Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Brekkk válasza fatallerror (#32739) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszi a választ.
Akkor ha U2410 -et vagy U2413-at veszek, akkor vegyek mellé QUDRO vga-t, hogy biztos ki is használjam.
Meg olyan OP-rendszert ami támogatja a 10 bit színkezelést.

(#32752) stranger28 válasza Brekkk (#32750) üzenetére


stranger28
addikt

Azert ez igy eros.

(#32753) Isual válasza Brekkk (#32751) üzenetére


Isual
veterán

Felesleges hétköznapi használatra a quadro. A mezei VGA-k is kiküldik a 3x10 bitet HDMI-n és DP-on.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32754) feribk válasza Brekkk (#32750) üzenetére


feribk
aktív tag

van benne valami

Üzenetre illik válaszolni...

(#32755) Isual válasza feribk (#32754) üzenetére


Isual
veterán

Pont, hogy nincs. :N

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32756) feribk válasza Isual (#32755) üzenetére


feribk
aktív tag

erre a "Olyan tudást nem akarok venni amit nem használok ki." mondatra értettem :)

Üzenetre illik válaszolni...

(#32757) 5ent1nel


5ent1nel
aktív tag

Üdv!

Édesanyám régi monitora megdöglött és gondoltam veszek neki egy vmilyen belépő szintűt, ám - mivel esélyes, h a későbbiekben nem PC, hanem Androidos "munkaállomás" lesz rákötve - fontos lett volna a HDMI csatlakozó megléte. Dobtam egy hátast, hogy az ilyen legolcsóbban is 35k környéke... :(

Kérdésem annyi lenne, h nem tudnátok ajánlani valami belépő szintű, mindenképpen HDMI-s monitort "minél olcsóbban"? Minden más paramétere másodlagos, netezésre lenne és az sem baj, ha nem wide!
:R

(Tudom, h vannak ilyen-olyan átalakítók, amivel a HDMI-s Android "kütyüt" össze lehet hozni a DVI-jal, de sajnos nem minden ilyen "kütyü" szereti ezt - ne kérdezzétek, én sem értem -, így egyszerűbb a képlet, ha a monitor HDMI-s!)

[ Szerkesztve ]

(#32758) attika89


attika89
senior tag

Mennyire elvetemült egy GeForce 6600 GT-s géphez egy Dell U2212HM full HD-s monitort nézni? :U

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#32759) Nyugdíjas válasza Brekkk (#32751) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kérdésem még mindig áll:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#32760) Isual válasza feribk (#32756) üzenetére


Isual
veterán

Tudom, csak aki nem érti, az hogy döntheti el, hogy mit használ és mit nem? Tudni illik már a HD 5000-ek és GTX5xx-ektől a mezei VGA-k mind képesek a 3x10bit küldésére. De ez nem azt jelenti, hogy 30 bites képeket tudsz megjeleníteni ezekkel, azt alapvetően csak a Quadrok, FireGL-ek és FirePro-k tudják.
Persze tudni kell, hogy egy átlag usernek nem is kell ez sose. Dinamikus ditherezéssel így is 3x10-12-14 bitet tudnak ezek az új Dell-ek, ami több mint elég - sőt feleslegesen sok - mindennapi használatra.
Aki meg tudja, hogy mire jó egy Quadro vagy FirePro és miért, az nem hiszem, hogy beír ebbe a fórumba, hogy most akkor hogy van ez a natív 30 bit kérdés.

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32761) vond válasza attika89 (#32758) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Abszolút nem az (természetesen DVI porton)... Desktop, office, net, és minden más általános dolog gond nélkül menni fog... Csak a (mai) játékoknál hasalna el a 6600GT...

Én egy darabig egy 2003-as évjáratú Radeonnal hajtottam az U2311H-t... :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#32762) attika89 válasza vond (#32761) üzenetére


attika89
senior tag

Köszönöm! :R

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#32763) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

16:10-es IPS monitorból milyet érdemes venni, ha minél költséghatékonyabb kell?

Saját mellett bnőmnek is nézelődünk, megtetszett neki az IPS, ahogy nézegettem magamnak, de ő nem tágít a 16:10 mellől. :) Játékra, képszerkesztésre, netezésre, filmezésre lenne használva.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32764) feribk válasza Isual (#32760) üzenetére


feribk
aktív tag

rendben főnök :) jobban vágod a témát :DD

Üzenetre illik válaszolni...

(#32765) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok
szerintetek a dell S2740L em mennyiért lehetne eladni?
4 hónapos kb
karc , por és egyéb hiba mentes.
monitorgurunál vásároltam.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32766) A_ScHuLcZ válasza vond (#32691) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Köszönöm a korábbi hozzászólásodat, több monitort is ajánlottál benne az IPS224 mellett, amivel nagyon szemezek. Egyrészt azt nem tudom eldönteni, hogy szükségem van-e a jelenleginél nagyobb monitorra, nézegessem-e a 23-asokat is, másrészt azt, hogy a sok linkelt 23-as között mi a különbség, melyik mennyire alkalmas arra, amire én használnám. Ebben kérném még a segítségedet, mert úgy tűnik van vevőm a jelenlegi monitoromra.
Minimális ráfizetéssel (6k) megvan az IPS224 (monitorguru nettó 24, ezt láttam élőben is MM-ban, szép a képe, a talp kicsit gagyi, és nagyon imbolyog), vagy kicsit komolyabb ráfizetéssel 23-asat is vehetek, ez a dilemmám most. Tudom jó a Dell U2312HM, de az most nem fér bele, meg talán a szemem sem látná rajta azt a plusz 20ezret. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32767) Teaway válasza trufa12 (#32765) üzenetére


Teaway
veterán

Beárazós topic

Nincs itthon csokid??

(#32768) trufa12 válasza Teaway (#32767) üzenetére


trufa12
addikt

köszi

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#32769) Kuruc2 válasza Füleske (#32742) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Természetesen nem szentírásnak kell tekinteni, főleg egy bolt véleményét, de az említett 27-es lg-ről már sokan érdeklődtek, és e topicban senki sem tudott mondani semmit, így úgy gondolom több mint a semmi, ez a cikk.

A két termék meg egyértelműen két külön kategória, nem is a versenyeztetés a cél velük, ez amolyan lauikusoknak egy kis ízelítő arra, hogy mit tud elmondani a két termékről egy fél-lauikus.

Szerintem hasznosabb cikk, mint a sima műszaki adatok amiket el lehet még érni. Magyar nyelven nem találtam még alaposabb vagy profibb cikket, persze biztos lehetne csinálni.

A 27-esről hamarosan jöhetek egy személyes véleménnyel is, mert már megrendeltem, persze én se fogok profi tesztet hozni, csak amolyan szvsz stílust. :DDD

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32770) Khelben válasza Kuruc2 (#32769) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek szerint felületesen olvastam a topicot, mert én szívesen válaszolok kérdésekre az ips277-tel kapcsolatban, másfél hónapja nyúzom :)

(#32771) 5ent1nel válasza 5ent1nel (#32757) üzenetére


5ent1nel
aktív tag

Ha esetleg bárkinek hasonló problémája lenne, mint nekem, akkor ez szvsz nagyon megéri ennyiért!
A HDMI a felső árkategória sajátja, ez meg IPS is ugyan, de egye fene! :P

(Nekem U2311h, öcsémnek IPS234V van, szal csak jó lesz... :K )

(#32772) superg válasza trufa12 (#32765) üzenetére


superg
senior tag

És miért akarod eladni,roppantmód érdekelne.

(#32773) Kuruc2 válasza Khelben (#32770) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Milyen távolságról használod? Én tv(pc-re) meg ez között hezitáltam, és utóbbit rendeltem, nem tudom jól tettem e.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32774) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Monitorguru oldala:

Tisztelt megrendelőink és vásárlóink!
Nyitvatartásunk:
03.30–04.02-ig üzletünk ZÁRVA lesz!

Jól értelmezem, holnap még zárva? :(

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#32775) Isual válasza A_ScHuLcZ (#32774) üzenetére


Isual
veterán

khm... :U

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#32776) fatallerror válasza A_ScHuLcZ (#32774) üzenetére


fatallerror
addikt

nem elég egyértelmű az info? ;]

don't tell me what i can't do!

(#32777) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Ezt én úgy értelmezem pl hogy 02-IG lesz zárva. Tehát 2.-án már nyitva. Szvsz.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32778) stefyY válasza Kuruc2 (#32777) üzenetére


stefyY
őstag

Nem. Szerdán nyit.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#32779) stranger28 válasza Kuruc2 (#32777) üzenetére


stranger28
addikt

Nem jártál iskolába, vagy mi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#32780) fatallerror válasza Kuruc2 (#32777) üzenetére


fatallerror
addikt

nem, az azt jelenti h 2án zárva 3an nyit
basszus nektek de nehéz lehet akkor bkv bérletet venni :DDD

don't tell me what i can't do!

(#32781) Khelben válasza Kuruc2 (#32773) üzenetére


Khelben
nagyúr

Normál monitor távolságból, 40-60 cm.

(#32782) fatallerror válasza Khelben (#32781) üzenetére


fatallerror
addikt

27es fhd monitort 40 cm-ről nézni :Y bitang rossz lehet a szemed

don't tell me what i can't do!

(#32783) Khelben válasza fatallerror (#32782) üzenetére


Khelben
nagyúr

Semmi baja a szememnek, csak nem vagyok ppi-fetisiszta :)

(#32784) madgie válasza Khelben (#32783) üzenetére


madgie
titán

;]

(#32785) fatallerror válasza Khelben (#32783) üzenetére


fatallerror
addikt

hát annyiról nagyobb felbontásról sem... 40 cm az eszméletlen közel van még minimum fényerővel is...

don't tell me what i can't do!

(#32786) Khelben válasza fatallerror (#32785) üzenetére


Khelben
nagyúr

40-60-at írtam, de most lemértem neked mérőszalaggal: 52.

(#32787) stranger28 válasza Khelben (#32786) üzenetére


stranger28
addikt

Én is, nekem csak 18. ;]

(#32788) fatallerror válasza Khelben (#32786) üzenetére


fatallerror
addikt

az is nagyon közel van, iszonyat hamar a távollátásod rovására fog ez menni

don't tell me what i can't do!

(#32789) Kuruc2 válasza stranger28 (#32779) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nálad többet jártam, arra elég sokat tennék. Lehet pont ez a probléma.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32790) stranger28 válasza Kuruc2 (#32789) üzenetére


stranger28
addikt

Még jó, hogy többet jártál, mert én 11 éves vagyok.

(#32791) Kuruc2 válasza stranger28 (#32790) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Akkor idősebb mint gondoltam.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32792) Kuruc2 válasza Khelben (#32781) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Az tényleg elég durva. Én messzebbről tervezem. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#32793) Khelben válasza fatallerror (#32788) üzenetére


Khelben
nagyúr

Te milyen messziről nézel egy monitort? (1990 óta ülök gépek előtt, semmi baja a szememnek).

(#32794) fatallerror válasza Khelben (#32793) üzenetére


fatallerror
addikt

80-90 cm kb nem tudom de nem 52ről :D én csak 96 óta nyomom, naphosszat meg 10 éve kb. de én most direkt odahajoltam olyan közelre mint te és éreztem h sül a szemem meg baromi nagyok a betűk :D

de lehet én meg távolról nézem nagyon :B

don't tell me what i can't do!

(#32795) cyberkind válasza Khelben (#32793) üzenetére


cyberkind
félisten

Én most 19 évesen, 1997-től ülök a gép előtt, és még mindig tökéletes a látásom ! :))
Most olyan 50 centiről leshetem a monitort !

Paranormal Cocktivity

(#32796) El Kebir válasza fatallerror (#32794) üzenetére


El Kebir
őstag

asztal mellett, széken ülve nem nagyon lesz 50-60cm távolabb a monitor... a 14"-os crt-t is ilyen távolból nézte az ember, a 27"-os monitort vicc lenne emiatt 1 m-ről nézni... akkor minek a nagyobb monitor, ha arányosan távolabbról nézed... úgy értelmét veszti a nagyobb képátló.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#32797) Freiherr válasza El Kebir (#32796) üzenetére


Freiherr
őstag

Üdv

Dell U2312HM monitorral kapcsolatban lenne kérdésem.Radeon 7870-re kalibrálva vettem,most lecserélésre kerül a kártya NVidia GTX 660-ra.Színprofilt állítsam vissza alapra,vagy használjam az eddigivel,hogy lenne jobb a színhűség?Gondolom,alap se annyira rossz.

XXX

(#32798) fatallerror válasza El Kebir (#32796) üzenetére


fatallerror
addikt

nekem azért 90 mert fotelből gépezek és ennyire van az asztal.
ha a kezemben megfogok 1 nyomtatott szöveget a megszokott betűmérettel kb derékmagasságban fogom az 50 cm-re van a szememtől. na most a monitoron a betűk nagyobbak és nekem bántó olyan közelről nézni. ezt az olvasási kényelmet a monitoromnál kb 90cm-nél érem el. igaz nekem csak 1680as 20 inches monitorom van.
de 1 23 inches fhd monitort is kb 80 cm-ről kell nézni.

a te elméleted elég hülyeség mert ennyi erővel 40 inches kijelzőt is 50 cm-ről kéne nézned, nem véletlenül vannak ajánlott távolságok, kalkulátor se viccből van. ha nem növelnéd a képátlóval a nézési távolságot is az lenne ám a káros
50 cm-ről 27es monitort semmiképpen sem szabad nézni, nyomtatott szöveget meg honnan olvassa akkor?20 cm-ről? :DD

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#32799) stranger28 válasza El Kebir (#32796) üzenetére


stranger28
addikt

Pont ez a lényeg, hogy távolabbról látod át, hiszen az a rész, ahol élesen látsz nem változik(fokban). Ha meg betolod perifériásba, annak mi értelme?

[ Szerkesztve ]

(#32800) El Kebir válasza Freiherr (#32797) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem tudom. (kalibráltasd le újra, vagy használd úgy, ahogy neked jobban tetszik)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.