Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) Freiherr válasza El Kebir (#32800) üzenetére


Freiherr
őstag

Végül is igazad van,lehet túlspilázom. :)

XXX

(#32802) El Kebir válasza fatallerror (#32798) üzenetére


El Kebir
őstag

"meg honnan olvassa akkor?20 cm-ről?"

hááát, végiggondolva... igen, én 20-30 cm-ről olvasok.

szerk:
és 40-50"-os megjelenítőt nem is ajánlott monitorként pc-vel használni...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32803) fatallerror válasza El Kebir (#32802) üzenetére


fatallerror
addikt

20 cm-ről olvasol nyomtatott szöveget? most már egyértelmű h ez csak ápr 1 féle trollkodás szóval érdemben nem reagálok :N

#32804) Khelben: nekem az ölemben és lemértem ez 47 cm-ert jelent ja és alacsony vagyok. 30 cm-nél már eléggé megemeled a kezed és bedöntöd, 20 cm meg már vállmagasságban van. én így olvasni még senkit nem láttam

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32804) Khelben válasza fatallerror (#32803) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha kényelmesen a kezembe fogok egy újságot, akkor 30 cm-re van a szememtől.

(#32805) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

16:10-es IPS panellel szerelt monitort hol lehet kapni értelmes áron? :F

Bnőmnek olyat keresek, ő nem szeretne 16:9-est.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32806) El Kebir válasza fatallerror (#32803) üzenetére


El Kebir
őstag

én nem akarlak meggyőzni, én kb 50cm-re ülök a 24"-os monitortól, és 20-30cm-re tartom az olvasnivaló papíralapú dolgokat... (de a telefont is közelről nézem...nem nyújtott karral :U )

50cm-ről olvasni nekem bizar dolognak tűnik, az időskori távollátók problémája jut róla eszembe... (akiknek mindig ;] rövid a karjuk)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32807) Isual válasza A_ScHuLcZ (#32805) üzenetére


Isual
veterán

Újonnan Dell U2412M, használtan meg vond linkelt Dell 2209WA-t.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32808) fatallerror válasza El Kebir (#32806) üzenetére


fatallerror
addikt

pedig az átlagos ember ilyen távolságból olvas nem pedig 20 cm-ről

nincs ezzel gond h 20 cm-ről olvasol csak ne magyarázd be átlagosnak/normálisnak :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32809) schawo válasza fatallerror (#32808) üzenetére


schawo
titán

Ilyen messzire el se látok :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32810) fatallerror válasza schawo (#32809) üzenetére


fatallerror
addikt

pedig én és akiket olvasni látok azok is az ölükben tartják a könyvet, senki se emeli az arcába a könyvet 20 cm-re :N tehát mint mondtam nekem nem magyarázzátok be h az a normális h az arcodba tolod a könyvet :D

iskolapadban a könyv fölé könyökölve is 30-35cm a távolság de az már káros, rossz szokása a tanulóknak így olvasni, ők általában távolra nem látnak jól.

don't tell me what i can't do!

(#32811) El Kebir válasza fatallerror (#32810) üzenetére


El Kebir
őstag

állj már le.... ezek szerint nem néztél utána, az átlagos olvasási távolságra 30-50cm-et írnak, ugyanúgy szélsőséges az állaspontod (50 cm-es olvasáspontod), mint az én 20-30 cm-em. (nekem viszont van mentségem :P , közelre jobban látok szemüveg nélkül a -1,5-es szemeimmel)

(minden második ember távollátó, lehet te is az vagy, csak még nem tudsz róla)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32812) brd válasza fatallerror (#32810) üzenetére


brd
nagyúr

Csak mondom, az egészséges szemnek az egyik legkényelmesebb látótávolság a ~25cm... (A másik a végtelen, de persze hosszútávon az időnként változó a legjobb.)

The only real valuable thing is intuition.

(#32813) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv mindenkinek !

Nemsokára meglesz az új számítógépem (felhasználási terület:játék/film/net (HD)).Olvasgattam itt a fórumon hogy mit lenne érdemes venni monitornak itt jött a képbe a Dell U2312HM Rengetegen ajánlják + kalibrálják is helyben.(55k)

Viszont így húsvét tájt olvasgattam kicsit és találtam 27" os IPS -t 68k ért nevesítve LG M2732D
Mivel 1x szeretnék költeni jól megfontolnám hogy melyiket vegyem.Ez tartalmaz beépített hangszórót és tunert is.(Megjegyzem nem tv-zek) .

A kérdésem tehát az lenne hogy megéri rákölteni arra a 4" ra 13k-t (méretben nem kicsi)
Illetve mondanátok nekem tapasztalatokat előnyöket hátrányokat a 2 modellel kapcsolatban?

Vagy a 27" már nagy kvázi monitornak ?

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#32814) Isual válasza kickboxko (#32813) üzenetére


Isual
veterán

Dell U2412M? :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32815) kickboxko válasza Isual (#32814) üzenetére


kickboxko
tag

1" növekedésért 19k többlet az szerintem sok :) (74k)

Ha azt mondod maradjak Dell vonalon azt megértem. Akkor 2310 lesz.
Nem igazán tudom mi a különbség igényességben/minőségben. LG/Dell között.

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#32816) Isual válasza kickboxko (#32815) üzenetére


Isual
veterán

Tágíts a látótereden. Vagy tudod mit tágítok én.
Egyrészt - méretügyileg - sem igazán úgy van, mint gondolnánk, jóval nagyobb a 2412 a 16:10-es képarány miatt.
Ezen túlmenően a legjobb képminőségű a három közül. PWM mentes, rendes gamuttal, leszabályozható fényerővel, jó kalibrálhatósággal és plusz 120 sorral - ha ez számít. 72Hz-et nem bírja még most se, ez az egyetlen hibája... U2312HM is jó dolog annyiért, de valamivel gyengébb a nagytesónál képminőségben - persze még így is megfelelő, szintén PWM mentes, ellenben kényelmetlenül magas a minimumon is a fényereje. Ellenben módosított driverrel üzemel 72Hz-en.
LG-ről nincs mit mondanom, totál baklövés lenne megvenni...

mod.: jah és ezért bátorkodtam behozni a képbe a 2412-t "Mivel 1x szeretnék költeni jól megfontolnám hogy melyiket vegyem." :U

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32817) kickboxko válasza Isual (#32816) üzenetére


kickboxko
tag

Köszönöm a részletes véleménynyilvánítást :) és a paraméteres összehasonlítást.
"Meg lettem győzve" Mint márkailag mint méretben.

Dell lett a nyertes az már biztos.Meglátom még hogy a nagy tesó vagy a közepes, kerettől függ.

Köszöntem még 1 x :D

"Life is simple"

(#32818) Isual válasza kickboxko (#32817) üzenetére


Isual
veterán

Isten áldásával! :R

:DDD

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32819) schawo válasza brd (#32812) üzenetére


schawo
titán

Majd jön optikus barátunk, és talán megmondja a tutit :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#32820) madgie válasza schawo (#32819) üzenetére


madgie
titán

Nincs tuti, de a 20-25 cm messze nem kényelmes hosszú távon a szemnek, sőt. Egyébként 35-40 centi az, amit általában olvasótávolságnak szoktak mondani, de az itteni szemészeten rendre közelebbről olvastatnak (amiből sok gond szokott lenni, ha nem figyelünk erre, mert az emberek többségének kényelmetlen már ez a távolság... főleg, mivel az öregkori távollátás egyik legfeltűnőbb tünete, hogy minél messzebb teszi magától az olvasnivalót).

Szóval ez olyan, mint minden az emberi anatómiában: van egy elképzelt modell, amibe a nagy többség úgysem illik bele :)

(#32821) fatallerror válasza El Kebir (#32811) üzenetére


fatallerror
addikt

na itt bukik el a dolog h már eleve nem jó a szemed azaz már is nem nevezhető átlagosnak a 20 cm-ed, biztos lehetsz benne h az egészséges szeműek v akiknek csak picit rossz azok 40 cm-ről (+-5 cm) olvasnak.
csak azért nem hagytam ezt annyiban h nehogy rábeszéljetek már itt egészséges szemű embereket arra h 40-50cm-ről nézzenek 1 27 colos monitort (mert ugye innen indult a téma)!!! még a végén megfogadják és az arcukba nyomják még fényerőt is fent hagyva annak ellenére h kényelmetlen nekik dehát itt azt mondták onnan kell nézni

#32812) brd: 25 közel van, de valóban változó h mikor honnan olvasok, 40-45 cm között vagyok. ha fotelben ülök és a könyv a kezemben van úgy h a kezem a combomon és egyenes a nyakam vagyis nem hajolok rá csak megdöntöm picit úgy 45 cm. ha átlagos magasságú asztalon és hozzátartozó széken az alkarom az asztalon a könyvvel az 38-40cm.
amikor még iskolás voltam (közép és fősuli ahol emlékszem másokra) aki ülve olvasott a pad felett tehát nem ráfeküdve a könyvre annak is ennyire volt a feje, íráskor 30-35 cm-re(minimum).

erre most már ne reagáljatok, hagyjuk itt annyiban :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32822) madgie válasza Isual (#32818) üzenetére


madgie
titán

(#32823) Isual válasza madgie (#32822) üzenetére


Isual
veterán

Megspóroltad nekem... :D

Egy klasszikus western címe ugrott be Clint Eastwooddal, amit tegnapelőtt néztem. Hogy pontosan melyik az, azt meghagyom titoknak ;]

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32824) fatallerror válasza madgie (#32822) üzenetére


fatallerror
addikt

vele nem ajánlom h vitázz :N

don't tell me what i can't do!

(#32825) madgie válasza fatallerror (#32824) üzenetére


madgie
titán

Nem újdonság, sokszor csörtéztünk már :)

(#32826) BlessedElroy


BlessedElroy
senior tag

Hali guruk!
Szeretnék egy 3D-s monitort venni, főleg játékra.De fogalmam sincs, hogyan működik. Milyen gépi követelményeknek kell megfelelni(gondolok itt videókártyára), vagy mit tudom én. Most cserélem le a kártyám 7970-re.
Jó egyáltalán 3d-ben játszani?
Melyek a jó 3d-s monitorok?
Köszönöm a segítséget! :R

Origin: BlessedElroy

(#32827) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Az LG IPS234V-PN képességekben szenved valamilyen hátrányt a kis tesójával (IPS224-V-PN) szemben? A kettő között vacilálok, valószínű ma venném meg, mert a korábbi monitorom már úton van az új tulaj felé.

Monitorguru-nál néztem demo monitorként őket, de a fórumot visszaolvasgatva a 23-ast lehetett kapni elég kedvező áron újonnan is (41k) kb 3 héttel ezelőtt, vajon akad még valahol készleten belőle ilyen kedvező árfekvéssel újonnan, 2-3 év garival?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32828) El Kebir válasza fatallerror (#32821) üzenetére


El Kebir
őstag

"erre most már ne reagáljatok, hagyjuk itt annyiban"

persze, egyértelmű...

te lereagálod, féloldalon, kiemelt betűekkel, inkorrekten, csúsztatva végig az általam mondott tartomány alsóhatárát megjelölve... legalább lettél volna korrekt és ismerted volna be, hogy te is szélsőséges állásponton vagy/voltál és valahol a két kijelentés között lehet az optimum.

és most hagyjuk abba, ha egy kicsit is korrekt akarsz lenni. :)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32829) stranger28 válasza El Kebir (#32828) üzenetére


stranger28
addikt

Ki a nagyobb úriember játékot játszotok? Azt én is szeretem, csak sose nyerek 'sszameg.

(#32830) Egon


Egon
nagyúr

Üdv!

Kezdek beelegelni a Dell U2410-esem negatívumaiba (éjjel kisüti a szemem, és egyre jobban zavar a kristálycukor-effekt is), úgyhogy legyetek szívesek ajánljatok valamit helyette.
IPS vagy VA panelek játszanak, lehetőség szerint minimum 23 colos méret kellene (24 col előny), és jó lenne 16:10-es képarány, fullHD felbontással (24 colosban esetleg bevállalom a 16:9-et, ennél kisebb méretben csak a 16:10 játszik; 23 colosnál kisebbet nem szívesen vennék). Természetesen legyen mentes az előd fentebb említett problémáitól, és mivel játékra is használnám, ne legyen drasztikus input lagja (jó lenne mondjuk 20 ms alatt).
Jó lenne ha nem lenne sokkal drágább, mint az U2410 új ára jelenleg. Van ilyen monitor?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32831) zack válasza A_ScHuLcZ (#32827) üzenetére


zack
nagyúr

Nem nagyon. Nálam járt a 23" verzió, és minőségi szép képe volt. Nyugodtan megveheted tőlük. Ha marad pénzed kalibráltasd is. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#32832) Nyugdíjas válasza Egon (#32830) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

U2413?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32833) Egon válasza Nyugdíjas (#32832) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez már tutira mentes a kristálycukor-effekttől?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32834) Nyugdíjas válasza Egon (#32833) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem. Csak hazudtam. Ez a hobbim.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32835) brd válasza Egon (#32830) üzenetére


brd
nagyúr

Mi az a kristálycukor-effekt? Pici apró édes csillogások? Vagy a foltos háttérvilágítás, fekete képnél?

The only real valuable thing is intuition.

(#32836) Khelben válasza brd (#32835) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gondolom a Delleknél túlzásba vitt tükröződésgátló felület effektjére gondolt.

(#32837) Egon válasza Nyugdíjas (#32834) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem szándékoztam kétségbevonni sem a hozzáértésedet, sem az igazadat, csak mintha azt olvastam volna ezen fórumon anno, hogy te nem is látod ezt a (sajnos markánsan jelen levő, és az amúgy picit túlhájpolt Dell-mánia folyamán finoman fogalmazva is háttérbe szoruló) effektet, így bátorkodtam megerősítésért folyamodni... :U

brd: vizesképernyő-effektnek is nevezik, ez a találóbb (világos, főleg homogén fehér háttérnál, mintha vizes lenne a kijelző).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32838) fatallerror válasza Egon (#32837) üzenetére


fatallerror
addikt

ha neki nem hiszed el akkor itt a teszt-ben elolvashatod :K nem szemcsés már egyébként

don't tell me what i can't do!

(#32839) stranger28 válasza Egon (#32837) üzenetére


stranger28
addikt

Szakértő is csak azért lett, mert a Dell lefizette az egész PH-t.

(#32840) Nyugdíjas válasza Egon (#32837) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor ezt ajszem megbeszéltük.
dzsászt tú bí klír... Láttam eddig is, csak lesz.rom. Rosszul emlékeztél.

BTW van rajta HDMI is. 1.4 ;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32841) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Annak ellenére, hogy a monitorguru oldalán mind a 224, mind a 234-es monitorhoz az van írva, hogy raktáron, és az egyik telefonszámon is azt az infót kaptam, hogy valós raktárkészletet mutat az oldal, a másik telefonszámon azt mondták, hogy se 224, se 234 nincs most, csak 225, 235, talán jövő héten kapnak belőle, de erre semmi garancia.
Tök jó, mert én meg már eladtam a monitoromat, úton van az új tulaja felé. :(

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32842) stranger28 válasza A_ScHuLcZ (#32841) üzenetére


stranger28
addikt

Kéne neki akkor egy harmadik szám, ami megmondja, hogy kinek van épp igaza.

(#32843) StLui válasza A_ScHuLcZ (#32841) üzenetére


StLui
veterán

Mi is így jártunk, használtak közt ott a LG IPS277 raktáron 0-50 óra üzemidővel.
Telefonon pedig: nincs raktáron, és 100 óra szokott lenni az üzemidő (ami nekem mondjuk mindegy lenne, de fura)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32844) I3EI\ICE válasza StLui (#32843) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

Sajnos a weboldaluk sokszor nem naprakész, a PH-s hirdetéseik inkább mérvadóak.

(#32845) Szoszibá válasza Isual (#32816) üzenetére


Szoszibá
tag

Sziasztok!

Téma adott, lássunk neki:

Szeretnék tanácsot kérni, mert 27"-os monitort szeretnék venni IPS panellal lehetőleg ilyen és ehhez hasonló árban mint ez az lg vagy acer. Szóval olyan 70-90 ezer lenne rá. Játék, film, és böngészés a legtöbb.

[ezek]
Mért nem jó ez az lg, még normális indoklást nem láttam csak, hogy oltári nagy baklövés lenne. Mi vele a baj?
Esetleg ajánljatok valami mást ezeken kívül. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#32846) Isual válasza Szoszibá (#32845) üzenetére


Isual
veterán

Monitor kell? Akkor miért vennél monitorTV-t? Hogy egyiket se vegyél? (ni, nini)

Dell S2740L - glossy, LG IPS277 - de én a helyedben U2412M-et vennék pixelgarival, kalibrálva. Nem sokkal kisebb a 27-es 16:9-es monitoroknál, nagyobb felbontással, jobb (kép)minőséggel...stb pont abban a hsz-ben írtam le mindent, amire válaszoltál.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32847) StLui válasza Isual (#32846) üzenetére


StLui
veterán

Én azt gondoltam, gondolnám még most is, hogy van egy monitor, és ha a gyártó akar egy tuneres változatot, akkor tesz bele egy tunert, attól mint monitor nem kéne, hogy változzon, gondolom ezért nem értik sokan, hogy mi a gond velük. Ezt csináljuk a külső tunerrel is, csak ők beépítik nekünk.
Téli-nyári gumi nekem nem jó hasonlat, mert ott eleve más féle gumi, mint anyag, kéne, és ugye egy autógumi szinte másból nem is áll. (Akkor stimmelne nekem a hasonlat, ha úgy lenne téligumi, hogy pl rá kell húzni valamit, mint egy hóláncot )

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#32848) Egon válasza fatallerror (#32838) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi a tesztet, nem rossz cucc...
Összehasonlítva az U2410-zel, van olyan paraméter, amelyben gyengébb az U2413 (leszámítva a D-Sub csati hiányát, ami nekem nem fáj)? Ez az újfajta bevonat nem tükröződik jobban, vagy valami egyéb hátránya nincs?
Szerk.: a hardveres kalibráció pontosan mit takar jelen esetben?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#32849) Isual válasza StLui (#32847) üzenetére


Isual
veterán

Sajnos az a tesztek tapasztalata, hogy ezek monitornak nem rosszak, de rosszabbak, mint a monitorok. Más az elektronika, nagyon általában, sokszor nem is túl jól kalibrálhatóak. Meg egyéb változtatások is lehetnek, többnyire olcsóbbá téve a monitort, hogy a beépített tuner meg mitököm ára ne dobja meg túlságosan a végtermékét. Szóval ez bizony vegyes gumi, semmire se jó igazán. De vedd meg nyugodtan, a lényeg, hogy te hiszel az LG jóindulatában. ;]

(#32848) Egon: Úgy tudom nem egy sikeres feature a hw-es kalibráció. Nem igen ad többet egy jól elvégzett sw-esnél... :U Sajnos... HUE - detto failure... Viszont a light AG az nagyon impozáns. U2713HM-en néztem, kellemes. :K

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32850) StLui válasza Isual (#32849) üzenetére


StLui
veterán

Nekem semmi szükségem tunerre, nem is keresek ilyet, csak látom itt a kérdéseket, értetlenkedést.
Akkor ezek szerint nem csak beleraknak egy tunert, hanem el is vesznek egy kicsit az elektronikából, ha jól értem, ezért romlik a minőség mint monitor.

(32851) Isual: Köszi! (többiek nevében is :D )

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.