Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32851) Isual válasza StLui (#32850) üzenetére


Isual
veterán

Ez szvsz egy új koncepció. Nem egy meglévőbe raknak egy tunert, hanem "optimalizálnak" egy monitort úgy, hogy tunerrel benne is versenyképes árú legyen. Ez nyilván a minőség romlásával érhető el, s a tesztek is ezt igazolják, rendre elmaradnak ezek képminőségben az adott márka monitoraitól. Valszeg az elektronikán spórolhatnak a legtöbbet, nyilván egy tök egyedi cucc kell bele, a TV funkció miatt.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32852) brd válasza Egon (#32837) üzenetére


brd
nagyúr

Ja, hogy az, az minden tükröződésmentesített kijelzőjű monitoron jelen van, többé-kevésbé.

The only real valuable thing is intuition.

(#32853) Egon válasza brd (#32852) üzenetére


Egon
nagyúr

Engem zavar az U2410-en, egyre jobban.
A régi monitorom (P19-2) nem emlékszem hogy különösebben tükröződött volna, mégsem volt ilyen effektje. De mindegy, ebbe nem akarok különösebben belemenni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32854) A_ScHuLcZ válasza StLui (#32843) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mindegy, úgy tűnik szerencsém van, 1db-ot találtam még máshol, igaz 2800-al többe kerül, mint a monitorguru-s használt, de ez új, és 3 év garit kapok hozzá, ennyit nekem simán megér a plusz garancia.

Holnap reggel megyek is érte, szerencsére pont szabadnapos vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32855) fatallerror válasza Egon (#32853) üzenetére


fatallerror
addikt

nem zavaró, sőt.
de ugye nem látatlanban akarod megvenni? :U elég hülyeség kijelzőt, hangfalat látatlanban(illetve meghallgatás nélkül :DDD) venni

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32856) Egon válasza fatallerror (#32855) üzenetére


Egon
nagyúr

Mi nem zavaró? Ugyen az az U2410-ről beszélsz?
Most komolyan, te akarod megmondani, hogy számomra mi zavaró és mi nem? :o :W

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32857) brd válasza Egon (#32853) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, szerintem is eléggé zavaró, de én igyekszem kerülni a fehér hátteret, ahol lehet, így ez kevésbé probléma nekem.

The only real valuable thing is intuition.

(#32858) fatallerror válasza Egon (#32856) üzenetére


fatallerror
addikt

én az újakról beszélek, azokon nem zavaró, te esetedben az u2413asról. de tudod mit, hagyjuk....én normálisan próbáltam segíteni, belinkeltem neked a tesztjét is mikor te is megtaláltad volna 2-5 másodperc alatt.

don't tell me what i can't do!

(#32859) Egon válasza fatallerror (#32858) üzenetére


Egon
nagyúr

Bocs, de megkavart hogy a másik hozzászólásomra válaszoltál.
Kösz a segítséget.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32860) Brafilus


Brafilus
csendes tag

Üdv!

Szeretnék venni magamnak valami monitort, a követelmények a következők
-min 24"
-min 1920*1200 (1080 magas nem érdekel nagyon)
-min 8 bites panel (ilyen afc 6 bites panellel, meg 6 bites panel dithering-el nem érdekel)
- dvi vagy hdmi
- 4mS körüli válaszidő (tn paneltól sem zárkózok el)
- matt panel, lehetőleg matt burkolat (ilyen fényes hivalkodó cuccok nem érdekelnek sőt ellenzem mert idegesít)
- 1000:1-hez statikus kontraszt (dinamikus kontraszt nem érdekel)
- Samsung, Dell, Eizo, HP stb (LG 100% kizárva, ACER, BenQ szintúgy)
- lehet pwm-es is a háttérvilágítás, ha nagyon zavar átalakítom.

Mire kellene?
- kevés játék
- programozás (ezért kellene az 1200 as pixelmagasság)
- netezgetés
- filmezés

Kb 60 körül akarnék rászánni erre a verzióra.

Ezeket néztem:
Samsung S24B420BW
Samsung S24A450DW
Mind a kettőre azt írja hogy 16.7 millió szín tehát 8 bites panelek.

Vagy a másik kategória amire rászánnék akár 100 felett is (max 120-130):
2560*1440 vagy 1600 de valahogy működjön HDMI-n akármilyen hákolással 48Hz felett. Csak ilyen kínai cuccokat találtam ami megy hdmi 1.3 alatt ekkora felbontással és képfrissítéssel de azok mind glossy panelesek voltak.
Laptophoz akarom kötni szóval csak HDMI van. Vagy ha lehetne értelmes áron szerezni expressCard-PCIE átalakítót aztán abba valami low-end vidkari amin van dual lane DVI.

(#32861) glspeter1


glspeter1
őstag

Nem tudom észrevette e bárki is, de a Dell U2212HM-nél a 72Hz-es driverrel bármiféle terhelés nélkül a VGA nálam 500/1500-on üzemelt!! :Y
Átraktam 60Hz-re és vissza is állt 150/300-ra. :K

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#32862) Isual válasza glspeter1 (#32861) üzenetére


Isual
veterán

AMD-knél szokott ilyen lenni...sajnos...

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32863) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Sziasztok!

Ezek közül a monitorok közül szerintetek melyik a jobb és miért?
Játékra és filmezésre kellene!

LG 23" FULL HD IPS LED (IPS234V-PN)
LG 23" FULL HD IPS LED (IPS231P-BN)
ASUS 27" FULL HD LED WideScreen (VE278N)

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#32864) El Kebir válasza Isual (#32862) üzenetére


El Kebir
őstag

meg az nvidia-nál is... intel gpu-nál, gondolom, csak azért nincs ilyen probléma, mert ott nem tudsz eltérni a 60Hz-től, vagy nem váltogatja az órajelét... :)

és több kijelzős módban is magasabb órajelre váltanak az amd és nvidia gpu-k.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32865) vond válasza Devilhun_HUN (#32863) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezek közül én a 231P-t választanám... A 234V-nél egy kicsit komolyabb, a VE278N pedig TN paneles, így felejtős (főleg ennyiért)...

De ha már azt a 70+ ezres Asus-t is nézegeted, akkor simán vehetnél egy Dell U2412M-et is, az a legjobb vétel ebben az ársávban... :K

(#32864) El Kebir: "intel gpu-nál, gondolom, csak azért nincs ilyen probléma, mert ott nem tudsz eltérni a 60Hz-től" - Ez az igazság... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32866) VadTulok válasza Isual (#32689) üzenetére


VadTulok
csendes tag

Köszi. A hétvégén egy kicsit utánanéztem U2713HM-nek. A prad, tftcentral, amazon, dell fórumaiban elég sokan háttérvilágítás inhomogenitásra panaszkodtak (képek alapján helyenként IPS glow-ra, máshol jogosan), illetve hogy többszöri csere után sem javult számottevően a helyzet.
Láttam hogy itt is felmerült már ez a kérdés:
[link]
Amit Nyugdíjas ír, hogy a beégés ('image retention') néhány üzemóra után megszűnik, az megnyugtató, viszont a többi az eléggé lutrinak tűnik.
Lehet tudni hogy a háttérvilágítás inhomogenitás problémáját kijavították-e egy újabb rev.-ben, vagy van egyáltalán ilyensmi a közeljövőben kilátásban?
Apropó Oázis - MGuru nincs még kirendeltségetek itt Bécsben :P és nem találtam olyan üzletet ahol meg tudom tapogatni/hasonlítgatni/tesztelni. Szóval marad az amazon + küldözgetés.

Nézegettem még az U2713H-ast. Erről van valami tapasztalat háttérvilágítás átszűrődés téren?
Tudom hogy ágyúval verébre:kb. 40%-al (200euróval) drágább, valamivel lassabb és 10 bit-es munkafolyamatra nem lesz szükségem (hiába figyel az egyik gépben az NV Quadro illetve a laptopban a FireGl). De ha egyenletesebb a háttérvilágítása és nem szenved mindenféle gyerekbetegségtől akkor lehet megéri a következő 5 évre, amíg nagyobb pixelsűrűséggel és nem 10E+99 dinamikus kontraszttal vakítanak.

(#32867) Nyugdíjas válasza VadTulok (#32866) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én nem mondanám jellemzőnek a HM esetében sem ezt. Egyáltalán nincsen belőle több problémás darab, mint bármi másból. Az én itthoni tapaszatalataim alapján legalábbis... Szerintem nem kell tőle tartanod.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32868) VadTulok válasza Nyugdíjas (#32867) üzenetére


VadTulok
csendes tag

Szóval akinek a csűre ég az kiabál, a többiek (nagy többség) nézik otthon megelégedéssel az asszonyt vagy az U2713HM-et. ;]
Ha kiderül a közeljövőben, hogy valamelyik hétvégén Pestre lesz utam, akkor elodázom a vásárlást és megnézem egymás mellett a H-t és HM-et mielőtt valamelyik mellé kalibrálást (is) kérek, ha nem, akkor nagy valószínűséggel maradok a HM mellett - és marad az internetes rendelés.
Köszi mindkettőtöknek a segítséget a döntésben!

[ Szerkesztve ]

(#32869) Isual válasza VadTulok (#32868) üzenetére


Isual
veterán

Ha már felszínre került a H, akkor én a helyedben elgondolkodnék az U2711-en is akár. Itthon egy picit olcsóbb is a H-nál.

(#32860) Brafilus: Dell U2412M, vagy használt U2711.

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32870) VadTulok válasza Isual (#32869) üzenetére


VadTulok
csendes tag

Változtattak az antireflex rétegen az újabb reviziókkal (valami hasonlóra pl. mint ami az új U2412M-en van)?
3 éve használtam rövid ideig az irodában egy U2711-est (kizárólag a méretfelbontás miatt - gondolom a legelső sorozatból való példány volt), és emlékszem világos fehér háttérrel (DevStudio) eléggé zavaró/fárasztó volt a napi munka(programozás/sok doksi olvasás/) rajta. Persze, símán előfordulhat hogy a minimum fényerő volt sok - ennyi idő távlatából nem tudom már pontosan.

(#32871) Isual válasza VadTulok (#32870) üzenetére


Isual
veterán

Nem hiszem, hogy változott volna az AG coating a 2711-en. 0-ás Br-en olyan 50-60cd/m2-es a fénysűrűsége, ami már estére is elegendő, szóval vagy magas volt a fényerő vagy csak az agresszív AG miatt érezhetted fárasztónak. Ebből a szempontból - AG - bizony a 2713-ak már jobbak, lágyabb tükröződésgátló bevonattal vannak ellátva, ha a 2711-nél ez zavart, akkor egyértelműen az újak közül tanácsos választanod.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32872) csoki


csoki
senior tag

Üdv monitorguruk!

Egy kérdésem lenne: van nekem egy huey gretagmacbeth kis monitor kalibráló kütyüm.
viszont ehhez tesztelőprogramom nincs így hiába kalibrálok be egy monitort a saját programjával nem fogom tudni hogy utána mennyi lesz a deltaE értékem,ill. milyen szín sémával használjam.
hogyan tudnám ellenőrizni/tesztelni ezeket?

üdv: CSoki

(#32873) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Megvettem az IPS234V-t, tényleg más kategória, mint a TN paneles társaik, asszony máris irigykedik, hogy neki is ilyen kell. :D

Köszönöm a segítségeteket! :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32874) vond válasza A_ScHuLcZ (#32873) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Használjátok egészséggel! ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32875) Nyugdíjas válasza csoki (#32872) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ArgyllCMS asszem viszi. Nézz rá. Vagy BasICColor talán,de ez utóbbi fizetős cucc. Előbbi meg pilótavizsgás :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32876) Teaway válasza A_ScHuLcZ (#32873) üzenetére


Teaway
veterán

Veszel mégegyet. Nehogy már ezen múljon...

Nincs itthon csokid??

(#32877) stranger28 válasza Teaway (#32876) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

(#32878) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Nos, megjött az LG IPS277L-BN.

Második munkanapra kiszállította az Ipon, pixelgarival. (még Húsvétkor, este 10kor is válaszoltak emilre.)

Még gondolkoztam a Dell S2740L-en, de az marhára tükröződik, azt nem akartam. (meg jóval drágább)

Ez az LG matt, és meg vagyok elégedve. Olyan negatívumot olvastam róla, hogy gyenge a kávája, de ez szerintem baromság, jó ez.

Marha vékony, marha szép monitor. :R

(Akinek van, privibe rámírhatna, lenne két kérdésem.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32879) sasa134


sasa134
addikt

Urak,
sajna a 22-es Asus TFT-m elhalálozott, így új monitort kell vennem. Némethonban élek, így itt kell megoldanom a kérdést - a helyi &@igital -nál a következő a kínálat - 24-es méretben, az alsó árkategóriában (ebben gondolkodom, mivel teljesen átlagos felhasználásra kell, net, munka, némi Lightroom, nagyon kevés játék):

IIYAMA 60.0cm (23,6") E2482HS-GB1 (klikk)

BenQ 61,0cm (24") GL2460HM (klikk)

SyncMaster 61,0cm (24") S24B350H (klikk)

mindegyik kb azonos specifikáció, ahogy nézem, lehet köztük érdemi különbség? Esetleg 22-es méretben vegyek ilyen áron vmi jobbat? Én a 3 közül az iiyamát venném amúgy.

Köszönöm a segítséget,
üdv

Avanti Roma

(#32880) zsombors


zsombors
tag

Sziasztok!!
Lehet hogy nagyon bénának fogtok tartani ,de nem találtam sehogy sem a google-ben!!
Amit keresek:
U2412m monitorral rendelkező egyed vagyok aki azt hallota hogy fel lehet húzni az FPS-t ezen a monitoron
72-re 60-ról!
Kerestem hogy hogyan kell de nem akadtam rá seholsem!!
Ha válaszotokkal megtisztelnétek Meg köszönöm előre!

(azért ebbe a topicba írtam mert nem láttam értelmét ezért egy újat indítani!)

Az élet egy szar dolog, és végén meghalunk!

(#32881) Endless


Endless
aktív tag

Holnap én is valószínűleg lecserélem a HP ZR22w-t egy Dell U2412M-re. Remélem ezzel is annyira meg leszek elégedve mint a HP-val :)

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#32882) szabacsik


szabacsik
őstag

Helló!

Nem szívesen,de vennem kéne egy 16:9-es monitort.

Keret: ~30ezer
Elvárás: DVI, vagy HDMI (Inkább utóbbi, de ennyiért nem válogatok :) )

Előre is köszi az ötleteket :)

/\____/\

(#32883) vond válasza zsombors (#32880) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az U2412M nem fog menni 72 Hz-en...
Rosszul tudja az, akitől hallottad...

(#32881) Endless: Nem fogsz csalódni... :N

(#32882) szabacsik: Újonnan BENQ GW2250E, (alig)használtan meg LG IPS224V-BN...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32884) cyberkind


cyberkind
félisten

Egy kérdés, a Dell U2412m monitornál kell vsync-et használni hogy úgymond ne "csíkozzon" a kép mint a mostani monitoromon ?

Paranormal Cocktivity

(#32885) stranger28 válasza cyberkind (#32884) üzenetére


stranger28
addikt

Egy pont felett ez független a monitortól. Egyébként adsz neki egy sima 60-as felső határt, és kész, nem kell a vsync-kel pöcsölni.

(#32886) Brafilus válasza Isual (#32869) üzenetére


Brafilus
csendes tag

Dell U2412M pont nem akarok, mert 6 bites panel van benne.

(#32887) Isual válasza Brafilus (#32886) üzenetére


Isual
veterán

6bit + A-fRC-s ugye, s ésszerű távolságból használva (10cm-nél távolabb) nem igazán lehet megkülönböztetni egy natív 8 bitestől. Persze, nem true 8 bit ettől, csak effektíve tudja azt. Szerintem ez a fontos, s így minden elvárásodnak megfelel. Vagy egy U2711 használtan. :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32888) Szoszibá válasza Isual (#32887) üzenetére


Szoszibá
tag

Szia! Ajánlottad nekem is ezt a dell 2412m-et. Tetszik is nagyon, elgondolkoztam rajta. De megtetszett ez is amit Kuruc2 vett. Ugye én is 27 colos ips panelosat keresek. Ezzel mi a baj?

(#32889) Isual válasza Szoszibá (#32888) üzenetére


Isual
veterán

Alapvetően nekem semmi és minden.
A Dell jobb (kép)minőségű, profibb monitor. Az LG meg "szép". Így sarkítanám a dolgot. Persze szerintem borzalmasan rút az LG, de sokaknak tetszik, ízlés dolga. Az biztos, hogy a 2412 egy minden szinten jobb monitor. A döntés meg a tiéd! :)

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32890) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#32878) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Közben beüzemeltem a régi 16:10-es 20-as tn-es samu pótmonit az új 27-es 16:9-es ips led-es lg mellé.

Elég beszédes még ez az amatőr kép is. Ideje volt váltani, végre fehér a fehér szín is:

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32891) szabacsik válasza vond (#32883) üzenetére


szabacsik
őstag

Tetszik ez a benq köszi.
Mint tudatlan kérdezem, hogy mennyire megbízható ? Régen nem hallottam róla , bár ma már egyre többet szembeakad :)

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#32892) Hexaa válasza A_ScHuLcZ (#32841) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Délután-este mindig frissítünk az aprón és a webshopban is.A héten volt mindegyikből viszont már csak 235V-ből van.Ha nem keverlek össze valakivel akkor szerintem velem beszéltél először,úgy emlékeztem,hogy még van,de kértelek,hogy hívd fel a másik számunkat,hogy pontosítsunk. Bocsi a kavarodásért..

[ Szerkesztve ]

http://www.monitorguru.hu/

(#32893) Isual válasza Hexaa (#32892) üzenetére


Isual
veterán

Biztos a Privátra akartál nyomni... nem jött össze :U

:(

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32894) Hexaa válasza StLui (#32843) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Általában 0-50óra üzemidő (max.100).Ha nem rendeled meg webshopban akkor nehéz ügy hozzájutni (sokan állnak már sorban). Sajnos ezek a demo cuccok kiszámíthatatlan gyakorisággal érkeznek. Amúgy elnézésed kérjük. Off-olást befejeztem.

http://www.monitorguru.hu/

(#32895) Hexaa válasza Isual (#32893) üzenetére


Hexaa
aktív tag

ok,igazad van,de lehet másokat is érdekel az infó.

http://www.monitorguru.hu/

(#32896) schawo válasza Hexaa (#32895) üzenetére


schawo
titán

Izé

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32897) wolfwood132


wolfwood132
csendes tag

Sziasztok monitort keresnék 27" Col -osat játékra. Árban többféle variáció is érdekel.

(#32898) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Mielőtt valaki azt gondolja hogy 80ért hibátlan 27 colos ips led-es monitort tud venni, annak azért elárulom saját tapasztalatból, hogy nem. Vétel előtt és után is elég sokat bújtam a különböző tesztoldalakat és fórumokat, külföldieket is, japán oldalakon például elég kiábrándító képekre bukkantam ips-glow kapcsán több új 27-es ips-nél is..

Nekem is ez az egyetlen problémám az enyémmel, színeket ugye akkor tudnám megmondani, ha előttem lenne legalább 5 konkurens 27-es. Így hogy egy van, nekem ez a király. Lehet jobb is így, úgy se szándékoznék 160-akat adni egy komolyabb fajta IPS panellel rendelkezőért. Mert ahogy utánaolvasgattam, van elég sokfajta IPS panel.

Most hogy elterjedhetett tömeggyártásban elérhetőbb áron az IPS panel, ennek az egyik ára volt hogy csináltak ilyen eIPS nevű olcsósított IPS panelokat. Olvastam olyat hogy ugyanazokat rakják pl DEll-ekbe, LG-be, stb, inkább az elektronikán és beállításokban mutatkozik meg a lényegi különbség, melyik gyártó mit tud kihozni belőle. Elvileg a Dell-nél többen azt írják kinti fórumokon is hogy jobban sikerül ez, mint mondjuk LG-nél. Kisit drágább is, stb.
Olyat nem lehet mondani hogy melyik a tökéletes monitor, erre rájöttem (ahogy írták is első hsz-ben), valahol kompromisszumra kényszerül az ember, ugye főleg az anyagiak miatt.

Ha minél olcsóbban szeretne az ember nagy 27-es IPS-es monitort, akkor bizony számolnia kell vele, hogy elég csúnya ips-glow-t fog kapni, meg jó eséllyel csapnivaló fekete színt. Ha meg állítgatom, icc profil, stb, akkor lehet javítani a feketén, de akkor meg a világos színeknél bukok, stb stb stb.

Van pl a Benq-nak egy 27-es monitora (GW2760HM), kb 70-ért, ami félelmetesen tökéletes feketét állít elő a házi képek alapján és tezstek szerint is, de az nem is ips-es, hanem va paneles, de annak meg más hátrányai vannak.

De pl az Asus 27-esei ahogy néztem még csúnyább ips-glow-al rendelkeznek mint az LG. Dell-nél is láttam hasonló gondokat, talán azért hajszállal jobbak a plussz pénzért.

Sajnos minél többet olvasok a témáról, annál kiábrándítóbb az összkép. Van ahol majd az oled-től várják a megoldást, de annak megint vannak problémái, beégéstől az élettartamig, stb stb stb.

Azt hiszem a jelenlegi álláspontom az, hogy ha valaki nagy monitort akar közel tökéleteset, az valahol nagyon fent keresgéljen árban.

Az enyémet meg olyanoknak ajánlom, akiknek tökmindegy hogy három tenyérnyi fehér ips-glow van a sarkokban fekete színnél egy film alatt, már ugye amennyire fekete az a fekete is. Más tulajok is erről számoltak be ennél a terméknél. Ha valaki esetleg tud valami nagyon tuti beállítást/kalibrációt, az jelezze, de kétlem hogy ki lehet hozni ebből elfogadható képet.

Sajnos nálam is ilyen katasztrófális a helyzet mint ennél a Dell U2412-nél:

http://www.youtube.com/watch?v=77lHHafbJEw

Azoknak írom akik még nem használtak ilyen olcsósított IPS paneles megjelenítőket: a videón talán nem tűnik annyira vészesnek, de bizony ez élőben, filmnézésnél, főleg este: halálira zavaró. :(

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32899) < CyberBob > válasza Kuruc2 (#32898) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Sajnos ez tényleg így van. Azt kell nézni kinek mely tulajdonságok fontosak és ha a jók vannak többségben akkor meg kell venni. Filmet nézni meg nem lcd-n kell ártól függetlenül (magánvélemény, nem belekötni). :)

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#32900) cyberkind válasza Kuruc2 (#32898) üzenetére


cyberkind
félisten

Most hogy ezt láttam elgondolkozok a 2410-es Dell-en ami majdnem 2x ennyi, de ott tökéletes a kép ! :U

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.