Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) vaakuum válasza Khelben (#33550) üzenetére


vaakuum
addikt

Ok, köszönöm.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#33552) Joao


Joao
tag

Üdv!
45-50k környékén mi a legjobb választás főleg filmezésre illetve photoshop, fotók feldolgozásához? 23"-os méretben gondolkodom alapvetően. Olvasgattam vissza, látom ebben a kategóriában a Dell U2312HM az ajánlott, de többen írtak a bevilágításról, hogy zavaró lehet. Szóval van valami alternatívája?
Szerk.: A csati lemaradt, lehetőleg Displayport legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

(#33553) Nyugdíjas válasza Joao (#33552) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerintem jobb gondolat, ha maradsz a tipusnál, és megveszed olyan helyen ahol értenek hozzá, és nem adnak a kezedbe egy rosszabb darabot. :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#33554) petata válasza Nyugdíjas (#33553) üzenetére


petata
őstag

(#33552) Joao:

Az ajánlott boltok (linkesítve, hogy ne köss ki te is az Oázis kertészetnél.. :D):
Oázis, Monitorguru

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#33555) Mucsi14


Mucsi14
tag

Sziasztok

60e alatt és 22 col felett csak játékra kéne monitor

(#33556) vond válasza Mucsi14 (#33555) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Jackpot! Dell U2312HM :K

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#33557) Joao válasza Nyugdíjas (#33553) üzenetére


Joao
tag

Rendben, köszönöm!

(#33554) petata :D Azért ennyire nem vagyok, de köszi :)

(#33558) Mucsi14 válasza vond (#33556) üzenetére


Mucsi14
tag

Köszi

Nem sok az a 8 ms válaszidő játékhoz (nem tudom eddig crt-m volt)

(#33559) petata válasza Mucsi14 (#33558) üzenetére


petata
őstag

Téma összefoglaló végén találsz egy linket, az választ ad a kérdésedre.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#33560) Peet91


Peet91
aktív tag

Sziasztok!

Monitorvásárlás előtt állok, és kinéztem magamnak az lg-22EA53VQ -t. [PCX link] A kérdésem az lenne, hogy aki esetleg ilyennel rendelkezik, mi a véleménye róla, plusz szerintetek nagy általánosságban megéri-e ez a készülék. Amiket az összefoglalóban linkeltetek, már nem nagyon láttam őket webáruházakban, gondolom kifutó széria. Az általam linkelt példány annak a szériának az idei változata lenne?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ugyan már, én nem vagyok kötekedős! Csak mindenki más az!

(#33561) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Sziasztok!
Mivel a 90K-s Dell27-ről lemaradtam, maradt a vacilálás az IPS és VA között.
XI. ker környékén nem tudtok valami olyan áruházat, ahol nagy esélyel megtekinthető egymás mellett pl. a LG IPS277L-BN és Benq GW2760HM? Allee nem nyert.

(#33562) Szajo


Szajo
őstag

Holnap jön a Dell U2312HM-em. Adnak hozzá alapból valamiféle kábelt?

VESA100as fali felfogatást adnak hozzá, vagy bár gondolom azt külön kell venni majd nem?

(#33563) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szeretnék 60% filmnézésre, és 40% grafikai munkára 24 colos fullHD monitort.
Nem DTP-zek, így nem szükséges 100%-os színhűségre törekedni, de azért elég fontosak a jó színek. Filmeknél a gyors mozgásoknál se legyen utánhúzás meg szellemkép.
Különösen fontos a filmeknél a jó fekete. Ne legyen szürke, és ne is égjen be!
USB, hang, meg ehhez hasonló extrák nem kellenek.
Csatlakozás terén is bővel elég egy akármilyen digitális bemenet.
Dell monitorok tetszenek, de természetesen bármi más jöhet.
Az U2312HM csak akkor jöhet szóba, ha 24 colosban nincs hasonlóan jó vétel. :)
60 ezer környékéig még elmennék árban. :K Persze, ha van olcsóbban is jó, akkor nem ragaszkodom a drágábbhoz. :D

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33564) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Egy megfigyelő rendszerhez keresek egy full HD monitort, amit lehet kapni a PCX-nél. Méret mindegy, lehet 19, 21,5 is. Lényeg, hogy az ár max 35000 Ft legyen. És a dvr-en hdmi és dsub kimenet van. Sajnos dvi nincs. Ha dsubbal kötöm rá a monitort, akkor rosszabb lesz gondolom a képminőség, nem? HDMI kimenet pedig nincs sajnos ezeken a 30-35 ezer Ft-os Samukon és Lg-ken, ahogy nézem. :( Vagy marad legrosszabb esetben a dvi-hdmi átalakító, de ezt csak végső esetben szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#33565) vond válasza rayoliviero (#33564) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Megnézhetnéd a VA paneles Benq GW2250-et, vagy GW2260-at...
És hozzá egy HDMI»DVI átalakító/kábel...

A legolcsóbb IPS sajnos 39-40 ezer, és az is elég új, így sok mindent nem tudni róla... Mondjuk ezekről a VA-s Benkúkról sem nagyon, de az biztos, hogy az átlag 30-35 ezres TN paneles kijelzőket verni fogja... És legalább lesz szép feketéd a megfigyelő rendszer képein... :)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#33566) petata válasza Szajo (#33562) üzenetére


petata
őstag

VGA, DVI és tápkábelt mellékelnek. Ha falra akarod rakni, külön kell venni.

szerk: Plusz nyilván kapod az upstream-es cuccot is, ezzel tudsz életet lehelni a monitor USB-HUB-jába.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#33567) rayoliviero válasza vond (#33565) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm szépen. :R Ez a Benq megbízható márka?

[ Szerkesztve ]

(#33568) vond válasza rayoliviero (#33567) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem kevésbé, mint az általad említett Samsung és LG... :)

(#33563) Bici Ha nem zavar az erősen tükröződő felület, akkor Dell S2440L... Általános képminőségben lehet, hogy egy kicsit az U2312HM mögött van, de a feketéje - a más típusú panelnek köszönhetően - sokkal jobb... Csak hát ugyé borotválkozni is lehet benne... :) Ha ez nem gond, ill. meg tudod oldani, hogy a lehető legkevesebb fény érje, akkor jó is lehet Neked...

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#33569) rayoliviero válasza vond (#33568) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok.
:R

(#33570) Bici válasza vond (#33568) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Pont ezt néztem ki árgépen, de a tükrőződésről nem tudtam. :/
Valahol megpróbálom megnézni személyesen.
Esetleg matt verzióban nem létezk valami hasonló monitor?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33571) Szajo válasza petata (#33566) üzenetére


Szajo
őstag

Értem köszi!
És ez az USB pontosan mire is jó? Rádugok egy pendrive-t és akkor betudom nyomni rajta a rajta lévő filmet vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#33572) petata válasza Szajo (#33571) üzenetére


petata
őstag

Nem, nem, nem. :N
Találkoztál már USB-HUB-bal? Na, pont ugyanolyan ez is. A kábel egyik vége belemegy a gép egyik USB portjába, a másik vége pedig a monitor speciális bemenetébe. Így használhatóvá válik a monitoron található 4db USB csati (2 oldalt, 2 alul). De ezeket ugyanúgy a géped fogja kezelni, nem a monitor. Tehát ha a PC ki van kapcsolva, hiába dugod rá a kijelzőre a pendrive-ot/külső HDD-t, nem fog történni semmi.

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#33573) Szajo válasza petata (#33572) üzenetére


Szajo
őstag

Akkor ez az USB HUB engem nem érint. Akkor lényegében rádughatok egy Xbox Controllert is? És a gép fogja észlelni? (Bocs ha hülyeséget írok :D )

(#33574) stranger28 válasza Szajo (#33573) üzenetére


stranger28
addikt

Igen.

(#33575) Szajo válasza stranger28 (#33574) üzenetére


Szajo
őstag

Értem köszönöm, hát ezt a részét szerintem nem fogom használni.

(#33576) vond válasza petata (#33572) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Kiegészíteném annyival, hogy az USB portok a tápellátást a monitortól kapják, úgyhogy pl. telefon töltésére kikapcsolt gép mellett is használható... Legalábbis így emlékszem... :)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#33577) petata válasza vond (#33576) üzenetére


petata
őstag

Nekem is ez rémlik... Te akár most is kipróbálhatod. :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#33578) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok!
Most szeretnék vásárolni egy monitort. Milyet ajánlanátok? 20" minimum legyen és fullhd nem árt illetve nagyon max 25-30k a keret-rá. Használt is jó.
Samsung E2220 FullHD erről esetleg vélemény?

(#33579) madgie


madgie
titán

No akkor még egyszer képekben, miért is jó választá szerintem FPS játékokhoz az új 21:9-es felhozatal (pl Dell U2913).

Érdemes az fps-t is megkukkolni a jobb felső sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#33580) korcsi válasza madgie (#33579) üzenetére


korcsi
veterán

1920x810?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#33581) madgie válasza korcsi (#33580) üzenetére


madgie
titán

2560*1440 illetve 2560*1080, tehát mondjuk adott esetben az U2713 vs U2913.

Csak mert sokan "sírnak", hogy WQHD-hez két GPU kell. Nosza, 2560*1080-hoz kevesebb erő is elég.

szerk: most nézem ,a PH! lebutította. Mindjárt felrepül a két eredeti kép skydrive-ra. Nosza.

[ Szerkesztve ]

(#33582) SRII


SRII
őstag

Döntöttem, van a közeli boltban is, eddig bizonytalan voltam, Dell U2312HM Monitort akartam rendelni de mivel hogy 54 ezer az ára és még sokat is eszik és 8ms e van, és még hdmi csati sincs, ezért nem értettem hogy miért is fizessen ennyit ezek hátrányára, és nem is fogok, mert ASUS VS239HR 5ms ips, monitor eléggé felszerelt és még kevesebbet is eszik ugyan úgy ips akkor miért is fizessek ki többet hisz csak 48 ezer!
De ha már dellt akartam venni akkor már ha dobok hozzá egy pár ezrest akkor már veszek egy asus 3d ips szintén 5ms monitort hisz játékra kell, nem értem még mindig hiába a sokk segítség és a tipp, miért fizessen ugyan azon sőt még kevesebb tudású monitorért amikor kevesebbért is lehet kapni vagy ha már ennyi pénze van valakinek már vehet egy sokkal jobb tudásút, is pár ezressel kiegészítve, én így szemlélem a dolgokat. Vagy 50 körül 24"Lg isp 5ms el játékra, nem értem miért van, a dell a csúcson , szerintem még mindig az van hogy ez volt ezelőtt a megfizethető ips moddel , de most már van más lehetőség is ami jobban felszerelt gyorsabb és még olcsóbb is vagy kicsit ráfizetve igazán jobbat tudunk venni.
Azért is vagyok pesszimista mivel más fórum is utána jártam a Dell U2312HM és privát beszélgetéseim alapján a tulajdonosok igen csak negatív tulajdonságokkal elemezték a játék közbeni élményük.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#33583) madgie válasza SRII (#33582) üzenetére


madgie
titán

Mert a Dell nem tud olyan jól hazudni, mint ezek.

(#33584) SRII válasza madgie (#33583) üzenetére


SRII
őstag

:C lehet igazad van , sokat olvastam erről is, de de nagyon és ezt leírtam már (remélem nem haragszotok rám, hogy ha szkeptikus vagyok) azért is vagyok ennyire körültekintő mivel nagyon sokat túlórázom hogy meglegyen rá az a 55- 60 k és még nem vettem monitort erre a célra, sem másmilyenre.félek hogy játékra nem felel meg, mivel nekem csak arra kell., egy viszonylag megfizethető gyors szép monitor.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#33585) BeriHampeR válasza SRII (#33584) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Valahogy én is így álltam hozzá ahogy most te, de rávettem magam és 1 éve vettem egy Dell U2312HM monitort. Játékra és filmnézésre használtam, előtte sok sok évig CRT monitort használtam, de ismerősöknél és suliban találkoztam hulladék TN paneles monitorral és azt kerülni szerettem volna.

Laikusként ami számomra pozitívum:

- CRT után tökéletes kép fogadott IPS vonalon, addig nem hittem el amíg saját szememmel nem láttam.
- Játékokban tökéletesen működött, semmi után húzás vagy hasonló.
- Sokféle előre beállított színprofilt választhatsz, + saját magad.
- Fogyasztása színprofiltól függ, de átlagosan 22W körül volt (kalibrálás nélkül) fényerőállítás nagyban befolyásolja.
- könnyű összeszerelés(csak rápattintod a talpat)
- szinte bármilyen szögbe betudod állítani, többi monitorhoz képest magasan a legjobb ebben.
- matt kijelző

Negatívum:
- Fekete képnél a sarkokban észlelhető bevilágítások, de gondolom ez minden IPS monitornál így van, ezzel jár. meglehet szokni/barátkozni.

Mivel gépvásárlás előtt állok, ismét monitort kell vennem, a választásban ismét a Dell nyert!

HDMI (HDMI - DVI szemre nem mondanád meg hogy melyik monitor milyen kábellel csatlakozik a monitorhoz, mivel a monitoron nincs hangszóró ezért felesleges a HDMI-) miatt vennél másik monitort? + fogyasztás ami relatív, mivel ki milyen beállításon használja a monitort ennek függvényében több v kevesebb a fogyasztás.

Normál felhasználás mellett 20-25W (kalibrálás nélkül) fog enni a Dell. Ami véleményem szerint elfogadható egy ekkora monitortól.

Ha megvennéd mind a két monitort, biztos vagyok benne hogy akkor bánod meg a vételt ha az Asus-ra adtál volna ki annyi pénzt.

(#33586) zack válasza kleinguru (#33513) üzenetére


zack
nagyúr

Tükröt? Matt a felülete... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#33587) kleinguru válasza zack (#33586) üzenetére


kleinguru
addikt

Látom sikerült visszaolvasni:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#33588) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Sziasztok!

erről a monitorról mi a véleményetek? Samsung T24B301 én azt vettem észre hogy amikor kinéztem akkor láttam működés közben és mellette volt pont egy lg ips paneles és hát mondanom se kell ennek sokkal jobban tetszett a képe élethűek voltak a színek meg egyszerűen szebb volt. Na most én vagyok a hülye hogy ezt gondolom vagy így is van?

(#33589) BeriHampeR válasza SRII (#33584) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

Egy hasznos írás számodra [link]

(#33590) vaakuum válasza madgie (#33579) üzenetére


vaakuum
addikt

Én is erősen gondolkodom ezen a szélesvásznon, mivel a cégnél is 2560*1024 előtt ülök, csak sajnos az 2*1280*1024ből tevődik össze, középen ocsmány kávákkal.
Ezeken a képeken is világosan látszik, hogy felfelé csak a kék égből látsz egy nagyobb darabot...és az általános játékoknál, ahol járművet vagy embert kell irányítani, az oldalirányú mozgás és oldalirányú nagyobb terület belátása sokkal előnyösebb, mint a függőlegesben nagy látótér. Ráadásul mozizni is frankóbb.

Kivétel az űrszimulátorok, ahol nincs fönt-lent, és bárhonnan érkezhetnek ellenséges gépek, ott tényleg jól tud jönni a függőlegesben is nagyobb látótér. De az meg igen szűk réteg, lévén hirtelen nem is tudok jó űrszimulátort mondani.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#33591) zenke


zenke
aktív tag

Dell U2713HM 85-t megér? Samsung T240-t váltana.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#33592) vaakuum válasza zenke (#33591) üzenetére


vaakuum
addikt

A bolti, új ára 154eFt.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#33593) madgie válasza zenke (#33591) üzenetére


madgie
titán

Bezony meg... nézd meg azért vétel előtt, ha lehet.

(#33594) fatallerror válasza zenke (#33591) üzenetére


fatallerror
addikt

hol a rákban vesztek ti ilyen olcsón monitorokat? :DDD

don't tell me what i can't do!

(#33595) SRII


SRII
őstag

köszönöm a segítségetek, és kell valamire figyelmen vásárlás közben?
pl: ilyenre gondolok hogy mikori gyártmány lehet Dell U2312HM ?
2013 gyártmány lehet e belőle ? :R ,
azért is kérdezem mert a 2012 es augusztusi készülékek többsége hibás volt.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#33596) zenke válasza fatallerror (#33594) üzenetére


zenke
aktív tag

Ott :D

Apró.

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#33597) madgie válasza zenke (#33596) üzenetére


madgie
titán

Most nézem, ugyanattól van, akitől az én U2711-em.

[ Szerkesztve ]

(#33598) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Monitort ti otthon hogyan szoktatok bekalibrálni, úgy hogy viszonlag szín helyes legyen? Van a Windows-os Monitor kalibrációs beépített lehetőségénél jobb megoldás/program erre?

(#33599) madgie válasza cascada (#33598) üzenetére


madgie
titán

"Van a Windows-os Monitor kalibrációs beépített lehetőségénél jobb megoldás/program erre?"

Csak az van. De kütyü nélkül nem lehet kalibrálásnak hívni a dolgot. Csúszkacibálásra esetleg jó lehet az Eizo Monitor Test is, de az is csak akkor, ha tudod, mit miért piszkálsz.

(#33600) cascada válasza madgie (#33599) üzenetére


cascada
senior tag

Aha. Értem. Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.