Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90851) Honda567 válasza #TOTTI (#90850) üzenetére


Honda567
junior tag

70-es tuning? Milyen kipufogó lesz rajta?

(#90852) #TOTTI válasza Honda567 (#90851) üzenetére


#TOTTI
őstag

Top TPR 12mm főtengely, S6 streetrace 70, 19 PHBG, Red filter, Yasuni R, Polini Evo vario

(#90853) zombei válasza #TOTTI (#90850) üzenetére


zombei
aktív tag

Asszony nem csapott még le, hogy a konyha asztalon van ? :DDD
Amúgy szép lett.

(#90854) #TOTTI válasza zombei (#90853) üzenetére


#TOTTI
őstag

Jóéjt puszit nem kaptam, de tiszta munka ez, nem kéne, hogy gond legyen. :P

(#90855) J&P válasza Honda567 (#90849) üzenetére


J&P
tag

Köszönöm a linket, tanultam belőle. Megpróbálom majd megforrasztani, ezzel a forróvízes módszerrel meg is lett a lyuk. Ha nem sikerül akkor a neten láttam eredeti bontott karbit.
Amit küldtél linket olvastam hogy gyertyaviasszal is lehet javítani, hát nem tudom.

(#90856) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van egy keeway fact 50 robogóm.
Kézzel szoktam takarítani, áttörölgetni, ha koszos.
Nem túl közelről, sterimobban is lelehet csapatn?
Nehogy a nyomás miatt a víz olyan helyre is bemenjen, ahova nem szabad.

(#90857) Zoli bácsi válasza GEPESZ66 (#90856) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nyugodtan mosd magasnyomásúval, nekem a használati utasítás annyit írt (Liberty 125) hogy minimum 60cm távolság legyen.
Motornál is a láncra vigyázok, meg a befecskendező környékére.A robogó zártabb, a hajtása is, szóval bátrabban mosnám.
Szerintem ajánlatos is néha nekimenni a motoroknak magasnyomásúval, legalább szezon végén. Rengeteg helyről (Sárvédők belseje pl, meg a gépsárkány alja) így lehet eltávolítani a sarat, koszt.
Szóval csapasd neki bátran, csak ne 10-20 centiről. :)

(#90858) Honda567 válasza GEPESZ66 (#90856) üzenetére


Honda567
junior tag

Lehet sterimóval is veretni csak ne 10cm-ről mert a matricát is le kapja, 60cm legyen meg.
Ha nem otthol hanem pénz bedobós mosóba mész
akkor aktív habot is nyomhatsz rá szépen le oldja a piszkot.

(#90859) Honda567 válasza J&P (#90855) üzenetére


Honda567
junior tag

A gyertyaviasz nem hiszem hogy sokáig bírná
a forrasztás a jó oda.

(#90860) J&P válasza Honda567 (#90859) üzenetére


J&P
tag

Szerintem sem, az valami ideiglenes "foltozás "lehet.

Jelentem sikerült a "műtét". Picit paráztam a forrasztás sikerében, de minden rendben ment.

(#90861) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Van egy honda dio-m! Nem nagyon használtam!
Gondoltam itt a tavasz kicsit beindítom!
Sajnos szívatóval elindul, de ahogy levenné leáll!
Gondolom valami dugulás, esetleg benzin probléma!
Mennyire szívás leengedni a benzint és kitakarítani a karbit? :R

M&N

(#90862) dellfanboy válasza beers (#90861) üzenetére


dellfanboy
senior tag

nem szívás.
rutinfeladat

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#90863) macilaci78 válasza beers (#90861) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Le kell bontani az idomokat, hogy a tankból kijövő csőhöz hozzáférj. A benzincsapról lehúzod és beletartod egy palackba, kannába.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90864) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok! Tudom, hogy a Google a barátom, de kifejezetten a ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Ti mivel, hogyan tisztítjátok a kipufogó henger felöli részét? Előre is köszönöm. :R

(#90865) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Kerültem egyet a BWS-sel pénteken, csak így a tömb körül, plusz lemostam.
Irgalmatlanul lomha, a végsebességet sincs kedvem kivárni forgalomban. A motor felpörög hang alapján, de a gyorsulás, sebesség elmarad.

A kopott szíj, görgők és kuplungharang is cserélve volt. Ránézésre viszont kb rendben van.
Videó

Vagy csak 6 heti folyamatos Sh300 után tűnik gagyinak az 50-es? :B

Szerk: 2023 október közepén tankolt Ml EVO Plus benzin full szintetikus olajjal bekeverve, ez van benne. Magához képest könnyen indul hidegen, melegen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90866) Debilon válasza Gabis (#90864) üzenetére


Debilon
addikt

semmivel

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#90867) Gabis válasza Debilon (#90866) üzenetére


Gabis
őstag

Akkor pontosítok kicsit. Kb. 1 éves kipufogóról van szó, amiről a felületi rozsda nagy részét eltávolítottam, de szeretném alaposabban helyre állítani, illetve kezelni.

(#90868) dellfanboy válasza Gabis (#90867) üzenetére


dellfanboy
senior tag

vannak ilyen direkt kipu-ra való kencék, motorex, muc-off esetleg? azokat nézted már?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#90869) Debilon válasza Gabis (#90867) üzenetére


Debilon
addikt

egyesek a fekete domestosra és dörzsi szivacsra esküsznek (nem vicc)

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#90870) dellfanboy válasza Debilon (#90869) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mondjuk ez a ficko nem helyesli, igaz ez harpic [link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#90871) Gabis válasza Debilon (#90869) üzenetére


Gabis
őstag

Köszi a tippet, utána járok a dolognak.

(#90872) nyogo83 válasza macilaci78 (#90865) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nem lehet, hogy csak ennyire elszoktal tole? :) A video alapjan a variatort nezve eddig se futott ki jobban a szijad, szoval vegsebesseg se nagyon valtozhatott.
Amiket irtal, egyszerre lettek cserelve? Csere utan erzed csak lomhanak?

(#90873) macilaci78 válasza nyogo83 (#90872) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, egyszerre lettek cserélve.
Csere előtt is lomha volt és a megszokott végsebesség is csökkent. A görgők laposra kopva, a szíjban is volt már 6k km 5 év alatt. Bontáskor derült ki, hogy a kuplung is kopott.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90874) nyogo83 válasza macilaci78 (#90873) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Jol remlik, hogy a blokk bontatlan? Mert lehet egyszeruen csak mar a gyari henger is veled egyutt oregedett, nem olyan fickos mint fiatal koraban :D

(#90875) macilaci78 válasza nyogo83 (#90874) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, az. 12,4k km van benne.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90876) Debilon válasza dellfanboy (#90870) üzenetére


Debilon
addikt

fene tudja, ismerős motorján láttam az eredményét, szép lett, mint az új, de hogy én ilyesmit nem próbálok ki, nem fogok vacakolni az is biztos

nincs kedvem ezzel szórakozni, ha van időm inkább motorozok, nem a kipufogót polírozom egy 4 éves motoromon, hogy csillogjon

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#90877) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na, meghirdettem a BWS-t. Lehet tippelni, mikor, mennyiért fog elmenni. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90878) Zoli bácsi válasza macilaci78 (#90877) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Még egy kicsit szívsz vele, és adsz egy tálca sört annak aki elviszi? :D

(#90879) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#90878) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megnéztem a papírokat, 1997 óta az enyém. Ingyen tárolom, ha áprilisban nem megy el, a tavaly októberi keveréket leszívom belőle és kolléga elhasználja a fűkaszájában. Júliusig van rajta kgfb, azt nem kötöm újra, a sarkon van benzinkút és van egy 3 literes kannám, ha próbaútra kellene benzin.
Nem kenyérre kell, de a családban nem fogja elhasználni senki, pedig odaadnám ingyen, csak vigyázzon rá, meg persze saját magára.

Egyelőre 3 motoros fb-csoportba tettem fel.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90880) dellfanboy válasza macilaci78 (#90879) üzenetére


dellfanboy
senior tag

Nem kenyérre kell

ezt a dumát sose értettem. ha nem kenyérre kell, felrakod tízezerét azt 1 órán belül viszik....
ha meg hirdetgetni akarod, rakd fel 1 milláért, legalább feltornázod a piaci átlagárat. ;]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#90881) macilaci78 válasza dellfanboy (#90880) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elkótyavetyélni nem akarom. Látok 50ccm robogót a csoportokban 100-500k körül. Persze 300k fölött azért ritkább, de olyan 170-250k körül hirdetik a többségét.
Új akkuval, gumikkal, hátsó gátlóval, görgőkkel, szíjjal, kuplunggal, fékpofával, fékfolyadékkal, fékcsővel, hajtóműolajjal raktam fel 300k-ért. Meg van még pár apróság, tartalék gyertya, izzó, légszűrőház, hozzá gyári gumicsonk, óraspirálhoz kihajtás, telefontartó tepsihez, deknitömítés, jobb oldali gombok, stb.

Simán benne van a pakliban, hogy hetekig nem lesz érdeklődő sem. Vagy senkinek nem kell, vagy az árat becsültem meg rosszul.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90882) nyogo83 válasza dellfanboy (#90880) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Altalaban annak a vevokornek szol, aki koszones nelkul a fele arat kinalja es most azonnal indulna is.
Vagy 3-4 uzenetben megprobal megyozni, hogy ennyit er es igazabol o most teged "kisegit" ha elviszi ennyiert.

(#90883) KTMHobby3 válasza dellfanboy (#90880) üzenetére


KTMHobby3
tag

Mennyire igazad van!
A fiam a barátomtól vett egy Suzuki Sepia-t 10 ezerért. Önindítóval elindítva hazáig kísértem, autóval. Stabilan ment 50-et. Mivel a családban senkinek nem kellett, elcserélte a barátjával valamiért. Van olyan hogy valaki szabadulni akar egy kacattól, mert csak a helyet foglalja. Kb. 10 éve én egy működő Babettát ingyen odaadtam, csak hogy ne kelljen kerülgetnem.

(#90884) Honda567 válasza macilaci78 (#90881) üzenetére


Honda567
junior tag

Elfogják azt vinni most jön a szezon tedd fel a kepesmotor.hu és a jófogásra is.

(#90885) Honda567


Honda567
junior tag

Van egy Neos levegős 50 2t 70-es utángyártott henger van rajta el akarom adni a motort.
Van rajta egy Dellorto 17,5 újonnan vettem és egy Gianelli extra van rajta ezeket le akarom cserélni 12-es bontott dellorto-ra és egy bontott gyári kipufogóra.
Az lenne a kérdésem hogy hozzá lehet e hangolni a 12-es Dellortot a 70-es hengerhez nem -e lesz nagyon lomha? Már azon is gondolkodtam hogy szerzek bontottan 50-es levegős hengert , hengerfejjel azzal biztos jó lenne a 12-es karbi.

[ Szerkesztve ]

(#90886) macilaci78 válasza Honda567 (#90884) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jófogás sose jött be, a képesmotorra feltettem, köszi. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90887) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

És...akkor, ez itt a reklám helye: [link]
Azt a bükkfa ágat megnevettem. Szerintem megérte volna a befektetést: [link]
Jó a szöveg, a gép is egyben van, szerintem elmegy hamar. :K

(#90888) macilaci78 válasza Zoli bácsi (#90887) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R Faipari cégnél dolgozom, az 1 méteres bükkfa tipli szál olcsóbb volt. ;]
A másik harmadából festékkeverő szár lett, a harmadik harmad még nem került felhasználásra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#90889) #TOTTI válasza Honda567 (#90885) üzenetére


#TOTTI
őstag

Szia, hozzá lehet hangolni, tedd át a fúvókát a 17,5-ből vagy tegyél bele legalább akkorát, min. 80-85, gyári kipu is mehet, gyengébb lesz, de mennie kell.

(#90890) Honda567 válasza #TOTTI (#90889) üzenetére


Honda567
junior tag

Ez a 17,5 újszerű karbi 25 körül ér, giannelli is 30ezer azért is szedem le nem fizetik ezt meg.
Ki próbálom majd, 90es fúvóka volt gyárilag a 17,5-be majd azt be teszem a 12es dellortoba.

(#90891) #TOTTI válasza Honda567 (#90890) üzenetére


#TOTTI
őstag

Görgőből esetleg nehezebbet, ha az extrahoz be lett görgőzve.

(#90892) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Esetleg valaki cserélt már Piaggio 2T 50-esben hátsó teleszkóp szilentblokkot? Két bolt is ugyan azt küldte, robbantott ábra szerint is oda megy, de valahogy nem stimmel a méret. Hosszúságra kb fél centi hiányzik. Középre bepréseltem a fém stiftet, vastagságra talán, de ugye keskenyebb mint maga a stift és ahová be kellene rakni. Vagy ez ilyen?
Másik kérdés, hogy ha a bal fékkar lötyög, akkor mit szoktatok csinálni? Alátét? Vagy összébb lehet nyomni? (Vagy öntvény és eltörne?)

(#90893) Honda567 válasza MeSKA (#90892) üzenetére


Honda567
junior tag

Bontottan szerezz egy fék konzolt másikat szerintem ez a legjobb megoldás.

(#90894) Debilon válasza MeSKA (#90892) üzenetére


Debilon
addikt

ha lötyög a fékkar, akkor vegyél egy másikat, a furat amin átmegy a csavar ki van kopva
(hasonlóképpen jártam)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#90895) MeSKA válasza Debilon (#90894) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Csak egy sima fékkar? Nem gyári csavar van benne és végig menetes, lehet az koptatja... Cserélem, csak jó lenne a csavart is. Olyat hol vegyek? Csavar boltban nincs.
Szilent problémára tudtok valamit? :F

(#90896) Debilon válasza MeSKA (#90895) üzenetére


Debilon
addikt

Szerintem ez szabvány csavar, kell legyen csavar boltban, vagy ott mondták, hogy nincs?

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#90897) MeSKA válasza Debilon (#90896) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Igen, specko csavar.

(#90898) #TOTTI


#TOTTI
őstag

[kép] [kép]

Sziasztok, betettem a blokkot, dekni és pár elem még szinterezőnél van arra várok, kipuff holnap jön és indul a teljesen új blokk, kihajtásban is csapágy és szimering cserélt, extra lesz. Varió polini evo, és egy top tpr hátsó tárcsa nagyobb ámérővel, top perf harang és kuplung, polinib rugókkal, minden tudásom bele teszem, remélem meghálálja. :)

(#90899) Honda567 válasza #TOTTI (#90898) üzenetére


Honda567
junior tag

Vákumcsőnek sima benzincső ez a zöld ami rajta van? Én csak Lada vákumcsőt tudtam szerezni sehol nincs vákumcső boltba néztem több helyen.
Ez az utángyártott légszürőház milyen minőségben? Jászmotornál van ilyen 4600ft körül nekem csere érett ami van nem zár rendesen.
Beta Ark sikerült eladni? Nagyobb gépet nem veszel?

(#90900) macilaci78 válasza Honda567 (#90899) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Írta kb 1 hónapja, hogy a Betáért a megérdemelt összeget megfizette valaki. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.