Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) madgie válasza zack (#32599) üzenetére


madgie
titán

Mostanában inkább csak az egyik oldal véleményét kapja meg, miszerint tök felesleges a wqhd, mert százhuszonnyócezer lesz a végéákőccség, ha nem állóképet akar nézni :))

Mondjuk nagyban segítené a wqhd elterjedését, ha nem háromszor annyiba kerülnének, mint egy belépő 21.5" IPS. Nyócvanezerért tuti kapkodnák érte, de hát álmodjkirálylány, pár évig még szívják a vérünk... lassan úgy lesz a montironál is, mint a fényképezőnél, meg a vga-nal? (használtan érdemes csak venni)

(#32602) Brian_GT válasza Nyugdíjas (#32586) üzenetére


Brian_GT
őstag

Mondasz rá példát pls?

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#32603) madgie válasza Brian_GT (#32585) üzenetére


madgie
titán

Utálni fognak érte a kereskedők, de neten rendeled és ha nem tetszik, nyolc napon belül visszaküldheted.

(#32604) fatallerror válasza stranger28 (#32600) üzenetére


fatallerror
addikt

na azért nem így mondtam, földönjárva nem erős elvárás 50-55 ezerért 24es monitor, hozná azt a képet mint a 2412es akkor még a nyuggernek is tetszene :K
főleg ha belegondolsz h a 2311esnek nem volt fekete/kontraszt problémája, vmiért a 2312es visszalépés volt etéren

bár ezek csak számok, valóságban nem tudom mennyire rossz az a fekete... rá-rápillantottam mikor ott voltam de inkább a szerelmemmel törődtem :DDD

#32603) madgie: ha rácsapsz az asztalr a számlával akkor talán betartják ezt a törvényt :DDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32605) stranger28 válasza fatallerror (#32604) üzenetére


stranger28
addikt

Persze, de én arra utaltam, hogy élni is kell valamiből.

:DDD

Nem hiszem amúgy, hogy ajánlottboltok-ék szarakodnának túlságosan ezzel.

(#32606) fatallerror válasza stranger28 (#32605) üzenetére


fatallerror
addikt

mármint arra gondolsz h nehoygmár újat tervezzenek? egyébként annyi termékfrissítés volt mostanában náluk h nem hiszem h lesz új de megkérdeztem a tftcentralt h ők mit tudnak

hát ahogy én megismertem a nyuggert ő visszavenné azt is amit nem is náluk vettek, persze pénzt nem adna cserébe ;] rendes fazon am, kicsit mintha ellenne varázsolva szóval elég laza :D

don't tell me what i can't do!

(#32607) vond válasza fatallerror (#32604) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az én melós 2312-esemnek kalibráció után 128-as fehérszint mellett 0.13-as a feketéje... Ami ugye azt jelenti, hogy a kontrasztarány 964:1... Ez azért nem olyan rossz egy IPS-től szerintem... Az otthoni 2311-es konkrétan rosszabb is egy kicsit, annak 0.14-es feketéje van...

Ezúton is köszönet a Mesternek a kiváló darabért és a kalibrációért... :R

(#32601) madgie: Szívemből szóltál (többször is)... ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32608) fatallerror válasza vond (#32607) üzenetére


fatallerror
addikt

ez igen jó, pedig mind a prad mind a tftcentral nem mért olyan jó kontrasztot :U de akkor mégiscsak okés :K jövőhéten majd bemegyek zaklatni a nyuggert ha van kint 2312es :B

#32601) madgie: én pont ezért gondolkodom h pénztől függetlenül lehet mégsem u2713hm-ben gondolkodom hanem ideiglenesnek 1 2312est mondjuk és megvárom ezt a 2-3 évet míg betör a 4k és akkor a wqhd 27esek valóban 100e alatt lehetNEK :K

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32609) El Kebir válasza fatallerror (#32608) üzenetére


El Kebir
őstag

"ez igen jó, pedig mind a prad mind a tftcentral nem mért olyan jó kontrasztot"

mert egyedi darabtól függ, hiszen a kalibrálás alapvetően csökkenti a kontrasztot (mindig viszavesznek az RGB értékekből, hogy a színarányokat helyretegyék, ezzel a maximális elérhető kontrasztot is csökkentik)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32610) fatallerror válasza El Kebir (#32609) üzenetére


fatallerror
addikt

azért azt még hozzáteszem h ips-hez mérten írtam h nem olyan jó. de most már csak azért is megnézem majd h milyen az az olyan. annyira nem vagyok szőrszálas szóval biztos megfelelne.
az u2713hm is tetszett pedig az se nagyszám

don't tell me what i can't do!

(#32611) sakal83 válasza Kuruc2 (#32579) üzenetére


sakal83
addikt

Pont ez történt velem is. Én is egyben használom net, tv és hifi rendszer egyben:)

Tv-nél nem gond a váltogatás, mert egy samsungnál egyszerű pl. A monitoromnál most nyűgös, mert egy dvt-b tuner is rá van kötve, így állandóan nyomkodni kell a monitort váltogatásnál, míg távirányítóval, és a beépített médialejátszóval és persze ébresztő és automata kikapcsoló funkcióval könnyebb volt az élet, aminek híján vagyok most.

Kipróbáltam 2-3méterről a 27-es monitoromat, netezéshez karcsú, filmezéshez határeset, de elfogadható.

Egy 32-es méret pont jó, nagyobb nem kell.

DE A SZEMED ÉPSÉGE FONTOS, és bizony huzamosabb használatnál KO-ra teszi

Csere óta minden okés a szememmel, bár sötétben kell egy másik fényforrás a monitor mellé, hogy ne hunyorogjak tőle...

Gondold át mi a fontosabb neked, de ha tv-t választanál, közelről ne használd és 32-esnél nagyobbat NE VEGYÉL, mert tisztán láthatóak a pixelek és mosódottak a betűk, és borzalmas fényereje van.

Én nem javaslom a TV-t, mert én megszívtam vele, ha mégis amellett döntenél, akkor tartsd meg a monitort és mellé tartsd a TV-t multimédiára egy forgatható fali konzollal. Nálam sajnos az ablakok miatt nem volt megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#32612) sakal83 válasza fatallerror (#32581) üzenetére


sakal83
addikt

Na, ezt akkor mondd, ha próbáltad már a 7950-et.

Fullhd-ban az új játékoknál pont jó 40-60 fps, és nem maxon, persze szarrá húzva 1200.on, alapon nagyon gyér.

WHQD-ban biztos, hogy sovány a 7950, bizony el kell egy minimum 7870 CF oda húzva, amihez atom proci is kell ám. Egy 4.4.-re húzott i5-ös az optimális egy 7950/7950 gtx670/680-hoz

Érdemes megnéznetek ezt a kis tesztet a full illetve whqd között egy 7970 esetében.

[ Szerkesztve ]

(#32613) fatallerror válasza sakal83 (#32612) üzenetére


fatallerror
addikt

közben már megnéztem h az újabb játékoknál teljesen maxon még 7970 ghz cf-el is épphogy megvan a 40-50 fps de nem csak a max beállítás létezik, ezt azt kilehet kapcsolni amivel sok fps-t nyersz míg vizuálisan a játék hevében sok különbséget nem látsz :K

don't tell me what i can't do!

(#32614) kleinguru válasza fatallerror (#32613) üzenetére


kleinguru
addikt

Picit még az előző témához:

Nagyon lassan vált a bemenetek között, sőt ha egyik bemeneten nincs forrás és akkor váltanál, akkor még az osd is nagyon lassú.

Ha felbontás váltás van, akkor is elég sok idő még megjelenik a kép (teszem azt játéknál cry3:D)

Ettől még használható, s nem cserélném le, csak érdekelt, hogy fejlesztettek-e rajta.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32615) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Ismerős keresne alap TFT monitort, kb. a lehető legolcsóbbat, de boltból (garanciával, stb.).
Mezei otthoni felhasználás, egy CRT lecserélésére, kb. semmi extra nem kell.
Átküldött nekem pár típust, hogy ezek közül melyiket ajánlanám; de a nagy baj, hogy egyiken sincs DVI/HDMI, csak D-Sub...
Ti mi ajánlanátok (20-25e-s árkategória) ?
És a legjobb lenne az iPON-ból (ott lakik egész közel hozzá :) )

(#32616) atesss válasza atesss (#32615) üzenetére


atesss
addikt

Az IPON keresőjében [link] összesen 3 alternatíva maradt csak :(

(#32617) stranger28 válasza atesss (#32615) üzenetére


stranger28
addikt

[link]

28-ért már van fullHD is, vagy 1600-as.

[ Szerkesztve ]

(#32618) tajcsi válasza sakal83 (#32612) üzenetére


tajcsi
senior tag

Bizony bizony...ekkora felbontasu monitor mellet legalabb 250 ezres vga koltseg kell ha normalisan akarsz jatszani..mert sajnos nem mindig eleg levenni az elsimitast...meg altalaban a tesztkonfigokon friss windows van, vagy csak jatektesztelesre hasznaljak...az en ket eves rendszeremben tuti nem produkalna annyit :P

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#32619) stranger28 válasza tajcsi (#32618) üzenetére


stranger28
addikt

Rakd újra.

(#32620) atesss válasza stranger28 (#32617) üzenetére


atesss
addikt

Köszi, én is ezt nézegettem.
Ez még épp beleférhet.
28 már sajnos sok lenne szerintem...

Tudom hogy nagy extrára nem kell számítani, de amit még kérdeznék erről a PHILIPS 196V3LAB5-ről:
Ugye nincs rajta bekapcsoltságjelző-retinakiégető kék led elől ? :U

Olyan ami az átlagosnál jobban beállítható (pl. magasság) esélytelen 25e-ért ?

(#32621) Brian_GT válasza madgie (#32603) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nah az biztos, ha ezt meglépem :D . Megpróbálom a monitorgurus srácokat, beszélek velük és hátha segítenek.
Am aki írta, hogy vegyem fel a játékot ami fut kb 60fpsel és vigyem el pendriveon. Lehet én vagyok a tudatlan de egy videónak mi köze az élő teszthez ahol látom ha utánahúz???

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#32622) stranger28 válasza atesss (#32620) üzenetére


stranger28
addikt

Hallod, bevallom neked, fogalmam sincs. Még az egyetemen is egy kicsit drágábból van vagy 100. ;]

De, ha olyan közel esik neki, akkor nem sokáig tart megnézni. Ha meg nem ez, akkor nézd a következőt, csak válaszd ki, hogy DVI: igen, aztán ár szerint növekvő. És lehetőleg ne AOC meg noname szar legyen. Az a 20-as BenQ viszont nem rossz az árához képest, bár kicsit drágább. Azzal már volt dolgom.

[ Szerkesztve ]

(#32623) < CyberBob > válasza fatallerror (#32596) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Elvileg majd ősszel jön az új 23 colos ami remélem végre lesz olyan jó mint a mostani Dell U2412M. De egyre inkább hajlok a Dell U2413 felé, legalább a színekkel nem lesz gond. :)

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#32624) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#32623) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig az aztán de egy borzasztó rossz dolog. Én addig vennék U2410et amig még lehet kapni, ha már ilyesmiben gondolkozol.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32625) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#32624) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Miért mi a gond a Dell U2413-al persze az "árát" leszámítva?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#32626) Nyugdíjas válasza < CyberBob > (#32625) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Maradhatok címszavaknál? Remélem...
gyári kalibráció
hardveres kalibráció
homogenitás kiegyenlítés

Semmi sem működik rajta amivel több lehetne egy U2410-nél. Szóval?:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32627) Kuruc2 válasza sakal83 (#32611) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ma voltam euronics-ba, na ott végignézegettem a nagytévéket, volt ott minden. A 40 col fölötti samsungok szörnyűek voltak még messziről is, folytak össze a határvonalak színek közt. Bezzeg a 3x philipsek tűélesen hozták ugyamazt az adást. Aztán valamiért az Lg-k külön voltak mindentől. Na ott besza-behu volt részemről. Mintha másik bolygó lett volna. Félelmetes tiszták és szépek voltak még az 50+ colos dögök is, még közelről is.
Most sikerült mégjobban megzavarodnom hogy monitor vagy tv.?
Ha azt mondod 32tv max, az csak 5-tel több egy 27-es monitornál., annyiért nem áldoznám be egy 27-es ips moni tudását, és akkor még a pénzt nem is néztem.
Ha tv lenne akkor már egy 40es illene, csak ugye ettől félek amit mondasz, hogy az meg netnél megöl.
A 27 meg ilyen távról kevés, ahogy írtad is.
Ha leesne 10edáron a kamionról ez a még meleg 30as dell, azzal kiegyeznék. :-).

(ps: csak mellékesen: az említett bolt másfélszeres árakkal dolgozik a nethez képest. LoL)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32628) fatallerror válasza kleinguru (#32614) üzenetére


fatallerror
addikt

nem írtak ilyenről emlékeim szerint tehát ha nem említették akkor ez a probléma már a múlté :K

de ilyen szinten szerintem egyik újabb modellnél sincs ez jelen. nyugger nyomkodja naphosszat az osd-ket ő biztos megtudja mondani :DD

#32623) < CyberBob >: köszi, forrást tudsz linkelni? (nem azért mert ne hinnék neked :] )
átlag usernek filmek, játékok miatt a wide gamut annyira nem fontos szerintem persze ember függő is.

én nem vagyok finnyás mert nekem még a gyári kalibrált 2713hm is tetszett :B

#32629) stranger28: keresztnevét elfelejtettem pedig bemutatkozott és azért nyugger mert így fiatalosabban hangzik :DDD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32629) stranger28 válasza fatallerror (#32628) üzenetére


stranger28
addikt

Még egyszer leírod, hogy nyugger, és kifejelem a hálószobaablakot. :DDD

(#32630) Murloc


Murloc
tag

#32583 erre valaki? Köszi!

(#32631) stranger28 válasza Murloc (#32630) üzenetére


stranger28
addikt

Az első hsz. erre van kitalálva.

(#32632) fatallerror válasza stranger28 (#32629) üzenetére


fatallerror
addikt

egyébként a kép alapján már lefejelted, nem véletlenül scar a neved ;] és látszik is

don't tell me what i can't do!

(#32633) stranger28 válasza fatallerror (#32632) üzenetére


stranger28
addikt

Majd megmutatom, mert amúgy tényleg van. :DDD

(#32634) Nyugdíjas: Van olcsó ásóm, minden méretben!

/Möster tett fel új videót, érdemes megsasolni./

[ Szerkesztve ]

(#32634) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Bárki a keresztnevemen mer itt hívni azt megölöm ;] :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32635) Nyugdíjas válasza stranger28 (#32633) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

csideó lesz az :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32636) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok.
Olvasgatva a fórumot kiválasztottam a Dell U2312HM monitort. Kérdés: a dobozban jár hozzá DVI kábel, vagy azt vegyek mellé?
Másik, ahogy nézegetem kb egységáron megy mindenhol, olyan 54-55e forintért. MonitorGuru-val jó a tapasztalatotok? Esetleg máshol? (mindenképpen rendelve lesz, hacsak nem találok Győrben boltot)
Köszi

(#32637) Nyugdíjas válasza nauro (#32636) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Adnak hozzá:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32638) < CyberBob > válasza Nyugdíjas (#32626) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A válaszidő és panel "sebesség" sem jobb?

fatallerror: guruéknál mondták persze konkrét időpont még nincs. Amúgy általánosságban tényleg nem fontos annyira a wide gamut viszont a piros szín és árnyalatai határozottan gyengék számomra.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#32639) stranger28 válasza nauro (#32636) üzenetére


stranger28
addikt

Egyrészt:
"A DOBOZ TARTALMA
Monitor állvánnyal
Tápkábel
DVI kábel
USB kábel
VGA kábel
Illesztőprogramokat és dokumentációt tartalmazó lemez
Gyors üzembe helyezési útmutató
Biztonsággal kapcsolatos tudnivalók" forrás: gyártói oldal

Másrészt Monitorguru rendben van, Oázis is rendben van. Ők az ajánlott boltok. Hátha olcsóbb az egyikben 32 forinttal, akkor ott kell venni. ;]

(#32635) Nyugdíjas: Valóban, megyek mondok 15 mibartosunkat.

[ Szerkesztve ]

(#32640) Murloc válasza stranger28 (#32631) üzenetére


Murloc
tag

Köszi, ennyi karakterbe egy érdemi válasz is belefért volna, ha elolvastad a hozzászólásom. Egy típusszám kevesebb karakter lett volna például. Én is segítettem már szakmai topikban, tudom milyen, de szerintem nem egy abszolút noob kérdést tettem fel. Nem a személyed ellen szólt.

(#32641) stranger28 válasza Murloc (#32640) üzenetére


stranger28
addikt

Persze, de akkor sose szoknátok meg, hogy le kell nyitni a fület és olvasni. Nem baszogatásból, csak ne legyen már feleslegesen összeszedve; használjuk, ha van, érted. :)

Másrészt meg abból a szempontból is jó, hogy pár dolgot tisztáz, és mindjárt más lesz az éjszakai pillangó fekvése.

(#32642) fatallerror: Külön bugyor van azoknak a pokolban, akik ilyen arcokat próbáltak meg elcsúfítani. :DDD Legszívesebben bebiztosítanám. ;]

[ Szerkesztve ]

(#32642) fatallerror válasza < CyberBob > (#32638) üzenetére


fatallerror
addikt

na akkor neked kell a wide gamut.

nekem megfelelt az srgb is :K igaz nyugger azt mondta h csak azért mert nem néztem még meg wide gamut-os monitoron :D

#32633) stranger28 : gyorsan kanyarítasz 1 heget a fejedre mi? :DDD

don't tell me what i can't do!

(#32643) Murloc válasza stranger28 (#32641) üzenetére


Murloc
tag

Átnéztem, nem találtam, a leírtak alapján kérdeztem, így jártam.

(#32644) Isual válasza Murloc (#32643) üzenetére


Isual
veterán

U2412M lenne az igazi képfeldolgozni! :K
Ha nem fér bele, akkot 2212 vagy 2312.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32645) Murloc válasza Isual (#32644) üzenetére


Murloc
tag

Köszönöm! Ezek identikusak a képátlót leszámítva?

(#32646) fatallerror válasza stranger28 (#32641) üzenetére


fatallerror
addikt

de elolvasta máskülönben nem tudta volna magát kategorizálni :K az már más dolog h benne van a válasz illetve az ajánlás frissessége :B

don't tell me what i can't do!

(#32647) Isual válasza Murloc (#32645) üzenetére


Isual
veterán

Nem sajnos. Képszerkeszteni 2412-2212-2312 a sorrend.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32648) kleinguru válasza fatallerror (#32628) üzenetére


kleinguru
addikt

Az osd sebességével csak akkor van bajom, ha standby-ból kell használni, egyébként teljesen rendben van:D

A következő 4K-s monitoromnál már erre is figyelni fogok:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#32649) fatallerror válasza kleinguru (#32648) üzenetére


fatallerror
addikt

de finnyás vagy te :DDD

azért a bemenetváltás nem 1 10 percenként ismétlődő művelet szóval túléled :K

don't tell me what i can't do!

(#32650) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy vettem egy Samsung Led Tv-t, amit néhanapján szeretnék monitorként használni.

Van egy Laptopom, ami HDMI-n keresztül van összekötve a tv-vel. Full HD-t tud, az asztal és több játék is simán 1920x1080p-ben megy rajta.

Az lenne a gond, hogy bizonyos DX11-es játékok esetében a monitor a belépés során, automatikusan átváltja magát 1080i-re és abban is marad. Az egyetlen felbontás, amit megfelelően rendesen Progressive módban kezel az 1280x720.

Találkozott már valaki hasonlóval?

Előre is köszönöm.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.