Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42201) auth.gabor válasza #97950976 (#42200) üzenetére


auth.gabor
tag

"Akkor én ezt ([link]) a vászont tudom ajánlani, mivel ugyanaz mint az enyém, csak sokkal nagyobb méretű."

Egészen pontosan ezt linkeltem a témaindító hozzászólásomban. :)

https://iotguru.cloud

(#42202) motoroskanál válasza auth.gabor (#42195) üzenetére


motoroskanál
tag

A külföldi fórumokon sem hétköznapi jelenség, hogy valaki azért költ pénzt, hogy rosszabb legyen a rendszere. A fehér fal legalább sík felület.

(#42203) auth.gabor válasza motoroskanál (#42202) üzenetére


auth.gabor
tag

"A külföldi fórumokon sem hétköznapi jelenség, hogy valaki azért költ pénzt, hogy rosszabb legyen a rendszere."

Most erre mit mondjak?

"A fehér fal legalább sík felület."

Sík. De ott, ahova vetíteni fogok, ott nincs fehér fal. Ahova most vetítek, ott van fehér fal, de ott nem jó helyen van a kép. Arra jó, hogy kitapasztaljam, hogy milyen messziről érdemes nézni különféle méretű vetített képeket, de nem jó helyen van. Legyen meg már annyi lehetőségem, hogy eldönthessem, hogy hova akarok vetíteni a saját nappalimban... oké? :)

https://iotguru.cloud

(#42205) Quetz válasza auth.gabor (#42199) üzenetére


Quetz
őstag

Én ideiglenes vettem egy funscreen felhúzható vásznat, 2 hét után tönkrement a légrugó. A kereskedő szó nélkül cserélte, ugyanakkor állítólag én voltam ez első az évek során akinek ilyen gondja volt.

Akkor most jó vagy rossz a termék? A garancia megmentett, de mégis...

[ Szerkesztve ]

(#42208) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Szerintem itt az idő hogy mindenki tullepjen.
Azt vesz amit szeretne.

Janaboy

(#42209) qqzs válasza auth.gabor (#42199) üzenetére


qqzs
őstag

Nem lenne egyszerubb atrendezni a nappalit?

Eladó: GTS450

(#42210) auth.gabor válasza qqzs (#42209) üzenetére


auth.gabor
tag

"Nem lenne egyszerubb atrendezni a nappalit?"

De, nyilván. Sőt, át is tehetném máshova főfalon a nyílászárókat meg a falakat, hogy ne kelljen vásznat vennem.

https://iotguru.cloud

(#42211) qqzs válasza auth.gabor (#42210) üzenetére


qqzs
őstag

Szoval nincs butor nalatok?
Azert batorkodtam megkerdezni mert nalunk kb ugyanez volt a helyzet hogy 45 m2 nappali etkezo konyha. Es elso bepakolasnal maradt egy gyonyoru kb ekkora kep vetitesere alkalmas hofeher sima fal de a butorzat nem volt szinkronban ezzel foleg a teve kinezett helye ami adja a hang helyet is. Mi atrendeztuk es most minden jol al a bal oldali hangszorok kivetelevel amit kb 3 meterrel balra kel mozgatni filmvetiteskor a jo terelmeny miatt.

Eladó: GTS450

(#42212) kreténke


kreténke
csendes tag

Üdvözlehelletem!

Segítséget szeretnék kérni, mert én buta vagyok, és setétben botorkálok! Adott egy 9nm hasznos alapterületű szoba (2,8*3,4m egy apró beszögelléssel a kéménynek) ahova szeretnék egy nem fullgagyi, de nem is túl drága rendszert elhelyezni (szinte) kizárólag filmnézésre. (Kedvelem az LG monitorok színeit, a Samsung túlszaturált képi világa nekem sok.)

Az elképzelés:
A 2,8 széles falra felnyomok egy ilyet. Tőle max. 3 méterre tud elhelyezkedni a projektor.

Benq W2000

(Felmerült még az Optoma HD29Darbee és az Epson TW5650, de ezeket elvetettem, mert hangosabbak, és (állítólag) nem adnak ilyen szép képet.)

(Az egész kócerájt egy Mackie MR5MK3 párossal, egy Teac UD301-el, és egy Mackie MRS10-el támogatnám meg. - Ezek már adottak.)

A kérdés: Jó-e ez így, vagy valamit még át kéne variálni/gondolni?

(#42213) auth.gabor válasza qqzs (#42211) üzenetére


auth.gabor
tag

"Szoval nincs butor nalatok?"

Meglepő módon van bútor.

"Azert batorkodtam megkerdezni mert nalunk kb ugyanez volt a helyzet hogy 45 m2 nappali etkezo konyha."

Gratulálok.

"Es elso bepakolasnal maradt egy gyonyoru kb ekkora kep vetitesere alkalmas hofeher sima fal de a butorzat nem volt szinkronban ezzel foleg a teve kinezett helye ami adja a hang helyet is."

Itt a nappali egy 5 méter x 6,8 méteres alapterületű 5,5 méter magas tér. 2,25 méteres magasság alatt nincs olyan része, ahova tudnék vetíteni, mert nincs akkora egybefüggő falfelület, ugyanis vannak ablakok, ajtók, átjárók és az egybefüggőbb falfelületek csak a sarkoknál vannak, sarokba pedig nem szeretnék vetíteni...

Jelenleg egybefüggő 4 méteres képátlót 2,25 métertől felfelé tudok vetíteni, ami nem jó hosszútávon, ilyen:
https://drive.google.com/file/d/1Xz40k53EnGA0KkYAg_zyUIQ9EKRB63vhDw/view

https://iotguru.cloud

(#42214) Jmedve


Jmedve
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni az alábbiakkal kapcsolatban. Tulajdonosa lettem (ajándék), egy azt hiszem Uhappy U80D típusú (2019 Newest 7000 Lumens 4K 1080P WiFi Android 7.0 Bluetooth 3D LED Projector Home Theater CO) kis Projectornak. Sajnos a típus nem biztos, mert semmilyen típus jelzés nincsen rajta, ezt csak én gondolom, utána nézve az internet-en, és csak fotók alapján gondolom
.

Pendrive-ról indítottam el egy filmet de a Projector saját lejátszója megjeleníti ugyan a filmet, és még viszonylag jó minőségben is, de hangja az sajnos nincsen.
Ugyan ezt a filmet, ha mondjuk a BSPlayerrel indítom el, a Projectoron, akkor már hangja is van.
Feltételezem, hogy valami Codec probléma van.

Van erre esetleg orvosság?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#42215) sixpak válasza kreténke (#42212) üzenetére


sixpak
nagyúr

Azt nézd meg, hogy a W2000 tud-e 120 inch-et vetíteni ilyen távolságról....ha jól emlékszem 3m körül van pont az alsó határ, de kalkulátorral meg tudod nézni.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#42216) auth.gabor válasza Jmedve (#42214) üzenetére


auth.gabor
tag

"2019 Newest 7000 Lumens 4K 1080P WiFi Android 7.0 Bluetooth 3D LED Projector Home Theater CO"

Aztak...va, kínaiak nem viccelnek, amikor clickbait címet kell írni a termékhez. :)

Ez ugyanis egy 800x480 pixeles projektor, 1000 lumen, 4K felbontást nem tud fogadni, WiFi és Bluetooth nincs benne, Android sincs rajta, 3D módot nem tud, a többi igaz.

"Feltételezem, hogy valami Codec probléma van."

Gondolom kevés esély van rá, hogy firmware frissítést találj hozzá. :/

https://iotguru.cloud

(#42217) péjé válasza kreténke (#42212) üzenetére


péjé
őstag

szia,
a w2000 remek proji, a belépő kat. teteje.
3m-ről 90-118" közötti vásznat tudsz használni. Amit kinéztél vászon gyártót ott van 110-113" körüli is.
kalkulátor....[link]

Vannak kifejezetten közeli vetítésre kitalált gépek, pl. benq w1080st (short trough) ezek 1-1.5m-ről tudnak már elég nagy képet vetíteni.

(#42218) péjé válasza Jmedve (#42214) üzenetére


péjé
őstag

Ajándék lónak ne nézd a fogát...:-)

Sajna ez eléggé szerény tudású verda, valszeg DTS hang probléma amit a lejátszó nem tud, külső lejátszó megoldja a problémát.
A kínaiak irgalmatlanul túloznak ezekkel a vetítőkkel kapcsolatban, sztem kis probálkozás után ha kicsit is komolyabban szeretnél vetíteni - minden bántás nélkül mondom- akkor ajándékozd tovább vmi gerekszobába.

[ Szerkesztve ]

(#42219) Jmedve válasza auth.gabor (#42216) üzenetére


Jmedve
tag

Köszi, sokat segítettél!

[ Szerkesztve ]

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#42220) cinemazealot válasza péjé (#42217) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az Elite Screens vásznak mennyire hajlamosak a hullámosodásra (főleg ha relatíve nagy méretűek)? Nekem 80"-esem (4:3-as) van, és ugyan jó pár éve megvan, de a két széle már régen bekunkorodott. Short throw projektornak ez maga a halál, nem? :F

(#42214) Jmedve
Ha gonosz lennék, azt mondanám, laza kézmozdulattal, váll fölött, lapos ívben, minél messzebbre. :) De mivel nem vagyok gonosz, inkább azt mondom, hogy ne próbálj belőle kicsiholni bármilyen hangot, inkább használd csak vetítésre. Kösd össze valami megbízhatóbb lejátszóval (akár laptoppal vagy PC-vel) és abból vedd ki a hangot külön hangszóróval.

(#42221) BBéci válasza cinemazealot (#42220) üzenetére


BBéci
titán

Próbálgattam váll fölött, lapos ívben, messzire, de sehogyan sem akart összejönni. Viszont magas ívben egészen szép távolságba sikerült hajítani.
Ajánlom, próbáld ki Te is! :DD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42222) Jmedve válasza cinemazealot (#42220) üzenetére


Jmedve
tag

Köszi, ez használható ötlet! :)

Fáj amíg az orvos fűrészeli, de utána a betegnek nincsen lába! "Szaffi"

(#42223) péjé válasza cinemazealot (#42220) üzenetére


péjé
őstag

Igazából kevés infó van erről a vászonról, én pont azt gondoltam róla amit te is írsz hogy hamar hullámosodik, fülesedik.
Az alsó árkategóriában az Optoma, Grandview , talán a Funscreen is (kicsit drágábban) használ üvegszál erősítéses vásznakat amik nehezebben hullámosodnak. Nekem egy cc. 6 éves GW 106-os manuál van, elhanyagolható hullámmal (ha nagyon akarom akkor tényleg kicsit látható bizonyos jeleneteknél. A csévélője kezdett elfáradni, nehezebben áll meg adott ponton.

Én jószívvel nem tudom ajánlani az Elite screent de ebben az árkategóriában új 120-as vászon ezt tudja.
Az ST projik valóban érzékenyek az egyenetlenségre, ezt írhattam volna. MOndjuk adnak 400eft-ért oldalfeszítettet is, az lehet már jobb nayagból van.
Vászon ügyben azt mondom ha nem tudsz fix vásznat használni akkor érdemes lesni a használt piacot, néha igazi minőségi vászon is előkerül, én is a falra vetítettem amíg nem lett a GW pont akkora méretben ami nekem oké. Most is lesem a használtakat, hátha beesik vmi jó motoros oldalfeszített...:-)

[ Szerkesztve ]

(#42224) cinemazealot válasza BBéci (#42221) üzenetére


cinemazealot
addikt

Affene, mindig is sz@r voltam tesiből... :D

(#42225) BBéci válasza cinemazealot (#42224) üzenetére


BBéci
titán

Volt év, amikor csak testnevelésből kaptam 5-öst, az összes többi tantárgyból csak 4-est sikerült összehozni. Életem meghatározó része a sport, egy időben heti 6-8 edzéssel igyekeztem a legjobbak közé kerülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42226) cinemazealot válasza BBéci (#42225) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én kettesekkel kullogtam át év végén mindig, pedig sosem voltam egy tohonya alak... inkább csak az a szerényen nem túl erős, magasban félős és ügyetlenül tigris bukfencező. Az egyik évben, sulinapon beálltam sakkozni, és bár pár lépés után mattoltak, kaptam egy ötöst. Szó szerint úgy kellett is mint egy falat kenyér. :D

(#42227) kreténke


kreténke
csendes tag

Sixpak, péjé - nagyon köszönöm a segítséget!

Azt javaslom, fordítsuk meg a dolgot! Szeretnék a max 300E-s álomhatáron belül egy olyan gépet (akár használtan) ami a fent leírt konstrukcióba beilleszthető, és a lehető legjobb képet produkálja.

(Mivel amúgy sem "holnap" fogom beszerezni a szettet, ráérek nézegetni használtakat is, ha tudtok javasolni olyat, amit érdemes vadászni...)

(#42228) péjé válasza kreténke (#42227) üzenetére


péjé
őstag

fix vászon lehet?

(#42229) kreténke válasza sixpak (#42215) üzenetére


kreténke
csendes tag

(#42217) péjé

3,1m-re ír 270cm-es képszélességet. Nekem egy 260 széles vászon lenne, úgyhogy az korrekt. Ez a gyakorlatilag tökéletes beállítás.

Itt néztem.

[ Szerkesztve ]

(#42230) kreténke válasza péjé (#42228) üzenetére


kreténke
csendes tag

Sajna nem, mert kb. az egész szabad falfelületet elfoglalná a dolog. Ott az ajtó, és mikor filmezés van -> ajtó bezár és vászon le. Nem szívesen vágnék ajtót egy fix vászonba. :)

(#42231) kreténke válasza kreténke (#42229) üzenetére


kreténke
csendes tag

Na, kezdem lassan felfogni a dolgokat. Szal jelenlegi setuppal durván 3.9 méterről nyom normális képet, ha 3 méterről szeretném, akkor az 1,3-as zoomot is igénybe kell venni (ami gondolom nem szerencsés).

Maradjak ennél, és érjem be egy kisebb vászonnal. Maradjak ennél, és zommoljak bele, hogy kitöltse rendesen, vagy inkább nézzek egy másik kivetítőt?

(#42232) cinemazealot válasza kreténke (#42230) üzenetére


cinemazealot
addikt

A fix keretes vászon fel is hajtható, akár előrefelé, akár hátrafelé.

(#42233) kreténke válasza cinemazealot (#42232) üzenetére


kreténke
csendes tag

Útban lenne, no. Ennyi a lényeg. :)

Kevés a hely a szobában, és próbálok olyan megoldásokat keresni, hogy több legyen. Ilyen szempontból is sokkal praktikusabb a felcsévélős történet.

(#42234) BBéci válasza cinemazealot (#42232) üzenetére


BBéci
titán

Ötletnek kiváló, de elenyészően kevésnek gondolom azon lakások számát, amelyekben elfogadható az összes ott élő számára. Ízlés dolga, én nem tudnám elviselni, inkább egy nem 100 %-ig sima felületű, de motorost választanék, ami használaton kívül egyáltalán nem látható. Még a tokja sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#42235) cinemazealot válasza BBéci (#42234) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nyilván nem így kell őket megcsinálni, hanem ennél sokkal nívósabban, itt csak az elvet akartam illusztrálni. De amiket mutattam, félkész barkácsolások, egyiküket meg fogom szüntetni, másikukat be fogom fejezni.

Azt viszont nem tagadhatom, hogy mázlim van a feleségemmel, mert ő (még) elvisel(i). :D

[ Szerkesztve ]

(#42236) Mr Chapel


Mr Chapel
tag

Sziasztok.
Érdeklődnék hogy akinek van Acer H6518BD típusú projektora, mennyire észrevehetően szivárványozik?

(#42237) SDSD


SDSD
újonc

Sziasztok!

Szeretnék projektort venni, és ezt a két típust néztem ki: BenQ W1700 és BenQ TK800.
Videókat és cikkeket néztem róla, nagyon tetszik a vetített képek színvilága és élessége.
Van esetleg valakinek tapasztalata/véleménye a két modellel kapcsolatban? Vagy hasonló kategóriában más ajánlott típus?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#42238) péjé válasza SDSD (#42237) üzenetére


péjé
őstag

szia,
a TK800 a w1700 egy nagyobb fényerejű verziója, külön foci üzemmóddal....[link]..talán ezt is olvastad.

A képélességgel nem lesz bajod, az elhelyezésre kell figyelni mert kicsi a zoomátfogás, nincs lencse mozgatás így elég pontosan ki kell mérni a helyét.
A színek is jók lesznek, a HDR megjelenítés már erősen bajos, nagyságrendekkel komolyabb vetítők sem tudják ezt, így ez egyelőre reklámszöveg.
Itt pontosan megtalálod h mi a baj a HDR vetítéssel, pont a w1700 a példa....[link]
Ha a HDR nem fontos (akinek igen annak tv-t kell vennie) akkor kapsz szép, éles, színes képet belépő kat. géphez való kontraszttal a pénzedért.
Ha nem kell a nagyobb felbontás akkor maradva a DLP vonalnál mondjuk benq w2000/w3000 is lehet a te géped.

(#42239) SDSD válasza péjé (#42238) üzenetére


SDSD
újonc

Köszönöm a választ! Egyébként max 350-ig ha van ötletetek, szívesen venném. Filmre és jatékra használnám, sötét szobában. DLP-ben azért gondolkodom, mert ennek a képi világa tetszett a videók alapján, de élőben még nem láttam egyiket sem.

(#42240) Janaboy válasza SDSD (#42239) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Szia,

Kérlek az összefoglalóban a kérdésekre válaszolj, sokat segít abban, hogy segítsünk.

Üdv,

Janaboy

(#42241) SDSD válasza Janaboy (#42240) üzenetére


SDSD
újonc

ok, elnézést, jogos.

- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)), ---> házimozi, játék (xbox)
- mire szeretnél vetíteni, ---> vászont tervezek venni, nyáron magammal vinném hétvégékre a projektort nyaralóba. Ott viszont falra vetítenék.
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,: ---> minél nagyobbat :) 4-5 méter távolságból nézném
- mekkora a szoba, ---> 17 nm
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),----> asztalról vagy polcról,
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?), ----> bruttó 350, magánszemélyként venném
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.------> világos a szoba, de amikor használnám teljesen lelehet sötétíteni, esetleg még félhomályban használnánk

(#42242) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! régebben kérdezősködtem vetítőkkel kapcsolatban, mondtátok, hogy a kínai olcsó vetítőket inkább hagyjam, de sajnos az ár nálam igencsak behatárolt.

A sony VPL - X1000-ről mi a véleményetek? Jelenleg egy 12 éves sharp lcd tv-m van, és azt is egy csodának gondolom, szóval nem vagyok egy felbontás vadász, de azért nyilván szeretném, hogy a lehetőségekhez képest szép képe legyen :)

(#42243) motoroskanál válasza Babetta-X (#42242) üzenetére


motoroskanál
tag

Ezt a kőkorszaki Sonyt honnan vetted? Ezzel az ősemberek vetítettek a barlang falára.
A mozis vonal a Sonynál a hw és vw széria jelenleg.

(#42244) cinemazealot válasza Babetta-X (#42242) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha erről a modellről beszélünk, akkor az finoman fogalmazva sem egy mai darab. Viszont én is XGA projektorral kezdtem, ezért úgy gondolom, kezdő gépnek (megérezni a vetítés ízét) elmegy. :) DE! (És ez most egy komoly "de".) E szerint a leírás szerint ezt a gépet már 1998 környékén forgalmazták, tehát simán elképzelhető, hogy amit kiszemeltél, az már 2 évtizedes is megvan. LCD technológia lévén ezért elképzelhető, hogy ez a széria még szenvedhet a LCD-k korosodással járó elszíneződésétől. Aztán mivel 3 LCD-s, az évek alatt elszenvedett rázkódások okozhattak konvergencia hibát is (amikor a három alapszín nem pont ugyanoda vetít). Bár mivel elég komoly monstrum, talán még tényleg Japánban gyártották és lehet benne anyag bőven, hogy masszív legyen. Az izzó állapota ugyancsak kérdéses: ha még nem volt cserélve, nem igen fogsz találni bele utánpótlást, hacsak nincs valahol elfekvőben egy raklapnyi ebből a gépből, aminek egyikéből ki lehet berhelni valamilyen pótolni való alkatrészt.

Szóval első blikkre azt mondom, alaposan gondold át és csak akkor ugorj bele, ha bagóért kínálják és láttad a képét (élő kép, személyesen megtekintve, nemcsak YouTube videó egy teszt ábráról) működés közben. Arra figyelj oda, hogy csak VGA, kompozit videó (RCA és S-Video) kábellel fogod tudni megetetni és előbbi esetben az is lehet, hogy a felbontáson túl, képfrissítési frekvenciákkal is variálnod kell majd (ahogy anno a jó öreg CRT monitorok esetében).

Necces, de nem elvetendő. :)

(#42243) motoroskanál
Nem, az ősemberek ezzel vetítettek a barlang falára:

:D

[ Szerkesztve ]

(#42245) Janaboy válasza Babetta-X (#42242) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Mennyi pénzt szánnal rá?

Janaboy

(#42246) péjé válasza Mr Chapel (#42236) üzenetére


péjé
őstag

szia,
ezt inkább személyesen próbáld megállapítani, az emberek nagy része nem érzékeny rá de van akit nagyon zavar akár kis mértékben is.

(#42247) Exian válasza motoroskanál (#42243) üzenetére


Exian
őstag

Nekem van sokkal kőkorszakibb vetítőm :) Ráadásul kettő darab is. Csak az izzó ekkora bennük (a gyufa segít a méret behatárolásban):

A vetítők darabja súrolja a 300 kg-t.

Na, ezek a kőkorszakik. És működnek! Igaz, tavaly vetítettünk utoljára velük... :( mármint tavaly-tavaly. 2017-ben.

Egyébként van valakinek Pécsen vagy környékén 35mm-es szalagja? Jó lenne megint beizzítani őket és csinálni egy igazi mozizást.

(#42248) motoroskanál válasza Exian (#42247) üzenetére


motoroskanál
tag

Méretes példány. Egyben vetített és közben mélyítette az üreget a barlangban. :)

(#42249) auth.gabor


auth.gabor
tag

Még mindig vásznakat nézegetek... :)

Medium vásznakkal van valakinek tapasztalata?

https://iotguru.cloud

(#42250) zsoika válasza auth.gabor (#42249) üzenetére


zsoika
addikt

Akitől Én vettem a projektoromat Ő olyat használt és ajánlotta. Viszont elmondása szerint kb az Optoma, Elite Screen szint.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.