Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42801) BBéci válasza Ájvé (#42800) üzenetére


BBéci
titán

That translates into full-screen black measuring at just 0.005 cd/m2, a tiny amount (compare that to the 0.05 cd/m2 that the current top-end LED LCD TVs are managing – pay attention to the position of the decimal point!)
[link]
IPS-eknek 1000 körüli, vagy még alacsonyabb a kontrasztja, VA lehet 3500, esetleg 4000, de az nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42802) zsoika válasza BBéci (#42801) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem IPS van és még talán jobb a projié....de nem rosszabb.

(#42803) BBéci válasza zsoika (#42802) üzenetére


BBéci
titán

Még szép, hiszen csúcskategóriás vetítő, dedikált moziszobában sem tud 1000:1 kontrasztot produkálni. Világos falak közütt pedig a 150:1 is szép eredmény lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42804) Q válasza BBéci (#42796) üzenetére


Q
senior tag

Én még nem találkoztam vele, de előfordulhat. Érzékeny dolgokon, mint egy optika, -szenzor... biztosan észrevehető, de a projektorok elsődleges szűrőjének az a minimális mennyiség nem árthat. De bőven elég a porszívózás is. Persze a megfelelő oldalról. :)

(#42806) bg1119


bg1119
újonc

Sziasztok!

Most kaptam meg az új projektort, Epson EH-TW650 bekapcsolom, beállítom az echo módot, tök jónak tűnik, tetszik, örülök neki. Rögtön el is kezdek sorozatot nézni rajta, feltűnik, hogy egy kis folton minden sárgásabb. Nézegetem, rájövök, hogy ott nem vetít kék fényt. Nagyon kis folt, de miután észrevettem, új terméknél nyílván zavaró, kicsit kétségbe estem. Kikacspolom, várok kicsit visszakapcsolom, továbbra is. Hdmiről átváltok VGA-ra, hogy kipróbáljam, úgy is rossz. Váltok képmegjelenítési módot, szintén rossz. Aztán echora váltok meg vissza és most tökéletes a kép. Mindenesetre ez nekem nem tűnik túl biztatónak, kérdésem az lenne, hogy szerintetek vissza kellene-e küldenem, vagy ez normális működés.
Köszi a választ előre is.

(#42807) BBéci válasza bg1119 (#42806) üzenetére


BBéci
titán

Echo? Tévéműsort néztél rajta? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42808) péjé válasza bg1119 (#42806) üzenetére


péjé
őstag

szia,
új készüléknél és réginél sem szabad foltnak lennie a képen. Készíts róla képet és jelezd az eladónak.
Amúgy online vételnél 2 hétig indoklás nélkül is elállhatsz a vásárlástól. lehet jobban jársz ha nem kezdesz el reklamálni mert akkor gariztatni akarják majd stb.
Használt LCD-vel homogén fehér képet érdemes vetíteni vétel előtt úgy kijön ha foltos a kép, vmi szennyeződés lesz sztem a tiednél is. Ragaszkodj a cseréhez ha lehet.

(#42809) macready


macready
csendes tag

Sziasztok! Párom munkahelyén egy BenQ MS506-os projektort használnak, ami egy laptopra van rákötve. Laptopcsere történt és azóta homályosabb, gyengébb minőségű lett a vetített kép. A korábbi laptop analóg módon egy VGA kábellel volt összekötve a projektorral, viszont az új laptopon már csak hdmi csatlakozó van (a projektoron nincs hdmi bemenet), ezért kaptak egy vga-hdmi átalakító kábelt és azzal lett összekötve a két eszköz, de azóta jelentősen romlott a képminőség. Gondoltam bemegyek a munkahelyére és megnézem lehet-e valamin javítani, de előtte tőletek szakiktól érdeklődnék, hogy mi lehet a gond? A kábelt ellenőrizni, vagy inkább a beállításokat kéne átnézni? Köszi!

(#42810) BBéci válasza macready (#42809) üzenetére


BBéci
titán

SIma kábellel nem lehet HDMI-t VGA-ra alakítani, ahhoz aktív eszköz, konverter kell.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42811) macready válasza BBéci (#42810) üzenetére


macready
csendes tag

Ilyesmi átalakítóval van összekötve

(#42812) BBéci válasza macready (#42811) üzenetére


BBéci
titán

Az simán okozhatja a képminőség romlást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42813) Janaboy válasza macready (#42811) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mi is használunk ilyet, bar nem is varok el tőle hatalmas minőséget :)

Lehet vga kábel gond is, magasabb felbontason van a jel es ezt nem kezeli jol a gép stb.

Janaboy

(#42814) kenand válasza macready (#42809) üzenetére


kenand
veterán

Esetleg meg lehet próbálni minőségibb HDMI-VGA átalakítót
Projektor is 800x600, VGA only, olcsó pénz már egy 720p-s használt HDMI projektor (25 000-4000FT)

[ Szerkesztve ]

(#42815) szepi0808 válasza #48613632 (#42780) üzenetére


szepi0808
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#42816) kenand válasza #48613632 (#42780) üzenetére


kenand
veterán

Bátrak bevállalhatják továbbpostázással is, számos cég van erre szakosodva.. megveszed angol címre, ők meg nem túl sok pénzért továbbküldik neked. (AMEX gold kártyákhoz alapból jár, de külön cégek vannak erre)

(#42817) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Sziasztok.

Ha egy Epson EB-5530U ("Vetítési arány: 1,26 - 2,30:1") projektorral 400 cm széles képet szeretnék vetíteni, akkor legalább 400*1,26=504 cm-re kel elhelyeznem a vászontól? a minimális 504 cm-rel már jó lesz?

(#42818) péjé válasza SkyLaci (#42817) üzenetére


péjé
őstag

szia,
igen, a zoom a legkisebbre letekerve. Fényerővel nem lesz gond...:-)

(#42819) SkyLaci válasza péjé (#42818) üzenetére


SkyLaci
őstag

Köszi.
A trapézkorrekció nem ront a helyzeten? nem kell miatta a minimális távolságnál távolabb rakni (ugyanakkora vetített szélesség tartása esetén)?

[ Szerkesztve ]

(#42820) péjé válasza SkyLaci (#42819) üzenetére


péjé
őstag

A trapézkorrekciót kerülni kell amennyire lehet de ha egy előadáson másképp nem tudod másképp a gépet akkor legyen. Otthon filmezni illik úgy belőni a vetítőt hogy ne kelljen használni ti. torzítja a képet.

(#42821) SkyLaci válasza péjé (#42820) üzenetére


SkyLaci
őstag

Szállodai konferenciaterem fix projektora lesz mennyezetre szereleve

[ Szerkesztve ]

(#42822) AVhelper válasza SkyLaci (#42819) üzenetére


AVhelper
senior tag

Mi az ördögért kéne egy fixen mennyezetre installált az Epson EB-5530U esetében trapézkorrekciót használni, amikor annak ± 50 % függőleges és ± 10 % vízszintes lencseeltolása van?

Amúgy a digitális trapézkorrekció csak csökkenteni képes a tényleges képméretet.

(#42823) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.

Ezt súr fényben készítettem.
Hogyan lehet ezt orvosolni van e rá valami megoldás?
100" Elite Screens.

Szemből nem venni észre csak oldalról. Sokáig volt feltekert állapotban is.

(#42824) zsoika válasza Gomba1974 (#42823) üzenetére


zsoika
addikt

Bakker...ez xarabb mint az en Optomám.
Próbálkozhatsz vízszintbe tenni a tokot...lehet féloldalas. Vagy fém csipeszeket az oldalára és kifeszíteni DIY módon, de akkor bukod a feltekerést.

[ Szerkesztve ]

(#42825) Khaosz55 válasza Gomba1974 (#42823) üzenetére


Khaosz55
addikt

Elég durva és bosszantó is lehet. Mennyi idős a vászon?
Érdekes, hogy a 12 éves 100"-os Bydium alap kézi rolós vásznam max a szélén hordósodik de semmi nyoma hullámosságnak. Pedig a legolcsóbb vászon volt akkoriban.

[ Szerkesztve ]

(#42826) péjé válasza zsoika (#42824) üzenetére


péjé
őstag

Az optomát szoktuk ajánlgatni mert üvegszál erősítéses és elméletileg nehezebben hullámosodik.
Szemből ha filmet nézel akkor is észrevenni?

(#42827) SkyLaci válasza AVhelper (#42822) üzenetére


SkyLaci
őstag

Köszi, lencseeltolásról nem tudtam, ha értenék hozzá nem lennének hülye kérdéseim. 🙂
Építész vagyok és a projektor rögzítésének helyét kéne meghatároznom, persze rengeteg egyéb geometriai szempontot is figyelembevéve.
A lencseeltolás hatását hogyan tudom számolni/szerkeszteni?
Hol lehet segítséget kapni egy konkrét projektor és geometriai szituáció működőképességére vonatkozóan?

(#42828) cinemazealot válasza SkyLaci (#42827) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Hol lehet segítséget kapni egy konkrét projektor és geometriai szituáció működőképességére vonatkozóan?"

Akár itt is, ha felvázolod a részleteket. :)

(#42829) péjé válasza SkyLaci (#42827) üzenetére


péjé
őstag

Itt egy kalkulátor, itt tudsz dekázgatni a távolsággal....[link]

kis segítség:
A ± 50 % függőleges és ± 10 % vízszintes lencseeltolás azt jelenti hogy a vetített képet a magasság/szélesség 50/10%-os arányában el tudod tolni. 400cm széles képhez 16:9 képaránynál 250cm magasság tartozik, 125cm-et tudsz elméletileg "ejteni" a képen függőlegesen. A távolságot is eléggé rugalmasan meg tudod határozni mert 504-919cm közöttről tudod a 400cm széles képet vetíteni. Arra figyelj hogy hiába egy fényágyú ez a proji nappali fényben azért nem lehet vele tökéletes képet vetíteni, ha van némi sötétítési lehetőség az nagy segítség. Célszerű a vászon közepvonalára tervezni a vetítő helyét, a terem belmagasságát nem ismerem, gondolom van álmennyezet is (ott legalább lehet kébelezni), a projektort konzollal tudod leengedni...vannak direkt hosszított szárú konzolok ilyen helyekre...majd megírod.

A vászon már adott helyen van vagy azt is neked kell megmondani hova megy?

[ Szerkesztve ]

(#42830) Pro Koryak válasza BBéci (#42803) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"hiszen csúcskategóriás vetítő, dedikált moziszobában sem tud 1000:1 kontrasztot produkálni"
Ezt mégis hogyan nem tudja?

(#42831) SkyLaci válasza péjé (#42829) üzenetére


SkyLaci
őstag

Elhelyezési rajz
Mint látható éppen elfér a projektor 504cm távolsággal, és egy kicsit a vászon középvonalától is el kellet húzni (tegyük fel hogy a vászon helyzete már fix, nem tudom éppen hol tart a kivitelezés)
Nyilván az egy egyszerű megoldás, ha a következő szekcióba kerül a projektor a gerenda és mobilfal mögé, akkor viszont jobban le kell lógatni a gerenda alá, és csak összenyitott állapotban használható.
Működik az ábrázolt megoldás?

(#42832) péjé válasza SkyLaci (#42831) üzenetére


péjé
őstag

Első körben magamat javítom: a 400cm-hez 16:9-nél 225cm képmagasság tartozik, a 16:10-es arányt mondtam. A rajz szerint értem miért kérdezted a trapéz korrekciót, 60 cm-re el van tolva a középvonaltól a projektor középvonala. A vízszintes shift ekkora képnél 10%. max 40cm. Vmi lámpák vannak ott amik nem mozdíthatóak, személyesen már megnézted hogy oda semmiképpen nem lehet feltenni a vetítőt? kb. 20cm segítene már.

(#42833) SkyLaci válasza péjé (#42832) üzenetére


SkyLaci
őstag

A lámpák helyzete szent (a teljes álmennyezeti osztás rendszerbe illeszkednek, a projektort ezért nem tudom oda tenni.) talán a vászon még mozdítható
ha 20 cm-t tolok a projektoron hogy csak 40 cm legyen a különbség akkor már túl közel kerül a szélső lámpához

(#42834) AVhelper válasza SkyLaci (#42827) üzenetére


AVhelper
senior tag

Használd az Epson hivatalos kalkulátorait, ezt vagy ezt (az utóbbiban a PowerLite 5530U-t válaszd)

A 400 x 250 cm-es (16:10-es képarányú WUXGA) képet az EB-5530U 515 - 928 cm közötti távolságból vetíti meg, és a függőleges lencseeltolást teljesen kihasználva a vetítőt úgy kell a mennyezetre felszerelni, hogy annak lencséje pont azonos magasságban legyen a vetített kép tetejével.

(#42835) AVhelper válasza SkyLaci (#42831) üzenetére


AVhelper
senior tag

Ez így nem fog működni, mert a rajz alapján nem kell ugyan a teljes 125 cm-es függőleges lencseeltolást kihasználni (ekkor nincs mód vízszintes eltolásra). A teljes max 40 cm-es vízszintes lencseeltolásra csak akkor van lehetőség, ha egyáltalán nincs függőleges lencseeltolás. Remélem ez érthető volt.

504 cm távolságból az EB-5530 csak maximum 391 x 245 cm-es képméretet tud vetíteni.

Vagy meg kell elégedni kisebb képmérettel, vagy másik, kisebb vetítési aránnyal rendelkező projektort kell választani.

Néhány centi plusz vetítési távolságot lehetne nyerni, ha a projektort a gerenda alá, de még a mobilfal elé lehetne felszerelni.

(#42836) SkyLaci válasza AVhelper (#42835) üzenetére


SkyLaci
őstag

köszi, asszem értek már mindent :)

(#42837) AVhelper válasza SkyLaci (#42831) üzenetére


AVhelper
senior tag

Erre gondoltam...

Így talán nem lenne útban a lámpáknak se, ha azok spot fényt terítenek.

Nyersz kb. plusz 19 cm vetítési távolságot, amivel már összejön a 400 cm széles kép.

[ Szerkesztve ]

(#42838) SkyLaci válasza AVhelper (#42837) üzenetére


SkyLaci
őstag

jó ötlet, bár kicsit félek, hogy a mobilfal mozgatás közben elkaszálná a hátsó kábeleket, ha netán az útjába kerülnek

(#42839) BBéci válasza Pro Koryak (#42830) üzenetére


BBéci
titán

Az általam olvasott tesztek alapján írtam. Sakktábla ábrán mért adatról beszélek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42840) nuke7 válasza péjé (#42826) üzenetére


nuke7
veterán

amikor megtudtam, hogy amiatt is lehet hullámosodás mert nem teljesen vízszintesen van fenn a vászon, rájöttem, hogy nálam mi a gond... dehát ennyit kibírok, nem fogom újra szétfúrni a falat :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#42841) AVhelper válasza SkyLaci (#42838) üzenetére


AVhelper
senior tag

Igen, ismerni kell a mobilfal mozgatásának hatását és számolni kell vele, de ...

Ha az AV rendszertervezőnek volt egy kis esze, akkor csak a HDBaseT-n keresztül csatlakoztat forrásjelet ehhez a projektorhoz, ami egy közönséges és nem túl merev CAT 5/6 kábel, és persze kell egy hálózati (230V) tápkábel, 'azt annyi'.

Az alábbi képen látható, hogy a vetítő jelcsatlakozói süllyesztve vannak a hátfala síkjában, és a jelkábel elvezethető egy kivágáson át projektor alja felé (ez van a képen, de plafonra szerelve ez megfordul a plafon felé). A hálózati tápkábel végére is lehet un. pipa csatlakozót szerelni és akkor hátra felé nem jön ki semmilyen kábel a projektorból, amit a mobilfal lekaszálhatna.

[ Szerkesztve ]

(#42842) AVhelper válasza SkyLaci (#42838) üzenetére


AVhelper
senior tag

Jut eszembe, van is egy lezáró fedél a projektor hátulján.

(#42843) zusomJe


zusomJe
újonc

Sziasztok!

Házimozizás céljából szeretnék projectort.
Kb 2 méteres fehér vászonra vetíteném a képet, amely 4 méterre lenne a projectortól. ami a plafonra, vagy magasan a falra lenne rögzítve (kb 3 méter).
Vászonban is tanácstalan vagyok kissé, abban is jól jönne help.
Az egész setupra 500-600K forintot szánok nettó.

Laptopról vagy pcről menne a film, megoldható laggmentesen wifivel vagy bluetoothal a kapcsolat, vagy muszáj kábel?
Hanghoz egy bluetoothos soundbarra gondoltam.

Eddig ezekekkel a projectorokkal szemezgettem:

-BenQ TK800
-Optoma UHD60 
-BenQ HT2550 (más néven BenQ W1700)

soundbar:
Bose Solo 5 TV

vászon:
FunScreen Premium Plus SB Motor
Méretarány: 16:9, Méret: 119x213 cm,
Felület: Matt fehér

egyéb kérdések:
Projector hogy csatlakozik számítógéphez és áramhoz?
A hangszórót a számítógéppel vagy a projectorral kell összekötni?
Ez a vászon jó? Nincs álmennyezetem, csak sima mennyezet

Előre köszönöm a válaszokat!

(#42844) zsoika válasza péjé (#42826) üzenetére


zsoika
addikt

Amikor megvettem már hullámos volt.
Szemből csak akkor látszik ha vízszintes egyenes vonal van a képen...pl. egy korlát .

(#42845) Gomba1974 válasza zsoika (#42824) üzenetére


Gomba1974
tag

Vízszintben van, sajnos amikor vettem nem látszott ez rajta csak oldalról necces. Szemből 5m ről nem látom.
Csak jó lenne kicsit finomítani. Néztem irat csipeszt pont van 1 itthon az meg is fogja. Mi az a DIY módon?

(#42846) sixpak válasza Gomba1974 (#42845) üzenetére


sixpak
nagyúr

Do it Yourself.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#42847) Gomba1974 válasza Khaosz55 (#42825) üzenetére


Gomba1974
tag

Sajnos nem tudom a korát.

(#42848) Gomba1974 válasza sixpak (#42846) üzenetére


Gomba1974
tag

Így ok.

(#42849) Charmi válasza Gomba1974 (#42848) üzenetére


Charmi
csendes újonc

Nekem egy hét után lett ugyanolyan.Én nem kisérleteztem vele, elálltam a vásárlástól. (Elite Screens M92UWH)

(#42850) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Ennyiből lepedőre is vetíthetnétek :Y :O

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.