat közben. A B7-nél elég volt csak erősebben megrázni a távirányítót és elő jött a mutató, mi a trükk? A választ előre is köszönöm.

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#53470) flake válasza finu (#53469) üzenetére


flake
csendes tag

Lehet csak regisztrálni kell. Próbáld hosszan (5mp) lenyomva tartani a “back” és a “home” gombot.

[ Szerkesztve ]

creating rivers in the desert

(#53471) finu válasza flake (#53470) üzenetére


finu
tag

Köszönöm a gyors választ. :R

EricssonGH337,388,T10,T28,Nokia8110,8210,6210,5210,6510,6310,8310,6230,6310i,7250i,6230i,6280,6288,8850,6300,LG4XHD,Optimus G,G2,G3,G4.Mate9,Mate10 Pro,P20 Pro, Mate 20 Pro.P30 Pro.P40 Pro.P50 Pro.13 Pro Max.14 Pro Max.15 Pro Max. 15 Pro

(#53472) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

LG 65GX3LA tévével szemezek .
Ebben a kategóriban van "jobb ?
Főleg 4K filmeket nézek, fontos a telt szín .
llletve 4K/120Hz Xbox fut .
Falsík tévé ötlet nagyon tetszik ennél a modellnél. :U :U
Kábelezés fal mögött van nálam, ezért abszolút nyerő ez a modell.
Ennek a "nem falsíkos modellje" a 65CX3LA, kb 120K-val olcsóbb, közel azonos tudással.

(#53473) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Úgy tűnik a 65C9 nem szereti a profile 8-as DolbyVisionos filmeket. Az új trollok a világkörül film nálam furán nézett ki felül szürke sáv jobb alul pedig szellemképes volt [link] , Ufo-val kipróbáltunk pár sample-t és úgy tűnik valamiért nem szereti ezt az egyet. Érdekes hogy nála egy mezei LCD 65SM8600-en tökéletesen lejátsza. Más esetleg próbálta?

(#53474) Tyrone89 válasza EasyLife (#53473) üzenetére


Tyrone89
tag

Hello! Szerintem egy óra max másfél órán belül meg tudom nézni. Nekem is 65C9 van.

(#53475) Pityke78


Pityke78
őstag

Épp az előbb néztem meg a Tenet című filmet 4K verzióban (66 GB) és a mellékelt jelenetnél elég érdekesen jelenítette meg fent a lámpát a TV (LG CX).

Ez másnál is így látszik a lejátszás során? Amúgy egy külső X96 Max+ lejátszóval játszottam le a filmet.

Ha valakinek van kedve, esetleg ránézhetne.....

Köszi

(#53476) Tyrone89 válasza Pityke78 (#53475) üzenetére


Tyrone89
tag

Nálam szintén ilyen, 65C9-en. Szerintem amúgy ez csak annyi hogy a fickón volt a kamera fókusza, ezért mosódott a lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#53477) jugeen válasza Pityke78 (#53475) üzenetére


jugeen
addikt

Almatv-vel meg tudom nézni, de csak később. Nem emlékszem hibára, de nem kizárt, hogy nem vettem volna észre.

(#53478) EasyLife válasza Pityke78 (#53475) üzenetére


EasyLife
aktív tag

Nálam is ilyen volt a lámpa. Pár percet menj vissza mikor bemennek az épületbe a kerítés is jól néz ki ahogy elmennek mellette :U

(#53479) esox válasza torma1981 (#52030) üzenetére


esox
senior tag

A tévéd egyébként még garanciális volt?
Nálunk a WebOS (factory reset) halt bele az újraindírtásba, azóta csak pörögnek a kis szines pöttyök. 55B7V
Sajnos fél évvel túl vagyok a gari idő végétől, de nem érzem, hogy ez az én hibám lenne. Szerivezes úr azt mondta megpróbál utánakérdezni, de 5-6eze Ft-ot áll max az LG ebből. :((( :((( :((( :(( :(

[ Szerkesztve ]

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.__ megszállott pergetőhorgász ><(((º>

(#53480) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!
Holnap megyek bx-ért. Ha kibontásra kerül a boltban, mivel teszteljem le gyorsan? Illetve ha ki van bontva, hazavitel után hogy tudom a legbiztonságosabban a tv állványra felrakni? Köszi bármilyen infót!

(#53481) krx21 válasza Ghostman78 (#53472) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincs...

(#53482) Tyrone89 válasza EasyLife (#53473) üzenetére


Tyrone89
tag

Nálam is ez a helyzet. Felül szürke sáv+ szellemképes

(#53483) Chaser válasza Draken (#53480) üzenetére


Chaser
titán

túl nem bonyolítanám
viszel statikus színű "képeket" pendriveon, 1-2 filmet oszt' kész
esélyesen nem fogod látni úgy sem, lényeg, hogy ép legyen a panel
két ember ildomos hozzá ha állványozni akarod, összerakáshoz is
talpat egyedül rászenvedtem anno 55-ösre, és aztán fel is raktam a helyére a tv-t, de ilyet csak akkor ha szereted a kihívásokat ( :
a kiszállító srácok panelle fölfelé tették az ágyra, hog meg tudjam nézni a panelt, arra nem gondoltam hogy így talpat rátenni nem lesz túl mókás
de átmentem ótószerelő' stílusba és ráműtöttem a talpát ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53484) 5oultrain


5oultrain
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem észre h van egy halott pixelem. Kb 3 hónapos a tv. LGC9 gondolom 1 re még nincs garancia, igaz? Illetve van valamilyen mód h újra éledjen?
Köszi előre is.

PSN ID: legalkriminalz

(#53485) rottenbull válasza Pityke78 (#53475) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez bokeh-nak tunik elso es masodik ranezesre is.

(#53486) Pro Koryak válasza Pityke78 (#53475) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Én is pár napja néztem, csak1080p-t, én is észrevettem, de ez nem egy "időfordított" jelenet? Talán emiatt hagyták így...

(#53487) jugeen válasza jugeen (#53477) üzenetére


jugeen
addikt

Nolan-izált képi megjelenítés, semmi más :)

(#53488) esicyhun


esicyhun
tag

Szerintem a magyarországi változatban nincs. Olvastam német tesztet, ott dupla sat tunert emlegettek.

(#53489) esicyhun


esicyhun
tag

Úgy néz ki nálam is panelcsere lesz, C8-am van, 2019 július végi vásárlás a szegedi Médiában. Jobb oldalt, középen a képernyő legszélén jópár (több, mint 10) halott pixelem van, ezek mindig feketék, nem működnek. Illetve a jobb alsó sarokban van 1 db. Normál nézési távolságból a halott pixel csoportosulást alig lehet látni, de világos háttérnél határozottan ott van.
Viszont beégés nincs egyáltalán, 2719 teljesen vegyes használattal történő üzemóra után (kábeles és német műholdas adások, plusz Netflix, illetve filmek külső médialejátszóról; sdr 25-ös OLED fénnyel. És ezekben azért van piros, zöld, sárga logó is, pl. 3sat, NKH World, 3+, 4+, 5+, 6+, na meg ugye az aranyos magyar korhatárkarikák....).

Viszont az Anymote programban az "In Stop" gombot ne használjátok, véletlenül megnyomtam, teljes gyári beállítást csinál, úgy hogy a totál üzemórát és a kompenzációs ciklusok számát is visszaállítja 0-ra. Ezek után, ha valaki használtan vesz LG OLED-et mérget ne vegyen az üzemórák számát tekintve. :) Remélem a garival nem lesz gond emiatt. Jövőre jelentem csak be, ünnepek előtt már nincs kedvem vele foglalkozni, használható a TV, csak nem tökéletes.

(#53490) syIex válasza Pityke78 (#53475) üzenetére


syIex
veterán

Ez a verzió van meg nekem is.
Apple TV és Infuse segítségével később rá nézek csak ma jön a csere TV aztán már szétszedtem a jelenlegit. ;]
Bár kíváncsi vagyok, hogy elviszik-e a csavar fejek lenyalása végett nem tudtam leszedni a talpát és fúrni kell majd... My bad, de azért ezek a csavarok se valami kemény kialakításúak.... :W

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#53491) alaves válasza esicyhun (#53489) üzenetére


alaves
addikt

Nálam hasonló volt a B7-en ugyanott (illetve majdnem végig a kijelző jobboldalán a legszélén ~1-10 pixelszélességben), viszont legalább 60 halott vörös alpixellel. Úgy látszik a 2018-as kijelzőknél is még előfordul néha ez a gyengeség.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53492) birorichard


birorichard
őstag

Sziasztok,
kb 2-3 hete van egy lg oled bx-em, kezdetben nagyon szep homogen volt a panel, valamelyik nap raneztem kivancsisagbol es megjelent rajta nemi vertical bending. Igazabol nem veszes, jatek, film kozben nem vettem eszre, csak teszt videon.
Csinaltam egy manual pixel refresh-t, de nem igazan valtozott. Az volna a kerdesem, hogy varhatoan ez igy most "beallt" vagy rosszabbodni fog, vagy abszolut nem tudni?
Van ertelme rajta a "bejaratos" tarka barka szines 4k yt videokat jatszani 1-2 napon at 4-6 orankent kikapcsolva egy orara, hogy az auto refresh ciklusok rendbetegyek a panelt vagy el kell engedni?
Ilyen most.
Bocs, jo szar a kep, de a lenyeg latszik, 5%-os szurke.

[ Szerkesztve ]

(#53493) Pro Koryak válasza Pro Koryak (#53486) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Most néztem gépen.
Sima jelenet, viszont "rácsiklázott" a kamerára... :U

(#53494) dani0113 válasza birorichard (#53492) üzenetére


dani0113
senior tag

Nekem is most 1hetes a cx, van több függőleges csík is, pedig járatom ahogy javasoltak stb, de használat közben eddig kb csak egy játékban lattam, szóval igazából nem izgat mert biztos nem állnék le emiatt egy csere procedurat kezdeményezni, gyönyörű a képe! :)

iPhone 13 Pro 128GB

(#53495) birorichard válasza dani0113 (#53494) üzenetére


birorichard
őstag

Ja, amugy en sem, meg hat nehez nekem ujat mutatni a 4 eves ku6400 utan :D , csak kivancsi vagyok, hogy meg lehet-e valahogy akadalyozni hogy rosszabb legyen. Amugy olyan gyonyoru a kep, hogy ha musor kozben is lathato volna, igazabol szerintem akkor sem valtanek vissza led-re.

(#53496) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok! 11 éves Samsung LCD-met cserélném le valami modernebb készülékre. Általában napi 1-2 óra direkt tévézés és heti 1-2 film pc-ről, amire használom a televíziót. Valamilyen belépő szintű OLED-re gondoltam, mondjuk LG OLED 55BX3LB, ez 370e körül van. Ebben az árkategóriában esetleg valamilyen konkurens modell szóba jöhet? :U

(#53497) Chaser válasza lordring (#53496) üzenetére


Chaser
titán

nem tudok más oledről 400e alatt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53498) alaves válasza lordring (#53496) üzenetére


alaves
addikt

A BX alternatívái, persze nem ma, hanem még karácsonyig esetleg akciósan lemehet 400 alá, ha szerencséd van (de inkább tavaszra):
-SONY 55A8BAEP (CX-el azonos vagy annál jobb mozgásmegjelenítés)
-PHILIPS 55OLED805 (CX-el azonos vagy annál jobb mozgásmegjelenítés)
-PANASONIC TX-55HZ980E (szidják, de szerintem nem lehet gyengébb mint a BX)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#53499) lordring válasza alaves (#53498) üzenetére


lordring
aktív tag

HÚ, azért ezeknek jó nagyot kellene akciózni, hogy a környékén legyenek. :) Egy Philips-et az Ambilight miatt 400K körül még be is vállalnék. :K

[ Szerkesztve ]

(#53500) Chaser válasza lordring (#53499) üzenetére


Chaser
titán

vagy csapj le egy bx-re amíg nem változik az ára
vagy várd meg a következő évet, akkor alapból 3 év gar lesz majd ezekre már
részemről már kivárom ha eddig semmi jó vételt nem ütöttem le
bx nagyon sokáig volt alzán 350e-ért, de nem volt garkiterjesztés, már van, de 400 az ára és a garkiterjesztés is drága....:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.