Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12801) Gordiann válasza Z0C! (#12800) üzenetére


Gordiann
őstag

Az igaz, hogy olcsón beszélek viszonylag, meg ilyesmik, de azon háborodtam fel, hogy ahogy összevetettem a T-s árakkal, azok sokszor nagyságrendekkel olcsóbbak. Ők (Voda) meg sokszor közel független árakon adják a telefonokat.
A flotta azért annyira nem menyország, hogy ki kellene nyalni a feneküket, megköszönni, hogy megadatott nekem ez általuk. :U

szerk: Meg ez az árazás nem tetszik, hogy "olcsó a telefon, ha drága előfizuval veszed. Ha nem drágával akkor drága a telefon....ja egyébként ha flottás vagy, akkor még drágább"..

[ Szerkesztve ]

(#12802) Z0C! válasza Gordiann (#12801) üzenetére


Z0C!
őstag

értem.csak ne feledd a T mögött sokminden áll..
Home, System,Mobile vagy mi..
a Voda meg csak egymaga van ráadásul később is csatlakozott...
ha hasonló háttere volna mint a Tnek gondolom ő is hasonlóan adná a percdíjat és a telefont is..

szerk.

amíg te 2k-t fizetsz havidíjba és épp hogy lebeszéled..
addig más a 2k-t lebeszéli + még párezret rá is pakol..

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12803) Grande Ale válasza Z0C! (#12800) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ne haragudj, de én is flottás vagyok, és perc alapon beszélek. Miből gondolod, hogy a flották másodpercalapúak? A cégemnél válszthatnék T-s flottát is, na az másodpercalapú, és telefon is van részletre. Ha így folytatódik, megvárom míg lejár az összes előfizetésem, és irány a T.

Ja, és nehogy már azért vegyek drágábban telefont, mert flottás vagyok! Az 5 előfizetésemről havonta befizetek egy csomó pénzt a Vodának! Ezt kellene megbecsülni szerintem, nem odavágni, hogy flottás vagy, örülj, hogy lebeszélheted a havidíjad, meg valamivel kedvezőbb a percdíjad. Gáz... Nem gondolják, hogy a hosszú évek óta flottás előfizető biztos fizetné a telefonja részletét? Mert van benne rizikó, valljuk be.

[ Szerkesztve ]

(#12804) manchester85 válasza Z0C! (#12802) üzenetére


manchester85
addikt

Nem tudom, mióta követed figyelemmel ezt az ipart, de 2 éve még a vodánál is elég durván jó kedvezmények voltak. D kategóriásan, HTC Diamond1, i900 omnia=19990. Én 2003 tájékán 70ft-ért vettem Sharp GX 10-et, D kategóriásan, azt hiszem, vitamax-szal 140 ezer körül ment akkor. Aztán két éve történt valami, D kategóriásan 3-4 szeresése ugrottak az árak, és ez azóta is tart... Az utolsó normális akció az akkor függetlenül 100k-s nokia 5800 volt, ami 28 ezerrel jött be D kategóriásan, majd ez szépen felkúszott a duplájára, mire arányosan ezzel a független ár is lement annyira. Azóta csak komédia megy a vodánál, bár a flottás vitában neked adok igazat. Akinek nem publikus csomagja van, az ne siránkozzon 70ft-os készülékárak után...

i6 Silver

(#12805) Z0C! válasza Grande Ale (#12803) üzenetére


Z0C!
őstag

nem haragszok.
a flották nagyrésze mp alapú. nem tehetek róla hogy nem emeltem ki az ő flottáját. ezerbocsi.
általában a flották 1mp, 10mp,30mp számlázáson vannak..nem pedig 60mp azaz percalapúan.
a VF és a céged közötti szerződésről nem mindig a szolgáltató tehet :)

manchester85: 2éve követem figyelemmel.

Anno Samsung L700 is 1ft-ért volt...most pedig több mint 10k volt TOP kat.ban is..

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12806) SZ4B válasza Grande Ale (#12803) üzenetére


SZ4B
tag

a legtöbb mp alapú és még veszteséges is a szolgáltatónak

szigNÓ

(#12807) manchester85 válasza Grande Ale (#12803) üzenetére


manchester85
addikt

"Ja, és nehogy már azért vegyek drágábban telefont, mert flottás vagyok"

De, pont azért vegyél! Kit érdekel, mennyit fizetsz, ha ezt jobb feltételek mellett teszed, mint más a publikus csomagokkal? Nem tűnt fel, hogy a készülékárak minden szolgáltatónál csomagfüggőek is? A flottás csomagok pedig nem a fogyasztó társadalomra épülnek. Ez olyan, mintha a hentesboltban kérnél happy meal-es ajándékot, mert te leszarod, hogy nem a mcdonalds-ban vásárolsz, te is költesz annyit :U Hát persze, csak ez nem ilyen egyszerű.

i6 Silver

(#12808) Grande Ale válasza SZ4B (#12806) üzenetére


Grande Ale
őstag

Veszteséges? :) Hol élsz Te?

(#12809) Grande Ale válasza manchester85 (#12807) üzenetére


Grande Ale
őstag

A T-nél ugyanannyiért elhozhatod flottában, részletre, mint a publikus csomagokban. Tudom, mert a legtöbb kollégám ott van, és annyi a telefon, mint a weboldalon, a publikus csomagokban. Bár tudom, elmehetek a T-hez... De hát mit tegyek, valamiért vodafone-os lettem már több mint 5 éve, és nem szívesen váltanék.

(#12810) Z0C! válasza Grande Ale (#12808) üzenetére


Z0C!
őstag

barátom...Te hol élsz? hálón kívül mennyiért telefonálsz?
Vitamaxban mennyi is az?
pl:

Te hálón kívül 18-20ft?
Vitamax hálón kívül 41ft? bár sok UNO-s lehet az 52ft..
hálón belül te 10-15ft?
hálón belül vitamax 20ft

tehát ki a veszteségesebb?
gondolkodj el légyszives :)

[ Szerkesztve ]

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12811) Grande Ale válasza Z0C! (#12810) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mi szerettél volna ezzel mondani? A vitamax ár a mérvadó? Publikus előfizetéssel is jobbak az árak a vitamaxnál.

(#12812) manchester85 válasza Grande Ale (#12809) üzenetére


manchester85
addikt

Részletre. És? Hogy jön ez ide? A készülékár ettől még nem lesz olcsóbb. A T-nél nincsenek előfizetéses kategóriák, csak csomagok, így a példa nem releváns. Ha az előfizetéses árat veszed példának, azt bármilyen csomaggal használhatod, vagyis nincs díjcsomagra való hűségnyilatkozat. Ellenben a vodás csomagoknál, vagy ugyanígy más T-s csomagoknál van, és szolgáltatástól, hűségidőtől függően csökken a készülékár is. A T-s flottás a sima előfizetéses ár szerint vehet készüléket, ami nyilván drágább lesz, mintha tarifahűséget vállalna valamelyik csomagra, és mondjuk Médiamánia L-lel, XL-lel, vagy készüléktől függően más csomaggal venne telót. Akkor miről is beszélünk?

i6 Silver

(#12813) mukibuci válasza Grande Ale (#12811) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A fentebb említett flottás csomagban 1500forintért másodperc alapon beszél 15 forintért, a publikus 50 plusban 1750ért beszél 35 forintos percdíjjal perc alapon... A készülékárak pedig a flottásnak 2-3ezerrel többe kerül...

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#12814) Z0C! válasza Grande Ale (#12811) üzenetére


Z0C!
őstag

attól hogy a Voda piros még nem összekeverendő a máltai szeretetszolgálattal :)

neked nem kellene a flottát keverni a publikus csomagokkal.
amíg te forintokkal olcsóbban beszélsz a publikus csomagokban a telefonos kedvezmények lesznek forintosak :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12815) Valentino K. válasza manchester85 (#12796) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Ha elolvasod mégegyszer amit írtam, akkor rájöhetsz, hogy nem vontam párhuzamot az én mondandóm illetve Beck György kijelentése között, csupán azt próbáltam kifejteni, hogy a Fotel Magazinnak úgy alapjáraton nem szabad hinni sok esetben, de ugyanez igaz az Üzleti Megoldások katalógusra is :U :B

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#12816) manchester85 válasza Valentino K. (#12815) üzenetére


manchester85
addikt

Jah, és tetted ezt úgy, hogy Landon hozzászólására reagáltál, ami a Beck Györgyös kijelentésre, és a Foteles cikkre vonatkozott. Innentől magyarázhatod a bizonyítványt... Mi kerülte el a figyelmemet?

i6 Silver

(#12817) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Rendben, meggyőztetek. A topicot nevezzük át vodafone-t védő topicnak. Javasoljuk, hogy a csomagok árát emeljék fel, a flottásokét főleg, mert szegény szolgáltatónak veszteséget eredményez, hiszen ezek a csomagok jótékony célból jöttek létre, hogy nekem, és még jónéhány embernek jó legyen. A telefonokat meg simán adják drágábban, mint pl. a media markt kártyafüggetlenül. Mi van veletek?

(#12818) Z0C! válasza Grande Ale (#12817) üzenetére


Z0C!
őstag

nincs velünk semmi.
csupán kicsit kiáltunk a másik fél (publikus előfizetők) mellett.
attól hogy valaki flottás még ne érezze magát kiskirálynak. :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12819) fateless válasza manchester85 (#12807) üzenetére


fateless
veterán

"Ez olyan, mintha a hentesboltban kérnél happy meal-es ajándékot, mert te leszarod, hogy nem a mcdonalds-ban vásárolsz, te is költesz annyit"

Ez nagyon tetszett :C

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12820) mukibuci válasza fateless (#12819) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

És ismét igaz :U Brrrrrr ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#12821) Grande Ale válasza Z0C! (#12818) üzenetére


Grande Ale
őstag

Kiskirálynak? Ezt az én hozzászólásomból szűrted le, hogy annak érzem magam? Vagy a másik flottás srácról gondoltad? Mert én valahogy nem érzem magam annak, sőt...

(#12822) Z0C! válasza Grande Ale (#12821) üzenetére


Z0C!
őstag

irónikusan írtam.nem kell senkinek sem magára vállalni.
általánosságban irtam, akinek nem inge...
nem kell személysekedésnek venni senkinek sem :)

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12823) Gordiann


Gordiann
őstag

Hú.. látom elharapódzott a hangulat :) ..
Én mindenesetre továbbra is úgy gondolom, hogy a kiírt maximum előfizetéses áraknak kellene lennie a maximumnak, amit elkérnek. (mint a netes hardver rendeléseknél, hogy a megrendelt áron, vagy ha olcsóbb lesz időközben, akkor annyiért kötelesek adni a hardver-t.)
Ilyen alapon meghirdethetnének egy csomagot, ami ingyen van, de 200.000 Ft minden készülék (jó ez túl szélsőséges példa (meg hülyeség is :D), de a lényeg benne van.)

(#12824) mukibuci válasza Gordiann (#12823) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Én mindenesetre továbbra is úgy gondolom, hogy a kiírt maximum előfizetéses áraknak kellene lennie a maximumnak, amit elkérnek.

Ez most is így van, de ez abszolút részletkérdés :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#12825) ansell


ansell
tag

Westend Voda üzlet kirakva egy bordó Wildfire.
Alatta az ártáblán: HTC Desire

Desire Z árára kiváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

ITX konfig eladó!

(#12826) manchester85 válasza ansell (#12825) üzenetére


manchester85
addikt

Már épp írni akartam, hogy szép jó reggelt, de látom, magadtól is felébredtél. :DDD

i6 Silver

(#12827) G@ß!


G@ß!
őstag

Üdv.
Tegnap bementünk a Vodába mobilinternetet megrendelni.
A készülék helyesen beállította a mobilinternet és mms kapcsolatot, de utána is néztem a topicjában.
Tehát elvileg minden jó, kivéve h nincs internet.
A hölgy azt mondta az ügyfélszolgálatnál, hogy 48 órán belül aktiválják...

Csodálatos, nemde?

Nem értem, hogy miért kell ez a 48 óra!
Annyi idő alatt megváltják a világot, vagy mi?

(#12828) Z0C! válasza G@ß! (#12827) üzenetére


Z0C!
őstag

talán mert az ÁSZF-ben ez van beleírva? :)

APN : internet.vodafone.net?

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12829) Valentino K. válasza Grande Ale (#12808) üzenetére


Valentino K.
senior tag

Azt nem tudom, hogy van-e veszteséges flotta, max az a reális, ha nincs sok bevétel. Ha egy 200 fős flotta nagy része hálón belül beszél, s ha nem nagyon vannak bejövő Telenoros, TMO-s hívások, akkor nem sok a bevétel ami az interconnect díjakból származik.
Nagyobb multicégek, világcégek flottái sokszor bruttó allnet 10Ft alatti percdíjon beszélnek mp alapon. Itt már a presztízsnek is értéke van, pl nem mindegy, hogy egy szolgáltatónak, hogy egy Microsoft méretű, presztízsű cég melyik szolgáltatónál van.
Pláne ha később közös együttműködést tudnak kötni

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#12830) G@ß! válasza Z0C! (#12828) üzenetére


G@ß!
őstag

Így van!

(#12831) mukibuci válasza G@ß! (#12830) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

A 48 órán belül felénk nem egyenlő a 48 óra múlvával. :P

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#12832) Oly válasza Valentino K. (#12829) üzenetére


Oly
senior tag

Pont ezt akartam én is mondani.
Vannak cégek, akik csak presztízsből tartoznak 1-1 céghez.

Diktálhatnak, mert nagyok.
Asszem az egyik üdítőgyártó multinak is olyan csomagja van az egyik cégnél, hogy az interconnect felét sem hozzák be.
Akad olyan, akikkel 100 milliós veszteség van éves szinten, de "megéri" szerződni velük, mert elmondhatják, hogy bezzeg Ők is minket választottak!

Soxor kapom fel a fejem, amikor azt mondják, hogy ők bizony kemény ezreket hagynak ott a szolgáltatónál havonta!!! Hahaha... Akkor lehetne beszélni a kemény szóról, ha SIM-enként tízezreket...
A legtöbb flottás azt hiszi, ha a nála lévő 4-5 kártyára kifizet összesen 20 ezret, akkor Ő már sokat költő ügyfél.

Nekem volt olyan másodperc alapú flotta csomagom, aminél megkaptam annó a D, később a TOP kategóriát, de ott AZON a számon volt 15-20k a számla.
A csoportomban lévő 3-5 ezreket forgalmazók meg ALAP és társait kapták.

Megbecsülik ezek a hűséget és a költést... a maguk módján. :))

Egy középkategóriás készülék esetén 30-60 ezres készülékár-támogatás 24 hónapra vetítve átlagosan kb havi 2 ezer forint. Ezen felül még profitot is kell termelni.
Számoljunk már utána, hogy egy 5 ezres számlából milyen profit termelhető ki!!!

Vegyük azt, hogy havi 400 percet beszél az ügyfél. Ezt tegye fele-fel arányban hálón belül és kívül.
Vegyünk egy aránylag jó csomagot: nettó 16 Ft a percdíj.
nettó 1600 Ft-os havidíj mellett, ami lebeszélhető.

Ez esetben ügyfelünk 6400 Ft-os számlát kap. A szolgáltató a hálón kívüli hívásokra kifizet 2826 Ft hívásvégződtetési díjat (14,13 Ft/perc), így marad neki 3574 Ft
Ebből kell fedeznie a következőket:
- készülékár-támogatás
- hálózat üzemeltetés
- logiszika
- háttér támogatás (aktiválásokat és egyéb dolgokat végző személyek, csoportok)
- ügyfélszolgálat
- jutalék a viszonteladoknak
- marketing
- fejlesztések

Óh de jó... tiszta nyereség! :))
Akinke van kedve, az kiszámolhatja, hogy mennyi marad, ha a 400 Percből 300 perc hálón belül történt! :U
Vagy akár egy csókos 9-10 Ft-os percdíjjal...

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#12833) fateless válasza Oly (#12832) üzenetére


fateless
veterán

Mindamellett, hogy egyet értek veled abban, amit leírtál, egy saját tapasztalatot is leírok:
4 előfizunk van a Vodánál a kezdetektől fogva, azaz már beléptünk a 11. évünkbe az "együttlétben". Eleinte - amikor még nem voltak ilyen külön kategóriák - olyan lehetőségeket ajánlottak fel, hogy féláron kaptuk meg a készüléket, vagy egy GX25-öt 70Ft-ért 25k helyett meg hasonlók. Az elmúlt években már jó ideje nem volt ilyen ajánlatuk, pedig ne mfizetünk kevesebbet, sőt! 4 előfizura a 35-40k tudom, hogy nem az ország legmagasabb díja, de ez minden hónapban rendben megérkezik hozzájuk. A legutóbb 2005-ben kaptunk értékelhető ajánlatot, illetve két éve egyet, amit inkább kinevettünk, mint komolyan vettünk.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12834) Z0C! válasza fateless (#12833) üzenetére


Z0C!
őstag

azért azt is nézzétek hogy akkor milyen telók voltak, meg most milyenek vannak..

most mindenkinek 3G,GPS,600Mpxs kamera meg 30Gbs memória kell....meg multitács feeling. ezeket a telefonokat meg nem 1ft-ért veszi a szolgáltató.
a készülék lista naponta változik, és ha most 5évvel ezelőtti készüléket illeszt be a repertoárba az nem biztos hogy azért meg csak ez van, hanem van olyan akinek még jóvolna.

----- www.zoci.gumroad.com -----

(#12835) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!

Úgy néz ki elhagytam a SIM kártyámat,sehol se találom.
Valaki meg tudná mondani hogy mennyibe kerül pótolni és hogy mennyi idő kb?

Mire megírtam a hszt,az asszony megtalálta :DD

[ Szerkesztve ]

(#12836) manchester85 válasza Z0C! (#12834) üzenetére


manchester85
addikt

Akkor, abban az időben azok a telók annyit érték, amennyit most a mostaniak. :U Nehogy korszaktól függetlenül hasonlítsd már őket össze. 5 év múlva is lesznek annyival jobb mobilok, szal ezt ugyanúgy el lehet majd mondani a mostaniakra is, de édes a naivitásod. :U

Ha valaki hűséget ír alá, és beleillik a fogyasztói társadalomba, annak igenis jár készülékár kedvezmény. Ez a világ szebbik felén mindenhol így megy, de még Magyarországon is, bizonyos esetekben. Remek példa rá a T mobile-os médiamánia csomagok. Tehát ne gyere itt azzal, hogy a szolgáltató is megveszi a készüléket. Megveszi, de ha garantáltan ott hagy 300 ezret két év alatt, akkor simán adhatnak egy 120k-s telót 40 körül, így is bőven megéri nekik.

i6 Silver

(#12837) m@xsys válasza manchester85 (#12836) üzenetére


m@xsys
senior tag

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ma Ma. o.-n NEM akarnak a szolgáltatok kedvezményeket adni (mint ezt tették pár éve), csak ha szolgáltatót akarsz váltani.

(#12838) G@ß! válasza mukibuci (#12831) üzenetére


G@ß!
őstag

Eddig 55 óránál járok, és semmi... Szerintem már hétfő reggelig ló... se lesz... :D

(#12839) kaller1 válasza Oly (#12832) üzenetére


kaller1
veterán

Ettől függetlenül, akiknek pl. már 5 éve van előfizetésük, legalább azoknak benyöghetnének valami egyedi kedvezményt a hűségért cserébe. Az ilyen minusz 1-2k az alap előfizus készülékárból dolgot nem nevezném annak. :U

.::> <::.

(#12840) dedike válasza kaller1 (#12839) üzenetére


dedike
addikt

Azoknak meg már minek? Ha már öt évet eltöltött valaki egy szolgáltatónál, az nem fog "csak úgy" ugrálni, már csak azért sem, mert meglátásom szerint, az eltelt idővel fordítottan arányos a váltási kedv. S mivel szignifikánsan egyik szolgáltató sem jobb a másiknál, ezért meg tényleg nincs miért váltani.
(Saját szolgáltatómnál maradva, ha lejár a hűségem, s nem vagyok legalább arany kiemeltségi szinten, nem vagyok jogosult készülékváltásra, illetve az ezzel járó 1 ezer (jól olvastad, egyezer) forint kedvezményre a készülék árából... :( Mit csinál ilyenkor a "jólnevelt" előfizető? Visszaadja a számot, aztán teljesen újként vesz egy másikat, kihasználva az ezzel járó esetleges előnyöket, kedvezményeket...)

Jó szerencsét!

(#12841) kaller1 válasza dedike (#12840) üzenetére


kaller1
veterán

Azoknak meg már minek?

Hogyhogy minek? Ne kérdezzél már hülyeséget.... :U

.::> <::.

(#12842) dedike válasza kaller1 (#12841) üzenetére


dedike
addikt

De tényleg!
Most, hogy csak ennyi kedvezményt adnak, Te váltasz szolgáltatót? Ha több kedvezményt adnának, akkor Te többet használnád a telefonod fizetős szolgáltatásait? Folytassam?
Természetesen megértem azt, amit mondani akarsz, s egyet is értek vele teljes mértékben, de amíg nincs kényszer a szolgáltatón, tuti nem fog változtatni... :(

Sajnos, s ez nem Vodafone-os probléma, hanem mindhárom szolgáltatóra jellemző!

Jó szerencsét!

(#12843) 1430 válasza kaller1 (#12841) üzenetére


1430
senior tag

Mint aki nap mint nap találkozik ezzel a kérdéssel, azt szoktam még kiemelni - és ez szerintem a másik két szolgáltató, így a Vodafone esetében is igaz -, hogy az már eleve egy kedvezmény, hogy meglévő számhoz vehetsz új készüléket, nem várják el, hogy új előfizetést is vásároljál. Ha még kapsz 1-2 ezer Ft kedvezményt is, az már "hab a tortán".

Lehet ezt a nézőpontot tagadni, de a szolgáltató részéről az új előfizetés árával megeggyező árú készülékváltást már tényleg kedvezménynek veszi a szolgáltató.

''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

(#12844) ottoyes válasza 1430 (#12843) üzenetére


ottoyes
senior tag

Én mindenkivel egyetértek.Hiszen mindannyian ugyanazt akarjuk:minél olcsóbban használni korszerű,és jól működő hálózatokat,szolgáltatásokat,valamint az új készülékekhez minél előbb,és kedvező áron hozzájutni.... :K kis kiegészítés:ebben az átkozott kapitalizmusban mindenki a saját érdekeit nézi.Bocsi,de énis...lexarom a szolgáltató(kat),ha nekem jó akkor megveszem és használom(telefont és /vagy szolgáltatást),ha nem akkor keresek más megoldást..mert telefonálni azért kell.. :)
ui:a "többi süket duma..." ;]
mi a jó büdös kuva anyukájáért tördeli a szöveget ilyen hülyén ez a f...?? :((

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#12845) dedike válasza 1430 (#12843) üzenetére


dedike
addikt

nem várják el, hogy új előfizetést is vásároljál.

Na várj egy pillanatot! Mindenben ugyanazok az elvárások egy hosszabbítóval szemben is, mint egy új előfizetővel. Csak amíg a hosszabbító már nem (annyira) lutri a szolgáltató szempontjából, addig az új előfizető mindenképpen az! :U
(Persze az oké, hogy mint hosszabbító, a szolgáltató nem vizsgálja a hitelképességemet, gyorsabban jutok a készülékhez meg ilyenek...) :)

a szolgáltató részéről az új előfizetés árával megeggyező árú készülékváltást már tényleg kedvezménynek veszi a szolgáltató.

De miért is? :F

(Jöhet priviben is, ha gondolod!) ;)

Jó szerencsét!

(#12846) nightshadow


nightshadow
veterán

Sziasztok. A budapesti cég ahol dolgozok, átváltott a Telenor-ról a Vodafone-ra. Azóta szinte az összes szervizes kolléga, akik egésznap Budapest különböző helyein söfőrködnek, arra panaszkodnak, hogy a telefonhívások napi rendszerességgel megszakadnak térerő probléma miatt. A Telenornál nem volt ilyen panasz. Esetleg más is találkozott ezzel a problémával itt Budapesten, mennyire jellemző ez a Vodára? Már csak azért is kérdezem, mert kinéztem magamnak egy telót, amit a Telenornál nem lehet kapni, de emiatt a térerő probléma miatt elbizonytalanodtam.

(#12847) franc0 válasza nightshadow (#12846) üzenetére


franc0
őstag

Nem hinném hogy ez a szolgáltató miatt van. Én 6 éve telefonálok Budapesten Vodával, és nem emlékszem egyetlen ilyen esetre sem.
Szerintem sanszosabb, hogy a telefonokkal van valami, illetve hogy a kollégák túloznak.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#12848) amanoba válasza dedike (#12840) üzenetére


amanoba
őstag

2004 óta vagyok előfizető a vodánál, 2 éve üzleti csomagban, az egész családdal együtt, ami 6 telefonszámot jelent.

Igenis komolyan elgondolkozunk a szolgáltató váltáson, és ennek éppen az egyik oka a kaller1 által említett dolog, hogy nem ösztönzik a régi előfizetőket, hogy maradjanak náluk, vagy nem igyekeznek megtartani őket. ( a másik a hálózat gyengesége itt felénk :(( )

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#12849) siofok00 válasza nightshadow (#12846) üzenetére


siofok00
tag

A problémát aláírom. A céges telefonom vodafone-os és újabban én is rendszeresen tapasztalom a hívásmegszakadást 2g hálózaton, maximális térerő mellett Budaörsön.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/130124779@N02/sets/

(#12850) nightshadow válasza siofok00 (#12849) üzenetére


nightshadow
veterán

S régebben nem tapasztaltad, csak mostanában?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.