Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Dadan01 válasza #72042496 (#13741) üzenetére


Dadan01
senior tag

Egy 32 centis Junoszty tévé képe mindig is szebbnek, fényesebbnek látszott, mint egy 63 centis Orioné (igen, centiméter és igen, fekete-fehér készülékekről van szó :D ).
A mai napig megcsodálom a régi 40C530-as samsungom képét édesanyámnál, hogy ejj, nem is rossz ez, de elég egy perc a B7 előtt, hogy elfelejtsem.

(#13752) Joshi válasza Dadan01 (#13751) üzenetére


Joshi
titán

Persze világos jelenetnél nagyon jók a mostani IPS és VA panelek, csak ne kellene a felhőket/foltokat bámulni, a fekete helyett a szürkéről már nem is beszélve. ;]

(#13753) Dadan01 válasza Joshi (#13752) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nagyon eltávolodtál az eredeti hozzászólástól és annak kibontásától, de mindegy. Három évig néztem a C530-ast, utána három évig volt H6400, most meg B7. Amíg samsung volt, sem rokkantam bele, vagy lett egyéb testi lelki problémám a VA paneltől, a kisebb felhőktől, meg a szürkéslila feketétől. Szerintem te sem oleddel kezdtél, de látom neked maradandó bánatot okozott az ips/va technológia minden korláta. Élvezd az oledet, a többit meg hagyd békén. Nincs smiley itt.

(#13754) Joshi válasza Dadan01 (#13753) üzenetére


Joshi
titán

Pedig azt írtam le az LCD-ről ami konkrétan a hátránya, egyébként használható. Egyedül azoknak nem ajánlott akik szeretnek sötétben mozizni.

(#13755) so_ha válasza torma1981 (#13745) üzenetére


so_ha
senior tag

"Hol 700k-s induló áras?"
Konkrétan 699e volt az első magyar ár amit láttam, de nem írtam le az eladó cég nevét. Ne "sufniboltozzunk" már hivatalos számlával + hivatalos LG garanciával ... csak a 3 napos cseregaranciánál érdekes az eladó kiléte. Eu-ból is azonos feltételű a garancia, mintha itthon vetted volna, csak a szállítási költséget kalkulálni kell még az árhoz.

"300k-ről meg ne is reménykedj"
A FHD modell már idén is 800 euró (kb 248e Ft.) volt német akcióban (a képet is beraktam ide), ennek a helyét veszi át idén a 55B8.

"Majd ha jóval többet gyártanak"
Pont ez valósul meg idén az új gyárral, olvass utána.

"hugyé fingért adják majd kifutáskor"
Szimpla matek, hogy hány %-ot estek a tavaly bevezetett modellek az idei akciókig (az egyszerűség kedvéért leírtam, hogy kb. -60%). Úgy tűnik, mintha fizikai fájdalmat okozna az Oled tv-k árazása, illetve árcsökkenése, mind a bevezető árakban, mind a modellváltásoknál. Volt egy fórumos társ, aki összegyűjtötte a tavalyi bevezetőárakat, meg az ideiket egy hozzászólásában, ha érdekel keress rá.

(#13756) so_ha válasza Joshi (#13748) üzenetére


so_ha
senior tag

"C8-ért a ~800k-t, mert itt van a B7 ami 450k"
Mint írtam, tavaly a B7 930e-ről indult, amihez igen baráti ár a 699e amit most láttam, de a 2016-os modellek bőven milkó fölött kezdtek. Ettől még logikusan most a B7/C7 páros éri meg jobban a 400e körüli árakat 55"-os méretben.

[ Szerkesztve ]

(#13757) so_ha válasza so_ha (#13755) üzenetére


so_ha
senior tag

(#13758) torma1981 válasza so_ha (#13755) üzenetére


torma1981
veterán

Jaja. Persze majd 700k hivatalos rendes garival rendes boltból mi. Persze. Majd jövő ilyenkorra térjünk vissza mennyi volt az ára jó? Mert tuti nem lesz 300k. Nem tudom hol olvastattad,hogy drasztikusan megnövelték a termelést. Majd csak akarják. Jó LCD-t sem kapsz 300k-ért de persze majd az OLED lesz. Ezt te sem hiszed el.
Miért a német árakból indulsz ki? Magyarországon élünk nem? ÁFA? A garancia meg nem mindig az amit írnak. Nem biztos,hogy működik ha nem MO-i LG-n keresztül lett véve. Nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#13759) szgaborsz


szgaborsz
tag

Ma vennék a Médiában fali konzolt a B7-hez, tudnátok ajánlani olyat, ami bevált? Nagggyon köszi.

(#13760) Dadan01 válasza szgaborsz (#13759) üzenetére


Dadan01
senior tag

Bármelyik jó, ami 400x400-as, igaz a furatok a tévén 400x200 távolágra vannak, de kivitele mindegyiknek lehetővé tesz ennyi játékot. Nálam egy Thomson konzol van, már a harmadik tévét tartja, volt vagy 6000 ft.

(#13761) Pro Koryak válasza torma1981 (#13758) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Húzdd már ki a fejedet a földből!!! :W
Tavaly ~1,5misinél nyitott a 65b7/c7, most a 65c8 ~1,1 misi. Év végén be fog esni 800e ft környékére, ha tetszik, ha nem (65b7 is volt már akciósan 720e ft = ez kb fele a megjelenési árának). A b8 meg még olcsóbb, sőt az idei sony oledek már most olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#13762) OPiiPO válasza torma1981 (#13758) üzenetére


OPiiPO
addikt

mégha van is megfontolandó a mondanivalódban, ezzel a stílussal inkább csak indulatokat gerjesztesz maga körül, szvsz :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13763) torma1981 válasza Pro Koryak (#13761) üzenetére


torma1981
veterán

De persze 300k lesz nem? Ennyi erővel az LCD le is huzhatna a rolót.
Majd ha komolyan megnövekedett a gyártási kapacitás akkor elhiszem. De most még nincs erről szó. Nézd az árakat. Nem fogják irreálisan olcsón adni. Inkább rajtuk marad. A B6-t sem adják 300k-ert mert még van belőle.

#13762) OPiiPO
Mi volt a durva stílus? Hogy ne külföldi árakat hasonlítsunk?
Tények voltak leirva.

[ Szerkesztve ]

(#13764) front3r


front3r
őstag

Sziasztok! Van aki az OLED tv-jét PC-re kötve is használja?
Tapasztalt beégést?
Ha lesz 1-2 éven belül ilyen tv-m, akkor így szeretném használni! Felejtsem el?

Plusz: Sajnos a PC-m már nem képes 4K-s videókat akadás mentesen lejátszani, viszont a tv-kben van videó-lejátszó, ami talán igen - hangsáv és felirat váltással egyetemben.
Sőt, az LG WebOS manual-ját olvasva talán tud olyat is, hogy pc-ről nyitja meg a videó fájlokat....

Használjak pc-re egy kisebb monitort?

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#13765) Tulku válasza Pro Koryak (#13761) üzenetére


Tulku
veterán

Több megérzés is vezethet az általad vizionált mondandó igazságához...

1. A jóval alacsonyabb nyitóár nyilván feltételezi hogy ráálltak a technológiára, egyre szélesebb rétegek ismerik meg az oled-et...tavaly azt sem tudtam, hogy a világon vana tech, most pedig a nappalimban figyel (mentségemre szolgáljon hogy plazmás voltam és baromira írtóztam a led, lcd technológiáktól)

2. Mikor sufni hirdetésben a HA-n máe 589-ért 65B7v van, akkor az elgondolkodtató....tudom, nincs gar, esetleg újracsomagolt...én az irányvonalról beszélek...nyilván a 1,5 mil és a 700 ezer is megmutatja az irány vonalát, a csökkenés nagyságát....

3. A legfőbb érv...egyre többen megismerik, egymásnak adják a drótot, ez pedig egy tech cucc esetében egyértelműen nem árfelverő, hanem komoly értékcsökkentő tényező...az LG felismerve az eladási lehetőségeket, biztosan rááll a nagyobb mennyiségre, fejlesztésekre...stb...ez pedig 1-2 éven belül egyre lejjebb viszi az árat...nyilván maradnak akár millió fölötti darabok is...ez az exkluzív kategória lesz, de a B7-B8 alapmodellek folytatásai bizonyára egyre kisebb alapáron fognak indítani.

Oledet mindenkinek! :D

(#13766) #72042496 válasza torma1981 (#13763) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Majd ha komolyan megnövekedett a gyártási kapacitás akkor elhiszem."

[link]

A tavalyi 1,5 millióról az idénre várt 2,5 millióra növekedés szerintem már komolynak mondható. Olvastam más számokat is, de a dinamikus bővítést a hasonló cikkek mind lehozták.

Aztán hogy lesz-e ebből egy éven belül 300 ezer forint alatt OLED tévé azt nem tudom, többekkel ellentétben nekem nincs varázsgömböm. :P

[ Szerkesztve ]

(#13767) Joshi válasza so_ha (#13756) üzenetére


Joshi
titán

A tavalyi és az az előtti induló árak irreálisak voltak ezt mindenki tudja, nagyjából idén vannak "normális" induló árak. Persze ez nem azt jelenti hogy az idei modellek ára ugyan úgy ~50%-ot fognak esni.

Kérlek mutass egy normális boltot ahol a Full HD A7V 250k volt valaha is. Ne a külföldi üzletekből indulj ki, az emberek tévét nem nagyon szoktak külföldről rendelni. Én is 0% THM-el vettem, de sokan ennél jóval olcsóbb készülékeket is így vesznek.

LG 55EGA7V árak

(#13768) Joshi válasza Joshi (#13767) üzenetére


Joshi
titán

Ja és ez a közel 300K OLED ár Full HD készülék, ehhez az árhoz még messze van a 4K HDR-es modell? Egyszer biztosan eléri ezt az árat a 4K is, de LG-nek nincs oka kapkodni.

(#13769) torma1981 válasza #72042496 (#13766) üzenetére


torma1981
veterán

Attól még nem lesz fél áron az OLED. Majd,ha annyit csinálnak és adnak el mint az LCD akkor elhiszem. Jobb LCD-t sem adnak 300k-ért. Mint írtam akkor nem lenne értelme az LCD-nek.De persze van alatta csak hulladék. Oled nem is lesz sosem ilyen kategória. Vagyis nem mostanában. Ezen szerintem kár vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#13770) Ren Hoek válasza torma1981 (#13769) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Lesz egy fordulópont, amikor olcsóbb lesz gyártani mint az LCD-t (szerintem már most olcsóbb az inkjettel, egyszerűbb a panel). Akkor nem éri meg már az LCD gyártás, és jobban járnak ha teljes OLED palettát indítanak.

Az LCD-t jelenleg csak a gyártási kapacitás tarja életben. Ha ez a pont elérkezik, akkor fordulhat. 2019, 2020, 2021 senki nem tudja az LG terveit és számításait.

(#13771) Dadan01 válasza Ren Hoek (#13770) üzenetére


Dadan01
senior tag

A 2.5 milliós tervezett oled panellel szemben áll a 220+ millió eladott egyéb panel 2017-ben. Mire ez megfordul, addigra lesz kettő új, világmegváltó technológia. Szerintem sosem lesz "fordulópont", illetve ha az LG Display, ami nem azonos az LG Electronics céggel, olcsón gyártja majd az oledet, nem fogja olcsón adni, mert a piaci előnyét vastagon ki fogja használni.

(#13772) torma1981 válasza Dadan01 (#13771) üzenetére


torma1981
veterán

Pontosan. Nem mostanában lesz ilyen az tuti. A hasznot nézi az LG. Mivel nincs konkurencia nekik, nem sietnek. Majd persze hova sietnének. Ugyan ezt csinálja a Samsung. Nem hogy olcsóbban adja inkább drágábban a tavalyi konstrukciót is. Qled pl. Mekkora blama már. Azt sem kapsz olcsóért pedig közelében sincs az OLED-nek.

[ Szerkesztve ]

(#13773) Ren Hoek válasza Dadan01 (#13771) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na de abból a 220 millió panelből hány % az 50-55 col feletti kategória?
Állítom az eladott TV-k többsége még mindig 32-40 colos, filléres panel. Azt nem is fogja kiszorítani az OLED, de szerintem 55 col felett fordíthat hamarosan. A prémium szegmensben kb csak OLED lesz, Japánoknál már valami 90% feletti az arány.

Azért van jelenleg ilyen kevés eladott panel, mert a prémiumba van pozícionálva. Ha viszont high (250-350K) kategóriába is pozícionálják, akkor ott is kiszorítja az LCD-t. 10 milliós eladásokkal. Abban biztos vagyok, hogy az LG csak addig tartja fent ezt a saját kategóriát LCD-ben, amíg ki nem sakkozza, hogy az OLED-en többet kereshet itt is.

A prémium szegmens véges felvevőképességű.

[ Szerkesztve ]

(#13774) torma1981 válasza Ren Hoek (#13773) üzenetére


torma1981
veterán

Amint olcsóbb lesz az OLED gyártása tuti nem lesz kettő más soruk. Csak az OLED. Ez a jövő nem az LCD. Abból már elérték a maxot. Nincs hová fejlődni. Persze,hogy arra mennek,ami olcsóbb, nyereségesebb.

(#13775) chris0000


chris0000
őstag

hi.
MediaPlayerClassic-al játszom le az UHD filmeket a B7-en+Madvr meg egyéb szoftverek,de azt az opciót ami az 5.1 hang és stereo kompatibilitási problémáját megoldaná sehol nem találom...hangos a film,a beszéd meg nagyon halk...help.thx.üdv.

(#13776) casey2074


casey2074
újonc

A Medimax-ban az LG 55C7D németországban 1649 € - 250 € azonnali kedvezmény, azaz 1399€.
Jön a VB, a többi TV is le van árazva. 65 colos UHD led TV-t már 700-ért is lehet kapni. Ma voltam szétnézni, nagyot zuhantak most az árak, én is lecserélem a héten a TV-m.
Itt lehet nézelődni, akit érdekel vagy érint: https://www.medimax.de/tv-audio
Nekem is LG-m van (full HD 3d) és nagyon megszerettem a távirányítója és az OS miatt.
Viszont a boltban (tudom, hogy ez beállítás kérdése is) a Philips 55POS9002/12 -nek szebb képe van és
egy videót is találtam, ahol összehasonlították az LG-vel és szinte mindenben jobb a Philips a videó szerint.
Most egy kicsit elbizonytalanodtam, mert LG-t akartam venni.

[ Szerkesztve ]

(#13777) so_ha válasza torma1981 (#13758) üzenetére


so_ha
senior tag

"hol olvastattad,hogy drasztikusan megnövelték a termelést"
Ha már hozzászólsz egy szakmai fórumhoz, akkor előtte vedd a fáradtságot, hogy utána olvasol a témának.

"A garancia meg nem mindig az amit írnak."
Remélem nem a rendszerváltás előtt élsz még?!

Csak kiegészítés, hogy mitől tudnak ilyen drasztikusan csökkenni az árak (2017.10.30.): "Az LG Display által kiszállított OLED panelek 65%-a 140 centis (55 colos), 35%-a pedig 164 centis (65 colos). A legnagyobb 194 centis (77 colos) panelek részaránya elhanyagolható. Az OLED TV panelek előállítása már nyereséges (EBITDA alapon), és elérte az úgynevezett „arany kihozatalt”, ami azt jelenti, hogy a gyártott panelek több mint 80%-a eladható.

(#13778) so_ha válasza Joshi (#13767) üzenetére


so_ha
senior tag

"Ne a külföldi üzletekből indulj ki, az emberek tévét nem nagyon szoktak külföldről rendelni."
Őszintén sajnálom, ha valakinek gondot okoz bármit külföldről megvenni, ha ugyan az a termék jelentősen olcsóbb, mint nálunk. Nekem mindegy, hogy Magyar, vagy Német oldalon fizetek bankkártyával, vagy paypal-al, ha ugyanaz olcsóbb külföldön, akkor gondolkodás nélkül rendelem kintről (már a kerékpárom gumija is féláron érkezik a németektől, akkor miért kellene itthon dupla annyit költenem, ha mindez csak pár kattintás a neten). Egyébként korábban konkrét képet tettem be ide a 800€-os Saturn akciós LG55EG9A7-ről.

De nem ez a lényeg, hogy volt-e 50 ezerrel lejjebb, vagy nem az ára a legolcsóbb Oled-nek, hanem ezek a tények:
- Évente 25-30%-al olcsóbb a bevezetési ára az Oled tv-knek
- Bemutatástól modellváltásig kb. -60%-ot esik az áruk akcióban

A fenti tények alapján már üveggömb sem kell (ahogy Balika911 írta ;) ), hogy nagy esélyt adjon az ember, hogy jövőre a LGB8 ára (ami idén az alsó kategória az Oled palettán) nagy eséllyel közelebb lesz a 300e-hez, mint az 500e-hez, jobb esetben akár alá is mehet a tendenciákat nézve. A 2000$ feletti prémium kategóriát már letarolta az LG az Oled-del, most jöhet a közép szegmens "ütése", az alsó kategórián meg amúgy is minimális a gyártók haszna, hiába az teszi ki a termelés/értékesítés legnagyobb részét.

(#13779) Partizan182 válasza so_ha (#13778) üzenetére


Partizan182
senior tag

Független az induló ártól az összes 4k oled ára megállt 420-450 körül ha megnézed. Van ennek egy padlója, ahogy mások is írták hülye lenne az LG a saját ips tévéit kannibalizálni.

(#13780) so_ha válasza Partizan182 (#13779) üzenetére


so_ha
senior tag

Igazad van 4K esetében, de már itthon is volt az FHD modell 310e. Ha abból indulunk ki, hogy ez a típus a bevezető kategória, akkor nem kizárt, hogy ebben az évben a B8 veszi át ezt a szerepet, akár árak tekintetében is. Talán egy gondolatot megér az is, hogy miért csak júniusban lesz ára a B8-nak, amikor idén a B7/C7 egy ligában indult ... árban is.

(#13781) so_ha válasza so_ha (#13778) üzenetére


so_ha
senior tag

Tudom, ez is a németeknél van, da a folyamatokat szépen illusztrálja, hogy a prémiumkategória csúcsán lévő tapéta Oled tv ára hogy tud 1 év alatt -55%-ot csökkenni. A bevezető ára 20.000€ volt, pár napja akcióban 8.888€, és hab a tortán, hogy az új csúcs modell már nem 20.000€-ról indult idén, hanem 15.000€-ról, ami 25%-os csökkenésnek felel meg.

(#13782) #72042496 válasza so_ha (#13778) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én az esetleges garanciális ügyek miatt nem preferálom a külföldi dolgokat. Értsd, ha elromlik és vissza kell küldeni, akkor az egy komolyabb pénz (csökken az árelőny), illetve én a dobozt is szeretem kiszórni, anélkül meg a posta/futár elég macerás.

Nem zárom ki a külföldi rendelést, de százezres nagyságrendű árkülönbözet alatt nem szívesen mozdulok ki a komfortzónámból. Ha túl drága itthon, akkor jellemzően inkább várok a vétellel.

Ez a nagy, nehéz és drága elektronikára vonatkozik mint a tévé is, más dolgokat én is elég gyakran külföldről szerzek be. Lehet, aztán az LG garanciát éppen lehetne itthon is érvényesíteni, ilyet írtak már, de nem néztem utána.

[ Szerkesztve ]

(#13783) Joshi válasza so_ha (#13778) üzenetére


Joshi
titán

Értem, csak te meg azt értsd meg hogy sokaknak vonzó a 0% THM. A linkelt üzlet gyári LG garit ad amit Magyarországon is érvényesíthetek? linkeld légyszi. Köszi.

Mondok egy példát. Az Oppo 203 idehaza 270k míg amcserikában 550$. Ez van.

(#13784) torma1981 válasza so_ha (#13781) üzenetére


torma1981
veterán

Minek linkeled megint a Német árakat? Ez magyar fórum. Nem külföldi oldalakról fogy rendelni valaki. Nézz utána,hogy az LG Magyarország csak az általuk forgalmazott tévékre ad garanciát. Nem fog neked német tv-t gariztatni pl. Ez nem Apple ww garancia. De te látom tudod,hogy annyiért fogja adni az LG a 4k HDR OLED-et mint az ips paneles LCD-t. Amit tudni lehet,hogy növeli a termelést az LG. De még nem történt meg. Majd pár év múlva. De te ezt is tudod.

[ Szerkesztve ]

(#13785) so_ha válasza #72042496 (#13782) üzenetére


so_ha
senior tag

Miután az Európai Unión belül egységes a garancia, így a kockázat csak a vásárlás elállása, vagy a 3 napos csere esetén él (akkor macerásabb a visszaküldés), egyéb esetben a hazai szerviz intéz mindent, az eredeti számlát és garanciapapírt felmutatva.

(#13786) so_ha válasza Joshi (#13783) üzenetére


so_ha
senior tag

Megértem, hogy Neked fontos volt a 0% THM, ezért is írtam, hogy a lényeg ... innen jön (esetleg olvasd el még egyszer amit Neked írtam). Nem az 50 ezer forinton érdemes rugózni, hanem az árak tendenciáit észrevenni/elfogadni. A garira keress rá, Eu-n belül egységes. Usa példa erősen sántít, mert a szállítás sokkal többe kerül, plusz vám és áfa is terheli az onnan behozott árukat, míg az Eu-s termékeknél csak a szállítás ami rámegy a vételárra, de van amikor olcsóbb még az is, mint Magyarországon. Azért kisebb összegű műszaki cikket már megúsztam vámmentesen Usa-ból is, de erre nem lehet egy vásárlást építeni.

Ezen is elgondolkodhatsz az 50e-es rugó helyett (ha maradna idén is ugyan az az ára a B8/C8 párosnak, akkor már kapható lenne a B8 is, mert az összes többi modell már a piacon van ... tavaly ugyan így volt az FHD modell is): "Talán egy gondolatot megér az is, hogy miért csak júniusban lesz ára a B8-nak, amikor idén a B7/C7 egy ligában indult ... árban is."

(#13787) so_ha válasza torma1981 (#13784) üzenetére


so_ha
senior tag

"Majd pár év múlva. De te ezt is tudod."
Úgy látom vannak értelmezési problémáid! Ne adj olyat a számba, amit nem írtam le!

(#13788) krx21 válasza so_ha (#13781) üzenetére


krx21
nagyúr

Teljesen felesleges a 77"-os presztízs, majdnem egyedi gyártású TV, egy webes akciójából a jövőbe következtetéseket levonni. Csökkennek az árak, de mértéke nem jósolható... Szerintem nem érdemes ezen vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#13789) torma1981 válasza so_ha (#13787) üzenetére


torma1981
veterán

Látom te nagyon tudod a garanciális feltételeket. Ezt majd mond azoknak akiknek nem gariztatják a dolgaikat mert nem fogadják el. Ezt bizonygatod már mióta,de nem mondasz konkrétumot. Az meg konkrétum,hogy az LG Magyarország csak saját maga által forgalmazott termékekre adja a gyári garanciát.

(#13790) so_ha válasza krx21 (#13788) üzenetére


so_ha
senior tag

Igen, okosabbak leszünk, ha látjuk majd a B8 árát, és talán abból lehet következtetéseket levonni ... vagy nem. Természetesen én sem tudom a jövő árait, csak figyelem a tendenciákat, és olvasom a híreket a technológiával, illetve bejelentésekkel kapcsolatban.

(#13791) Joshi válasza so_ha (#13785) üzenetére


Joshi
titán

Az általad linkelt német bolt gyári LG garit ad? Érvényesíthetem Magyarországon is? Erre konkrétan nem válaszoltál.

Nem tudom hogy honnan veszed ezeket a drasztikus áresőket, de az idő mindenképpen megmondja az igazat. Hozzáteszem legyen igazad és legyen olcsó az OLED. Egyet viszont szem előtt kell tartani, ahhoz hogy az OLED olcsó legyen az LCD-nek is olcsónak kell lennie. Nekem még mindig sántít a jóslatod, és az elmúlt évek irreállisan magas bevezető áraihoz nem hasonlítanék semmit. Egyébként se tuti hogy a most bevezető árhoz képest ugyan olyan mértékben fog csökkenni a tévék ára mint az elmúlt években. Egy közel 2millás 65A1 árat simán meg lehet nyesni akár 50%-al is, ugyan ez 1.1millánál már kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#13792) so_ha válasza torma1981 (#13789) üzenetére


so_ha
senior tag

Remélem a garizáson kívül mást is elolvastál azokból amit leírtam ... ;)

(#13793) krx21 válasza Joshi (#13791) üzenetére


krx21
nagyúr

+1 Egyetértek. :K

so_ha: De neked legyen igazad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#13794) so_ha válasza Joshi (#13791) üzenetére


so_ha
senior tag

Meglátjuk majd mit hoz a jövő! Peace

(#13795) torma1981 válasza so_ha (#13792) üzenetére


torma1981
veterán

Ez az egyik legfontosabb szempont nem? Hiába adják 300k-ért a külföldi oldalak az OLED-et ha nem jó a gari?
De te csak linkelgeted a külföldi árakat. Meg, hogy mennyire olcsó lesz. Légy szíves a lottó számokat küld el privátban.

Joshi leírta,hogy nem fog annyit esni az ára. De te csak várj amíg 300k lesz. Innen indult az egész úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#13796) so_ha válasza torma1981 (#13795) üzenetére


so_ha
senior tag

A garancia / 300e-es rugó helyett #13786: "(ha maradna idén is ugyan az az ára a B8/C8 párosnak, akkor már kapható lenne a B8 is, mert az összes többi modell már a piacon van ... tavaly ugyan így volt az FHD modell is): "Talán egy gondolatot megér az is, hogy miért csak júniusban lesz ára a B8-nak, amikor idén a B7/C7 egy ligában indult ... árban is."

Még egy utolsó segítség az értelmezéshez

[ Szerkesztve ]

(#13797) Ijk válasza Joshi (#13791) üzenetére


Ijk
nagyúr

Biztos hogy egyre kisebb mértékben csökken az áruk. Ami lenyeges a black friday, ill tavaszi kifutó ár, ott biztos nem lesz olyan százalékos különbség mint induló árnál.
A gond hogy nincs butitott panel, jóformán ugyan azt tudja minden tipus, igy a legolcsobb modell ára mervado.
Magasabb kategória inkább más gyártó terméke, amiben jobb kepfeldolgozas van, de akkor sem számottevő a különbség. Nincs igazán difi kepminosegben, igy kizárólag csucskategoria letezik, ami nem segiti a tovabbi jelentős mértékű árcsökkenést.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#13798) chris0000 válasza front3r (#13764) üzenetére


chris0000
őstag

hi.
én igen,mert egybe akartam mindent,szerencsére bejött...
az elején volt egy Windows háttér beragadásom,korábban írtam a fórumra,sok--sok hsz-el ezelőtt.
konkrétan a Win10 install után a Windows ablakok körvonalai ott maradtak a kjelzőn de az nagyon statikus tartalom volt.most egy sima szürkés kékes háttér van beállítva és ennyi,minden ok.az ikonok nem hagynak beragadást/beégést...filmek nagyon szépek,főleg a 4K HDR,de a BD50-es Full HDsek is.
játékok PC-n nagyon jók,most lesz PS4 az is nagyon ok akik írták... ;)
ha veszel érdemes a beállításokat átnézni,mert minden fullon fel van tolva az égig... :U

(#13799) EgySrac válasza casey2074 (#13776) üzenetére


EgySrac
tag

Philips LG paneleket használ már évtizedek óta (dolgoztam anno a Philipsnél). Én pedig olyan tesztet olvastam, ahol egy picivel is de az LGB7 nyert.Amúgy közel azonos a 2 tv, persze direkt elállításokkal lehet szebb a Philips :DDD

(#13800) Pro Koryak válasza Joshi (#13783) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Opponál sajnos a köcsög európai importőr szabta meg ezt a kellemes árat. :W
A sok hozzáértő meg egyből űberkirályhájendvideófilnek kiáltotta ki, csakmerdrága.

Nem kell egymásnak esni az árak miatt, de tény, hogy jelentősen csökkentek már az induló árak is.
Ha 300e nem is, de 400e simán lesz a nyár végén valamelyik idei 4k modell. Az sincs messze, amire itt többen várunk, a 65" modellek ára essen halandó ember számára is fogyaszthatóvá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.