Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) simonzé


simonzé
addikt

Na ma reggel majdnem meghaltam. Megszoktam, hogy a robogós olyan, mint ha ott sem lenne, de azért halálfélelmem még sosem volt. Na ma ezen is túlestem.

Egy gázszállító pótkocsis dögöt megelőztem, mivel a 2*2 sávos úton a külső sávban éppen elindult, amikor én lendületből simán elmentem mellette. Ez őt annyira feldühítette, hogy amikor utólért (a külső sáv jobb oldali nyomvályújában mentem), rámhúzta a kormányt. A vontató hátsó kereke a kormányomtól kb 5 cm-re pörgött 50-es tempónál. Ekkor már a padkát súrolta az első kerekem, tehát nem tudtam jobban lehúzódni. a belső sáv üres volt, hiszen csak ketten jöttünk át az említett lámpán.
Meg kellett állnom majdnem teljesen, hogy elhúzzon mellettem. Beálltam mögé, majd sűrű káromkodások közepette néztem, ahogy elmegy jobbra. Visszanézett, én meg kétszeresen megmutattam neki a középső ujjamat, miközben hosszan tartó és fájdalmas gennyes hererákot kívántam neki.

Szerencsére a kocsi ajtaján szerepelt a Mobil Sped felirat. Amint beértem a melóba, felhívtam ezt a céget, és elmondtam, hogy a kedves kollégájuk majdnem megölt - nem rajta múlt, hogy nem sikerült. Ráadásul ok nélkül. A cég ügyvezetőjét pedig megkértem a fenti jókívánságom átadására. Talán a bajszos középkorú sofőr édesanyjának foglalkozását is felemlegettem, de az vesse rám az első követ, aki abban a lelkiállapotban nem ezt tette volna.

I don't fit in. I fit out.

(#552) DigitXT válasza simonzé (#551) üzenetére


DigitXT
félisten

:O Remélem vmi következménye lesz a kecseg sofőrre nézve.:( (Én még csak kocsival találkoztam brutál kamionossal, bár ő ''csak'' megelőzött, de tette ezt olyan szűken, hogyha nem fékezek be, betol az árokba: állatok tudnak lenni.:O)

(#553) oceanearth válasza simonzé (#551) üzenetére


oceanearth
őstag

ha megjegyezted a rendszámát a kamionnak, akkor simán lehet retorzió, mivel vissaz tudják keresni ki vezette azt a teherautót, de ha nem akkor kétlem, hogy a sofőr bevallaná, hogy főnök igen én voltam. ha diktáltál rendszámot és egyfolytában basztatod a céget akkor lehet, hogy lesz valami de egyébként nem hiszem

(#554) Topiccsendőr válasza simonzé (#551) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Rengeteg ilyen egysejtű- és papucsállatka szaladgál az úton... Nem is tudom hány éve motorozom, de ezek az incidensek az én életemben is egyre sűrűsödnek. Sajnos én még biciklivel is járok, de veszélyesebb, mintha 200-zal mennék a körúton. Ebben az évben még csak egyszer ütöttek el, motorral szerencsére nem volt meg az éves nagy fikázásom. Sajnos az embereket a szaros rögeszméik, vezérlik az úton, azaz hatalmi harcot folytat mindenki mindenkivel. Egy stáb kijöhetne Discovery-től, lefilmezvén az emberek között az alfa és omegahím kialakulását. A kopasz Mercis a kopasz BMW-sel, A hülyegyerek rövidujjúban, rövidnadrágban, vmi szar vászoncipőben a GSX-R 1000-en. Egyszerűen a primitív agy átvette a vezetést mindenkin, ezen csak az ésszerű gondolkodás, tapasztalat, némelyik embernél esetleg egy -golyó a fejbe- segíthet. A leggnagyszerűbb élményem robogóval, amikor egy Integrás nem bírta elviselni, hogy kanyarban otthagyom a SuperZ-vel. Erre fölment a járdára a Népstadionnál(!), ott kezdett el előzni, de hiába, mert piros volt a lámpa, én meg a kocsisor között tapsoltam a mutatványáért. Ezeknek azonnal eltörném kezét-lábát...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#555) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Egyébként robogóval hihetetlen mennyiségű veszély leselkedik az úton az emberre. Amikor elmész mellettük, a sok paraszt azt mormogja a bajusza alatt, hogy a kis szar ötvenes nehogymá' leelőzzön! Aztán ugye jönnek a leszorítások, kormányráhúzások,stb. Nekem kijutott még a ZXR-emmel is sok ilyen, csak ilyenkor ráhúzok egy kövéret, már ott sem vagyok. Ezt robogóval nem nagyon tudod kivitelezni, úgyhogy bennrekedsz egy veszélyhelyzetben. A balféknek meg sem fordul a fejében, hogy ne kekeckedjen, mert én mégis 5 alatt vagyok százon... Elkezd versenyezni a szar Leonjával, adrenalin felirattal. Mert ugye, ha van rajta egy pl. Streetracing matrica akkor már 10-el többet megy. Segg hülyék...
Ja, a másik a taxisok... azok leszarják mit csinálsz. Ezek a fiatal ''tuningolós'' hülyegyerekek meg gyorsulni akarnak mindennel. A tuningolós az túlzás, inkább gányolós hülyegyerekek...

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#556) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Öhöm... Bocs a kifakadásért...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#557) csongi


csongi
veterán

Nekem egy veocifero-m van Vélemény? 50ccm két ütem.

(#558) Topiccsendőr válasza csongi (#557) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ritka egy jószág, hogy szerezted? Olyan karakteres, 60' as évek. Nem olyan szép mint a Vespa, de nem rossz...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#559) Yaye válasza csongi (#557) üzenetére


Yaye
őstag

Tyű, ez klassz. :) Van stílusa. Mondjuk alkatrész fronton gondolom bünteti a júzert rendesen.

(#560) ngabor2 válasza csongi (#557) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Képet lehet róla valahol találni? A google nem kényeztetett el...

(#561) Yaye válasza ngabor2 (#560) üzenetére


Yaye
őstag

Elkényeztet az, csak nem szabad kihagyni az ''L'' betűt a ''velo'' szóból :) :
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#562) ngabor2 válasza Yaye (#561) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ja, úgy könnyű ;) Így már megvan. Szigorúan magánvélemény: nekem nem igazán jön be... persze ha másnak tetszik, akkor hajrá.
Mondjuk nekem az egész ''retro-mánia'' nagyon nem jön be.

(#563) Yaye válasza ngabor2 (#562) üzenetére


Yaye
őstag

Ez szerintem nem retromániás, hanem eredeti korabeli design, ráadásul elég ritkaság lehet, legalábbis idehaza, én még soha nem láttam ilyet. Általában nekem sincs retromániám, sőt. Nincs egyetlen Tisza cipőm, se csíkos mackófelsőm :) De a robogónak van egy eredeti, klasszikus formája (Vespa), ami szerintem jól is néz ki, praktikus, és olyan ''robogószerű''. Nincs nekem kifogásom a moder dizájn ellen, van ott is ami tetszik, de számomra nem az ''a'' robogóstílus. Nagymotoroknál is a klasszik stíl pucér motorok jönnek be, nem a műanyagrakéták. Autóknál is jobban megdobogtat egy szép klasszikus sportautó, mint a legújabb Lamborghini. Ízlések és pofonok. :)

(#564) simonzé válasza csongi (#557) üzenetére


simonzé
addikt

Tényleg szép kis dög. Gondolom klasszikus Vespa motor van benne. Az alkatrésszel ne foglalkozz, ritkán kell, hozzá, és simán elérhető akár 20 év mulva is. Have '66-os Vespájához polcról adnak alkatrészt, olyan szinten bevált a motor, hogy máig csak kis módosításokat csináltak rajta, a lényeg változatlan.

I don't fit in. I fit out.

(#565) simonzé válasza Yaye (#561) üzenetére


simonzé
addikt

Igen, csak a VeLocifero jelent kerekes ördögöt. :) Ez acélkarosszériás? Vagy már műanyag?

I don't fit in. I fit out.

(#566) Topiccsendőr válasza simonzé (#565) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztem nem Vespa blokk van benne, mert Italjet. Műanyag, 95' környékén jött ki...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#567) Yaye válasza simonzé (#565) üzenetére


Yaye
őstag

Tőlem kérdezed? Nem az enyém :)
Bevallom én ezt valami régi modellnek néztem elsőre, de most látom hogy a 90-es évek retro terméke. Úgyhogy gondolom műanyag.

szerk: nem frissítettem, látom P. beelőzött :)

[Szerkesztve]

(#568) simonzé válasza Yaye (#567) üzenetére


simonzé
addikt

:B Köszi. Persze hogy nem tőled kérdeztem, csak valamiért félrenyomtam...

I don't fit in. I fit out.

(#569) Robi_73 válasza Topiccsendőr (#425) üzenetére


Robi_73
őstag

Na meg volt az 500km-es szervíz. Hát mit mondjak, állat lett az biztos!!!:Y Idáig terhelve nem pörgött 6000rpm fölé, most 10000rpm-nél van a vége.(gari miatt) Most még nem fogom gyílkolni, de az engedélyezett sebességet, no meg a Simson végsebességét lazán túlszárnyalta.:) Most rendeltem egy foggal kisebb kihajtó lánckereket, így a topspeed még nem végleges.;) A gyorsulás az maga az álom, az előző héthez képest majd 4x-es javulás történt. :DD

Robi73

(#570) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kérdés a biztosításról: amíg nincs rá kötve, addig nem is szabad hajtani? Vagy van egy türelmi idő?

(#571) Topiccsendőr válasza ngabor2 (#570) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eszedbe ne jusson biztosítás nélkül menni bárhova! Csinálsz vmi balesetet, aztán egy jókora büntetést is ki kell fizetned+a kárt is. Én pont egy Audit vágtam telibe, egy nappal azután, hogy megkötöttem. Képzelheted, mi lett volna, ha kések egy napot...

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#572) Topiccsendőr válasza Robi_73 (#569) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Boldogság, boldogság, öröm, öröm! :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#573) ngabor2 válasza Topiccsendőr (#571) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Csak attól tartok, hogy ahol veszem, nem biztos, hogy tudok biztosítást kötni. Mindenképp akarok kötni, de ugyebár ahoz előbb meg kell venni a gépet. Ha meg már megvan, akkor menni kell vele :U
No, majd meglátom, hogy lehet-e ott biztosítást kötni. Majdcsakhogynem mindegy, hol kötöm, az az évi1-2eFt különbség, mégha %-osan sok is, de nekem jelenleg nem számít (úgy látom, 2800-4500 között mozog az éves díj).

(#574) Topiccsendőr válasza ngabor2 (#573) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sajnos nem 1-2e a különbség. Én elmentem a lakóhelyemhez legközelebbi biztosítóhoz, ahol majdnem dobtam egy hátast. Már gyanús volt az is, hogy az ügyintéző megkérdezte, hogy biztosan akarok-e itt kötni smkp-re biztosítást. Mondom, persze, erre ő azt mondja, hogy azért kérdezi, mert náluk 8 000 egy évben. A többieknél kb 2 400 volt...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#575) Topiccsendőr válasza ngabor2 (#573) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egyébként fogalmam sincs, hogy kezeli a jog ezt a bizonyos biztosítás nélküli ''hazaszállítást'', de tényleg nagy baromság ....

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#576) Janesz válasza simonzé (#551) üzenetére


Janesz
őstag

és miért nem mentél utána egy kereszteződés előbb utóbb úgyis megfogja ...szépen letámasztod a rollert kirángatod a kocsiból és párszor homlokontérdeled!!
én egyszer egy faszkalapot kirángattam úgy a trabi ablakán,hogy kész...
amúgy én ezeket már olyan szinten megszoktam...minden nap bicajjal megyek végig az üllőin...azon már meg sem lepődök ha a buzi úgy megy el mellettem,hogy a viszzapillantója hozzáér a kormányomhoz....

(#577) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Egy alapkérdés, de ezek szerint rosszul kerestem rá: egy 50-es robogó smkp-nak, vagy motor <150cm3-nak számít? Csak a biztosítás miatt.

(#578) Robi_73 válasza Topiccsendőr (#572) üzenetére


Robi_73
őstag

Az van.:) Mondjuk most mentem egy 125-ös aprilia enduróval, na az állat. Gyárilag tunigolt Rotax motorral van szerelve. Nem semmi! Sem a hangja, sem a menet teljesítménye. És ez ''csak'' egy 125-ös.:Y (35LE)

Robi73

(#579) oceanearth válasza ngabor2 (#577) üzenetére


oceanearth
őstag

smkp-nak. kb 3000ft a biztosítás

(#580) ngabor2 válasza oceanearth (#579) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Köszi. Érdekes módon az Allianz oldalán smkp-ra nem volt hajlandó díjat számítani.
No, nézek valahol a vásárlás helyének közelében negy biztosítót, mert nagyon rosszul esne, ha első utamon balesetem lenne, biztosítás meg sehol...

(#581) Topiccsendőr válasza Janesz (#576) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Éa mit kezdesz egy szanaszétgyúrt egysejtű BMW-sel, akinél még kés is van, majd ilyen felkiáltással elkezd feléd rohanni, hogy: megszurkállak bazdmeg, megszurkállak, gyere vissza!
Szerintem azért nem kell lerugdosni a visszapillantókat, meg nem kell kicibálni az embereket a kocsijukból. Akkor ugyanolyan szinten vagy, mint ezek a balfaszok... Valahol meg kell állni, hogy ne záruljon be ez az ördögi kör. Ha te is erőszakos vagy, meg ugyanazt csinálod, mint ők, akkor aztán a motorosokat mégjobban csesztetni fogják az autósok, és fordítva.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#582) dbali


dbali
aktív tag

Hi!

Megtudjátok mondani nekem pontosan hogy működik szeméyl és személy közötti robogó eladása és vétele? (legálisan:) )

Okos enged ha már szenved!

(#583) oceanearth válasza dbali (#582) üzenetére


oceanearth
őstag

kell hozzá egy adás-vételi vevő, eladó, 2 tanú azt csá. ennyi. nem kell más.

(#584) dbali válasza oceanearth (#583) üzenetére


dbali
aktív tag

És a biztosítást át kell iratni az ő nevére vagy elég ha csak én lemondom?

Okos enged ha már szenved!

(#585) Yaye válasza dbali (#584) üzenetére


Yaye
őstag

Biztosítást szvsz nem lehet átiratni, te lemondod, ő meg megköti magának újonan.

(#586) Topiccsendőr válasza dbali (#584) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Te lemondod a tiédet, ő meg köt egy újat. De látom, már kaptál választ, bocs...

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#587) dbali válasza Yaye (#585) üzenetére


dbali
aktív tag

ok THX!

Okos enged ha már szenved!

(#588) vgyuri válasza ngabor2 (#580) üzenetére


vgyuri
őstag

Sziasztok,

Allianz-nál ha kiválasztod a segédmotorkerékpárt, akkor csak a születési éved és az irányítószámod kell megadni. Ctrl-lal meg tudod akadályozni a sok felugró figyelmeztetést, ezután már kiadja a díjat.

Online kalkulátorral nekem ezeket adta ki segédmotorkerékpárra:
MÁV Ált. B. Egyesület 2931
Allianz Hungária Biztosító Rt. 3600
Uniqa Biztosító Rt. 3902
OTP-Garancia Biztosító Rt. 4200
Union Biztosító Rt. 4830
Generali-Providencia Bizt. Rt. 6863

Bővebben: link - vector lánc 29.000 Ft/1,8 m
Ez mennyire nyújt védelmet a tolvajok ellen? Hogyan lopnak el leláncolt motorokat?

Most szeretnék én is egy motort venni, egy plaza mélygarázsában állna 6-14 óráig hétköznaponként, csak félek hogy lenyúlják amíg dolgozom.

Segítségetek előre is köszönöm. :O

(#589) #16741888


#16741888
törölt tag

Srácok tudom már túlléptetek a fogyasztás témán, de egy pillanatra visszautalnék.:) Szóval nekem is van egy Yamaha Jog robogóm, jó rgéi de legalább megy:D, ha akarom egykeréken, 60fölé megy az órája, de a 60at még dobnak föl is tartja, viszont akkor bekapja a 6litert is.
Igazából én azt az 1.5litert egy kábításnak érzem, kimondom őszintén, illetve egy módon lehet ha 20 nagyon, max 30nál többel nem mész vele, de szerintem még ekkor is többet eszik... a régiek, az újjak meg teljesen általános, hogy az 5-6litert bakpják.
Az eggyik Superbike magazinban a Mocsok pont ezen volt kiakadve hogy a nagy FZR Yamaha majdnem annyit evett mint egy robogó, ami persze az FZR szemszögéből cseszett jó, de a robogóéból már kevésbé.:)

(#590) vgyuri válasza #16741888 (#589) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha jól emlékszem pont itt olvastam hogy a gyártó által megadott értékek 30km/h-s folyamatos haladásra vonatkoznak.

(#591) Yaye válasza #16741888 (#589) üzenetére


Yaye
őstag

A 1,5 liter legfeljebb injelktoros robiknál reális, de ott csendes haladás esetén szerintem elérhető. Én a bejáratás alatt 50-ig húztam (karbis), általában 40-50 között közlekedtem, és így evett 2,9 litert (mérve, nem pedig az óra szerint). Másfél litert szerintem senki nem merne mondani egy porlasztós robogóra.

vgyuri: úgy lopják el hogy visznek magukkal egy bazinagy, méteres nyelű, áttételes csapszegvágót, azzal bármilyen vastag mezei láncot simán átnyisszantanak. Csak a spéci anyagú, bazivastag motorosláncot nem lehet (talán) elvágni velük, ezeket asszem fűrészelni is elég nehéz.
A golyósláncokat (ezek tulajdonképpen acélsodronyok, amikre kívülről ráhúzzák az ''ízeit'' alkotó acélcsövecskéket) pedig úgy hogy ha nagyon erősen meggörbítik őket, akkor az ízek között előbukkan a sodrony, ami ekkor már támadható (ezt egymástól függetlenül két motorosboltban is mondta nekem az eladó). Az enyémet is egy ilyen golyóslánc levágásával vitték el.
Aztán persze van maga a zár (lakat), az is kinyitható végülis, kérdés hogy ez az egyszerűbb, vagy a lánc vágása. A Kensington zárának klotyópapírral való nyitása mindenesetre elgondolkodtató...
Ja, és ha nincs odaláncolva valami elmozdíthatatlan oszlophoz, akkor persze csak simán fölkapják, és már viszik is.

[Szerkesztve]

(#592) Topiccsendőr válasza #16741888 (#589) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A fogyasztás témáról fentebb olvashatsz, ott eléggé ki volt vesézve nagyjából erre jutottunk, mint te. Superbike magazin?...Mocsok?...Távozz tőlem!

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#593) #16741888 válasza Topiccsendőr (#592) üzenetére


#16741888
törölt tag

húha, asszem hanyagolom a toikot, mert nem nagyon akarok senkivel öszeveszni, a seggbosszantókból meg már úgyis elegem van.

(#594) vgyuri válasza Yaye (#591) üzenetére


vgyuri
őstag

Köszönöm, sajnos a lopástól nagyon tartok, bár ''csak'' 100e forintos kívülről nagyon lelakott de motorilag jó robogót veszek. Egy ilyen kis tétellel vajon foglalkoznak a tolvajok, vagy a nagyobbakat jobban viszik?

Körbenéztem más fórumokon is, és félelmetes hogy a zárt garázsból, 2 abus láccal lelakatolt motornak is lábakélt. Azt is olvastam hogy egy lakatot pár perc alatt ki tudnak nyitni. Nagyon szomorú.

Sajnálom hogy elvitték a motorod, gondolom később sem akadtatok a nyomára. Dögöljön meg minden tolvaj.

(#595) ReDPiTTY válasza lacam (#542) üzenetére


ReDPiTTY
tag

na mi van a verdáddal?

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#596) Topiccsendőr válasza #16741888 (#593) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Miért kéne összeveszned itt bárkivel? Kik ezek a ''seggbosszantók''?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#597) Topiccsendőr válasza #16741888 (#593) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha a Superbike magazinra gondolsz, csak annyi a bajom, hogy borzalmas szar cikkek vannak benne, kivéve a fordításokat. Nekem elegem lett ebből a nyers angolnak nem nevezhető stílusból, amit művelnek, nagyon nevetségesen. Ráadásul hülyeségekre buzdítják az amúgy is birka népet...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#598) User64476


User64476
őstag

Két ütemben elég jó vagyok, ha valakinek kérdése van, igyekszem segíteni :)

(#599) User64476 válasza Topiccsendőr (#597) üzenetére


User64476
őstag

A superbike elég tahó magazin :( Egy-két cikket olvastam el, és szörnyű a stílus ahogy előadják a dolgokat, kb. mintha az illegálpaprikaárusokat hallanám motorokról beszélni...

(#600) Topiccsendőr válasza User64476 (#599) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Dettó, kedves kolléga :)

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.