Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az OLED (szerves fénykibocsátó dióda - Organic Light-Emitting Diode) paneles televízióknak nyitott topic.

⭐ Stella

(#2) Dexar007


Dexar007
veterán

Kezdem en. :)

LG OLED 2015 line-up.: [link]

Give me your cum,bull!

(#3) Chrys_ válasza Dexar007 (#2) üzenetére


Chrys_
addikt

Az érdekel, meddig bírják ezek a panelek a különböző színeket rendesen megjeleníteni. Ha jól tudom, a kék színnel volt probléma. Új készülékben még biztos minden tökéletes...

(#4) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

Remélem 3-4 éven belül megfizethető szintre csökken a technologia.következő készülékem már egy ilyen lesz a plasma után.

bendeguz_HUN

(#5) mayday00 válasza bendeguz76 (#4) üzenetére


mayday00
őstag

Talán túl is szárnyalhatja a plazmát? Nekem is plazma van.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#6) geucsa válasza bendeguz76 (#4) üzenetére


geucsa
tag

Csatlakozom.

(#7) bendeguz76 válasza mayday00 (#5) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

van már bemutato, ill teszt a LG készülékeiről.elég pozitivakat nyilatkoznak róluk.de azért nem árt 3-4 év használat utáni teszteket majd elolvasni tartósság szempontjából.

bendeguz_HUN

(#8) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Jó lenne, ha olyan drasztikusan esne az ár, mint ahogy az UHD TV-k esetében. Ha esetleg karácsony környékére 300.000 körülire lemenne az ára, akkor lehet meglepném magamat vele. Bár ez szerintem álom marad még ebben az évben...

http://www.diesel.com

(#9) #94529552 válasza Laca19 (a) (#8) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát az áresésre még várhatunk, most 770k-tól 7 milkáig terjednek az árak. OLED TV- árak

(#10) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Pár infó az OLED technológiáról. : OLED Association

A Koreaiak a japánokkal nyomják elég jól a partnerséget.: Idemitsu and LG Display Expand Business Alliance for OLED

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#11) hunspikey


hunspikey
őstag

Látott már valaki ilyen TV-n lesötétített "moziteremben" olyan jelenetet mozogni, ahol feketére mozog rá egy sötét színű felület?

Csak azért mert pl az OLED-es Samsung galaxy note 3 olyan csúnyán vérzik el ezen a dolgon, hogy ha TV lenne, kb 30 centis sávban lenne subpixel feloltási időelhatárolás- ami nyilván a bemozgó szín eltorzulásához vezet mert az RGB alpixelek nem egyszerre fénylenek fel arra az alacsony szintre amit a fekete helyére bemozgó felület tartalmaz: sötét mozgó jelenetek = FAIL

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#12) #94529552 válasza hunspikey (#11) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annak a Samsung kijelzőnek köze nincs ezekhez a tévékhez.

(#13) I.T.E.M válasza hunspikey (#11) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

A TV-k más oled panelt használnak.

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#14) mayday00 válasza hunspikey (#11) üzenetére


mayday00
őstag

Szerintem egy mobiltelefon kijelzője teljesen más, mint egy oled tv panel.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#15) geucsa válasza mayday00 (#14) üzenetére


geucsa
tag

Én úgy tudom, ugyanolyan technológiával készülnek.
Maszkolnak egy óriási panelt, aztán darabolják a kívánt méretre.
Eddig azért nem tudtak nagy paneleket levágni, mert olyan szarul tudtak csak maszkolni, hogy nem volt egyben akkora hibátlan felület, ami elég lett volna egy nagyobb tévére.
A maszkolási technika és az új nyomtatásos technika fejlesztésével vált lehetővé a nagyobb panelek gyártása.

(#16) geucsa válasza Chrys_ (#3) üzenetére


geucsa
tag

Most nagyon kímélve kb. 60000 órát bír a kék, tehát ennyi idő alatt csökken a felére a fényerő.
Ez már teljesen elfogadható érték szerintem.
Sokkal nagyobb gáz szerintem az UV probléma.

(#17) Chrys_ válasza geucsa (#16) üzenetére


Chrys_
addikt

UV?

(#18) Dexar007 válasza Chrys_ (#17) üzenetére


Dexar007
veterán

Lebarnulsz tvzes kozben.
Akcios csomagban pedig oled naptejet kapsz melle. ;]

Give me your cum,bull!

(#19) geucsa válasza Chrys_ (#17) üzenetére


geucsa
tag

Igen, az UV nagyon károsítja a pixeleket. Ezért látják el a kijelzőket nagyon komoly UV-szűrőkkel, de ezek sem védik meg hosszú távon a tévét, pláne, ha néha közvetlen napfény is éri. Például mert ablak közelében van.

(#20) hunspikey válasza #94529552 (#12) üzenetére


hunspikey
őstag

Na, ez megnyugtató - bár van ahol azt írják, hogy az AMOLED meg az OLED gyakorlatilag megegyező :F mert hogy csak az áramellátási részmegoldásban van különbség, mivel a telónak spórolnia kell. Mondjuk lehet pont emiatt látom amit látok.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.