Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33254) cascada


cascada
senior tag

Jó estét!

Végignéztem újra a 24-es monitorokat és egyre jobban el vagyok keseredve. 24"-osat szeretnék, lehetőleg FHD felbontással. Nem valami nagy a választék.
Írom a kiszemelt monitorjaimat, és hogy melyik miért esett ki :(

- DELL U2312HM: a magas alap fényerő miatt. Én szeretem nagyon sötéten üzemeltetni a monitoromat, mert sokat olvasok rajta.
- DELL 2412M: jó lenne, csak kicsit sok az a 70k érte. Picit alá kéne menni árban.
- DELL S2440L: jókat olvastam róla, de baromi nagy a monitor talpa. Nem is értem mért kell ekkora :S Egyszerűen nem fér el kényelmesen az asztalomon. Billentyűzet már nem fér el előtte. Tudom gáz, de ez van.
- BENQ GW2450HM és BENQ GW2460HM: megfelelne tudásban mindkettő, de otromba magasított talpat tettek rá. 437mm magasak... Minél alacsonyabbat szeretnék. Előzőleg említett DELL monitornak jo alacsony 417mm-es magassága van. Az megfelelne.
- LG 24EA53VQ-P: paramétereit tekintve tökéletes lenne. Magassága is és a talpa is tökéletes. Azonban nem tud róla senki semmit. Így meg nem merem megvenni.

Van még valami alternatív monitor ötletetek, vagy adjam fel? :F

[ Szerkesztve ]

(#33255) I3EI\ICE válasza proggie (#33246) üzenetére


I3EI\ICE
aktív tag

"DE gonndolom neked angolul rákeresni valamire már gondot okoz"
Légyszi privátban írd majd már le, hogy ezt miből gondolod...

Csak azért reagálok itt privát helyett, mert ez talán sokak számára hasznavehető lehet. Szinte minden esetben, amikor egy monitorról részletes leírást próbálok találni, a következő módszerrel teszem. Legyen most példa a Dell S2440L: Google keresőbe beírom: "S2440L site:www.prad.de" illetve azt, hogy "S2440L site:www.tftcentral.co.uk". Aztán ha ez a két próbálkozás nem hoz eredményt (bár ez többnyire már rossz jel) akkor jön az hogy "S2440L review" vagy "S2440L test", satöbbi...

[ Szerkesztve ]

(#33261) Szajo


Szajo
őstag

Egy kérdés, a Dell U2312-n ugye csak Display Port van? És ha igen abba miféle kábel megy? Vagy ugyanolyan mint a HDMI?

(#33263) SOAD19 válasza Szajo (#33261) üzenetére


SOAD19
addikt

Van DVI, és vga bemenete is. [link]
A displayPort kábel pedig ilyen:[link]

(#33264) Revenge


Revenge
tag

Először is, köszönöm a választ. Nos, mivel a Dell x23LED is TN, akárcsak a mostani monitorom, amit rettenetesen szeretek (ViewSonic VP912s), így nagyon bizakodva fogom megvenni. Ezt hosszú órákig, egész nap tudom nézni, olvasni rajta, semmi szemfáradást nem tapasztalok.
Néhány ismerősnél amit látok, samsung full hd-s led monitorok (pontos típust nem tudok) pedig 20-30 perc játék után kifolyatják a szemem, ez pszichés eredetű és be beszélem magamnak, vagy van valóság alapja, hogy lágyabbak kellemesebbek a színek?

Van itthon egy e-ips paneles philips TV, 42", na azon 2 filmet megnézek egy huzamban és bekönnyezek. Nézhettek hülyének, de érzékeny a szemem, és mindig kínosan vigyáztam az épségére (munkahelyemre vettem inkább olcsó TFT-t a CRT helyett saját pénzből)

Bocs, hogy hosszú lett. Összefoglalva a kérdésem: TN panel akkor számomra cégülis ideális választás, vagy gyúrjak egy IPS paneles monitorra még, vagy más egyébre? Lényeg, hogy amolyan... "mild" legyen, mint az a gyomorkímélő hohes c narancslé.. csak a szemnek.
:DD

Párhuzam---> informatikusok és kurwák között: "Úgy lesz informatikus valaki, ahogy egy ártatlan lány eljut az emberiség legősibb mesterségéhez: először kíváncsiságból csinálja, aztán kedvtelésből, végül pénzért."

(#33266) TommyX_


TommyX_
őstag

Monitor vásárláson gondolkodok, de nehéz a döntés, ezért bármilyen tanácsot szívesen fogadok :)

-Márka: AOC, vagy LG
-Ár kategória: max 35 000ft
-Méret: 21"-22"
-Felhasználás:
Videovágás, videoklipp nézés és néha kis játék(persze netezés is)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#33269) Szajo válasza SOAD19 (#33263) üzenetére


Szajo
őstag

Értem köszi, és ha a VGA-mon csak HDMI kimenet van abba is jó lesz a DisplayPort? (Bocs ha ez hülyeség, sosem láttam ilyet :D )

(#33270) El Kebir válasza Szajo (#33269) üzenetére


El Kebir
őstag

abba a DVI lesz jó. (megfelelő hdmi-dvi csatlakozós kábellel, vagy átalakítóval)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#33271) SOAD19 válasza Szajo (#33269) üzenetére


SOAD19
addikt

Megnézted a linkeket, mert abból eléggé egyértelműen látszik, hogy merőben eltér a DP, és HDMI csatlakozó. De, van átalakító, úgyhogy... [link]

Behúztál a csőbe, El Kebir mondta meg a tutit. :K

[ Szerkesztve ]

(#33272) Szajo válasza El Kebir (#33270) üzenetére


Szajo
őstag

Remek... Köszönöm GTX460 :D Egyébként látható különbség van minőségileg a DVI (Vagy VGA) és a DisplayPort között? :S

Szerk: És átalakítóval is leadja azt a minőséget majd amit kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#33275) El Kebir válasza Szajo (#33272) üzenetére


El Kebir
őstag

igen, dvi-hdmi-dp között nincs érdemi különbség az alsó kategóriás monitoroknál 100k Ft felett már másabb az ügy.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#33276) Szajo válasza El Kebir (#33275) üzenetére


Szajo
őstag

Akkor remek, köszi!

(#33280) stevve


stevve
nagyúr

Egy dolog a személyes vélemény és preferencia, viszont egy másik dolog ezt másoknak is eladni. Ha tényekkel alátámasztható valami, az ér valamit, ha nem, az csupán vélemény, ami szubjektív. Minden ehhez hasonló topikban azt szeretik látni az emberek, hogy egy-egy állítás meg is van indokolva, esetleg még megoldást is adnak bizonyos dolgokra.

Remélem, ebből lejött az utóbbi Dell körüli pánikkeltés és minden ezzel kapcsolatos kétely. Mivel én is pont Dellekkel dolgozom, eléggé nehezen hihetőnek tartom az itt elindult hadjáratot, ezért vagy ennek mérséklését vagy a tényekre szorítkozást kérném mindenkitől.

Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.