Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) balint107


balint107
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Logitech H390-es fejhallgatót. A mikrofonja miatt lett volna rá szükségem elsősorban, viszont valamiért iszonyatosan zajosan vesz fel. A felvétel hangereje pedig emellett nagyon halk. Szinte alig hanosabb, mint a zajszint. (100%-os mikrofon hangerővel is)
A fejhallgatóra mindenféle zajszint csökkentő hatást ígérnek, ehhez képest 1-2 ezer forintos régi headset-jeimmel tényleg tudtam zaj nélkül felvenni és sokkal nagyobb hangerővel.

Termék link:
[link]

Itt egy kép a felvételi hangerőről és a folyamatos zajszintről. Szinte alig különül el a kettő egymástól. Ha a zajszint eltűnne, a hangerőt mondjuk a felvétel után lehetne növelni. De így a rettenetes zaj is vele nő :/

[ Szerkesztve ]

(#46902) mantaxsz válasza Samtya (#46897) üzenetére


mantaxsz
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget! :)

John_Scott: Mennyi idő alatt használódott el? Lehet én is írok majd nekik ha ennyire jó fejek. :DDD

(#46903) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Aktivan itt vagyok a "hatterben", koszonet a sok-sok infoert. Sokszor elojon a kerdes:

- hol tudnam ezeket a "nepszeru" fuleseket megprobalni?

Koszi,
A

(#46904) salmiakki válasza mantaxsz (#46902) üzenetére


salmiakki
tag

Igazából most sincs elhasználódva, csak látszik, hogy a plüss már meg van nyomódva, de egyébként valamivel több, mint egy éve használom, szerintem még legalább ennyit kibírna ez a párna, és ugye akkor ott van a jóval tartósabb műbőr is.

(#46905) Samtya válasza balint107 (#46901) üzenetére


Samtya
senior tag

USB probléma, driver probléma lehet. Különálló asztali mikrofont kellett volna venni (vagy ha közben fejhallgatózol is, akkor vezetékre csiptethetőset is lehet).
Asztali: Trust Starzz 3k-ért, Blue Snowball drágábban.
Csiptetős: Zalman Zm-Mic1 vagy Sony ECM-CS3.

[ Szerkesztve ]

(#46906) mantaxsz válasza salmiakki (#46904) üzenetére


mantaxsz
csendes tag

Értem! Köszi szépen az infót! :)

(#46907) Sjanka


Sjanka
csendes tag

Sziasztok!

Most lehet, hogy nagy badarságot kérdezek, de kénytelen vagyok.

Több fejhallgató jelforrást szeretnék egy közös fejhallgatóval hallgatni. természetesen nem folyamatos rajtuk az adás, de a jelszintek különbözőek. Simán "összedrótozással" már próbálkoztam, de nem megoldás.
Létezik-e valamilyen megoldás?

Köszönöm!

(#46908) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Valaki meg tudná mondani/erősíteni, hogy a plüss párnák belő átmérője is ugyanakkora mint a műbőré az 681 EVO esetében? Köszönöm

+ egy teoretikus kérdés: a vélhetően nagyobb belső kerületű Beyer 770/880/990 velúr párnája kompatibilis a HD681-el? (amit eddig találtam azok alapján nem igazán "They will with a little stretching." & "DT990 use a slightly smaller ear pad"

(#46909) #56474624 válasza PuMbA (#46892) üzenetére


#56474624
törölt tag

ha nem csak egy pár tíz Hz frekvenciasávra korlátozódik a módosítás

A 770 szűk tartományokban emel ki, ahogy a kolléga is mondta, tehát épp ez lenne a lényeg.

(#46910) .DLL válasza Sjanka (#46907) üzenetére


.DLL
veterán

Keverőerősítő szükséges, vagy kapcsolós forrás választó, ha tényleg nem egy időben szólna két hanganyag.

(#46901) balint107: Ha mikrofont akarsz venni, mikrofont vegyél, ne fejhallgatót mellesleg mikrofonnal, mert erre nem fordítanak nagy figyelmet, ahogy sikerül... Még a Hyperx Cloud mikrofonja is tompa, papír hangú, talán a nevesebb "tekercselő cégek" gamer fejhallgatóin vannak jobb mikik, mint pl. Beyerdynamic, AudioTechnica, de az alapelv akkor is az, ha felvételhez mikrofon kell, akkor ne fejhallgatót vegyél. ;)
Mindenesetre a Logitech azért nem ad ki használhatatlan perifériákat, ezért szerintem szoftveres a gond, érdemes lenne megkérdezni az ügyfélszolgálatukat erről.

(#46908) Azurooandrew: Igen, az Evo külső átmérője nagyobb, mint a Belyereké, inkább AKG K240 az nagyszülői ág (közvetlen felmenője ugye a HD681, ami echte AKG dizájn)

(P.H.)

(#46911) FLx válasza anytime (#46903) üzenetére


FLx
addikt

Fejhallgatoplaza, friendlyhouse pl.

(#46912) krichd1 válasza #56474624 (#46909) üzenetére


krichd1
addikt

Annyira azért nem szűk, 8-10kHz között van a kritikus tartomány, korábban írtam már.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46913) enzo89


enzo89
csendes tag

Sziasztok!

Otthoni használatra keresnék fejhallgatót, természetesen zenehallgatásra. A lélektani határ első körben kb. 60 ezer forint körül alakulna, amennyiben lehet újat. A kialakításokban nincs különösebb megkötésem.

Egy iBasso DX90-ről lenne hajtva. Utcára egy Vsonic VSD3-t használok jelenleg. Lehet a füles V karaktere miatt -nem tudom- , érzésre a zenészek "túl messze vannak", őket kellene valahogy közelebb hozni. Van ötletek milyen fejhallgatókat kellene meghallgatni? :)

(#46914) Samtya válasza Azurooandrew (#46908) üzenetére


Samtya
senior tag

Bőr belső átmérő: 5,5 cm
Plüss belső átmérő: 5,7-5,8 cm
Párnavastagság: 2,6 cm
A plüss külső átmérője is 2-3 mm-rel több. 10,5 vs 10,8 cm.

(#46915) Sjanka válasza .DLL (#46910) üzenetére


Sjanka
csendes tag

Az adások nagy része nem egyszerre történik, de mindegyik csatornát folyamatosan figyelni kell, vagy is a keverés jöhet számításba.
Valami ilyesmire lenne szükség csak fordított felállásban:

[link]

Sajnos nem sikerült találnom.

(#46916) balint107 válasza .DLL (#46910) üzenetére


balint107
aktív tag

Legfőbb probléma, hogy nem tudom kiszűrni azt a zajt. Magához a fejhallgatóhoz nincs szoftver. Külön hangkártyám viszont nincs, nem tudom az kellene-e. Összehasonlítani az 1500 ft-os egyéb darabokhoz tudom, azokkal ki tudtam szűrni a zajt. Viszont ez USB-s más elven működik. A hangminőséggel nem lenne gond, még akkor sem ha utólag hangosítanék rajta. Viszont, amíg van zaj, addig az is erősödik vele. Szerintem nem ott kellene keresni a problémát, hogy miért nem vettem még jobbat még drágábbat, mert ott szerintem ugyanúgy becsúszhat ilyen probléma, vagy akár másmilyen. Azt sem értem hogy miért halkul el a zaj, ha leveszem a fejemről és közel tartom a géphez. Mert így reagál erre.

Igazából ez a minőség így vicc kategória. Még a tesco gazdaságos 8 éves régi fejhallgatómhoz képest is.

[ Szerkesztve ]

(#46917) BigBlackDog válasza balint107 (#46916) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem nagy ott az elektroszmog (CRT monitor, vezeték nélküli perifériák)? Ha forgatod a fejed, vagy kicsit odébb mész nem változik a zaj?

(#46918) #56474624 válasza krichd1 (#46912) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez kb. annak felel meg, hogy aimp-ban felhúzom a 8k-hoz tartozó csúszkát 2-3 dB-lel. Nem mondom, hogy nem lehet hallani, ha ki-bekapcsolgatom, de ha azt mondom, hogy a hangulatom jobban "EQ-zza" a hangot, nem esek túlzásba. :)
10 már valóban sok, de 5-6 dB még az enyhe kiemelés kategória szerintem.

Amúgy mikor a 770-ről írsz, mindig az az érzésem, hogy valójában a 990-ről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

(#46919) balint107 válasza BigBlackDog (#46917) üzenetére


balint107
aktív tag

Nincsenek ilyenek. Egyedüli hatás, ha a géphez vagy a monitorhoz közelebb teszem, akkor szinte eltűnik a zaj.

(#46920) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Marha kényelmetlen sajna továbbra a 990 párnája, rendeltem egy barna HM5 bőr padot. Ez alapján rá fog menni, ha nem is könnyen. Ha megjött, azért írok, hogy sikerült-e.

(#46921) Azurooandrew válasza Samtya (#46914) üzenetére


Azurooandrew
tag

Köszönöm szépen srácok a válaszokat, információkat
& :R
(#46910) .DLL

(#46922) Howkeddlee


Howkeddlee
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy a 3db superlux fejhallgató között mi a különbség? (HD681, HD681B, HD681Evo)
Hangbeli,tartozékok,párnák tekintetében.

Köszönöm segítségeteket.

(#46923) Samtya válasza Howkeddlee (#46922) üzenetére


Samtya
senior tag

Szia! :)
681 teszt, 681B teszt.
Az EVO sajnos nincs benne, mert újabb. Azt mondják nincs annyira harsány (sokaknak már zavaró) magasa, mint a másik kettőnek. Kétféle párnával és kétféle kábellel adják (1m és 3m).

(#46924) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Szerintem jól áll a Beyernek ez a kis átmatricázás.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#46925) Howkeddlee válasza Samtya (#46923) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítséged! :R Szerintem kipróbálok majd egy 681Evo-t.

(#46926) Samtya válasza Sjanka (#46915) üzenetére


Samtya
senior tag

Ilyesmi keverőre lenne szükséged?
Mennyi bemenet kell összesen? Vannak egyszerűbb változatai is.
Még olcsóbban a Micromix MX400, de ennek a bemenetei és a kimenete is mono.

(#46927) .DLL válasza Samtya (#46926) üzenetére


.DLL
veterán

Két ilyen Micromixer és meg is van oldva :D Meg persze a megfelelő kábelek... Csak a balanszra kell vigyázni.
De remélem csak beszéd jellegű műsorok hallgatása a cél...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#46928) Samtya válasza .DLL (#46927) üzenetére


Samtya
senior tag

A Xenyx sorozat tagjait többféle módon is lehet használni. Itt például karaoke setupot csinál az embör, sőt a végén még énekel is. :)

(#46929) #16820480 válasza Ear001 (#46899) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert azokat a Renault csinálta, a Samsung csak címkézte :D Amúgy csak a példa kedvéért próbáltam hozni, tudom, hogy annyira nem gyengék, de ettől függetlenül én nem vennék szerintem tőlük autót.

enzo89: El kellene menned kipróbálni néhány fejest, hordozható forrással nem olyan nehéz dolog (ha olyan helyen laksz). A szokásos jelöltek a kategóriában az Audio-Technica zárt és nyitott fejesei (A500X, A700X, A900X a zártak és AD500X, AD700X, AD900X a nyitottak), de akár az MSR7 is, AKG K550/545/553 pro, Shure 840/940, Pioneer HRM7, esetleg Beyerek (DT770, DT880, DT990), de biztos kihagytam valamit.
Mondjuk nem mindegyikhez lesz szerintem elég/jó a DX90, de egy próbát megérnek :K

(#46930) madle


madle
őstag

Audio Technika M30X fejest meg tudnék most venni 22.000 Ft-ért, olyan kérdésem lenne, hogy ebben az árkategóriában létezik jobb vétel?

(#46931) PuMbA válasza #56474624 (#46918) üzenetére


PuMbA
titán

Attól is függ, hogy milyen zenénél húzod fel szerintem. Amiben "sok" a 8k ott már 3dB kiemelés elronthat mindent. Mindenesetre kíváncsi lennék még egyszer a DT770-re olyan zenékkel, amiben nincs sok magas, tehát naturálisan és / vagy távolságtartóan mixelték :)

[ Szerkesztve ]

(#46932) Tin válasza PuMbA (#46931) üzenetére


Tin
veterán

de ez tök egyéni dolog, mert van, aki ezt szereti, van, aki azt. ha nem jön be a V, akkor bármit csinálhatsz az eq-val, akkor sem fog bejönni. én tegnap direkt itt ezután a dilemmasorozat után egy olyan zenében, ahol kifejezetten hallható a kiemelés, lehúztam -5dB-el a 8-10kHz tartományt, és nem lett tőle jobb. máshogy szólt, laposabban, de attól még ott volt az az cintányér, és valószínűleg amiatt, hogy arra figyeltem, meg talán amiatt, hogy a fejes jobban szétbontja a zenéket, mint pl. egy másik. úgysem lesz tökéletes megoldás. ha felrakom a hd555-öt, ami nagyon nyitott, és nagyon nincs benne mély, akkor pár óra múlva megszokom, és az lesz a "standard", és ha visszarakok egy mélyerősebb fejest, akkor meg "hűűű" érzés van. aki a flat-et szereti, annak ez úgysem fog bejönni, aki meg az ilyesmit, az meg a flat-re mondja, hogy mennyire laposan szól már.

annyit még hozzátennék, hogy én sosem szoktam leülni úgy, hogy "zenét hallgatok", becsukom a szemem, és figyelem meg elemezgetem a zenét. én melóhoz használom, sokat hallgatok, és másra figyelek, így maximum kellemes lehet, vagy zavaró a háttérben, ami elvonja a figyelmem.

[ Szerkesztve ]

(#46933) .DLL válasza #16820480 (#46929) üzenetére


.DLL
veterán

Ellenpélda a Yamaha. :))

(P.H.)

(#46934) Tomacko válasza mantaxsz (#46894) üzenetére


Tomacko
senior tag

Jó hangkártyák, Audiotrak, ESI, Elfidelity, csak azért, hogy megemlítsek néhányat a nem kommersz, de annál jobb minőségi márkák közül.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#46935) Tomacko válasza Sjanka (#46915) üzenetére


Tomacko
senior tag

Le maradtam a beszélgetésről, csak erre a keverőerősítős részre figyeltem fel... Neked nem véletlenül valami BEAG Qualiton féle keverő erősítőre lenne szükséged ? Most így ez jutott eszembe ami keverőerősítőnek hívott cucc :)

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#46936) Sjanka válasza Tomacko (#46935) üzenetére


Sjanka
csendes tag

Sajnos nem ismerem amit említettél. Utána kerestem: valami ilyesmi :)

Amit szeretnék:

Előzőekben hozzászólók említették, hogy csak zenét ne!!

Semmi zene, csak beszéd.

Egy fülesen keresztül egy időben figyelni 2 db rádió szkenner (mono füles kimenettel) forgalmazását, valamint 2 db pc kimeneten (stereo kimenet) megjelenő forgalmazást.
A 1 Pc-n keresztül én is adok. (ez nem probléma)
Mint korábban írtam "összedrótozással" már próbálkoztam, de a Pc-k hangját teljesen hazavágta az megoldás.
Jelenleg mindegyik eszköz önálló hangszóróján keresztül szövegel, de így én a környezetemet, a környezet pedig az érthetőséget teszi tönkre.

Természetesen a csatornák nem egyszerre mondják a magukét, de bármikor megszólalhatnak és figyelésük szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#46937) martin0297 válasza Sjanka (#46936) üzenetére


martin0297
tag

Én kb 3 hónapja használok egy JBL E50BT fejest. 40k-ról volt akciózva 29-re. Picit féltem eleinte a bluetooth miatt, de a hangzás sokkal szebb ha vezeték nélkül használom. Valami isteni amit megszólaltat. Gyönyörű telt igazi mély hangok, középhangok szuperek, magas kellően elegendő, tiszta. Nincs dobozhangzás. Jó pár fejesem volt eddig, ez olyan hangokat is előhoz amiket az eddigieken nem hallottam. Akksija nagyon sokáig bírja, hetente-kéthetente töltöm.
Sikeresen túlélt egy eláztatást. A vezérlő oldalba pár deci víz került, folyt ki belőle, 2 nap szárítás után semmi probléma.

Mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom!

Ha én veszem a fáradtságot, hogy válaszoljak a privátodra, akkor tisztelj meg te is ennyivel.

(#46938) .DLL válasza Sjanka (#46936) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor a feljebb linkelt Xenyx 802 rohamkeverő, vagy hasonló (minél olcsóbb is lehet, csak gari legyen rá bőven) alkalmas erre a feladatra: van 2 mono, 2 sztereo bemenete, és sok más mellett fejhallgató kimenete is.

(P.H.)

(#46939) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

Mégegyszer köszi a segitséget srácok! Eldöntöttem, DT 770 veszek.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#46940) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Van egy AKG Y40-em, ami 1,5 év után úgy döntött, ilyet produkál (simán magától szétvált) a párna: [link].

Kérdésem,hogy mivel érdemes ezt megragasztani, hogy jó is legyen? Pillanat ragasztó nem jó, csak törik, széjjelcseszi. Esetleg bőrdíszműves valami megoldással tud szolgálni (nem röhög, biztosan szebben megoldaná, mint én itthon). Sajnos ebay-en meg máshol sem találtam hozzá pótpárnát.

(#46941) TromF


TromF
tag

Sziasztok, az elobb sikerult eltornom az AD500X-em jack dugojat :W
Sima pakaval uj jacket raforrasztva fogok tapasztalni minosegromlast a hangban?
Jelenleg csak alap minosegu jack dugot tudok felhasznalni donorkent, ideiglenesen meg fogja tenni, vegleges dugonak milyet ajanlotok, lehetoleg online rendelhetot, 3.5mm meretben, toresgatloval lehetoleg.

A valaszokat elore is koszonom!

(#46942) Tulku válasza TromF (#46941) üzenetére


Tulku
veterán

Ha megfelelőek a forrasztások akkor semmi különbséget nem fogsz tapasztalni....

Törésgátlósat nem tudok de a neutrik jó jack-eket gyárt...

(#46943) Tin válasza icecave (#46940) üzenetére


Tin
veterán

nekem annó a hd555 fülpárnái váltak szét így (az plüss), kerestem hozzá direkt textilragasztót, és bár kicsit macerás volt összerakni mert ugye feszült a szivacs belül, de megragasztotta, és azóta is tartja tökéletesen. szóval keresel egy ilyen boltot, mint ez (én asszem annó valami csepeli üzletet gugliztam le, de nekem pont a linkelt ragasztó kellett és vált be), felhívod őket, és elmondják neked, hogy mi kell.

(#46944) Ear001 válasza #16820480 (#46929) üzenetére


Ear001
addikt

Pont fordítva, és szerencsére ezek jobbak, mint a consumer elektronikájuk.

(#46945) slashpm


slashpm
csendes tag

Helló!
Fejhallgató vásárlás előtt állok (Sennheiser HD 408 van most). Klipsch Image One II-val van esetleg valakinek tapasztalata? Nagyon szimpi sok szempontból, de sajnos sehol sem tudom meghallgatni és azt olvastam több helyen, hogy túl sok benne a mély, aminek jó lenne személyes utánahallgatni :) A másik kiszemeltet a fenti listából választottam: AKG K 518, de azt olvasom róla, hogy kényelmetlen, úgyhogy eléggé tartok tőle.. Van esetleg más, ami ajánlható? Inkább mélyorientált legyen, mint semleges.

Köszi.

(#46946) Bodz válasza slashpm (#46945) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Üdv!

Magnat LZR 580.

(#46947) demars válasza Bodz (#46946) üzenetére


demars
addikt

hmmm... nem is az m40x?? ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46948) Bodz válasza demars (#46947) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Fő a változatosság, az mondta mélyorinetált(abb) kell. :)

(#46949) PuMbA válasza Tin (#46932) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tényleg érdekes dolog, mert például az EQ nem tünteti el a torzítást, tehát leEQ-zhatod a magast és ezért sem feltétlenül lesz jobb. Másrészt, ha egy flat rendszeren hallgatsz egy kiemelten kevert zenét az ugyanaz, mintha egy hasonlóan nem flat rendszeren hallgatod ugyanannak a számnak a flat változatát, lásd kiemelt vékony vokál vs normális testes vokál :)

[ Szerkesztve ]

(#46950) slashpm válasza demars (#46947) üzenetére


slashpm
csendes tag

Köszi a tippet. Az árukat elnézve ezek nem azonos árkategóriában vannak.. :(

A Magnat 95 euró ebayen, az ATH meg 115 szállítással. A kérdéses Klipsch, illetve az AKG K 518 pedig 50 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.