Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) casey2074 válasza EgySrac (#13799) üzenetére


casey2074
újonc

Köszönöm szépen!

(#13802) torma1981 válasza Pro Koryak (#13800) üzenetére


torma1981
veterán

Ámen. Legyen igazad. A 65-ös lesz elfogadható áron az jó lenne már.

(#13803) Joshi


Joshi
titán

Kijavítottam az Oppo oldalán lévő promo Dolby Visionos képet. Szerintetek?

(#13804) Ren Hoek válasza krx21 (#13788) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezzel nagyon egyetértek. Feleslegesen vitázunk a semmin. Aki itt van, nagyrészt már vett TV-t, tehát teljesen mindegy jövőre 400 vagy 300 lesz a 8-as széria.

Aki meg nem vett, annak is teljesen mindegy, milyen gazdasági levezetések hangzanak el itt... se olcsóbb, se drágább nem lesz ettől. Egyébként +-50-100K ebben az árkategóriában mondhatni mindegy, mert ez még mindig prémium kategória...Ha ezen aggódik valaki, vagy akkor valószínűleg többet költene mint amennyit megtehet. Ha már valaki kiad 300 ezret egy prémium árucikkre, akkor nehogy már 400e akkora érvágás legyen, hogy emiatt nem tud tankönyveket venni a srácoknak.

Az meg, hogy mikor szivárog le a mid/high kategóriába...senki nem tudja pontosan, talán még az LG sem.

(#13805) OPiiPO válasza torma1981 (#13789) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Az meg konkrétum,hogy az LG Magyarország csak saját maga által forgalmazott termékekre adja a gyári garanciát."
- ez spec évek óta nem így van, pl. a zugGSM-ből származó de IMEI számot tartalmazó ÁFA-s számla elegendő a garos javíttatáshoz, a feltétel csak annyi hogy maga a modell EU-s legyen. Ha nem hiszed, akkor keres rá légyszi a V10-es topicban.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13806) torma1981 válasza OPiiPO (#13805) üzenetére


torma1981
veterán

Tv-nél tuti nem így van sajnos. Haver az LG-nél melózik vele beszéltünk pont erről.

(#13807) OPiiPO válasza torma1981 (#13806) üzenetére


OPiiPO
addikt

pedig ez az egyik ok miatt az LG kevésbé ismert V sorozatának van egy kitartó kemény rajongó magja, mobil területen ez egy egyedülállóan jó tulajdonság - nem örülök hogy TV-re ez nem igaz :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#13808) torma1981 válasza OPiiPO (#13807) üzenetére


torma1981
veterán

A Samsung is pont ezt csinálja. Ha már szürke importon keresztül veszed már nem jó a garancia csak a bolti.
Ez ugyan úgy igaz az LG-re is. Ennyi erővel mivel EU-n belül vagyunk el kellene fogadni mindegyik termékekre a garanciát és mégsem. De a többi gyártóra is igaz.

(#13809) EgySrac


EgySrac
tag

55B7 vs. 55Q7F
Milyen különbségeket láttok a fényerőn kívül? :U

(#13810) Joshi válasza EgySrac (#13809) üzenetére


Joshi
titán

Ülj le a tévék elé egy sötét szobába és indítsd el a Szárnyas Fejvadász 2049 filmet. :D

(#13811) gerii válasza EgySrac (#13809) üzenetére


gerii
addikt

LCD kijelzőn nézve ezt a videót? :U :C

(#13812) krx21 válasza EgySrac (#13809) üzenetére


krx21
nagyúr

Kérdés komoly? :F Egy ilyen videón csak a következő különbséget lehet megállapítani: Az oled bal, a qled a jobb oldalon van elhelyeze a videon... :K Semmi többet...

(#13813) Joshi válasza EgySrac (#13809) üzenetére


Joshi
titán

A kontraszttal van a baj, a Samunak 5300:1-es a natív kontrasztja ami nagyon kevés az OLED-hez képest. Ha tévé csatornán focimeccset nézel akkor teljesen jó a Q7, viszont arra jó egy jóval olcsóbb LCD is.

(#13814) Dadan01 válasza EgySrac (#13809) üzenetére


Dadan01
senior tag

Más a talpuk. És bepaliztak 54ezer nézőt a f*sz videóval, dinamikus mód? Hagyjál már. Nézz pár Quantum Apotheosis videót a yt, na az igazi megmondóember, ostoba fax.

(#13815) Bakus válasza EgySrac (#13809) üzenetére


Bakus
tag

Ez egy Samu reklám videó ahol a Samu "erősségére" van kihegyezve a kép. Fekete tartalom szinte nuku a videóban persze, hogy nem jön ki a különbség.
Amúgy ezt a videót láttam a saját B7-em és a végén a fekete háttérben a fehér Samsung feliratnál felröhögtem, hogy nálam a fekete fekete de a Samun nem az :DD

"A víz örök, de a gép változik"

(#13816) EgySrac


EgySrac
tag

Köszi a válaszokat :) Azt hiszem megtartom a B7-et :) Esetleg lesz itt hazánkban 4k közvetítés a foci vb-ről? :B

(#13817) front3r válasza chris0000 (#13798) üzenetére


front3r
őstag

Köszi a választ!
Amikor aktuális lesz nekem, lehet még kijön 1-2 modell, és hátha javul a beégés elleni technológia!
Vagy úgy fogom használni, hogy a tálca ne legyen állandó, a böngészési időt is próbálom majd redukálni, stb...
Mástól nem tartok, mert ps4 pro fog nagyrészt menni rajta, filmek, sorozatok, de tv adás nem igen, maximum ha lesznek még jó dokumentum filmes csatornák addigra, ami értékelhető. Talán addigra lesz hazai 4k-s sugárzás is!

A pénztárcámnak egyelőre maximum az 55 colos modell felelhet meg bele, de ha addigra(1,5 év) a 65 colos tv-k ára is lejjebb fog menni, akkor majd megfontolom egy olyan modell vásárlását. De ha az nem lesz 500k alatt, akkor be fogom érni az 55"-al.
Amúgy is kb 1-1,5 méterről nézem a tv-t. A PC jelenleg is rá van kötve...

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#13818) toto222 válasza Pro Koryak (#13761) üzenetére


toto222
tag

Soha sem volt 720 a 65 B7 !!!

Ez azMM átverése csak,én sem kaptam meg,hiába rendeltem azonnal,még este,hogy megjelent az akció,de ha valaki igen,jelentkezzen már .

Ezt a 720 as árat sokan írták már de még senkitől sem hallottam,hogy vett is ennyiért.

427 ért viszont vettem 55 b7 et amit jó árnak tartok.

Ami meg az árakat illeti,azért nem árt figyelembe venni az USD-HUF és EUR-USD alakulását sem,az,hogy 1 éven belül ennyit esett az ár az a kedvező deviza árfolyam alakulásnak is köszönhető .

[ Szerkesztve ]

(#13819) Ren Hoek válasza Joshi (#13813) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja... amúgy a QLED-en mintha ment volna valami "strobing" is... kíváncsi volnék, az vajon a PWM-es LED, vagy valami vibráltató mozgásjavító izé?

Vicces amúgy, hogy minden jobb monitor és TV mellett ott van, hogy szemkímélő Flicker free / PWM free, mint előny :D
Miközben gőzerővel dolgoznak a strobingon, BFI-n és egyéb vibirálásos mozgásjavító feature-ön :)

(Jó az való igaz, 8 órát melózni egy PWM-es retek előtt tényleg rossz, azért egy filmet még talán el tudnék viselni BFI-vel, persze nem ezekkel a 60-60 Hz-es valamikkel)

[ Szerkesztve ]

(#13820) toto222 válasza front3r (#13764) üzenetére


toto222
tag

Én monitorként használom,nincs vele gond.

Egyébként szerintem nem sok esély van rá monitorként,hogy beégjen,sima tévé csatorna nézésnél jóval nagyobb szerintem ,főleg ha valaki ugyanazt a csatornát bámulja napi 24 órában.

Monitorként bármit bármikor tudsz módosítani így a leginkább védett beégés ellen,persze ha valaki órákig rajta hagyja az állóképet akkor meg is érdemli,hogy beég.

(#13821) Joshi válasza toto222 (#13818) üzenetére


Joshi
titán

Nem volt kamu, krx21 fórumtárs vett 718k-ért egy OLED-et. Igaz hogy az akció 65C7-ről szólt amit már tényleg nem tudtak beszerezni, helyette kapott 718k-ért egy 65B7-et. :C

[ Szerkesztve ]

(#13822) Joshi válasza Ren Hoek (#13819) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom hogy a Sony A1 előtti Sony 49X8505B tévémben volt-e BFI, ha volt is én talán soha nem próbáltam. :DDD Az A1-en van, de a szemeim golyóznak tőle, szóval használja egészséggel akinek kell ez a ficsör. Egyébként múltkor hosszabb ideig próbáltam és csak a nagyon világos képi információnál zavaró a vibrálás, de akkor nagyon(nekem).

ui.: de a régi Sony tévémben is LG panel volt. :DD

[ Szerkesztve ]

(#13823) toto222 válasza Joshi (#13821) üzenetére


toto222
tag

Media Markt ból vette 718 000 ért ?

(#13824) Joshi válasza toto222 (#13823) üzenetére


Joshi
titán

Igen. Link1, Link2, Link3
Ha hazudok akkor ő utána hazudok. :B

(#13825) Joshi


Joshi
titán

Valaki meg tudja mondani hogy Rtings miért csak LG OLED-ket stresszel? Mondjuk Sony vagy Pana OLED-et miért nem? :F

(#13826) Tulku válasza Joshi (#13825) üzenetére


Tulku
veterán

Gondolom az LG pénzeli az oldalt... :)

(#13827) #72042496 válasza Joshi (#13825) üzenetére


#72042496
törölt tag

Panasonic tévét nem forgalmaznak már az USA-ban. Sony-t nem tudom, miért nem tesztelnek.

[ Szerkesztve ]

(#13828) jugeen válasza Joshi (#13825) üzenetére


jugeen
addikt

[link]

Ui: sorry, most vettem észre, hogy “stresszel”-re kérdeztél.

[ Szerkesztve ]

(#13829) toto222 válasza Joshi (#13824) üzenetére


toto222
tag

elhiszem :)

akkor 1,5 hónapot kellett volna még várnom rá.

mondjuk a + 300 000 et , +" 10 colért irreálisan magasnak tartom

ha lesz hdmi 2.1 es pár év múlva akkor lehet,hogy majd váltok 55 ről 65 re,addig tesztelem monitorként az 55 öst

(#13830) Tulku válasza toto222 (#13829) üzenetére


Tulku
veterán

Én is úgy 2 évre saccolom az 55B7 leváltását, de nem adom el, megy a gyermekhez...a nappaliba pedig a 65-ös változat...

(#13831) daneel_hu válasza Tulku (#13830) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor majd a gyerek a 65-öst fogja nézni. :C

(#13832) front3r


front3r
őstag

Nem tudom van-e itt olyan, aki játszik az OLED TV-jén.
Ha igen, akkor észre vett-e olyan akadásokat, amit az LCD-n nem látott? Zavarja ez?
Mert láttam olyan tesztet, ahol mondjuk az Uncharted 4-nél kiemelték, hogy látni lehetett a megröccenéseket az OLED tv-n.
Ha igen, akkor mondjuk egy Sony tv-n ezeket az erősebb processzor meg tudja oldani? Amit egy LG mondjuk nem?

A cikkből itt az idézet:
"A nagy méret amúgy azt is magával vonja, hogy az interpolációs hibák, vagy a 30 FPS alá zuhanó képfrissítés súlyos pofonként csattannak az ember arcán. A fene sem gondolta volna, hogy az amúgy tükörsimán pörgő Uncharted 4-ben is feltűnnek a döccenések, már ahol ez persze rövidebb időkre is, de elő-előfordul."

Most ez a "nagy méret" miatt lehet? :F Keveset játszottak volna a tesztelők nagy méretű tévéken?

Mivel még nincs OLED tv-m, csak próbálok minél többet megtudni róla, így felmerülnek bennem ilyen kérdések is. Nehogy olyan gyártót/típust válasszak, amelyiknél már ti tudjátok, hogy játékra hát nem a legjobb választás, vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#13833) Partizan182 válasza front3r (#13832) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nagy méret miatt. Oleden játszani maga a nirvána.

(#13834) UberMutant válasza front3r (#13832) üzenetére


UberMutant
őstag

a 30 FPS alá beeső képfrissítéshez sok köze nincs a TVnek, maximum annyi, hogy a nagy felbontást nem bírja a konzol.

(#13835) kets520


kets520
tag

Sziasztok B7 nél hogy tudom törölni az összes műholdas csatornákat ? és csak 1 tp-t be állítani?

(#13836) krx21 válasza Joshi (#13821) üzenetére


krx21
nagyúr

Pontosan így volt... :K

(#13837) Ren Hoek válasza front3r (#13832) üzenetére


Ren Hoek
veterán

A nagy méret miatt jobban látszanak a képhibák.

Biológiai oka van, ugyanis minél nagyobb a képátló, persze arányosan jobban kitöltve a látómeződet, a perifériás látásod sokkal érzékenyebb a mozgásra, és az akadásokra.

A TV-nek semmi köze az akadásokhoz, egyszerűen a konzol nem bírja a magasabb FPS-t. 30 FPS meg vájkálja az agyat szerintem... főleg nagy képátlónál.
Ha a konzol még a 30 FPS-t se bírja, akkor nem jön ki a fix 60 Hz, és jön a tearing, vagy akadás.

Nem tudom pontosan a cikkben mi történt, de lehet bekapcsolták a TV interpolációját is a játék mellé :C Ahhoz csak gratulálni tudok...

Hiába ez alá egy rendes PC kellene, 60 FPS/4K/1080 Ti...vagy Volta... csak mocsok drága.'

Szerk.: Ez a teszt borzasztó amatőr...

[ Szerkesztve ]

(#13838) front3r válasza Ren Hoek (#13837) üzenetére


front3r
őstag

Akkor nem arról van szó, hogy valami olyasmi problémát találtak, ami csak OLED kijelzőn jelentkezik. Rendben.

Más: TV hiányában Note8 képernyőjén ismerkedem az OLED-el, és a HDR10-el.
Már itt elmosolyodom mikor a csillag fénye a sötét képen szinte elvakítja a szemem, és az ugrik be, hogy na, ennek ilyennek kell ennek lennie! Pedig ez csak egy kis képernyő képe, és már itt tök jól átjön az OLED ereje....
Lehet összehozom, hogy valami 0% THM-el a foci VB idején, egy jó akcióban behúzom az 55B7V-t. Mivel úgy is a napom nagy része itt telik el.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#13839) krx21 válasza Ren Hoek (#13837) üzenetére


krx21
nagyúr

" de lehet bekapcsolták a TV interpolációját is a játék mellé :C Ahhoz csak gratulálni tudok..."
Én mindig bekapcsolom játéknál, nélküle élvezhetetlen. Akadások és a 300 sor mozgó sorfelbontás.
Még 60fps esetén is csodákat művel. Csak ne lenne nagyobb az input lag..

(#13840) #72042496 válasza toto222 (#13829) üzenetére


#72042496
törölt tag

"mondjuk a + 300 000 et , +" 10 colért irreálisan magasnak tartom"

A 65" még azért viszonylag prémium méret, ennek megfelelő árral. De ha az 55"-oshoz képest nem azt hangsúlyozod hogy +10 col, hanem hogy +40% képernyőfelület, akkor azért máshogy hangzik a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#13841) Ren Hoek válasza krx21 (#13839) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Jó de egy tesztnél bekapcsolják?

Meg eleve az interpoláció sem segít, ha nincs meg a fix 30 FPS. Pont akkor jelentkeznek a mikroakadások, ami baromi zavaró.

Ha van fix 60 FPS, akkor még belefér, hiszen 120 Hz-re már könnyebb interpolálni, mint mondjuk 24-ről, vagy 30-ról. + ugye az input lag.

(#13842) krx21 válasza Ren Hoek (#13841) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze a 60fps mindig jobb mint a 30. És persze megvannak az interpoláció kompromisszumai rendesen.

(#13843) Ren Hoek válasza krx21 (#13842) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na meg ezek ugyan úgy érvényesek az LCD-re, csak pl a VA response time még ront is a helyzeten.

Eleve a TV-n való játék egyik problémája az input lag mellett, a nagy képátlónál jelentkező mozgásfelbontás érzékelése.

(#13844) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Sracok!

Hat en nem tudom, de pl game modban minden kepjavitot kikapcsolva hasznalom a B7-t es egyik kedvenc jatekom a PC-n The Division meg a szimulatorozas de nalam 60fps-el minden szepen kellemesen folyik.... En ilyenkor szamomra semmilyen eszreveheto problemat nem talalok pedig nagyon alergias vagyok mozgasmegjelenitesre, pl 24hz-es filmeknel rengeteg jelenetet stb-t tudok amitol szinte rosszul vagyok..... Biztos h nem vagyunk egyformak, de barcsak minden olyan jol menne rajta mint a jatekoknal....

[ Szerkesztve ]

(#13845) krx21 válasza Gtaati (#13844) üzenetére


krx21
nagyúr

Én csak konzolal néztem. PS4PRO és Xbox X-el... A 60fps sem tetszik eddig interpoláció nélkül.
De egy jó combos PC-vel kipróbálnám...

(#13846) torma1981 válasza krx21 (#13845) üzenetére


torma1981
veterán

Én 4k-n nyomom 1080Ti-vel. Nagyon állat monitornak a B7. Az tuti,hogy más dimenzió.

(#13847) Ren Hoek válasza krx21 (#13845) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor mondjuk egy nagyobb IPS/ VA LCD monitoron is rossz lenne a gaming.

Ezért nem akarok hozzászokni a 120 FPS-hez, mert onnantól okádás lenne alább menni.
Régen a 30-45 FPS is teljesen oké volt, csak aztán a 60 FPS-t szoktam meg. Ahhoz képest tényleg diavetítés, a fix 30.

(#13848) front3r válasza Ren Hoek (#13847) üzenetére


front3r
őstag

Én viszont konzolon bőven elvagyok a fix 30-al is. Ebből kiindulva nekem nem lesz gondom a 4K gaming-el, PS4 Pro-val.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#13849) daneel_hu válasza front3r (#13848) üzenetére


daneel_hu
addikt

FPS-re bukó a 30 fps... még a 60 sem túl jó.
Majd elfelejtettem: FPS-re eleve a KONZOL bukó. :C

Ha nincs FPS... akkor nem szóltam...

[ Szerkesztve ]

(#13850) chris0000 válasza front3r (#13848) üzenetére


chris0000
őstag

ha PS4 pro-nál maradsz és nem akarsz PC-t is,akkor szinte verhetetlen ár/érték arányban a B7!
én is monitornak használom+filmek,sorozatok eddig,nemsoká PS4 pro is...3 in 1.(PC,PS4,filmek)
nagyon nem bántam meg idáig...semmiképp nem cserélném el.így minden egyben van 450ért 5év garral.
ha mégis szeretnél PC-t hozzá nagyon ajánlott a 1080Ti,mert a 4K-t jobb játékoknál csak akkor tudod majd élvezni.de ha most rátolnád a GOW magyar felirattal+most jelenik meg májusban a Detroit: Become Human biztos leesne az állad,de lehet meg is van már neked a GOW... ;)
...de egyébként is verhetetlen ár/érték arányban a B7 jelen piaci helyzetben! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.