Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Topiccsendőr válasza Yaye (#1300) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Úgy gondolod, hogy smkp-ra is súlyadót fognak kivetni, vagy nem értem az elgondolásodat...
A regadón kívűl mit akarnak 250 alatti kategórián fogni?


[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1302) Den válasza Topiccsendőr (#1301) üzenetére


Den
veterán

semmit, csak nem hagyhatta ki ezt a kis demagóg szöveget. ráadásul a súlyadó tudtommal az önkormányzatokhoz megy.
az smkp regadója ost 10k plusz áfa, jövőre 20k plusz áfa, hát nem ez fogja kíhúzni a költsévetést a szarból, ráadásul ez egyszeri tétel, nem vmi havi sarc.

tehát ez a pénzügyi megközelítés hülyeség.

akkor mi is válozna még a rendszámmal? nem lehetne pl 90-100-al nyargalni büntetlenül a városban, nem lehetne 50-es papírokkal 125-ös motorokat használni.

és, jé, hát nem pont ez a két dolog az ami a hatóságokat legjobban irritálja? de...

csak egy kis önmegtartóztatás kellet volna, örülni szép csendben hogy van egy olcsón fentartható, egyszerűen eladható/vehető, szinte bárki álltal vezethető járműkategória, nem pedig nyitott kipofogóval üvöltő feltuningolt verdákka, a 125-9ösökről nem is beszélvel áthágni minden szabályt, meg törni össze magukat másokat....

www.simson4t.hu

(#1303) Topiccsendőr válasza Den (#1302) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Naja...
Egyetértés.

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1304) tgabi


tgabi
tag

Hali!
Nekem egy Yamaha Jog Artistic Special robogóm van 3RY alvázszámmal, 3KJ motorral.
Van rajta még mit bütykölni de motorikusan nagyon jó.
Fojtás max. a gyújtáselektronikában lehet meg a variónál mert 65 felett megy valamivel, óra ugye meg csak 60-as.
Kb hány éves lehet? Visszaolvasva láttam, hogy 89-90 között gyártották ezeket a JOG Sports Edition darabokat, de 1 év ide vagy oda nem számít.
Tavasszal tervezek egy kis sebességnövelést, nekem nem a gyorsulás számít hanem a végsebesség ;]
Persze azért nem vagyok megszállott, vigyázok magamra :)

'' Senki se tud semmit! ''

(#1305) gumikacsa001 válasza Den (#1302) üzenetére


gumikacsa001
csendes tag

Ez így picit túl fekete vagy fehér...
Én pl. nem törtem össze még sem magam, sem pedig senki mást. Lehet ezt ésszel is csinálni. De ha belegondolsz, ki az a hülye, aki - mondjuk - a Váci úton a 70-nel száguldó autósok közé merészkedne segmottal, úgy, hogy betartja a szabályokat.
Egyébként, most, hogy a közlekedési morál soha nem látott magasságokba emelkedett az egyéb szereplőknél (...), pont ideje az egyetlen nótórius szabálytalankodót, a motorost is megregulázni.
Ja, a minap a saját sávomban előztem a sort a rakparton, szemből jött egy kisteher, majd olyan szépen rámhúzta a kocsit, hogy ha nem figyelek, most nem írnék ide. Az spec. közúti veszélyeztetés volt (lévén szándékosan tette, mivel a környéken senki, még kátyú sem). Inkább az ilyeneket kellene megfogni, nem azt, aki az álló autók között próbálja megvalósítani mindenki egyre inkább ellehetetlenülő célját: a közlekedést.

(#1306) Onizuka


Onizuka
tag

Üdv! Örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot. Az a kérdésem lenne, hogy 50 centi alatt milyen jogsi kell ezekhez? Ha a nélkül kap el a zsernyák, akkor mennyire vág meg? Egyéb retorzió?
Thx! =)

'am 22 years old and single!

(#1307) Topiccsendőr válasza tgabi (#1304) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha már 45 fölé megy, akkor nincs a variónál fojtás. Ennyit tud...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1308) Topiccsendőr válasza Onizuka (#1306) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Smkp vagy B jogsi

Próbáld ki, utána biztos nem mész addig, amig le nem rakod.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1309) golyani válasza Topiccsendőr (#1308) üzenetére


golyani
addikt

és ha én épp csinálom ajogsit akkor is megb*** a zsernyák?
mer havert elkapták eccer de ő cask vmi figyelmeztetést kapott.

(#1310) tgabi válasza Topiccsendőr (#1307) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Az elején mikor kaptam/vettem a mocit akkor még naggyából jól ment, kocsival mérve 40-45 között ment útviszonyoktól függően.
Aztán szépen lassan elkezdett lassulni, szinte csutka gáznál is már csak 30-at ment, alig tudott felmenni a kisebb emelkedőkön is, hát gondolom a tizenakárhány év alatt a kipuff nem igazán volt kiégetve/takarítva, ezért leszedtük és csak egy kb 40 centis csövet raktunk rá, hát hangja az volt rendesen, alapjáraton nem lehetett megfogni szegényt, aztán mentem egy kört , hát majdnem hanyatt vágtam magam vele úgy gyorsult, egykerékre is állt.
de mivel ez nem állapot, a nagy hangja miatt vissza kellett tenni a kipufogót, de a sebesség így meg alacsony.
Hát most annyi a változás hogy kifúrtuk a dobot és megy mint a golyó, de viszont eszik is rendesen, de valami lesz majd tavasszal egy szakszervízben. Eleinte úgy füstölt mint egy gyárkémény, most már nem annyira, gondolom a lerakódott kosz/olaj kiégett belőle.
Hangja sem olyan vészes így.

'' Senki se tud semmit! ''

(#1311) tgabi válasza golyani (#1309) üzenetére


tgabi
tag

Hali!
Egyik sulitársam most csinálja a jogsit, és a vizsgapályán éppen volt egy rendőr, megkérdezte hogy mit szólnak hozzá ha csak a vizsgalapja van, jogsi még nincs, a forgalmi vizsga ha megvan neki akkor ő elfogadná-e.
A rendőr azt mondta ő elfogadná de ez is rendőrtől függ.... :F
Biztosat egyik sem tud mondani szvsz, de sztem ha már megvan a forgalmi, akkor nem igaz hogy nem tud várni még 2 hetet az illető amíg megjön a jogsi...
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#1312) Topiccsendőr válasza tgabi (#1310) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elég lett volna kiégetni. Így van egy gyári kipufogód, ami agyon van ütve.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1313) tgabi válasza Topiccsendőr (#1312) üzenetére


tgabi
tag

Na ma változott a helyzet.
A gyári kipufogó helye egy kis lyuk, az ugye be volt hegesztve mivel a kipufogóvég ilyen ''tuningvég'', és ne legyen 2 füstölő, ezért az előző tulaj behegesztette.
Mi ezt fúrtuk ki akkor. De ma betömítettem valami 2 komponensű gyurmafélével ami megkeményedik és ekkor elvileg bivaly erős, láncszemet szoktak helyettesíteni vele.
Mikor megszáradt, beindítottam a robeszt, halk meg minden, annyi a különbség hogy nehezebben gyorsul, meg gyengébb, de a végsebessége maradt kb. ugyanannyi mint ezelőtt.
Majd nehezebb görgőkkel javítok a végsebességen, és kicsit megturbózom a tuningvéget, ami igazából csak egy vég, dísznek tökéletes, de azért jelentősen lefolytja a mocit, fúrunk arra is pár lyukat ;] .
Persze csak okosan, hogy halk is legyen aránylag, meg azért erő is legyen benne a nehéz görgők miatt amik belekerülnek majd. Amúgy ezeket házilag ki lehet cserélni vagy macerás lenne?

'' Senki se tud semmit! ''

(#1314) Topiccsendőr válasza tgabi (#1313) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ebből a kis lyukból, meg a tuningvégből egy kukkot sem értettem. A nehéz görgők esetében bármit csinálhatsz a kipufogóddal, a motor erőtlen lesz. Házilag ki lehet cserélni, ha van hozzá szerszámod.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1315) tgabi válasza Topiccsendőr (#1314) üzenetére


tgabi
tag

Szóval a gyári kipufogón egy kis lyuk van amin kijön a füst, esetleg egy kis 2 centis csövecske. Ezt a lyukat hegesztették ők be, és helyette lett feltéve egy vég, amit én tuningvégnek nevezek mert jól néz ki :)
Ezen jön ki most a füst. A gyári lyukat pedig mi fúrtuk ki ismét, és ez az ami most be lett tömve, hogy ne legyen olyan hangos, ezzel együtt pedig csökkent is a motor ereje.
Remélem így már érthető :B
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#1316) tgabi


tgabi
tag

UP :DD

'' Senki se tud semmit! ''

(#1317) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

Hali,lenne egy kérdésem.Mostanában akarok venni robogót kb 100-130K ért de nemtudom melyiket érdemesebb...
Honda Dio-t vagy Yamaha Jog ot. Melyik megbízhatóbb vagy jobb és miért?ki melyiket venné a kettő közül?

OrangeCountyChoppers

(#1318) gumikacsa001 válasza Keresztapa24 (#1317) üzenetére


gumikacsa001
csendes tag

Ha még eddig nem vettél, már minek? Esik a hó...
''Én a magam részéről a Katanát javaslom.'' ;]

(#1319) Topiccsendőr válasza gumikacsa001 (#1318) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Aki okos, most vesz robogót, mivel nincs szezon. Én is így jutottam jó áron az Apriliához. Sajnos Katanát nem kapsz 100-130 ért.
De egy ZR Jog-ot már igen.

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1320) Topiccsendőr válasza Keresztapa24 (#1317) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mindkét robogó ugyanolyan jó. Innentől kezdve csak azt kell nézned, hogy melyik tetszik, meg hogy milyen állapotban van. Én 130-ért egy Jog ZR-t vennék, vagy egy 98'-as kombi fékrendszeres nagytestű Honda Tact-ot...

Inkább a Tact-ot...

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1321) Topiccsendőr válasza Keresztapa24 (#1317) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nemrég láttam egy robogókereskedésben Aprilia Gulliver vízhűtéses, tárcsafékes, robogókat, szerintem olyan 96-98' körüliek, és 95 000 Ft. Hát ez azért jobban megéri, mint egy levegős Jog.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1322) tgabi


tgabi
tag

Hali!
Jön a tél, mostanában már nem nagyon fogok menni mocizni.
Ha csak úgy kint van az udvaron tető alatt a robesz az úgy eláll tavaszig vagy jobb lenne bevinni vmi kicsit melegebb helyre?
Nem lenne szívem kint fagyasztani szegényt a hidegben ha nem muszály, de ha a házban nincs hely akkor csak kint maradhat.
Lényeg: kint érheti valami károsodás? Néha be kell indítani azért?
Üdv.

'' Senki se tud semmit! ''

(#1323) golyani


golyani
addikt

nekem fater ácsolt egy kis tárolót a házfal mellé ott van a moci gondolom a ház fala vmi aprócskát ''fűti'' is de ha nagggyon hideg lesz lehet beviszem. ki mit mond?

(#1324) sharpapa válasza tgabi (#1322) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Én addig megyek a mocin, amig nincs méteres hó, és amig a motor megy benne.Csak egy jó Columbia kabát, és nem fázom (a lábam nem érdekel), csak akkor lessz baj ha elüt egy autós mert nem tud megálni....de nem baj, tudok én vigyázni magamra.

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#1325) sycorax182 válasza sharpapa (#1324) üzenetére


sycorax182
tag

vazze, nekem már kész van a térdem..... vigyázz az izületeidre
amugy enis addig jarok, amig nincs hó, vagy nem esik nagyon, mert ez a malaguti hajlamos beázni


amúgy eladó egy honda dio zx af35!

(#1326) Yaye válasza Topiccsendőr (#1301) üzenetére


Yaye
őstag

Regadón kívül? Átírási díjat, forgalmi vizsga díjat (és bár ha jól tudom motorra jelenleg nincs, de ha valakinek kipattan a fejéből akkor akár lehet még környzetvédelmi vizsga díjat). Továbbá egyszeri alakalommal le lehet akasztani pár ezrest magáért a rendszámtábláért is. Sok kicsi sokra megy. És hát jól meg lehet bírságolni minden robogóst aki őrült ámokfutó módjára átlépi a 40 km/h álomhatárt (vagyis mindig mindet, egytől egyig) Persze ez csak demagógia... :U Kívánom hogy nektek legyen igazatok, és csak annyi legyen az egész hogy egy táblát kell biggyesztenünk a seggünkre...

(#1327) etnies


etnies
senior tag

Sziasztok!

Szeretnem motorom regi sotetkek szinet vmi vidamra cserelni.
Vegignyalaztam a Google-t, de nem talaltam pesten fenyezot.

Tudtok ti ajanlani, vagy elmagyarazni, hogyan kellene otthon, egyszeru korulmenyek kozott atfesteni egy motort?

Az aldozat egy Malaguti F12, bar nem hiszem, hogy ez szamitana.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#1328) Topiccsendőr válasza Yaye (#1326) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Yaye!
Az átirási díj az szerinted egy-az-egyben az állam zsebébe vándorol? Vagy a műszaki vizsga díj?
Ezek a díjak képezik az ezt intéző emberek fizetését, illetve a szükséges dokumentumok elkészítésének díját, úgyhogy nem értem még mindig.
Ezek után kezdem érteni, hogy miért van kettészakadva ez az ország. Senki sem használja gondolkodásra az agyát, csak hagyja, hogy befűtse a másik ember. Mindenki vakon elhisz mindent.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1329) Topiccsendőr válasza etnies (#1327) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elmagyarázni itt azt, amit máshol szakiskolában tanítanak?
Ebből maximum az lesz, hogy hátul a garázsban neoluxal mandarinosat fújsz a jó robogódra.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1330) etnies válasza Topiccsendőr (#1329) üzenetére


etnies
senior tag

Estleg fenyezot nem tudsz ajanlani? :)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#1331) Topiccsendőr válasza etnies (#1330) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Elmész a környékeden lévő bármelyik lakatosműhelyhez, ott biztos tudnak ajánlani neked valakit.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1332) Yaye válasza Topiccsendőr (#1328) üzenetére


Yaye
őstag

Khmm. Akkor ilyen esetben megnő az okmányirodában dolgozók fizetése? És egy nagyköbcentis autó átírása bonyolultabb, és drágább dokumentum kell hozzá mint egy motoréhoz? És valóban két heti folyamatos munkája van egy közalkalmazottnak egy forgalomból ideiglenesen kivont autó újbóli forgalomba helyezésével, hogy 60-70 ezer forintba kell kerüljön? (konkrétan pont nemrég ennyit kellett kicsengetnie a bátyámnak az autó ilyen-olyan díjaira és illetékeire) :U Azért naívak se legyünk már... Az ország nem ettől van kettészakadva, hidd el, és azt is hogy nem vagyok befűtve. Rég hozzászoktam, hogy állambácsi a leghülyébb kifogásokkal szed egyre újabb és újabb adókat, illetékeket és díjakat, a millió lyukon ide-oda elfolyó pénzek pótlása gyanánt. Ötszáz év után újra nyugodtan be lehetne vezetni akár a kapuadót és a füstpénzt is (lásd vagyonadó), amely díjak aztán ''az azt intéző emberek fizetését, illetve a szükséges dokumentumok elkészítésének díját fedeznék''.

De ne offoljunk tovább, azt meg végképp nem akarom hogy flémbe menjünk át... Ha te örömmel és az állam iránti töretlen bizalommal telve perkálsz mindenért, mint a katonatiszt, az a te dolgod, nekem meg hadd legyen jogom legalább anyázni egy kicsit a pénzemért, ha már cserébe nem kapok semmit. Písz. :)

(#1333) Kuvik válasza etnies (#1330) üzenetére


Kuvik
tag

Ha még nem csináltál ilyet, szerintem ne vágj bele...
Mi ketten Keresztfaterral elterveztük, hogy 3 nap alatt letudjuk az egészet.
Több mint 2 hét alatt fejeztük be!!! :Y
Én még1szer ezt biztos nem fogom végigjátszani, főleg műanyag elemekkel!

(#1334) vtechun


vtechun
veterán

tervezem, hogy tavasszal veszek egy Kymco Agility 50 -et, amugy valaki megtudna nekem magyarazni, vagy esetleg magyar nyelvul leirast adni, hogyan mukodik a robogok valtoja, aszem vario a neve.

[Szerkesztve]

(#1335) onkelz


onkelz
aktív tag

Sziasztok

Ha esetleg van valakinek itt megbízható szerelője, aki vállal 25-40 éves Vespa robogó felujítást, szerelést, szóljon.Köszi

edit:elütés

[Szerkesztve]

(#1336) pini1020 válasza vtechun (#1334) üzenetére


pini1020
tag

Csá eket olvasd el:
[link]
[link]

Life's a piece of shit, when u look at it, life's a laugh and death's a joke, it's true. U will see it's all a show.

(#1337) etnies válasza vtechun (#1334) üzenetére


etnies
senior tag

En nem vagyok szakerto, de a Derbyt ajanljak a hasonlo arkategoriabol, mert Piaggo motor van benne.
Javitson ki valaki, ha tevedek

"önmagam hite vagyok magamban"

(#1338) vtechun válasza etnies (#1337) üzenetére


vtechun
veterán

az nem baj :) de mindenképpen ezt fogom venni :) errol csak jot hallottam szinte :)

(#1339) vtechun válasza pini1020 (#1336) üzenetére


vtechun
veterán

koszi, csak lehet nekem is menet kozben kellene latnom, hogy megertsem, mert igy el sem tudom kepzelni, hogyan valtozik az atmeroje, anelkul, hogy torzulna esetleg vagy vmi

(#1340) pini1020 válasza vtechun (#1338) üzenetére


pini1020
tag

Szerintem döntsd el hogy motort akarsz venni vagy valami kis zümmögő valmait ha motort akkor valami nevesebb márkát válasz (Pl: a Derbi-t, aminek az ára se oan vészes, és az ötvenesek a derbiben van a legerősebb ami 7Le körül van ha jól tom), ha pedig csak arrra használnád hogy pár évig lelájr vele a boltba akkor keeway kimco, vagy valami hasonló nevű gyártó.
Hát ezt a dolgot tényleg nehéz elmagyarázni, de képzelj el 2db lapos ányért amit egymásnak háttal összefordítász. Ha majdnem összeérnek a tányérok akkor a szíj a tányérok felső részén van, majd mikor gyorsítasz e szíj elkezd egyre lejebb menni a tányérok között ienkor a tányérok egyre rávolabb kerülnek 1mástól a sebesség függvényében.Hát kb ennyi de ha nem érted akkor kérdezz meg mást.Ez ugyanolyan mint a bicigli váltója csak éppenséggel nincsenke benne sebességi fokozatok.Ha valamit nme jól írtam le akkor szóljon az aki jobban tudja.
Itt egy jó kis drebi:[link]

[Szerkesztve]

Life's a piece of shit, when u look at it, life's a laugh and death's a joke, it's true. U will see it's all a show.

(#1341) etnies


etnies
senior tag

Buta kerdesem lesz.

Malagutim lampaja eleg gyer. Lemerult aksi van benne, rugassal inditom (nem teszek bele most jo aksit, mert heti ketszer lemegyek vele edzesre kicsiny falumban es pikk-pakk lemerulne).

Azert gyenge a fenye, mert ki kene cserelni az izzokat (mind a ketto egyforman gyenge) vagy az ures aksi miatt?

"önmagam hite vagyok magamban"

(#1342) GodHeart válasza etnies (#1341) üzenetére


GodHeart
senior tag

egyik miatt sem.. alapból ilyen a fénye. ha már pörög a motor úgyis onnan kapja az enedzsit! Szal max egy erősebb izzó oldaná meg a problémát, én is gondolkozok xeon izzón, ugyanilyen motorom van! Engem is zavar, de egyenlőre kibírom! :)

(#1343) vtechun válasza pini1020 (#1340) üzenetére


vtechun
veterán

keeway és kymco nem egy kategória, nem kicsi motorgyár a kymco, és nem is gagyi, attól, hogy olcsó attól még lehet jó, én csak mások tapasztalataiból sejtem, hogy nem lehet rossz. Az sem rossz pont, hogy 30% részesedése van a Honda-nak a Kymco-ban. Szal attól, hogy eddig erről a márkáról még nem nagyon lehetett hallani, attól még lehet igazán jó. De majd kiderul, ha megveszem.

(#1344) golyani


golyani
addikt

xenon izzón????
szerintem nem fog belemenni. mivel a amalagutikank 2 vetítőlencsés lámpája van vagy milyen amögött meg ha jól emléxem 20W körüli teljesítményű izzó van.
iylenbe xenonosat aligha kapsz. legalábbis én még nem láttam.
állítólag a malagutikkal az a baj h elégygagyusz a lámpájuk. mondjuk az aeroxomnak se bivaly 35/35W-ös de szerintem elég jól nyomja.
egün is csak kékített izzó van hozzá.

ha ezek az új derbik ilyen erősek akkor az aerox hány Le körül mozoghat folytatlanul. mert láttam vhol egy kipuffos diagrammot ahol gyárilag volt 5 körül, Laser Xpro kipuffal meg 6 körül.
a gyári folytott adata meg 2 kW ami kb 2,7 Le. ezt vki magyarázza már el.

[Szerkesztve]

(#1345) golyani válasza golyani (#1344) üzenetére


golyani
addikt

megnéztem egü-n van Xenon hatású izzó.
ami szerintem nme erősebb mint a sima, annyi h kékes fényt ad de h ez mitől jobb??? szerintem semmitől.

(#1346) etnies válasza golyani (#1345) üzenetére


etnies
senior tag

Malaguti F12 (vizhuteses) -hez, ezeket talaltam:
[link]

[link]

Egyik 20-as. masik 35. Kerdes a 35-s belemegy-e. Ha igen, rendelek.

Megyek ma megkotom a kotelezot, Ótépénél.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#1347) etnies


etnies
senior tag

Szerelom azz mondta, Malaguti F12-be gyarilag 18W van, 20W-re le lehet cserelni, 10% novekedes, de a 35W-s szerinte tul sok lenne.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#1348) golyani válasza etnies (#1347) üzenetére


golyani
addikt

egyetértek vele. ;)

(#1349) GodHeart


GodHeart
senior tag

húú tényleg kötelező biztosítást hogyan és hol, meg milyen érdemes/kell kötni!? Mert ilyet még sosem csináltam! :U

(#1350) etnies válasza GodHeart (#1349) üzenetére


etnies
senior tag

Robogora, ahogy neztem vagy Uniqa vagy OTP. Naluk kell kotni, mert sokkal olcsobbak, mint a tobbi, 4k korul vannak. Aegon pl 13K.

Elvileg be kell mutatni a motort, OTP-t felhivtam, hogy nulla fok korul nem szaladnek be Nagytarcsarol a motorommal, mert lehet hideg lenne, de ragaszkodtak hozza. Felhivtam Uniqa-t, ott mondtak, nem kell. Odavittem az adas-veteli szerzodest, szemelyit, jogositvanyt, 10p alatt keszvoltunk es 4.2xx Ft-ot fizettem 1 ev +1 honapra. Mar csak a bukot kell megvennem (most csutortokon) meg az elsosegely csomagot es mindenem megvan.

"önmagam hite vagyok magamban"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.