Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) Bakus válasza Joshi (#13900) üzenetére


Bakus
tag

Ezt írtam, hogy ilyen lehetőség nincs. Csak bekapcsolni lehet a HDR-t de a típusát automatán állítja a tv.
Igazából a Deep Colour menüpont csak a 10 bites színfeldolgozást kapcsolja be (Sima HDR módban fut a tv) és ha érzékeli a HDR metaadatait akkor annak megfelelő HDR módba vált át.

"A víz örök, de a gép változik"

(#13902) Joshi válasza Bakus (#13901) üzenetére


Joshi
titán

De gagyi. ;]

(#13903) Partizan182 válasza Joshi (#13902) üzenetére


Partizan182
senior tag

Szerintem inkább az a kérdés h androidon minek kell manuálisan pöcsölni a HDR formátum kiválasztásával mikor a beérkezô jelben egyértelmûen ott van hogy ez most HDR10/DV/HLG. Úgy tudom minden más tévé automatikusan csinálja a felismerést / képmód váltást.

(#13904) Gtaati válasza Joshi (#13902) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Szerintem nem gagyi, tok jo h nem kell semmit allitani, a tv automatikusan felismeri h HDR vagy DV es annak megfelelo kep uzemmodba kapcsol, amit ha akrunk kedvunk es izlesunk szerint allithatunk be. Pl. Q10 Pro-val kint vagy a menuben vagy a lejatszo menujeben akkor sima 2160p jel van, amint elinditasz egy HDR filmet akkor a tv ezt automatikusan felismeri es valt HDR modba es 2160p HDR Bt2020 lesz es kepbeallitas es az uzemmod is automatikusan valtozik, amit szinten ez utan egyenileg magadra tudod szabni.

(#13905) claire78 válasza Joshi (#13896) üzenetére


claire78
senior tag

Nem elég, hogy Te nem tudod miről beszélsz, de azt se érted, értelmezed, amit más leír. :U
Leíartam egyértelműen, hogy tudja az ATV a DV-t. Az egyik fő "fícsöre". Saját meüjét és bármilyen filmet képes DV-ben kitolni.
Éppen az adott teszt-fájlt nem.

Ahogyan már többen leírták, nincs az LG-nél választó kapcsoló a HDR beállításokra, automatikusan érzékeli.

Részemről veled a téma lezárva. :R

(#13906) Dadan01 válasza Joshi (#13896) üzenetére


Dadan01
senior tag

Az apple tv tudja a dv-t, de fotósorozatot nem mellékelek, mert nincs nekem olyanom :). Ellenben a hdr, dv, deep colour témában ha pontos válaszokat szeretnél, és még hajlandó is vagy kutakodni egy kicsit, youtube, hdtv test, Vincent Teoh videóit keressed. Van ami csak az apple tv rendes DV beállításairól szól, vagy összehasonlító tesztje két tévén hdr vs dv, és meg sok, hasznos cucc, xbox one x vs hdr, yt hdr bug.
Ezeket a köröket már lefutottuk szerintem, de ha győri vagy, megmutatom élőben :D

(#13907) Menotti válasza alaves (#13892) üzenetére


Menotti
aktív tag

Az összehasonlitásról irnál bővebben...?Pont dilemázok az 55" Oled és a 65 " Qled között.Igazából az Oled felé húz a szivem(akarom mondani a szemem:-),de csábit a 65 képátló is hasonló árkategóriában.

(#13908) PuMbA válasza Menotti (#13907) üzenetére


PuMbA
titán

Tesztek alapján egyszerű a helyzet: OLED jobb feketében, elmosódásban és betekintési szögben, QLED jobb színekben, fényerőben, valamint a legrosszabb esetben is lehetetlen beégésben :) Ezután már csak a személyes megtekintés marad, ami fontos.

[ Szerkesztve ]

(#13909) arty válasza Menotti (#13907) üzenetére


arty
veterán

hol van 65" qled 55" oled árban?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13910) Ren Hoek válasza arty (#13909) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Sehol... az 55-ös QLED (330-350) egy picivel olcsóbb lett, de ugyan olyan ütemben csökkentik kb a kifutó B7 széria árait is. 65-ös QLED sehol nincsen 580 alatt jelenleg, és az is ívelt... 55B7 már van 450-től is.
Vajon megérné beáldozni az OLED előnyeit 65 col +130K-ért?

Ha olcsóbb OLED panelok érkeznek, a QLED-ek brutális használtpiaci értékvesztést fognak elszenvedni.
Csoda, hogy a Samsung marketinggépezet még el tudja ezeket adni. Nem tudom ki vesz még ilyen áron LCD-t, de "bolondak aranya" kategória.

55 col QLED reális ára: 250-300K
65 col QLED reális ára: 350-400K

LCD-ről beszélünk, csak valami mágia folytán QLED paneltípusnak írják mindenhol. Szép munka!

[ Szerkesztve ]

(#13911) Joshi válasza Partizan182 (#13903) üzenetére


Joshi
titán

Ott se kell hiszen láthatod hogy van Automatikus opció is, ilyenkor természetesen minden forrást felismer. Ja és ezzel lehet az SDR anyagokra rákényszeríteni a HDR-t, persze fölösleges mert ratyi lesz a kép, de van rá lehetőség. Én csak azt hittem hogy LG tévén is van ilyen beállítás de ezek szerint nincs. Ok erről ennyit.

(#13904) Gtaati ott volt a smile, persze hogy nem gagyi.

(#13905) claire78 biztosan jó lejátszó az Applae TV 4K, csak néha nem játssza a DV anyagokat. Így már nem is olyan szuper.

(#13906) Dadan01 ahogy claire78 is írta nem visz minden DV anyagot, nekem így nem kellene. Egyébként biztosan jó.

[ Szerkesztve ]

(#13912) daneel_hu válasza Joshi (#13900) üzenetére


daneel_hu
addikt

Most ezzel azt akarjuk sugallni - ki tudja már hanyadszorra, hogy a droidra épülő SONY..., mellesleg az LG-től vásárolt panellal sokkal jobb tévé mint a panelt gyártó cég ugyanezen termékei? :)

(#13913) Joshi válasza daneel_hu (#13912) üzenetére


Joshi
titán

Nem arról van szó melyik jó vagy rossz, de ja hagyjuk is a témát LG-sek úgy is fölényben vannak. :D De ha már panel akkor az Kodak panel, LG csak megvette. ;)

(#13914) daneel_hu válasza Joshi (#13913) üzenetére


daneel_hu
addikt

Mindegy ki kitől vette, vagy ki fejlesztette tovább - sejtésem szerint jelen pillanatban tömegtermelésre alkalmas panellal csak az LG rendelkezik, egyetlen másik gyártó sem.

(#13915) Joshi válasza daneel_hu (#13914) üzenetére


Joshi
titán

És most ez a panel téma honnan jött? Igazság szerint mit akarsz mondani ezzel?

(#13916) Bakus válasza Joshi (#13911) üzenetére


Bakus
tag

LG is tud HDR-re konvertálni de ott nem HDR típust (ha lehet ezt ilyen formában igy nevezni) választasz hanem a konvertálás erősségét.

Az erős lemaradt, de igazából nagyrészt csak a maximális fényerőre van hatással mindegyik opció.

[ Szerkesztve ]

"A víz örök, de a gép változik"

(#13917) krx21 válasza PuMbA (#13908) üzenetére


krx21
nagyúr

Cáfolnám... Szerintem a QLED nem jobb színekben, legfeljebb csak nagyon nagy fényerőnél. Ellenkező esetben pont az OLED-nek vannak jobb színei.

(#13918) toto222 válasza krx21 (#13917) üzenetére


toto222
tag

így van a nagyobb kontraszt miatt az olednek jobbak a színárnyalatai mint a qlednek,a fényerőnek semmi köze a színekhez alapszinten,igaz monitorként használom közelről de a 20 % is sok időnként,persze van olyan anyag amire maxra nyomom de az ritka mint a fehér holló :)

(#13919) Liner


Liner
aktív tag

Sziasztok! Megkédrzném hátha tudja valaki. Van egy 65 colos LG-m. Szinte csak PC-n használom. Játékokat szerintem hiba máshogy játszani. Próbáltam másfél millás moniort, Elképesztő, valamint kicsi. :)
A pixelfrissítésről szeretnék kérdezni. Milyen sűrűn optimális a használata?
Na még remélem beférek a szerkesztésbe. Szóval vn egy olyan problémám, hogy amikor pihenteti magáz akor csak egy kis fényerőt vesz le. Ezt, hogy tudnám teljes kikapcsra? Illetve ha nem érzékel kapcsolatot mekiáll gyönyörű fényképeket mutogatni.. Ami frankó de most akkor pihenjen mér tv h nem vagyok ott

[ Szerkesztve ]

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#13920) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

LG C8:
[link]

(#13921) Joshi válasza Pro Koryak (#13920) üzenetére


Joshi
titán

A 2018-as LG akkor lenne előrelépés a tavalyihoz képest, ha a HFR működne HDMI-n keresztül is. Így érdemes várni a következő generációra, persze az se biztos hogy a 2019-es modellek megkapják a HDMI 2.1-et. Egyébként már volt teszt a C8-ról.

[ Szerkesztve ]

(#13922) Pro Koryak válasza Joshi (#13921) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+ itt összehasonlították a sonyval, van ahol jobb, mint az af8.

[ Szerkesztve ]

(#13923) PuMbA válasza krx21 (#13917) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom. Élőben én sem láttam még, de: [link] :) Vezetik a színterjedelem tesztet, a Q8FN 10%-kal vezet a legjobb OLED előtt és az RTINGS szerint 5% már szemmel látható különbség.

[ Szerkesztve ]

(#13924) adamssss válasza PuMbA (#13923) üzenetére


adamssss
veterán

Hat nem tudom, de amikor mondjuk az mm-ben mennek a demo anyagok es egymas melett van a ket tv szamomra az oled-nek sokkal elenkebbek a szinei.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13925) krx21 válasza toto222 (#13918) üzenetére


krx21
nagyúr

Pont a kontrasztnak nincs köze a színekhez. A fényerőnek annál inkább. A történet egyszerű: A QLED színei úgy kezdenek fakulni, ahogy veszed le a fényerőt (háttérvilágítás). Az OLED-nél ez fordítva van, minnél világosabb a tartalom, annál inkább veszít a szín a mélységéből.

(#13926) krx21 válasza PuMbA (#13923) üzenetére


krx21
nagyúr

A teljes fényerő tartományban, mérhető színekre, valószínűleg igazak a mért százalékok. De a QLED gyenge pontja (sötét színek) sokkal fájóbb, a gyakorlatban, mint az, hogy az OLED a nagyon magas fényerőnél kezd elfogyni...

(#13927) Pro Koryak válasza PuMbA (#13923) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Kezdem azt hinni, a rtings oldal közvetett samu hirdetés.

(#13928) PuMbA válasza Pro Koryak (#13927) üzenetére


PuMbA
titán

Egyáltalán ne kezdd, ugyanis Best TV-ként 6 felhasználási kategóriából 5-ben az OLED-et ajánlják :) Tény, hogy az OLED nem tud 10%-os képernyő területen 1700cd/m2 fényerőt, szóval ott még színeket sem tud megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#13929) tothl


tothl
addikt

Nem tudom mit keres a QLED az OLED topicban. Az egy LCD.
Amugy aki nem a szemenek hisz az magara vessen szerintem. :)

(#13930) arty válasza Pro Koryak (#13927) üzenetére


arty
veterán

aham, ok.
de akkor miféle logika alapján leplezték le anno a samu qled fényerőkamuját?

amugy elég szánalmas a c8 "tudása", gyakorlatilag a nagy semmi a c7 után
nincs hfr hdmin és nincs freesync se (tehát változó refresh rate)
egy premiumtévének szánt valamin ez a vicc kategória...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#13931) krx21 válasza arty (#13930) üzenetére


krx21
nagyúr

C8: Új panel, új processzor, Ez miért nagy semmi?

(#13932) adamssss válasza arty (#13930) üzenetére


adamssss
veterán

Mert annyi hfr tartalom van...
Freesync meg minek? Aki ezen jatszik annak csak van olyan kartyaja ami barmit visz stabil 60fps-el 4k-ban.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#13933) tothl válasza krx21 (#13931) üzenetére


tothl
addikt

Igy van az ujabb altalaban jobb. Mas kerdes hogy lecserelni a regit tok nem eri meg. De venni nyilvan a c8at kell szvsz ha kicsit csitul az ara.

(#13934) krx21 válasza adamssss (#13932) üzenetére


krx21
nagyúr

Olyan kártya nincs... Maximum 2 kártya.. :K

(#13935) szgaborsz válasza claire78 (#13878) üzenetére


szgaborsz
tag

Én is megnézném, de nem lelem a linket, légy szíves linkeld be. Naggyon köszi.

(#13936) claire78 válasza szgaborsz (#13935) üzenetére


claire78
senior tag

(#13937) junior19 válasza krx21 (#13917) üzenetére


junior19
senior tag

Én is cáfolnám. Az Rtings tesztjeit én az utóbbi időben egyébként is fenntartásokkal fogadom.
A másik, ami a lényegesebb, hogy a teszt a DCI-P3 színtér vizsgálatára vonatkozik. Szerintem azért még SDR tartalmat többet néznek ezen a kijelzőn is. Azt meg nézve viszont lényegesen jobb a B7, mint a Samsung.
Segítek egy fórumtársnak bekalibrálni az oledjét, s aszürkeskála kalibrációja hasonlóan jóra sikerült, mint az rtings tesztjében. A szín még nem lett állítva, s a képen látható eredményt kapta. Szemmel láthatóan jobb az rtings tesztjénél, megmerem kockáztatni, hogy a Samsungénál is jobb. Akkor most ez hogy van?[kép]

codec project

(#13938) krx21 válasza junior19 (#13937) üzenetére


krx21
nagyúr

Az új Samsung QLED-ben azért van amit nagyon irigyellek: Game motion plus. 4K interpolációval 20.9ms input lag. Ilyen még nem volt. Evvel lehet jól játszani...

(#13939) torma1981 válasza krx21 (#13938) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem ne sajnáld. Rendes PC kell és nem kell az interpoláció. Na meg drágább mint egy OLED miről beszélünk.

(#13940) krx21 válasza torma1981 (#13939) üzenetére


krx21
nagyúr

Sajnos a helyzet az, hogy interpoláció nélkül hiába van 60fps, a mozgó sorfelbontás akkor csak 300sor, ami gáz...

[ Szerkesztve ]

(#13941) PuMbA válasza krx21 (#13940) üzenetére


PuMbA
titán

Tudomásom szerint a 300 sor 24fps esetén igaz, mert az FPD Benchmark tesztlemezen így van fent az a bizonyos teszt videó. 60fps esetén 650 sor és pont ezért van interpolációval, azaz 120fps esetén 1080+ sor. Tehát az fps szám növelésével növekszik a mozgásfelbontás, ugyanis a pixelek hamarabb kezdenek el váltani az adott színre.

[ Szerkesztve ]

(#13942) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!

Orommel jelenthetem be, hogy eppen fel eves B7 a mai napon atlepte a 2000 orat minden gond hiba beeges stb mentesen es ezt eleg szeles hasznalati skala mellett, tv, filmek, rengeteg jatek, netezes rajta es az asszony is szokta a gyerekkel kinozni a duck tv-vel :) Hatha ezzel sikerul eluznom masok ketsegeit vasarlas elott:)

(#13943) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Tulajokat kérdezem, hogy milyen képe van Oleden a Horizon-nak, vagy a God of War-nak?
Jelenleg Sony FHD LCD - PS4 pro párossal is nagyon szép képet kapok,de gondolom 4K HDR rátenne még egy lapáttal...

(#13944) krx21 válasza Faresz29 (#13943) üzenetére


krx21
nagyúr

Rátenne az tutil. Eleve az oled legfőképpen.

https://prohardver.hu/tag/pumba.html:
Ez is mutatja, hogy 60fps esetén is jobb lesz interpolációval... :K

[ Szerkesztve ]

(#13945) torma1981 válasza krx21 (#13944) üzenetére


torma1981
veterán

Én 4k-ban nyomom 1080Ti-vel és nincs semmi baj a mozgással. Ha 60Fps az akkor annyi. Én nem látok semmilyen gondot.

(#13946) krx21 válasza torma1981 (#13945) üzenetére


krx21
nagyúr

Lehet. Szívesen megnézném, akkor tudnám, jó e.... ;)

(#13947) Gtaati válasza torma1981 (#13945) üzenetére


Gtaati
őstag

Hello!

Ezt en is meg tudom erositeni Gtx1080-al, illetve ugyanez SLI-vel, nekem semmi problemam a pc hasznalat kozben illetve a jatekok allatt. Pedig a filmeknel a 24p es a kamera svenkelesre nagyon "erzekeny" vagyok...

(#13948) torma1981 válasza krx21 (#13946) üzenetére


torma1981
veterán

Én már 10 éve TV-t használom monitornak és nem volt eddig semmi bajom a mozgásokkal. Pedig volt pár tv-m és mindenféle játékkal játszom ha van időm. FPS,TPS,autós, stb.

(#13949) nubyy válasza Faresz29 (#13943) üzenetére


nubyy
aktív tag

Horizon is sokat javul a HDR-tol, de God of War-nal mikor megneztem az SDR modot ugy tunt mitha az csak azert lenne mert kell es a HDR az amit a fejlesztok alapnak vettek. Eddig egy jateknal sem lattam ekkora kulonbseget SDR es HDR kozott.

(#13950) belan válasza nubyy (#13949) üzenetére


belan
addikt

Ne is mond brutális én LG b7 nyomom orgia a szemnek 😂

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.