Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) Partizan182 válasza Joshi (#13545) üzenetére


Partizan182
senior tag

2014-es lesz az, csak akkor még EC930-nak hívták. Ha belegondolsz valahol kőkemény hogy 4 éve ugyanazt a panelt használják minimális módosítással (bár az EG910 is már budget modell volt), nem semmi életciklust kirántott belőle az LG.

(#13552) Joshi válasza dgyuri0123 (#13550) üzenetére


Joshi
titán

Majdnem vettem egy A7-et a hálóba, na ha megvettem volna és mellérakom az A1-nek mit mondtál volna? Ja hát az egy Sony. :DD

(#13551) Partizan182 azért is írtam hogy bizony ha fejlesztenék a panelt akkor jó lehetne, de ugye abban az esetben nagy konkurencia lenne saját magának az LG. És igen itt jön képbe hogy a FHD HDR nélkül még sokaknak jó, de akár HDR-el is működhetne mert a HDR-nek nem feltétele a 4K.

[ Szerkesztve ]

(#13553) Partizan182 válasza Joshi (#13552) üzenetére


Partizan182
senior tag

Near black uniformity-ban sokkal jobbak az újabb gyármányok, QA meg a selejtarány fejlődhetett nagyot. Egyébként ugyanaz mint 4 éve.

(#13554) dgyuri0123 válasza Partizan182 (#13549) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha igazad lenne, nem kapott volna kalibrált képre is magasabb pontot, mint a B7. De 10 pontot sem kapott volna 1080p-s megjelenítésre, ha ekkora lenne a baj. Gondold csak végig.. Nálad valami el lett szúrva szerintem.

Joshi: Miért nem vettél egyet? Legalább látnád a saját szemeddel, hogy nem ördögtől való a FHD oled.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#13555) Partizan182 válasza dgyuri0123 (#13554) üzenetére


Partizan182
senior tag

Édes vagy nagyon, több pontot kapott (9,6 vs 9,8) egy évekkel korábbi teszten ahol máshogy mértek (pl a színpontosságot csak a széleken). Ráadásul ha megnézed a grafokat a B7 pontosabbra kalibrálható (910-esen 80-90 IRE körül a gamma belapul). Plusz ugye panelvariancia. Meghát józan ész.

A szuper 10-pontos 1080p képre persze odaírják hogy rácshálós meg zizis, de ezért itt nem vonnak le pontot mert ez nem a felbontás hibája:

"Native 1080p content like Blu-rays looks good on this TV. The smaller size of the pixels creates a screen door effect, which gives everything a 'rough' look, but this is not related to the resolution of the content played."

(#13556) Joshi válasza dgyuri0123 (#13554) üzenetére


Joshi
titán

"Joshi: Miért nem vettél egyet? Legalább látnád a saját szemeddel, hogy nem ördögtől való a FHD oled."
Látod, még mindig a hülyeséget reszeled. Soha senki nem mondta hogy a FHD miatt nem érdemes A7-et venni. Szerintem te még mindig nem érted miről beszélünk.

(#13557) Ren Hoek válasza Partizan182 (#13555) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Áh, pont ezt a screen door effectet kerestem, mikor a FHD OLED-el találtam magam szemben a boltban.

Úgy éreztem OLED-nél kelleni fog az a 4K a pixelrács miatt... és lehet abban valami, hogy a W subpixel miatt jobban látszik a rács (távolabbról is látható) mint a hagyományos LCD esetében, ahol az RGB sűrűbben helyezkedik el.
Persze 2.2 m< nézési távnál nem jelentős, de szerintem a 4K továbbra is jót tesz a WRGB struktúrának.

Nagyon megnéznék egy tesztet, hogy a sima 4x upscale PC-ről, hogyan viszonyul a lágyabb upscale-hez, és a natív FHD 1080p panel képéhez... vajon 2.2 méterről meg lehet mondani, hogy natív FHD , vagy 4 db 4K pixelből összerakott képről van szó?

Eleve szerintem a lágyítós scaling azért van mert ha 4K tartalmakat nézel, utána visszaesés a FHD és valamivel be kell csapni a szemet. Vagy túl éles élek lennének? Nem tudom, nekem a lépcsős élek mindig jobban tetszettek, mint ezek a smooth scaling algoritmusok.

(#13558) Partizan182 válasza Ren Hoek (#13557) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nem is a w subpixel miatt van ez (RGBW LG LCD-ken nincs pixelrács), hanem hogy maga az oled dióda apró.

2 méterről már nagyon látszik, 2,5-ről csak akkor ha direkt keresed, felette nem nagyon. De igen, 4k panelen csak 30 centiről vehető ki egyáltalán hogy van valami, sokat dob a képen, különösen világos, egyszínű, homogén felületek - nekem a Persona 5 alatt jött ki nagyon (100 órás játék, első fele 910-en, második fele B7-en ment le).

Ha PC-ről erőltetsz Nearest neighbour upscalinget akkor elvileg soha nem mondod meg hogy FHD vagy 4K a kijelző a 4:1 pixelmapping miatt. Tesztelni sajnos nem tudom mert nincs 4k képes laptopom.

Hogy miért csinálják? Gondolom amit írtál: átlagos vásárlóként ha beteszed a Blu-Rayt és ugyanazt látod mint a régi FHD tévéden akkor rossz az első benyomás (minek váltottam?). Sony/Pana csinálják jól, ott lehet választani hogy melyik módszert szeretnéd.

(#13559) Dadan01


Dadan01
senior tag

Miért kell minden hónapban ugyanazt a gumimcsontot kiásni, és újra megrágni? Mindenki csak a maga igazát szajkózza szakadtlan. Trollkodjátok itt egymást folyamatosan....

(#13560) sakal83 válasza krx21 (#13546) üzenetére


sakal83
addikt

Én szerdán megnézem. Jön a B7, így lesz B7 vs EG910 csata.

(#13561) Joshi válasza Dadan01 (#13559) üzenetére


Joshi
titán

Érvek vannak kéremszépen, csak dgyuri0123 kifogyóban van ezekből. Gondolom dgyuri0123 kívül még sokan használnak FHD OLED-et, csak ők csendben használják azt. ;]

(#13560) sakal83 semmiképpen se hirtelen felindultságból alkoss véleményt, tesztelj sokat és csak azután írj. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13562) sakal83 válasza dgyuri0123 (#13542) üzenetére


sakal83
addikt

Az A7 vs eg910 csatában az eg910 egyértelmű győztes. Volt mind a kettő egymás mellett is.

Laikusként ítélem meg, de a fehér az A7-en kékes volt, a fényereje is kisebb volt ránézésre és színek sem voltak az igaziak. Még nyafogtam itt a fórumon is a nappali fény miatt. Az eg910 v jobban teljesít nappal.

[ Szerkesztve ]

(#13563) sakal83 válasza Joshi (#13561) üzenetére


sakal83
addikt

Ahhoz nincs türelmem:)

Sorrend: sd, hd, fullhd film, majd 4k-s anyag vs 1080p-s anyag egymás mellett és zárásképp 4k hdr vs 1080p, tehát a tvk mamx tudása.

(#13564) Partizan182 válasza sakal83 (#13562) üzenetére


Partizan182
senior tag

Ugyanazon a pre-seten voltak? ISF Világos pl.

(#13565) dgyuri0123 válasza sakal83 (#13562) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Gyanítom hogy a beállítás nem volt azonos. A csúszkák állására sem nagyon lehet hagyatkozni.

"csak a zene van"

(#13566) sakal83


sakal83
addikt

Ami még erős tapasztalat az elmúlt hónapból a felsőkat LED LCD vs FULLHD oled esetén:

Alanyok EG910V VS Panasonix EX780

A LED előnye:
- jobb nappali láthatóság
- valahogy jobb képmegjelenítés/ részletesebb
- sokkal jobb mozgás
- jobb felskálázás SD/720p-ről

Alapvetően tényleg az OLED vetélytársa, DE csak akkor, ha nem volt előtte OLED-ed (ezért is cseréltem, mert nem bírtam)

Az OLED előnye
- szebb színek a kontraszt miatt
- betekintési szög

Sajnos az OLED két előnyét nem tudtam elengedni, mert feltűnően zavartak a vissszaváltás miatt. Ha EX780-om lett volna először, eszem ágában sem lett volna cserélni, mert qva jó tv, az xe9005 még jobb.

Nos ennyi az élménybeszámoló.

(#13567) sakal83 válasza Partizan182 (#13564) üzenetére


sakal83
addikt

és dgyuri0123

Ez nekem kínai, ahogy a többi átlag felhasználónak is. Elméletileg állítgattam rendesen az A7-et, de nem lehetett összehozni a kettőt más beállításon sem.

Lehet, hogy a panel ugyanaz, de szerintem más a kijelző lapja és az elektronika. Az A7-nek nem volt olyan tulajdonsága, amiben az EG910 előtt lett volna számomra sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#13568) Joshi válasza sakal83 (#13563) üzenetére


Joshi
titán

Arra gondolok, hogy figyelj oda a részletekre mint pl a tévé beállításaira, esetlegesen próbáld ugyan azt a forrásanyagot különböző beállításokkal. Ilyesmi. Szóval ne az első képi információ alapján mérlegelj. Mondjuk nálad mindkét tévé LG, szóval nem hinném hogy eget rengető különbségek lesznek beállítás terén.

(#13569) Ren Hoek válasza sakal83 (#13563) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha van 4K outputos PC-d kipróbálnád amit Partizan182 kolléga írt?

"Ha PC-ről erőltetsz Nearest neighbour upscalinget akkor elvileg soha nem mondod meg hogy FHD vagy 4K a kijelző a 4:1 pixelmapping miatt."

Alap esetben a tv upscaling miatt lehet hogy lágyabb lesz az 1080p a B7-en... ezért lenne perdöntő kipróbálni ezt. 2.2 méterről, mivel onnan nem látszik a pixelrács.

(#13570) Joshi válasza Ren Hoek (#13569) üzenetére


Joshi
titán

980Ti kártyája van amin van HDMI 2.0. :K

(#13571) sakal83 válasza Joshi (#13570) üzenetére


sakal83
addikt

A múlt héten adtam el, így a pc nem játszik

(#13572) Joshi válasza sakal83 (#13571) üzenetére


Joshi
titán

Akkor töröld a cuccaidból. :B

(#13573) Ren Hoek válasza sakal83 (#13571) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor légyszi annyit tegyél meg hogy collstockkal leméred, honnan látszik a különbség. 1080p esetén!

Ez fontos, mert nyilván 1 méterről látszódni fog a lágyság a B7-en... de 2m-ről szerintem nem.

(#13574) krx21 válasza sakal83 (#13560) üzenetére


krx21
nagyúr

Hajrá! A TV méret ugyan az lesz???

(#13575) Partizan182 válasza Ren Hoek (#13573) üzenetére


Partizan182
senior tag

Látszódik az 3ról is.

(#13576) claire78


claire78
senior tag

Rájöttem, h a Harmony tud service menübe lépni. De kódot kér.. 910 esetében mi ez a négy jegyű kód? Megtudom nézni a használatot? B7 esetében mi a helyzet?

(#13577) Ren Hoek válasza Partizan182 (#13575) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezért lenne jó kipróbálni nearest neighbourral

[link]

Kíváncsi lennék, azzal megkülönböztethető-e.

Egyébként újra feljön az, hogy sokan zoomal használják a TV-t, és én is korábban azzal használtam a PC-t. Észre se vettem a különbséget, hogy nem natív pixelhelyes a kép.
Nyilván egymás mellett lehet észrevehető lesz a lágyság, de azért FHD-nál, már kicsik a pixelek eléggé... sima HD vagy SD-nél ez sokkal látványosabb. Kíváncsi leszek honnan fog jelentkezni.

[ Szerkesztve ]

(#13578) claire78 válasza claire78 (#13576) üzenetére


claire78
senior tag

Kód megvan, most keresem a használati adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#13579) kets520


kets520
tag

B7em van ez az oled alapja? Olvasgatom a hozzászólásokat van olyan ful hd ami veri ezt a tv-t?? Én személyszerint elégedett vagyok vele

(#13580) Bubukain válasza claire78 (#13576) üzenetére


Bubukain
senior tag

Harmony tud service menübe lépni

hogyan?

(#13581) Joshi válasza kets520 (#13579) üzenetére


Joshi
titán

Dehogy is, csak egyesek hiszik azt hogy a FHD OLED-jük veri. ;]

(#13582) claire78 válasza Bubukain (#13580) üzenetére


claire78
senior tag

Service gombbal :D
Meg is van, 4200 óra. Másfél éves, nagyjából reális.

(#13583) dgyuri0123 válasza Joshi (#13581) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Leakadhatnál rólam... ;] Nem vagy vicces. Neked különben is csak egy Sanyi tévéd van... :)

"csak a zene van"

(#13584) rendon válasza kets520 (#13579) üzenetére


rendon
tag

Nyilván jobban mutat egy Full HD film, egy full HD tv-n.
Eleve hülyeség összehasonlítani szerintem mert egy, 1920×1080 film rosszabban fog kinézni egy 3840×2160 kijelzön, mert ki se használja az összes pixelt.
Ennyi erővel lehetne azt mondani hogy a full HD tv-n is rosszabb a 720p anyag.

(#13585) kets520 válasza Joshi (#13581) üzenetére


kets520
tag

Én nézek rajta sok tartalmat sd sem olyan rosz bár inkább hd és uhd filmeket amit le töltöttem tuti van jobb de én személy szerint elégedet vagyok

(#13586) Joshi válasza rendon (#13584) üzenetére


Joshi
titán

Azért ez se egyértelmű, mármint mi néz ki jobban és hol stb. Sokat számít a lejátszó is, pont ezért írtam korábban hogy az 1080-as anyag felskálázását célszerű a tévére bízni. Az se mindegy milyen tévé stb.

(#13587) Joshi válasza Partizan182 (#13537) üzenetére


Joshi
titán

"amikor ott a hdr on/off kapcsoló akkor látod a különbséget."
Ezzel azért vitatkoznék. Inkább ezt a tesztet úgy tudnám elképzelni, hogy egy eleve SDR release és egy 4K HDR. Esetleg egy profi HDR-ből SDR-be konvertálós lejátszó. Ilyenkor mindig a vakteszt a hiteles. ;)

ui.: nyilván hülyeség a vakteszt, mert ha be van kapcsolva a HDR akkor már a tévé menüjén is és a feliraton is látszik hogy HDR módba van. Inkább a szürke fátyolos dologra gondoltam, én sima SDR-nél nem nagyon látom vagy csak nem tűnik fel. Ha ki/be kapcsolom a HDR-t HDR tartalomnál akkor igen. Nem tudom, lehet hogy a sima SDR is szürke fátyolos, de szerintem nem feltétlenül.

[ Szerkesztve ]

(#13588) Partizan182 válasza Joshi (#13587) üzenetére


Partizan182
senior tag

Viszonyítás kérdése minden, egy Dolby Pulsar monitor mellett a B7 hdr is fátyol effekt lenne. Én sem tudtam az sdr fátyolról amíg vissza nem váltottam hdrről. A szemed persze pár perc alatt hozzászokik, de aki elég hdr tartalmat fogyaszt az kiszúrja az sdr szűk keresztmetszeteit egy idő után váltogatás nélkül.

Ps4en lehet ki/be kapcsolni, ott látszik igazán mit ad hozzá maga a technológia, a játék ami alatta fut ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#13589) Joshi válasza Partizan182 (#13588) üzenetére


Joshi
titán

Oppo 203-nál is lehet ki/be kapcsolni, van is rá dedikált gomb. Így tényleg van ez a szürkés fátyol "effekt", de ha sima SDR anyaggal nézem eddig soha nem tűnt fel. Érted mire gondolok.

(#13590) szgaborsz


szgaborsz
tag

Besírok, az MM teljesíti a 362.000 Ft-os b7-es megrendelésemet, azt gondoltam, hogy kifalsulnak, nagy respekt nekik 😃.

(#13591) Joshi válasza szgaborsz (#13590) üzenetére


Joshi
titán

Arra számítottál hogy nem küldik, mert nem is volt rá lóvéd? ;]

(#13592) tigipuf válasza szgaborsz (#13590) üzenetére


tigipuf
senior tag

Gratula,persze,hogy teljesítik,ahogy nézem annyira nem árazták el,hogy ne adnák oda.Azért nem jártál sz...ul :C
Én miért nem tudok egy ilyen eksönbe belefutni sose :U

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#13593) szgaborsz válasza Joshi (#13591) üzenetére


szgaborsz
tag

Honnan tudtad?😃😃😃

(#13594) Joshi válasza tigipuf (#13592) üzenetére


Joshi
titán

De bizony, azt nagyon benézték. Szerintem 400-ért is vitték volna mint a cukrot. :D Van aki a 2014-es FHD-t is viszi 350-ért. ;]

(#13593) szgaborsz vissza ne mond, átveszem. ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#13595) Ren Hoek válasza rendon (#13584) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ha csak simán 4x scale-t raksz rá, akkor kitöltés szempontjából mi a különbség?

Felső a 910 FHD struktúrája 55 colon, alul pedig a 4K pixelszerkezet. 1 blokk helyett itt 4 kisebb pixelblokk helyezkedik el. Az SD, HD ezért is problémás, mert ott nem jut pontosan a pixelrácsra a pixel nagyításkor. Persze itt lehet bonyolultabb a dolog, ezért is lettem volna kíváncsi a sima eke egyszerű nearest neighbour 4x-ezésre.

(#13596) tigipuf válasza Joshi (#13594) üzenetére


tigipuf
senior tag

Láttam már cifra dolgokat azért szerintem egyetérthetünk abban ,hogy nem 362,se 3620,se 36200 ft volt az ár,vagyis nem volt teljesen irreállis,persze ,hogy kiküldik.Benézték benyelték ezt a kb 100-150 rugót, belefér amekkora felárral dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#13597) rendon válasza Ren Hoek (#13595) üzenetére


rendon
tag

Ennyire azért nem vágom. Csak a saját tapasztalatomat írtam le, hogy amikor full hd tv-m volt és 720p felbontást néztem érezhetően rosszabb volt a minőség. Vagy amikor még csak hd ready tv-m volt, és divix filmeket néztem, akkor is ugyan az volt a helyzet.

(#13598) adamssss válasza rendon (#13597) üzenetére


adamssss
veterán

4k-n a fhd kb ugyanugy vagy jobban mutat mint fhd-az fhd-n.
A hd vs fhd teljesen mas teszta. Ott nem ketszerezodott a felbontas emaitt tortenhettek animaliak a megjelenitesnel.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13599) claire78


claire78
senior tag

Tudtok olyan működő oldalt, mint a realorfake4k ? Nálam ez nem akar működni.

(#13600) daneel_hu válasza claire78 (#13599) üzenetére


daneel_hu
addikt

Elvileg a

http://www.blu-ray.com/4k/

fülnél a 4k filmek esetében megírják, hogy NATIVE vagy UPSCALED 4K a czucc.
(resolution)
HDR is jelölve van.

Vagy nem a kiadott filmekre gondolsz?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.